SPORT „Darr 't Was weer Karneval in Venray lc zelfsU U en uw kinderen willen toch gaarne behoorlijk wonen Krnisweg in St. Petros Banden Film-agenda Kerkelijke Diensten. „De tern Sig{ vraagt, Vark Burgerlijke I I I VENRAY, 15 Februari 1956 Aan alle ingezetenen van de Parochie St. Petrus Banden Venray. Geachte Lezer (es), Nu de Carnavalsdagen voorbij zijn, eens wat anders. Wat doen we met de „Eigen Torenbouw"? Bij gelegenheid van het jaarverslag 1955 werd dit onderwerp reeds door onze H.E. Heer Deken aange sneden. Peel en Maas en andere couranten schreven er meer dere malen over. Wij kunnen ons eigenlijk indenken dat ieder recht geaard Venraynaar, elk op zijn manier reeds 10 jaar lang plannen maakte. Nu schijnt er echter lyn in deze plannen te komen. Onder meer is met het Bisdom overeengekomen, dat een deel der kwartjes-actie ten goede zal komen aan onze eigen toren-bouw. Was U vroeger reeds donateur van de kwartjes- actie, dan verzoeken wij U met klem, dit nog vijf jaar te blijven. Indien U nog geen donateur was, rekenen wij er vast op dat U dit thans zult worden. Het gaat hier om een zaak van groot belang, n.l. om de „Eigen Toren-bouw" en de bouw van nog dringender nodige „Nieuwe Kerken" in ons Bisdom. Als de collectanten bij U komen, offer dan met graagte uw wekelijks kwartje. Het is goed besteed geld. Het Secretariaat Kwartjes-actie Parochie St. Petrus Banden Venray SNEEUW RUIMEN VAN STOEPEN EN TROTTOIRS. Burgemeester en wethouders ves tigen de aandacht van de ingezete nen erop, dat men verplicht is, in gevolge het door hen krachtens de Algemene Politieverordening be paalde, bij sneeuwval overdag de sneeuw van stoep en trottoirs weg te ruimen binnen één uur nadat de sneeuwval heeft opgehouden en in dien des nachts sneeuwval heeft plaats gehad, vóór 9 uur des mor gens. Tegen niet naleving van dit voorschrift zal streng worden op getreden. Venray, 15 februari 1956. Burgemeester en weth. voorad. Mr. A. H. M. JANSSEN, H. VORST, Secretaris. Vorig bedrag Vervolg collecte f 4098.76 f 866 20 f 4964.96 De giften voor de staties vloeien nog steeds. Mogelijk zijn er ook oud-parochi anen van Venray, die iets over hebben voor de nieuwe Kruisweg. Gironummer 136144 van de Pa rochiekerk St. Petrus Banden. Kapelaan Keijsers, Maasheze weg Fr. Vermaaten, Stationsweg Venray. R.K. MANNEN, U blijft in de nacht van 10 op 11 Maart toch niet thuis Allen op naar Amsterdam, om hulde te brengen aan Christus Koning. Bestel tijdig uw spoorkaartjes Patronaat en Clubs Zaterdagavond en zondag is ge woon patronaat, maar om alle jongens de gelegenheid te bieden naar de vastenpreek te gaan, begint groep 2 al om kwart vóór 5, en groep 3 begint zondag pas onge veer tien minuten vóór 8. Ook de postzegelclub begint zondagavond pas na de vastenpreek. Maandagavond om 7 uur Huis- vlijtclub. Jeugd O. en O. Wij versagen niet. De avonden van de Jeugd O. en O. gaan gewoon door. De leden weten reeds, dat a.s. vrijdagavond om 8 uur weer een avond is in Huize San Damiano. Dus op vrijdag 24 februari zijn wij allen present. Het is weer een ge garandeerde mooie avond met muziek, toneel en spel. Bij de laatste bijeenkomst gaven zich 15 nieuwe leden op, zodat onze groep is uit gegroeid tot ongeveer 70 personen. Veel zal er nu niet meer bij kun nen. Wij hopen u in de volgende ver gadering alvast onze plannen voor deze komende zomer te kunnen uiteenzetten. Ook zullen we één keer in de vasten een originele Passieviering houden. Hoe dat zult u nog wel horen. Kruisweg-boekjes met zes van de beste Kruisweg oefeningen zijn te koop in het Boekenstalletje van de paterskerk en bij broeder portier van het klooster f 0.50. Derde Orde-mededelingen Vrijdag a.s., 4 Maart, komt pater Clemens Epping weer om ons te boeien voor het „Boek der Boeken": de Bijbel. Vooral in deze maanden van de vasten hopen wij dat vele leden van de Derde Orde en ook niet-leden zich voor de stof zullen interesseren. In de maand februari komen de bestuursleden de contributie op halen voor de Roep van St. Fran- ciscus. De volgende maandvergadering zal gehouden worden op zondag 4 maart, alleen des middags om 3 uur in de kerk, daar op die dag en de hele komende week San Damiano is omgetoverd in een Poppenhuis ten bate van de missie op Nieuw-Guinea. Hebt u al een officie-boekje. Het is echt de moeite waard. PoppententoonstelliDg Poppen zijn maar poppen zult u brommen. U bromt als een fanta sieloze man, die nooit goed ge keken hebt naar mooie dingen, anders zou u heel anders praten en dat doet u ook, als u onze poppententoonstelling bezocht hebt met de poppen van de Koningin en vele anderen. Pater H. Janssen o.f.m. Provinciaal in Brazilië Tijdens het op 11 februari te Di- vinopolis (Brazilië) gehouden ka pittel van de paters franciscanen in Brazilië is pater Hyéronimo Jansen tot provinciaal gekozen. Pater Jansen werd 12 febr. 1917 te Delft geboren. Hij maakte zijn humaniora aan het gymnasium der Franciscanen te Venray en trad in 1935 in de orde. Hij werd in 1941 priester gewijd. Paarden-successen Op de Lihate te Helden behaalde de merrie Rika van Infernal, eig. v.d. Beuken, Peelplan Zuid het kampioenschap; Toos van Albert, eig. H. van Stiphout, Peelplan Zuid kreeg een eerste A-prijs. Henseniusstraat 10 Venray G. M. BAKENS Het speciale adres voor uurwerk- reparatie. Wekkers in twee dagen klaar. Ons vakmanschap is uw ga rantie. Ernstige val De jongeman P. gleed uit bij het afgaan van een trap en kwam daar bij zo ernstig te vallen, dat over brenging naar het ziekenhuis nodig geoordeeld werd. Slachtoffer van de kou In de nacht van dinsdag op woens dag ontdekte men op de Oude Oos- trumseweg, dat in de sneeuw een jongeman lag, die bewusteloos was. Dr. v.d. Homberg, die te hulp ge roepen werd, oordeelde het nodig, dat V. naar 't ziekenhuis werd over gebracht, waar hem het H. Oliesel werd toegediend. De jongeman heeft na afloop van het dansen zijn meisje naar huis gebracht en is op de terugweg daarvan schijnbaar door de koude bevangen, gevallen en bewusteloos geraakt. Treinen over tyd De grote sneeuwval van de laatste week is oorzaak geworden van treinvertraging. De sneeuw was ter oorzaak van, dat vooral woensdag treinen veel te laat hier aankwamen, waarbij bovendien nog uitgevallen verwarmingen en klemmende deuren het reizen bijzonder onprettig maak ten. Priesterwijding Op Zondag 11 Maart zal de Eerw. frater Respicius Weijs o.f.m. (uit Leunen), in het Minderbroeders klooster te Weert, de :H. Priester wijding ontvangen. Slachtoffers van vorst bij militaire oefeningen Het Tweede Kamerlid Haken (com munist) heeft aan de minister van oorlog en marine de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het juist, dat tijdens de bar koude nacht van woensdag 1 febru ari jl. van verschillende militairen in Venray tijdens een oefening handen, oren en voeten zijn bevro ren? Is het juist, dat zich ook elders in militaire kampen en garnizoenen gevallen hebben voorgedaan van bevroren ledematen bij militairen Indien bovenstaande vragen be vestigend worden beantwoord, is de minister dan bereid opdracht te geven militaire oefeningen bij zulk een koude niet te doen plaatsvinden? f 3000 gestolen: daders gegrepen Uiteen winkel aan de Boschstraat te Maastricht is ongeveer f 3000 gestolen. De politie heeft de daders gearresteerd. Het zijn twee jongens respectievelijk 17 en 18 jaar oud en afkomstig uit Maastricht. Het geld kon nog worden achterhaald. DE GEVOLGEN VAN DE STRENGE VORST Donderdag werd een alleenwonen de vrouw in half bevroren toestand gevonden in haar woning aan de Eerste Leeghwaterstraat te Amster dam. Een ambtenaar van Soc. Zaken, die bij haar op bezoek kwam, vond de 80-jarige mevr. C. Flens in een vertrek waar niet gestookt werd. In haar woning vond de politie een vrij groot bedrag aan geld. In het ziekenhuis teTegelen wordt de 69-jarige L. Heinen uit Reuver verpleegd, die in half bevroren toe stand langs de Maas is gevonden. De man is in de avond met zijn fiets door de gladheid van een dijk gevallen, zag geen kans langs de beijsde helling omhoog te klauteren en bleef met een grote hoofdwond de hele nacht hulpeloos liggen. Toen de man 's morgens gevonden werd, waren zijn schoenen aan zijn voeten en zijn kin aan de jas vastgevroren. De berichten over kinder tongen, die vastvriezen aan ijzeren brug leuningen, werden door een jonge man in Monster, in twijfel getrok ken. In de werkpauze bij de kunstmesthandel, waar hij zijn brood verdient, zou hij de onmogelijheid ten overstaan van zijn maats demonstreren. Een breekijzer, dat de hele nacht buiten had gelegen, hield hij tegen zijn tong, die er prompt aan vast bleef zitten. Hevig bloedend moest hij zich door een dokter laten behandelen. In Zwolle wilde een dame haar bed met een strijkijzer voorverwar men. Weldra stonden dekens en lakens in lichter laaie. De echtge noot smeet de hele inhoud van het echtelijke bed uit het raam. Paasveetentoonstelling in Den Bosch Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Veemarkthallen in Den Bosch zal op woensdag 21 maart een paasveetentoonstelling worden gehouden. Aan deze ten toonstelling gaat vooraf een slagers- vakwedstrijd op 18, 19, 20 en 21 Maart. Naast geldprijzen worden voor bekroonde inzendingen prijzen in de vorm van wisselbekers, pla quettes en kunstvoorwerpen ter beschikking gesteld door een aan tal organisaties en door het ge meentebestuur van Den Bosch. Gevaarlijk kruispunt in weg Volkel-Mill beveiligd Bij het streekverkeer in Oost- Brabant is het kruispunt bij het vliegveld Volkel, waar de voor- rangsweg VolkelMill door de weg ZeelandBoekei wordt gekruist, in korte tijd berucht geworden. Doordat het uitzicht op dit punt werd belemmerd door een tweetal boerderijen/ zijn hier enige onge vallen gebeurd en een groot aantal „bijna-ongevallen". De A.N.W.B. heeft herhaaldelijk aangedrongen op beveiliging van deze gevaarlijke toestand. De Bond kan thans berichten, dat de beide boerderijen zijn gesloopt, waarmee het uitzicht verbeterd en de ver keersveiligheid aanzienlijk vergroot is. Nieuwe bankbiljetten van f 25 Oude (1947) worden ingetrokken De directie van de Nederlandsche Bank N.V. maakt bekend, dat zij binnenkort, naast de thans circu lerende bankbiljetten van f 25, bil jetten van dezelfde coupure van een nieuw model in het verkeer zal brengen. Gezworen kameradej H Een groepje toekomstige man niers wordt door een keiharde kj pitein met een gouden hartgedril tot perfekte vechtjassen. Zij maken een geforceerde mars in rekord- tempo, waarna zij een heldhaftige strijd leveren op Saipan tegen de Jappen en overwinnen. Dit avon tuur wordt doorspekt met ettelijke amoureuze verwikkelingen, waarbij de hoofdrol huwt met een weduwe, nadat de gevolgen van hun liefde zich reeds hebben voorgedaan. Cliché-verfilming van overbeken de oorlogsavonturen, opgesierd met soldatenjool in kantines, bars, caba rets, enz. Oppervlakkig en senti menteel. Zeer middelmatig amuse ment, vanwege liefdesrelaties enz. voorbehouden voor boven de 18. Hondo Een Wild-West-film met het ge wone aantal kavaleristen, en ge vechten, waarin Indianen naar de eeuwige jachtvelden worden ge zonden. Voor de liefhebbers is de film een onderhoudend geheel, met redelijke kleur- en beeldtoepassing. Boven 14 jaar. Sousa de marsenkoning Het verhaal van deze film is ge baseerd op gebeurtenissen uit het leven van John Philip Sousa, die min of meer gedwongen mars en - komponist werd, ofschoon zijn per soonlijke voorkeur naar andere soorten muziek uitging. Na zijn diensttijd bij de marine, richt Sousa met enkele medewerkers een eigen ensemble op. Een luidruchtige film door een overvloedige hoeveelheid muziek; overigens middelmatig. Alle leeftijden. Handboog Op 10 februari werd inzaai Schel len de eindwedstryd gehouden van de wintercompetitie, en had tevens de prijsuitreiking plaats. Aan deze wedstrijd namen 11 zestallen deel. Er werden 6 wedstrijden geschoten van 25 pijlen dus in totaal 150 pijlen. Er werd geschoten op de oude bla zoenen. Voor dat tot de prijsuitreiking werd overgegaan bracht bestuurs lid A. Stevens, wegens afwezigheid van de voorzitter, dank aan zaal houder Schellen, voor het gratis beschikbaar stellen vandezaalen 'n prachtige beker. Tevens dankte hij alle schenkers van corps en perso nele prijzen en alle schutters welke aan deze wedstrijd hadden deel genomen voor hun trouwe opkomst en medewerking. De uitslag was als volgt: le pr. St Oda II 2814 pnt.; 2e pr. St Oda I 3350 p.; 3e pr. Diana I 2948 p.; 4e pr. Rare Schutters I 2842 p.; 5e pr. St Hubertus I 2837 6e pr. St Antonius I 2686 p.; 7e pr. St Sebastiaan I 2796 p.; 8e pr. Diana II 1904 p.; 9epr. St Annall 1796 p.; 10e pr. St Anna I 2504 p.; lie pr. Rare Schutters II 1682 p. Hoogste schutter over 150 pijlen P. v. Ooi St Oda met 617 punten. Personele prijzen in 10 pij'en: le pr. J. Wijnhoven St Anna 44 p.; 2e pr. P. v. Ooi St Oda 5x5 p.; 3e pr. A. v. Ooi St Oda 6x4 p.; 4e pr. M. Jacobs St Anna 5x3: 5e pr. J. Hen driks St Hubertus 6x2; 6e pr. M. Coppus St Oda 2x1; 7e pr. H. vd. Putten St Oda 39 p.; 8e pr. K. Hendriks St Oda 3x5; 9e pr. L. Zegers St Hubertus 6x4; 10e pr. J. Mommen St Anna 2x1; 13e pr. ge heime prijs dichtst bij 11 punten M. Derks Diana, 16 pnt. na loting. van 19 tot en met 25 Februari A.s. Woensdag, Vrydag en Zaterdag zyn Quatertemper dagen, geboden onthoudings- dagen en Vrijdag tevens gebo den vastendag. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: PATER DOMITIUS Zondag: eerste zondag vd. vasten. 6 uur lm. overl. ouders van Dijk- Raafs; 7 uur lm. Gerard Janssen; 8 uur lm. Catharina Aarts-Huisman; 9 uur lm. Piet Bom; 10 uur hoog mis v. parochianen; 3 uur kruisweg vd. kinderen en lof; 7 uur lijdens meditatie, miserere en lof. Maandag: h. mis v.d. dag. 6.45 zielemis v. alle overl. parochianen; 7 30 lm. Gertruda Barents-Verhagen, 7.30 zijalt. lm. Adolf Verbeek en echtg.; 8.15 gest. jaard. Johannes H. P. Janssen (lkl); 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: h. mis vd. dag. 6.45 lm. Jan Swinkels en Jacoba Michels; 7.30 lm. Petrus A. van Heijster en Johanna van Heijster; 7.30 zijalt. lm.; 8.15 gest. jrd. Oscar v.d. Loo. Woensdag: St. Petrus Stoel te Antiochië. 6.45 lm. Piet Sanders; 7.30 lm. Eug. Esser; 8.15 gest. jrd. prof. A. v. Dijck en ouders (1H); 9 uur 's avonds pl. avondmis. Donderdag: h. Petrus Damianus. 6.45 lm. overl. fam. Swinkels- Marcellis; 7.30 h. Sacramentshoog mis; 8.15 gest. jrd. Peter Wagemans en Gerlr. Geurtjes (1H). Vrijdag: 6.45 lm. Wilhelmus van Meijel; 7.30 lm. Piet Beerkens en echtgenote; 7.30 zjjalt. lm. Gerard Mommen; 8.15 gest. jrd. Gertruda en Arnoldina Poels en ouders (1H) 7 uur kruisweg. Zaterdag: h. Matthias. 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. v. parochia nen; 7.30 zijalt. lm.; 8.15 gest. jrd. Willem Poels en ouders (2kl)7 uur Marialof en rozenhoedje. KATECHISMUS: alle schoolkin deren leren deze week de 32e les. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. zek. intentie (L). JEUGDWEEK: van 26 februari tot 4 maart zal in onze parochie de jeugd week gehouden worden. Wij vertrouwen dat alle meisjes en jongens van 14 jaar en ouder deze week geen andere bijeenkomsten zullen houden, zodat ze vrij zijn deze week iedere avond de verga deringen te bezoeken. Zoals ver leden jaar 'de ouders week zo uit stekend geslaagd is, verwachten wij ook dat deze jeugdweek zal slagen. RECTORAAT PATERSKERK Zondag, eerste zondag vd. vasten. H.4 missen om 6.30, 7.45 en 10 30; 9 uur hoogmis; communiceren be gint achteraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte vd. noden van ons bisdom; vanavond 7 uur lijdensmeditatie. Deze week maandag en woensdag godsdienstcursus voor 18-jarigen op de gewone tijd. Maandag: 7.45 gez. jrd. v. Anna Swinkels-Ewals. Dinsdag: 6 uur uitstelling van 't Allerh., gez. mis en 's avonds 7.30 lof t.e.v. h. Antonius. Donderdag: 's avonds 9 u. avond mis, vooral vd. jongeren boven de 17 jaar. Vrijdag: 's avonds 7.30 kruisweg oefening. Zaterdag: h. Mathias, apostel. Van 3—8 gel. om te biechten. GEDOOPT: Leonardus Joh. Ant. Hubertus, z.v. Hendrikus Lucassen en Henrica Rutten. MIS-INTENTIES Zondag: 7.45 Fimme Nagelhout; 9 uur jrg. Martinus Lenssen en zoon Mathieu; 10.30 Gerardus van Leuken. Maandag: 6 30 overl. fam. Folbers- Lenssen; 7.45 gez. jrg. Anna Maria Swinkels-Ewals. Dinsdag: 7.30 jrg. Helena Smits- Janssen. Woensdag: 6.30 overl. fam. Fol- bers-Lenssen; 7.30 Ida Gitzels-Hoff- man; 7.45 José Kremer-Vullinghs; 8.30 pater Valerianus en overleden ouders. Donderdag: 7.30 Wilhelmus van Meijel en overl. fam.; 7.45 Aleida Greefkens-Potten; 8.30 Fimme Na gelhout. Vrijdag: 7 uur Maria Ambrosius en ouders; 7.30 t.e.v. h. Hart (R). Zaterdag: 7.30 Wilhelmus van Meijel en familie. PAROCHIE OOSTRUM le Zondag vd. Vasten: 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. kruisweg en lof. Maandag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Ger. vd. Berg en echtg. Woensdag: 7.30 best. voor Jan Cuppen en echtg. Donderdag: 7.30 best. zm voor Henricus Martens en fam. Vrijdag: 7.30 best. zm voor Jacob Kokkelkoren. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid bij gelegenheid van een 12Vï-jarige echtvereniging; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag, eerste zondag vd. vasten; 3e zondag vd. maand; 6.30 h. Com munie; leesmissen om 7 uur en 8.30; parochiemis 10 uur; 2 uur Maria- congregatie; 3 uur kruisweg en lof daarna vergadering vd. h. Familie afd. mannen en jongelingen; eerste collecte vd. kerk, tweede collecte vd. noodwendigheden vh. bisdom. Maandag: 7.30 best. jrg. Hendrikus Maassen en Caiharina Rongen. Dinsdag: 4e vd. 9 Dinsdagen t.e.v. h. Antonius v. Padua; 7 uur h. Com munie; 7.30 best. hoogmis t.e.v. h. Antonius v. Padua uit dankb. Woensdag: 7.30 lm.; 's avonds om 7.30 avondmis, maandstond Maria Petronella Swinkels. Donderdag: 7.30 gest. Jrd. zeer eerw. pastoor Joh. Schram. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. Joh. Ver stegen en Johanna Clephas; 'savonds 7.30 miserere, lijdensmeditatie en lof. Zaterdag: 7.30 gest. jrd. Willem Michels; biechten van 57 uur; Marialof om 7 uur. Zondag a.s. alg. h. Communie vd. h. Familie afd. vrouwen. PAROCHIE CASTENRAY le Zondag vd. Vasten: 10 u. hoog mis vd. parochie, 3 u. lof en lij densmeditatie. Maandag 7.30 gez. jd. v. Allegonda van CuijckKnippenberg. Dinsdag 7.30 gez. jd. v. Willem Michels. Woensdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst. t. dankzegging int. fam. ClassensVissers. Donderdag 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. VervoortTielen. Vrijdag gest. gez. jd. voor A. G. Philipsen. Zaterdag, feest v. d. H. Matthias, titelheilige van de parochie, 7 u. H. Communie, 7.30 lm. vd. parochie, 9.30 hoogmis, t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijst., t.i.v. hen die hiervoor offer den. Van 6—7 u. biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. PAROCHIE LEUNEN le Zondag vd. Vasten, 7 u. H. Mis vd. parochie, 8 u. t.i., 9 u. t.i.v. een zieke, 10 u. hoogmis v. Theodorus van Cuijck en beide echtgenoten. Collecte vh. bisschoppelijk huis, 3 u lof vd. kinderen en degenen, die 's avonds niet de vastenoefening kunnen bijwonen 30 cent. Om 7 u vastenoefening met gezamelijke ge beden, gezangen en meditatie. Boekjes verkrijgbaar na de H.H. Missen. Maandag 7,15 lm Mart. Claessens echtg. en zoon Gerard, 7.45 gest.jg. Peter G. Wilmsen, echtg. en zoon Simon. Dinsdag 7.15 lm. overl. ouders Willems-Hendrikx. 7.45 sol. zieled. voor Petronella Litjens. Woensdag 7.15 lm. gest. v. Johan nes van Rens en Hendrina Heidens (tevens jeugdmis) 7.45 gez. zieled. vd. echtgenote van P. J. Lucassen. Donderdag 7.15 lmv. Hendrik en Piet Ciaessens. 7.45 v. Fr. Swinkels. Vrüdag 7.15 lm., 7.45 lm v« Louis ^Veijs, 330 kruisweg vd. scholen. ^Zaterdag, St Matthias, 7^.5 lm. 7.45 lm. v. Henricus Bomm en Gert Beclet, 5—7 biechten, 7 u. Marialof. Zondag 11 Maart zal de Ew. fr. Respicius Weijs, o.f.m. te Weert in het Minderbroedersklooster de H. Priesterwijding ontvangen. PAROCHIE YSSELSTEYN le Zondag vd. vasten: 6.30 lm., 8.10 lm. v. Henricus en Jacques Maessen, 9.15 kindermis, 10.15 hoog mis best. jg. v. Johannes Verstegen en Johanna Clephas, 3 u. lijdens meditatie en lof. Maandag 7.30 lm. v. overl. fam. Lemmens-Poels. Dinsdag 7.30 lm. Maria Claessens. Woensdag 7.30 lm. Willem Peters en Maria Rous. Donderdag 7.30 weekdienst voor Maria Janssen-Droesen. Vrijdag 7.30 maandd. voor Maria Nijssen-Billekens. Zaterdag 7.30 lm. v. overl. fam. Vergeldt-Burgers, 5 u. Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag, eerste zondag vd. vasten. 7.30 h. mis t.e.v. h. Brigida; 9 uur h. Communie; 10 uur hoogmis tot bijz. int., waarna geen Congregatie vd. jongemannen; 2.30 lof. Maandag: 7.30 h. mis overl. fam. Kleuskens-Pouwels. Dinsdag: 7.30 h. mis tot zek. int. Woensdag: 7.30 t.e.v. de h. Jozef en Onze Lieve Vrouw; 'savonds 9 uur avondmis vh. welzijn van ons rectoraat. Donderdag: 7.30 h. mis tot bijz. int. Vrijdag: 7.30 h. mis tot bijz. int. Zaterdag: 7.30 h. mis tot bijz. int.; 6 uur biechten; 7 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT SMAKT Zondag: eerste zondag vd. vasten. 6.30 lm. v. een overledene; 7.30 lm. v. Gerrit Josten; 10 uur hoogmis voor onze weldoeners en hun int.; collecte v.d. biss. noden; 3 uur lof en oef. t.e.v. St. Jozef. Maandag: 6.30 lm. voor Herman Martens; 7.30 lm. vd. meest verl. zielen. Dinsdag: 6.30 lm. tot zek. int.; 7.30 lm. uit dank v. verkr. gunst. Woensdag: 6e vd. 9 woensdagen ter voorbereiding op het feest van St. Jozef; 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef tot zek. int.; 7.30 lm. uit dank t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6.30 lm. v. Martinus Bonants en echtgenote; 7.30 gez. jrd. Christina Koenen. Vrijdag: 6.30 lm. v.h. geestèlijk welzijn van een gezin; 7.30 lm.voor overi. ouders; 'savonds om 7 uur lijdensmeditatie en kruiswegoefe ning. Zaterdag; 6.30 lm. t.e.v. Allerh. Maagd Maria; 7.30 gez. h. mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. berg Carmel; van 5 tot 7 uur biechtgel.; 7 u. Marialof. RECTORAAT VEULEN Zondag Quadragesemia, 7 u. com municeren. 7.30 lm. t.e.v. S t Anto nius, 10 u. hoogmis, 2de collecte voor de noodwendigheden van het Bisschoppelijk huis. Om 2.30 kruis weg en lof, waarna H. Familie vd. mannen en jongelingen. Maandag 7.30 lm. v. vrouw Clephas Dinsdag 7.30 v. overl.fam. v.Meijei Woensdag 7.15 jeugdmis m. volks zang. Collecte vd. intentie: voor een zalige levensstaat voor onze rijpere jeugd, 's avonds 7.15 godsdienstcur sus op 't lokaal boven de sacristie. Donderdag 7.30 lm. Hub. Mertens Vrijdag 7.30 im t.e.v. OLVr. Sterre der zee t.i. 's Avonds 7.30 miserere lijdensmeditatie en lof. Zaterdag 7.30 lm. t.e.v. OLVr. v. Alttijdd. Bijst. t.i., 5.306.30 biech ten, 7.30 Marialof. Maandag zal het kerkbestuur de jaarlijkse roggetermijn houden voor het onderhoud vd. geestelijke. Katechismus: klas len2 les 12; klas 3 en 4 vr. 250-254; klas 5, 6 en 7 les 35-36. H.H. Vogelvrienden Heden zaterdagmiddag, 18 februari, tussen 2 en 4 uur wordt door ons een hiervoor speciaal samengesteld STROOIZAAD voor wildvogels gratis uitgereikt. Muijsers-Eijssen, Langstr. 28 Zondagmiddag om 2 uur begonnen de luidsprekers in het dorp de eerste karnevalsliedjes te brengen en hiermede was dan het begin ge maakt van de Venrayse Vastel- aovendviering, die dit jaar weer grootsere vormen heeft aangeno men. Venray zelf had zijn Sraar de eerste ais prins, maar ook op het Veulen, in Ysselsteyn en Oirlo, zorgden karnevalsprinsen voor een plezierige vastelaovendviering op de kerkdorpen zelf. De installatie op het Gemeente huis gaf de Burgemeester gelegen heid om nog eens te wijzen op de juiste wijze van Vastelaovend vieren, een beroep, dat ook Prins Sraar nog eens onderstreepte. Venray schijnt nu eenmaal geen monument te mogen hebben, want ook de oprichting van het Karne- valsmonument viel in het water, of liever in de kou, ondanks het zon netje, dat vrolijk scheen. De gecostumeerde voetbalwed strijd trok als vanouds het nodige publiek en de ouden van dagen waren best te spreken over het prinselijk bezoek, temeer waar de Venrayse harmonie eens ouderwets uit de bus kwam. De prinselijke receptie boekte een record aantal bezoekers. Oostrum werd die avond bezocht en in het gemeenschapshuis was de stemming opperbest. Het ziet er naar uit, dat de „Karklingels" het volgend jaar ook van de partij zullen zijn. In de kom zelf was dan voor de eerste maal dansen op Vastenavond Zondag en de drukte gaf wel aan, dat deze nieuwigheid in de smaak viel. Later op de avond was ook de drukte in de café's zeer groot. MAANDAG is de dag van de optocht, die dit jaar wel erg. geleden heeft door de De Toneilcl Een Kathliel De opbrengst Anv; genomen vin Venray zijn c krijgbaar b.j Aanmelden H GEVRAAG!» f vorst. Muzikanter wemood blazen e verschillende wage op onvoorkorucujk Desondanks v/as verwacht had en schillende voorstel] als vorige jarer.. Het Veulen kree en mocht de vis jaar houden. De overige de een aardig souven In Oirlo en Ys; later reprises j;ej tocht. De Prins be2;oc Oirlo, waar m?t noden en wenst n sproken werden e ming natuurlijk ive Ook in de ko café's en in dii c weer overvol ten stemming prima. bracht de boere jaar zeker hel weest van de 7a De Boerenkapel e gingen hadder geheel gezorgc lachen en veel ule Het boeren-e:ht goede hout gesiet en de huwelijksvo er in als dè^TTi eenmaal aan ilit heeft, schijnt er n te kunnen scheidt tie in café Sai ouderwets en zi hebben, hebben h zeker gehad. De Prins bezc Ysselsteyn en ii werd hij enthoi Later was hijir heden en in verst de kom, waar col was van belang, Het was vegl naar de zin vun moest in Hole] residentie van ce daad het moe ie legeen, waarmedt 1956 voor goed tc hoorde. Een Vastenavc het minder pre:ti de koude voora plezier heeft gebr velen enkele pre beleefd. En daar is frjt gonnen. Een an voor de jeugd, dl ter in het v«yl *5^3 niet eens worden. war j van 10 t/ni GEBOREN: Jochems Johannc Goumans Theodo Broeren Antonïut Michels Maria,.M Lucassen Leoniir Pil1 Lucassen Aioijs li Voesten Geraraui Voermans Peter, v. Bergen Huber Straatman Johur OVERLEDEN: v. Dijck Anna Merselo M 5. Swinkels Ger ai Bistervelts A. O. Hanssen Matai van Broekman A. Bergen. Verschuuren U. O verbroek H 9 ONDERTROUW] Artz Peter monteur te Orti Gertruda J„ 23

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2