Jobilenm-concert Mastreechter Staar. Pluimveedag in Venray MenavoadopMt 1956 Nieuwe Kruisweg. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Memoriseren van de catechis mus wordt beperkt. Film-agenda Toedselboreaa Venray Zaterdag 11 Februari 1956 No 6 ZEVEN EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT T m KLEDING WINT'T DRUK EN UITGAVE FIRMA VAN DEN MUNCKHOF GROTE STRAAT 28 TELEFOON 512 GIRO 150652 EN MAAS CONFECTIE VAN TÉ -EEN RIJK BEZIT ADVERTENTIE-PRIJS: 8 ct. per m.m. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 BUITEN VENRAY f 1.45 Deze toren door godsdienstzin en offervaardigheid van onze voorvaderen gebouwd. Door oorlogshandelingen verwoest. Mede door uw kwartje te herbouwen Ontvangt u de collectant(e) als een welkome gast(e) van de We hebben reeds eerder geschre ven, dat wij de uitnodiging van het Venrays Mannenkoor aan de Mas treechter Staar, om bij gelegenheid van het 45-jarig bestaan van Ven rays Mannenkoor een gala-concert te geven, een riskante onderneming vonden. Niet om het koor, dat een wereldnaam heeft, niet om de toe gangsprijzen, omdat men ook in grotere plaatsen een dergelijk be drag moet betalen voor een concert maar vooral, omdat we van mening waren, dat deze streek misschien niet „rijp" zou zijn voor een derge lijk evenement, zelfs al had men dan de beschikking over de Petrus Banden, die qua plaatsruimte en accoustiek wel tot een van de beste „concertzalen" gerekend kan wor den van ons land. Gelukkig zijn we te pessimistisch geweest. Het volle middenschip en de voor het grootste deel uitverkochte zij beuken, toonde 2 Febr. wel duide lijk aan, dat ook hier vele minnaars zijn van de schone mannenzang en dat men zelfs koude en moeite daarvoor gaarne trotseerde. Gelukkig, want zij, die dit con cert hebben bijgewoond, hebben een prachtige avond gehad, die nog lang in hun herinnering zal blijven. Ondanks dat de Mastreechter Staar door de gewijde ruimte, waarin ze zong, zich in haar programma keuze heeft moeten beperken. We zagen en hoorden hier een koor, dat terecht een wereldnaam heeft, stukken uitvoeren, met een klank en een volheid, die we jam mer genoeg te weinig horen. Pater Licinius Verbij heeft velen aan zich verplicht door zijn duide lijke inleiding, waarin hij de com ponist beschreef, de aard en de samenstelling van het werk en een korte toelichting gaf op de tekst, een en ander op een wijze, die zelfs de meest onmuzikale binnenvoerde in het rijk der muziek. Het koor, waarvan Martin Koe- kelkoren de bezielende leider is, bracht voor de pauze religieuze werken van verschillende perioden, o.a. stukken van Palestrina. Gruce, Gallus, des Prez, wiens Gloria feil loos en vol klank werd gebracht. De Veni Creator van Diepenbrock en het iets droge Ave Maria S tella van Hermans, vertegenwoordigden de Nederlandse componisten. In de pauze bracht de organist van de O.L.Vrouwe kerk uit Maas tricht, Jean Wolffs, een orgelcon cert met een Pastorale van Cesar Frank en de Finale uit de Sym- phonie Romane van Widor, waarbij echter de klank en kleur van deze stukken niet tot hun recht kwamen. Dan waren de internationale Kerstliederen aan de beurt, num mers waarvan de Mastreechter Staar duizenden grammofoonplaten hebben gemaakt. Ook nu wist Koekelkoren zijn zangers weer zodanig te bezielen, dat dit een tweede hoogtepunt van de avond werd en tevens een waar dige afsluiting van de H. Kersttijd. Het derde deel van de avond bracht het koor een zigeunergebed en twee negergebeden, waarvan 't nobody knows, in een bewerking van ae dirigent zelf, vooral door een preciese en zuivere vertolking de toehoorders boeide. Waarmede dan ook een einde kwam aan deze kunstvolle avond, waarop we in Venray niet alleen een klankvol koor, maar ook een uitstekend dirigent aan het werk zagen. In een bijeenkomst van alle zan gers sprak later Dr. vd. Hombergh woorden van lof en dank en werd de dirigent een fruitmand aange boden in plaats van de traditionele bloemen, die gezien de koude, Maastricht wel niet gehaald zouden hebben. Over en weer werden vriend schapsbetuigingen aangeboden en toen de Maastreechter Staar de 12 Rauber nog eens ten tonele Dinsdag waren in zaal Wilhel- mina de pluimveehouders bijeen om de mening van verschillende des kundigen eens te horen over het wel en wee van de kippenfokkerij. In deze vergadering sprak o.m. Ir. A. Peters, secretaris van de Pluimveehoudersbond en van het C.R.E. over de betekenis van de pluimveehouderij; In het afgelopen jaar leverde die o.a. 4 milliard eieren, waarvan er 2 milliard wer den geëxporteerd. EIEREN Dit is een bewijs, dat de export van eieren op zeer hoog peil staat, wat zijn eisen stelt aan de kwali teit van het product. Trouwens de hele export uit de pluimvee sector is zeer toegenomen. In 1954 leverde de gehele export op 375 millioen gulden. In 1955 was het totaal bedrag 417 millioen. Hiervan werd 320 millioen gulden op rekening van de eieren geschreven. Hiermede heeft Nederland Denemarken ver over troffen. Aan deze export zijn echter gevaren verbonden, namelijk de een zijdigheid. Al is het percentage van de totaal afname door West-Duitsland gezakt van 95 tot 75 pet, toch is en blijft deze tamelijk eenzijdige afname een gevaar. Daarom wordt de eieren- export naar Italië met succes be vorderd, evenals naar Frankrijk en Spanje, die ieder jaar meer af nemen. De coöperaties stellen alles in het werk om juist in die landen en vele andere een groter kwantum inge leverd te krijgen. De genoemde cijfers mogen dan groots klinken, voor de Noord-Lim burgse boer is van belang, wat hij uiterlijk in zijn vingers krijgt. Want gemiddeld moet 1/3 van het inkomen van de boer komen uit de opbrengst van de eieren. Dan zijn de cijfers van het afgelopen jaar niet zo prettig. Door het Landbouw Economisch Instituut zijn een tweetal bereke ningen opgezet, waarbij men kwam aan een kostprijs van gemiddeld 13,7 per ei. Dat wil dus zeggen, dat een boer 13,7 cent moet ontvangen, wil hij hot arbeidsloon van een knecht vergoed krijgen. Winst of leiderssalaris is er niet bij. Gemid deld is men niet aan deze prijs ge komen, waardoor dus de pluimvee houders geen winsten gehaald hebben en dikwijls met minder loon heeft genoegen moeten nemen dan zijn knecht. Toch is er nog enige variatie goed mogelijk, zoals ook wel blijkt uit de uitbetalingen van verschillen de eierverenigingen. Zij die zorgen in de naj aars- Kinderen behoeven 108 vragen niet meer van buiten te leren. Met goedvinden van het episco paat zal hef van buiten leren van de catechismus op de lagere scho len beperkt worden. Aldus deelt de bisschoppelijke commissie voor de catechismus mede. De mededelingen, vervat in het voorwoord II van de catechismus, worden aldus gewijzigd: „In de zesde en zevende klas moet de officiële catechismus in zijn geheel worden gebruikt. De vragen echter, waarvoor geen klas se-cijfer is geplaatst, worden in de verschillende klassen wel bespro ken en verklaard, maar behoeven niet letterlijk van buiten geleerd te worden. In het zevende leerjaar geldt dit zelfde ook voor de vragen met het klassecijfer 7. Wordt het zevende leerjaar door de leerlingen op een andere dan de lagere school doorgebracht, dan moet ook daar het verklaren van de catechismus en het memoriseren voor zover boven is voorgeschre ven tot de leerstof van dat jaar worden gerekend." Vervolgens worden de vragen opgesomd, die niet meer van buiten behoeven te worden geleerd: het zijn er 108 in getal. Omtrent de verdere plannen van de bisschoppelijke commissie en omtrent de adviezen en voorstellen welke zij aan het episcopaat zullen doen of hebben gedaan, is niets bekend. bracht, alsmede Gegroet mijn Lim burg en Piet Hein, het laatste in een tempo en met een show, die nog eens het leiderschap van Koe kelkoren bevestigde, toen bleek ook het koor op dit terrein zijn sporen te verdienen. Een avond waarop het Mannen koor met trots kan terugzien en dat ongetwijfeld bij velen de liefde tot de mannenzang weer heeft ver levendigd. Mochten er mannen of jongens zijn, die wat voor de zang voelen, dat zij zich dan opgeven bij het bestuur van Venrays Mannenkoor, of op de repetitie Donderdagavond in zaal Wilhelmina. maanden voldoende eieren te bren gen, profiteren van de dan gunstige cijfers. Zij dienen dus rond Febr. hun kuikens aan te schaf fen, die in Aug. aan de leg komen en die rus tig 15—16 maanden hun werk laten doen, zij profiteren dan 2 x van de najaarsprijzen. De betrekkelijk lage opbrengst van de eieren dwingt tot strenge selectie en zo streng mogelijk door gevoerde kwaliteitseisen, alsmede het zoeken naar goede kuikens, die misschien dan enkele centen meer kosten, maar dan ook voor de-toe komst het beste product leveren. Dit toonde spreker o.a. door de cijfers van het L.E.I. te vergelijken. Met een enkel woord ging Ir Peters nog in op de voordelen, die som mige mensen thans menen te vinden in de particuliere handel. Spreker verzocht bij hogere uit betalingen ook rekening te houden met de nabetalingen van de coöpe raties, een feit, dat te velen vergeten. Verder wees hij op ongunstige tijden, wanneer de coöperaties blijven doorwerken en de geweldige aantallen eieren blijven afzetten. Men moet het baanbrekende werk van de coöperaties niet uit het oog verliezen op het gebied van scholing, subsidies, kwaliteitsverbetering, e.a. terreinen. SLACHTKIPPEN De Directeur van de coöp. slach terij in Boxmeer, gaf een overzicht van de stand van zaken op het ge bied van de kippenslachterij. Aan slachtpluimvee werd in 1954 voor 64 millioen gulden uitgevoerd. In 1955 bedroeg die export 75 millioen. Ook hier dus een flinke vooruitgang. Na de moeilijkheden gereleveerd te hebben, die bij de oprichting in dertijd in Boxtel en Mill, oorzaak waren van het niet goed-gaan der slachterij, kon hij nu vertellen, dat dank zij het grotere vertrouwen, dat de leden in de fabriek stellen, de zaak rendabel is. In Boxmeer is dan ook de mo dernste pluimveeslachterij van Europa opgericht kunnen worden. Van de genoemde export komt 60 pet voor rekening van Duitsland, terwijl 30 pet naar Italië gaat. Het binnenlands verbruik is practisch nihil. 600 gram per hoofd. In Amerika komt men aan 17 kg per hoofd, dus dat scheelt wel een beetje. De Amerikaanse huisvrouw weet een kippenbout ook beter te waarderen en op tafel te brengen. Door diepvriesmethodes, andere verpakkingen etc. en natuurlijk de nodige reclame hoopt, men het in Nederland ook zo ver te brengen. Hierdoor wordt de uitgeselecteerde kip geen afvalproduct meer van de boerderij, maar komt ook hiervan een redelijke opbrengst. In Boxmeer worden nu wekelijks om de 50.000 stuks pluimvee ver werkt. Alleen al het feit, dat deze slachterij er gekomen is, is volgens spreker een zegen geweest voor de boeren, want hierdoor kwam er concurrentie tussen de opkopers, waardoor de prijzen met 2030 ct. omhoog gegaan zijn. De ophaal dienst wordt gereorga niseerd en voor de kring Venray worden geen vrachten in rekening gebracht. De dagprijs blijf t gehand haafd in zijn geheel. Sprekende over de prijzen moest de heer Moorman meedelen, dat de prijs voor jonge hanen f 1,75 be draagt en dat hij voorlopig wel niet hoger zal komen, ook al omdat de Italiaanse markt overvoerd is. Voor zware piepkuikens liggen de prijzen zeer goed en lopen op tot f 2,50. Met een verzoek om vertrouwen te blijven stellen in de coöperatie en klachten en wensen ter bevoeg- der plaatse naar voren te brengen, sloot spreker zijn interessant betoog. KIPPENZIEKTE Dr Roepke gaf een beeld van de ziektegevallen bij kippen, die ernsti ger zijn, als velen wel menen. Want de gemiddelde uitval van jonge dieren is veel te groot, en bedraagt bijna 1/3 deel en kost de boer ieder jaar op een kippenstapel van 15 millioen kippen ruim 3 millioen gulden. De oorzaak van de vele kippen- ziekten ligt voornamelijk in het feit, dat men een zo groot mogelijk aan tal kippen op kleine bedrijven brengt, waardoor besmettingsgevaar zeer groot is, temeer nog waar het kli maat er ook het zijne toe bijdraagt. Coccidiose is een van de meest voorkomende. Deze ziekte kan alleen voorkomen worden als voldoende ruimte in de hokken aanwezig is en geen overbevolking. Er moet een dikke laag droog strooisel in liggen, die geregeld wordt bijgevuld en waar speciaal de plaatsen rond de drinkbakken droog gehouden moeten worden. Kuikens opfokken bij oudere kip pen is taboe, men moet zelfs geen kuikenhok ingaan, als men van de kippen afkomt, voordat men ander schoeisel aangetrokken heeft. Dat de hokken goed schoon moeten zijn is vanzelfsprekend. Vindt men sporen van coccidiose dan goed sulfapreparaten in het drinkwater doen en vooral zorgen, dat men tijdig dieren voor onder- 1 Schutterij St. Anna, Venray 2 Carnavalsvereniging Veulen Wagen 3 Carnavalsvereniging Veulen Groep 4 Carnavalsvereniging Veulen Wagen 5 Poels, Venray Groep 6 Tacken, Groentenhandelaar Wagen 7 Buurtvereniging St. Joseph Groep 8 Fanfare Ysselsteyn Muziek 9 Buurtvereniging St. Joseph Wagen 10 Carnavalsvereniging Ysselsteyn Groep 11 Wagen 12 De Rolhazen Groep 13 K.A.J., Venray Groep 14 Buurtvereniging Helpt Elkander Groep 15 Wagen 16 Buurtvereniging Eendracht Wagen 17 Polyhymnia Operettekoor Groep 18 Harmonie Oostrum Muziek 19 Buurtvereniging De Vriendenkring Wagen Groep Groep Wagen Wagen Groep Muziek Wagen Groep Wagen 20 21 JeukenIn de Rijp 22 Bakkersbond Venray 23 Stichting Servatius 24 Studentenclub 25 Fanfare Leunen 26 Toneelver. Comedia, Leunen 27 B.J.B., Leunen 28 Handboogsehutterij St. Joris 29 Jonge Garde, Leunen 30 Ruitersclub, Leunen 31 32 Jonge Garde, Leunen 33 34' Kakelende hennen Ruiters Wagen Zigeunerinnen Boerinnen Verrassing Wagen Ra-Ra-Ra Wagen Wagen 35 Jong Nederland, Leunen 36 Jonge Boeren, Leunen 37 Jong Nederland, Leunen 38 Janssen, Laagheidseweg 39 Kasteleinsver. Venray 40 Bromfietsenclub, Venray 41 Buurtvereniging St. Oda 42 Janssen-v.d. Vorle 43 Janssen-Wismans-Straatman Vrolijke drie 44 Kleinste Brommers 45 van der Putten 46 Harmonie Venray 47 Raad van Elf Schutterij Het Zandakker Groep Wagen Emigratie Groep Muziek 48 49 Prins Wagen OPSTELLING: Gasstraat, Heuvelstraat (rich ting Maasheseweg) uiterlijk half twee. OPTOCHT-ROUTE: Gasstraat, Maasheseweg, Hofstraat, Grotestraat, Patersstraat, Paterslaan, Langstraat, Leeuwstraat, Schoolstraat, Markt straat, Grote Markt, Grotestraat, Hensenius- plein (ontbinding). Het fort der wrake Een Indianenfilm met „slechte" bleekgezichten. Er ontstaan natuur lijk konflikten, maar deze keer zonder veel bloedvergieten. Alles verloopt nogal traag. Middelmatig beeldverhaal. Boven 14 jaar. Barricade Een „thriller" oftwel een moord geschiedenis, waarbij de toeschou wer al gauw weet, wie de moorde nares is en hem weinig anders overblijft dan af te wachten, hoe de held van het verhaal hetzelfde ont dekt. Hetgeen niet erg boeiend is, ondanks uiterlijk opwindende tafe relen. Voor jongeren ongeschikte en voor anderen middelmatige ont spanning. Boven 14 jaar. zoek opstuurt. Dr. Roepke was geen voorstander van de entstof, maar vond een strenge selectie het beste. De dikke leverziekte richt ook vele slachtoffers aan, juist omdat ze zo besmettelijk is. Weer zijn daar dikwijls oudere kippen de oorzaak van en jonge kuikens zijn daar zeer vatbaar voor. De ziekte openbaart zich echter eerst maanden later. Schoonmaken van hokken strenge scheiding van oudere hennen kun nen veel onheil voorkomen. Het drijven met hoge eiwitrantsoenen acntte spreker foutief. Deze dieren blijken zeer vatbaar te zijn. Ook de afstamming van de dieren geeft reden tot voorzichtigheid in deze. De pokken en difterie-bestrijding kan het beste gebeuren met goede entstof, waarbij er aan gedacht moet worden, dat onvatbaarheid hoogstens 6 maanden duurt en dan overgeënt moet worden. Z.i. moest men op besmette bedrijven reeds de kuikens op 14 dagen enten. De pseudo-vogelpest is jammer genoeg niet uitgeroeid kunnen wor den, al heeft men ze daardoor wel streng beperkt. Door het mildere verloop der ziekte is ze moeilijker te constateren. Spreker voelde voor inenting via het drinkwater, maar dit moet na 3 maanden herhaald worden. De infectieuze bronchitis is een andere kwaal waarmede door goede entstof van vertrouwd adres veel onheil voorkomen kan worden. Dr Roepke gaf dan vele antwoor den op vragen die hem uit de ver gadering werden gesteld, waaruit wel bleek hoe zeer de ziektebestrij ding in het brandpunt van de be langstelling staat van onze pluimvee houders. En het was dan ook al iaat voordat voorzitter Goumans deze geslaagde middag kon sluiten. Henseniusplein Tel. 416 Vroege aardappelen Reeds eerder is via persberichten bekend gemaakt, dat ook voor 1956 wederom bijzondere vergunningen voor de teelt van vroege aardap pelen konden worden aangevraagd. Aangezien uiterlijk 15 februari alle verzoeken voor vergunning moeten worden doorgezonden naar het Landbouwhuis te Roermond, is er voor diegene welke tot heden nog niet hebben aangevraagd, maandag 13 februari van 9 tot 11 uur de laatste gelegenheid om aan te vragen. Iets verder afwonende kunnen het best schriftelijk een aanvrage indienen, postbus 25, Venray. De P.B.H., H. EMONTS Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Opening postkantoor gedurende de Carnavalsdagen Op de Carnavalsdagen, Maandag 13 en Dinsdag 14 Februari, zal het kantoor in de namiddag voor de postdienst gesloten zijn. Op die dagen vervalt ook de tweede post bestelling. Busrechthouders kunnen op normale wijze hun correspon dentie afhalen. GEVONDEN: rijwieltas met inhoud, M. Martens, Schoolstraat 12; 2 koffersleuteltjes, geblokte shawl, gebreide witte kin- derwant, Politiebureau; bivakmuts, Kremers, Broekweg 16; rode hals doek, Appels, Hofstraat 2; zilveren rozenkrant, Peelers, Past. Rutten- straat 4; streng baby wol en vulpen P. de Rumph, Hagel weg 2; wanten (groen-wit), Boom, Past. Rutten- straat 3; rode portemonnaie met inhoud, Elly Kroon, Maaeh.weg 3; kinderwantje, Vermeulen, Juliana- singel 40; herenrijwiel, Tnomassen, Grotestraat 13; portemonnaie, Na gelhout, Grotestraat 5a; portemon naie, Wethouder Wintels; blauw kindermutsje, Hermsen, Merselose weg 11; blauwe vulpen, van Ham, Julianasingel 23; br. portemonnaie m. inhoud, Linders, Deurnese weg 13L; schaar en muntbiljet, Borghs Kemp weg 14; dames-rijwielzadel, Langeweg 29. De collecte voor de nieuwe Kruis weg in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray is gestart. Alhoewel alle straten en wijken nog niet zijn bezocht, kunnen we U toch reeds de opbrengst van een deel der collecte mededelen. Deze bedraagt f 4098.76. Voorwaar een mooi begin Indien er soms milde gevers zijn die buiten de collecte om, willen bijdragen, kunnen zij die gave be zorgen aan de volgende adressen: Kapelaan Keijsers, Maashezeweg, H. Verheugen, Mgr. Nolensstraat. Patronaat en Clubs Zaterdagavond en Zondagmorgen is er patronaat zoals gewoonlijk. En Zondagavond is er een mooie ontspanningsavond voor de jongens van alle groepen en clubs om half acht. Maandagavond wegens Carnaval geen huisvlijtclub. Geen Jeugd-H. Familie wegens a.s. Jeugd week. Hedenavond is geen Jeugd-H. Familie, omdat er op het einde van de maand, van 26 Febr. tot 4 Mrt., een jeugd week komt voor heel de Parochie St. Petrus Banden, boven de 14 jaar. DERDE ORDE-mededelingen. Wij mogen met dankbaarheid op onze laatste vergadering terugzien. Er waren vanwege het zeerslecnte weer wel minder dan anders, maar het trof ons toch, dat deze leden er veel voor over hadden. Pater visitator heeft ons weer eens goed gezegd, wat de Derde Orde wil: een zuiver evangelisch leven. Onze Derde Orde-regel is daarop gebaseerd en in onze tijd van he t allergroo tste ac tueei belang. De jaarverslagen lie en zien, dat door de Derde Orde heel veel goeds is bereikt, geestelijk en materieel. De nieuwe officie-boekjes vonden een gretig onthaal en velen koch ten met liefde dit prachtige hulp middel om het officie van de 12 Onze Vaders meer bewust en bij wijz^ van meditatie te bidden. In de volgende vergadering zullen wij ze nogmaals verspreiden. Wij hopen, dat meer dit officie-boekje zullen waarderen. Bloemenhulde De vereniging de Nederlandse Bloemisterij, zijn reeds enkele jaren bezig op Valeutijndag, 14 februari, verdienstelijke landgenoten met een bloemenbouquet te nuidigen. Na een strenge selectie van de inzendingen door de pers en het publiek, heeft ook Venray dit jaar 2 personen die om hun verdiensten met'nbloembouquetgeëerd worden. Zo zal op 14 februari een bioem- bouquet uitgereikt worden aan de heer P. Schoester, wegens zijn zeer veel sociaal werk en zijn bijzondere verdiensten voor het kindervacanüe- werk. Verder aan Mej. Erna Raedts, die als onbezoldigd sociaal werkster zich bezig hield en houdt met gezins zorg, Groene Kruiswerk e.d. Provinciale Staten In de laatste zitting van Prov. Staten heeftir. Raedts o.a. gevraagd om vermindering van de veergelden die op particuhere veren veel noger zijn dan op de rijksveren. Rijks waterstaat moet daarin tegemoet komen. De heer Emonts deed een drin gend beroep om de niet op electri- ciieit aangesloten woningen via het Rijk aan een aansluiting te helpen, waarvoor een onderzoen werd toe gezegd. In antwoord op gestelde vragen deelde het Ged. Statenlid Maenen mede, dat over de Peeiwegen nog weinig definitiefs te zeggen valt. Bisschop uit India te Smakt Mgr. Vincentius Dereere O. Carm., bisschop van Trivandrum (India) arriveerde vrijdag in net klooster te Smakt voor een meerdaags be zoek. Monseigneur zal o.a. de kleine wijdingen toedienen aan de fraters Houtvast uit Schinnen en Herm- kens uit Groendqk. Deze plechtig heid vindt zondag plaats m de kapel van Sint Jozef en begint om tien uur. Koningshuweiy k Woensdag begeleidden de schutters van Het Zandakker hun koning H. V olieberg ter kerke, waar hij m de echt verbonden werd met mej. Swinkels. Met groot ceremonieel, o.a. het strijken der vlag, waarover net bruidspaar de kerk verliet, parade en défilé, werd door de schutters deze trouwplechtigheid opgeluisterd. Voor dit gebeuren be stond veel belangstelling. Vos geschoten In Ysselsteyn werd door de jacht opziener een prachtige vos ge schoten, waarvan verschillende boeren last hadden gehad in ver band met bezoeken van Reinaard aan hun kippenstapel. POPPEN BEWEGEN 'n HELICOPTER Van zondag 4 maart tot zondag 11 maart zal er ten bate van de

Peel en Maas | 1956 | | pagina 1