I I gesloten Magazijn „De Zon SPORT Prinsen bal PALTHE Prettig C Wegens Balans-Inventarisatie is onze zaak a.s. DONDERDAG en VRIJDAG te OIRLO 2 Februari in zaal VAN HEES, de Oirlose Blaaskapel. Aftreden van Prins JAN I Wie wordt Prins 1956 Bezoek van de Carnavalsclnb uit ARCEN! Film-agenda PRIJZEN SLACHTKIPPEN Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Boerenbond Venray-Dorp Vastelaovesoptocht HYPOTHEKEN wu „ANIII Vee- Varkens- en Kippenhc chauffeur broodbezorger Carnavalscostuums Prijsschieten K.A.B. qhzc r ec Slagerij J. I.D. Week-R Autorijschool n.v J. VERM Het W Iets r voor de Hei Wai J. I stukje ti Wij vragen uw aandacht voor een ZEER BELANGRIJKE aangelegenheid. Gevonden: bruin lederen boodschappentas, postkantoor; zwarte glacé daraes- handsehoen, Pluim, St Servatius; vulpen, A. Peeters, Scheide K 97, Öapuchon, Hulsman, Oostrum C12; vulpotlood, H.J. Wijen, Maashese- weg 29a; bruin lederen dameshand schoen, G. van Ass, Veltum L 74; muntbiljet, Maasheseweg 16; bruine wollen want(linker), Cortenbach, Overloonseweg 21; kleine rode kin derportefeuille, G.J. Thijssen Sint Jorispark 3. VASTENAVOND De avond met Frits Rademacher zal wel ln de annalen van de Vas- telaovendklup geboekt worden als een van de succesvolste avonden van dit seizoen. Druk, gezellig en plezierig, met een boerenkapel, die fris van de lever deze Limburgse zanger begeleidde, voor het bal elck wat wils gaf, en tenslotte voor een daverende hulde aan Prins Sraar zorgde. Want tussen al die bedrijvigheid en drukte door werd Sraar Cup ineens Prins, en zal de officieele leiding hebben van de komende Vastelavend. En nu maar sparen voor het Prinsenbal op 5 Febr. a.s., waarop men eens tonen mag welk vastel- aovendcostuum dit jaar het beste is. Maandag is er in alle ernst ver gaderd over de optocht, die dit jaar weer volgens het spreuken-idee wordt opgebouwd. Staande de ver gadering gaven zich verschillende particulieren, verenigingen, en on dernemingen op. Mededeling werd gedaan van de zittingen der adviescommissie, komende Zondagen na de hoogmis in de Zwaan, waar men idee's kan krijgen en opgave moet doen van zijn deelname. Ieder werd nog eens aangespoord om toch zijn aandeel bij te brengen in de optocht, die nu eenmaal het voornaamste onder deel van de Vastenavond is. De particulieren werd gevraagd nog eens extra aandacht te besteden aan de gevelversiering. De boerebrulleft is ook bezig en blijkens de belangstelling zal dit jaar die „boerenbeweging" best worden. Misschien dat ook u eens kunt besluiten dit feest mee te maken. Die het eenmaal heeft ge daan, is voortaan ieder jaar van de partij. De advertenties voor de vasten avondkrant hebt u natuurlijk al ingediend, zo niet, doe het dan nog vandaag. Nog goed veertien dagen en dan is het zo ver. Laten we allemaal samenwerken om Prins Sraar 1 een prima regering te doen hebben. CORRESPONDENTIE Wegens te late ontvangst moet veel correspondentie blijven liggen voor ons volgend nummer. Om zeker te zijn van plaatsing wordt men vriendelijk verzocht verslagen van feestvergaderingen enz. toch vooral vroegtijdig in te zenden. Hetzelfde geldt ook voor onze adverteerders, daar verschillende advertenties deze week niet konden worden geplaatst. Volière-bezitters opgelet Zondagmorgen om half 11 zal in café Schellen een bijeenkomst zijn van de Venrayse volière-bezitters, waar de nieuwe volière-vereniging tekst en uitleg zal geven van haar streven en werken. Vogelliefheb bers worden daarbij dringend uit genodigd. Nieuwe telefoongids Schrikt U niet als binnenkort de nieuwe telefoongids wordt afge geven. In plaats van het kleine grijze boekje, waarin Venray en omstre ken te vinden waren, ontvangt men dan nl. een groot boekwerk, waar in alle nummers van het telefoon district Maastricht, waaronder be halve Venray, heel Limburg en een deel van Brabant hoort, staan vermeld. Men krijgt dus kosteloos deze uitgave, waardoor een ruimere telefoondocumentatie mogelijk is. Of het gemakkelijker is dan vïoeger zal de ervaring leren. Intussen bent U gewaarschuwd. Gemeenteraadsvergadering Dinsdag zal om 5 uur de Gemeen teraad van Venray bijeenkomen ter behandeling van een uitgebreide agenda, die o.m. voorstellen bevat voor het kiezen van een nieuw lid van de landbouwcommissie, waar voor zich de heer Houben bedankt heeft. Venray heeft bijna 2 km rioleringsbuis onder provinciale weg doorlopen en daar moet ook een regeling voor getroffen worden. Degenen, die op het Veulen en rond de Henseniusschool hun grond niet vrijwillig afgegeven hebben voor het uitbreidingsplan zullen nu met de onteigeningsprocedure te maken krijgen, aldus een voorstel van B. en W. Ook wordt voorge steld de tweede helft van het stam- riool gereed te maken en als dat klaar is, zijn we 3,5 ton armer en de kappers moeten het daarom o.a. zonder subsidie doen voor hun vak school. In deze vergadering zal de Bur gemeester waarschijnlijk de nieuw jaarsrede houden. Benoeming Tot onderwijzer aan de Lagere School te Heide is benoemd, de heer P. v. Ooy, uit Deurne. „En waar de ster bleef stille staan" De op de achterpagina aange kondigde heropvoering te Oostrum gaat NIET door wegens ziekte van een der hoofdspelers. Solisten-concours Heden Zaterdag zal hier het onderlinge solisten-concours van de Federatie der Venrayse muziekgezel schappen worden gehouden. Dit concours, dat de muzikale baro meter der federatie mag heten, is reeds enkele malen georganiseerd en telkens was er grotere belang stelling. Nu zijn er 26 solisten en 2 duo's die uitkomen in resp. de 4e, 3e, 2e, le en Ereafdeling De heer Stalmeyer, geassisteerd door de heren Verstegen en Dietz, zal de solisten beoordelen. Zie achterstaande advertentie. Forum-avond voor de Venrayse jongeren Gezien het grote succes van de forum-avond voor Venrays oudere jeugd, heeft men voor Dinsdag a.s. wederom een dergelijke avond ge organiseerd. Hierbij zullen behalve, dat er vragen gesteld worden door de jeugd ook vragen gesteld wor den aan de jeugd in een soort hersen-gymnastiek. Daar de vorige avond zo succesvol was, zal ook Dinsdag de belangstelling wel groot zijn. Aan te bevelen is een bezoek zeker. Du darfst nur eine lieben De opvoering van deze operette op 2e Kerstdag trok zoveel belang stellenden, dat velen moesten wor den teleurgesteld. Daarom is a.s. Zondag een tweede opvoering in gelast en ongetwijfeld zullen velen dit show, kijk- en zangspel, waar mede men ook buiten Venray uit verkochte zalen wist te trekken, nu willen zien. Dan is dit de laatste kans en gezien het succes van vorige uitvoeringen, zal men er goed aan doen tijdig te reserveren. Geslaagd Te Eindhoven slaagde voor het praktijkdiploma machineschrijven als Typiste mej. Jeannette Ver- cauteren, Grotestraat alhier. In Den Bosch slaagde voor het diploma vakbekwaamheid voor de kleinhandel in tabak, deheerW.J.J. Imming, alhier. Ouden van dagen Dinsdag 31 Januari houdt Dr. Veraart, een spreekbeurt over het bejaarden vraagstuk voor alle ouden van dagen van Venray, in de oude ambachtsschool. Men wordt verzocht om 3 uur aanwezig te zijn. Boerenkermis aan het Veulen Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zal de traditionele Boeren kermis, ten bate van de nieuwge bouwde kerk aldaar, dit jaar wor den gehouden op 21, 22 en 23 April. Evenals andere jaren zal ook dit jaar wederom een loterij worden gehouden, waarvan de trekking is bepaald op 23 April. Het Comité Boerenkermis is reeds druk in de weer om het deze dagen de bezoekers zo aangenaam moge lijk te maken. OPENING GEMEENSCHAPS HUIS TE OOSTRUM Waartoe een betrekkelijk kleine gemeenschap in staat is, bewijst het door architect Colsen ontworpen en door de Fa. Raadts gebouwde Gemeenschapshuis in Oostrum, dat Zondag jl. na een kleine plechtig heid in gebruik werd genomen. Toen na de oorlog het gemis aan zaalruimte in Oostrum sterk werd gevoeld, is men niet bij de pakken neer blijven zitten, maar heeft men via allerlei kanalen, op de eerste plaats bouwvolume voor een der gelijke zaal verworven en op de tweede plaats de financiële mid delen. En als een dorp als Oostrum daarvoor f 40.000 als renteloos voorschot weet te geven aan de initatiefnemers, dan is dat een prestatie van de eerste orde. En is het geen wonder, dat de hele Ge meenschap aanwezig is bij de in zegening, welke Zondag jl. door Pastoor Asselberghs werd verricht. Het gebouw, dat aan de buiten kant niet bepaald een overweldi gende indruk maakt, is van binnen echter practisch en ruim. Hoewel nog niet helemaal afgewerkt, ziet bijv. de toneelzaal er keurig uit en de toneelruimte met kleedkamers en verlichtings-outillage is de beste, die in wijde omgeving bekend is. Zo is het ook met garderobe en vergaderruimte, die allen doelmatig en goed zijn. Wanneer alles afge werkt is en klaar, dan kan Oostrum met recht tevreden zijn. Dat was ook de inleiding, welke Pastoor Asselberghs hield bij de inzegening van het gebouw Zondag jl., waarbij hg wees op de samen werking, welke inderdaad dit werk mogelijk maakte. Met de hoop, dat het voor Oostrum veel goeds zou mogen brengen, verklaarde hij het gebouw voor geopend. WAAR DE STER BLEEF STILLE STAAN Mede bij de opening van het nieuwe Gemeenschapshuis werd jl. Zondag door Oostrums Harmonie, onder leiding van de heer Winia, een concert verzorgd, dat door de vele aanwezigen met genoegen werd gevolgd. Het hoogtepunt van deze avond was het toneelspel van de Vlaamse schrijver Felix Timmermans: „Waar de ster bleef stille staan", dat de Oostrumse toneelclub, onder regie van de heer P. Vermeltfoort, ten tonele bracht. En uitstekend bracht, want deze toneelclub weet de goede krachten, die zij sinds jaren heeft, telkens uit te buiten, Zo ook nu. De hoofdrollen werden vervuld op een wijze, zoals wij dit bekende spel zelden hebben zien brengen en die kan wedijveren met 't werk van beroepsgezelschappen. Het is dan ook geen wonder, dat om een heropvoering gevraagd is, waartoe a.s. Maandag gelegenheid is. Een bezoek kunnen wij dan ook ten zeerste aanbevelen. Toneel in Oirlo Zaterdag 4 en Zondag 5 Febr. zal de Oirlose toneelclub in samenwer king met de plaatselijke harmonie een concert verzorgen, waarbij een tweetal kluchten worden opgevoerd. Muziek- en toneelliefhebbers kun nen die datums reserveren. S.V.V.-nieuws De lichtwedstrijd van het eerste tegen Veloc bracht een 10 over winning met zich. Ging het de eerste helft, de tweede helft viel letterlijk en figuurlijk in het water. De be langstelling was gering. Zondag werd het terrein afge keurd en zo was er in Venray niets te beleven. In Wanssum werd het vierde met 60 en een blessure gekraakt en duidelijk gemaakt, wie de leiders in de afdeling zijn. Zij mogen proberen het tegen Geijs- teren, a.s. Zondag beter te doen. Venray 2 mag naar Wilhelmina 2 en Venray 3 gaat naar Hegelsom. Als het weer tenminste weer geen spelbreker is JAC. FONCK - VENRAY M.H.C.V. Zondag j.l. kwam het 2e elftal ook weer eens aan bod in een wed strijd tegen een ploeg van het gym nasium. Het bleek al spoedig, dat de lange rustperiode de spelers geen goed had gedaan, want, alhoewel er geestdriftig gespeeld werd, kwam men niet aan goed spel toe. De gym nasiasten waren voortdurend in de meerderheid, vooral na de rust. Voordien had M.H.C.V. de stand nog gelijk kunnen houden, dankzij stug verdedigen. Het werd tenslotte slechts 10 voor de gastheren en met deze uitslag kon Venray te vreden zijn. a.s. Zondag zijn de dames aan de beurt. De H.C.-Deurne was zo vrien delijk de dames voor een wedstrijd uit te nodigen. Laten we hopen, dat de dames het hockeyen niet ver leerd zijn, na zo lang geen wedstrijd meer gespeeld te hebben. P.D.V. DE ZWALUW Heden avond krijgen we dan ein delijk de lang verwachte feestavond, welke hopenlijk zal uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend feest. Aanvang 8 uur. We wensen allen bij voorbaat een gezellige avond. Gasslang los. Drie doden. Het losraken van een gasslang heeft in een woning te Heilo aan drie mensen het leven gekost. GROTE BELONING Verloren te Venray herenring waarop ronde brilliant, vier kant gezet Inlichtingen aan Groepsbur. Rijkspolitie Venray Gevangenis en boete voor zes smokkelaars Zes leden van een internationaal smokkelcomplot met vertakkingen in Brussel, Oudewater, Eindhoven en Maastricht, die vorig jaar circa 60.000 kilo boter naar België heb ben gesmokkeld, stonden woensdag voor de economische politierechter terecht. Zij werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 3 maanden, terwijl twee hunner tevens een boete van f 5000 of 5 maanden werd opgelegd. met medewerking van AANVANG 6 UUR. AFKLOPPEN. De Amerikaanse komiek Danny Kaye speelt in deze film de rol van buikspreker, die zich met zijn twee poppen Terence en Clarence zö heeft vereenzelvigd, dat het een psychische afwijking gaat worden. Die afwijking moet dan behandeld worden door een (toevallig) vrou welijke psychister en de weg naar het huwelijk ligt open. Bovendien worden de poppen in geschakeld in dit kolderverhaal, want deze dienen als smokkelaars van geheime documenten, die spi onnen erin verstopt hebben. Dit geeft natuurlijk de nodige verwik kelingen en zijn tevens aanleiding voor Danny Kaye om een serie nieuwe vondsten te etaleren. Die vondsten zijn niet altijd even nieuw voor wie Danny al eens gezien heeft, maar er blijven nog genoeg kostelijke scènes over om van te genieten. Alles bij elkaar een heel aardige film, die wij kunnen aan bevelen. Boven 14 jaar. De wraak van Toriano. Een verhaal over de laatste ge vechten van de Amerikanen in Texas tegen de Apachen-Indianen. Toriano is de zoon van 't Apachen- opperhoofd, die op allerlei manieren de blanke troepen belaagt, maar tenslotte toch het onderspit moet flelven. Een film waarin vooral de foto grafie en de verzorgde toepassing van de kleur te waarderen valt. Verschillende elementen (haat, wraak, moord en flirt) zijn voor jeugdige toeschouwers ongewenst. Boven 14 jaar. Huishoudelijke artikelen Muijsers-Eijssen Langstraat 28 Venray per kg. f 1.75 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 van 20 t/m 26 jan. 1956 GEBOREN: Hendrix, Johannes M., Overloonseweg B 27a Borghs, Peter W.M. Kempweg 14 Coupures, Angelika F. Wanssum Reintjes, Leonardus J.M. Overbroek Franssen, HermanusTh. Kruisstr.38 Stiphout, Maria J.O. Timmermanseweg 21 v. Kessel, Adela H. Overl.weg 14 Hendriks, Wilhelmus C. Kruitweg 4 van Ooi, Petrus J.M. Veulen H 35 Kusters, Hubertus J.A. Langstr. 76 Linders, Catharina H. Overl.weg 18 Potten, Gertruda M.M. Ysselsteynse School weg 6 OVERLEDEN: Nagelhout Fimme, weduwnaar v. Vogelzang G., 82 jr, Patersstr. 27 GETROUWD: Weys Petrus J. H., 30 jr, landb., en Houben Allegonda M. M., 32 jr, beiden te Venray. PAROCHIEKERK VENRAY Nagekomen diensten Woensdag 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar Claessens-van den Heuvel. Tot onze diepe droefheid over leed heden na een kortstondige ziekte, vrij plotseling, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze onvergetelijke Vader, Behuwd-, Grootvader en Overgrootvader Fimme Nagelhout weduwnaar van Maria Petr. v.d. Broek eerder weduwnaar van Geeske Vogelzang in de gezegende ouderdom van 82 jaren. KINDEREN NAGELHOUT Venray, 23 Januari 1956. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad Donderdag 26 Januari te 9.30 uur in de Rectoraatslcerk van O.L.Vr. van Zeven Smarten te Venray. GETROUWD Elsy Poels en Jack de Beukelaar 26 Januari 1956. Toekomstig adres: Koningin Astridlaan 8, Kapellen België (Enige en algemene kennisgeving) Nelly Truyen Toon Goumans hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de inzegening zal plaats heb ben op Zaterdag 4 Febr. om kwart voor 10 in de parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Venray, St. Odastraat 1 Schoolstraat Dagadres Schoolstraat Receptie 12 u. Toekomstig adres Hoenderstraat 11 Hiermede betuigen wij onze op rechte dank voor de blijken van medeleven, welke wij mochten on dervinden bij het overlijden en de begrafenis van onze dierbare vader, grootvader en behuwdvader Wilhelmus van Meijel weduwn. van Johanna Wiims. Een bijzonder woord van dank aan de Eerw. Paters Franciscanen, Dr. Vercauteren, Zr. Janssen, de buurt, Zangver. 't Heidebloempje, verder aan Begrafenisonderneming Goumans voor de verzorging van rouwkamer en begrafenis. fam. van Meijel fam. Wilms Venray, 28 Januari 1956. Maandag 30 Januari gelegenheid tot betalen van premie brandassurantie van 10—1 en van 2—4 in Café In den Engel. De advieskemissie vur de hilt zitting ien DE ZWAAN Zon dag nao de Hommis. Zeej, die en idee zuuke, kunne dor teraecht en zeej, die en idee hebbe, motte dat daor opgaeve. Het hele jaar door voor chemisch reinigen, verven en onzichtbaar stoppen. Agentuur Venray Hofstraat naast Raadhuis Vlotte afwerking. Assurantiekantoor Lage rente BERGMANS ZN. VENRAY Tel. 677 Het Radio-c verschaft U een genoeglijke avond. Ook zult U de Carnavalsschlagers horen. Aanvang 6 uur. Schurftmiddelen giftvrij en onschadelijk voor vee, re Veeluispoeder dat ook parasieten doodt, primaspenen: Dennoline. Verder tepelstiften en zalf, in Peniclline krijgb., melknaalden en pijpjes, roskammen, koeborst gen, spanriemen. Voor varkens zogpoeder, wormpoed der, hoestpoeder, kunstzog v. moederl. biggen, An Pj Voor kippen houdbare entstof, brillen, middel hertshoornolie, bruine teer, Noscoline en Sulfaghoxc coccidiosis, snotmiddelen ook voor in te spuiten, Nal ontsm. Alle veegeneesmiddelen van Lab. Asda en De M. MUYSERS, Langstraat 28 Venray Te Te koop 4 biggen L. Poels, Merselo-Handrik M 68 Te koop handnaaimachine i.g.s. Adres bureau dezer. Te koop Ford Perfect bouwj. '51 pas gereviseerde motor, radio en verwarming. Tel. K 4787—262. Te koop ca. 300 prima 6w. hennetjes EL x Reds (zwarte) billijke prijs. A. van Kempen, Sambeeksedijk 10, St. Anthonis. Te koop Duitse kruissnarige piano Brieven onder nr. 125 bureau van dit blad. Te koop toom biggen H. Koenen, Steegsbroek. Te koop besta vaars 6 Febr. voldr. H. Nelissen, Schoor G 45 Te koop partij biggen B. Broeren, Lull C 51. Te koop half slachtvarken Kinderen Hendriks, Oostrum Te koop gerooid zwaar appelhout A. Steeghs; Bergstraat G 13 Castenray Te koop 2e hands kieper 3 ton moet weg. Aannemersbedrijf J. Verhoeven Te koop toom biggen en partij wortelen M. Litjens, Endepoel N 23. Te koop drachtige vaars 4 Febr. a. t. W. van Osch, Hoebertweg 5. GEVRAAGD per 1 Maart Bakkerij Spee, Heide. GEVRAAGD nette dienstbode voor dag en nacht. Tandarts Verbeeten, Uiverlaan 13 Eindhoven. Biedt zich aan dienstbode voor d. of d. en n. Merseloseweg 15. WONINGRUIL Heb woning te Sambeek, wil rui len met Venray. Br. onder nr. 281 bureau van dit blad. Verhuur van (Operette-kleding) Te bevragen Eindstraat 27, tel. 579 met de windbuks Zondag 29 Januari ln cafés In den Engel en M. vd Ven, ten bate van de Handboogschutterij St.Oda. afd. OOSTRUM Feestavond Donderdag 2 Febr. om 7.30 uur in het parochiehuis te Oostrum. Alle leden met hun echtgenoten, event, verloofden, worden hiermee uitgenodigd. HET BESTUUR Gekookt spel 100 gr. 35, Leverworst Vrijdag en I Varkensbraai 5( Deze week een gebreid dameshen: van prima voor f met 5 I.D. Het I.D. spaarboek verstr Naar E ■t Wij haalden allen bij het eersti zij de vlotte en ve W. Janssen, Vern L. van Asten, Ys J. Janssen, Venn A. Fleurkens, Ys J. Gommans, Lei W. Janssen, Yss< A. van Bommel, M. Arts, Venray J. Verrijken, Bak P. S winkels, Dei P. van Bussel, D A. Claessens, Le W. Strijbos, Dei J. van Soest, Ve H. Verstegen, Me H. Houben, Deui Merselo Tel Hande afvalme oud pap Wordt geregeld haald. Voor ledikanten divanbeddi kantelbedd dubbel div Bel eve: wij bezorgt fa. Th. Pou1 Hofstraat 10 maar d£ goed verzon Kippenhouders wij leveren a f 6 bedrijf prima droog Best. S winkels As of bij P. Peeters, 1 Ysselsteyn. GEVRAAGD liefst in de kom. Brieven onder n dit blad.

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2