\vB De Rijwielkoning dansen RIJWIELEN De Veltiimsen Dekker KA.V. Kruisweg in St. Petrus Banden rT lente horeca-expositie hotel van bergen Katholieke 1 mei-viering Boerenleenbank en Boerenbond te Leunen op GESLOTEN. Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTïEN Martinus Verheijen P.Jacobs Zoon A. VERHEGGEN J. van de Winkei-Geuits OPGELET 't Knopenhuis twee stiksters autogarages weiden vi sloopai Winkelr Verantwoording: vorig bedrag f 5689.31 N N f 1.00 N N f 25.00 N N f 2.50 N N f 2 50 N N f25.00 Totaal f 5745.31 Giften aan: Kapelaan Keijsers, Maash. weg, Fr. Vermaaten, Sta tionsweg, Venray. Gironummer 131144 Paröchiekerk St. Petrus Banden, Venray. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit do Kerkdorpen Bekendmakingen De burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat door hem het sluitingsuur voor de vergunnings- en verlofslokali teiten in de gemeente Venray, op maandag 30 april a.s. (Koninginne dag) is vastgesteld op half een 's nachts. Venray, 26 april 1956. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat door de raad der gemeente Venray, in zijn vergadering van heden, medewerking is verleend aan hetr.-k. Parochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden, het bestuur uitoefende over de r.-k. Petrus Ban den school gevestigd te Venray, voor de aanleg en verharding van de speelplaats bij die school en de bouw van een fietsenberging aldaar. Venray, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis, dat zij bij hun besluit van heden, nummer 243, aan M.A. Bo- nants, wonende te Venray, Lang straat 14, vergunning ingevolge de Hinderwet hebben verleend voor het oprichten van een schietinrich- ting met pijl en boog op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie C nummer 6651, ge legen te Venray Langstraat 14. Venray, 18 april 1956. OpenstelliDg gemeente-bureaux Burgemeester en wethouders brengén ter openbare kennis, dat op 30 april a.s. bij gelegenheid van Koninginne-verjaardag alle ge meentediensten en -bureaux de gehele dag voor het publiek gesloten zijn. Venray, 25 april 1956. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen hierbij ter openbare kennis, dat door de raad dezer gemeente bij zijn besluit van 5 dezer no. 198, medewerking ingevolge de Lager-onderwijswet 1920 is verleend aan het R.K. Pa rochiaal Kerkbestuur van St Petrus- Banden alhier, voor de bouw van een overdekte rijwielbergplaats bij Henseniusschool alhier. Venray, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dezer gemeente bij zijn besluit van 5 dezer, no. 199 medewerking ingevolge de Lager-onderwijswet 1920 is verleend aan R.K. Parochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden alhier, voor de uitbreiding van de overdekte rijwielbergplaats bij de U.L.O.- school alhier. Venray, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen ter open bare kennis, dat zij bij hun besluit van heden no. 242 aan de Gulf Oil N.V. (Nederland), gevestigd te Rot terdam Blaak 32, vergunning inge volge de Hinderwet hebben verleend voor het oprichten van een benzine pompinstallatie op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Venray sectie C nummers 7010 en 7014, gelegen aan de Prins Bernhard- straat te Venray. Venray, 18 april 1956. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray, brengen hierbij ter openbare kennis, dat door de raad dezer gemeente bij zijn besluit van 5 dezer, no. 197, medewerking ingevolge de Lager-onderwijswet 1920 is verleend aan het R.K. Pa rochiaal Kerkbestuur van St Petrus Banden alhier, voor de bouw van een overdekte rijwielbergplaats bij de Dr. Poelsschool alhier. Venray, 18 april 1956. Geslaagd Op de Landbouwwinterschool te Horst, slaagden de heren H. Cor- nelissen en J. Loenen uit Leunen, W. Baten uit Oirlo en G. Lemmens uit Ysselsteyn. Winkelsluiting Op Koninginneverjaardag en be vrijdingsdag, mogen de winkels tot 9 uur n.m. geopend zijn. Gevonden: groene wekker, M. Verstraelen Maasheseweg 46a; "lederen dames handschoen en 1 paar bruin lederen heren handschoenen, postkantoor; grijze portemonnaie met inhoud, H. Gommans, Oostrum C 37a; gele wanten en rose Fatimarozenkrans in etui, Postcommandant Rijkspol. Oostrum; kinderportemonnaie met inhoud, J. Raedts, Oostrum D 18; hondje aangelopen vd. Leeuw Lange- weg 55; herenpolshorloge, v. Aarsen Stationsweg C 7; een paar grijze herenhandschoenen, Bonants Gas- straatlöa; damesparaplu, Niemeijer Langstraat; linker bruine motor handschoen en een militaire baret, Hendriks Pr. Margrietstraat 13; herenregen jas, P. Willems, Groene- woldsepad 12; rijwielpompje, H. Reintjens Veulen H16a; zakhorloge van Osch, Akkerweg 4a; witte elec- trische draad, Hoenderstraat 76. Broeder Ivan van Esdonk overleden Vader Overste van huize Servatius heeft Woensdagmorgen bericht ont vangen, dat Broeder Ivan van Es- donk, die verpleegd werd in het St Elisabethziekenhuis te Leiden, dins dag aldaar overleden is. Broeder Ivan is te Venray geen onbekende (en daar zijn hoofd ge sierd was met krullen) ging hij hier onder de naam Broeder de Krul. De overledene bereikte de leeftijd van bijna 70 jaren en werd te Woensel geboren, In 1955 vierde hij zijn gouden professiefeest te Noordwijkerhout N.H., alwaar hij ook de laatste jaren verbleef. In 1943 kwam hij naar de Peel- streek toen de gehele St Bavo- stichting van Noordwijkerhout eva cueren moest op last van de bezetter. Tijdens de bevrijding van onze plaats trad Broeder Krul overal op de voorgrond. Hij was het die het durfde, onder het zwaarste granaat- vuur vanuit Huize Servatius naar de kom van het dorp te trekken, om mensen in nood te gaan helpen. Hierdoor verkreeg hij vele vrienden. Na de oorlog werd hij, voor deze grote verdiensten door het Neder! Rode Kruis, begiftigd met een onder scheiding. De plechtige uitvaartdienst en begrafenis zal plaats hebben in de St Bavostichiing te Noordwijker hout. K.V.P.-helikopter boven Venray De propagandstunt van de KVP, om met een helikopter een rond vlucht te maken boven Nederland, waarbij op verschilllende plaatsen geland werd, heeft in Venray, een der landingsplaatsen, wel succes gehad. Toen Venrays harmonie zaterdag j.l. uitrukte, was het zeer druk rond het sportterrein aan de Osstsingel, de landingsbaan van de K.V.P.- helikopter. Precies op tijd kwam het ronken de gevaarte op het sportterrein aan, waarin naast de Engelse piloot ook het Tweede Kamerlid v.d. Zanden, een plaats gevonden had. Deze laatste werd welkom ge heten door de secretaris der KVP Venray, aangezien de voorzitter uit- stedig was. De heer vd. Zanden hield een vlotte speech, waarbij het op het grote belang van de katholieke een heid op politiek terrein wees en op het grote belang van de a.s. Kamerverkiezingen. Hierbij ging hij even in op de propaganda van de P. vd. Adie duidelijk lokvogel speelt voor de communisten. Met de oproep om paraat te blijven besloot de heer vd. Zanden, zijn rede. Dan werden de nummers bekend gemaakt van de gelukkige winnaars van een gratis rondvlucht boven Venray. En zo heeft dan de machine 5 maal enige gelukkigen, Venray ook eens van boven laten zien, terwijl op het sportterrein zelf de duizen den belangstellenden door Venrays harmonie op enkele marsen ge- tracteerd werden. Ook pater Kammerer profiteerde nog van deze stunt, waar bij de uitgang van het terrein enkele grote collectebussen voor zijn heli kopter geplaatst waren. Steun aan landbouw Met de 19 boerderijen die thans met de bouwcredietregeling ge bouwd worden of zijn (zie raads- verslag) is in 53 gevallen hypotheek verleend aan Venrayse boeren, tot een bedrag van f 2.065.830, Eskimo-film voor de kinderen De Eskimo-film „De strijd om de pool" wordt komende week Vrijdag en Zaterdag ook voor de schoolkin deren vertoond. Voor de meisjes wordt deze mooie film Zaterdag 5 Mei vertoond in het Luxor-Theater s'middags om 2 uur. Toegangsprijs slechts 25 cent. Dienstplichtigen-retraite Van 1720 Mei en wel van Don derdagavond tot Zondagmorgen wordt in Venlo op „Manresa" een retraite gegeven, speciaal voor dienstplichtigen. Opgave en inlich tingen bij Pater Domitius, Paters- klooster. PATRONAAT Zaterdagavond is er geen patro naat, maar Zondag is alles op de gewone tijd. 1876-1956 X 8-9-10-11 mei in de grote zaal van gennep Boerenkermis geslaagd De jaarlijkse boerenkermis op het Veulen is in alle opzichten ge slaagd. Drie avonden was het er erg gezellig en druk en was men volop doende de bezoekers geld uit de zak te kloppen ten bate van de kerk. Het werd op sympathieke wijze gedaan, wat ook wel de reden zal zijn, dat de bruto-opbrengst dit jaar liefst f 6200.bedroeg. De Z.E. Heer Rector zijn zorgen zijn door deze kermis weer aanmerke lijk verlicht. Bejaardenprobleem In een artikel, wat wij vorige week onder deze titel brachten, is een ernstige zetfout doorgedrongen, waardoor een en ander misschien minder duidelijk is geworden. De vraag werd n.l. gesteld hoe veel ouden van dagen in 1965 wel in Venray en omgeving zouden zijn. Men schat hun aantal dan op 2500 mensen, mannen en vrouwen dus. Venray alleen telde op 1 Jan. j.l. ruim 1600 ouden van dagen. Volgens de huidige gegevens heeft daarvan 1/3 deel thans al behoefte aan een verpleeghuis of aan wo ningen, aangepast aan hun speciale behoeften. Hetgeen dus betekent, dat volgens het nu geldende cijfer in 1965 ruim 800 bejaarden om woongelegenheid, om verpleging of andere hulp zullen vragen. Aangezien het cijfer 1/3 reeds nu te laag wordt geacht, zal het aan tal bejaarden hoger zijn. In ons artikel van vorige week, kwamen de cijfers voor van 250 en 80. De aandachtige lezer zal reeds begrepen hebben, dat dit zetfouten waren en de nodige correcties reeds zelf hebben aangebracht. Hierdoor wordt dus nog eens te meer beklemtoond het grote belang van een bejaardenzorg, die wij in Venray nu nog op kunnen bouwen. Tong vastgevroren aan brug leuning by 25 graden vorst Nee, dit gebeurd niet bij de Es kimo's, al vriest het daar soms 60—70 gr. eenvoudig om dat daar geen brugleuningen zijn, maar wel moet de missionaris als hij daar de H. Mis opdraagt in een sneeuwhui, een brandende kaars op de voet van de kelk plaatsen, anders zou hij de kelk niet meer van zijn lippen krijgen. Missioneren bij 60—70 gr. onder nul, in eindeloze sneeuw en ijs velden, waarbij al 54 jonge mis sionarissen verloren zijn, vermoord, verdwenen onder het Ijs of in een zaamheid de bevriezingsdood ge storven. Ook daar werken onze Nederlandse missionarissen, waar van er een nog maar kort ge'eden een eenzame dood heeft gevonden. Over deze Poolmissies, waar da Missionarissen Oblaten van Maria, werkzaam zijn, is een prachtige en zeer boeiende geluids- en kleuren film verschenen: „De strijd om de Noordpool", waarin we zien, de harde strijd om in leven te blijven, zeehonden en cariboujacht, de vis vangst. het reizen met de hondeslee. we zien het familieleven binnen in een sneeuwhut, we maken daar de geboorte mee van een eskimo jongetje, hoe hij opgroeit en alles van vader aangeleerd krijgt om ook eens een goed jager te worden. Dan zien we hem in het huwelijk treden met het meisje, dat vanaf haar geboorte voor hem was voor bestemd. Als men een meisje niet direct bij de geboorte kan uit huwelijken, dan wordt het dikwijls, door de vader of zelfs door de moeder vermoord, omdat een meisje nu eenmaal geen jager is. Tenslotte zien we hem afscheid nemen van vader en moeder en trekt hij, met z'n vrouw en kind, de eindeloze sneeuw en ijsvlakte in om voor zijn eigen levensonder houd te gaan zorgen. Deze film die zeker diepe indruk op U zal maken, komt donderdag in Venray, in het Luxor-Theater. Aanvang 8 uur. Wegens omstandigheden is er slechts een avondvoorstelling, dus bespreekt tijdig Uw plaatsen aan de kassa. Wegens sommige harde en in tieme levensdetails: toegang 16 jaar. Opbrengst ten bate van de Noord- pool-missies van de Paters Oblaten van Maria. Pater Verstappen terug Zaterdag keerde Pater Jan Ver stappen terug in zijn geboorteplaats Oirlo, waar hij feestelijk werd ont vangen. Niet alleen was zijnvacan- tie-verblijf feestelijk versierd, maar fanfare en zangverenigingen brach ten serenades. Pater Verstappen werkt met Pater Kemps op St Maarten, waar hij pastoor-deken is. Door trein geramd Dinsdagmorgen ramde de trein van 11.02 uit Venlo, op de onbe waakte overweg tussen Oirlo en Oostrum, een vrachtwagen komende uit richting Wanssum, van de heer P. uit Broekhuizenvorst. De vrachtwagen werd achter ge grepen en totaal vernield. De chauf feur kreeg een kleine hoofdwonde. De bestuurder van de Diesel, die aan de voorkant ernstig was be schadigd, had zich tijdig in veilig heid kunnen stellen. Een en ander kostte veel oponthoud. Eerste H. Communie Door ziekte van Mère Marcella is de voorbereiding voor de eerste H. Communie voor de meisjes ver traagd. Mère Theodora zal daar nu voor zorgen en moeders kunnen zich met haar in verbinding stellen. NACHTVORST-SCHADE IN NOORD-LIMBURG. De schade, welke tengevolge van de nachtvorsten aan bomen, plan ten en vruchten is toegebracht, is aanmerkelijk groter dan men eerst gedacht had. Niet alleen dat allé ligustrum- hagen kapot gevroren zijn, maar ook talrijke fruitbomen, waaronder speciaal de perzik, zullen in het komende seizoen ^een vruchten kunnen dragen. Vele rozen- en sierstruiken zijn bevroren. De vorstharde bomen daarentegen zijn verschillende we ken met het ontkiemen eri bloeien achter. Het koren, dat andere jaren in deze tijd al flink aan het opschie ten was, staat er nog volkomen winters bij. Het oude spreekwoord: „April moet Mei de aren leveren", is dus dit jaar in het geheel niet Plechtigheden in de genade-kapel te Smakt Sinds jaren wordt de eerste mei gevierd als dag van de arbeid. Verleden jaar heeft Paus Pius XII aan deze viering eeh christelijk cachet willen geven door het afkondigen van een nieuw feest, een feest ter ere van Sint Jozef-arbeider. Vanzelfsprekend zal dit feest in het Sint Jozef-heiligdom te Smakt plechtig worden gevierd. De plechtige hoogmis met feestpreek zal worden uitgezonden door de K.R.O. van kwart over acht tot half tien. 's Namiddags om half vijf zal Z.H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens een pontificaal Lof celebreren. De overige diensten zijn als volgt: in de kerk zijn heilige Missen om half zeven, half acht en om 10 uur tweede hoogmis. In de genade-kapel van Sint Jozef zijn de heilige Missen om 7, 9 en 11 uur. 's Avonds om half acht is er nog een avond-mis om ook de arbeiders die deze dag moeten werken in de gelegenheid te stellen dit feest van de arbeid kerkelijk te vieren. Verschillende ver tegenwoordigers van de onderscheiden arbeids-organisatie zullen op 1 mei hun opwachting maken bij Sint Jozef van Smakt. van toepassing, evenmin als het gezegde: „April koel en nat, brengt koren in het vat"! HUIZE ST. SERVATIUS 50 JAREN GELEDEN IN GEBRUIK GENOMEN. In October a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Broeders van Liefde vanuit Gent (België) zich in Huize St. Servatius te Venray vestigden en aldaar in 1907 de eerste gebouwen in gebruik namen. Daar men riomcn'.crl druk bezig is met de bouw van het hoofdge bouw, dat tijdens de oorlog geheel verwoest werd, zal dit gouden ju bileum worden uitgesteld tot in 1957, wanneer het tevens 150 jaar zal geleden zijn, dat deze orde werd gesticht. Bakkersgezellenbond Maandag is hier opgericht de bakkersgezellenbond, waarvan M. Borgh?, Kempweg voorzitter, M. Arts Hoenderstraat, secretaris en J. FJeurkens Stationsweg, penning meester werd. Voor een nieuwe kerk Zondagmorgen hield Pater Rufus vroeger directeur v.d. Derde Orde alhierin deRectoraatskerk van O L.Vr. v. Zeven Smarten een collecte voor een nieuw te bouwen kerk te Rotterdam, welke f 400. opbracht. Kindsheid-feest Dit jaar wordt de YVereld-Kinds- heiddag gevierd op Zaterdag 12 Mei. De Paus verwacht dat op die dag alle katholieke kinderen eens extra goed bidden en offeren voor de Missie en de heidenkinderen. Op die dag is er dit jaar geen toneel voor de kinderen, omdat het Paasspel vorige week pas voor de leden van de H. Kindsheid gratis is opgevoerd. We hopen dat alle kinderen ijve rige leden worden van de H. Kinds heid als zij het nog niet zijn. Dat zij nooit naar bed gaan zonder Kindsheidgebed en meer voor de heidenkinderen over hebben dan alleen maar 'n beetje zilverpapier. Dat zij ook zo nu en dan wat minder centen uitgeven voor snoep om zo geld te kunnen sparen voor de Missie, zullen zij nooit goede katholieken worden, die zoals dat behoort echt bezorgd zijn voor het waarachtig geluk van hun mede mensen. Ouders, weetU, dat elke Dinsdag in de Parochiekerk samen wordt gebeden voor de Missie en de hei- denkinderen in de H. Mis van 7.30? Spoort, ze aan daar naar toe te gaan. Weet U, dat er op de scholen bij een van de meesters of onderwijze ressen een mooi Misboekje voor de Missie is te krijgen, voor slechts 30 cent. Daar kan uw kind mooi uit bidden op de kindsheiddag en elke Dinsdag. Diamanten bruiloft Het echtpaar Vullings aan de Langstraat alhier, hoopt begin Juni de 60-jarige bruiloft te vieren. De buurt is reeds druk bezig met de voorbereiding van dit zeldzaam leest. Vorst bracht grote schade aan winterkoren Volgens het Centraal Bureau voor de statistiek is ruim 42 pet. van de oppervlakte uitgezaaide winter tarwe uitgevroren of ernstig dooi de vorst getroffen. Het zwaarst zijn de zuidelijke provinciën getroffen. Van de win tertarwe ging in Zeeland 77 pet verloren, in N ord-Brabant 66 pet. in Zuid-Holland 60 pet. en in Lim burg 45 pet, tegen bijna 25 pet in Noord-Holland, 24 pet in Groningen en 9 pet in Overijssel. Leeftijdgrens van bloedgevers verhoogd In verband met de toenemende verbetering van de gezondheidstoe stand van ons volk, acht de Centr. Med. Bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis het verantwoord de leeftijdsgrens van donors te verhogen tot 65 jaar. Tot nog toe golden de leeftijdsgrenzen van 18 tot 60 jaar. van 20 t/m 26 april 1956 GEBOREN: Laurensse Franciscus, Maash. weg 11 Assen Johannes, Merselosew. nw 29 Heidens Hendrika, Klein Oirlo F 2 Engelen Gertruda, Gussenstraat 6 Hanen Wilhelmus, Oostsingel nw 12 Rutten Johannes, Wanssum vd. Leeuw Hubertina, Langeweg 55 Coppus Petrus, Smaktergrindwegl2 v. Staveren Petronella, Veulen I 25 OVERLEDEN: Verheijen Martinus, weduwnaar van Geurts H., 90 jaar, Oostrum C 24 ONDERTROUWD: Litjens, Petrus Th.H., 28 jr, land bouwer, Brukske C 78 enLemmen, Wilhelmina P., 27 jr, Servatiusw.l Peeters, Jozef A„ 34 jr, Castenray G 21 en Arts, Hendrika M., 33 jr, Heidse Peelweg 32 Voesten, Martinus M„ 23. jr, los arbeider, Langeweg 54 en Schwacho- fer, Mathilda A., 22 jr, Broekwegl5 Surminske, Peter P„ 27 jr, bank werker, Blitterswijk B 139 en Jans sen, Adeleida L.M., 23 jr, Boshuizen GETROUWD: Beunen, Christiaan H.H. weduwn. van Beckers L.C., 54 jr, landbouwer te Vierlingsbeek en Vogelzangs, Francisca A„ 44 jr, te Venray Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm, meer malen voorzien van de H. Sa cramenten der stervenden, onze inniggeliefde vader, behuwd- groot- en overgrootvader weduwnaar van Hendrina Geurts in de ouderdom van 90 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw god vruchtige gebeden aan. Venray: A. Verheijen I. Verheijen-Oudenhoven Oostrum: A. Verheijen Th. Verheijen-v.d. Voort kinderen en kleinkinderen Nijmegen: P. H. Verheijen Noordwijkerhout A. Verheijen A. Verheijen-de Haart en kinderen Geleen: W. Verheijen H. Verheijen-Peeters kinderen en kleinkinderen Venray: Wed. M. Jeurissen-Verheijen en kinderen Oostrum C 24, 23 april 1956 De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad donderdag 26 april 9.30 uur in de kerk van O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Attentie Attentie 30 pet. korting 50 pet. Van fabriek naar gebruiker, enz. dat is toch onzin en doen wij niet. Wel noemen wij de prijs. Let goed op en sla uw slag. Een prachtig dames- of herenrijwie! reeds vanaf f 107 50 Prima verlichting m. gar. f 9.50 Jasbeschermer, duurzaam f 1.45 S patlap extra zwaar f 0.55 Slot, diefstal uitgesloten f 0.90 Dus geheel compleet f 119.90 Sport merkrij wielen, gekleurd, met roestvrije velgen, alleen dames f 134.— Aflevering van dit uniek reclame rijwiel geschiedt in volgorde van bestelling. Dit stelt alle fabrieks- en markt prijzen buiten gevecht. Onze reparatie-afdeling 'voldoet aan uw hoogste eisen. Telefonisch zijn wij bereikbaar onder no. 829. U belt ons, wij halen en brengen uw rijwiel. Wij vertegenwoordigen 's werelds grootste fabrieken. SIMPLEX COVÉ (Cycloide met de lachende kogels) B.S.A. en SUMBEAM het beste Engelse fabrikaat. Dit èn de beste service biedt U Leopold Schell Jr. Patersstraat 24 VENRAY Plet Wilbers Mia Wilbers-Sijbers betuigen hiermede hun hartelijke dank voor de talrijke blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Bij hun vertrek naar Canada op heden zaterdag zeggen zij familie, vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. a.b. „Grote Beer". Tegen inlevering van de door U ontvangen waardebon op onze goed geslaagde film- en demonstratie- avond 1 fl. John William vruchtenwijn apperetief a f 2 75 met 40 kroontjes extra. Voor hen die niet aanwezig kon den zijn nog waardebonnen ver krijgbaar aan onze zaak. Op alle Cronavite-artikelen vele Kroontjes extra. Zaterdag 5 mei a.s. hopen onze geliefde Ouders Hend. Muysers en Anna Verhaag hun 25jarige echtvereniging te her denken. Om 9 uur zal een H. Mis van dankzegging worden opgedra gen in de kerk van de H. Joannes de Doper te Merselo. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Merselo M 105a. Zondag 29 april Maandag 30 april in het parochiehuis te Oostrum Aanvang beide dagen 6 uur. Entree f 1.25 Op woensdag 2 mei hopen onze lieve Ouders en Grootouders Peter Aben Maria Aben-Flaurkens hun 40jarig huwelijk te herdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen, hopen hun dankbare kinde ren en kleinkinderen. Servatiusweg 4. Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 29 april v.m. van 1112 u. in café van Gassel te Veulen. Premie x/i Wegens familiefeest is onze zaak dinsdag 1 mei gesloten Maasheseweg 19 Loodgieters, Sanitair- en Electrö- instalJatiebedrijf. Maandag Koninginne dag de gehele dag GESLOTEN Oostrüm Wegens omstandigheden kan het 25jarig huwelijksfeest van te Smakt op heden zaterdag niet doorgaan. Alle leden worden uitgenodigd tot bijwoning van de 1 Mei-viering 's avonds om 9 uur in de Grote Kerk. Trouwe opkomst verwacht Het Bestuur Vanwege familieomstandigheden dinsdag 8 en woensdag 9 mei gesloten. A. Scheepers, Schoolstr. 22 tel. 375 GEVRAAGD per 1 Juni net meisje voor winkel en huishouding. Bakker ij -le vensmiddelenbedrij f L. Loenen, Leunen. GEVRAAGD jongen voor boerenwerk genegen met tractor te werken. J. Willems-Lemmen, Zandhoek Oirlo GEVRAAGD P. Janssen, Langstraat 26 Pluimveehouders, 3, 7 en 10 mei aan voordelige prijzen te koop 2daags kuikens Wit x H H. Weijs, Leunen. TE HUUR Volleberg, Henseniusstraat. Te koop 2 tomen biggen G. Colen,Puttenweg37 Ysselsteyn Te koop 1500 kgYselstera C. Cremers, 116 V Te koop partij dragende P. Philipsen, Klein Te koop 2jarige men papieren J 2 S koeien 19 en melklijsten ter inzagt J. Janssen, k. 23 Vi Te koop tweeling-wandel/ A. Baan, Overloon i Te koop 8 beste bi Loenen V erschuure: Te koop 9 bigge H. Linders, Veltum Te koop 2 weibee gedekt 20 dec. en 3 r J. Arts-Aben, Mers Te koop voldr. JvR ook te ruil tegen all Th. Jacobs, G 12 Cas Te koop eikenh. uittrekta stoelen en 2 met rood pluche bek Patersstraat 10. Te koop 225 pullen G. Flinsenberg, Zw Te koop 2pers. led met spiraal matras Leeuwstraat 1. Te koop eetaardap J. Willems, Leuns< Te koop 90 pullen Ex Overloonseweg 35. Te koop 14 bigj J.H. Michels, Ringwc Te koop Voran en Eigei voorgekiemd in kisti G. In 't Hulst, Th 17, Ysselsteyn. Te koop 2wieb slagkar lichte en zware in goede P. van Es, Hagelw Te koop partij mange Th. Rozijn, C 45 O Te koop 100 7wk pullen ook in kleine partijei L. Rongen, Vl^k-Wc TE KOOP prima const aardappi Stationsweg C 4b, Te koop eet- en voeraa G. Litjens, Merselc Te koop partij big W. S winkels, Sma Te koop toom big P. Timmermans, I Te koop Bintje eetaard W. van Osch, Hoel Te koop 100 TWeekse partij voedi Fr. Janssen, Leune Te koop 5 biggi G. Arts, Endepoel Te koop 2 vaarskalveren Jos. Direks, E 74a Gelegenheid voor J. Camps, Heide. Te koop gevraagd alle soor tegen goede prijzen. Erkende sloperij P. van Es, Hagelwej te huur. H. Stoks, I BEL OP BI No.--3!

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2