De Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Pi(ii Bevordering woningbezit Kerkelijke Diensten WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Nylon kousen toch goed op H. Sacramentsprocessie. Zaterdag 2 Juni 1956 No 22 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROTE STRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Nienwe mogelijkheden op het terrein der lectuurvoorziening Het zal voor velen wel geen ge heim meer zijn, dat men doende is in Venray een katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek op te rich ten. Wellicht heeft men zich hier en daar zelfs afgevraagd, wanneer nu eindelijk het beoogde doel ver wezenlijkt zal worden. Immers: al geruime tijd waren verschillende personen en instanties overtuigd van de wenselijkheid van een Kath. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en bestonden er plannen in deze richting. Het kan ook bekend zijn dat deze kwestie reeds enkele malen punt van bespreking is ge weest in Venray's Gemeenteraad, terwijl mede van deze zijde het initiatief tot oprichting is uitge gaan. Nu heel binnenkort de uitleen bibliotheek geopend zal worden en over enkele maanden ook de lees zaal gereed zal zijn, kan het zijn nut hebben iets mee te delen over de stand van zaken en tegelijk iets te zeggen over doel en werkwijze van een R.K.O.L.B. en haar beteke nis voor Venray. OPRICHTING Ongeveer een jaar geleden kregen enkele personen het verzoek een bestuur te vormen en de oprichtiug van een R.K.O.L.B. voor te bereiden. Op 6 augustus 1955 kwam offici eel de „Stichting Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheken" tot stand. Het bestuur werd als volgt gefor meerd: De heer Drs H. Swüste, voorzit ter; de heer H. Hanssen, secretaris- penningmeester; mej. A. v. Waayen- burg, 2.e secretaresse; leden: mej. T. Greefkens; mevr. dr. M. van den Hombergh-Bot; mej. M. Raedts; de heer H. Thijssen; mej. M. Wijn hoven. DeH.E. heer Deken Loonen, die reeds zo grote verdiensten heeft op het gebied vdh goede lectuur voorziening in ons Bisdom, heeft het bestuur al van menig waarde vol advies gediend. Door de Bisschop van Roermond werd pater dr Hugo Sanders aan- I gesteld tot geestelijk adviseur en censor. Omdat het van het begin af aan de bedoeling was dat de parochie- i bibliotheek en de bibliotheek van de Derde Orde zouden opgaan in de R.K.O.L.B., werd het boekenbezit van beide bibliotheken door het bestuur van de stichting aange kocht. Contact kwam tot stand met de parochiebibliotheken vpn de kerk dorpen, waarbij een bepaalde ge dragslijn ten opzichte van enkele kwesties werd ontworpen. De hulp en steun die men elkaar toezegde, wettigt het vertrouwen in een vruchtbare samenwerking. Afhankelijk als een Openbare Leeszaal en Bibliotheek in haar werk is van een jaarlijks rijks- en gemeente-subsidie, werden de aan vragen daartoe ingediend. Men weet, dat de gemeente Venray ondertussen een niet onaanzienlijk bedrag aan subsidie op de begro ting heeft uitgetrokken. Het belangrijke probleem van de huisvesting werd voorlopig opgelost door van het Derde Orde-bestuur een viertal vertrekken in San Da- miano te huren. Aan de inrichting van één van deze vertrekken als uitleenbibliotheek wordt intussen de laatste hand gelegd. Hierna wordt begonnen met de inrichting van de leeszaal. Het bestuur kon tenslotte een volledig gediplomeerde directrice aanstellen, die over enkele maan den haar rijke ervaring op dit gebied in dienst zal stellen van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. DOEL Voor in het kort iets gezegd wordt over doel en werkwijze van de R.K.O.L.B., zij opgemerkt, dat de term „openbaar" in dit verband betekent: voor iedereen toeganke lijk. De bijbetekenis die dit woord in de verbinding „openbaar onder wijs" langzamerhand heeft gekre gen, schijnt oorzaak geweest te zijn, dat sommige personen, van wie men overigens meer kennis van zaken had mogen verwachten, het spook van een neutrale lectuur voorziening zagen opdoemen, toen zij hoorden van de plannen om een openbare leeszaal en bibliotheek op te richten. Men had zich deze nachtmerrie kunnen besparen door te letten op de volledige naam: Katholieke Openbare Leeszaal en Bibliotheek, terwijl ook het feit dat aan een dergelijke instelling een door de Bisschop aangestelde geestelijk adviseur en censor ver bonden is, al heel wat reden tot ongerustheid weg had kunnen nemen. Uiteraard ligt de taak van een Openbare Leeszaal en Bibliotheek op het terrein van de lectuurvoor ziening. De invloed van de lectuur in de meest ruime zin is wel zo groot, dat het nut van een goede en verantwoorde lectuurvoorziening niet in twijfel getrokken kan wor den. Dit klemt te meer als men ziet en enkele personen uit onze gemeente zijn kort geleden daartoe in de gelegenheid geweest wat door bepaalde uitgevers en impor teurs ook in Limburg aan lectuur wordt verspreid, en v*at daarvan de gevolgen kunnen zijn. Tot nu toe werd de lectuurvoor ziening in Venray, voor een groot deel verzorgd door de uitleen bibliotheken van de parochie en de D.O. Hun eigen taak hebben deze bibliotheken op voortreffelijke wijze vervuld en men kan de personen die jarenlang talloze vrij uren voor dit werk opgeofferd hebben, alleen maar heel erg dankbaar zijn. De vraag stelde zich echter, of een snel groeiende gemeente als Venray, geen bredere en meer in tense lectuurvoorziening vereiste, dan gegeven werd door genoemde bibliotheken. Hun taak bleef toch zo al niet theoretisch, dan toch practisch beperkt tot het verschaf fen van gezonde ontspanningslec tuur. Hieraan beantwoordde ook het gehalte van het boekenbezit. Let men echter niet alleen op het overigens grote belang van een ge zonde ontspanning, maar ook op de betekenis van een culturele vorming en geestelijke ontwikkeling; op de bij uitstek pedagogische waarde van een esthetische vorming; op het grote belang van een interesse die boven het alledaagse uitgaat en een gezond tegenwicht vormt, tegen al het materiële, waarmee de heden daagse mens geconfronteerd wordt, dan stelt men zich een lectuurvoor ziening voor, die over het algemeen de financiële draagkracht en de technische outillage van een nor male parochiebibliotheek te boven gaat. Een dergelijke brede lectuurvoor ziening is nu juist het doel van een Openbare Leeszaal en Bibliotheek, en haar inrichting en werkwijze is volledig op dit doel afgestemd. Zo zal de uitleenbibliotheek van onze R.K.O.L.B. naast een grote verscheidenheid aan gewone ont spanningslectuur ook lectuur be vatten van meer vormende waarde en populair-wetenschappelijke aard, terwijl ook de nodige studieboeken aangeschaft zullen worden. Bijzondere zorg zal ook besteed worden aan de lectuur voor de jeugd. Naast een uitleenbibliotheek komt er een leeszaal. Hier zal gelegenheid zijn tot studie, tot het consulteren van de belangrijkste naslawerken, terwijl verschillende tijdschriften, week- en dagbladen de behoefte aan infor matie en oriëntatie zullen kunnen bevredigen. Contact zal nog opgenomen wor den met diverse organisaties, om het boekenbezit van bibliotheek en leeszaal zoveel mogelijk aan te.'pas- sen aan de behoeften van de "ver schillende bevolkingsgroepen. Om iedereen de gelegenheid te geven van dit alles gebruik te ma ken, zullen de uitleenbibliotheek en de.leeszaal regelmatig geopend zijn, ook op verschillende dagen tijdens de avonduren. De toegang tot de leeszaal zal bovendien voor iedereen kosteloos zijn. De contributie voor het gebruik maken van de uitleenbibliotheek wordt zo laag mogelijk gehouden, terwijl de abonnees recht hebben op gratis gebruik van studieboeken. Dat deze gehele lectuurvoorzie ning plaats zal hebben overeen komstig de katholieke beginselen, zij hier dan nogmaals nadrukkelijk vermeld. 0— Indertijd heeft men de opmerking kunnen horen, dat in Venray nog geen behoefte aan de R.K.O.L.B. zou bestaan. Nu is het even moeilijk deze be wering met argumenten te bestrij den als... deugdelijk te bewijzen. Zou men echter met de oprichting van een R.K.O.L.B. moeten wach ten, totdat er een tastbare behoefte aan gevoeld wordt, dan begint men in ieder geval met 't te laat te zijn. Men moet deze kwestie anders stellen. Moet er, gezien de huidige ontwikkeling van Venray, op het gebied van de lectuurvoorziening geen behoefte bestaan aan iets meer dan ontspanningslectuur? Bestaat deze behoefte eventueel niet, dan is het hoog tijd, dat er een behoefte aangekweekt wordt, wil de gezonde geestelijke groei van de bevolking niet in het ge drang komen. Ook in dergelijke om standigheden is de oprichting van een R.K.O.L.B. volkomen verant^ woord. 0— Wij mogen dit artikel dan ook besluiten met de wens, dat de Ka tholieke Openbare Leeszaal en Bi- bibliotheek van Venray haar be langrijke taak zo goed mogelijk zal vervullen. biedt U de grootste sortering in Bovendien ontvangt U daar een kousenkaart en zijn er nylons voor elke beurs. Meer overheidshulp Bouwer kau straks met 10 pet volstaan De overheid zal binnenkort aan de kleine man zoveel voorschot geven, dat hij reeds een eigen huis zou kunnen bouwen, wanneer hij zelf de beschikking heeft over hoogstens 10 percent van de bouw kosten. Een Koninklijk Besluit hierover is Dinsdag gepubliceerd. Het zal op 1 Juni a.s. in werking treden. De normale gang van zaken is, dat wanneer men een eigen woning wil bouwen, de gewone kredietin stellingen een lening geven, die 60 percent omvat van de netto-bouw kosten (dat zijn de bouwkosten min de tegemoetkomingen, die de over heid thans al geeft). Van de 40 pet die er dan nog aan netto-bouwkos ten overblijft zal de overheid voor 30 pet garant zijn. Daarmee is dus reeds 90 percent gedekt. Voor de overige 10 pet moet de bouwer zelf opkomen. De garantie zal zo gegeven wor den, dat het risico voor de helft door de gemeente en voor de an der helft door het rijk gedragen wordt. Deze maatregel tot bezitsvorming heeft minister Witte genomen naar aanleiding van een advies, dat de werkgroep „Eigen woningbezit" aan hem heeft uitgebracht. Wanneer iemand van deze rege- geling gebruik wil maken om zelf een woning te bouwen, moet hij dit doen via nog in te stellen „bemid delende organen". Het zyn toch zware vergiften Waar worden de bestrijdingsmid delen in uw bedrijf eigenlijk opge borgen? In het laatst verschenen verslag van de arbeidsinspectie lezen wij dat deze giftige stoffen „ergens in Nederland" in een schaft lokaal werden bewaard! „In een fruitteeltbedrijf schaften de arbeiders in een hokje, waarin bestrijdingsmiddelen werden be waard. Een der arbeiders zette het kopje waaruit hij dronk gewoonlijk ondersteboven op een plank. Toen hij op zekere dag weer koffie uit dit kopje dronk, proefde hij wel een vreemde smaak, doch hij dronk toch alles op. Het bleek, dat op eenplankboven het kopje een doorgeroest busje stond met 15 pet. parathion in vloeibare vorm. Deze bus had ge lekt en enkele druppels schijnen juist op de plaats van het kopje te zijn^terecht gekomen. Ongeveer een uur later werd de arbeider on wel. Hij kon zich echter nog naar de boerderij begeven, waar een me dicus snel ter plaatse was en hem tegengif toediende. Na 10 dagen kon hij het werk hervatten.". Maar naast de kwestie waar men de bestrijdingsmiddelen dient te bewaren, is ook een zeer belangrijk punt hóé of ze worden bewaard. Het spreekt wel bijna vanzelf, dat de betrokken bussen en flessen niet zo maar ergens moeten rond slingeren, maar het moet toch ook voor iedereen begrijpelijk zijn, dat men alles wat zulke giftige stoffen bevat van een duidelijk etiket dient te voorzien. Het gaat er daarbij niet om of men dit allemaal beaamt en dat men het hier mee eens is: waar het op aankomt, is of men deze veiligheidsmaatregelen ook werke lijk neemt. En daaraan schijnt het nu juist nogal eens te ontbreken, met de allerergste gevolgen! Wat te den ken van de navolgende wel zeer treurige geschiedenis: „Een 3-jarig jongetje vond op het erf van een tuinder een fles, waar in zich enkele cm3 nicotine bevon den. Het kind dronk uit deze fles en overleed na enige minuten. Het bleek, dat de tuinder de inhoud van de ongeëtiketteerde fles enige dagen te voren voor smeerolie had gehouden; hij gebruikte de vloeistof om een rugspuit te smeren en liet de fles daarna achteloos in de tuin achter". Wilt U nu, na dit gelezen te heb ben, even nagaan of alles in dit opzicht in uw bedrijf de toets der kritiek kan doorstaan? Zijn overal duidelijk etiketten op aangebracht? van 3 tot 9 Juni PAROCHIEKERK VENRAY RECTORAAT PATERSKERK Priester van de week: PATER DOMITIUS Zondag na H. Sacramentsdag. 6 uur lm. Petronella Marcellis- Verstegen; 7 uur lm. overl. fam. van Hoof-v. Rooy; 8 uur lm. Theo- dorus v.d. Eisen; 9 uur lm. Cath. Aarts-Huisman, best. d.d. spaarkas; 10 uur pl. hoogmis vd. parochianen, daarna H. Sacramentsprocessie; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag: H. Franciscus Carac- ciolo. 6.45 zielemis voor alle overl. parochianen; 7.30 lm. Leonard Ghieien; 7.30 zijalt. lm. J. v.d. Bo- gaart en echtgenote; 8.15 best. jrd. Piet Sanders; 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: H. Bonifatius. 6 45 lm. Jozefina van Meijel-v. Megen; 7.30 lm. overl. ouders Kusters-Verheijen; 7.30 zijalt. lm. Annav. Bragt-Brons; 8.15 gest. jrd. Ant. Smulders (2kl). Woensdag: H. Norbertus. 6.45 lm. Jos. v. Lierop; 7.30 lm. Vine. Pijls; 7.30 zijalt. lm. zek. int. (B.); 8.15 gest. jrd. Maria Goumans (2kl). Donderdag: H. Valentinus en Can- didus, 6.45 lm. Z.E. Heer Pastoor Pascal Schmeitz; 7.30 H. Sacra mentshoogmis; 8.15 gest. jrd. Martin Timmer v. Geffen en Agnes Nef- kens (sol. lkl). Vrijdag: feest vh. H. Hart v. Jezus. 6.30 lm. overl. fam. Graat-Minten; 7 uur lm. t.e.v. H. Hart, voor alle leden vh. Apost. des Gebeds; 7.45 pl. hoogmis t.e.v. II. Hart. In deze h. mis worden alle schoolkinderen verwacht; 3.30 uur pl. lof met oef. van eerherstel. Alle schoolkinderen komen naar deze oefening. 9 uur pl. Avondmis t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: alle H. Bisschoppen van Maastricht. 6.45 O.L. Vrouwhoog mis; 7.30 lm. Jacob Verhallen en overl. fam.; 7.30 zijalt. lm. Jeanne Vermeulen; 8.15 uur gest. jrd. P. J. Derks en Maria Petronella Wis- mans (3kl); 7 uur Marialof en rozenhoedje; 7.30 jeugd-H. Familie; VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Gerard S winkels. KATECHISMUS: alle schoolkin deren leren deze week thuis de 56e en 57e les van de katechismus. Evenals vorige jaren gaan we weer in dubbele rijen, dus aan elke kant van de straat twee personen. De volgorde is aldus: 1 Alle schoolkinderen van de parochie. 2 Jeugdbeweging meisjes: gid sen en alle meisjes vanaf 13 jaar. 3. Maria-Congregatie en meisjes vanaf 17 jaar. 4 Pensionaat Jerusalem. 5 Christen vrouwen en moeders. 6 R.K. Sportorganisaties. 7 Verkenners, welpen en jongens 8 H. Familie en jongens boven 17 jaar. 9 K.A.B. 10 Harmonie Venray 11 Flambouwdragers 12 Kerkelijk Zangkoor 13 Broeders van Liefde 14 Bruidjes en maagdenkoor. 15 Allerheiligste 16 Kerkbestuur en autoriteiten 17 Schutterij. De te volgen route is: Grotestraat, Henseniusplein, al waar een rustaltaar is opgericht, Merseloseweg, Deken Thielenstraat, Hoenderstraat, Marktstraat en kerk. HET WARENHUIS Hofstraat 10 Telef. 566 Staan de bestrijdingsmiddelen op op een plaats waar zij geen geen gevaar kunnen opleveren? Zeg niet: „het zal bij "ons welzo'n vaart niet lopen". Dat is in de ge vallen die hier ten voorbeeld wer den gesteld, denkelijk óók gezegd. De ongelukken zitten in zo'n heel klein hoekje en ze komen zo vaak van een kant, waaraan men ze helemaal niet verwacht. Tweede zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur hoogmis.' communiceren be gint achteraan; eerste collecte voor onze kerk, 2e collecte voor biss. noden; 7 uur lof en rozenhoedje. Dinsdag: achtste dinsdag van de Antonius-noveen. 6 uur uitstelling vh. Allerheiligste; 7.30 gez. H. Mis en 's avonds 7.30 lof, predicatie, ge beden der noveen t.e.v. h. Antonius. Vrijdag: feest vh. h. Hart van Jezus; 7.30 pl. hoogmis en 's avonds 7.30 pl. lof, feestpredicatie en toe wijding aan 't h. Hart. Zaterdag: van 38 uur gel. om te biechten. GEDOOPT: Franciscus Gertrudis Maria en Antonetta Josephina Maria zoon en dochfér van Hub. W. Troisfontaine en Petronella Ch. Spee. MIS-INTENTIES Zondag: 7.45 Martinus Wijnhoven en echtgenote; 10.30 Hendrika The- lozen vd. Broek. Maandag: 7 uur Gerardus Swin- kels-Bijstervelts; 8.30 Chris, van Heijster. Dinsdag: 6.30 Maria Verstegen- Janssen; 7 uur Marinus van Es en overl. fam. van Es. Woensdag: 6.30 Wed. Poels; 6.30 Gerardus Swinkels-Bijstervelts 7 u. Johanna Jeuken; 7.30 overl. fam. Janssen-Doumen; 7.45 José Kremer- Vullinghs. Donderdag: 7 uur Jac. Peeters, best. door de buren; 7.45 Aleida Greefkens-Potten. Vrijdag: 7 uur Martinus Lenssen en zoon Mathieu; 7 uur Maria Verstegen-Janssen; 7.30 Hubertus Kusters; 7.45 Henricus Zwitserlood en zoon Harrie. Zaterdag: 7 uur Maria Verstegen - Janssen. FAROCHIE OOSTRUM Tweede Zondag na Pinksteren, 7 u. H. Communie, 7.30 en 10 u. de beide H. Missen, 34 maand, aan biddingsuur. Maandag 7.30 best. zm. v. overl. fam. MaasDeenen. Dinsdag 7.30 best. zm. v. overl. fam. MuyresDupont. Donderdag 7.30 best. zm. voor Michel Jacobs. Vrijdag, feest vh. h. Hart, 7.30 gest. gez. h. Mis, t.e.v. het h. Hart 7.30 lof t.e.v. h. Hart. Zaterdag 7.30 h. Mis t.z.i. t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum, 7.30 Ma rialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: heden solemniteit v.h. H. Sacrament, 2e Zondag na Pink steren; lm om 6.30 en 8u.; 9.30 hgm, daarna de jaarl. Sacramentsproces sie; 3 u. rozenkrans en lof; le coll. is buitengewone coll., 2e v.d. kerk. Maandag: 7.30 best. jrd. Aloysius. Kurvers; 9 u. hoogmis vd. levende en overl. leden vd. Boerenbond. Dinsdag: 7.30 best. jaard. Jan Smulders; 9 uur hoogmis t.e.v. St Isodorus, best. door de jonge boeren. Woensdag: 7.30 best. zieled. Ge rardus Classens; 9 uur zieled. Jan en Michael Linskens. Donderdag: 7.30 best. zieled. Piet Steegs, Henrica Hagens, Maria Steeghs en Johanna Biesterfels. Vrijdag: feestdag v.h. H. Hart van Jezus; 7 u. H. Communie; 7.30 best. hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus; 's avonds om 7 uur H. Hart- lof met acte v. toewijding. Zaterdag: 7.30 zieled. Maria Min- ten; Marialof om 7 uur; biechten van 57 uur. a.s. Zondag alg. H. Communie H. Familie mannen en jongelingen. RECTORAAT SMAKT 2e Zondag na Pinksteren: pl. vie ring v.h. Sacramentsfeest; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm uit dank voor genezing; 10 u. pl. hoogmis v. bijz. gunst; na de hoogmis Sacraments processie; 3 uur lof. Maandag: 6.30 lm v. Maria Gou mansv.d. Ven; 7.30 lm voor overledenen. Dinsdag: 6.30 lm voor zegen in gezin; 7.30 lm v. gelukkige levens staat; 9u. pl. huwelijksmis voor het bruidspaar VullingsRutten. Woensdag: 6.30 lm uit dankbaar heid; 7.30 lm t.e.v. St Joseph; 8 u. Maria-Congregatie v.d. meisjes. Donderdag: 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 lm voor overl. ouders. Vrijdag: feest v.h. H. Hart; 6.30 lm voor geestelijk en tijdelijk wel zijn; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart; na de H. Missen uitstelling, litanie en toewijding a.h. H. Hart. Zaterdag: 6.30 lm voor uitkomst in moeilijkheden; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. vd. berg Carmel voor Jan Zegers; van 5—7.30 biechten; half 8 lof. PAROCHIE CASTENRAY 2e Zondag na Pinksteren, solem- inteit vh. Allerh. Sacrament. Maan delijks buitengew. collecte vd. kerk, 9.30 hoogmis vd. parochie, waarna pl. Sacramentsprocessie, 3 u. lof en rozenhoedje. Maandag 7.30 gest. gez. H. Mis t.e.v.h. H. Hart van Maria. Dinsdag 7.30 H. Mis v. Johanna StrijbosBaltussen. Woensdag 7.30 gest. gez. jaard. voor Gerardus Philipsen. Donderdag 7.30 gez. jd v.Hendrica GeeretsWeijs. Vrijdag, feest vh. H. Hart v. Jezus 6.30 H. Communie, 7 u. gest. hoog mis t.e.v. H. Hart v. Jezus, waarna toewijding a.h. H. Hart, 8 u. lof t.e. v. h. Hart en oefening v. eerherstel. Zaterdag 7.30 gez. h. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. tJ.v. hen, die hiervoor offerden. 7—8 biechten, 8 u. lof, rozenhoedje en gebeden vd. Brsch. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. Kerkpoetsen: Jo Cuppen en To Gellings. PAROCHIE LEUNEN 2e Zondag na Pinksteren: 7 u. h. Mis vd. parochie, 8 u. h. Mis t. int. 9 u. h. Mis v. overl. fam., 10 u. hoog mis v. Wed. Marcellis, waarna de Sacramentsprocessie, 4 u. lof.Heden maandcollecte voor onze kerk. Maandag 7 u. h. Mis overl. fam. Voermans-Kursten, 7.30 h. Mis voor Martinus Claessens, echtg. en zoon Gerard. 10 u. biechten jongenssch. Dinsdag, dag v. Alt. Aanbidding voor onze parochie, 6 u. uitstelling vh. Allerheiligste, 6.30 h. communie 7 u. h. Mis v. Willem Arts, 9 u. hoogmis v. Peter Willemse, 3 ves pers vh. Allerh. Sacrament, 6.15 rozenhoedje, completen en Te Deum. Mogen allen trouw hun biduren houden. Woensdag 7 u. h.'Mis v. Gerardus Lit j ens en Elisab. Takken, 7.30 h. Mis v. overl. fam. Janssen-Michels, 10 u. biechten 2de klassen. Donderdag 7 u. h. Mis voor een overledene, 7.30 sol. gest. jg. Peter Joh. Smits en Gertr. Derks, 10 uur biechten meisjesschool. Vrijdag, feest vh. Allerh. Hart v. Jezus, 7 u. h. Mis, 7.45 hoogmis, t.e.v.h. Allerh. Hart, waarna toew., 3.30?lof vd. schoolkinderen. Zaterdag 7 u. h. Mis, 7.30 voor Hendrik en Lena van Soest, 78 biechten, 8 u. Marialof. Deze week kerkpoetsen: Maria Bouten en Truus Weijs. PAROCHIE YSSELSTEYN 2e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm; 8.10 lm v.d. fam. MaasJanssen; |.15 kindermis; 10.15 hoogmis voor overl. fam. Dingelstad—Janssen; na de hoogmis H. Sacramentsproces sie; 2 uur lof. Maandag: 7.30 weekd. v. Petro nella v. Asten—Pouwels. Dinsdag: 7.30 maanddienst v. Hen drika GeeretsGielen. Woensdag: 7.30 lm v. overl. fam. v. MeyelJenneskens; 9.30 pl. huw. mis v.d. bruidsparen Vollenberg Arts en PeetersArts. Donderdag: 7.30 maandd. v. Maria JanssenDroesen; 9 u. gez. H. Mis v.d. overl. fam. VollenbergArts en PeetersArts. Vrijdag: feest v.h. H. Hart; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart, best. jrg. v. Leonard Willems. Zaterdag: 7.30 weekdienst v. Mar tinus Arts; 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Tweede zondag na Pinksteren. 7.30 lm. uit dankbaarheid; 9 uur H. Communie; 10 uur hoogmis voor de bloei vd. H. Hart-dev.; 3uur lof. Maandag: 7.30 v. Lamb. Pouwels Dinsdag: 7.30 lm. v. Lamberdina Spee-Arts. Woensdag: 7.30 v. Martin v. Dijck Donderdag: 7.30 tot bijz. int. Vrijdag feest vh. H. Hart. 7.30 hoogmis v. Jan Janssen; 's avonds 7.30 lof t.e.v. het H. Hart. Zaterdag: 7.30 lm. overl. ouders Lemmen-Nilissen; 6 uur biechten; 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT VEULEN Tweede zondag na Pinksteren. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm. tot int.; 10 uur best. hoogmis voor Leo en Jan vd. Goor; 2.30 uur lof; na het lof H. Familie vd. vrouwen en meisjes. Maandag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Nijssen-Coolen. Dinsdag: achtste dinsdag van de Antonius-noveen. 7.30 best. lm. t.e.v. St Antonius tot' int. Woensdag: 7.30 lm. t.e.v. St Ge rardus vh. welsL v. een examen. Donderdag: 7.30 best. gez. jaarg. voor Jac. Hendriks: 's avonds van 89 uur biechtgel. in verband met het feest van het H. Hart. Vrijdag: feest vh. H. Hart v. Jezus* Na de H. Mis uitstselling, oef. van eerherstel en zegen met 't Allerh. Degene die deze plechtigheid bij wonen kunnen een aflaat verdienen van 7 jaren. Die bovendien ook nog biechten en communiceren kunnen een volle aflaat verdienen. 7 uur best. gez. jaarg. v. vrouw Cremers; 6.30 gel. tot communiceren; 'savonds 8.30 lof, na het lof kernbijeenkomst op het zaaltje boven de sacristie. Zaterdag: 7.30 lm. voor Gerardus Willems en Hendrina Jacobs; van 6—7 uur biechtgelegenheid; 8 uur lof t.e.v. Maria. Accolieten: Jan Reintjes en Piet van Meijel. Kerkpoetsen: Bets van Kempen en Joke Fleurkens. Katechismus: klas 1 en 2 oef. v. Liefde; klas 3 en 4 vr. 455, 456, 466, 467 en 469; klas 5, 6 en 7 les 52 en 53. Zondag 3 juni na de hoogmis korte vergadering op het zaaltje boven de sacristie vd. Jonge Boeren en Jongere Gemeenschap in ver band met onze deelname aan de grote katholieke protestmeeting in Maastricht. i

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1