Inmaak Balatum, Diesel-chauffeurs vacantiebonnen 2 hoi Bedevaart LOURDES EBBERINK H, v. iu Voor deiaa Het is jviii Slagerij CO ZUID-OOSTER Nieuws in 't kort Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTiEN Petras Hab. Adolph. Verbeek Wed. A. van Veghel-Arts Paardenverzekering Ned. Rath. Kleding- en Textielbond „St. Lambertos" Belangrijk F. v.d. Mortel Het Warenhuis VERMIJEN's Zaatadel Voor feestje groot of klein JOH. CLAESSENS 9 I U verdient geld ïHótme 4td UQaeettkuU 08 83- Si kb 4). é-6 begreni Firma G. ILEU EXTRA. TREIN Met ingang van de nieuwe dienstregeling is nog een extra trein ingelast die om 6.20 uur van station Venray naar Venlo (6.42) èn Roermond (7.14) en daar aansluiting geeft op Sittard, Heerlen en Maastricht. Deze trein rijdt alleen van dinsdag t.m. zaterdag. Hij staat noch in het spoorboekje vermeld noch in de publicatie van vorige week in dit blad. U gelieve daarvan dus aantekeningen te maken. Nieuwe dienstregelingen Met ingang van morgen zondag treedt een nieuwe dienstregeling in werking van de autobus-ondern. „De Zuid-Ooster". Onze lezers vin den deze dienstregeling, benevens die van de Stationsbusdienst in dit blad. Wij raden onze lezers aan deze uit te knippen en te bewaren, dan behoeft men bij gelegenheid niemand meer hierom te vragen VOLKSCONCERT Heden zaterdagavond om 8 uur zal de fanfare St Oda uit Merselo een volksconcert geven op het Henseniusplein. Dienstjub ileum J. Lamers zal heden zaterdag de dag herdenken, dat hij voor 25 jaren in dienst kwam in Huize Servatius. Hij is daar thans werkzaam als ploegbaas. Gevonden rozenkrans, Min, Grotestraat 1; taartvorkje, Heidens, Schoolstraat nw 14; grijze herenregenjas, Jacobs, Veltum L 85; muntbiljet, M^ Clus ters, Olrlo E 4; kistje met gereed schap, Fleurkens, Lull C 5; 5 me dailles, Pluk, Lull C 18; blauw kinderbeursje en herenglacé, Politie bureau; 1 paar wollen sokken, Bas- tiaans, Gasstraat 30; zak gerst, P. Camps, Oostrum C 19a; rood kinder- beursje met inhoud, H. Stevens, Deken Thielenstraat 5. Krankzinnigenverpleging Voor de eindexamens ter ver krijging van S taatsdiploma B, ge houden in de Psychiatrische In richting St. Servatius te Venray op 29 mei, slaagden de navolgende candidaten: Cornelissen A. te Well, Greuter H. te Heilo, van Hoorn J. te Maastricht, Litjens J. te Venray, Roelofs P. te Grave, Br. Gerardus Seuntiëns te Eersel Snijders W. te Amersfoort. Danscursus gesloten Als sluiting van de verschillende danscursussen welke in het afge lopen seizoen in de Jonge Boeren- afdelingen van de kring Venray zijn gegeven, was er Woensdag de slot- avond in Leunen, waarop dans- demonstraties gegeven werden en het geleerde in praktijk werd ge bracht. Er werden punten toege kend en le werd Leunen, 2e Mer selo, 3e Ysselsteyn, 4e Blitterswijck en 5e Olrlo. Er werd die avond het nodige over dansen gezegd, o.m. door de cursusleidster Mej. v. Rooy, kring voorzitter v. Osch, de heer Gerrits en pater Hippolytus. PATRONAAT Zondagmorgen is er geen patro naat wegens de Sacramentsproces sie. In de processie behoren de leden van het patronaat mee te gaan met de andere jongens van 1317 jr. Het patronaat begint in het zomerseizoen zaterdag- en zondagavond om 8 uur, Zelatricen van de H. Kiudsheid De zelatricen van de Pauselijke Missiegenootschappen van de pa rochie St Petrus Banden hebben nu maandagavond om 8 uur een korte maar belangrijke vergadering in het zaaltje boven het portaal van de grote kerk (aan de marktzijae). Zilveren bruiloftsfeest J. vd. Winkel-Geurts te Smakt Heden zaterdag 2 Juni zal het bruidspaar J. vd. Winkel-Geurts het zilveren bruiloftsfeest vieren. 's Morgens zal er een plechtige hoogmis van dankbaarheid worden opgedragen waarna de gebruikelijke receptie zal plaats hebben van 12 uur in het Pelgrimshuis te Smakt. Ongetwijfeld zullen vele vrienden en kennissen van de gelegenheid gebruik maken om het zilveren bruidspaar te komen feliciteren. Bekend als bezitter van 1ste klas paardenfokmateriaal heeft de heer vd. Winkel zitting in verschillende bestuursfuncties van plaatselijke verenigingen. Het vele werk wat hij heeft verricht op het gebied van het verenigingsleven en de jovaliteit van Sjang kennende zal het hem zeker op die dag niet aan bslangstelling ontbreken. Derde Orde-mededelingen. Dit jaar zullen twee bedevaarten georganiseerd worden en wel op donderdag 14 juni bedevaart naar St Gerardus in Wittem en St An- tonius in Heerlen. Na de middag rondtocht door de schoonste plekjes van Zuid-Limburg, f 6. Zondag 1 Juli naar Den Briel, met na de middag rondvaart door Rotterdam of een bezoek aan de dierentuin (naar keuze) f 9.— Aanmelding geschiedt aan het Pa- tersklooster met directe betaling. Ook niet-leden van de Derde Or de kunnen aan deze bedevaarten deelnemen. Volkswagen tegen boom Op de weg Venray—Deurne reed de volkswagen bestuurd door mej. M. uit Eindhoven, tegen een boom, toen zij moest uitwijken voor een jongen die plotseling de rijweg over stak achter de autobus van de Zuid-Ooster. Wonder boven wonder kwam de bestuurster met de schrik vrij, terwijl haar wagen geheel ver nield langs de weg moest blijven liggen. De verkeerspolitie heeft de zaak in handen genomen. K.V.P.-actie Op de grote K.V.P.-manifestatie welke Zondag 10 Juni te Maastricht zal worden gehouden, zal de K.V.P. afd. Oirlo, vertegenwoordigd zijn met 50 afgevaardigden van diverse organisaties en culturele vereni gingen. De reis wordt gemaakt per autobus. Feestavond K.A.V. De K.A.V. sloot vorige week het winterseizoen af met een feestavond in zaal Swaghoven. Ruim 100 leden waren hierbij aanwezig/ Enkele leden van de toneelclub der K.A.B. verzorgden deze avond met voor drachten, sketches en conferences van de heer Jan Arts. Daarbij was dan nog vrolijke muziek en zo werd het een uiterst gezellige avond, waarvan de leden veel plezier be leefden. Een loterij ten bate van het vaan del werd nog gehouden en leverde weer de nodige gelukkigen op. De voorzitster mevr. Arts ver telde een en ander over de op han den zijnde Mater Amabilisschool en over de excursies, die de leden deze zomer naar enkele Venrayse grote bedrijven zullen maken. Tevens drong zij aan op grote deelname aan de op 29 Juli door de K.A.B. georganiseerde bedevaart naar Ommel. Zo werd deze avond een prachtig sluitstuk van het winterseizoen, waarop de leden zich eens vanharte hebben kunnen amuseren en waar mee bestuur en medewerkers van de avond veel eer inlegden. Installatie pastoor Jacobs te Griendtsveen A.s. zondag zal pastoor Jacobs geïnstalleerd worden in zijn nieuwe parochie Griendtsveen. Om half 4 zal de nieuwe herder afgehaald worden aan de rand van zijn pa rochie. De ruiterclub van Yssel steyn en de fanfare van de Zeilberg zullen een en ander opluisteren. Int. motorterrein wedstrijden te Wanssum Zondag 10 juni a.s. organiseert de Wanssumse Motorclub Sint Michael voor de zesde keer in successie internationale motor- terreinwedstrijden op het inmiddels bekende circuit „De Koyse Berg". Om twee uur zondagmiddag zal pastoor P. J. H. Slots, aan wiens parochiekerk de baten telkenjare ten goede komen, dit motorfestijn openen. Ongeveer vijfduizend gul den zijn door dit evenement in de afgelopen jaren in de kas van het kerkbestuur gestort. Geen wonder dus, dat dit evenement jaarlijks op de derde zondag na Pinksteren aller belangstelling geniet in Wanssum. Het circuit heeft wederom een belangrijke verbetering ondergaan, vooral van belang voor het publiek, dat nu op sommige punten nage noeg het hele parcours kan over zien en aldus de hele strijd kan volgen. De totale lengte van de baan is 1500 meter. Gestart zal worden in de volgen de klassen; 500 c.c. Internationaal, waarin aan de start zullen ver schijnen de bekende Duitse cracks Tonny en Josef Becker en de Belgen Ronny, Jennis Garnier en Peters. Van de Nederlandse noemen we Harry Maas, van Oorschot, Docters en Kooien. Junioren tot 150 cc., senioren tot 150 cc en junioren 350/500. Het station te Venlo wordt verbeterd Met ingang van de nieuwe dienst regeling der Nederlandse Spoor wegen op zondag 3 juni zal het westelijk deel van het nieuwe eerste perron, dat in het plan van het in aanbouw zijnde nieuwe station te Venlo wordt gebouwd voor de trei nen van en naar de richting Eind hoven, in gebruik worden genomen. Voor het treinverkeer in de rich tingen Roermond en Nijmegen blijft de bestaande toestand voorlopig nog gehandhaafd tot begin december, wanneer men ook de oostelijke AUTOBUSDIENSTEN vragen voor rayon Venlo en Eindhoven leeftijd 21-30 jaar Loon volgens landelijke regeling. Toeslag voor late en zondagsdienst. Vrjje dienstkleding. AANMELDEN dagelijks op het kantoor te VENRAY Henseniusplein. vleugel van het nieuwe perron in gebruik hoopt te nemen. De bouw van het nieuwe station, dat een grondbreedte krijgt van 150 meter en de daarmede gepaard gaande verhoging van het spoor wegemplacement zal in verschillen de stadia worden uitgevoerd, ten einde de treinenloop in dit drukste verbindingscentrum met Duitsland niet te ontwrichten. Het gemeente bestuur van Venïo zet er alles op het nieuwe verkeerscircuit van het in aanbouw zijnde station in begin augustus, wanneer het tijdelijke station in gebruik wordt genomen, gereed te hebben. In Rotterdam zijn Woensdag enkele duizenden bouwvakarbeiders in staking gegaan. Dit is voor namelijk om de eis tot uitbetaling der 3 pet over 1955 en de loonsver hoging van 6 pet over dit jaar kracht bij te zetten. De bonafide vakorganisaties keuren deze staking af maar het communistische E.V.C. stookt het vuurtje natuurlijk aan. Het^werk is weer hervat. De eerste coloradokevers zijn ook weer gesignaleerd. In Putten en op Voorne, hebben de aardappel telers al schade ondervonden. Ook de Eerste Kamer heeft Woensdag de nieuwe algemene ver plichte pensioenverzekering goed gekeurd. Bij de behandeling daar van bleek, dat de premies (1.338 gld. voor echtparen en 804 gld. voor ongehuwden boven de 65) waar schijnlijk hoger zullen zijn in ver band met de loonronde van dit jaar. Hoeveel kon nog niet gezegd worden. Ruim 65.000 ton Nederlandse aardappelen, die in Engeland on verkoopbaar bleken, komen terug, om hier verwerkt te worden tot aardappelmeel alcohol en veevoeder. In militaire kringen overweegt men in navolging van Engeland en Turkije, ook voor Nederland de dienstplicht te verlengen tot 2 jaar. De K.V.P. belegt Zondag een grote vergadering in de veiling hallen in Venlo en een te Gennep. In Venlo spreken de minister van buitenlandse Zaken Mr. Luns en de Voorzitter der Tweede Kamer Dr. Kortenhorst. In Gennep de minister van maatschappelijk werk Mr. van Tliiel. De vergaderingen beginnen om 3 uur. Afbetaling steeg in 1954 met veertig percent In 1954 /hebben 477 bedrijven to taal voor bijna 110 miljoen gulden op afbetaling verkocht. Van dit be drag werd slechts een kleine negen percent vooruit betaald, De verkoop op afbetaling steeg in dat jaar, ver geleken met 1953, veertig percent. De regering geeft deze cijfers aan de Eerste Kamer in haar Memorie van Antwoord op een wetsontwerp voor tijdelijke regeling van het af betalingswezen. Mèubelen en woninginrichting staan bovenaan op deze lijst van .,op gemakkelijke betalingsvoor waarden" verkochte goederen met ongeveer 22,5 miljoen gulden, waar van rond vijf percent vooruit werd betaald. Voor veel minder werd in 1954 op dezelfde condities aan kleding en textiel verkocht: ruim 19,5 mil joen gulden en nog geen vier per cent vooruitbetaald. De militaire „kistjes" Het /volgend jaar zullen de mili taire „kistjes" zijn verdwenen. Hier mee wordt bedoeld 't schoeisel dat sedert tientallen jaren door de mili tairen bij de landmacht is gedragen. De lichting, die in februari 1957 onder de wapenen komt, zal ze reeds niet-meer dragen, doch zijn uitgerust met de (in Nederland ver vaardigde) zgn. Amerikaans ge vechtslaars. Politierechter In ons verslag van vorige week was sprake van een smid uit Wanssum. Men maakte ons er op attent, dat dit niet Wanssum maar Afferden moest zijn. Waarvan dus acte. van 25 t/m 31 mei 1956 GEBOREN: Swinkels Maria, Deken Thielenstr. Turner Mary, Hoenderstraat 98 Verheugen Theodoor, Grotestraat 7 Tijssen Maria, Oirlo F 9a Janssen Antonius, Maasheseweg 48 Troisfontaine Antoinette, Patersl. 9 Troisfontaine Franoiscus, Patersl. 9 Fleurkens Sybilla, Puttenweg 7 Cuijpers Caecilia, Vierlinggfoeek Swenker Maria, PaterssCnrat 21a Janssen Maria, Heide L 54b OVERLEDEN: Bredeman Klara M., 75 jr, kloos terzuster, Overloonseweg 2. Arts Martinus H., echtgenoot van Janssen A. M., 71 jr, Heidse Peel- weg 32. Verbeek Hubertus P., weduwnaar van Tielen H. H., .75 jr, Burgem. v.d. Loostraat 23. Thuijls Anna G., weduwe van Vandevenne E., 70 jr, Oostrum D 26. ONDERTROUWD: Albers Johannes A., oud 25 jr., militair te Valkenburg, marine vliegkamp en Relouw Maria, 27 jr. Broekweg 7. Poels Wilhelmus, 37 jr., steenfa- brieksarb. Merselo M 113a en Noijen Elisabeth, 26 jr. Merselo M 60. Jacobs Peter, 28 jr., dakdekker te Venlo, S talbergweg 272 en Pe ters Hendrina, 24 jr. te Oirlo D 58. Swinkels Franciscus, 30 jr., land bouwer, Pastoor Jacobspeel 3 en Janssen Maria, 25 jr., Leunen K61 Cox Hendrikus, 23 jr., verzorger tuinbouwver. te S wolgen C 5 en Maas Jacoba, 24 jr., Oude Oostr. weg 17. GETROUWD: Peeters J., 34 jr., landb. en Arts Hendrika, 33 jr., beiden te Venray. Vollenberg Peter, 28 jr., landb. en Arts Huberta, 27 jr., beiden te Venray. Keijsers Jacobus, 28 jr., landb. te Horst en Aarts Theodora, 27 jr. te Venray. Nellen Peter, 27 jr., ass. Nederl. Spooj-wegen te Venlo en Janssen Martha, 24 jr., typiste té Venray: VENRAY's MANNENKOOR Donderdag repetitie in San Da- miano. Geven met grote vreugde en dankbaarheid jegens God kennis van de geboorte van een zoon, die bij het H. Doopsel ontving de na men: Theodor Anna Maria Gemma. Wij noemen hem THEO J. VERHEUGEN F. VERHEUGEN— VAN GANSEWINKEL MARIANNEKE RIENI BERTJE Venray, 25 mei 1956. Grotestraat 7 Tot onze diepe droefheid over leed heden zacht en kalm, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde vader, grootvader, broer en oom Ridder in de Orde van Oranje-N. weduwnaar van Hendrina Hubertlna Tielen in de ouderdom van 75 jaren. Wij bevelen de ziel van de dier bare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Venray: L. Verbeek W. Verbeek—Peeters en kinderen S. PleketVerbeek J. Pleket en kinderen Noordwijkerhout: A. Verbeek M. VerbeekThielen en kinderen Sr. Hubertine Venray: M. S winkels—Verbeek W. S winkels en kinderen Fam. Verbeek Fam. Tielen Venray, 26 mei 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad woensdag 30 mei in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Voor de talrijke blijken van be langstelling, by mijn 25jarig kloos- terfeest ondervonden, betuig ik langs deze weg mijn oprecht har telijke dank. Zr. Jacobina St. Elisabethziekenhuis Dankbetuiging Voor de zeer vlotte schaderege ling van de door ons veroorzaakte (vrij grote) Landbouwers W. A. schade, zeggen wij dank aan Assurantiekantoor Kruijsen-Meesters, Venray Voor het sluiten van verzekerin gen kan ik dit kantoor aanbevelen. Ook dank aan de vertegenwoor diger Jean Hoex voor zijn mede werking. Hoogachtend, Merselo A.s. maandag 4 juni tussen 8 en 10 uur 's avonds geld afhalen voor degenen die bonnen hebben ingeleverd. Tevens nog gelegenheid tot inleveren van oude bonnen bij F. S winkels, Maasheseweg 9. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 3 juni v.m. van 11—12 u. in calé H. van Asten, Ysselsteyn. Premie afd. VENRAY. Gelegenheid tot inleveren van voor de kleermakers (ook 'onge organiseerden) op dinsdag 5 juni a.s. 's avonds van 7.30—8.30 uur op* het adres: W. Franssen, Kruisstraat 38 Voordelig te koop mooie zijde kappen, met en zonder glasplasit, geheel compleet Adres bureau van dit blad Te koop Yselster en Bintje aardappelen Pouwels, C 62 Boshuizen. Te koop partij beste biggen Jac. Bistervels-Geurts, Merselo Beek M 95. Te koop 500 Muiden pannen M. Hendriks, Oostsingel nw. 4 Te koop partij biggen Jos. Baten-Direks, E 50a Oirlo Te koop partij biggen M. Joosten, Lull C 16. Te koop wit gelakt tuinameublement Adres bureau van dit blad. Ta koop bromfiets m. JLO motor i.g.s. Leunseweg 19b. Te koop 125 7weekse pullen P. de Kleijn, Geijsterseweg D 25. Oostrum. Te koop eetaardappelen Willems, Nachtegaal. Te koop z.g.a.n. maaimachine vol oliebad, l1/* paards. J. Philipsen, Timmermannsweg 44, Ysselsteyn. Te koop toom biggen P. Jeuken, Stationsweg C 15. Te koop 4wielige wagen 2 a 2'/s ton prima banden. P. van Es, Hagelweg, Tel. 434. Te koop toom biggen ingeënt tegen pest. Kunen-Hezen, Veulen H 26. Te koop bijna voldragen zeug keuze uit drie. L. Tielen, Deurneseweg 10. Te koop gecomb. Nicholson hark- keerder en een schudder Alders, VlakOverloon. Te koop motor 125 cc Langstraat 51. Te koop 5 zware biggen A. Sikes, Overloonseweg. Te koop spaarketel 150 liter met koperen binnenketel, ook te ruil tegen kleinere. J. Philipsen, Castenray G 11. Te koop tegen elk aannemelijk bod een in prima staat zijnde 125 cc motor bouwj. 1950 zware uitvoering. Prinses Irenestraat 11. Te koop slagkar op luchtbanden ook dienstig achter tractor. M. Arts, Klein Oirlo F 34. Te koop toom beste biggen P. Janssen, Maashees B 86. Te koop drachtige varkens 1415 w. dr. bij ClaessensPoels, Puttenweg 20, Ysselsteyn. Te koop z.g.a.n; kinderwagen en looprek Adres bureau van dit blad. Te koop toom biggen van Schijndel, Veltum L 15. Te koop partij voeraardappelen en zeug 3e x drachtig J. Hendrikx, Veulen H 16. Te koop partij biggen G. Hendriekx, Schoor H 1. Ontvlogen een grote groene haiband parkiet T.b.t.t.b. bij B. Kruijsen, Lang straat 47a. Op maandag 4 juni rijdt er een autobus naar de bede- vaarttrein in Maastricht. Vertrek Venray Henseniusplein 12.30 uur. Vertrek Wanssum Brug 12.15 u. via Meerlo, Broekhuizenvorst enz. Opgaven bij Garage 't Centrum, tel. 251, Horst. Broekweg 5 sluit zijn bedrijf zaterdag 2 juni. U heeft vandaag nog de kans Steriliseerketels Standers Ringen Flessen Boekjes enz. Hofstraat 10 Telefoon 566 Vanaf heden verkrijgbaar knolselderie- en alle soorten koolplanten verhuurt glaswerk, bestek en porcelein Grotestraat Tel. 385 Brengen en halen gratis. f Vernieuw Uw kamer „grondig" met Een prachtsortering vindt u bij J. Coenen-Houtackers Verhuur gelegenheidskleding in alle maten. W. TH. LICHTEVELD Merseloseweg 4 door onze spaarzegels Bij aankoop van f 2 50 ontvangt U reeds een zegel. Heeft U een zegelboekje vol (48zegels in totaal) dan heeft U reeds recht op: 1 paar mooie nylons ter waarde van 3.75 of 3 goeddrogende I D. droogdoeken of 1 prima badhanddoek met 2 washandjes Het I.D. spaarboekje wordt gra tis verstrekt. Spaart U nog geen I.D. zegels, begin dan nog heden. Naar 't Is uw voordeel. keuze Plastic Cocoslopers Karpetten Matten Gang- en traplopers Boorband Balatum Viltpapier Traproeden Gordijnrail Gordijnroeden Gordijndraad Tafelzeil enz. enz. U vraagt het in Hofstraat 10 Telefoon 566 Vrijdags open tot 9 uur nm. Te koop kachel z.g.a.n., korte bruine leren jas ongev. nieuw. 4 stoelen, 2 arm stoelen, schoenmakersgereedschap, stel binnendrukplaten, rubberhak- kenkast, papierhouder 50 cm. breed en papier, Tana-standaard. F.vd Mortel, Broekweg 5. Pluimveelye sinds de.torr meer 85^Jnn Pluineha Hoenderstr.:i_Ei Vliegenngs Vliegewie lnsecte;od< v| u b J. Coenwou GroJJ-kie kaarsen, ka^aan glaasjes endjes bloempjes, P. HENDI( Grotraat voor uw godheic een slechtend c Koopt uw «et da u vakkun%n vc helpen mett best uw figuur. Het CAMP-set s stelt uw lkam volmaakte £e, zondere patenliter-s zeer eenvof en in't gebruil" WE| wordt reed' 46 \z wereld veiht medici en sialisi len. Gaarne gevweu, verplichtinjeheel kundig adv Voor Ver ged CAWerkoi Marktstraat Donders na afd. Camp loten, Algehele regelenve Tevens plaatsman COMPLETföU Segiafeni/tom. J T. 592 Leunseweg betaalt f.00 voor shtk Sekani behaielpa iden plakel e HET VftEï^ fa. Th.wels Hofstraat lJullai Gebraden 100 grO, 2 Leverworst 5 Vrijda1 za*e Varkensbraforst 00 GEVRAAG! netion§ VI W. Rutten, h11™- voor ije

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2