Visitekaartjes &e$tet ze nu fyin&daq... Qlkêóllendaq SPORT Kerkelijke Diste Gevonden: FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Jeugd en ouders! Film-agenda Uit„Peelen Maas" UW TAXI Bel: 4 1 8 Doodgewaande pater Kammerer Kwam op Schiphol aan Burgerlijke Stand Venray herenrijwiel, Görts, Hoenderstraat 35; zw. gymnastiekschoenen, Arts, Marktstraat; portemonnaie m. inh. vd. Vorle, Langeweg 7; gebr. kin- derhandschoenen, tasje m. rozen krans en filter van auto, Politie bureau; heren glacé, Peters-Arts, 'Overl.weg 33; étui m. rozenkrans, W. Litjens, Leunen K5, zw. dames handschoen, Rommen, Vlakw.weg 5 kinderhandsch., Dijkmans School straat NW., verg. halsketting, Past. Ruttenstr. 2; bonte halsdoek, Swin- kels, Oirlo, woll. kind. handschoen, Selder, Wilhelm.str. 35; partij lood Smits, G 24 Castenray; big, Wim Boom, Langeweg; herenbril, Bren- del, Maash.weg 36; wit damescol lier, Janssen, Overl.weg 14a; bruine gebr. handschoen, Kusters, JanHen- senstraat 10. Geslaagd Te Eindhoven slaagdevoor het practtfkdiploroa Machineschrijven als typiste, mej. Mia Raemackers, Langstraat alhier. Onderscheiding uitgereikt j.l. Zondagwerd in hotel de Zwaan aan J. Arts, de onderscheiding Bene Merenti uitgereikt, door de H.E. Heer Deken. Deze onderscheiding was de heer Arts reeds toegezegd op zijn gouden feest als kerkzanger en is een blijk van erkentelijkheid van Z.H. de Paus, voor het werk van de heer Arts. Bestuur en leden van het kerkkoor waren bij deze uitreiking aanwezig. Begrotingsvergadering Donderdag 15 December a.s. zal de Raad der gemeente Venray, in openbare zitting bijeenkomen ter behandeling van de begroting 1956. De vergadering begint om 4 uur. Toneel De K.A.B. speelt op 27 en 28 Dec. a.s. het bekende stuk: „Het recht moet zijn loop hebben". Deze club is ook uitgenodigd in Blitterswijck een uitvoering van „Ego" te komen geven. Zilveren jubileum Op 21 December zal in Hees (N.Br.), onze vroegere dorpsgenoot, Opperwachtmeester der Rijkspolitie W.H. van Kessel, zijn 25-jarig dienst- jubileum vieren. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING. Woensdag a.s. zal O. en O. onge twijfeld een van haar grootste avonden brengen van dit seizsoen. Ze heeft namelijk 't Vlaams Volks toneel geëngageerd, om hier Sha- kespaere's „Koopman van Venetië" te brengen. Een opgave, waar blijkens de perscritieken dit toneelgezelschap, dat overigens toch al een goede naam had, haar naam nog eens uitdrukkelijk mee heeft bevestigd. Het is dan ook geen wonder, dat de provincie Brabant de voorstel lingen van dit gezelschap in Bra bant subsidieert en 't is alleen maar te betreuren, dat Limburg niet hetzelfde doet. Desondanks heeft O. en O. toch dit gezelschap gebracht om ook hier eens dit klassiek spel ten to nele te brengen. Er bestaat grote belangstelling voor en niet-abon- nees worden dringend verzocht om zich bij de bekende adressen voor af van kaarten te voorzien. Henseniusstraat 10 Venray G. M. BAKENS Het speciale adres voor uurwerk reparatie. Wekkers in twee dagen klaar. Ons vakmanschap is uw ga rantie. Brand In boerdery tijdig geblust Zaterdagmiddag werd de Vrijwil lige Brandweer gewaarschuwd voor een boerderij brand te Ysselsteyn. Dank zij de snelheid waarmee de brandweer zich naar de vuurhaard spoedde, konden de brandweer mannen ingrijpen, voordat de ka pitale boerderij reddeloos verloren ging- De brand kon gelukkig tot het begin worden beperkt. De schade voor landbouwer Verstappen aan de Timmerraansweg was gering. Ver moedelijk is de brand ontstaan door gebruik van een soldeerbout bij de aanleg van waterleidingbuizen. Ver zekering dekt de schade. Aanslag op jachtopziener. Vermoedelijke daders gepakt. Door de Rijkspolitie alhier zijn aangehouden gebr. v. S. uit Yssel steyn, als verdacht van poging tot doodslag, gepleegd op Dinsdag 6 December in het jachtterrein De Paardekop te Ysselsteyn. De gebr. v. S. zijn ingesloten in de politie kazerne alhier. CASTENRAY. Op Donderdag S en Zondag 11 December organi seert de ruiterclub „De Eendracht", haar jaarlijkse Kozakkenfeesten. Van zeer velen is reeds de mede werking toegezegd om dit grote feest luister bij te zetten. De voor bereidingen zijn reeds gemaakt om de grote menigte bezoekers te kun nen herbergen. Evenals andere jaren zal ook 't bekende Jahovlnskie Or kest, haar medewerking verlenen. Aanvang 7 uur. Entree vrij. Meisje vermist. In Beek L. is sinds Woensdag avond het 20jarig meisje"E. Scheer vermist. Zij is op die avond om half 6 per fiets vertrokken uit Stein, op weg naar Elsloo. Hier is zij niet aangekomen. Haar fiets heeft de politie gevonden op de weg langs het Julianakanaal. Men heeft in het kanaal gedregd, echter zonder resultaat. Eerste steenlegging kerk te Overloon Donderdagmorgen was in Over loon, de plechtige eerste steenleg ging van de nieuw te bouwen kerk aldaar. Pastoor van Boxtel verrichtte de liturgische plechtigheden, die door vele mensen uit Overloon, met aan dacht werden gevolgd. Na de plechtigheid was er ge legenheid voor de parochianen om ook een steentje te metselen, waar van druk gebruik werd gemaakt. Om half 10 werd in de noodkerk een plechtige H. Mis opgedragen, waarna in processie naar de nieuw bouw werd getrokken. Bij deze plechtigheid waren o.m. aanwezig Burgemeester en Wethouders van Vierlingsbeek en de aannemers Gebr. Janssen uit Venray. Twaalf jaar voor moord Het Bossche gerechtshof wees arrest in de zaak tegen de Ambo nees B. S. uit het woonoord „De oude molen" te Well. Hij werd wegens moord op de tuindersvrouw H. te Wellerlooi, veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van het voorarrest, en ter beschikkingstelling. De eis luidde 15 jaar. S. en de officier van Justitie waren in beroep gekomen tegen het vonnis van de Roermondse rechtbank, die S. we gens doodslag tot een gevangenis straf van 8 jaar had veroordeeld. StatenkriDg Horst v.d. K.V.P. Aanvankelijk was het de bedoe ling, dat het Eerste Kamerlid de heer Maenen, voorzitter van de K.A.B., op de op heden zaterdag 10 december te houden kringvergade ring te Well het woord zou voeren. Daar de heer Maenen echter ver hinderd is, zal het Eerste Kamerlid de heer Mertens zijn taak over nemen. Zoals reeds gemeld wordt de kringvergadering gehouden 's mid dags om 4 uur in zaal Koenen te Well. Ministers bezoeken vlachtelingen De minister van sociale zaken en volksgezondheid de heer J.G.Suur- hoff en de minister van maat schappelijk werk mr. F. van Th iel, zullen heden Zaterdag een bezoek brengen aan de kampen in Horst- America en Griendtsveen, waarin de eerste groep vluchtelingen-bouw vakarbeiders voorlopig is gehuis vest. De ministers bezoeken de vluchtelingen informeel, om zich van de gang van zaken op de hoogte te stellen. Kostbare naaimachine voor vlnchtelingencentrum Dinsdagmiddag heeft Prinses Beatrix op paleis Soestdijk een uiterst moderne, met alle mogelijk heden toegeruste elektrische naai machine overgedragen aan de opvangcentra in Amerika en Griendtsveen waar onlangs vijf en dertig gezinnen uit de vluchte lingenkampen in Oostenrijk en Italië z(jn ondergebracht en tijdelijk zullen verblijven. De machine werd Prinses Beatrix door een Neder lands bedrijf aangeboden. Namens de gezinnen nam mej. Van Hooge- vest, maatschappelijk werkster, de machine in ontvangst. Vrywillige verzekering 30 cent per week duurder. De vrij willig-verzekerden der zie- kenfohdsen kunnen er vrijwel staat op maken, dat zij ingaande 1 Januari per week gemiddeld 30 cent premie méér zullen moeten betalen. De dood op de weg Vanwege het feest van St Nicolaas patroon van de parochie, wilde de 73-jarige E. M. te Meyel, zich per fiets naar de hoogmis begeven. Hij stak waarschijnlijk zonder vol doende uit te kijken de Heidense Dijk over en werd door een per sonenwagen, komend uit de rich ting Helden en bestuurd dopr P. uit Blerick, gegrepen. De man werd op de motorkap geslingerd en kwam tegen de voorruit terecht, die werd verbrijzeld. Ernstig gewond werd hij een woning binnengebracht waar hij overleed. Nieuw watersportcentrum aan de Maas te Venlo? De watersportvereniging „De Maas" te Venlo, heeft zich in over leg met het bureau voor water toerisme van de ANWB-KNVWV tot het gemeentbestuur van Venlo gewend, met het verzoek medewer king te verlenen, dat op de ooste lijke oever van de Maas, benoorden de bruggen over deze rivier, een nieuw watersportcentrum kan wor den Ingericht. Koffie en thee goedkoper Met ingang van Woensdag j.l. zijn de verbruikersprijzen zowel voor koffie als voor thee verlaagd. De verlaging bedraagt 7-16 cents voor een pakje koffie van 250 gram, en 2-6 cents voor een pakje thee van 100 gram. De vorige prijsverlaging geschied de met ingang van 17 mei toen de vermindering zowel voor een pakje koffie van 250 gram als voor een pakje thee van 100 gram 8-10 cents bedroeg. PATRONAAT Heden zaterdagavond begint het patronaat voor de groteren niet voor uur, omdat er te voren jeugd-H. Familie is in de Parochiekerk. Zondag is er overdag geen pa tronaat, maar om half 8 is er een ontspanningsavond voor de ver schillende groepen. Huisvlytclub voor jongens Maandagavond van 7 tot half 9 is er huis vlij tclub in het patronaat Wij wijzen er nogmaals op, dat het de bedoeling is, de jongens op die avond met hun werkstuk op gang te helpen en dat ze het dan thuis afwerken. De jongens moet juist leren hun vrije tijd thuis nuttig te besteden. „NA VIJVEN" Veldtocht tegen de verveling. „Na vijven" is een maandblad voor actieve vrije tijdsbesteding, dat de vrije tijd tot een feest kan maken. Het tracht dit te bereiken door: a) het aanleren van de grondbe ginselen van^moderne handenarbeid b) door suggesties, die eigen fantasie in werking zetten en door het uitschrijven van wedstrijden. c) door 't geven van werkstuk ken met meer correcte beschrijvin gen in de geest van „maak en doe het zelf". d) door het opwekken van an dere liefhebberijen, die zonder al te grote kosten beoefend kunnen worden. Men geve zich op als abonné bij de Administratie van „Na Vijven", Lijnmarkt 43, Utrecht. De prijs is slechts f 3.75 per jaar. Jeugd-H. Familie. De Postzegelclub is niet meer op Woensdagavond, maar Donderdag avond om 7 uur in het zaaltje bo ven 't portaal der Parochiekerk. Heden Jeugd-H. Familie voor jongens boven 14 jaar. Heden Zaterdagavond om half 8 precies is weer Jeugd-H. Familie in de Parochiekerk. Het aantal trouwe leden gaat achteruit en er komen weinig nieuwe bij. Als de Maria-congregatie er 80 jeugdige leden heeft bijgekregen, moet dat bij de jongens toch ook mogelijk zijn. Veel hangt hier af van de ouders! Mogen we er dan op rekenen, dat heden een behoorlijk aantal nieuwe leden zich komt opgeven, die van plan zijn trouwe leden te worden en zich in de kerk behoorlijk te ge dragen. Het duurt in deregel maar een half uur. H. Familie Leden, denkt aan de vergadering Zondagnamiddag 5 uur. Komt allen trouw op. S.V.V.-nieuws De wedstrijd van j.l. Zondag tegen Blerick was niet bepaald een ver kwikkend schouwspel. Hoewel men niet kan zeggen, dat er niet gewerkt werd, was het geheel toch een ta melijk slome vertoning, waar wei nig schot in zat. We hadden inder daad met pech te kampen, maar over het algemeen gaf Venray heel geen grootse indruk. Wat wellicht het ergste doet vrezen voor de wed strijd van a.s. Zondag, als tegen Wit Zwart in het veld getreden moet worden. V.V.V. 3 bezorgde Venray 2 een nederlaag. De 2e elftalspelers kwa men techniek te kort en men kon wel merken, dat de VWers van hun grotere broers enkele goede lessen hebben geinregen. Intussen was het tweede er de dupe van en moest met een 3—2 nederlaag ge noegen nemen. Het mag Zondag naar Blerick en kan daar wraak nemen voor het gelijkspel van het eerste. Venray 3 moest in Horst zijn meerdere erkennen met 31 en hier begint het traditionele spelletje schijnbaar weer. Men kan a.s. Zon dag nadenken of dat nu wel nodig is. Het vierde sloot met een gelijk spel de rij tegen Broekhuizen 4. Zij toonde een goede partij voetbal en mag S.V.V. Zondag thuis vertegen woordigen als ze om 12 uur tegen EWC 2 speelt. Misschien, dat de wijze woorden van St Nicolaas Zondag op de clubavond de balans weer in het voordeel van Venray zal doen door slaan. P.D.V. DE ZWALUW Liefhebbers, denkt er aan om vandaag en morgen uw duiven op te geven voor de tentoonstelling op Zondag 18 December a.s. Uiterlijk tot morgenavond indienen. Candidaten voor het bestuur moeten tot uiterlijk morgenavond opgegeven worden bij de secretaris. Donderdagavond worden de ten- toonstellingshokken opgebouwd, het bestuur rekent er op, dat zij, die zich hiervoor hebben opgegeven, ook zullen komen helpen. M.H.C.V.-nieuws Zondag j.l. waren de M.H.C.V.- dames en -heren te gast bij H.U.A.C. in Helmond. De dames traden het eerst aan. In 'n spannende wedstrijd moesten ze in de Helmondse dames hun meerderen erkennen. Het werd slechts 10. De uitslag had even goed ook andersom kunnen zijn. Beter de kansen benutten dames! Vervolgens traden de heren in het strijdperk tegen het 2e elftal van H.U-A.C., dat in de 3e klasse speelt. Ofschoon we wel eens betere wed strijden van Venray hebben gezien, wisten onze spelers toch een ver dienstelijke 2—0 overwinning te behalen. De beide goals werden kort na elkaar gescoord in de eerste helft, toen Venray het aarzelen in de H.U.A.C.-verdediging doeltref fend kon afstraffen. Zondag a.s. hoopt men alle M.H. C.V.-heren aan het hockeyen te zien. Dan spelen nl. twee kombinatie- elftallen tegen elkaar op 't terrein van 't Gymnasium. De wedstrijd begint om een uur. Waarschijnlijk speelt daarna M.H.C.V. I nog tegen het Gymnasium. Vanavond brengt St Nicolaas nog een verlaat bezoek aan de 70 MHCV- leden. Laten we hopen, dat hij een nieuw terrein mee zal brengen! De levensroman van Richard Tauber Richard Tauber, de beroemde Duitse tenor, begon zijn artistieke loopbaan als dirigent. Invallend voor een afwezige tenor in Rigoletto werd hij als vokaal kunstenaar ont dekt en maakte een snel groeiende carrière als geliefd en gevierd zanger. Zijn tragische liefde voor een jonggestorven danseres neemt eveneens een plaats in in dit levens verhaal. Zoals gewoonlijk wordt dit ver haal in sterke romantische tinten opgediend. Maar strekking en in houd zijn edel, zodat het geheel zeer sympatiek aandoet, al is het geen grootse film. De Weense tenor Ru- dolf S chock wist in zijn zang een aannemelijke Tauber te scheppen. Alle leeftijden. Saison in Salzburg Het verhaal is heel eenvoudig. Het vertelt van 3 vrienden, die in een hotel in Salzburg verzeild raken. De eigenaresse staat erom bekend, dat zij iedereen er na korte tijd uitgooit. Met de 3 vrienden gebeurt dat natuurlijk niet; integendeel: de zaak krijgt nieuw leven door hun toedoen en de gasten stormen toe. Met zijn drieën worden zij verliefd bovendien en zelfs dat gaat zonder al te veel moeilijkheden. Een soort operettefilm, waarin wat wordt gezongen en gesprongen tegen de achtergrond van de Oos tenrijkse Alpen. Alle leeftijden. De troubadour Het bekende verhaal van tragische liefde en broedermoord, zoals dit in de opera van Verdi wordt ver teld. Een reproduktie van het spel, de zang en de muziek van Verdi, waar van men de technische weergave geslaagd rnag noemen. Voor opera liefhebbers interessant, als zij niet te jong zijn. Boven 14 jaar. van 7 December 1907 Op 1 December sprak Dr Al- phons Ariëns te Venray, over drank bestrijding. 38 leden traden toe tot de Bond van drankbestrijding. De nachtwacht Gijs de Korte, vroeg eervol ontslag. van 8 December 1906 Te koop waren in de goedkope winkel „De Doornboom" erwten 12 cent per pond, bruine bonen 13 cent per pond, stokvis 33 cent per pond. Pater J.H. Goumans, Kruisheer zou 22 December te Namen worden priester gewijd. - Het gilde St Eligïus, de Met- selaarsbond Sint Barbara, het St Nicolaasgilde en de Ymkersbond St Ambrosius, vierden deze week hun jaarfeest. - De heer L. van Bergen uit Roermond gaf in de muziekzaal alhier bioscopische voorstellingen. Op de onderwijzersvergadering sprak de heer G. H. de Ponti te Oirlo over „de kosten van het L.O. voor de gemeente Venray". van 9 December 1905 De schaapscompagnie hield het jaarlijks potverteren. Een cursus in veevoederkennis werd geopend voor 62 leerlingen. De heer Joh. Rambaghs te Castenray, kocht een prachtige hengst aan. Hij bezat een Vos-hengst MIRAX. Op Sint Nicolaasavond wer den de werklieden van de Sigaren fabriek der firma G. F. Aerts en Zonen, op waardige wijze in de fabriek onthaald. Op de onderwijzersvergadering leidde de heer G.H. de Ponti, hoofd van de school te Oirlo, een behan deling in over de weduwenwet. J. Martens werd belasting ontvanger te Venray. Frans van Opbergen verkocht zeep per vaatje van 30 pond voor f 1,75. Rozijnen zonder pitten kostten 9 cent per pond. Pater Misaël (Carel Godfried) Kammerer, geboren 28 november 1918 te Oud-Beijerland, trad na zijn gymnasiale studies te Venray, in de orde der Franciscanen en werd in Maart 1944 priester gewijd te Weert. Hij vertrok 21 februari 1947 naar Nieuw-Guinea. Daar werkte hij eerst ruim een jaar in het achterland van Hollandia, en werd toen als een der eersten aangewezen om naar de Wisselmeren te vertrekken. Hier kreeg hij als werkterrein de enclave der Monis in het gebied der Ekaris toegewezen, met stand plaats Kugapa. Niet alleen be kwaamde hij zich in de taal van deze bergpapoea's maar trok ook al spoedig op verkenning uit naar streken waar zelden of nooit een blanke was doorgedrongen. Op zijn reizen bestudeerde hij de gewoon ten en gebruiken der verschillende stammen, maakte aantekeningen omtrent hun taal en bracht hun woonterrein op kaart. Meermalen bezocht hij op die manier het gebied der Ugundi's. Hij wilde graag naar de nog steeds met een waas van geheimzinnigheid en dramatiek omgeven Baliem-vallei, waar nog geen blanke zich geves tigd had. In augustus 1952 trok hij uit naar de Baliem. 9 september kwam een telegram berichten, dat pater Kam merer 28 augustus op weg naar de Baliem door de Ndanis vermoord was en verbrand. Groot was de sen satie, toen 29 oktober een telegram binnenkwam meldend, dat pater Kammerer behouden en wel op zijn basis was teruggekeerd. Aan de dood was hij ontsnapt, maar de Baliem had hij toch niet geheel kunnen bereiken. Anderhalfjaar later, 12 april 1954, kwam weer een telegram binnen met de laconieke boodschap „Kam merer behouden uit Baliem terug gekeerd". Ten tweeden male had hij de tocht gewaagd, en deze keer met meer succes. Hij was de eerste blanke, die te voet ;de beroemde vallei bereikte. Kort daarna daalde er een vliegtuig van de Amerikaanse zending. Met behulp van de verslagen van zijn tochten heeft de oud-resident van Nw.-Guinea, Jan van Eechoud, bet boek „Woudloper Gods" samen gesteld. S.U.S. 2 brengt 18 december 1.600.000 loten in omloop Een kwart miljoen gulden aan prijzen zal binnen enkele weken over Nederland neerdalen als tegen prestatievoor 't kopen van 1.600.000 loten, die de financiële radio-actie „Sla Uw slag" zal uitgeven. Zondag zullen 2.000.000 folders aan de uitgang van de kerken ver spreid worden, waarin „S.U.S. 2" aan katholiek Nederland wordt voor gesteld als Nederlands grootste, at tractieve loterij. De K.R.O. zal vijf trekkingsavon den verzorgen 29 en 31 januari, 4, 5 en 7 februari waarop tel kens duizend prijzen worden uitge loot en een hoofdprijs, bestaande uit een huis ter waarde van f 20.000 of andere goederen voor hetzelfde bedrag. Er zijn in totaal zes hoofdprijzen (huizen) en vijfduizend andere prij zen, w.o. televisietoestellen, radio's, bromfietsen, naaimachines, koeien, scooters, paarden, enz. Elk lot kost een gulden en bestaat uit vijf cou pons, biedt dus vijf kansen op een van de 5006 prijzen. (Oddc ai uui kitten BOM-TAXI WED. P. BOM S ZONEN Charles Ruysstraat 14 Venray Dinsdag arriveerde op Schiphol Misaël Kammerer OFM, mis sionaris op Nieuw-Guinea. Hij werd bekend door zijn moeilijke verken ningstochten door Centraal-Nieuw- Guinea en speciaal door het feit, dat hij eerst werd dood gemeld, als slachtoffer der primitieve bevol king, maar later behouden op zijn basis terugkeerde. van 1 tot 17 DecemT WOENSDAG, VRIJDAG EN ZATEB(QUA PER-DAGEN, geboden vasten- en nding! WoensdaLlden Aurea", 7l00gn Martinus Kj Donderdf^ielei G®P*®"sP4iberg Vrqdag Tj.jaai van den Be ZaterdagBied. N 5 7 u. bietggenhi rialof. Donderde 8 u. cursus in fooi v< jongens. van 2 t/m 2 dec. 1955 GEBOREN: Muijsers Henricus, Merselo M 14 v. Rooij Wilhelmus, Oostsingel nwl6 Janssen Henriette, Leunen K 58 Arts Martinus, Merselo N 15a Arts Bernardus Keijsers Joseph, Eindstraat 9 Claessens Hendrikus, H. Peelweg 1 Koenen Jacobus, Leunen K 10 Vogels Elisabeth, Moostdijk 5 Kailey Dolfina, Woonoord Vlakw. Cox Gerardus, St. Jorispark 25 Hendriks Johannes, Langstraat 6 Jacobs Johanna, Castenray G 30d Classens Gerardus, Moostdijk 14. OVERLEDEN: Muijzers Hendricus, oud 3 dagen Merselo M 14 Vermeulen Hendrina, weduwe van Janssen H., 69 jr., Kampweg L 75c ONDERTROUWD: Hirdes Adriaan, 28 j., vertegen woordiger, Venlo, Begijnengang 15 en Maassen Elisabeth, 23 j., Ven ray, Langeweg 57. Alders Bernardus, 35 1., zuivel handelaar te Haarlem, Marnixstr. 117 en van Aarssen Jacquelina, 25 j., te Venray, Patersstraat 26. Kengen Johannes, 25 j„ loodgie ter, Venray, Maash. weg 34 en van Dlerendon'ck Hendrika, 24 j., Yssel steyn, Jan Poelsweg 13. GETROUWD: van Rooij Koos, 30 jr., wasserij- bediende en Voesten Jacoba, 19 jr. beiden te Venray. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week KAPELAAN VAN LEIPSIG Derde Zondag vd. Advent; 6 uur lm. Jan Janssen; 7 uur im. Antoon Poels en echtgenote; 8 uur lm. v. parochianen; 9 uur kindermis Joh. en Gerard Smals; 10 uur Hoogmis v. levende en overl. leden en wel doeners vd. Venrayse Harmonie „Euterpe": na de Hoogmis vaan delwijding; 3 uur kinderlof; 5 uur verg. vd. H. Familie; 7 uur Advents- oefening. Maandag: H, Mis als gisteren. 6.45 zielemis v. alle overl. parochianen; 7.30 best. jaard. Regina de Bruijn- Welten; 8.15 gest. jrd. Jacobus van Beesel, echtgen. en kinderen (3kl); 9 uur begrafenis M. Janssen-Ver meulen; 7 uur zielelof en Rozen hoedje. Dinsdag: feest v. H. Lucia. 6.45 Hoogmis t.e.v. H. Lucia v. overl. fam. Steerneman-v.d. Munckhof; 7.30 best. jrd. Simon Janssen, echtg. en dochter Wilhelmina; 7.30 zijalt. lm. zek. int. (P.); 8.15 uitvaart M. Janssen-Vermeulen. Woensdag: 6.45 Guldenmis voor overl. fam. Jansen-v. Meijel; 7.30 lm. fam. Buwalda; 7.30 zijalt. lm. Michiel Swaghoven; 8.15 gest. jrd. Jacques Willems en echtg. (2kl); Donderdag: Octaafdag v. Maria Onbevl. Ontvangenis: 6.45 lm. Peter Duijkers en Hendrina Poels; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jrd. Z.E. Heer W. H. v. Haeff (1H). Vrijdag: 6.45 lm. overl. fam. Rooij- akkeis; 7.30 lm. Elisabeth Lamers- Jacobs; 7.30 zijalt. lm. v. Apost. des Gebeds; 8.15 gest. jaard. Johanna Goumans, fam. en zoon Petrus Hub. (2kl). Zaterdag: 6.45 O.L. Vrouwhoog mis; 7.30 lm. overl. fam. v. Haren; 7.30 zij alt. lm. overl. fam. Baten- Martens; 8.15 gest. jrd. Gerard Wismans, Anna M. Thielen, Maria en Francisca Wismans en Z.E. Heer Past. Wismans (1H); 7 uur Maria- lof en Rozenhoedje. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren deze week de 23e en 24e les. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. zekere intentie (C). KERSTACTIE VOOR ZIEKEN. In de loop van deze week zullen de propagandisten van de K.A. een huis aan huis-collecte houden om geld of giften in natura in ont vangst te nemen. Deze actie wordt gevoerd in heel Venray, dus in de parochie en het rectoraat. Alle zieken krijgen dan met Kerstmis een pakje aangeboden. RECTORAAT PATERSKERK Derde Zondag vd. Advent: H. Mis sen om 6.30, 7.45, 10.30, om 9 uur Hoogmis. Communiceren begint vooraan. Eerste collecte voor onze kerk, tweede v. bissch. noden. Om 7 u. plechtig Lof, predicatie en pro cessie, ter viering vh. feest van Maria Onbevl. Ontvangenis. De bruidjes moeten kwart voor 7 in 't klooster aanwezig zijn. Dinsdag, H. Lucia, Maagd en Mar telares, 6 u! uitstelling vh. Aller heiligste, gez. H. Mis en 'savonds 7.30 lof t.e.v. H. Antonius. Woensdag 6.30 gez. H. Mis, t.e.v. Moederschap v. Maria, Gulden Mis, om zegen over onze huisgezinnen af te smeken. Vrijdag 7.30 oefening H. Kruisweg Zaterdag 3—8 biechtgelegenheid. MIS-INTENTIES Zondag 7.45 Jean Cuppen, Alber- dina Hendriks en zoon Martin, 9 u. overkleden Franc. Missiebond, 10.30 Gerardus van Leuken. Maandag 7 u. Gerardus Janssen, 7.30 Henricus Cremers en beide echtgenoten Petronella Weiten en Catharina Steegs, 7.45 Ida Gitzels- Hoffman. Dinsdag 7 u. Maria Millen-Lau- rensse, 7.30 Gerard Martens, echt genote en Kinderen. Woensdag 7.30 Hendrikus Holt- ackers en zoon Jan. 7.45 José Kre- mer-Vullinghs. Donderdag 7 u. Anna Keijzers-van Bracht, besteld door de buurt, 7.45 Ida Gitzels-Hoffman. Vrijdag 8.30 vd. zielen i.h.vagevuur Zaterdag 7.30 Jos. Janssen, 7.45 t.e.v. O.L. Vrouw (R). 8.30 Ida Git zels-Hoffman. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de beideH. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 best, zm v. Joannes van Rooij en echtgenote. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Peter Joannes Peeters. Woensdag: 7.30 best. zm voor de overl. fam. van SoestvanVegchel. Donderdag: 7.30 H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van Oostrum. Vrijdag: 3e Vrijdag der maand, dus missievrijdag v.d. jeugd; 7.30 best. zm voor vr. Wolters; onder de H. Mis gen. H. Communie van de kinderen voor de missie. Zaterdag: 7.30 best. zm voor Jan Hendriks; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 3e Zondag vd. Advent, 2e Zondag der maand, alg, H. Communie vd, H. Familie afd. mannen en jonge lingen, 6.30 H. Communie, leesm. 7 uur en 8.30, parochiemis 10 uur, 3 uur kruisweg en lof, daarna ver gadering H. Familie mannen en jongelingen. Ie collecte vd. kerk, 2de voor 't Bisdom. Maandag 7.30 best. hoogmis vd. levende en overl. leden vd. Bijen- bond St. Ambrosius. Dinsdag, feestdag vd. H. Lucia, patrones vd. Boerinnenbond, 7.30 hoogmis vd. levende en overl. leden vd. Boerinnenbond. Alle leden wor den verzocht deze H. Mis te komen bijwonen.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2