Albert Heijn Carnaval 1956 BOFFIE-KOFFIE Er gaat niets boven het kopje bij moeder thuis! Uit„Peelen Maas" Oud-directenr zuivelfabriek „Venray" overleden CARTON Zaterdag 11 Februari 1956 No 6 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS M SSk telEafoonn5"en SS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN M, iü Y< Als stewardess drink ik kolfie in Rome, Bagdad, New York, Caracas. Ik weet dus wel wat van koffie af. Maar waar ik ze ook drink, er gaat niets boven dat onvolprezen kopje Boffie-Koffie bij moeder thuis. De geurigste en krachtigste koffie, die ik me wensen kan. En bovendien, zegt moeder, evenals alle A.H.-artikelen10% goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk. Dat zal ik onthouden voor als ik getrouwd ben. Drie redenen om bij AH te kopen 1. de beste kwaliteit 2. de laagste prijzen 1. rente winstaandeel 1P BOFFIE-KOFFIE Dessert kwaliteit Oraiyemerk pak 250 gram 214 Eerste kwaliteit s Groenmerk pak 250 gram 187 Bruinmerk pak 250 gram 155 PRIJSVERLAGING grote zware chocolade repen voor f I.— kwaliteit, In de ■maken, melk, puur, eitra bitter! butterscotch. 250 gram 2 potten 100 gram per kilo 250 gram Valencia pinda's Appelmoes Gelderse ham Witte bloem Rozijnen Tutti frutti pracht kwaliteit Prima advocaat, Zoete rode wijn Tot «i met vrnmdag, 15 februari: rum bonen «tra fijM kwaliteit 200 gram 59 75 250 gram grote fles 270 grote fles 120 Openbare vermakelijkheden op de Carnavalsdagen. De burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis dat door hem de navolgende rege ling voor de openbare vermake- ge Jurenöe de a.s. Carnavalsdagen is getroffen: sluitingsuren Oarnavalszondag 12 februari Sluitingsuur in de gehele ge meente 1 uur. Het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 12 februari a.s. een half uur vóór sluitingsuur, derhalve om 0.30 uur worden gestaakt. Carnavals-maandag 13 februari Sluitingsuur in de gehele ge meente 1 uur. Carnavals-dinsdag 15 februari Sluitingsuur in de gehele ge meente 23.30 uur. dansen Carnavals-zondag in de gehele gemeente van 18 tot 23 uur. Carnavals-maandag in de gehele gemeente van 17 tot 23 uur. Carnavals-dinsdag in de gehele gemeente van 10 tot 12 uur vm. en van 17 tot 22.30 uur. strijkmuz1ek. In de gehele gemeente mag strijk- muziek (geen dansmuziek) gemaakt worden tot een half uur vóór het sluitingsuur. voordrachten In de gehele gemeente mogen voordrachten worden gehouden tot een half uur vóór sluitingsuur. vergunningen De aanvragen tot verkrijging van vergunning voor het houden van bal, strijkmuziek, en of voordrach ten op 12, 13 en 14 februari moe ten de laatsten onder overleg ging van de tekst der te houden voordrachten bij de burgemees ter worden ingediend. belasting Door de houder van een der bo venvermelde vergunning is belas ting verschuldigd overeenkomstig het dienaangaande bepaalde in de verordening, regelende de heffing en de invordering ener belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in de gemeente Venray. Belanghebbenden worden nog speciaal gewezen op de navolgen de bepalingen van de biervoor ge noemde belastingverordening, welke luidt: „Ieder, die voornemens is een vermakelijkheid te geven of te doen plaats hebben, moet van dit voornemen, eventueel onder over legging van de daartoe door de bevoegde macht verleende ver gunning, ten minste driemaal 24 uur tevoren aangifte doen ter secretarie, zulks door invulling en ondertekening van een daar toe kosteloos verkrijgbaar for mulier." De belasting moet worden vol daan op vrijdag 10 februari, of op een der daaraan voorafgaande da gen ten kantore van de gemeente ontvanger, Markstraat 10 van 9— 12 uur vm. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de politie worden ver toond. Aan een en ander dient streng de hand te worden gehouden. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. bekendmaking De burgemeester van Venray vestigt met het oog op de a.s. Carnaval, bij deze nogmaals de aandacht op het bepaalde bij de artikelen 25 en 89 sub a der Alge mene Politieverordening Venray, luidende: „Behoudens het bepaalde in artikel 56, sub 1 van het Provin ciaal Wegenreglement, is het ver boden, op of aan de openbare weg of op zodanige afstand daar van, dat de gebruikers van de weg er gevaar, schade of hinder van kunnen hebben, zonder ver gunning van burgemeester en wethouders, tenzij krachtens wet telijke bevoegdheden, kamers, kattekoppen of donderbussen af te schieten, met een vuurwapen, windbuks, windroer of dergelijk wapen te schieten, vuurwerk af te steken of voetzoekers of der gelijke ontplofbare stoffen te werpen, te ontsteken of af te schieten". het is verboden: a. aan kinderen beneden 16 jaar buskruit of vuurwerk te verkopen of af te geven. Op een en ander zal nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend en bij overtreding procesverbaal worden opgemaakt. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. HOUDERS VAN DANS MUZIEK. De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis van de genen, die op hunne aanvraag ver lof tot het houden van dansmuziek hebben bekomen, dat zij verplicht zijn, deze muziek op het door hem bepaalde uur, zijnde op Carnavals zondag 23 uur, op Carnavals-maan dag 23 uur en op Carnavals-dins dag 22.30 uur, behoudens intrek king of wijziging zijnerzijds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt niet ge waarschuwd en tegen hen, die na gesloten tijd hun inrichting nog voor dansmuziek geopend hebben, zal proces-verbaal worden opge maakt en eventueel hun vergun ning worden ingetrokken. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet ein digen vermeld, zijnde 23 uur res pectievelijk 22.30 uur. Aan het verbod, voor de onder nemers om personen beneden de achttien-jarige leeftyd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden de achttienjarige leeftijd om deze inrichting binnen te gaan of daarin te verblijven, zal zeer streng de hand wor den gehouden. De dansmuziekhouders zijn ver plicht met duidelijke op minstens drie meter afstand leesbare letters aan de Ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is verboden. Bij overtreding zal zowel tegen de vergunninghouder als tegen de bezoekers proces-verbaal worden opgemaakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken, zullen bo vendien onmiddellijk door Ce politie worden verwijderd. Bovendien zal de dansgelegenheid worden geslo ten. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Venray, maakt bekend, dat door hem, ingevolge het bepaalde bij ar tikel 127, sub b der Algemene Po litieverordening der gemeente Ven ray, aan de houders der in artike len 121, 135 en 137 van evenge- noemde verordening bedoelde in richtingen of plaatsen, geen dans tenten zijnde, toestemming wordt verleend om op zondag 12, maan dag 13 en dinsdag 14 februari a.s., aldaar hun vrouwelijk personeel, gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zijn onder voorwaarde, dat de vrouwelijke bedienden de leef tijd van 16 jaren hebben bereikt, en van een onbesproken levens wandel zijn. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. AFWIJKING van artikel 144 der Algemene Politieverorde ning, houdende verbod tot het bezoeken van avondvermake lijkheden door jeugdige perso nen gedurende de Carnavals dagen. De burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem, ingevolge het bepaalde bij artikel 144 der Algemene Poli tieverordening, de navolgende ont heffing wordt verleend aan bestuur ders of beheerders van een inrich ting, waar voor het publiek toe gankelijke vermakelijkheden, andere dan dansen, worden gegeven om gedurende de Carnavalsdagen in deze inrichting na des avonds negen uur toe te laten of te laten ver blijven personen beneden de leef tijd van 18 jaar. Het bezoeken van de inrichtingen waar vergunning is verleend voor het maken van muziek, door per sonen beneden de 18-jarige leeftijd is in begeleiding van ouders, voog den of meerderjarige broers of zusters, toegestaan. Kinderen beneden de achttien jarige leeftijd, welke zich in een der inrichtingen of lokalen, als be doeld, na negen uur des avonds bevinden, anders dan begeleid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces-verbaal worden op gemaakt. Gedurende de tijd, dat er vergun ning is gegeven tot dansen, mogen de kinderen beneden de leeftijd van 18 jaar de Inrichtingen waar ge danst wordt, niet bezoeken, ook niet, indien zij onder geleide zijn. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. BEKENDMAKING. De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat hij voor zondag 12 februari 1956 ont heffing heeft verleend van het ver bod. vervat in artikel 3 der Zon dagswet, voor de tijd na 13 uur en van het verbod, vervat in artikel 4 le lid dier wet, voor de tijd na 11 uur. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. JANSSEN. VERBOD VERMOMMING De burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat be treffende de vermomming en het zich verkleed vertonen in het open baar het navolgende in de Alge mene Politieverordening der ge meente Venray is bepaald. Artikel 107. Het is verboden zich in het open baar te vertonen, verkleed als per soon van een andere sekse, als gees telijke orde of als bedienaar van enige godsdienst, als overheidsper soon of als militair, behoudens indien bij optochten of bij openbare feesten of uitvoeringen daarvoor vergunning van de burgemeester is verkregen. Artikel 108. Het is verboden, zich in het open baar te vertonen, het aangezicht geheel of gedeeltelijk met een mas ker bedekt of op enigerlei and re wijze onherkenbaar gemaakt, tenzij met vergunning van de burge meester. Van het verbod, vervat in artikel 107 en 108, wordt alleen ontheffing verleend, voorzover het betreft per sonen, die op Carnavals-maandag en dinsdag aan de optocht, deel nemen, gedurende het deelnemen aan de optocht, waaronder wordt begrepen het zich rechtstreeks be geven van huis (verenigingsgebouw) naar de opstellingsplaats en van de ontbindingsplaats naar huis (ver enigingsgebouw Het publiek wordt ernstig gewaar schuwd tegen overtreding van het verbod van de artikelen 107 en 108 der Algemene Politieverordening, en wordt er opmerkzaam op gemaakt, dat dit verbod ook van toepassing is in drinklokalen, dansinrichtingen en andere plaatsen waar openbare vermakelijkheden worden gegeven. Aan de politie is opdracht ge geven ten strengste toe te zien op de naleving van bovenstaande ver bodsbepalingen. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr A.H.M. JANSSEN DRINGENDE UITNODIGING De burgemeesler van Venray ver zoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hun algehele medewer king te willen verlenen, om alle wanordelijkheden en drankmisbruik tijdens de Carnavalsdagen te voor komen en aan de kasteleins op Carnavals-maandag en dinsdag na drie uur namiddag tot 10 uur 's avonds geen sterke drank te vragen. De vergunninghouders verzoekt hij op Carnavals-maandag en dins dag, vanaf 15 uur tot 22 uur geen sterke drank aan het publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uit nodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het ver bod van het bezoeken van avond vermakelijkheden door kinderen, voorzover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en kinderen zelf vastgesteld. Venray, 30 januari 1956. De burgemeester voornoemd, Mr A.H. M. JANSSEN OPENSTELLING Gemeente huis gedurende de Carnaval. Gedurende de Carnavalsdagen zijn alle afdelingen van het Ge meentehuis, Gemeente-ontvanger en Gemeentewerken alléén geopend des morgens van 1012 uur. van 8 Februari 1908 59 lotelingen gaven zich op voor de nieuwe lichting van de Nationale Militie. De heer A. H. Martens, werd vanwege de Gezondheidscommissie benoemd tot deskundige, belast met het onderzoek van plannen en het toezicht op het bouwen van wo ningen. Het vervoer van eieren van de Eierbond Venray-Leunen-Heide werd gegund aan Piet Jeurissen te Leunen voor 22 cent per 1000stuks. Bij de boerderij ,,'t Venray's Broek" was te koop haverstroo f 6 per 1000 pond en voerhaver f 8 per 100 kilo. De heer Willem Wijnhoven stelde de eerste Venray se st oom- houtzagerij en stoomgraanmolen in werking op een terrein aan de Leunse weg. van 13 Februari 1909 Voor rekening van de land bouwer P. Smits te Oirlo werd aanbesteed het bouwen van een boerderij aldaar. Dinghs en Janssen waren voor f 1224 de laagste in schrijvers. van 15 Februari 1908 De R.K. Volksbond hield haar jaarvergadering in het lokaal van P. Custers aan de grote markt. van 20 Februari 1909 Op 14 Februari werd een oudersavond gehouden. De har moniezaal was eivol. Als redenaars traden op Dr Janssen en de heer de Haen, hoofd van de school te Leunen en P. Lambertus. Jac. Aerts was president van de wielerclub „Volksbelang". Wed. E. Oudenhoven opende een winkel in gedistilleerd, wijnen en likeuren. P. Coopmans, Langstraat open de een winkel in koloniale waren, manufacturen, mutsen, toeren en kanten. Op zondag 5 februari j.l. is te zijnen huize te Heino overleden, de heer H. Mulder, de oud-directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „Venray De heer Mulder werd geboren te Terwolde, gem. Voorst(Gld.); hij is 58 jaar geworden. De heer Mulder genoot zijn zui- velprakiijk voornamelijk aan de Coöp. Melkprodukten fabriek te Zevenbergschehoek. Hij was gedurende 4 jaar Assistent- Directeur aan de Coöp. Zuivelfabriek „St Maarten" te Cuyk en 7 jaar Directeur van deCoöp. Zuivelfabriek ,.St Cunera" te Rijckevoort. Vanaf 1948 tot heden was hij Directeur van de Coöp. Melkproduktenfabriek „Heino" te Heino. De heer Mulder was bekend als 'n man met grote toewijding en trouwe plichtsvervulling. Gedurende zijn 14-jarigbeheer van de zuivelfabriek te Venray, heeft hij een zeer belangrijk aandeel ge had in de groei van dit bedrijf. Bij zijn benoeming in 1934 waren er aan de fabriek 9 personen werk zaam; bij zijn vertrek in 1948 was er een personeelsbezetting van 38 man. Gedurende de ambtsperiode van de heer Mulder, steeg de melk- aanvoer aan de Venrayse zuivel fabriek aanzienlijk. Er werd 'n aan vang gemaakt met de fabrikagevan melkpoeder. De produktie en ver koop van roomijs werd ter hand genomen. De afdeling melkinrichting werd belangrijk uitgebreid, hetgeen nood zakelijk was in verband met de toe genomen melkverkoop aan consu menten in Venray en omgeving; dit laatste werd mede beïnvloed door de invoering van 't MeJkstandaardi- satiebesluit 1940, waarbij het aan veehouders niet was toegestaan, melk rechtstreeks aan consumenten te verkopen en af te leveren. In zijn beheersperiode vielen ook de oorlogsjaren, waarin de fabriek als voedsel voor zieningsbedrijf voor de bevolking van Venray en om gevingeen belangrijke plaats innam. Ook in deze moeilijke tijd heeft de heer Mulder zich op voorbeeldige wijze van zijn zware en verant woordelijke taak gekweten. De heer Mulder behoorde tot de werkers van het 1ste uur voor wat betreft de oprichting van de Cen trale Stierhouderij, welke later werd omgezet In de huidige Vereniging voor Kunstmatige Inseminatie. Ook bij het tot stand komen van andere belangrijke voorzieningen op veehouderij gebied, zoals o.a. de toe neming van de melkcontrole, heeft de heer Mulder zijn sporen ver diend. Hij gaf stuwkracht bij de verdere doorvoering van de maat regelen ter bevordering van een goede melkwinning, van de gezond heidstoestand van het vee en verder alles, wat de rendabiliteit van de melkveehouderij kon ten goede komen. Door zijn grote arbeidzaamheid heeft hij de belangen van de vee- houdende boeren in deze streek op uitnemende wijze gediend. HYPOTHEKEN Vlotte afwerking. Assurantiekantoor Lage rente BERGMANS ZN. VENRAY Tel. 677 M b« moeilijk. IVI P I I P*ï heden» ofwel I I WlOJvOj voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. a. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck D 67, Tel. 263. van 50 en 100 cm breed, wolvilt, vocniwerenü of asfaltpapier tegen vochtige muren of onder Balatum op verse cementvloeren. Behanglinnen en prachtsortering behangselpapier steeds vo rradig. Komt zien, vraagt inlichtingen, niets verplicht u. Aanbevelend, F. W. HENDRIKS Schildersbedrijf Langstraat 33b naast Esso pompstation Hensenlusstraat 10 Venray G. M. BAKENS Het speciale adres voor uurwerk- reparatie. Wekkers in twee dagen klaar. Ons vakmanschap is uw ga rantie. Landbouwers, nu is het tijd om uw landbouw machines, karren en wagens te schilderen. Wij zijn ruim gesorteerd in pracht kleuren Japanlakverf voor dit doei. Neemt ook u eens proef. Aanbevelend, F. W. HENDRIKS Schildersbedrijf Langstraat QQ k naast Esso pompstation du U

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1