3 Succesmóddim uit onze THOMASSEN dameskleding SOLA SPORT „C Oostrums Station Zie bij Thomassen rijke collecties Kerkelijke Diensten. De mooiste herinnering aan de Eerste 11. Communie amps Zie de nieuwe etalage in communie-jurkjes en -pakjes van 22 t.e.m. 28 april PAROCHIEKERK VENRAY Prièster van de week: PATER DOMITIUS Derde zondag na Pasen; 6 uur lm. Martinus Hendriks, echtg. en overl. kinderen; 7 uur lm. Anna de Bruijni-Weerts; 8 uur lm. voor parochianen; 9 uur kindermis Cath. Aarts-Huisman; 10 uur hoogmis Josephina van Meijel-van Megen; 7 uur rozenhoedje en lof. Maandag: H. Georgius. 6.45 ziele- mis voor overl. parochianen; 7.30 lm. Hendrica Heesen-Kusters; 8.15 gest. jaard. Mathijs Peeters (1H); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: H. Fidelis a Sigmaringa. 6.45 lm. Henricus Drabbels en echtg. 7.30 lm. Jacomina Theuws, echtg. en dochter Elisabeth; 7.30 zijalt. Im. overl. fam. Cup; 8.15 gest. jrd. Joh. Michels en Gertr. Wismans(3kl) Woensdag: H. Marcus. 6.30 hoog mis overl. fam. Jansen-van Gerven, daarna St. Marcus-processie; 7.30 lm. Martinus Relouw en dochters Annie en Nelly; 7.30 zijalt. lm. J. Nagelhout, best, door Limb. Bede vaart naar Lourdes; 8.15 gest. jrd. Hendr. C. Kuijpers en Anna Hae- gens (lkl). Donderdag: H. Cletus en Marcel- linus. 6.45 lm. t.e.v. St. Jozef tot bijz. int.; 7.30 H. Sacramentshoog- mis; 7.30 zijalt. lm. overl. fam. de Bruijni-Stevens; 8.15 gest. jaard. Jacobus Verhaag en ouders (3kl). Vrijdag: H. Petrus Canisius. 6.45 lm. Lambertus Kurstjes; 7.30 lm. overl. fam. Kusters-Heesen-Ver- hoeven; 7,30 ziialt. lm. Piet Beerkens en echtg.; 8.15 gest. jrd. Arnoldina Wijnhoven en Jan v. Rijswijck(3kl) Zaterdag: H. Saulus v.h. Kruis. 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Eug. Esser; 7.30 zijalt. lm. Josephina v. Meijel-v. Megen; 8.15 gest. jrd. Jacobus Verbeek en Mechtild Bal- tussen (2kl); 7 uur Marialof en rozenhoedje. KATECHISMUS: alle schoolkinde ren leren deze week de 46e les. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. overl. fam. van Ass-Deriks. RECTORAAT PATERSKERK Derde zondag na Pasen. H. Mis sen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur hoogmis; communiceren begint achteraan; vandaag collecte voor 'n nieuwe kerk in Rotterdam, 2e collecte voor onze kerk. Vanavond 7 uur lof en rozenhoedje. Dinsdag: 2è dinsdag der Antonius noveen. 6 uur uitstelling v.h. Aller heiligste; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Antonius en 's avonds 7.30 lof, pre- dicatie en gebeden der noveen; om 9.30 gez. huwelijksmis v. bruidsp. Manders-Litjens. Woensdag: feest van H. Marcus. 6.30 litanie van Alle Heiligen, waar na gez. H. Mis voor de vruchten der aarde. Vrijdag: 's avonds 7 uur lof en litanie. Zaterdag: 7.45 gez. jaarg. voor Johannes en Helena van Helden; 9 u. H. Mis bij gelegenheid 25-jarig huwelijk van Gerven-Linders, 38 gelegenheid om te biechten. Mededelingen: 1) A.s. Zondag 29 april eerste H. Communie van onze kinderen onder de MIS van HALF ACHT. De communicantjes en bruidjes moeten om 10 over zeven aan hui ze San Damiano zijn. De gelovigen worden verzocht de 10 eerste rijen banken aan weers zijden vrij te laten voor de com municantjes en familie. De overige Missen a.s. Zondag zijn om 6 30 en 10.30 en de hoog mis om kwart over negen. 2) Degenen, die het vastenoffer nog moeten voldoen, kunnen dit storten in de offerbus achter inde kerk. GEDOOPT: Maria Elisa Gerarda, dochter v. Peter Th. Arts en Francisca J, Linders. Allegonda Regina Josepha, doch ter v. Johannes Derksen en Theo dora Op ten Berg. MIS-INTENTIES Zondag 7.45 overl. fam. Lenssen- Geurts, i0.30 overl. fam. Drabbels van Veghel. Maandag 6.30 Gerard Swinkels- Bijstervelts, 7 u. W. Lemmen, 7.45 Harrie Zwitserlood, besteld door de buurt. Dinsdag 7 u. Maria Verstegen Janssen, 7.30 Wilhelmus v. Meijel en fam., 7.30 Martha vd. Waeter. 7.45 t.e.v. St Antonius, 8.30Gertru da v. Meijel, als lid vd. Derde Orde. Woensdag 6.30 Gerard Swinkels- Bijstervelts, 7 u. Jacoba Fleurkens als lid vd. Derde Orde, 7.45 José Kremer-Vullinghs. Donderdag 6.30 Hubertus Kusters 7 u. Willem Lemmen, 7.30 Wilhel mus v. Meijel en fam.. 7.45 Aleida Greefkens-Potten, 8.30 Gertruda S tr ij bos-Kuenen. Vrijdag 7 u. Maria Verstegen Janssen, 7.30 t.e.v. St Antonius (R) 7.45 Harrie Zwitserlood, besteld door de buren, 8.30 Leo Tonen en echtgenote. Zaterdag 6.30 Maria Ambrosius en ouders, 7 u. Gerard Swinkels Bij ster velts. door en door vlekvrij, iets voor uw leven. Lepels, vorken, messen, cassettes alle grootten, gebakvorkjes, lapeitjes, vleesvorkjes, enz. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. PAROCHIE OOSTRUM 3e Zondag na Pasen: 7 u. H. Com munie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof, waarna D.O. Maandag: 7.30 best. zm voor Michael Vennekens. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Jan Cuppen en echtg. Woensdag: feest van St Marcus; 6.30 best. zm voor Henricus Martens en echtg.; na de H. Mis St Marcus- processie. Donderdag: 7.30 best. zm voor Wed. Houba. Vrijdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor P.J. Thielen en echtg. Zaterdag: dag van eeuwigduren de aanbidding; 7 u. uitstelling van het Allerheiligste; 7.30 H. Commu nie; 8 uur pl. H. Mis, op te dragen uit dankbaarheid bij gelegenheid ener 25-jarige echtvereniging; 3 u, vespers; 6.30 Completen en Te Deum. PAROCHIE OIRLO 3de Zondag na Pasen, 4de Zondag der maand alg. H. Communie H. Familie afd. vrouwen, 6,30 H. Com munie, leesmissen 7 u. en 8.30, pa- rochiemis om 10 u., 3 u. rozenkrans en lof, daarna vergadering H. Fa milie, afd. vrouwen. Ie collecte vd. kerk, 2de vd. R.K. militaire tehuizen. Maandag 7.30 gest. jg. Martinus Loonen en Johanna Feijen. Dinsdag 7.30 zieled. overl. fam. Hesenvan Osch. Woensdag, feest v. St. Marcus, 7 u. de hoogmis, stichting Marianne Geurts, daarna S t Marcusprocessie. Donderdag 7,30 maandst. Maria Minten. Vrijdag 7.30 gest. jaarg. Johannes Lenssen en Petronella Emonds. Zaterdag 7.30 maandst. Hub. Bies- terfels, 9.30 hoogmis uit dankbaar heid bij 25jarig huwelijk t.i. fam. WillemsOpheij, 57 u. biechten. Marialof om 7 uur. PAROCHIE YSSELSTEYN 3e Zondag na Pasen: 6.30 lm; 8.10 lm v.d. overl. fam. v. Ass-Claessens: 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis voor overl. fam. SwinkelsHaagens; 2Ju. lof; 2.30 Congr. v.d. vrouwen. Maandag: 7.30 gez. zieled. voor Johannes Willemse. Dinsdag: 7.30 maandd. v. Maria NijssenBillekens; 9.30 huwelijks mis v.h. bruidspaar ToonenSmits. Woensdag: feest van St Marcus, evangelist; 7 u. gez. zieled. v. overl. fam. Kundersv. Dijk; na de 7 uur H. Mis St Marcusprocessie; 9 uur zieled. v. overl. fam. ToonenSmits. Donderdag: 7.30 lm voor Maria Claessens. Vrijdag: 7.30 weekdienst v. Hen- drika GeeretsGielen. Zaterdag: 7.30 lm v. overl. fam. VerhoevenArts; 6.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Derde zondag na Pasen. 7 uur H. Mis vd. parochie: 8 uur H. Mis v. Maria Janssen-Droessen; 9 uur H. Mis vd. overl. fam. Bouten-Theeu- wen; 10 uur hoogmis, als jrg. voor Jean Holtackers; 3 uur lof; 3.50 H. Familie der vrouwen; collecte v.d. R.K. Militaire Tehuizen. Maandag: 7 uur H. Mis vd. overl. fam. Direks-Derks; 7.30 gez. jaarg. Gerardus Martens en Helena van Aerts. Dinsdag: 7 uur H. Mis v. Johanna Asselberghs-Buggems; 7.30 gest. jrg. Peter Joh. Buijssen, echtg. en zoon Leo. Woensdag: feest v.d. H. Marcus. 7 uur hoogmis v. Helma en Piet v. Meijel, daarna St. Marcusprocessie; 7.30 geen H. Mis; 9 uur hoogmis vd. overl. fam. Manders-Litjens. Donderdag: 7 uur H. Mis v. be houden terugkeer; 7.30 gez. jaarg. Johanna Loonen-Cruijsen. Vrijdag: 7 uur H. Mis tot dank zegging: 7.30 gez. jrg. Hendrina v. Ool-Jeucken. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 gest jaarg. Hubertus Bouten en echtg.; biechten van 67 uur; 7.30 lof t.e.v. O.L. Vrouw. Van zondag 13 mei tot Pinksteren 20 mei zal in onze parochie een ouderweek gehouden worden. RECTORAAT HEIDE 3e Zondag na pasen: 7.30 lm t.e.v. O.L Vrouw van de wonderdadige medaille; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis uit dankbaarheid; 2.30 lof. Maandag: 7.30 lm voor Wilh. van Meijel en overl. familie. Dinsdag: 7.30 lm v. Lamberdina S pee—Arts. Woensdag: H. Marcus; 6.30 pro cessie, waarna H. Mis voor Martin Peeters. Donderdag: 7.30 uur v. bijz. int. Vrijdag: 7.30 uur v. Wilh. Loonen en Elisabeth van Heijster. Zaterdag: 7.30 overleden ouders MichelsRongen; 7 uur biechten; 7.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT 3e Zondag na pasen: 6.30 lm. v. een overledene, 7.30 t.e.v. St Jozef, voor bijz. gunst, 10 u. hoogmis tzi. 3 u. lof en rozenhoedje. Collecte v. kath. militaire tehuizen. Maandag 6.30 lm. t.e.v. St Jozef, uit dankbaarheid, 7.30 vd. meest verlaten zielen. Dinsdag 6 30 lm. voor algehele genezing van een zieke, 7.30 voor een bijzondere gunst. Woensdag, St Marcus, 6.30 gez. H. Mis t.e.v. St Jozef t.z.i., daar na processie met litanie van alle heiligen, 7.30 lm. t.e.v. St Jozef om uitkomst in moeilijke zaak. Donderdag 6.30 lm. voor een ge lukkige levensstaat, 7.30 t.e.v. O.L. Vrouw en St Jozef. Vrijdag 6.30 lm. voor geestelijk welzijn van gezin, 7.30 voor over ledene en genezing van een zieke. Zaterdag 6.30 lm. t.e.v. allerh. Maagd Maria, 7.30 gez. H. Mis t.e. v. O.L. Vrouw vd. berg Carmel, 10 u. pl. hoogmis voor het zilveren bruidspaar vd. WinkelGeurts, 5- 7 uur biechten, 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN 3e Zondag na Pasen: 7u.H. Com munie; 730 lm v.d. weldoeners van onze kerk, best. vanwege 't comité boerenkermis; 10 u. hoogmis voor overl. fam. Willemsenv. Staveren; onder beide H. Missen isde2ecoll. v.d. R.K. Milit. tehuizen, welke wij in uw aller milddadigheid ten zeerste aanbevelen. Maandag: 7.30 lm v. Hub. Mertens. Dinsdag: heden 2e Dinsdag ter voorbereiding v.h. feest van St An tonius; 7.30 best. lm t.e.v. St An tonius tot int. Woensdag: feest vd. H. Marcus; 7 u. hoogmis vd. vruchten der aarde; na de H. Mis de z.g. St Marcus processie. Donderdag: 7.30lm v.Janvd.Goor. Vrijdag: 7.30 lm v. vr. Clephas. Zaterdag: 7.30 lm tot genezing van 'n zieke; biechten van 67 u.; 8 uur lof t.e.v. Maria. Kerkpoetsen: Nellie Reintjes en Dora Hagens. Accolieten: Fleurkens Jan en Timmermans Jan. Katechismus: klas 1 en 2 les 19 en 20; klas 3 en 4 vr. 325, 328-331; klas 5, 6 en 7 les 46. a.s. Zondag 29 April wordt in onze kerk gecollecteerd voor Kath. Nat. Federatie voor Bejaardenzorg. Op verzoek van het Hoogwaardig Epis copaat behartigt deze Federatie heel het probleem van de ouder wor dende mens. Het zal duidelijk zijn, dat dit so ciale werk, dat na de oorlog zo om vangrijk is geworden, de steun nodig heeft van geheel Kath. Nederland. Daarom bevelen wij deze tweede collecte van Zondag a.s. ten zeerste bij U aan. Gedachtenisprentjes bedrukten onbedrukt ruime keuze Kerkboekjes onze sortering is fantastisch Kinderboeken speciale kinderboeken als voorbereiding op dit feest. fyïttta van den lllunchkcf heeft ze S.V.V.-nieuws Het was alsof men Zondag reeds de resultaten van de nieuwe trainer kon merken. Er werd over het al gemeen door de onzen beter spel geleverd dan gewoonlijk. Er werd behoorlijk gecombineerd en ook het plaatsen was beter. Men wist zich vooral na de rust verschillen de doelrijpe kansen te scheppen. Dit gelijkspel tegen het toch nog altijd heel wat hoger geplaatste Irene, mag dan ook niet onverdienstelijk genoemd worden. Zondag moet het eerste naar Ble- rick, dat een gevaarlijke tegenstan der is, die we in het verleden wel eens hebben onderschat. Het tweede krijgt hier om half 3 Wilhelmina 2 op bezoek. Gezien de resultaten van deze ploeg en het frisse spel wat ze laten zien, zal de belangstelling groot zijn. Venray 3 moet naar Wittenhorst3, waar de wedstrijd om 12 uur begint. Deze derby kan ook spannend zijn en we zijn nieuwsgierig wie hier de buit binnenhaalt. En tenslotte gaat het vierde naar RKLW 2, om daar om 2 uur de vacantie uit de benen te spelen. 8 choolcompeti tie P.Banden a—Wanssum 11 WanssumP.Banden a 01 Stand per 19 April: P.Banden a 7 4 1 2 9 10—7 Overloon 4 3 1 0 7 62 Henseniussch. 5 2 2 1 6 8—3 P.Banden b 5 2 1 2 5 55 Wanssum 2 0 111 12 Dr Poelsschool 5 0 0 5 0 314 25 April: P.Banden aOverloon WanssumP.Banden b P.Banden bWanssum 27 April: P.Banden bHens.school 2 Mei: P.Banden aHens.school WanssumDr Poelsschool Dr PoelsschoolWanssum P.D.V. DE ZWALUW Ondanks het slechte weer werden er vorige week nog een 170-tal duiven ingekorfd voor de vlucht op Solré. Zondag was het weer zo slecht, dat de duiven niet gelost konden worden. Dit gebeurde nu op Maan dagmorgen 10 uur. Menig liefhebber heeft enkele uren kou moeten lijden, voordat de duiven eindelijk eens afkwamen. De verliezen op deze vlucht zijn nogal behoorlijk. Hier volgt de uitslag: 1 en 2 A. vd. Munckhof3 M. vd. Broek; 4 en 15 H. Crooymans; 5 E. Oudenhoven; 6 en 25 A. Loonen; 7 en 26 De Riet; 8 en 14 G. Janssen O; 9, 24, 33 en 44 J. Gommans; 10 J. Verstegen en Zn; 11 P. Janssen Kr; 12 J. Janssen en Zn; 13 Smits Vousten; 16 en 17 Servio; 18 en 42 P. en J. Hendriks; 19 G. Janssen H; 20, 22, 36 en 43 Lormans; 21 G. v. Dijck; 23 en 35 M. de Bruijn; 27 en 40 H. Arts en Zn; 28 H. Vermeulen Zn; 29, 39 en 41P. Strijbos; 30 Jac. Duif; 31 en 37 Hellegers; 32 J. eanssen Kr; 34 M. Kelders; 38 M. Tonen. 'qV A Radiomensen moeten stipt op tijd zijn; daar om dragen er zoveel een Remova horloge. I Uw radioster kiest REMOVA Prijzen vanaf f 47.- Horlogerie ff Motie-Mertens in Eerste Kamer De Limburgse afgevaardigde in de Eerste Kamer, de heer Mertens (K.V.P.), heeft een motie ingediend, waarin de regering wordt verzocht de garantieprijs voor de melk te herzien in de geest van de voor stellen van het landbouwschap. Dit zou neerkomen op een verhoging van de garantie voor de bedrijven op de zandgronden met 0,8.cent, terwijl de garantie voor de weide gronden onveranderd blijft. De motie van de heer Mertens werd met steun van de CHU, de AR en de WD ingediend, nadat minister Mansholt bij de behan deling van zijn begroting had ver klaard, dat hij wel bereid was de garantie voor de zandgronden te verhogen, doch dat dit consequen ties zou hebben voor de bedrijven op de weidegronden. Hiertegen ver zetten de afgevaardigden zich, om dat het naar hun oordeel niet juist kan zijn om eenmaal vastgestelde garantieprijzen plotseling te gaan verlagen. De motie van de heer Mertens zal volgende week eerst in stemming komen, indien zich echter geen on verwachte gebeurtenissen voordoen, is het wel zeker, dat zij zal worden aangenomen. De vraag blijft echter, of de regering haar houding daar door zal veranderen. Mevrouw Mulder komt Ongetwijfeld zullen vele dames zich deze naam herinneren uit een der week- of dagbladen, die de unieke prestatie van Mevr. Mulder beschreven. De buitengewone demonstratie, het vervaardigen van „Twee Japon nen binnen een uur", brengt Mevr. Louise Mulder, Donderdag a.s. in de grote zaal van Hotel van Bergen te Gennep. De gemaakte japonnen worden ten geschenke aangeboden met tal van andere prachtige cadeaux. Wie op reis moet en daarvoor naar Oostrum moet gaan, vraagt zich onwillekeurig af, evenals hij dat doet, wanneer hij in een raads vergadering leest over het opknap pen van de Stationsweg en het aanbesteden van de Stationsbus, wie het toch in zijn hoofd gehaald heeft dat Station zó vér van Venray af te leggen. Men is er dan zo mee klaar om de vroede vaderen uit de tijd van de aanleg te beschuldigen en zelfs de geestelijke overheid van die tijd krijgt zo nu en dan ook een veeg uit de pan. Hoe deze geruchten de wereld in zijn gekomen, is moeilijk te achter halen, maar fout zijn ze ieder ge val. De kwestie OostrumStation heeft zich afgespeeld tussen 1870 en 1880. Toen bestond reeds de lijn EindhovenVenlo, die in 1862 was aangelegd. Wie in die dagen be slist per trein moest of wou reizen was verplicht te voet, per kar of wagen in Horst- Sevenum of Deurne zien te komen. De opkomst van deze streken en vooral die van het Land van Cuyk vroeg echter om een spoorlijn, die wat dichter in de buurt lag. Een vraag, die gesteund werd door o a. de gemeenten Nijmegen en Arnhem, die een snellere ver binding wilden hebben met het Zuiden. Men stak de hoofden bijeen en alles wat in Den Haag invloed had, werd aan het werk gezet. Daarbij bleven Venrays vroede vaderen niet achter en men had succes! Bij de wet van 10 november 1875 Staatsblad 205, werd de aanleg bevolen van een spoorweg door het Rijk van Nijmegen naar Venlo via de linker Maasoever. Maar voor dat het zover was, was er heel wat gevochten Men had namelijk de spoorlijn geprojecteerd rechtuit van Boxmeer op Venlo. Wat dan in hield, dat het station Venray zou komen te lig gen halverwege de weg Oostrum Wanssum. Men had in Den Haag al uitge plozen, dat zo twee heren, namelijk Wanssum en Venray gediend zou den zijn! Tweede Kamerleden werden be werkt en zo kreeg de Minister bij de behandeling der wet het nodige over dit plan te horen. Er werd zelfs een ander voorstel gedaan, namelijk om de spoorlijn van Boxmeer recht op Horst Sevenum aan te leggen, waar dan de trein van Nijmegen verder via de lijn VenloEindhoven, naar Venlo kon rijden. Toen de Minister beloofde dit voorstel te overwegen, kwamen Venray, Horst en Sevenum bij el kaar, om dit voor hen zo gunstig voorstel verwezenlijkt te krijgen. Want Venray zou dan een station practisch in de kom krijgen en HorstSevenum zou als kruispunt ook aan belangrijkheid winnen. In een zeer uitvoerig schrijven richtte de Venrayse Raad zich tot de Minister. Daarin werd aange toond, dat Venray, Horst en Seve num heel wat meer inwoners telden dan de Maasdorpen. Venray toen ruim 5000, Horst en Sevenum met omstreken 5500. Wanssum, Meerlo, Broekhuizen en Grubbenvorst ruim 4000. Gewezen werd op de belangrijke besparing en de toekomstige ont wikkeling van de Peel. Horst en Sevenum richtten zich met 't zelfde schrijven tot de Minister. Maar ook de Maasdorpen zaten niet stil. Geruggesteund door Venlo, dat liever eindpunt was van de lijn uit het noorden wisten ze met hulp van enkele kamerleden al spoedig gedaan te krijgen, dat het plan via Horst-Sevenum van de baan ging. Toen stond Venray alleen en moes ten alle krachten worden ingespan nen om de lijn zo dicht mogelijk naar Venray toe te halen. Gemakkelijk was dat niet, omdat dan de lijn achter Vierlingsbeek een heel stuk westelijker moest draaien. Maar het gemeentebestuur bleef aan het ageren. Zelfs minister Heemskerk wist men naar Venray te krijgen en die beloofde in een vergadering van Burgemeester en Wethouders, na lang aandringen hunnerzijds, dat de lijn inderdaad verlegd zou worden en dat het station zou komen ongeveer ter hoogte van Bikkelors külke, zoals toen de nieuwe Kolkweg werd aan geduid. De vreugde was groot, maar van korte duur. Want eenmaal in den Haag terug wisten zijn ambtenaren de minister gauw aan zijn verstand te brengen, dat dit onmogelijk kon. Nu zijn de redenen van dat onmo gelijk kunnen feitelijk nooit uit de doeken gedaan. Voor een geschied schrijver zou het interessant zijn om dat eens na te gaan. Wat er van zij, de uiterste concessie waar toe den Haag bereid was, was de ligging van het station in Oostrum en daar is men omdat het toch niet anders kon uiteindelijk dan maar mee accoord gegaan. In 1883 werd het Oostrums station geopend. Dat was tevens het einde van de postkoetsverbin ding die voordien bestaan had tussen het station Oef feit (Boxtel- Wesellijn) en Horst-Sevenum (Ven- lo-Eindhoven). In Venray konden reizigers en post meegenomen worden en werd tevens van paar den gewisseld. Deze postwagen werd tot aan het einde uitgevoerd door de firma Aerts-Meuws. Rond de dertiger jaren is nog ge probeerd een z.g. goederenlijn naar Venray zelf te krijgen, maar dit is niet gelukt, ondanks het feit, dat via een becijfering was berekend, dat Venray per jaar ruim f 60.000 teveel betaalde, wegens overladen en verladen, tijd- en goederenverlies enz. meer. In 1906 is ook nog een poging gedaan om de lijn naar Helmond doorgetrokken te krijgen. Toen bleek, dat de N.S. er hele maal niets voor voelde, is men zelf met een eigen tramcomité gestart, maar toen puntje bij paaltje kwam, was het tramcomité nog niet in •staat om in Utrecht de afgedankte paardentram te kopen, die voortaan zou zorgen 'voor het vervoer van ieizigers van en naar het Station. Daar heeft de gemeente toen voor betaald en sindsdien is het soms tot verdriet, soms tot vreugde I tot heden ten dage een gemeen- telijke exploitatie gebleven. Verder vermeld het programma ook nog een uitgebreid cabaret- II frrtil\A/on 9 programma voor „Elck wat Wils". \Jc4rtl \J IIUUWCII Wij betwijfelen niet of inderdaad Neem dan de zullen vele dames deze avond niet willen missen. Voor verdere bij- FORD Van H. STOKS zonderheden verwijzen wij naar in 00 ons blad voorkomende advertentie. LSHgStT. c.cL I 61. 'HO Elegante kraagioze zwagger met raglanmouw. Uitstekende QC kwaliteit fantasie-kamgaren OU«" Modieuse damesjapon. Zeer mooie halslijn. Pracht kwaliteit Af\ 75 corton imprimé, modern Gedistingeerde japon in fabrusol. Smaakvolle kantgarnering 75 In marine en wit Venrays grootst gesorteerd kledingmagazijn

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2