U slaagt lil dit jaar bij H 't bes Unieke Verkoop 4 Ündewmdt 'tPütsKlediuq wiiv óné 4jaaun^ulianasingd 3i 250 gram koffie 25 ct. goedkoper Kerkelijke Diensten Restante Ingezonden. Keuken- uitzetten f 1 rei? bij elke aankoop van f 4.- De Gruyter-artikelen Kookkach Het Witte bij aankoop van f 69.- op confectie een fraai Zwits. doublé heren-polshorloge cadeau. vanaf 39.75 2975 59.50 13.75 44.50 49.50 13.50 29.50 Kamgaren costuums Regenjassen zuiver popeline Regenjassen gabardine 100 pet. wol Pantalons gabardine en kamgaren Bontjekkers met teddy gevoerd Winterjassen en Demi s Kinderjacks prima kwaliteit Sportcolberts de mooiste dessins Terry leder jassen soepele kwaliteit 5j. garantie 108.50 Terry leder jekkers Super de Luxe 69.00 Terry leder vesten 39.50 Terry leder motorpakken 108.50 Terry leder motorbroeken met nierbeschermer 39.50 Overhemden los boord van 16 90 voor 10.90 Sokken van 4.50 voor 2.75 Zelfbinders v. 3.95 v. 2.49 Wollen vesten prima kwaliteit van 24.75 voor 17.90 Meer harmonie En nu klinkt het misschien een tikje vreemd, maar ook de vorming van de natuur met alles wat daar in groeit en bloeit! heeft te maken mor een pogen de harmonie in dit ondermaanse zo groot mogelijk te doen zijh. Wanneer het doek van het boeren land open gaat over een min of meer welige planten- en bomen- groei, legt men ruimte bloot voor bewondering. En iemand, die iets kan bewonderen, geniet van een gave Gods, welke boven het mate rialistische uit gaat. En het is goed te bevorderen, dat daarheen het streven gaat. Tè lang immers heeft men dit terrein braak laten liggen. Opmerkelijk is het ook, dat men vroeger meer oog had voor het lan delijk schone, dat een boerenhof bieden kan. Fraaie bomengroepen markeerden de gebouwen en zelfs kan men het nóg zien, dat de oprij laan naar het woonhuis afgetekend is door bomen. Men is er blijkbaar van afgestapt op grond van de theorie, dat bomen het voedsel uit de grond halen, doch men is daarin te ver gegaan en zeker wat betreft de schoonheid van het platteland. Dit was een vleesgeworden efficiëntie die de wijsheid bedriegt. „Du darfst nur eine lieben' Uw recensie over de operette „Du darfst nur eine lieben", in Uw blad van vorige week, heb ik als samen steller dezer operette, met belang stelling gelezen. Door de stijl, waar in U dit artikel hebt gegoten, doet U onze vereniging echter sterk af breuk, wat jammer is. U beweert, dat de zang goed was, de balletten aardiger, de muziek vlot, terwijl U even verder nog eens aanhaalt, dat costumering, muziek, zang en ballet en zelfs de modeshow het prima deden. Deze opmerkingen strekken de operette ongetwijfeld tot eer. Vlak daarvoor echter breekt U in enkele zinnen de prestaties van de eerste uitvoeringsavond wel op dus danige wijze af, dat reeds velen uit het publiek van die avond, mij hun verontwaardiging over uwe recensie hebben geuit. Zeker, wanneer men uw artikel goed leest en nog eens herleest, bemerkt men, dat U hier tot uiting brengt, dat uw verwachtingen van die avond, gezien de verbeteringen en vooruitgang telkenjare bij onze operettes, hoger gespannen waren, dan wij hebben beantwoord U duidt hierdoor aan, dat de details dit jaar niet met zo grote sprongen vooruit waren gegaan als andere jaren en dat U dit anders had verwacht. De stijl echter, waarin U dit hebt ge- gegoten, is dusdanig gekozen, dat de lezer, die dit niet zeer aandach tig leest, tot de conclusie komt, dat het peil onzer uitvoering dit jaar ver beneden dat van vroeger ge brachte operettes ligt. Ik vra°.g mij dan af, of U 't niet *de waan;e acht, de opstelling van uw resensie met wat meer zorg te kiezen. Dit temeer, wanneer we uw recensie nalezen. U verklaart even verder nl. dat men waardering moet hebben voor datgene, wat door onze vereniging op operettegebied wordt gepresenteerd. Ik meen dan prompt te moeten opmerken, dat U dan zelf geen aanleiding mag geven tot af breuk door een verwarrende stijl in uw recensie, zoals thans het geval is. Uw opmerking over de tekst, dat deze hier en daar wat langdradig was, (in de 2e acte) kan ik onder schrijven. Dit viel mij zelf op tijdens de première, en hierin is verbete ring gebracht, welke zeer goed bleek te voldoen in onze uitvoering in Oploo 1.1. Zondag. Ook zeer ongelukkig gekozen vind ik Uw uitlating, „dat het toch altijd nog de moeite waard is deze uit voering te bezoeken, wegens het enthousiasme van de leden telken- jare". Als dat 't motief moet zijn tot een bezoek, dan stel ik liever inde toe komst geen operettes meer samen. Dat de bezoekers uit medelijden zouden moeten komen, en niet om dat hen een avond van verstrooiing wordt geboden, beantwoordt niet aan het doel onzer opereettever- eniging. De herhaaldelijke bijval van het publiek geeft ons in deze echter gelukkig de verzekering, dat ons doel, het brengen van ontspanning wordt bereikt, en men onze operette in haar geheel zeer waardeert. Uw verpachting, dat wij telken- jare stukken beter voor de dag zullen komen, is nu eenmaal niet niet te verwezenlijken. Immers, op hoe hoger trap men komt staan, hoe moeilijker het wordt het peil op te voeren, ja zelfs het bereikte peil te behouden. Dit laatste hebben wij, meen ik, rustig te mogen con stateren gezien het enthousiasme der bezoekers, minstens bereikt, als dat niet overtroffen zou zijn. J. RUTTEN 0— Hoewel het niet de gewoonte is, dat critiek komt opcritiek enz. enz., menen we toch bovenstaand te moeten plaatsen om mogelijke mis verstanden te voorkomen. Endaar- op nog een kort wederwoord. Over smaak en stijl valt niet te twisten, maar dat deze voorstelling beoordeeld zou zijn naar beroeps- eisen zal schrijver zelf niet geloven. Men behoeft het hele stuk heus niet vier of vijf keer te lezen, om te zien, dat de krant tevreden is over de entourage en zo meer, al had ze die misschien wat grootser gedacht, gemeten naar de maat staven van de vooruitgang van andere jaren, hoewel ze eveneens open oog heeft voor de moeilijk heden die de handhaving en de ver hoging van een dergelijk peil met zich brengt. Maar men had dan tevens kunnenlezen.dat ze de tekst wat langdradig vond. Dat de schrijver van die operette, van 8 tot 14 Januari PAROCHIEKERK VEN RAY Priester van de week KAPELAAN VAN LEIPSIG Zondag: feest v. h. Familie; 6 uur lm. v. een overledene; 7 uur lm. v. levende en overl. leden vd. K.A.B.; 8 uur lm. Willem Broers; 9 uur kindermis Piet van Hoof; 10 uur hoogmis vd. parochianen; 2 uur kleine Congregatie in kapel van Jerusalem; 3 uur kinderlof; geen verg. van h. Familie; 7 uur rozen hoedje en lof. Maandag: h. mis als op Drieko ningen. 6.45 zielemis v. alle overl. parochianen; 7.30 lm. overl. fam. Peters-Jansen; 8.15 gest. jrd. Jan Poels en beide echtgenoten; 9 uur pl. hoogmis voor de aannemers en patroonsbond. Dinsdag: h. mis als op Driekonin gen. 6.45 lm. Gerard Mommen; 7.30 best. jrd. Johan Muis en zoons Al- bert en Johan; 7.30 lm. zijaltaar metaalbewerkersbond St Eloy (pa troon); 8.15 gest. jrd. Petronella Dekkers (1H). Woensdag: h. mis als Driekonin gen. 6.45 lm. Peter A. v. Heijster en Johanna v. Heijster; 7.30 lm. Cath. Maassen-Swaghoven; 7.30 zij altaar lm. overl. fam. Groetelaars- Konings; 8.15 gest. jaard. Jan Poels (1H). Donderdag: h. mis als Driekonin gen. 6.45 lm. overl. fam. Wijnhoven- Driessen; 7.30 H. Sacramentshoog mis; 8.15 gest. jrd. Leonard Jansen, Johanna van Ommeren en zoon Piet (1H). Vrijdag: feest van de herdenking v.d. Doop des Heren; 6.45 lm. overl. fam. Loonen-van Heijster; 7.30 lm. Piet van Mill; 7.30 zijalt. lm. Johan na M. Erkelens-v. Nunen; 8.15 gest. jrd. Johanna G. Th. Poels, Johanna H. Poels, Ger. Poels, ouders, broers en zusters (1H), Zaterdag: h. Hilarius. 6 45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Hendrica Peeters-Tacken; 8.15 gest. jrd. Johan RongenenWilhelminaBroeks (2kl) 9 uur pl. hoogmis bij 40-jarig hu welijk van de Laar van Loon; 7 uur Marialof en rozenhoedje; 7.30 jeugd- H. Familie. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. zekere intentie (L). KATECHIS MUSalle schoolkin deren leren deze week de 26e les. RECTORAAT PATERSKERK Zondag: eerste zondag na Drie koningen. Feest van de H. Familie. Stille missen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur hoogmis; Communiceren be gint achteraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte v. biss. noden; 's avonds 7 uur lof. Dinsdag: 6 uur uitst. vh. Allerh.: gez. h. mis en 's avonds; 7.30 lof t.e.v. h. Antonius. Vrijdag: 's avonds 7.30 lof. Zaterdag: van 38 uur gel. om te biechten. MEDEDELING: a.s. Zondag, 15 Januari, na de hoogmis en na de h. mis van 10.30 zal het kerkbestuur zitting houden in de spreekkamer van het klooster voor degenen die dan de bankenpacht voor 1956 kun nen voldoen. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 G. Jetten; 9 uur jrg. Gerardus van Leuken; 10.30 overl. fam. Cremers-Philipsen. Dinsdag: 7 uur Maria Millen- Laurensse; 8.30 overl. fam. Swin- kels-Michels. Woensdag: 7 u. Johanna Jeuken; 7.30 José Kremer-Vullinghs; 7.45 Henny Fleurkens. Donderdag: 7 uur overl. familie Fleurkens-Rongen. Vrijdag: 7.30 t.e.v. H. Hart (R); 8.30 overl. fam. Swinkels-Michels. Zaterdag: 7.45 10-jarig bestaan van buurtvereniging. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor Jacobus Wilms. Dinsdag: 7.30 best, zm v. Rudolf van Aarssen; 9 30 pl. huwelijk en H. Mis voor 't bruidspaar Peeters- Janssen. Woensdag: 8.30 best. zm voor de overl. fam. LitjensVerheijen. Donderdag: 7.30 H. Mis tot zek. int. Vrijdag: 7.30,best. zm voor vrouw van Rooy. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jaarg. voor overl. fam. Camps-Verhoeven; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO le Zondag na Driekoningen, feest dag vd. H. Familie: 6 30H. Commu nie, leesmissen 7 u. en 8.30, 10 uur parochiemis, 3 u. lof met gelijktij dige gecombineerde vergadering vd. H. Familie, afd. mannen en vrou wen met feestpreek en hernieuwing der opdracht, le collecte vd. kerk, 2de vd. Afr. Missie. Maandag 7.30 zieledienst v. overl. fam. RongenStrijbos. Dinsdag 7.30 best. jaard. Anna Stevens. Woensdag 7.30 zieled. overl. fam. PetersRongen. Donderdag 7.30 zieled. levende en dat intussen zelf ook gemerkt heef t en de nodige coupures heeft aan gebracht, kan slechts het geheel ten goede komen. Hetzelfde geheel, dat door deze te lange tekst, ook geleden heeft. Het was allerminst de bedoeling om medelijden te wekken, maar een erkenning van de boven reeds ge noemde moeilijkheden van een der gelijke jammer genoeg kleine vereniging, die jaarlijks kosten noch moeite spaart om een dergelijke operette ten tonele te brengen. En deze waardering mag toch zeker tot uitdrukking komen, al behoeft men daarom schoonheidsfouten die intussen verbeterd zijn niet te verzwijgen. overl. ledenvd.Tuinbouwvereriging Vrijdag 7.30 maandstond Maria Petronella Swir.kels. Zaterdag 7.30 maandstond Maria Minten. Biechten van 57 uur. Marialof om 7 uur. Zondag alg. H. Communie v.d. Maria-Congregatie. RECTORAAT SMAKT le Zondag na Driekoningen, feest vd. H. Familie, aanbiddingsdag voor ons Rectoraat, Voor de H. Mis van 6.30 uitstelling vh. Allerheiligste, 6.30 lm. overl. fam. Gelissen, 7.30 overl. Bern. Derks, 10 u. hoogmis uit dankbaarh,, collecte vd. Afr. Missies, 6,30 pl. sluitingslof met Te Deum. Maandag 6.30 lm. overl. fam. As- selberghs-Keursten, 7.30 v. geestel. welzijn van een gezin. Dinsdag 6.30 gez. jd. Joh. Assel- berghs-Bos, 7.30 v. overl. ouders en broer. Woensdag 7.30 lm. t.e.v. St Jozef v. verkr. gunst, 7.30 om uitkomst in moeilijkheden. Donderdag 6.30 lm. v. overledene, 7.80 t.z.i., 7 u. Maria-congregatie voor de meisjes. Vrijdag 6.30 lm. overl. vader en genezing zieke moeder, 7.30 voor gelukkige levensstaat. Zaterdag 6.30 lm. t.e. vd. Allerh Maagd Maria, 7.30 gez. H. Mis t.e. vd. berg Carmel, 57 biechten, 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: feest v.d. H. Familie; algem. H. Communie v. eerherstel van de parochie voor de parochie; 7.30 h. mis t.e.v. O.L. Vrouw v.d. Wonderdadige medaille; 9 uur H. Communie; 10 uur hoogmis vd. int. vh. Apostolaat des Gebeds; 2.30 lof; 3 uur verg. der christ. moeders, boekjes s.v.pl. meebrengen. Maandag: 7.30 fam. Kleuskens- Pouwels. Dinsdag: 7.30 t.e.v. H. Antonius tot bijz. intentie. Woensdag: 7.30 tot bijz. intentie. Donderdag: 7.30 jeugdmis uit dankbaarheid. Vrijdag: feest vd. Doop v. Christus in de Jordaan; 7.30 overl. fam. van Kempen-Poels. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Giezen Biesterfelds; 6 uur biechten; 7 uur lof voor de vrede. PAROCHIE LEUNEN Zondag: feest vd. H. Familie en Solemniteit v. Driekoningen; 7uur h. mis vd. parochie; 8 uur h. mis tot int.; 9 uur h. mis v. overledenen; 10 uur hoogmis v. levende en overl. leden der H. Familie; 3 uur lof; 3 30 H. Familie der mannen; collecte v.d. Afrikaanse Missiën. Maandag: 7.15 lm. v. Ferdinand Lucassen en echtg.; 7.45 lm. tot dankzegging. Dinsdag: 7.15 gez. jrg. Hendrik Verlinden en echtg.; 7.45 lm. voor Peter Loonen en Johanna Willemse; 's avonds om 7.30 godsdienstcursus voor 18-jarigen. Woensdag: 7.15 gest. jrg. Antoon Marcellis en echtg.; 7.45 lm. voor Jean Holtackers. Donderdag: 7.15 Sol. gest. jrg. Henri ca Wilms-Heesen; 7.45 lm. voor Hendrik en Piet Claessens. Vrijdag: 7.15 Jm. v. overl. fam. Thijssen-Hesen; 7.45 lm. Zaterdag: 7.15 gest. lm. v. Hen- ricus v. Helden en Arnoldina Wijn hoven; 7.45 lm.; biechten v. 56.30; 7 uur lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT VEULEN Zondag 7 u. H. Communie. 7.30 lm. voor P. J. Ewals, 10 u. hoogmis 2.30 lof, daarna H. Familie mannen. Maandag 7.30 lm. overl. fam. de LauwRongen. Dinsdag 7.30 hoogmis voor de vervolgde christenen. Woensdag 7.30 lm. overl. familie GeurtsAmbrosius. Donderdag 7.30 best. hoogm. voor overl. fam. WillemsHesen. Vrijdag 7.30 lm. overl. fam. Bur gersHesen. Zaterdag 7.30 lm. Jan vd. Goor. 5.306.30 biechten, 7.30 Marialof. Katech. klas 1 en 2 les 9, klas 3 en 4 les 15, klas 5, 6 en 7 les 26 en 27. Kerkpoetsen: Dina Kleven en Marie de Lauw. Accolieten; Gcrrit Hagens en Harrie Reintjes. Donderdagavond 7 u. godsdienst- cucsus, 18jarigen, in de school. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: feest van de H. Familie, Solemniteit v. Driekoningen; algem. h. Communie vd. leden v. H.Familie; tweede collecte vd. Afrik. Missiën; 10 uur hoogmis vd. parochie, daarna Congregatie afd. jongens; 2.30 lof en rozenhoedje, daarna H. Familie, afd. mannen. Maandag: 7.30 gez. jrd. Josephina Seijkens-Collin. Dinsdag: 7.30 gez. h. mis v. overl. fam. Maes-Baeten. Woensdag: 7.30 gez. h. mis tot dankzegging t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. tot int. fam. Duijkers- Vullings. Donderdag: 7.30 gez. h. mis voor Willem Michels. Vrijdag: 7.30 gez. maandd. voor Wilhelmina Wejjs. Zaterdag: gez. h. mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 67 uur gel. tot biechten; 7 uur lof, rozenhoedje en gebeden van de Broederschap v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. de beste merken reeds vanaf 69.75 met fabrieksgarantie Coenen-Houtackers Geldig van 4 t/m 10 januari 1956 crème en zw met 3 en 5 kook vindt U natuurl J. Coenen-Hou1 Balatun viltzeil cocos lopers, Nu het gaat winter goede haard of haa geen luxe. Loop eens binnen t wij adviseren Wij plaatsen de g haarden haard k-aehi kookkachi vakkundig. J. Coenen-Hout Schaatsen hol of vlak, dan naar HENDRIX RijwU en reparatieanri Patersstraat 'sMorgens gebracht 'sm Aangezien wij pas heropend zijn, onze kwaliteitskleding zeer laag het publiek heb ben aangeboden en wij dus over geen restanten beschikken, hebben wij gemeend onze geachte clientèle bij deze gelegenheid aan te bieden I I «f on I 2 ïaar schrjftelijke garantie tegen verlies en diefstal en een jaar schriftelijke LCl garantie op het uurwerk. Dat alleen kan

Peel en Maas | 1956 | | pagina 2