P.K. I iQóóï Keïstmü 4jet (iQaimluas PEEL EN MAAS SPORT Vervoer v. overledenen Meisjes, Kerkelijke Diensten Cursus voor emigranten Nieuwe notarissen iu Limburg. Jubilea bij de Paters Franciscanen in 1956 Eet- Koffie- Thee- of Drinkservies Het Warenhuis 1 Kei winnen? Kerst- en Nieuwjaars- overalls werkbroeken werkhemden stofjassen klÈttervesten APPELS textiel Venray Kramer ij en- en Varkensmarkt te Venray Maandag 19 December Kwekerij-artikelen P. SLITS-BROUNS Kwekerijen het nieuwste, het mooiste, het goedkoopste in: UW TAXI Bel: 4 1 8 Reeds enige jaren bestaat voor aspirant-emigranten, die geen of weinig kennis van landbouw of veeteelt hebben, de gelegenheid door het volgen van een praktische zo wel als theoretische scholing, zo veel ervaring op te doen, dat zij in het immigratieland zie a een toe komst in de landbouw kunnen op bouwen. Deze landbouw-vormingscursus- worden in verschillende centra in ons land gegeven. Uit de praktijk is gebleken, dat deze opleiding voor de oud-leerlineen. die in Canada, Australië en Nieuw-Zeeland in de landbouw tewerk worden gesteld, tot een succes heeft geleid. Thans is de aanmelding van ge gadigden, die zich willen voorbe reiden op emigratie naar Australië en Nieuw-Zeeland het gehele jaar opengesteld. Slechts voor cursisten, die met tertijd naar Canada willen emigre ren, geldt, dat zij alleen gedurende de maanden januari tot september kunnen worden geplaatst. Dit houdt verband met de wen selijkheid, dat zij daar vroeg in 't voorjaar aankomen. Zoals bekend is, zijn de beper kende bepalingen inzake leeftijd en beroep, die vroeger voor emigratie naar Nieuw-Zeeland golden, thans opgeheven. Dit houdt o.a. in, dat iedere on gehuwde aspirant-emigrant voor Nieuw-Zeeland, die nog niet eerder in een agrarisch beroep werkzaam was, op de cursus kan geplaatst worden. Voor deze categorie geldt de leeftijdsgrens van 35 jaar. Ook voor boerenzoons, die in verband met hun emigratieplannen meerdere ervaring willen opdoen met machinaal melken en het ge bruik van landbouwmachines e.d., is de mogelijkheid tot het volgen van de cursus geopend. De aanmelding dient te geschie den bij de kantoren van de parti culiere emigratie-organisaties en de Gewestelijke Arbeidsbureaus. Bij Koninklijk Besluit van 6 de cember 1955, no. 41 zijn benoemd tot notaris: Met ingang van 1 januari 1956, tot notaris binnen het arrondisse ment Roermond, ter standplaats de gemeente Venray: mr. M. A. A. M. Receveur, candidaat-notaris, wonen de te Tegelen, in de plaats van J. H. J. Pluymaeckers, eervol ontsla gen. Met ingang van 1 januari 1956 tot notaris binnen het arrondissement Roermond, ter standplaats de ge meente Horst, L. J. H. Reijnders, candidaat-notaris, wonende te Horst in de plaats van H. G. A.B. Holtus eervol ontslagen. Op 21 maart viert P. Augustinus Bulters, zijn diamanten priesterfeest te Venray. Op 2 oktober is zestig jaar min derbroeder Prof. Dr. Aurelius Pom pen, te Nijmegen, oud-leraar van het Gymnasium te Venray. 60-jarig kloosterfeest op 2 october pater Cosmas de Kleijn te Weert. 50-jarig kloosterfeest op 7 sept.: pater Telesphorus Smits (uit Ven ray) te Maastricht en pater Anto- nius Bernaerts te Maastricht. Op 15 maart is 25 jaar priester, pater Aggaaus Gianotten, lector in de filosofie te Venray. Op 7 september vieren hun zil veren kloosterfeest: pater Adrianus Loof, vroeger te Venray, thans te Rotterdam; pater Bertillo de Boer, te Weert; pater Anno Galama leraar aan het gymnasium; pater Sijbrand Galama, custos van de provincie der minderbroeders, rektor van het gymnasium; pater Qurillus Smeele, vroeger leraar te Venray, thans te MaastrichtLimmel; pater Gebhard Voorvelt, vroeger leraar te Venray, thans direkteur van de H.B.S. te Bolsword; pater Abel Duindam, vroeger prefekt aan 't gymnasium, thans te Amsterdam; pater Bertuif van Leeuwen te Weert; pater Abun- dantius IJsselmuiden te Sittard. 50 jaar priester op 25 maart: pater Oswald Haf mans te Heerlen; 25-jaar priester op 15 maart: pater Verecundus Scholberg te Heerlen; pater Fedelis Jutte te Weert; pater Daniël van Wely te Weert; pater Symphorianus Ber- tels te Maastricht; pater Aggaeus Gianotten te Venray. in en buiten Venray per speciale lijk-auto verzorgt Begrafenisonderneming J. Goumans, Schoolstraat 1 Telef. 592 bij moeilijk heden, ofwel I voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckhof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263. van 18 tot 24 December Zaterdag Vigilie v. Kerstmis, verpl. vasten- en onthoudingsdag PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week PATER DOMITIU S Vierde Zondag vd. Advent. 6 uur lm. Theo Jansen; 7 uur lm. overl. ouders van Dijk-Jansen; 8 uur lm. zek. int. (J); 9 uur kindermis Bern. Hendriks; 10 uur Hoogmis Alde- gonda v. Gasselt-v. Opbergen; 3 uur kinderlof; 7 uur Adventsoefening. Maandag: H. Mis als gisteren. 6.45 zielemis v. alle overl. parochia nen; 7.30 lm. Anna v. Bragt-Brons; 7.30 lm. v. parochianen; 8.15 gest. jrd. Z E, Heer Pastoor Henri Wis- mans (1H); 7 uur zielelof en rozen hoedje. Dinsdag: H. Mis als Zondag. 6.45 lm. Peter Duijkers en Hendrina Poels; 7.30 lm. Gerard Stevens; 7.30 lm. zijalt. Adolf Verbeek en echtgenote; 815 best. jrd. Piet en Jean Tacken en overl. ouders._ Woensdag: H. Thomas. 6.45 lm. overl. fam. Broers-Rongen; 7.30 lm. Leonard Gielen; 7.30 zijalt. lm. voor parochianen; 8.15 best. jrd. Petro- nella v. Opbergen-Theuws. Donderdag: H. Mis als Zondag. 6.45 lm. overl. fam. Appels-de Boer; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jrd. Johanna Willems, echtg. Peter van Meijel, ouders en kinde ren (3kl). Vrijdag H. Mis als Zondag. 6.45 lm. Petronella Fransen-Beclet; 7.30 lm. Hendrica Peeters-Tacken; 7.30 lm. zijalt. overl. fam. Groetelaars; 8.15 gest. jrd. Willem Eibers, Joh. Eibers, Theodora Arts, Joh. v. Rijs- wijck, Petrus en Maria Eibers (1H). Zaterdag: 6.45 O.L. Vr.-hoogmis; 7,30 lm. Peter Ant. van Heijster en Johanna v. Heijster; 7.30 lm. P. J. vd. Bogaart en echtg. (zijalt.); 8.15 gest. jrd. Petrus Dekkers (1H); 7 uur Marialof en rozenhoedje. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren herhalingslessen. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. kere intentie (L). ECTORAAT PATERSKERK Vierde Zondag vd, Advent. Stille H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur Hoogmis; Communiceren be gint achteraan; vandaag de eerste collecte voor Caritatief Centrum, tweede collecte' voor onze kerk; vanavond 7 uur Lof en oefening vd. Advent. Als voorbereiding op 't Kerstfeest wordt vandaag 'n verdiepingsuur gehouden voor de jeugd van 14 tot 17 jaar in San Damiano; voor de meisjes na de Hoogmis; voor de jongens na de Mis van 10 30. N.B. Deze week is er iedere avond biechthoren van 6 tot 8.30, behalve a.s. Zaterdag tot 8 uur. We mogen de gelovigen verzoeken om zoveel mogelijk mee te werken en dus ook zoveel mogelijk van de biechtgelegenhoid op deze week dagen gebrutk te maken zodat niet allen op Zaterdag komen. Wij maken er U nog wel op attent dat Zater dagavond onherroepelijk de kerk om 8 uur wordt gesloten. Dinsdag: 6 uur uitstelling van het Allerheiligste, gez. H. Mis 's avonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: 7.30 Lof, waarna biecht gelegenheid tot 8.30. Zaterdag: van 3—8 uur gel. om te biechten. GEDOOPT: Johannes Antonius Joseph, z.v. Wilhelmus G. Hendriks en Philo- mena G. Claessens. Petronella Johanna Maria, d.v. Johannes W. Mommen en Eleonora H. Janssen. Johanna Wilhelmina Maria, d.v. Herman M. Janssen en Cornelia J Arts. MIS-INTENTIES Zondag: 7.45 overl. fam v. Meijel. Maandag: 6 uur Jan Arts; 7.45 Ida Gitzels-Hoffman. Dinsdag: 7 uur Maria Millen- Laurensse; 7.30 overl. fam. v. Meijel; ;.30 Anna Dinjens-Thomassen. Woensdag: 7.45 José Kremer- Vullinghs. Donderdag: 7 uur Anna Keijzers van Bracht best. door de buurt; 7.45 Ida Gitzels-Hoffman. Zaterdag: 7.30 t.e.v. O.L. Vr. (R); 7.45 Ida Gitzels-Hoffman. PAROCHIE OOSTRUM 4de Zondag vd. Advent: 7 uur H. Communie, 7.30 en 10 u. de beide H. Missen, 3 u. Kruisweg en Lof. Maandag 7.30 gest. gez. H. Mis voor Gerard Derks. Dinsdag 7.30 best. zm. v. overl. fam. Volleberg-Litjens. Woensdag 7.30 best. zm. v. overl. fam. ThielenSteeghs. Donderdag 7.30 best. v. Antonetta Moorrees—Custers. Vrijdag 7.30 best. zm. overl. fam. V ennekensV ers churen Zaterdag 7.30 best. zm. Jan Hen driks, 4.30 biechten in beide biecht stoelen, 7.30 Marialof. 6 uur de Nachtmis. RECTORAAT HEIDE Vierde Zondag vd. Advent; 7.30 lm. v. Gertruda v. Vegchel-Arts en overl. fam.; 9 uur H. Communie; 10 uur Hoogmis vd. overl. priesters van ons Bisdom; na de Hoogmis H. Familie vd. mannen; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 vd. verlaten zielen Dinsdag: 7.30 overl. fam. Linders- van Dijk. Woensdag: 7.30 v. Wilhelmina v. Meijel. Donderdag: 7.30 overl. fam. van Leuven-Ewals. Vrijdag: 7.30 vd. int. v.d. jeugd; van 6—8 uur biechten door rector. Zaterdag: 7.30 lm. voor Henriette Driessens-Even; van 45 biechten door rector; van 68 biechten door Eerw. Pater. PAROCHIE OIRLO 4e Zondag vd. H. Advent-tijd, 3e Zondag der maand, alg. H. Com munie vd. Maria-congregatie: 6.30 H. Communie. Leesmissen 7uuren 8.30, parochie-mis om 10 uur, 2 u. Maria-congregatie, 3 u. rozenkrans en lof t.e.v O.L.Vr. v. Altijddurende Bijstand. Ie coll. vd. kerk, 2de voor 't Bisdom. Maandag 7.30 maandst. Petronel la Maria Swinkels. Dinsdag 7.30 maandst. Peter Jos. de Mulder. Woensdag 7.30 zieled. overl. fam, van den BergPaulissen. Donderdag 7.30 maandst. Gertru da Peters. Vrijdag 7.30 bestelde hoogmis uit dankbaarheid. Zaterdag 7.30 maandst. Marga- retha Linders. Biechten van 37 u. 7 uur Marialof. A.s. Zondag, Hoogfeest van Kerst mis, de nachtmis om 5 uur gevolgd door twee leesmissen, 7.30 twee leesmissen, 10 uur Hoogmis, 3 uur vespers van Kerstmis, rozenkrans en lof, daarna gelegenheid nog om te biechten. PAROCHIE LEUNEN 4e Zondag vd. Advent: 7 uur H. Mis v. Johanna ClaessensGussen; 8 u. H. Mis; 9 u. H. Mis voor Peter Willemse; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 u. lof; 3.30 H. Familie der vrouwen met aanwijzing Pa troonheilige. Maandag: 7.15 lm v. Gerard Lu- cassen; 7.45 lm voor de vrouw van Albert van Hees. Dinsdag: 7.15 lm v. Peter Loonen en Johanna Wilmsen; 7.45 lm voor overl. fam.MichelsNabuurs; 10 u. biechten v.d. Meisjesschool; n.m. 7.30 godsdienstcursus v. 18-jarigen. Woensdag: 7.15 gest. H. Mis voor Willem Litjens en Gertrudis Jen- niskens; 7.45 lm v. Hendrik en Lena van Soest. Donderdag: 7.15 lm v. Martinus Peeters; 7.45 lm v. Piet Verschuur en; 10 u. biechten vd. Jongensschool. Vrijdag: 7.15 gest. jgt. Bernard van Meijel, echtgenote en kinderen; 7.45 lm; n.m. van 57 uur biecht horend biechtstoel). Zaterdag: 7.15 sol. gest. jrg. Pe tronella Litjens; 7.45 lm; biechten van 24 en 58 uur. a.s. Zondag hoogfeest van Kerst mis; 5 u. Nachtmis, gevolgd door 2 lm.; 8 u. twee lm.; 10 u. hoogmis. PAROCHIE CASTENRAY 4e Zondag vd. Advent: le coll- vh. Dekenaal Char. Centrum, 10 u. hoogmis vd. parochie, 2.30 Lof en rozenhoedje. Maandag 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Peeters-Goemans-Martens. Dinsdag 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. M. Versteegen. Woensdag 7.30 gez. H. Mis v. Mat thias Wijnhoven. Donderdag 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Duijkers-Rambags. Vrijdag 7.30 gez. maandd. Joanna Heijligers-vd. Pasch. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L.Vrouw v. Altijdd. Bijst. t.i.v. hen, die hiervoor offerden, 3.30S uur biechten in beide biechtstoelen. 7 u. lof en rozenhoedje. RECTORAAT SMAKT 4e Zondag vd. Advent: 6.30 lm. voor Gertr. Gooren-v.Heesch, 7.30 v. overl. fam. Derks-Meulensteen 10 u. hoogmis v. onze weldoeners en hun intenties, 3 u. lof en oefe ning t.e.v. St Jozef. Maandag 6.30 lm. v. bijz. gunst, 7.30 tot zekere intentie. Dinsdag 6.30 lm. vd. meest verl, zielen, 7.30 v. zegen in een gezin. Woensdag 6.30 lm. t.e.v. St. Jozef, uit dankbaarheid, 7.30 om uitkomst in moeilijkheden. Donderdag 6.30 lm. vh. geestelijk welzijn van een gezin, 7.30 t.e.v. O. L. Vrouw en St. Jozef. Vrijdag 6.30 lm. v. overl. ouders en broer, 7.30 v. algehele genezing van een zieke. Zaterdag 6.30 lm. t.z.i., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O. L. Vrouw vd. berg Carmel, 47 biechten, 7 u. Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 4e Zondag vd. Advent: 6.30 leesm. 8u. voor Anna Janssen-Smeets, 9.15 kindermis, 10.15 hoogmis v. overl. fam. Litjens-Fleurkens, 2|u. lof. Maandag 7.30 lm. v. overl. fam. Smeets-Vergeldt. Dinsdag 7.30 lm. Johannes Wil' lemse. Woensdag 7.30 lm. v. Jan Keijzers en Cath. Janssen. Donderdag 7.30 lm. overl. ouders JeurissenJanssen. Vrijdag 7.30 gez. jg. Martinus Bus. Zaterdag 7.30 maandd. Maria Nijs- senBillekens. 47 en 7.309 uur biechten. KERSTMIS: 4 u. pl. nachtmis, gevolgd door 2 leesmissen, 9 u. 2 leesmissen gevolgd door de Hoog mis om 10 uur. Voor de feestdagen een mooi Goedkoop en mooi vindt U ze in onze magazijnen. Kom even kijken, het verplicht U tot niets. Telefoon 566 Hofstraat 10 yZ'ts zes In groten getale is het publiek opgekomen om getuige te zijn van de ontmoeting tussen de twee rivalen. Is het niet verwonderlijk, dat een simpele aankon diging in het plaatselijk nieuwsblad voldoende was om zo'n belangstelling te wekken? Wel een bewijs hoe intensief deze krant wordt gelezen. Zowel het- nieuws als de advertenties worden van A-Z gespeld, want de inhoud van het plaatselijk nieuwsblad is voor de lezers de spiegel van alle gebeurtenissen uit de wijde omtrek. Prachtsortering kaarten en brieven-. Ook voor de familie in het buitenland iets moois. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. S.V.V.-nieuws Venray krijgt Zondag een niet bepaald gemakkelijke opgave te vervullen. De derby tegen Horst is, ongeacht de kwaliteiten van de ploegen, nog altijd een der zwaarste wedstrijden van het seizoen, Zeker nu Horst zich langzamerhand schijnt te herstellen van de inzinking, die ze in. het begin van de competitie heeft gehad. Venray daarentegen schijnt haar inzinking nog immer niet te boven te zijn. Al moeten wetoegeven.dat zeker de uitslag tegen Weert zeer geflatteerd was. Technisch was Venray ontegenzeggelijk beter, maar men had meer last van het zware veld en onze voorhoede had, mede door haar gepingel, dikwijls pech. Toen, mede door een foutieve scheidsrechterlijke beslissing, in enkele minuten twee goals vielen, was de zaak verkeken en kon Venray zich niet herstellen van deze op doffer. Al met al zullen velen nieuws gierig zijn naar de krachtsverhou dingen in beide ploegen, waarvan het zeker voor Venray hoog tijd wordt, om eens betere resultaten te brengen. Venray 2 heeft ook a.s. Zondag vacantie, nadat afgelopen Zondag ook al de wedstrijd was uitgesteld. Venray 3 mag ook op de lauweren rusten, al vinden we twee weken vacantie voor beide ploegen wel te veel van het goede. Venray 4 gaf haar oudere broers een goed voorbeeld door Well met 100 naar huis te jagen en mag Zondag proberen, dat kunststuk nog eens uit te halen tegen BW2. M.H.C.V.-nieuws Wegens de slechte weers- en terreinomstandigheden, werden alle aangekondigde wedstrijden zondag j.l. afgelast. De avond tevoren hadden Sinter klaas en zijn knechten een bezoek gebracht aan alle M.H.C.V.-leden. Sinterklaas bleek danig op de hoogte te zijn van de gedragingen der verschillende leden, want ieder een werd verrast met een rake steek en een origineel geschenk. Voor zondag a.s. zijn er tot nu toe geen wedstrijden vastgesteld. VAKKLEDING WIJ verkopen die oersterke P.K. vakkleding Hofstraat 2 naast Raadhuis Voor alle voorkomende Hoek Kempweg-Langeweg VENRAY beeldengroepen, stallen, kerstboomstandaards, tafelversiering, kunstkerstboompjes, watten aan rollen, kerstpapier, kersttafellakens en lopers, tafelversiering, rotspapier, mos, engelenhaar, lint, pieken, ballen, alle versieringen, crêpepapier alle kl. kerstkaarten en brieven Zie etalage en vraag binnen. Koop nu, dan hebt U de mooiste keus. Alles wordt bezorgd. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10-Julianasingel 2 Telefoon 566 SCHOOL-COMPETITIE GESPEELD: Petrus Banden B-Henseniussch. 11 Henseniussch.-Petrus Banden A 30 OverloonDr. Poelsschool 2—0 Stand per 8 december: Overloon 4 3 1 0 7 62 Petr. Banden B 4 2 1 1 5 5—4 Henseniussch. 4 12 14 53 Petr. Banden A 4 2 0 2 4 7—6 Dr Poelsschool 4 0 0 4. 0 311 Nu de competitie voor de helft achter de rug is, zien we dat Over loon stevig de leiderspositie in handen heeft, mede een gevolg van het feit. dat de Venrayse scholen vrij goed tegen elkaar zijn opgewas sen. In verband met de naderende winter wordt de competitie stop gezet tot half Maart. Getracht zal worden in die tussentijd nog een zesde ploeg er bij te trekken. Schaakclub „Venray" a.s. Zondag 18 December speelt het eerste tiental van schaakclub „Venray", zijn derde wedstrijd in dit seizoen. Hiermede nodigen we alle schaak liefhebbers te Venray uit om deze wedstrijd te bezoeken. Aanvang der wedstrijd om 3 uur in „Hotel de Keizer" Patersstraat. Niet alleen voor de wedstrijd GennepVenray, nodigen we Ven ray uit, doch tevens voor alle club avonden. Iedereen die gaarne een partij wil schaken kan gerust iedere Donderdagavond komen. IQoce al uui iitten BOM-TAXI WED. P. BOM 6 ZONEN Charles Ruysstraat 14 Venray

Peel en Maas | 1955 | | pagina 4