Oliebollen en het Centrum Iiiter-Parochiêle Kerst-actie. Venray's Harmonie wordt harmonie Euterpe WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIjI^^r'kWARTAAI.'I L25 Buiten Venr.y f 1.4 g Veilig verkeer Openbare bekendmakingen Verplichte In enting tegen pokken. Zaterdag 10 December 1955 No 49 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f ONDERVINDT 'T H KLEDING WINT'T PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN Vé "EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRrnA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 Het Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum bestaat 5 jaren. We menen in onze argeloosheid wel eens, dat in deze tijd van sociale verzekeringen, van hulp van de wieg tot het graf, er feitelijk geen materiële nood, geen armoede me^r bestaat in ons vaderland, in onze eigen plaats. De f 70.000. die dit jaar op de gemeentebegro ting staan voor het Burgerlijk Armbestuur spreken echter een geheel andere taal. Evenmin als de ontelbare rapporten van het Soc. Charitatief Centrum, dat nu 5 jaren in Venray werkt. Wie dus zou menen, dat liefdadi ge instellingen als een Vincentius-, een Elisabethvereniging e.a. in deze moderne tijd niet meer op zijn plaats zouden zijn, heeft het jammer genoeg mis. Er moet alleen al in de materiële nood ont zaggelijk veel hulp geboden worden. En deze nood kan en mag niet alleen door een neutrale overheid worden opgelost, maar allereerst en vooral door verenigingen, die werken op basis van een levens beschouwing. De hulpverlening van een medemens in nood grijpt im mers diep in het leven van die medemens. Men geeft wel tien tallen guldens, maar daar is het niet mee afgelopen. Want door die gift beïnvloed men het leven van andere mensen in belangrijke mate. Een mens in nood is bovendien zeer vatbaar voor elke invloed, zowel ten goede als ten kwade. Het is daarom van groot belang dat de hulp door geloofsgenoten wordt gegeven en dat katholieken ook door Katholieke organisaties worden geholpen. Daarbij komt en het is jammer dat dit punt door zovelen wel eens wordt vergeten dat de kerk van Christus een kerk van liefde is. En voor die kerk als gemeenschap en voor de katholiek als individu bestaat de taak en de plicht tot naastenliefde. We hebben tot heden alleen maar gesproken over materiële nood. Maar er is nog een andere, waar voor het bovenstaande nog uit drukkelijker geldt. En dat is de geestelijke nood. Zeg nu niet, dat die in Venray niet te vinden is, want ook hiervan kunnen honderden rapporten U een andere taal doen horen. Hoeveel gezinsmoeilijkheden zijn er, die gezinnen uiteenrukt en soms vernietigd Hoeveel huis vestingsproblemen vreten aan het geluk der mensen Welk een leed had voorkomen kunnen worden bij vele jonge mensen door een goede beroepskeuze Hoe treurig is het soms gesteld met de geestelijke volksgezondheid, hoeveel lichamelijk en geestelijk gehandicapte mensen hebben de bijzondere zorgen van hun mede mens nodig. En dan hebben we nog maar enkele punten opge noemd. Ook en vooral op dit terrein is hulp soms zo dringend nodig. In plaats van dus af te nemen, is het Charitas-werk eerder toegenomen. SAMENWERKING Dit hebben de Bisschoppen dan ook duidelijk gezien en men heeft gezocht naar een organisatievorm om het sociaal-charitatieve werk zo effectief mogelijk te doen zijn. Alleen door samenwerking in en van de verschillende liefdadige en sociale verenigingen onderling is de grote geestelijke en materiële nood van dit ogenblik op te lossen. Die samenwerking heeft men ge vonden in het Sociaal Charitatief Centrum, dat zorgt dat de hulp deskundig verleend wordt. Het is immers noodzakelijk dat men inzicht heeft in de oorzaken van de nood en in de middelen en mogelijk heden om deze te lenigen. Terwijl bovendien in deze organi satie ook andere dan juist lief dadige instellingen een taak vinden, juist omdat dit werk een taak is van de gehele katholieke gemeen schap. Zo is dan het Centrum geboren, als een soort overkoepelend orgaan van alle sociaal-charitatieve orga nisaties (zoals gezinszorg, kruis vereniging, reclassering, meisjes bescherming enz.) en de charitatieve instellingen (als Vincentius, Elisa beth, Santos enz. enz Het Centrum stelt zich tot doel de samenwerking tussen de sociaal- charitatieve instellingen te bevor deren; aandacht te vragen voor de algemene problemen in een gemeen schap en zo mogelijk voorzieningen daarin te treffen. Deskundige krachten, nl. maatschappelijke werksters, bekijken die problemen en helpen verder gaarne de ver schillende instellingen hun doel te bereiken. Ze zijn er echter niet voor en die mening heeft wel eens post gevat om nu maar al het sociaal-charitatieve werk te doen. Het werk van vrijwilligers blijft daarnaast meer dan noodzakelijk. De caritas-gedachte moet leven in de gehele katholieke gemeen schap en het is daarom van belang, dat zoveel mogelijk mensen bij het werk worden ingeschakeld. Met dit doel voor ogen heeft men hier in Venray dan ook reeds enkele cur sussen gegeven aan jonge mensen, om hun op de verschillende terrei nen van het caritaswerk beter wegwijs te maken en de grote betekenis daarvan beter te doen begrijpen. VIJF JAREN is nu het Centrumwerk in Venray bezig. Vijf jaren van opbouw en uitbouw. In het bestuur zitten de verschillende afgevaardigden van bovengenoemde organisaties, maar daarnaast zijn in iedere parochie parochiële comité's opgericht, die in de parochies het Centrum ver tegenwoordigen en zoveel mogelijk zelfstandig het werk doen. Komt nu iemand hulp vragen, bij welke instantie of vereniging ook, dan wordt dit verzoek automatisch doorgegeven aan het Centrum. Kan de instelling de hulp zelf verlenen, dan doet ze dat rustig. Meent ze, dat hier eerst eens een diepgaand onderzoek moet ingesteld worden, dan worden de maatschappelijke werksters ingeschakeld, die hier over een rapport uitbrengen aan de vereniging, die dat gevraagd heeft. Kan deze vereniging zelf niet voldoende hulp verstrekken, dan wordt het in 't parochieel comité besproken, waardoor de mogelijk heid er is, dat alle daarin ver tegenwoordigde verenigingen hun steentje bijdragen. Zo wordt dus de hulp zo effectief mogelijk ge geven op alle terreinen van het leven. Uit het vorenstaande blijkt dat het Centrum zelf, behoudens een heel uitzonderlijk geval zelf geen hulp verleend, maar doorgeeft aan de verschillende charitatieve instel lingen. Dit nieuwe werk is in de afgelopen vijf jaren gegroeid, zoals alles groeien moet. Niet iedereen ziet het belang van een goede samenwerking zo maar op het eerste gezicht. Men moet eerst wat ervaring hebben en zo hebben we kunnen zien, dat vooral de laatste jaren het werk en de samenwerking groeide en nog steeds groeiende is. Daarvan profi teren niet alleen de verenigingen, maar op de allereerste plaats de charitas en de lijdende evenmens. EN NU DE OLIEBOLLEN Nu vraagt U zich af, wat nu feitelijk die oliebollen hiermede te maken hebben. Dat is hoofdstuk twee, want men heeft in centrum kringen dit eerste lustrum eens aan willen grijpen om de caritas- gedachte bij de mensen weer eens wat nader toe te lichten, wat beter bij te brengen, zodat het idee, dat iedereen verplicht is zijn lijdende evenmens te helpen meer nog gaat leven. Daarom is er de volgende week de caritasweek, die begint met een verdiepingsmorgen nu Zondag. Maandagavond is er een feest- vergadering, waarop Deken Beel in zaal Wilhelmina zal spreken over het centrum-werk. Vrijdag is er een filmavond, waarin de be kende film van „Kinderen van de Straat" een beeld zal geven van een der facetten van het sociaal charitatieve werk en Zondag 18 December zal dan in de parochie Venray de sluiting der week zijn met preek en collecte. Daarnaast is er de afgelopen week op alle scholen van het Dekenaat over de caritas gepraat en is het centrumwerk daar be sproken. De schooljeugd heeft toen gevraagd om zelf ook iets te kun nen doen. Daarvoor zijn toen enkele acties ontworpen en zo zult U van middag al de MULO voor de deur zien staan voor kapot speelgoed, dat nog te repareren is. St. Nicolaas is voorbij en de eerste slachtoffers zijn natuurlijk al gevallen. Geef die mee en maak daarmede andere, minder goed- bedeelde kinderen blij, want alles wordt door de jongens van de Nijverheidsschool netjes gerepa reerd en dan wordt het afgeleverd aan die jeugd, waarvoor St. Nico laas geen tijd en geen geld had. De hoogste klassen van de meis jesscholen van het Dekenaat doen in de naai- en breiles eens extra hun best en maken allerlei nuttige spullen, ook weer voor de behoef tige evenmens. Jerusalem zorgt voor grote pakketten en ook het Gymnasium zal zijn steentje bij dragen om van deze week inder daad een liefdeweek te maken. En dan zijn er de oliebollen. De Huishoudschool begint Maandag met alle leerlingen oliebollen te bakken. Duizenden en duizenden van die heerlijke dingen worden klaar gemaakt, om Dinsdag ieder een in Venray en in het gehele Dekenaat van oliebollen te kunnen voorzien. Deze spontane actie van de oudere vrouwelijke jeugd'is bedoeld als extra hulp voor de zeer berooide kas van het Centrum. Dit werk kost nu eenmaal veel geld en ondanks de zeer gewaardeerde steun van Rijk, Gemeente en andere organisaties valt het dikwijls zeer moeilijk de touwtjes aan elkaar te knopen. Welnu, men wil het nu met oliebollen doen, mits U en iedereen Dinsdag a.s. zijn offertje brengt voor het zakje oliebollen, dat U die dag zal worden aange boden. Deze originele actie moet slagen. Niet alleen uit waardering voor het werk van de honderden meisjes, niet alleen omdat de oliebollen lekker zijn, maar vooral omdat daardoor het caritaswerk in ons Dekenaat kan uitgroeien en ver beterd kan worden tot heil van onze hulpbehoevende evenmens. En daarom zal deze oliebol niet alleen een bekroning zijn van het eerste lustrum, maar tevens de inzet zijn voor een nog beter georganiseerd werk in de toekomst. En daarom reeds nu: smakelijk eten. Kjjk uit, de pijl Is geen toverstaf Veel bestuurders verkeren (en dan zeer positief ten onrechte) in de mening, dat het uitsteken van de pijl alleen voldoende is. We zeg gen met de meeste klem, dat de richtingaanwijzer een hulpmiddel is. Het ontheft U niet van de plicht, zich persoonlijk te overtuigen of Uw manoeuvre verantwoord is, waarbij U rekening :moet houden met het feit, dat Uw spiegel een dode hoek heeft. De pijlen moeten een langwerpige vorm hebben, de lengte moet ten minste driemaal de breedte zijn. Ze moeten zowel naar voren als naar achteren een oranje-geel tot oranje rood licht uitstralen. Verder is het nodig, dat de richtingwijzers dui delijk buiten de carrosserie uit steken. Als deze rood van kleur is, doet dit aan de duidelijkheid geen goed. Ook de zgn. clignoteurs zijn toe gestaan. Kleur ook oranje-geel tot oranje-rood. We onderscheiden die, welke uitstekend (met de klemtoon op „uit") opzij zijn aangebracht en die, welke zijn geplaatst aan de voorkant van de auto en in de achterzijde. In het eerste geval kan men er met twee volstaan, in het tweede moet men er vier hebben. Clignoteurs worden vaak toege past, vooral om het feit, dat ze minder kwetsbaar zijn dan de pijlen. In minstens even sterke mate als bij de pijlen geldt ook hier: „Over tuig U zelf van het achterop ko mend verkeer, de clignoteur geeft geen vrijbrief". Herhaalde malen komt het voor, dat de pijl klemt. Een enkele keer ziet men ze zelfs naar twee kanten tegelijk uit staan. Wees voorzichtig en houdt ze voordurend onder con trole. En de pijl èn de clignoteur zijn veiligheidsfactoren, maar de voor naamste bent U zelf. Geef wat kleinigheid uit voor reparatie voor het U groot geld gaat kosten! Landbouw en veeteelt. HERFSTKALVEREN Al worden de meeste kalveren in de nawinter geboren, toch is het aantal herfstkalveren nog vrij groot. Vele boeren geven aan de herfst kalveren de voorkeur, vooral voor later. Een bekend feit is, dat de opfok van herfstkalveren duurder is dan die van de voorjaarskalveren. In de praktijk menen wij echter vaak te kunnen waarnemen dat men en dat geldt voor alle kalveren nog wel eens wat te royaal met volle melk is. Al willen wij nu niet direct een zeer schrale opfok- methode aanbevelen (daarbij hoort dan in elk geval in de komende zomer een prima, prima kalver- weide; en hoeveel bedrijven be schikken daarover toch kan hier nog wel wat worden bespaard. Dit betekent, dat wij een grotere plaats ingeruimd zouden willen zien voor ondermelk, karnemelk of wei. Dit zijn voortreffelijke voeder- middelen. Zij hebben één nadeel: zij zijn namelijk armer aan vitamine A en D dan volle melk. Bij de huidige industriële ontwikkeling is dat echter geen bezwaar, want voor een paar dubbeltjes kan men deze behoeften dekken. Speciaal willen wij wijzen op de z.g. vitamine-stoot, waarbij men na éénmalig toedienen voor drie maan den van deze zorgen is bevrijd. Het spreekt wel vanzelf, dat ook de latere kalveren deze vitamines moeten ontvangen, want speciaal aan vitamine D is de nawintermelk zeer arm en ook met vitamine A is het dan niet altijd rooskleurig gesteld. Hierop komen wij nog wel eens terug. Voor de herfstkalveren geldt in elk geval: verstrekt vita mines. C.V.V. AMERIKAANSE AANPAS SING VAN PRODUCTIE AAN MARKTVERHOUDINGEN Prof. Murray Benedict, hoogleraar in de landbouweconomie aan de universiteit van Californië, merkt in een door hem voor het „Twen tieth Century Fund" opgestelde studie op, dat, hetzij door regerings maatregelen, hetzij individueel of collectief, de boeren het uiteindelijk noodzakelijk zullen vinden hun pro ductie aan te passen aan de hoeveel heden, die de markten willen af nemen tegen prijzen, welke de boeren bereid zijn te aanvaarden. Het opeenhopen van voorraden door de regering, met op de lange duur geen ander doel dan het over nemen van deze voorraden uit de handen van de boeren, kan niet zeer lang worden voortgezet, zo wordt opgemerkt. Prof. Benedict waar schuwt, dat het resultaat waar schijnlijk een volledige ineenstor ting van de prijsstructuur van de landbouwproducten zal zijn. Naar zijn schatting hebben de federale programma's stabilisatie van de prijzen en het inkomen de boeren de laatste jaren meer dan 300 millioen dollar per jaar gekost en bezit de regering thans land bouwproducten ter waarde van 7 milliard dollar, of heeft zij ver plichtingen omtrent deze producten. „De tijd schijnt thans te zijn ge komen, dat wij, of wij willen of niet, vooruit moeten zien en trachten een landbouwprogramma te ontwikkelen dat geschikt is voor omstandigheden, die noch de buitengewone bloed armoede van de depressiejaren weer spiegelen, noch de zeer grote vraag van de jaren na 1940, aldus prof. Benedict. Omtrent tarwe wordt opgemerkt, dat het een eerste vereiste is een plan te ontwerpen, waarbij de ont vangen prijzen de voorkeur weer spiegelen van verbruikers voor be paalde graantypes, om aldus al te grote stimulering van de minder gewenste types en kwaliteiten te voorkomen. Een van de wijzen, waarop dit vraagstuk kan worden aangepast is elke tarwesoort haar eigen betrekkelijke prijsniveau te laten vinden in een vrije markt en voorzieningen te treffen voor een subsidie, welke gerechtvaardigd wordt geacht. Het evenwicht voor katoen is niet sterk verstoord. Matige verande ringen van het bestaande program ma zullen tot gevolg hebben, dat in de meeste jaren de voor export beschikbare katoen wordt afgeno men. Voorgesteld wordt het katoen programma op eenbonafidelenings- basis te plaatsen, welke iets lager ligt dan de tegenwoordige om een zakelijk verantwoorde verhandeling van de Amerikaanse katoen op de binnenlandse en de internationale markten mogelijk te maken. Het hoofd van plaatselijke politie te Venray vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de verleende bijzondere machtigingen tot het voorhanden hebben van een vuurwapen op grond van de Vuur- wapenwet 1919 hun geldigheid op 1 januari a.s. verliezen. Vóór die datum dienen aanvragen om een nieuwe machtiging ter gemeentesecretarie afdeling I te worden gedaan. Tegen degene, die na 1 januari 1956 niet in het bezit is van de bedoelde machtiging, zal onmiddel lijk procesverbaal worden opge maakt. Venray, 3 december 1955. Het hoofd van de plaatselijke politie A. H. M. JANSSEN Burgemeester en wethouders van Venray brengen, op verzoek van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, ter algemene kennis, dat in de loop der laatste jaren bij herhaling ernstige bezwa ren gerezen zijn tegen de activi teiten van zekere instellingen, welke zich bezig houden met de opleiding en verstrekking van geleidehonden voor blinden. In verband hiermede is het van de grootste betekenis, dat het publiek voortaan UITSLUITEND zijn gaven schenkt aan die instel lingen terzake, welke een ligitimatie- bewijs kunnen tonen van de stich ting „Het Nederlandse Blinden wezen" (waarin o.m. landelijke blindenorganisaties samenwerken Men kan zich hiervan overtuigen door de colporteurs inzage van dit ligimitatiebewijs te vragen. Venray, 30 november 1955 Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat de gemeente-begroting voor het dienstjaar 1956 en de begrotin gen van de takken van dienst gemeentewerken eji woningbedrijf voor 1956 heden ingevolge het be paalde in de artikelen 238 en 253 der gemeentewet aan de raad zijn aangeboden en ter secretarie voor eenieder ter inzage zijn nedergelegd Wij willen U nog graag even in gedachten brengen, dat wij nog steeds zijn in de „geef-maand". Op onze oproep van verleden week mochten wij echter tot nu toe geen reacties ontvangen. Door de drukke Sinterklaastijd is dit wel begrijpelijk. U weet reedswatwelkomis.nl.: verduurzaamde levens middelen, koffie, thee, zeepwaren, schoenen etc. Leveran ciers van deze artikelen, volg het voorbeeld van de manufacturiers en geef even een telefoontje aan 666 Venray om bij U een pakketje met deze waren te komen afhalen, door het Charitatief Centrum. Wij hebben nog een nummer, namelijk ons gironummer 52742 ten name van de Nederlandse Credietbank, Venray waar, ten gunste van de Kerstactie voor de armen van de parocnie, Uw bijdragen kunnen worden gestort. De armen van de parochie, Uw evennaasten, wachten op Uw gaven. HET KERSTACTIE-COMITÊ Zondag zal het een grote dag zijn voor Venray's Harmonie, Dan viert ze op de eerste plaats haar 95-jarig bestaan, op de tweede plaats viert ze het herstel van de oorlogsschade, op de derde plaats maakt ze een nieuw begin met de uitbouw van het corps, op de vierde plaats komt voor het eerst de ge-uniformeerde Harmonie zich presenteren en op de vijfde en laatste plaats wordt Venray's Harmonie weer omgedoopt en krijgt de naam van de vroegere fanfare Euterpe, die voor 1911 be stond. Het is dan ook geen wonder, dat bestuur en leden besloten hebben Zondag de bloempjes maar eens buiten te zetten en met een muzi kale rondgang Venray's bevolking te danken voor het vertrouwen in de afgelopen 95 jaren genoten en kond te doen van de vele nieuwe plannen, die op stapel staan. Laten we dan beginnen bij het begin. Om 10 uur zal in de Sint Petrus Banden een plechtige H. Mis zijn voor de levende en overledene leden en weldoeners. Na deze H. Mis zal Venray's Harmonie aan treden in het priesterkoor om daar de wijding van het nieuwe vaandel muzikaal te omlijsten. Het nieuwe vaandel wordt gewijd door de H.E. Heer Deken. De Har monie zal dan voor het laatst optreden in haar oud uniform: de blauwe pet. Het nieuwe vaandel is een cadeau van de Venrayse industriëlen, die in clubverband onze Harmonie met dit presentje hebben bedacht. Een van Nederlands beste kunstenaars Mevr. Stokhof heeft een nieuw modem vaandel ontworpen en uit gevoerd. Ze is geheel van de oude fanfares-drapeaux afgestapt en een nieuw fris en fleurig vaandel zal voortaan de komst van Venray's Harmonie aankondigen. Om half drie zien we dan voor het eerst Venray's Harmonie in haar nieuw uniform uitrukken met volledige bezetting. Dat wil zeggen, dus ook de nieuwe tamboer-maitre, de dieptetrommen, de nieuwe schellebomen en dan de leden in het nieuwe grijs-blauwe uniform met witte koppel. Ze trekt dan naar het Gemeentehuis, waar het gezelschap ontvangen wordt door Burgemeester en Wethouders en genodigden. Daar zal het nieuwe vaandel officieel worden overge dragen door de schenkers en zal de heer Burgemeester namens de Venrayse bevolking de uniformen overdragen aan de leden van Ven ray's Harmonie, die daarmede dan tevens worden geinstalleerd. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS De zuigelingen uit de kom worden op donderdag 15 dec. verwacht. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op DONDERDAG 15 DE CEMBER a-s. des namiddags 2 uur in het Consultatiebureau, Merselo- seweg la, alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze in enting tegen de pokken, voor de kinderen wonende in de KOM der gemeente, en op 22 DECEMBER a.s. des namiddags 2 uur voor de kinderen wonende in de KERKDORPEN der gemeente. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de inen- Nadat dan nog een mars is ge blazen zal als slot van de plechtig heid de naamsverandering worden aangekondigd en zal aldus de ge heel nieuw ge-uniformeerde Har monie EUTERPE Venray een muzikale rondwandeling houden door de kom. Het is haast vanzelfsprekend, dat de feestvierende Harmonie ook graag anderen in feestelijke stem ming wil zien en dat ze dus graag door be vlagde straten trekt. Daar voor zullen echter Venray's inwo ners zeker zorgen. Zo trekt dan ge-uniformeerd de Harmonie Euterpe de laatste vijf jaren binnen, die haar nog scheiden van het eeuwfeest. En als men hoort wat men in die vijf jaren nog allemaal klaar wil maken, dan zal het honderdjarig bestaan niet alleen een prachtig feest te zien geven, maar ook een Harmonie, die klinkt als een klok. Maar voorlopig duimen we voor goed weer op a.s. Zondag. en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar worden ge steld. ting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 15 DECEMBER geënt zijn terugko men op DONDERDAG 29 DECEM BER a.s. en die op 22 DECEMBER geënt zijn terugkomen op DONDERDAG 5 JANUARI a.s. op dezelfde plaats en hetzelfde uur als boven aange geven. Volgens de inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 7 december 1955. Burgemeester en weth. van Venray A. H. M. JANSSEN, burgenï. H. VORST, secretaris Inbraken in Noord-Limburg Dinsdagnacht is Venray, Deume en Griendtsveen het operatieterrein geweest van enkele inbrekers. Te Deurne werd ingebroken in de kantoren van de Coöperatieve Zuivelfabriek. De kantoren werden overhoop gehaald. De buit bedroeg drie guldenDe brandkast was waar schijnlijk een te zwaar karwei. Wa ren de onverlaten een nacht eerder gekomen dan was de buit groter geweest. Een bedrag van 3000 gulden lag toen in een trommel in een der kasten voor het grijpen. Te Griendtsveen hadden de in brekers zich toegang verschaft tot de Lagere Jongens- en Meisjes school. Tot op heden werd hier echter niets vermist. Wel is in deze plaats een partij koper ten nadele van de Nederlandse Spoorw. ontvreemd. Te Ysselsteyn brachten de inbre kers een bezoek aan de kantoren van de Boerenbond waar tevens ook de Boerenleenbank in is onderge bracht. Ook hier werd alles door zocht, Vermist werd er echter niets. De Rijkspolitie van de verschil lende posten in Noord-Limburg en Oost-Brabant is momenteel bezig aan een intensief onderzoek. Bij de drie inbraken zijn bepaalde punten van overeenkomst ontdekt. Het is niet uitgesloten, dat bij de drie in braken dezelfde personen aan het werk zijn geweest. Biggenmarkt Op de biggenmarkt van Maandag j.l. werden 128 biggen aangevoerd, welke verhandeld werden tegen prijzen tussen f 37 en f 45. Stroper gepakt Dinsdagnacht werd in de Vrede- peel een stroper op heterdaad be trapt door de Rijkspolitie. Een geweer en 39 patronen werden in beslag genomen. Landbouwer van dak gevallen De 50-jarige landbouwer B. te Merselo, die bezig was met herstel werkzaamheden aan het dak van zijn boerderij viel van het dak af. Met zware inwendige verwondingen, gebroken ribben en een zware hersenschudding moest B. overge bracht worden naar het ziekenhuis.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1