I I SPORT Spoorbiels En vr V i Carneval IJsrevne Meld „Alles nach wunsclf goede tin Carnavalesk wildwest-drama PRIJZEN SLACHTKIPPEN Burgerlijke Stand ïenray ADVERTENTIËN Eogenias Coenr. Hub. Esser Nagekomen kerkberichten Henricus Mulder Bekendmaking Aanbesteding schilderwerk. KI.-stieren Rath. B mwvitkarbeidersbond „St. Joseph" afd. Venray Gesloten VERMEGGEN gesloten Fons van Haaren fyaecenleendank Stren Wate tyehóma ])efc<>leui J. Coenen- meisje voor Welk nc aspergi net meisje voo me i.R. tnindersji R.K.. meisje hulp boomk Wij vragen uw aandacht voor een aan gelegenheid waarmede U, uw kind en de gehele gemeenschap gediend is. Missie op Nieuw Guinea, speciaal van de Wisselmeren, een grote Poppententoonstelling plaats heb ben. Wij hebben zelfs de eer 35 poppen van Hare Majesteit de Koninging op deze tentoonstelling te mogen hebben. Alle poppen, die geen privaat bezit zijn (en dat zijn er velen) zullen verloot worden. Binnenkort zullen deze loten aan de huizen worden verkocht. De prijs is slechts één kwartje en de trekking heeft plaats op 11 maart, de laatste dag van de tentoonstelling. Doe mee aan de loterij Kom naar de tentoonstelling Kruisweg-boekjes waarin zes verschillende overwe gingen staan van het beste gehalte, zullen binnenkort verkocht worden voor de prijs van 50 cent. Deze oefeningen worden gebruikt bij de kruisweg-oefeningen op vrijdagavond tijdens de vastentijd in de Paterskerk. Zelatricen van de Pauseljjfee Missiegenootschap Gelieve de Kleine Apostel van de maand Februari 1956, en de annalen van het St Petrus-Liefdewerk af komen halen bij de hoofdzelatricen. Ook het geld van de Voortplan ting des Geloofs, hetwelk f 1.30 per lid is, ophalen. Aanbestedingen Aan aannemersbedrijf J. P. A. Nelissen N.V. alhier, is opgedragen de bouw van een groot bejaarden centrum te Horst. Voor het herstel en wederopbouw van paviljoen St Jan in Huize St Anna, waren de volgende inschrij vingen: Nelissen, Venray f 333.333 Hagens en Martens Horst 333 900 Gebr. Janssen, Venray 348.850 Berents en Braam Nijmegen 351.000 v. Bouwhuizen Den Bosch 363 250 Faessen Vught 366 000 Akerboom Venray 369.000 Voor uitbreiding van de Nederl. Credietbank, aan de Patersstraat alhier, kwamen de volgende cijfers uit de bus: Nelissen Venray f 50.050 Koenen Holthees 48 700 L. Oudenhoven, Venray 47.590 Gebr. Janssen, Venray 46.482 HERINNERINGEN AAN DE BALLONZUIL. Al9 aanvulling op het verhaal van de Ballonzuil stuurde een lezer ons nog de volgende wetenswaar digheden: Bij het neerkomen van de ballon op 18 januari 1871, was de belang stelling der omwonenden uiteraard groot. Ieder, die lopen kon, snelde naar de plaats, waar de ballon zou neerkomen. Eén van hen was niet zo goed ter been en zag de anderen sneller de ballon naderen dan het hem mo gelijk was en daar hij, evenals de anderen, meende, dat er iets te halen zou zijn, schreeuwde hij zijn vooruit snellende buren toe: „samen dèle"; de man heeft zijn hele verdere leven in de omgeving de naam gedragen „samen dèle". (Een andere lezing zegt, dat be doelde persoon zijn klomp verloor en daardoor achterbleef). Ook van de Burgemeester, die de Fransen toesprak is een herinnering aan de ontmoeting bewaard ge bleven. Zoals vele Nederlanders, stelde ook hij er prijs op, te tonen, dat het hem mogelijk was, zijn „luchtgasten" in hun landstaal toe te spreken en noemde hen: „les trois héros" de drie helden. Doordat echter zijn uitspraak van het Frans niet geheel correct was, klonk het alsof hij sprak van „les trois zeros", de drie nullen, wat aanvankelijk 'n enigszins pijnlijke indruk maakte. De Fransen waren hoffelijk ge noeg om de goede bedoeling, on danks de slechte uitspraak, te waarderen. Frans spreken en correct Frans spreken is voor een vreemdeling niet hetzelfde. We staan weer aan de vooravond van de Vasten. Een Vasten, d»e door de veranderingen in de vastenwet niet de oude verplichtingen meer oplegt en feitelijk voor het grootste gedeelte is afgeschaft. Aan de vooravond van deze vasten waren we gewend het vastenavond feest te vieren, de carneval, dat dan een afscheid zou zijn van het vlees en van de genoegens van een wel gevulde dis. We laten het aan anderen over, te twisten over de vraag, of nu de vasten grotendeels is afgeschaft, een vastenavondfeest nog zin heeft. We constateren alleen, dat er weer een groots programma voor de ko mende dagen is opgesteld en dat wind en weer dienende, het in de komende dagen in de kom en op verschillende kerkdorpen feest zal zijn. Het feest van plezier, van uitbun digheid, van dansen en jool. Daar heeft niemand bezwaar tegen. Noch geestelijke, noch wereldlijke over heid, wat ook blijkt uit de mede werking die vooral van de Gemeente uit ieder jaar opnieuw gegeven wordt. Want het is goed eens flink feest te vieren. Om alle zorgen eens een paar uren weg te stoppen achter een clowns gezicht en net te doen of het leven één groot plezier is. Zet dus de zorgen aan de kant en viert dit echte volksfeest Maar viert het zo, dat er geen bijsmaak aan zit. Dat valt niet altijd mee. We zijn allemaal mensen en hebben onze fouten en gebreken. En met zo'n carneval is het soms moeilijk om de grenzen van eerbaarheid en ma tigheid om er maar twee te noemen streng getrokken te houden. De uitbundigheid van die dagen mag echter geen losbandig heid worden, wil dit volksfeest kun nen blijven bestaan, wil het geen platvloers lol-gevalletje worden, waarvan men later achteraf spijt heeft. Met het aantrekken van een car- nevalscostuum moet men zijn ge weten niet uittrekken. Het lukt niet, want later presen teert dat toch de rekening, maar bovendien maakt men dit feest voor anderen, goedwillenden, ongeniet baar. Laten we een plezierig feest vieren. Laat de vreemden die hier onge twijfeld weermet honderden komen, zien, dat ook Venray zijn Vasten avond weet te vieren en geeft kwaadwillenden geen kans. Bedenkt, dat het bier weer best is en dat het ook met Vastenavond geen verheffend geziaht is, als er iemand in een goot ligt. Maar doe mee aan al die festiviteiten, die zijn opgesteld en klaar gemaakt. Dan zal het piëlhazenland ge durende de komende dagen een plezierig en vrolijk land zijn, waar het goed is te verblijven. Wij hopen en wensen, dat deze vastenavond voor U een echt feest mag zijn. Een feest zonder een enkele bijsmaak. Zilveren jubilenm te Oirlo Zondag 12 februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Gerard Schoeber in dienst trad bij de firma W. J. Michels, graanhan del te Oirlo. Eiervereniging St. Oda In café „Buitenlust" aan de Maas- heseweg hield de eiervereniging St. Oda de jaarvergadering. De secretaris deelde mede, dat de vereniging nog ruim 125 leden telde. De heer Verstraelen gaf een duidelijk overzicht van de leverin gen. Er werden door de aange sloten leden 2.5 miljoen eieren geleverd, waarvoor f 300.000 werd betaald. Een pseudo-wild-west avontuur, dat gezien het naderend carnavals feest onmogelijk echt kon lijken, heeft Roermond en Maastricht woensdag beleefd. Juist omdat een en ander maar een tevoren aangekondigde stunt van de „Limburgse republikeinen" was, zag N.S. inspecteur mr. C. Naudin ten Bate zeer geamuseerd toe, hoe een viertal in witte lakens gehulde mannen zwart gemas kerd en gewapend met speeldoed pistooltjes op het station Roer mond een aldaar gereedstaande reclame trein overvielen, de adjunct stationschef in zijn eigen kantoor opsloten en de bemaning van de trein verdreven. Op last van de opper-republikein werd de wagenvoerder van de trein ongemoeid gelaten, onmisbaar als hij was om het voertuig heelhuids naar Maastricht te rijden. De gesto len trein, zo was het plan van de republikeinen, zou in Maastricht aan prins Victorianus Floralius Mecha nicus worden aangeboden. Op de hoogte van de komst van dit ongewone cadeau stond prins Vic. I, omringd door zijn elf minis ters „de Tempeleers", op het stati on Maastricht de treinovervallers op te wachten. Luid toegejuicht door honderden toeschouwers stap ten de rovers triomfantelijk uit een heuse elektrische trein, die de op per-republikein aan Prins Vic. aan bood. Even aarzelde „zijne door luchtige Hoogneid" het geschenk te aanvaarden, bevreesd als hij was om later als heler te worden be schouwd. Gerustgesteld door de republi keinse verzekering, dat deze trein „eerlijk gestolen" was, accepteerde de Maastrichtse Prins met graagte het unieke geschenk. „Ik ben blij", aldus Prins Vic. I, „dat ik nu in staat ben weer langs de normale weg dus per spoor mijn collega-prins van Hasselt te kunnen bezoeken". Nauwelijks was Prins Vic. uitge sproken of plotseling drongen vijf leden van de spoorwegrecherche door de hagen toeschouwers heen om „de brutale rovers" ie arresteren Ondanks het foei-foei geroep van de omstaanders verliep deze arrestatie bijzonder vreedzaam, zo zelfs, dat de republikeinen broeder lijk hun revolvers aan de ongewa pende rechercheurs leenden. De rechercheurs beantwoordden deze „vriendendienst" niet erg sportief, want zwaar geboeid, twee aan elkaar gebonden, werden de spookachtige rovers weggevoerd en in een gereedstaande arrestan tenwagen, vervaarlijk uitziend met zijn geschilderde tralies, gestopt. De vooroprijdende agenten van de Maastrichtse gemeentepolitie ten spijt, gelukte het de spoorweg recherche niet om„de gevangenen" in het hoofdbureau van politie te Maastricht in te s'uiten. Dank zij een heldendaad van de lijfwacht van Prins Vic. de man schappen van 't roemruchte kachel pij pe regiment, werd de arrestan tenwagen, vijftig meter van het politiebureau verwijderd overvallen en de republikeinenbevrijd De enscenering van deze bevrij ding ontploffende „bommen" Indiaans gekrijs van de kachelpij pers en op rood springende ver keerslichten benaderde de wer kelijkheid zozeer, dat een Maas- trichee verkeersagent zo maar flauw viel. Toen de agent weer goed en wel bekomen was van de schrik, had den de republikeinen, hun bevrij ders en de Tempeleers veilig de Momustempel bereikt, waar vriend en vijand feestelijk klonk op de geslaagde carnavalsstunt en prins Vie I de republikeinen voor hun heldendaad decoreerde tot kanon nier eerste klas in de orde van het Momuskanon. Engeland neemt weer bacon af Nederland gaat weer bacon expor teren naar Engeland. Nadat de uit voer enige tijd heeft stopgestaan, hebben de Engelsen zich thans be reid verklaard weer 700 ton af te nemen, omdat zij door hun voor raden heen zijn. Voor het bestuur van het produkt- schap voor vee en vlees was dit Woensdag, toen het voor het eerst in openbare vergadering bijeen was, aanleiding om met ingang van maandag a.s. de overname prijs voor baconvarkens in de tweede kwaliteitsklasse te verhogen van f 2.20 tot f 2 25 per kg koud ge slacht gewicht en de gewichtsgren- zen te verruimen van 65 tot en met 72 kilogram. Voorts werd besloten toestemming te verlenen tot de invoer van 500 ton runderen om tegemoet te komen aan de klachten over de hoge prijzen op de rundermarkt. Tegenover deze invoer staat een nog met door im port gedekte uitvoer van runderen in het afgelopen jaar. Carnaval in Overloon Evenals in 1955 heeft Overloon ook dit jaar weer een klinkend Carnavalsprogram mét als middel punt de jaarlijkse Prins Carnaval, die dit jaar naar de naam Prins Sjef I luistert. Op het Prinsenbal van zondag 5 februari heeft hij zijn vuurdoop ondergaan en schit terend doorstaan. Aan hem en zijn Raad van Elf en beide adjudanten is het wel toevertrouwd de Carna- valspret er in te houden. Zondagavond kan het Carnavals comité bovendien aan belangstel lenden een goed cabaretprogram aanbieden, waaraan niemand minder dan Heintje Davids zal meewerken. Zij heeft dan wel afscheid genomen van de planken, niet alleen van de Amsterdamse maar van de planken van heel het vaderland, voor goede vrienden, voor Overloon is zij bereid gevonden nog eens op te treden. Verder werken bekende artisten van radio enz. mede. Aan het streven in Overloon om de inwoners, maar in het bijzonder de jeugd, in eigen dorp in staat te stellen op gepaste wijze Carnaval te vieren, aan dit streven beant woordt het goed voorbereide pro- grarama van onze Carnavalsclub. Carnaval 1956 zal evenals Carna val 1955 wel slagen. De zilveren gulden Al doet de Nederlandse Bank dan sinds 16 januari haar uiterste best om met zakken vol zilveren guldens te spuien, persoonlijk hebben we er sindsdien wel een paar gezien maar nog geen enkele ontvangen. Misschien is het u juist op dezelf de manier gegaan, maar dan zal het u toch interesseren, dat er van 16 januari tot 6 februari bijna tien miljoen (om het precies te zeggen 9 716.992) in omloop zijn gebracht. En er komen er nog veel meer. Geen reden dus om ze in spaar varkens op te potten. Het worden geen rariteiten. De woningbouw In 1955 In het jaar 1955 zijn 60 819 wo ningen gereed gekomen tegen 68.487 in 1954. Gerekend tot en met decem ber 1955 zijn sedert de bevrijding 439 877 woningen gebouwd. Hiervan zijn er 16.759 als duplexwoning in gericht, zodat sedert mei 1945 voor 456 636 gezinnen nieuwe woonruimte is gesticht. De gereedgekomen woningen zijn als volgt over de provinciën en de drie grote steden verdeeld: Groningen 1834, Friesland 1591, Drente 1624. Overijssel 3690, Gel derland 6447, Utrecht 4202, Noord- Holland (excl. Amsterdam) 7419. Zuid-Holland (excl. 's-Gravenhage en Rotterdam) 8174, Zeeland 1708, Noord-Prabant 7368, Limburg 5793, Amsterdam 2695, 's-Gravenhage 3211, Rotterdam 4516, N.O.-Polder 497. In 1955 werd begonnen aan de bouw van 76.430 woningen, tegen 61.254 in 1954. DE KATHOLIEKE BOER IS HET STERKST GEORGANISEERD De afdeling sociografie van de Landbouwhogeschool heeft een on derzoek ingesteld naar het deel nemen van de Nederlanse boeren aan de drie standsorganisaties: het Kon. Ned. Landbouw-comiié, de Kath. Ned. Boeren- en Tuinders- bond en de Ned. Christ. Boeren- en Tuindersbond. Dit zijn de drie standsorganisa ties, die thans met de landarbeiders- bonden de kern van het landbouw schap vormen. Blijkens het door genoemde af deling uitgegeven bulletin is 64 pet van het aantal grondgebruikers met hoofdberoep land- of tuinbouwer lid van een van deze standsorgani saties. Van de in 1953 georganiseerde 136.000 boeren is 48 pet aangesloten bij de K.N.B.T.B., 36 pet bij het K.N.L.C. en 16 pet bij deN.C.B.T.B. Uit het onderzoek bleek, dat met het toenemen van de bedrijfs- grootte het percentage aangeslote nen toenam. Limburg en Noord- Brabant zijn het sterkst georgani seerd. Gelderland en Utrecht het minst. Behalve de bedrijfsgrootte is de godsdienstige overtuiging van in vloed op de wil lid te worden van een boerenorganisatie. De R K. boer is het sterkst geor ganiseerd. Bilna 40 pet. van de boeren is Rooms-Kaiholiek, doch pet. blijkt katholiek georgani seerd te zijn bij de R.K. boeren. De heer E. Abma, die het onder zoek verrichtte, is van mening, dat de koppeling van standsorganisatie met aankoopcoöperatie, een in Nrd- Brabant en Limburg veel voor komende figuur, inbelangrijkeïnate bijdraagt tot de relatief sterkere organisatie van derooms-katholieke boeren en tuinders in deze provin cies. Ook de regionale mentaliteits- verschillen zijn van invloed op de bereidheid zich aan te sluiten. Deze bereidheid is in deinlandbouwtech- nische zin „achtergebleven gebie den" het geringst. De leden van de KN.B.T B. zijn grotendeels kleine boeren 84 pet van de leden hebben bedrijven kleiner dan 15 ha. Het K.NL.C. telt percentsgewijze meer grote boeren onder zijn leden; 36 pet. van deze leden hebben be drijven groter dan 15 ha. Bart schaatst nu al over de zeventig jaren. Af en toe een baantje rijden, dat houdt je jong, vindt Bart Dorre- steïjn te Driebergen. Hij steekt de brand in zijn onafscheidelijk krom me pijp, gespt zijn schaatsen onder en draait als er gelegenheid toe is, opgewekt de baan rond. Toen dezer dagen een gecostu- meerd ijsfeest werd gehouden ter ere van het zeventigjarig bestaan van de ij>club was Dorresteijn ook van de partij. Hij behoefde geen ander costuum aan te trekken dan zijn gebruike lijke plunje: met zijn zwart lakens pak met platte pet van dezelfde kleur kon hij zo overgestapt zijn uit de oprichiingstijd van de jubi lerende ijsclub. Toen de vereniging voor 70 jaar werd opgericht, was Bart een van de eersten, die zich als lid aan meldde. En sinds die tijd heeft hij al meer dan een halve eeuw als bestuurslid gediend. Hij is nu 90 jaar. H.M. Koningin Modjadji moet sterven door de giftbeker. Regenkoningin mag maar veertig jaren regeren. Over enige weken zal H.M. Ko ningin Modjadji III, de regenvors- tin der Zuidafrikaanse Bantoes en heerseres over tien millioen onder danen, voor het laatst op 't balcon van haar paleisje verschijnen om afscheid te nemen van haar volk. Daarna behoort ze zich terug te trekken in een donker vertrekje, buiten het palelsje staande. De oudste der medicijnmannen moet haar dan de giftbeker over handigen, die ze in één teug zal ledigen en enige ogenblikken later zal ze zijn overleden. Zo tenminste eist de grondwet der Bantoes. Of de koningin er zich aan zal houden, is een andere vraag. Men gelooft echter, dat de thans tachtigjarige vorstin niet met het oude gebruik zal willen breken. per kg. f 1.80 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 Maandag en Dinsdag 7 u. ook ge legenheid tot communiceren. Woensdag, asdag, vasten- en ont houdingsdag, 7.15 hoogmis, vooraf gegaan door de aswijding, waarna uitdeling der askruisjes, ook na de hoogmis. Collecte voor de intentie. Donderdag 7.30 overl. fam. van Meijel-Poels. Vrijdag 7.30 lm. Willem Engelen, 7.30 miserere, lijdensmeditatie en lof. Zaterdag 7.30 lm. t.e.v. O.L.Vr. Sterre d.Zee t.i., 5.30-6.30 biechten 7.30 Marialof. Woensdag 7.15 godsdienstcursus, zaaltje boven de sacristie. Lijdensmeditaties in de vasten op Vrijdag, Zondags kruisweg. Katechismus: klas 3 en 4 vr. 243, 244, 248 en 249; klas 5, 6 en 7 les 34. Kerkpoetsen: Bets v. Kempen en Joke Fleurkens. Aanbiddingsuren: Zondag 8.30 9 30 Veulense weg r. Leunen; 930- 10.30 jongere gemeensch.; 10.30 11 30 jonge garde; 11 30—12.30 het Steegsbropk; 12 301.30 weg rich ting Ysselsteyn. Maandag: 1112 Heide; 121 jonge garde; 12 jonge boeren; 2—3 Lorbaan; 34 schoolkinderen. Dinsdag: 1112 Steegsbroek en Lorbaan; 121 jonge boeren; 12 jonge garde; 2—3 weg r. Leunen en Heide; 34 weg r. Ysselsteyn. van 3 t/m 9 febr. 1956 GEBOREN: Pubben Petrus, Merselo M 94 Arts Gerardus, Merselo M 57 Hoedemakers Johannes, Merselo N 22 Staaks Peter, Gasstraat 38 Fleurkens Albertus, Heidse Peelw. 2 Janssen Joseph, Veltum L 67 Janssen Hubertus, Henseniuspl. 13 Janssen Alberdina, Spurkterweg 3 Jacobs Petronella, St. Servatiusw 5 Peters Johannes, Timmermansw. 30 Bastiaans Huberta, Oirlo E 27 OVERLEDEN: van Ooi Martinus C. M., 5 mnd., Veulen H 36c. Janssen Johannes A. M., 17 jr, Vierlingsbeek. Esser Eugenius C. H., echtg. van Esser Albertina J. M., 67 jr, koop man, Stationsweg 16. GETROUWD: Hoeijmakers Willem J., 29 jaar, te Horst en Loonen Gertruda M., 26 jr, te Venray. Smits Henricus, 28 jr, te Deurne en van Schijndel Wilhelmlna C., 24 jr, te Venray. Groot Simon J. A., 26 jr, te Vier lingsheek en Bloemen Josephina P. W., 22 jr, te Venray. Rongen Johannes H. C., 22 jr, te Venray en Gommans Allegonda W. J., 24 jr, te Venlo. M.H.C.V. Donderdag had in Prinsenhof een goed bezochte ledenvergadering plaats. Enkele voorname punten willen we hier laten volgen. Met algemene stemmen werd Dr vd. Winde als voorzitter gekozen. Hij volgt hiermede op de heer N. dé Groot, die is afgetreden, maar als gewoon lid onze jonge vereni ging, die hij zo'n eind in de goede richting heeft gestuwd, toch met raad wil blijven bijstaan. De nieuwe voorzitter maakte die zelfde avond nog zijn opwachting bij 't bestuur en de leden, die hem hartelijk en geestdriftig ontvingen. De Carnavalsoptocht was 't vol gende belangrijke punt van bespre king. Besloten werd om er met twee groepen aan deel te nemen. Zowel de dames als de heren zullen ieder op hun eigen wijze trachten om door hun deelname luister bij te zetten aan deze optocht. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lij den, voorzien van de laatste H. Sacramenten, onze lieve man, vader, behuwd- en grootvader echtgenoot van Albertine J. Esser in de ouderdom van 67;jaar. Wij vragen uw godvruchtig gebed voor zijn zielerust. Venray: A. Esser-Esser Bergen op Zoom: J. Berger-Esser M. Berger en kinderen Breda: W. Vriens-Esser P. Vriens Pakenham (Austr.): J. Esser M. Esser-Bures en kinderen Den Haag: M. de Kort-Esser J. de Kort en kinderen Amsterdam: Leah Esser Stef Esser Venray, 5 Februari 1951. De H H. Ui'vaartdiensten werden gehouden Woensdag 8 Februari te 10.30 uur in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof. RECTORAAT VEULEN Zondag, Quinqagesima, heden, morgen en overmorgen 40-uren-ge- bed. Vandaag uitstelling Allerhei ligste van 8.30 tot 130 nm. Maan dag en Dinsdag uitstelling voor de hoogmis tot na het lof om 3.30. Dinsdag lof en Te Deum. ,Zondag 7 u. communiceren, 7 30 lm. t.i., 10 u. hoogmis voor vrouw Cleven, 6 30 lof. Maandag 7.30 lm. Jan vd. Goor, 10 u. hoogmis, 3 30 lof. j Dinsdag 7.30 lm. Leo Jacobs, 10 u. hoogmis, 3.30 lof. Tot onze diepe droefheid over leed heden, voorzien van de H. Sacramenten der stervenden, na een smartelijk geduldig gedra gen liiden, in 't R K. Ziekenhuis te Zwolle, onze lieve en zorg zame echtgenoot en vader in de ouderdom van 58 jaar. W. E. MULDER—HERMUS WILLY BETS BAS TONNY ALFRED TOOS HENKIE Heino, 5 Februari 1956. Het Hoofd van het gemeentebe stuur van Venray brengt ter open bare kennis, het besluit van de raad dezer gemeente van heden, waarin wordt verklaard, dat een uitbreidingsplan in onderdelen in voorbereiding is voor de kern van het kerkdorp „De Smakt". Venray, 31 Januari 1956. Het Hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A.H.M. JANSSEN Voor schildersbedrijven in de gemeente Venray bestaat gelegen heid prijs op te geven voor het 10- jarig onderhoud van 82 gemeentewoningen verdeeld in 6 percelen. Bestek en voorwaarden zijn van af 11 Februari 1956 verkrijgbaar ten kantore van Gemeentewerken, Grote Markt 12. Bezichtiging Evenals voorgaande jaren, be staat er ook dit jaar voor de leden van de K I.-vereniging te Venray wederom gelegenheid om de K.I.- stieren aan de stal te Leunen te bezichtigen op Dinsdag 14 Februari a.s. (Vastenavond-Din«dag) des voormiddags 10 uur. Het Bestuurder vereniging hoopt dat vele leden van deze gelegen heid gebruik zullen maken, daar alleen door 'n goed inzicht in het si ierenmateriaal een goede rundvee- fokkerij kan worden opgebouwd. Degenen, die met Vastenavond bonnen willen verzilveren van snip perdagen, kunnen dit doen op Maandag 13 Februari vm. van 912 uur Beekweg 6c. Bewijs van werkgever is nood zakelijk. Zij die uitkering krijgen van het Risicofonds, kunnen geen bonnen inleveren. Kantoor en magazijn Maandag 13 Februari de gehele dag, Dinsdag 14 Febr. na 12 uur OOSTRUM Tijdens de Carnavalsdagen Julianasingel OOSTRUM. Ingeleverde boekjes kunnen weer worden afgehaald. Het Bestuur Op 3 en 4 Maart rijden autobussen naar Krefeld Vertrek Venray Henseniusplein 17.30 uur. Toegangsbewijzen in voorverkoop. Opgave vóór 24 Febr. a.s. bij Garage 't Centrum Tel. 251 Horst. Wiener Eisrevue van Vrijdag 2 Maart tm Woensdag -7 Maart te Krefeld. Prijzen der plaatskaarfen f 2.- 3.4.5.Reiskosten vanaf Venray f 5. Vertrek' ijden Venray Markt op Vrijdag, Maandag, Dinsdag en Woensdag om 5 uur. Op Zaterdag en Zondag 1,30 en 4.30 uur. (Extra middagvoorstell.) Groot paspoort. Vertrektijden uit Krefeld worden ln de bus bekend gemaakt. Opgave t.m. Vrijdag 24 Febr. bij fa. v.d. Munckhof. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde moeder, be huwd- grootmoeder, overgroot moeder en tante Adeleida Potten weduwe van Winandus Greefkens. fam. Greefkens j Venray, Februari 1956. Voor landbouwers, bezitters van pyramideboomgaarden,heb ik mooie yave lange dwarsliggers in lengten 3—3 50 ra. a f 6 50 per stuk. Bij genoegzame opgave thuis be zorgd. JAC. GIEPMANS, Carmelleten- straat 25, Boxmeer. Te koop zware solide mangel wegens plaatsgebrek. Adres bureau van dit blad. van 1. Doet allemc en ander 2. Zurgt vur s komt kie kunde gc 3. De receptie Zurgt da 4. Kopt vur laovts^a reclame aovend adresse. 5* De diëlnem liesc siör melde bt 6. Raekeninge wari ien< Die Ia-te jaor beu Laó ze dan ele alle merker Alle losse onder als katoen, b bran U vindt GEVRAAGD Michels, Staüoi GEVRAAGD net meisje voor hele of halv P. Schellen, He ervaren in de hui hulp van Mevr. meegaan naar De Werkster aanwi Stationsweg 47 GEVRAAGD Hesen, Oirlo. GEVRAAGD Apotheek Beiisl 29 tel. 660, Tegele GEVRAAGD voor huishoudin; Zelfstandig kun Bakkerij Asselb GEVRAAGD inter voor hulp in de hu WH G. Huiberj 205, Well L. GEVRAAGD Gebr. Wijers, V Bejaard echtpa een buitenwijk v een RK. Volledig zei werken, ook kok Men kan zich lichtingen zijn t Mevr. E. de Kro weg 24, Venray. Te koop half slach 2 JvR zeug G. Bongers, Mc Te koop 2 weibeesten, en piofc. A. Stiphout, M

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2