Ratten..? Kerstversierings artikelen FORD FORD FORD mmm Overall's Keut-iedame Denk aan de komende vorst J. Coenen-Houtackers EBBERINK L. J. van Haren 4 Naar Ebberink KERSTGROEPEN BON Attentie Bakkerij Vloet Grote Levens- en Volksverzekering Verplichte inenting tegen pokken Wist U dat... maak ze dan onschadelijk...1 WIM POUWELS Ik wed. Official Ford Dealer ^feestdagen.... tye< Koop nu voordelig uw 12 cm 4.25 15 cm 6.25 16 cm 7.50 18 cm 8.95 22 cm 13.75 Kerststallen 3.95 4.95 Alle Kerstversieringen lage prijzen. een R.K. AGENT kunnen nemen. Vooral bij vriezend weer moet men zorgen voor lauw- koud water. Een andere belangrijke factor is de verlichting van het hok. De bedoeling hierbij is de dag voor de dieren kunstmatig te ver lengen, zodat zij dë gelegenheid krijgen voldoende voer op te ne men. Wanneer men de dag op 14 uur stelt, is dit lang genoeg. In de regel is het dan niet nodig de dieren naast het droge ochtend- voer ook nog aangemengd ochtend- voer te verstrekken. Voldoende lichtsterkte is noodza kelijk, hetgeen betekent per 100 dieren een lamp van 100 watt. Bij grotere hokken verdienen twee of meer lichtpunten aanbeveling. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag 22 December a,s. des namiddags 2 uur in het ConsultatiebureauMerseloseweg la alhier, gelegenheid zal worden ge geven tot kosteloze inenting tegen pokken voor de kinderen wonende in de KERKDORPEN der ge meente. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de inenting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 15 December geënt zijn terugkomen op Donderdag 29 De cember a.s. en die op 22 December geënt zijn terugkomen op Donderdag 5 Jan. a.s. op dezelfde plaats en hetzelfde uur als boven aangegeven. Volgens de inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, worden geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 7 december 1955. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat de verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van een bijdrage in de kosten van het spraakonderwijs, vastgesteld door de raad dezer gemeente bij besluit van 27 sept. 1955, no. 598, werd goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 21 november 1955, no. 16. Een exemplaar van deze verorde ning is ter secretarie voor eenieder ter lezing nedergelegd en in af schrift algemeen verkrijgbaar ge steld. Venray, 7 december 1955. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van heden is besloten om aan het Bestuur van de St. Ursulascholen te Venray medewerking te ver lenen voor de aanschaffing van meubilair en van leermiddelen ten behoeve van de onder zijn bestuur staande Meisjesscholen A en B aldaar. Venray, 1 december 1955. het spuitseizoen dit jaar wéér slachtoffers heeft geëist omdat men zonder voldoende beschermende kleding bespuitingen uitvoerde De gevaren, verbonden aan het werken met vele giftige bestrijdingsmidde len, als b.v. het gevaarlijke Para- thion, zijn groot. Laat men er daarom bij de na jaarsinspectie van de bedrijfs- inventaris acht op slaan, dat goede kleding gereed ligt voor het vol gende seizoen. Rubber kleding, bestaande uit volledige hoofdbedekking, hand schoenen met kap en laarzen, zijn hier onmisbaar. Ook het gebruik van een mond- en neus-bedekkend masker is aan te bevelen. Stelt U vooral alles in het werk om dit gevaar te bezweren De ratfenplaag in Nederland veroorzaakt een onnoemelyke schade. Van 14 tot 21 december bereikt de rattenverdelgings-actie in Ne derland, gepropageerd door de af deling rattenbestrijding van de Plantenziektenkundigen Dienst in Nederland, een hoogtepunt van ge organiseerde samenwerking. In Limburg, waar onlangs een provinciale bestrijdings-actie-com- missie werd ingesteld, zal een apart accent van activiteit worden gelegd. De gemeentebesturen in dit gewest zijn ingeschakeld voor het geven van de nodige inlichtingen en het beschikbaar stellen van het nodige gif-lokaas, dat in de practijk een afdoend bestrijdingsmiddel is ge bleken. De bruine rat, welke in ons land overal, in steden en dorpen, in de huizen en boerderijen, aan grachten sloten en in vuilnishopen leeft, is een plaag, welke ook enorme scha toebrengt, niet alleen aan opgesla gen landbouwproducten, maar ook aan huis en erf en samen vooral ook aan de gezondheid van mens en dier. Een groep van honderd ratten en dergelijke aantallen vindt men overal bijeen in boerderijen en in woonwijken van steden en dorpen kan gemakkelijk per jaar een vijfde deel van de oogst van een hectare landbouwgrond vernielen. En dat is dan ongeacht de scha de, welke toegebracht wordt door deze vraatzuchtige dieren aan zak ken, kisten, aan vloeren en ander bezit. De rat en dit is onomstotelijk vastgesteld, is de drager en over brenger van vele besmettelijke ziekten en de veroorzaker vaak van ernstige epedemieën. Geconsta teerd is, dat ongeveer 35 pet. van de ratten in ons land drager zijn van bacillen en ernstige ziekten. Ratten veroorzaken varkenspest, pseudo-vogelpest mond- en klauw zeer en besmettelijk verwerpen bij vee. De ziekte van Weil, een zeer ge vaarlijke besmetting voor mensen, wordt meestentijds door de ratten veroorzaakt, omdat zij vis- en zwem water besmetten. Maar ratten zijn ook een gevaar voor kuikens en zelfs jonge biggen en kalveren en volwassen pluimvee zijn niet veilig voor de aanvallen van de rattenhorden. In Nederland zijn er, volgens een globale, maar deugdelijke schatting, wel een tien millioen ratten en dan begrijpt men, dat dit rattenleger een .enorme schade van vele milli- oer.en guldens per jaar kunnen veroorzaken! Dit jaar wordt bij de landelijke verdelgingsactie eenspeciaal accent gelegd op Limburg. De gemeentebesturen zullen zoals gemeld, overal medewerking ver lenen aan de landbouwers in de voorlichting van bestrijding ter plaatse en over de wijze waarop men de directe bestrijding heeft te voeren. Aangedrongen wordt op een al gemene deelname van de betrok ken landbouwers, omdat het zaak is, dat over een zo groot mogelijk aaneensluitend gebied de verdelging ter hand wordt genomen, omdat anders het gevaar bestaat, dat de ratten, die leven in streken en in stadsdelen, waar geen bestrijding werd gevoerd, naar de „gezuiverde" gebieden verhuizen. Daarom geldt als devies voor de komende maanden speciaal voor de week van 14 tot en met 21 de cember om mee te doen aan de verdelging van de bruine rat. Houdt de ratten eruit! Verdelg ze snel en doelmatig... maar doe het nu Kostwinnersvergoeding wordt soepeler De minister van Oorlog heeft onlangs in de Tweede Kamer be kend gemaakt, dat de voorschriften betreffende de toekenning van kost winnersvergoeding voor het verblijf onder de wapenen van militairen wegens het vervullen der eerste oefening of voor opkomst wegens herhalingsoefeningen, in niet onbe langrijke mate zouden worden ge wijzigd. Deze wijziging zou dan tot gevolg hebben, dat meer gezinnen voor toekenning van vergoeding in aanmerking zouden komen dan onder de oude regeling. Uit de voorlopige aanwijzingen welke door de Minister van Oorlog zijn verstrekt blijkt, dat de nieuwe voorschriften met ingang van 1 Januari 1956 van kracht worden RECTORAAT VEULEN Zondag 7 u. H. Comm., 7.30 lm. t.i.v.d. vervolgden en bekering hei denen, 10 u. hoogmis t.i.. Vandaag begint de H. Missie. Onder beide Missen predikatie door de eerw. Paters. 2.30 4de Adventsviering. Maandag 6.45 lm. v. overl. fam. Burgers-Hesen, 7.45 2de lm. Dinsdag 6.45 lm. Henri Vollenberg 7.45 2de lm. Woensdag 6.45 hoogmis m. volks zang als jeugdmis. De intentie zal zijn: dat de H. Missie goed moge slagen. Onder de H. Mis collecte. 7,45 jgt. v. zal. v.. Clephas. Donderdag 6.45 lm. voor Jac. en Henricus van Wylick, 7.45 2de lm. Vrijdag 6.45 hoogmis als jaarg.v. Jan Reintjes, 7.45 2de lm. Zaterdag 6.45 lm. t.e.v. O.L.Vr. v. Alt. Bijstand t.b.i., 7.45 2de im. De biechttijden zullen na overleg met de eerw. Paters nog nader be kend worden gemaakt. A.s. Zondag hoogfeest van Kerst mis uitsluitend maandcollecte voor onze kerk, welke wij in aller mild dadigheid ten zeerste aanbevelen. A.s. Zondag accolythen: Jan en Hub van Gassel, L. Vennekens, W. Geurts, P. v.Meijel, W. Clephas, M. Timmermans en H. Reintjes. Zij worden verzocht te willen dienen in de nachtmis om 5 uur en in de hoogmis om 10 uur. Het gebruikelijk zaterdagavondlof zal in verkorte vorm zijn direct na de grote avondpreek en daaraan aansluitend. Zondag 18 Dec. zullen we onder leiding van de meester na de hoog mis enkele kerstliederen instuderen opdat we met kerstmis goed kun nen zingen. Zingt allen flink mee. Liedjes worden u na de hoogmis uitgereikt. Kerkpoetsen: Nelly Reintjes, Do- ra Hagens en Martha Erben. Wij zullen het erg op prijs stel len als er evenals verleden jaar wederom bloemen worden gegeven. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Lever deze bon in bij Drogisterij-Parfumerie Langstraat 1 en U ontvangt in een aardig étui voor slechts 35 cent 8 proefstiftjes Lipstick Margret-Astor 8 modieuze kleur-nuances. Dit is een unieke kans om te proberen welke kleur U het beste staat. Controleer reeds thans, of de hoofd kraan van uw waterleiding goed afsluit door deze te sluiten en de hoogst gelegentap- kraan te openen de tapkraan mag dan geen water blijven geven. Waarschuw, indien de hoofdkraan niet goed afsluit, spoedig onze technische beambte, de heer H. van Leipsig, Pompstation „Breehei" Venray, tel. K 4780 no. 498. N.V. Waterleiding-Mij. voor Midden-en Noord-Limburg Een geweldige sortering aan werkelijk lage prijzen vindt U bij Alles wordt bezorgd. zij draagt een CAMP-corsëtj Zonder enige verplichting geven wij U gaarne vakkundig advies. Gediplomeerd CAMP-verkoopster Marktstraat 5 Telefoon 294 De afd. CAMP is Donderdags namiddags gesloten. GEEFT DE TOON AAN IS DE AUTO MET DE BESTE SERVICE, MET DE LANGSTE LEVENSDUUR, DE LAAGSTE KILOMETERPRIJS. IS DUS DE AUTO DIE U KOPEN MOET! Vraagt prijs en proefrit Markt 2a Telef. 221 Grotestraat 2 U weer er meer van, want hij draaft..;.. werkkleding K.L.M. JUMBO LONNEKER Manchester broeken, jackets, vesten. Werkhemden Het is uw voordeel Op Ie Kerstdag is onze automatiek de gehele dag gesloten. U slaagt zeker als U bij ons bestelt. Alies wordt bezorgd. Glasballen vanaf 6 ct, pieken, figuren, Kersttafellakens 38 en 48 ct, servetten, Kerstlopers 15 en 25 ct, druppelvangers, Kerstkaarsjes 25 ct, sterrenregen 6 ct per zakje, Iametta slingers, kaarsenknijpers, standaards, sneeuw, mos, engelenhaar, flitter 25 ct, paddestoeltjes, hulsttakjes, kerstlint, crêpepapier, grottenpapier, opvouwbare kerstboompjes, kerstkransjes, electr. kerst boomverlichting vanaf 4 95, Kerst- en Nieuwjaarskaarten Zie etalage 8 azai P. 4}endiix Grotestraat 13 Telefoon 601 vraagt voor Venray en omstreken Vast salaris en provisie. Brieven onder nr. 1212 bureau van dit blad.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2