8 aelenleen&ank Welke richting Bnrgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Bjj mijn vertrek Daar Amerika Prima stencilwerk Alle soorten lichtdrokkeo PRIJZEN SLACHTKIPPEN Prijsschieten Yleesinmaakglazen Schietwedstrijd algemene vergadering Tuinb.vereniging Leunen Aspergestekers Wie helpt R.K. meisje 16 j. voor kantoor jongen 15-20 j. Houtverkoop Deurwaarder B.ff.A. Verbeek gesp- en veter-molière J. HENDRIKX Kook- kacheltjes Slagerg J. CÖEMERS Petroleum kacheltjes Snelwegers 25 kg Fa. W. VI RH AEG ZONES Bankstellen en Clubs G. van Soest, Stationstraat 25 EBBERINK Butagas J. Coenen-Houtackers van onderwijs zal uw kind kiezen verdere inzendingen op zeer hoog peil stonden. Ons troffen speciaal de poppen in Venrayse klederdracht, waaraan de mutsenmaakster Juffr. Verstee- genJanssen nog enkele dagen voor haar dood heeft gewerkt. Het zou jammer zijn, als deze poppen ver loren gingen of in handen kwamen van mensen, die het enkel zien als speelgoed voor de kinderen. Verder was er een buitengewoon aardige voorstelling van het zieken- trlduum, enkele aardige sprookjes figuren, als de heks en sneeuw witje en zeker mogen we depaiers uit Helmond niet vergeten, die in een aardige groep zijn vastgelegd. De Kerststal van Leunen trok niet ten onrechte veel bezoekers en was een der hoogtepunten van deze kunstzinnige tentoonstelling. De slag om de Wisselmeren gaat eindigen Zondagavond om 9 uur wordt de poppententoonstelling gesloten. Om 7 uur worden de verschillende pop pen verloot en de grote trekking zal ongeveer vallen om 9 uur. Vooral Zondag is het bezoek over weldigend geweest, maar ook de andere dagen zijn er steeds mensen komen kijken naar de keurig ver zorgde stands en de vele verschil lende poppen. Ook alle scholen, zowel van de jongens als de meisjes, hebben hun belangstelling getoond. Voor nie mand is het bezoek een teleurstel ling geweest en voor de organisa toren was het werkelijk een vreugde zoveel bewonderende gezichten te zien. Ook van buiten was de belang stelling groot. Uit Wychen en Bleijer- heide en van vele plaatsen uit de omgeving is men komen kijken. Moge Zondag nog een goede dag worden voor de Wisselmeren, voor Pater Kammerer en voor Carla Holla en de twee andere zusters. Gevonden voorwerpen Groen wollen sjaal, Politiebureau; zwart wollen handschoen, G. Jans sen, Kempweg 45; twee ziiverbons van 1 gulden, F. Janssen, Stations weg 24b; bruine heren glacé, Ron gen, Langstr. 36; zw. portemonnaie inh. 90 ct.; vd. Vorst, Kempweg 30; br. gebr. woll. handsch. en muts, v. Gerven, Pr. Margrietstr.4; zwart vulpotlood, merk Criterium no 2613 Poels, Julianasingel 38; zw. leren herenportemonnaie, Clephas, Overl. weg 15; spons, Arts, Akkerweg 5; kerkboekje, Litjens, Leunseweg 25 D; goudkleurige medaille, Koppus, Hoenderstraat 2; paarse sjaal, Lu- cassen, Patersstraat 11; verband- schaar, Martens, Mersel.weg nwl7; kanarie, Heidens, Leunen K 66; houten duimstok, Clephas, Gasstr. 36; rode zakdoek, Wijen, Maash.weg 29a; gebreide rode muts. Bonants, Deurneseweg 4; contactsleutel C 1524 Basco, Jansen, Oostsingel 2; alpinomuts, Brands, Hagel weg 4; groen wollen handschoen, Verhae- gen, Buitenweg 5; sjaal, 3 kinder - wantjes, 3 zakken m. kurken stop pen, de Bruijni, Leunseweg nw. 1; paar heren glacé's, Nagelhout, Gr. straat; rood kinderwantje en zwart wollen handschoen, Politiebureau; groene boodschaptas, Postkantoor; trommel m. naaigaren, Wed Kroon, Maash.weg 3; badhanddoek, Custers Smakterweg 2; br. leren boekentas met rekenboek, Smits, Vlakwater- weg 7. Tegels Symphonie-orkest Men mag Tegelen gerust benijden om zijn symphonie-orkest, waarin amateurs onder leiding van de Venlose dirigent Wieke Jordans zulke opmerkelijke resultaten heb ben bereikt. De laatste avond welke O. en O. haar leden aanbood, is door het optreden van dit orkest wel geslaagd. In het Sinfonia in bes gr. t. van J. C. Bach toonde dit orkest reeds zijn klankrijkdom, die mede onder streept werd door het gegeven. De eerste symphonie van Beet hoven werd feilloos, maar wat droog gebracht. De onvoltooide symphonie van Schubert was het derde nummer, dat het orkest bracht en deed aan beroepswerk denken en was het hoogtepunt van de avond, hoewel ook de Hebriden- ouverture van Mendelsohn zeker het aanhoren waard was. Een stijlvolle muziekavond, waar voor men èn orkest èn O. èn O. dankbaar mag zijn. Stille Omgang Heden zaterdagavond wonen alle leden van de vereniging de H. Stede het plechtig lof bij te Oostrum, dat om 11.15 uur aanvangt. De predikatie zal gehouden wor den door Pater Aegidius-Versluijs o.f.m. De extra trein O.Z. is ge reserveerd voor Venray. Deze ver trekt 0,30 uur en zal om 3.00 uur te Amsterdam arriveren. Eerst zal de Stille Omgang ge maakt worden, waarna om 4.45 een plechtige hoogmis zal opgedragen worden in de Krijtbergkerk op de Singel. Te Amsterdam vertrekt de trein om 7.44 uur en zal te 10.29 te Venray binnen lopen. De gemeentelijke autobusdienst heeft een ex tra dienst ingelast zater dagavond voor de deelnemers, ver-' trek 11 uur. OUDERS-AVOND Woensdagavond om kwart voor acht zal in de Huishoudschool een oudersavond worden gegeven, waar op de psycholoog H. Dinghs uit Roermond het onderwerp Beroeps keuzevoorlichting zal behandelen. Benoeming Pater Hadelinus Ariaens, die sinds 1955 met ziekteverlof uit de missie van Indonesië, naar Venray is teruggekeerd, is benoemd inLaag- Soeren, waar hij zich o.a. zal bezig houden met het parochiewerk onder Ambonezen en Indische Neder landers. Pater Hadelinus is voor de eerste maal in 1931 naar Indië vertrokken, waar hij onder meer tot hoofd prefekt van Soekaboemi werd be noemd. Ledenwerving Mannenkoor De actie van het Venrays Mannen koor om nieuwe leden te werven voor de vereniging, heeft goede resultaten gehad. Een twintigtal gaven zich reeds op. Maar aange zien men meent, dat er nog meer deren achterwege zijn gebleven, die zeker bij het Mannenkoor thuis horen, wordt nogmaals een dringend beroep op hen gedaan. Niet alleen voor zich zelf, maar ook voor Ven ray, dat met een goed koor alleen maar gediend is. M.H.C.V.-nieuws Zondag a.s. gaat de hele M.H.C.V.- schare ter bedevaart naar de Smakt. Vertrek: Grote Markt om 6.30 u. Grote deelname wordt verwacht. Mattheaus-Passion Dinsdagmiddag 13 Maart om half zes vertrekt de bus van de Mat theaus-Passion vanaf de Paterskerk naar Nijmegen. Om 7 uur begint de uitvoering. Zij, die zich opgegeven hebben, worden zeer dringend verzocht op tijd aanwezig te zijn. Er zijn ook nog enkele kaartjes beschikbaar. Mochten er nog zijn, die alsnog mee willen, dan worden zij vriendelijk verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. Bevordering van hulpmarechaussees De hulpmarechaussees der 4e klasse P. A. Bol, J. M. J. Janssen, W. H. Theeuwen en L. C. Volleberg uit Wanssum, P. H. Hendriks en P. G. C. Valkx uit Well en J. J. Janssen en M. B. M. Kleuskens uit Venray zijn ingevolge beschikking van de Inspecteur der Nationale Reserve bevorderd tot hulpmare chaussee der 3e klasse. Toneeluitvoering te Oostrum Hioob brengt a.s. Zondag een bezoek aan Oostrum, waar ze het bekende blijspel: „Ze kregen wat z;e wilden", op gaat voeren in het nieuwe parochiehuis. Dit Engelse blijspel heeft niet alleen in Venray maar ook in andere plaatsen mede door opvoeringen van het beroepstoneel vele be zoekers getrokken, die er een ple zierige avond aan hebben beleefd. Ongetwijfeld zullen de mensen van Oostrum deze kans niet willen missen, temeer waar de opvoeringen van Hioob in Venray zelf zoveel succes hadden. „Honved" verkocht naar Zeeland De Hengstenassociatie Venray HorstSevenum, heeft de 12-jarige hengst Honved verkocht naar Zee land. Hij zal verhuizen naar de stal van de fokker Isaac de Buck te Medenskerke. Honved werd in 1952 aangekocht, nadat hij driemaal kampioen van W.-Duitsland was geweest. Zoals bekend werd de Hengsten associatie kort geleden eigenaar van de kampioen van België. Aanbestedingen Het herbouwen van een boer derij met bijbehorende werken voor rekening van H. Jacobs te Vier lingsbeek werd voor f 48.360 ge gund aan de Gebr. Simons te Vier lingsbeek. De bourn van een boerderij in 't Vlak te Overloon, voor rekening van J. Huisman Jr, werd voor f 39.885 RuttenLichteveld te Over loon gegund. Pluimveeslachterij te Boxmeer geopend In Boxmeer is dinsdag de pluim veeslachterij van de Coöperatieve Pluimveevereniging geopend. In deze vereniging werken de coöperatieve eierafzetverenigingen te Roermond, Venlo, Breda, Arnhem en Enschede samen. Voorzitter P. J. Thijssen zette uit een, dat de organisatie beoogt, een doelmatige afzet van het in toe nemende mate aangeboden slacht- pluimvee te bevorderen. Zij wil een bijdrage leveren in het streven naar verruiming en ver betering van de afzet van voort brengselen van kleinere boeren bedrijven, die naar het zich laat aanzien in de toekomst alle zeilen zullen moeten bijzetten om een rede lijke plaats in het economische en sociale bestel van ons land te be houden. Düsseldorf wacht 10.000 Nederlanders Hoe meer de dag van de landen- wedstrijd DuitslandNederland na dert, des te hef tiger woedt de strijd om de laatste beschikbare toegangs kaarten. Het kantoor van de voetbalbond van de Neder-Rijn te Düsseldorf wordt elke dag talloze malen opge beld door mensen die zeggen, dat ze dringend een paar kaartjes nodig hebben voor hun zakenrelaties in Nederland. Een levendig „grens verkeer" schijnt gaande te zijn bij de pogingen om aan goede plaatsen te komen. Zoals bekend zouden ongeveer 40.000 landgenoten graag de Oranje- ploeg tegen de Duitsers in actie willen zien. Er zijn slechts rond 8000 kaarten voor hen beschikbaar. Aangezien echter heel wat toe gangsbewijzen hun weg over de grens hebben gevonden rekent men er op, dat ongeveer 10.000 Neder landers de wedstrijd zullen bijwonen. Na-inlevering zilveren guldens De minister van financiën heeft besloten de gelegenheid tot inwis seling van de oude zilveren guldens opnieuw open te stellen van 15 maart tot en met 16 april. De in wisseling kan geschieden bij alle postkantoren. van 2 t/m 8 maart 1956 GEBOREN: Adriaansens Guido, Kempweg 32 van Rhee Peter, Oirlo E 80c Berkers Gerardus, Julianasingel 35 Jacobs Wilhelmus, Oostrum C 44a vd. Borst Antoinetta, Langeweg 13 Schim v.d. Loeff Herman, Stationsweg 2 Heidens Maria, Schoor G 44 Heidens Wilhelmina, Schoor G 44 Vermeulen Mart., Julianasingel 40 Hendrix Joseph, Merselo M 9 Arts Maria, Oostrum C 22a Creemers Jozef te Venlo Goumans Leonardus, Moostdijk 7 Smits Henrica, Timmermannsw. 46 Cox Gerardus, Ysselst. Schoolweg5 OVERLEDEN: Claessens Johanna M. E., wed. v. Fleurkens A., 67 jr, Heidse Peelw. 2 Hendriks Hubertus G., echtgen. van Janssen M. J., 50 jr, grond werker, Vlakwaterweg 2c. Gielen Hendrika, wed. v. Geerets M. A., 77 jr, Timmermannsweg 3. Arts Henricus P. G., 11 maanden, Willemstraat 6. ONDERTROUWD: van Duijnhoven, Cornelis M. H. 25 jr,- electridën, Henseniusstr. 22 en Geurts, Johanna J. M., 22 jr, Langstraat 58 Driessens, Josephus H. H., 31 jr, bedrijfstechnicus te Eindhoven, Leo- straat 80 en Theuws, Elisabeth J. P., 25 jr, Langeweg 56 van Raay, Theodorus J., 25 jr, hotelhouder teBergh.Zeddam, Dorp straat 11 en Hendrix, Maria R. J. 24 jr, Patersstraat 9 Duijkers, Peter J., 28 jr, landb., Castenray G 35a en vd. Ven, Anna C. G., 26 jr, Ringweg 14 Beekers, Marinus K. J„ 26 jr, Broek weg 6 en Flinsenberg, Johan na M., 29 jr, Broekweg 6 GETROUWD: Artz, Peter J. W., 26 jr, auto monteur te Ottersum en Pon jee, Gertruda J., 23 jr, te Venray zeg ik familie, vrienden en beken den hartelijk vaarwel. Tevens dank ik Reisbureau Ruys Co. te Deurne en dhr. Gerrits te Venray voor hun hulp en voor lichting. Tony Strijbos 3686 Port Arthur Rd. Beaumont (Texas) U.S.A. niet duur. Lichtdruk- en Stencilinrichting G.M.H. PETERS Schoolstraat 13 Fa. G. van Leuken Zn. betaalt f 1.85 per kg voor slachtkippen Leunseweg Telef. 481 Póótaaidappelen Nog voorradig Eersteling, Bintje, Ginneken, alles N.A.K. gekeurd, in verschillende maten. P. Custers, Oirloseweg, C 42. Oostrum in volle veren per kg. f 1.80 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 A.s. Zondag in het Gildehuis café Volleberg ten bate van het Uniformenfonds van Het Zandakker. Zeer mooie prijzen. 23.55 liter merk Weck alle soorten ringen en klemmen vindt U bij J. Coenen-Houtackers VENRAY Leunseweg 15 Woensdag 14 Maart namiddags gesloten. met de windbuks Zondag 11 Maart aanv. 11 u. bij M. van de Ven, Hagelweg, t.b. v. Handboogschutterij St. Oda. Bestuur Fokvereniging „Eensgezindheid" te Venray-Heide-Leunen en Veulen nodigt alle leden uit tot bijwoning van de Maandag 12 Maart 's avonds 7 uur in café Martens te Leunen. Het Dgl. Bestuur van de K. I.- vereniging zal op deze vergadering mededelingen doen over de rund veefokkerij. In verband hiermede worden ook niet-leden van de fokvereniging op deze ver gadering uitgenodigd. Terstond na afloop algemene vergadering van de Veeverzekering „Eensgezindheid" met jaarverslag en bestuursver kiezing in de vacature J. Loenen Vrijdag 16 Maart 's avonds half 8 in café A. Martens algem. jaarvergadering Aan ieder lid dat deze vergade ring bijwoont wordt f 1.uitge keerd. HET BESTUUR gevraagd. B 149 Holthees. GEVRAAGD net R.K. dienstmeisje 16—17 jaar in burgergezin zonder kinderen, omgeving Venray. Brieven onder nr. 93 bureau dezer Werkster gevraagd voor 2 dagen of 2 middagen. Grotestraat 2a. een echtpaar tijdelijk aan 2 of 3 kamers Adres bureau van dit blad. Wegens ziekte der tegenwoordige wordt voor direct gevraagd een goede kracht voor kantoorwerk. Enige kennis van boekhouding vereist. Brieven onder nr. 73 bureau van dit blad. Biedt zich aan te Venray. Diploma's en goede ge tuigen ter beschikking. Brieven onder nr. 310 bureau van dit blad. GEVRAAGD net meisje 18-20 jaar Slagerij Goumans, Patersstraat 2 jongens gevraagd voor het slachtenvan pluimvee. Bij gebleken geschiktheid goed loon. J.C. v. d. Borst, Pluimvee export, Maasheseweg 39. GEVRAAGD hulp in de huishouding voor d. of d. en n., niet boven 17 j. P. Arts, Kempweg 7 GEVRAAGD dienstbode voor d. en n. Goed loon. Mevr. van Gasselt, Bissch. Schrijnenstraat 7, Venlo. GEVRAAGD hulp in de huishouding J. Derksen, Garage, Patersstraat GEVRAAGD voor tuinierswerk, koude grond en kasteelt. L. Verbeek, Tuinstraat 23, Wellerlooi Te koop 125 12weekse pullen J. Meijers, Overbroek H 13. Te koop bijna voldr. jonge zeugen J. Rambags, G 39a Castenray. Te koop Groenkr. mangelwortelen A. v. Tilburg, Zwartwater-Merselo HOLTHEES te Boxmeer zal op Maandag 12 Maart a.s. om 10 uur voormiddags te Holthees bij café A. Bonants al daar publiek verkopen: Een grote partij plankhout en schotten alles zo goed als nieuw hout in verschillende afmetingen; geschikt voor kippenhokken, koloniehokjes, landbouw- en andere bedrijven. Bezichtiging heden Zaterdag en voor de verkoop. Te koop 4 kamerstoelen Adres bureau van dit blad. Te koop 2000 kg voederbieten en drachtige zeug 26 Maart aan telling, G. Kessels, D23 Oostrum. Te koop kinderwagen en kinderbox Hoenderstraat 14a. r® koop Philips radio m. batterij z.g.a.n. M. Peeters-Cox, Ysselsteyn, Peelweg 32. Te koop partij Groenkr. voederbieten f 10.per 1000 kg J. Derikx, Heide. Te so'-ip 10 zware biggen Loenen-Verschuuren, Leunen K 44 Te koop 100 9wk. pullen W x H en toom biggen Jac. Bister veis-Geurts, Merselo Beek M 95 Te koop toom zware biggen L. TIelen, Deurneseweg 10. Te koop dr. varkens, scheutelingen en varkens met biggen G. Hendrikx, Schoor H 1 Te koop ca. 30 are bouwgrond a.d. Beekweg. Wilhelminastraat 20 Te koop accordeon z.g.a.n. p.kl., 120 b. tevens een paardevracht stalmest, bij J. Swinkels, Molenhofweg 2a. Te koop toom biggen J. Bouten, Hiept M 89. Te koop batterij v. 600 mestkuikens wegens vertrek. G. Verschuuren, Julianasingel 25, tel. 705. TE KOOP - beste dragende en gekalfde koeien, ook te ruil tegen alle soort vee, en volbloed maalkalf J. Camps/» veehandel, Oostrum. Te koop 7 biggen H. Flinsenberg, Merselo M 6 Te koop 600 7weekse pullen Amero-Parmenter P. Linskens, Overloonseweg 35 Te koop 4 zware biggen P. Custers, Oirl.weg C42 Oostrum Te koop jonge zeug met 8 biggen van 8 dagen oud. A. Jeuken, Stationsweg C 2a. Te koop dr. S koe 25 Mrt. a. telling, 2 weibeesten van 1 jaar en 4jarige luxe ruin J. Jaspers, Puttenweg27 Ysselsteyn Wij hebben voor U een mooie, sterke en GOEDKOPE in prijzen: 24—25 5.50 26—27 5.80 28—29 6.20 30—31 6.70 32 6.95 Grotestraat 5 merk Etna crème zwart J. Coenen-Houtackers Qmzc Reclame Gebraden gehakt 100 gr. 40, 250 gr. 90 Zure zult 500 gr. 40 Vrijdag en Zaterdag Varkenscoteletten 500 gr. 1.65 zuinig in het gebruik reukloos Alleen de beste merken Bes, Super, Demon J. Coenen-Houtackers Wij ontvingen reeds een zending Onmisbaar voor groenten en fruit te wegen. Bestel tijdig om teleur stelling te voorkomen. Ijzerhandel HORST Tel. 04709-277 Etaleren Julianasingel 5 VENRAY orndat 'indut C/ogedienci ui 'n qeïazdg SeSud&s w2 Te koop verse koe, weirund 1 j. maalkalf en stierkalf alles tbc- en abortus-vrij. J, M. Michels, Kleindorp M 114a, Merselo. Te koop 40 pullen 9 weken WL x H en vet stierkalf J. Direks, Blakt-Oirlo. Te koop kinderwagen halfhoog en box beiden z.g.a.n. Adres bureau van dit blad. Te koop 2 vaarzen A stal 15 Maart en 7 April voldr. 2 varkens 12—20 Maart voldr. Jac. Litjens, Dorpstraat 7 Getfsteren Te koop Yselster eetaardappelen, mangelwortelen en huisslacht.varken 150 kg P. J. Jacobs, Boshuizen C 56. Te koop partij voederbieten en Hollandse pannen Wed. Bouten, Lull. Aspecyeteted, voor het komende seizoen zijn wij in staat plantsleuven te trekken en aspergebedden op te ploegen met de nieuwste aspergeploeg. Prima vaste bedden. Aanbevelend, Dm Cl ïy vteamnq beter dan stomen Maandags gebracht, Zaterd. terug Marktstraat 5 Nu Is het de tijd om aan te schaffen. Maak uw keus uit onze geweldige sortering. de grootste sortering de laagste prijzen de beste kwaliteiten J. Coenen-Houtackers

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2