SPORT K.A.V. Let gedurende de komende weken op deze plaats.... RATTEN Gala-Concert Mastreechter Staar ia Venray. Casten- en Onthondingswet verzacht Bnrgerlqke Stand Venray ADVERTENTIEN Spreekuur Vroedvrouw Kruijsen Meesters Mastreechter Staar Veeverzekering Ysselsteyn. Suikerbieten v. siroop Siroopfabriek Goumans Venray (Daóteéaditeskiatit Café De Sport Boerenbond Venray R.K. Meisje Q*Ze Reclame Slagerij J. COEADERS meisje voor d. of d. en n. „Maria Roepaan" Leerling-verpleegster PRIJZEN SLACHTKIPPEN J. Goenen-Hootackers 2 of 3 kamers met kenken L. J. vi Deze wi ziel op een of andere liefhebberij bevrijding, behoudens het jaar van willen toeleggen. Hetzelfde betreft de watersnoodramp, toen overal1 ook de volley-club. Het ligt zelfs carnaval werd afgelast, Bestrijding van de ratten De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat met de strijding van de ratten in deze gemeente een aanvang is ge maakt. Aangezien gebleken is, dat dit ongedierte bijna in de gehele gemeente in elk huis of boerderij voorkomt, zal door het daartoe aangewezen gemeentepersoneel huis aan huis bezocht worden om te vragen of men last heeft van rat ten. Het is echter gebleken, dat niet allen het belang van de ver nietiging van dat ongedierte inzien en weigeren hun medewerking tot de bestrijding te verlenen. Hij ver zoekt daarom eenieder zijn volle medewerking aan genoemd perso neel te willen verlenen en dat personeel in de gelegenheid te stellen de maatregelen te nemen, welke nodig zijn om de ratten te verdelgen. De verdelgingsmiddelen zullen echter door belanghebbenden moe ten worden betaald. De kosten hiervan zijn echter zeer laag en bedragen slechts 37 centen per pakje. Men wordt verzocht die kos ten aan genoemd personeel te be talen. Venray, 19 jannari 1956. De burgemeester voornd., Mr. A. H. M. JANSSEN. O. en O. O. en O. heeft door haar uitnodi ging aan de Jonge Spelers, haar leden een echt gezellige avond ge bracht. Deze Eindhovense groep had reeds vorig jaar de leden ver rast met „Er komt een vriend van avond", een verrassing, die aanlei ding was, om ook dit seizoen in Venray te komen. Nu was de keuze, het vrij onbe kende spel „Drie wijze gekken", dat ondanks een zekere geforceerdheid van de tekst, door de Jonge Spelers met veel verve ten tonele werd gebracht. We hebben dan gezien hoe een rechter, een chirurg en bankier, in allerlei dwaze verwikkelingen te recht kwamen en hartelijk kunnen lachen om de dwaze situaties en om de dikwijls kostelijke humor. Ook deze opvoering smaakt best en de Jonge Spelers hebben hier mede de goede indruk nog eens te meer bevestigd. Mondagaovend 8 uur ien De Zwaan van de Vastelaovesclub „De Piëlhaas" o.a. ovver den OPTOCHT. Nao afloëp film ower Vastelaovend 1955. Particuliere, onderneminge, fa- brieke, schölle, vereniginge. iederiën werd verwaacht, R.K. Kleermakerspatroonsbond De R. K. Kleermakerspatroons bond St Gerardus Majella Venray en omstreken, omvatttende Venray, Wanssum, Well, Blitterswijck en Meerlo, hield in Hotel de Keizer alhier zijn jaarvergadering. De bestuursverkiezing bracht het volgende bestuur aan de leiding, nl. H. Schols voorzitter; G. Janssen, penningmeester; P. Op 't Veld Well en H. Franssen Wanssum, bestuursl. Besloten werd de bond uit te brei den en de niet aangesloten leden te bewegen zich R.K. te organiseren. De avond werd verder doorge bracht in intieme kring. Maandag zullen de leden een bezoek brengen aan de grote landelijke Textielbeurs te Amsterdam. Biggenmarkt Op Allemansmarkt werden 110 biggen aangevoerd, die tegen prijzen van f 40.— tot f 47.verhandeld werden. Verdelg ze, deze knagers aan de volkswelvaart, deze verspreiders van besmettelijke ziekten onder mens en dier. Deze afgelopen week is de grote slag begonnen. Huis aan huls komen mensen van gemeentewege vragen of u ook ratten hebt. Tegen betaling van de kostprijs, 37 cent per zakje, zullen deze mensen het vergif uitleggen op de daarvoor meest geschikte plaatsen. Geeft u hen dan ook de juiste aanwijzingen waar u de ratten regelmatig aan treft, dit werkt dan veel vlugger. Zeg vooral niet te vlug: „ik heb geen ratten", want zover nu al na te gaan is zitten ze overal. Bovendien moet u wel bedenken dat er geen dier is dat zich zo snel vermenigvuldigd; een rattenpaar heeft in één jaar een nakomeling schap van ongeveer 300. Laat nu iedereen zich van zijn verantwoordelijkheid bewust wor den en mede proberen de laatste rat in onze gemeente uit te roeien. Bedenk wel, dat een enkele rat veel meer schade aan uw goederen doet, dan de kosten van het vergif voor verdelging van 100 ratten. Gezinszorg De collecte gehouden voor Gezins zorg Zondag j.l. in de Paterskerk, heeft f 550 opgebracht. Buitengewoon geslaagde Derde Orde-avond. De Derde Orde-avond, welke jaar lijks omstreeks Kerstmis gehouden wordt, had j.l. Zondag het familie toneelgezelschap H. van der Linden- Kruijssen uit Nijmegen op bezoek, bestaande uit vader, moeder en 9 van de 10 kinderen. Dit familiegezelschap bracht „Het gastmaal der kinderen", van Henri Cheon. Dit mysteriespel, vertelde over de prille liefde van twee kin deren tot Kindje Jezus en hoe zij tenslotte door hun Goddelijk vriend je tot zijn Hemels gastmaal werden uitgenodigd. Het spel werd door dit familie gezelschap op zodanige wijze ge bracht, dat het deed denken aan beroepswerk De talrijke aanwezigen de zaal was overvol bezet hebben deze avond genoten. Er werd reeds toegezegd, dat tijdens de vastentijd wederom hier 'n Passiespel opgevoerd zal worden. De Directeur van de D.O., Pater Aegidius, kon bij de sluiting van deze zeer geslaagde avond geen woorden van dankbaarheid vinden voor de familie Verlinden. In het verkeer betekent het iets Betrouwbaar rijden op'n veilige fiets Sterk, stabiel en veilig is een Locomotief, Germaan, Batavus POELS' Rijwielhandel 100 JAREN GELEDEN Bij gelegenheid van het 100-jarig bestaan van „De Maas- en Roer bode" te Roermond werd een jubi leum-nummer uitgegeven. In het eerste nummer van dit blad, dat daarin ook werd afgedrukt, vonden we ook de navolgende publieke ver koop te Venray: "Door het ministerie van den Notaris BOS SER, residerende te Horst, zal, ter requisitie van de erf genamen Gerard Koopmans, op Donderdag den 10 Januarij 1856, des namiddags om 2 ure, ten huize en herberge van den Heer Janssen, in den Gouden Leeuw te Venraij, worden overgegaan tot de openbare verkooping aan den meestbiedenden en laatsten hooger van een perceel akkerland, gelegen te Venray, op de zoogenaamde Kemp, groot 19 roeden 90 ellen, aangewezen op het Kadaster onder art. 326, sectie C Nr 377, thans in pacht bij den schoenmaker Theeuws. Gegadigden vervoegen zich ter plaatse, hooren de voorwaarden der verkooping en doen hun voordeel Zilveren Jonge Boeren 31 Januari a.s. zal in Ysselsteyn de vlag in top gaan, want dan vieren de J.B.T.B. afd. Ysselsteyn, hun zil veren bestaansfeest. In dit jonge Peeldorp hebben 25 jaren geleden ook de jonge boeren zich verenigd om gezamenlijk de problemen te bespreken en uit te werken, die de jonge boeren van tegenwoordig op zo menig terrein tegenkomen. Er zijn in die tijd wei nig opzienbare dingen gebeurd, zo heeft het de schijn tegenover de buitenwereld, maar de invloed van een dergelijke organisatie is toch zeer groot en daardoor niet alleen belangrijk voor de aangeslotenen zelf, maar voor de gehele gemeen schap. De gemeenschap, die op 31 Jan., dan ook zeker haar deel zal krijgen van de feestviering, 's Morgens is er een plechtige H. Mis, terwijl in de namiddag naast een voetbalwed strijd, o.a. voordrachten, koffie maaltijden, zang en toneel op het programma staan. Dus, voor ieder wat wils. Meester Gerrits, zal op die dag afscheid nemen als tech nisch adviseur. GEVONDEN: nieuwe kinder handschoentjes, Slits Langeweg 26; dames glacé's, Jans sen, Langeweg 44; huissleutel, een boodschaptas m. portemonnaie, een handtas en herenglacé, Politiebu reau; bankbiljet, Achten, D 55 Oos trum; vulpen en potlood in étui, G. Linders, Oude Oostr. weg 8; gebr. handschoen, Min, Henseniusstr. 6; bankbiljet, Cals, Grotestraat; da mesrijwiel, Politiebureau; gebreide blauw-rode sjaal, Backus, Stations weg 23; rozenkrans, Pr. Irenestr. 11; rode sjaal, Th. v. Arssen, C 43a, Oostrum; fietssleutel' en kinder armband, Clephas, Gasstr. 16; zw. damesportemonnaie, Swinkels, Maash. weg 9; wollen sjaal, Nagel hout, Grotestraat; zw.wollen hand schoen, Linders, Maash. weg 51; paar bruinlederen en paar zwarte handschoenen, Postkantoor Venray, damesrijwiel,van Opbergen, Grote straat 24. Wat iedere grotere jongen over E.H.B.O. moet weten Vrijdagavond a.s. om kwart over 7 wordt in 'tpatronaat voor grotere jongens vanaf 14 jaar een ontwik kelingsavond gehouden, waar ge sproken zal worden over „Eerste hulp bij ongelukken". Het onder werp zal toegelicht worden met demonstratie en lichtbeelden. Toe gang kosteloos. Hoisvlyt- en andere clubs Het bovenstaande geldt niet voor de huisvlijtclub en de Jeugd-post- zegelclub; die gaan gewoon door zoals altijd voor alle jongens die zich in hun vrije tijd met hart en in de bedoeling nog andere hobby clubs op te richten. Bovendien heb ben we op geregelde tijden ook een ontwikkelingsavond voor onze jongens. Venrays Mannenkoor bestaat 45 jaren. Een jubileum kan men dat moeilijk noemen en het wordt ook met gevierd. Wel heeft men dit feit als aanleiding genomen, dm een grote ledenwervings- actie op touw te zetten, een actie, die zeer goed slaagt en die al meerdere nieuwe leden bij het Mannenkoor heeft gebracht. Daarna heeft men het Venrayse publiek eens in de gelegenheid willen stellen een groot en be roemd koor te horen en heeft daar voor de Mastreechter Staar uitge nodigd, dat wel het bekendste mannenkoor van Nederland mag genoemd worden. Pessimisten zeggen misschien, dat het Mannenkoor daarmee wel een groot risico op zich heeft ge nomen. Niet, dat er geen goede zang te horen zal zijn, maar zij vragen zich af, of hier en in de omgeving zovele liefhebbers van de zangkunst zijn, die hiervoor een betrekkelijk groot offer willen brengen. Het Mannenkoor zeifis daar vast van overtuigd. Enerzijds bewijst dat al de belangstelling, die er be staat, ondanks het feit, dat er practisch tot heden toe geen recla me is gemaakt. Anderzijds betaalt men overal, zo niet meer, dan toch zeker niet minder en ieder verstan dig mens zal begrijpen, dat een dergelijk koor van 300 mensen nu eenmaal veel geld kost om van de verdere entourage dan nog maar niet te spreken. Men is dus optimistisch. Boven dien is nu de Grote kerk als concertzaal gebruikt mag worden toch wel een unieke gelegenheid geboden, daar immers deze kerk ook accoustisch zeer goed is en er dus een goede klank van het koor bij voorbaat vaststaat. De voorverkoop loopt intussen en de belangstelling blijkt groot. Aangezien aan de kerk zelf op de dag der uitvoering geen kaarten verkocht mogen worden en dan waarschijnlijk ook de plaatsruimte is uitverkocht, is spoedige plaats bespreking ten zeerste aan te be velen. Derde Orde-mededelingen De feestavond is voorbij, ze is ook geslaagd. Het was niet slechts een mooie avond, maar ook een in spirerende avond, hoe kinderen voor volwassenen een taak kunnen heb ben. Ik hoop, dat de gezinstoneel groep uit Nijmegen: Liberi haben tes minus (kinderen hebben een taak) nog meer hier voor onze D.O. komen spelen. Zondag 5 Februari is er visitatie van de D.O. We hopen, dat ook wij dan weer 'n goede dag zullen hebben. A.s. Donderdag komt Pater Cle mens zijn cursus over deH. Schrift weer voortzetten. De cursus wordt gehouden in het voorzaaltje van het D.O.-huis(rechts vanaf de ingang). Dus de liefhebbers we hopen velen! weten het nu reeds: Don derdag 26 Januari. „Doodskopstammen", een adem benemend relaas over een ontdek kingstocht. Zo is de titel van wat wij Zondagmiddag om 3 uur gaan meemaken in de -aula van het Gym. Reeds op de' feestavond hebben wij aangespoord en ook nu sporen wij iedereen, die dit leest aan, om deze enige kans te benutten om Pater Meuwsen, de ongeëvenaarde relaasgever te komen beluisteren. Dus Zondag 22 Jan., om 3 uur in het Gymnasium. PATRONAAT Belangrijk, ook voor de ouders Het aantal jongens, dat Zondags naar het patronaat wil komen, is zo groot geworden, dat wij de kleinste jongens zullen moeten weg sturen. Het patronaat is trouwens ook niet bedoeld voor jongens be neden de 12 jaar. Van hogerhand is besloten, dat Zondags, 's morgens van 1012 uur voortaan alleen die jongens mogen komen, die al 12 jaar oud zijn, of die in de loop van dit jaar nog 12 jaar worden. Er kunnen hier absoluut geen uitzon deringen gemaakt worden. Zondagmiddag van kwart over 5 tot kwart over 7 kunnen alleen de jongens komen, die 14 of 15 jaar zijn, of die in de loop van dit jaar nog 14 jaar worden. Zondagavond en ook Zaterdagavond van half 8 tot half 10 kunnen alleen de grotere jongens komen, die al 16 jaar zijn of in de loop van dit jaar nog 16 jaar worden. Vechtpartij In de mening, dat zijn kind door een vreemde was geslagen, ging de vader R., deze te lijf en ontstond een vechtpartij, waarbij R. de onschul dige vreemde zodanig ineen vinger beet, dat hij zich onder doktersbe handeling moest stellen. Zilveren jubileum Heden zal de Venrayse afd. v.d. Transportarbeidersbond St Bonifa- tius, haar zilveren bestaansfeest vieren. Er is een feestvergadering, waar o.a. hoofdbestuursleden aan wezig zullen zijn. Voorzitter Sanders, die met de heren v. Teefelen en v.d. Bereken, de bond heeft opgericht, zullen wor den gehuldigd. SITTARD DIT JAAR ZONDER OPTOCHT De Sittardse Carnavalsvereniging dat in Sit- ,tard geen carnavalsoptocht wordt gehouden. Eindhoven daarentegen doet het precies andersom. Daar wordt dit jaar voor het eerst een optocht gehouden. Knoeierijen op secretarie te Kerkrade Voor de rechtbank hebben de zaken gediend tegen drie ambte naren van de afdeling bevolking ter gemeente-secretarie van Kerkrade, de 34-jarige Th.B., de 50-jarige.Fr. L. en de 47-jarige W. V. Van einde 1954 tot oktober 1955 hebben zij geregeld en in gezamen lijk overleg gebruikte legeszegels van ingeleverde paspoorten en be wijzen van Nederlanderschap afge scheurd of geweekt en die gebruikt voor nieuw af te leveren paspoor ten. De voor die paspoorten ont vangen gelden gebruikten ze om een tekort in de kas van hun af deling aan te zuiveren. Volgens de dagvaarding hadden zij zich zodoen de wederrechtelijk een totaal van f 1.600 toegeëigend. De officier van Justitie vroeg tegen ieder een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van de voorlopige hechtenis. Naar de Msb. verneemt, hebben de Hoogwaardige Bisschoppen be sloten de Vasten- en Onthoudings- wet voor de Nederlandse Kerk provincie belangrijk te verzachten, zodat daardoor het onderscheid tussen de Nederlandse Kerkprovin cie en de naburige landen van West- Europa grotendeels wordt opge heven. Alle vrijdagen van het jaar blijven gehandhaafd als onthoudingsdagen d.w.z. vleesloze dagen: 1. Aswoensdag. 2. de zeven vrijdagen van de Vas tentijd en de Quatertemper vrijdagen buiten de vastentijd. 3. de vigiliedagen van de feesten van Maria ten Hemelopneming en Kerstmis. Uit dit bericht kan men dus con cluderen, dat in den vervolge in Nederland geen vastendagen meer bestaan. Concreet betekent dit, dat met in gang van dit jaar de veertigdaagse vasten als zodanig is komen te ver vallen. Nederland kent in den vervolge alleen nog de bovengenoemde ont houdingsdagen en de bovengenoem de vasten- en onthoudingsdagen. S.V.V.-nieuw8 Het eerste won Zondag verdiend van Reuver, een ploeg, die minder gevaarlijk bleek, dan verwacht was. Er werd dikwijls zeer goed gecom bineerd, al bleek de linkervleugel niet bepaald sterk, maar iedere nieuwe speler heeft een bepaalde inspeeltijd nodig. Onze middenlinie was nog te dikwijls op vacantie en sloot vooral bij een onverwachte aanval niet genoegzaam aan. Een oude fout, waar men wel eens wat meer aandacht aan mag besteden. Voor Zondag is het eerste vrij, maar Dinsdagavond staat een licht- wedstrijd op het programma tegen Velocde bekende Eindhovense ploeg. Het tweede leed in Roermond een schamele nederlaag van liefst 72. De jongelui, die zich maar om ieder wissewasje afmelden, laden toch wel een grote verantwoordelijkheid op zich. Op .het spel was weinig aan te merken, er werd hard gewerkt, maar men stond nu eenmaal tegen een veel sterkere tegenstander. Het tweede mag nu Zondag Ven rays kleuren hooghouden in een eerste wedstrijd tegen Wilhelmina 2. Het derde moest in Lottum zijn meerdere erkennen en ging met 32 door de knieën. We mogen verwachten, dat ze Zondag hier tegen Meterik, wat steviger in hun schoenen staan. Voor het vierde is de vacantie voorbij en die gaan nu kijken of ze Wanssum 2 niet kunnen verslaan. M.H.C.V. Venray was Zondag j.l. te gast bij de H.C. Deurne. Na de gedwongen rust van enkele weken was deze wedstrijd een wel kome gelegenheid om er „in" te blijven. Het werd, ondanks het spek gladde terrein, een aardige wed strijd. Het ging er nu en dan wel eens hard aan toe, maar dat zullen we maar toeschrijven aan de „derby- sfeer" die de wedstrijden tussen Deurne en Venray, zo langzamer hand gaat beheersen. Er werd overi gens zeer sportief en vriendschap pelijk gespeeld. Deurne kreeg, dank zij een betere techniek, al spoedig een overwicht. De ruststand was dan ook 10 voor Deurne, wat de verhoudingen bin nen de krijtlijnen goed weergaf. Na de rust liep Deurne geweldig van stapel, men was blijkbaar van van plan de voorsprong veilig te stellen. Toen de stand op 51 voor Deurne was gekomen, kwam MHCV er eindelijk wat beter in, zodat de achterstand tot 53 verkleind kon worden. Daarmee kwam ook het einde. Maandag a.s. is er een belangrijke algemene ledenvergadering. De plaats van samenkomst zal nog worden aangekondigd. P.D.V. DE ZWALUW Morgen de laatste hoktentoonstel- ling voor de leden, die nog niet aan dè beurt geweest zijn. Laat niemand achter blijven! De leden die de bondscontributie .,De Marotte" heeft besloten, gezien .nog niet betaald hebben, moeten dit de geringe belangstelling, dit ja&r tot uiterlijk morgenavond doen bij geen carnavalsoptocht te organi- penningmeester of secretaris. Leden seren. tienkt er aan, doe het nu direct, Dit is de eerste keer sinds de straks is het te laat. van 13 t/m 19 jan. 1956 GEBOREN: Wijnhoven Christina, Broekweg 2 van Rooy Martinus, Akkerweg 21 Jenneskens Theodorus, Merselo M51 Cornelissen Gerarda, Oostrum D 27 Voesten Christina, Kruisstraat 34 Gielens Wilhelmus, Heide L 36d Kunen Johannes, Veulen H 26 OVERLEDEN: de Back Peter, echtgenoot van Volleberg A., oud 40 jaren, bank werker, Merselose weg 21 nw. ONDERTROUWD: Smits Henricus, 27 jaar, landb. te Deurne, Zeilberg20en v. Schijn- del Wilhelmina, 24 jaar, Pastoor Jacobspeel 1. Groot Simon, 26 jaar, landb. te Vierlingsbeek A 243 en Bloemen Josephina, 22 jaar, Vredepeel. GETROUWD: van Hoof Johannes, 30 j., jacht opziener en Willems Anna, 22 j, beiden te Venray. Aerts Hendrikus, 31 j., brood bakker te Bergen en van Rhee Theodora, 29 j., te Venray. van Soest Peter, 25 j., timmer man en Siebers Margaretha, 26 j., beiden te Venray. Muriel Wakerell Theo Hoedemaeckers geven kennis van hun voorgeno men huwelijk op 4 Febr. a.s. Huwelijksinzegening te 10 uur in de H. Hart Basiliek te Wellington. Wellington 196 The Terrace 63 Hopperstreet Dagadres: 40 Stanley street Berhampore, Wellington N.Z Op het feest van de H. Angela, 27 Januari hoopt onze dochter en zuster Soeur Gertruda (Marie Versteegen) in het Ursulinenklooster te Eysden (L.) haar Zilveren Professiefeest te vieren. Fam. Versteegen Woensdag 25 Januari vanaf 11 uur GESLOTEN Overloonseweg ld Oostsingel 12 Tel. 462 Op Woensdag 25 Januari zal er geen spreekuur zijn. Hiervoor in de plaats Dinsdag 24 Januari van 24 uur en van 6.30 tot 7.30 uur nm. Daarna weer normaal elke Woensdag. Op 2 Februari rijdt een autobus naar het Galaconcert van de in Venray. Vertrek Horst Wilhelminaplein 19.15 u„ Castenray kerk 19.25 u., Oirlo kerk 19.30 u., Oostrum Ver heggen 19.40 u. Opgave bij Garage 't Centrum, Horst Telef. 04709—251 Zondag 22 Januari na de Hoog mis, in de zaal van H. van Asten premiebetaling Premie0.75 pet. voor koeien, 0.25 pet. voor pinken. Het Bestuur kunnen nog gebracht worden tot uiterlijk 26 Januari. Degenen, die aan dhr. Weijs een advertentie opgegeven hebben voor de Vastelaoveskrant 1956, gelieven die deze week in te leveren bij fa. van den Munckhof. Donderdag 26 Januari om half 8 jaarvergadering inzaai Swaghoven. Spreekster me j. Holman. Tevens bestuursverkiezing Entree 25 ct. Heden Zaterdag vanaf 7.30 uur is voor het publiek gesloten. Dorp Maandag 23 Januari van 102 uur in Café De Engel gelegenheid tot betalen van premie brandverzekering De Secretaris Naaiwerk gevraagd verstellen en stoppen. Adres bureau dezer. Kippenhouders en tuiniers, wij leveren i f 6 per pak franco bedrijf prima droog turfstrooisel Best. S winkels Asten tel. 04936-416 of bij P. Peeters, Timmerm.weg 36, Ysselsteyn. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding als hulp in de huishouding, in jong gezin. Hoog loon, goede verzorging. Reisgelden voor vrije weekeinden worden vergoed. Mevr. Mulder, Fort St. Michiel- straat 44, Blerick-Venlo. Boterhamworst 100 gr. 25, 250 gr. 60 Leverkaas 105 gr. 33, 250 gr. 75 Vrijdag en Zaterdag Halscarbonade en Varkensfricandeau 500 gr. 2.- GEVRAAGD Mevr. Smits, Schoolstraat. Ottersum L. GEVRAAGD t.w. een net meisje voor hulp van de keukenzuster. voor verpleging van zwakzinnige kinderen. Minimum leeftijd 17 jaar. Salaris volgens Rijksregeling. Opleiding voor diploma Zieken verpleging B. Sollicitaties te richten aan de Directrice. per kg. f 1.70 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 Haarden Haardkachels Oliestookhaarden Petroleumkachels Hiervoor slaagt U het beste bij GEVRAAGD per 1 Febr. in R.K. gezin met kleine kinderen flink R.K. meisje voor d. en n. Hulp van werkster aanwezig. Brieven met opgaaf van verlangd salaris aan Mevr. Welp, Ruisbroeklaan 13, Eindhoven. Wie helpt ons voor circa 1 jaar tn te Venray, i.v.m. nieuwbouw. G. Peters, Schoolstraat 13 Venray of Heibeek 9, Venlo. Te koop 300 6weekse E.L. x Reds kuikens Fr. Claessens, Ringweg 2, Ysselsteyn Te koop partij biggen M. Arts, Klein Oirlo F 34. Te koop 400 6wk. pullen WL en electr. gierpomp J. Heidens, Schoor G 43a. Te koop prima wit en een Stationsweg Te koop Bellefleur »p Gebr. Backis Te koop best M. Joosten, l Koop een op een Wij leveren U Fordsc DKW pe Angfts pe Jawa-' Sparta 20i Op alle wage lenen wij een h Het vertrouw Tel. 221 Te koop wegens 2 pers. e geheel coi kapstok t Vlakwaterwei Te koop parti G. Wolters, Te koop jonge zeu L. van üs<S Te koop wit fornuis Langeweg 4C Te koop drag, varke of een J. Nellissen, Electr. electr. koi -H mei aangeboden. G helminastraat i nog een bla met vers met elasi krimpvri, zware kv merk Lo: voor si e Naar EBI Te koop radic en 2pits c P. Stoks, Hei Te koop 270 6\A Wit J. Arts-Aben Te koop partij bis; Veltum L S(. Te koop een P. Evers, Hlai Te koop 6iampi met pick-up Patersstraa Te koop 100 7wi P. de Kleijn. Kous Adres bure Te koop 2 vot H. van Mei Te koop s G. Hendi Te koop partij rti Eibers, I n Te kooi par S P.A. De k Te kooi flir Loenen-\ :h Te kooi A v Poels*V4i

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2