4 Pik-iu actie De Sint Monopolie spelen SPORT J. Coenen Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Bestuur Bakkersbond Bij mp vertrek naar de Missie Jengdige prestatie St. Nicolaas- geschenken Parfumerie KEUS POELS Rijwielhandel Siagerq J. MDERS PRIJZEN SLACHTKIPPEN lette loopjongen VULPENNEN en andere cadeaux 10 korting C. VAN ES houtackers f te TE Gn Gn Plr I Plai Voor> en br MIRt gare 2.2 coo Uitslag Donderdag (Harmonie-loterij) 11850 33882 12217 9335 12175 27223 2248 40286 47723 26244 20699 42593 48571 521 18699 men een toegangskaartje voor de ontspanningsavond van volgende Zondag. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ressort werd gedurende de maand november ingelegd f 97.006.28 en terugbetaald f 58.425.73. Benoemd Tot gemeente-opzichter van Schijndel(N.-Br.) werd benoemd de heer H. Hofman uit Venray. Het vertrek van de heer Hofman zal een groot gemis betekenen voor de diverse jeugdorganisaties. Hij was o.a. leider van de huisvlijtclub, die het vorig jaar zo'n succes had roet de huisvlijttentoonstelling, die hier gehouden werd. De jeugd-O. en O. gaat verder en wel met een Sinter klaasviering. De leden zijn Vrijdag avond om 8 uur van harte welkom in San Damiano, waar wij op een of andere manier te doen krijgen met de man, die altijd goed is, ook na 6 December. Tot onze spijt was Sinterklaas Donderdagavond nog bezet. Wilden wij de echte hebben, dan moesten wij wachten tot Vrijdag. Onze be weging is te nieuw. Hij zou het bijna vergeten zijn. Daar jeugd- O. en O echt wil zijn, kan zij niet volstaan met surrogaat en namaak en heeft zij geduld tot Vrijdagavond. Vergadering Gemeenteraad van Venray. Donderdagnamiddag vergaderde de Raad van onze gemeente in zo genaamd comité-generaal, ter be spreking van de begroting 1955. Vooraf was een openbare raads vergadering, waarin de navolgende voorstellen ter tafel kwamen: A. aankopen van enkele stukjes grond bij de kerk van Oirlo, voor wegverbeterlng. B. onbewoonbaarverklaring van de woning Langstraat 31. C. herverkiezing van de com missie van advies, als bedoeld in de woonruimtewet 1947. Vorig jaar hadden daarin zitting de heren H. Janssen, Gouden Leeuw, L. Janssen uit Lull, H. van Gerven, Merselose weg, P. Steeghs uit Castenray en P. van Opbergen, Markt. Deze heren stelden zich weder om verkiesbaar. D. verkoop van grond op het Veulen, ten behoeve van een daar te bouwen Mariakapel. E. goedkeuring van de aankoop van 24 nieuwe banken en andere leermiddelen voor de Ursula-scho- len te Venray. F. verschaffen van een lening van f 12.000 aan de Stichting Zie- kenvervoer Venray. G. het ruilen van kavel 11 in de Meerselse Peel, groot 16 ha., tegen 3 ha. aan de Hoebertweg en uitbreidingsplan zuid met A. van Osch, Akkerweg 4a. van Osch moet dan ruim f 7000 bij betalen. Hulsvlytclub voor jongens a.s. Maandag is geen huisvlijtclub wegens pakjesavond. De jongens die een Kerst-bouwplaat besteld hebben, kunnen die vandaag Zater dagmiddag vanaf 3 uur komen af halen bij de leider P. Hendriks, Schoolstraat n.w. 5. Klokkengelui in de nacht De parochianen van Oostrum, werden een dezer nachten opge schrikt door het klokkengelui van de kerk. Velen togen naar de kerk om te zien welk onheil diep in de nacht wel ontstaan was in de parochie. De oorzaak was een defect in de electrische leiding in de toren. KOLEN UIT DE PEEL NIET MEER NODIG Bij de behandeling van de begro ting van Economische Zaken inde Tweede Kamer, heeft de heer Jans sen (KVP) tot minister Zijlstra de vraag gericht, ot men niet uiter mate voorzichtig moet zijn met het voortgaan van het kostbare onder zoek naar de steenkool-rijkdommen van de Peel. De heer Janssen wees er op, dat het toch zeker 25 jaar zal duren, alvorens steenkoollagen van de Peel iets kunnen opleveren. Hij vroeg zich af of de enorme ontwikkeling van de kern-energie de toenemende afkeer van de mijn- ar heid en het nog onbeantwoord blijven van de vraag, ot de lagen van de Peel wel exploitabel zullen zijn, nog wel verantwoord is om dit onderzoek voort te zetten. Hij drong erop aan, dat twee deskundigen op het gebied van de kernenergie in de Peelcommissie zitting nemen, en wees in dit ver band op de samenhang die er bestaat tussen de tot dusver ge bruikelijke energiebronnen en de kernenergie. Potasch en Perlemoer met VACANTIE Dit is de titel van het blijspel in drie bedrijven, dat op Zaterdag 10 december in hotel van Bergen te Gennep komt, met Johan Kaart en Johan Boskamp. Een voorstelling die in haar genre tot de beste behoort welke momenteel in Nederland worden gegeven, reeds enkele honderden voorstellingen werden gegeven en het laat zich aanzien dat ook de 1000 zal worden gehaald. ONGELUKKEN Vorige week zaterdag kwam het 5-jarige dochtertje v. d. M. in de Grotestraat, onder de bromfiets van v.d. H. Beiden kregen lelijke schaaf wonden en moesten zich onder be handeling van de dokter stellen. Bij de kleine werd lichte hersen schudding geconstateerd. De brom fiets bekwam materiële schade. Donderdagmiddag omstreeks vier uur vloog door onbekende oorzaak de bestelwagen van de siroopfabriek Goumans, tegen een boom op de weg VenrayDeurne. De wagen werd bestuurd door de 74-jarig'e eigenaar, de heer M. Goumans. Door de slag werd Goumans uit de wagen geslingerd en 'bleef zwaar gewond langs de weg liggen. Hij werd over gebracht naar het ziekenhuis, al waar hij bij aankomst moest wor den voorzien van de H. Sacramen ten der stervenden. De wagen was totaal vernield. De toestand van het slachtoffer is zorgwekkend. Kamers worden uitgebreid De Tweede Kamer heeft zich met 75 tegen 6 stemmen alleen de V.V.D. was tegen verenigd met de beide voorstellen tot wijziging van de Grondwet, om daarin vast te leggen, dat het aantal leden van de Tweede Kamer zal worden uit gebreid tot 150 en van de Eerste Kamer tot 75 leden. Reeds bij de verkiezingen in 1956 zullen de candidaten-lijsten dertig namen bevatten. Munitie in Overloon Elf jaren na de bevrijding krijgt men in Overloon bij het ploegen nog kisten munitie naar boven. Dat overkwam deze week een boer, die toen zijn ploeg bleef haken, zijn paard nog eens extra aanspoorde en twee kisten handgranten voor de schaar zag komen. De boer liet paard en ploeg in de steek en eerst toen de opruimings dienst het gevaarlijke spul gede monteerd en vervoerd had, was er weer van ploegen sprake. Maar als de ploeg nu blijft haken, doet men het wat kalmer aan. Dodelijk ongeluk Dinsdag is op de Helmondseweg te Deurne, wederom een jongen doodgereden. Dit is de vijfde dode, in twee jaren tijd, die op deze weg aan het verkeer ten offer is gevallen. De Deumese standsorganisaties hebben in een telegram aan Ged. Staten verzocht, nu eindelijk eens het reeds lang geprojecteerde rij wielpad aan te leggen, voor dat nog meerdere slachtoffers vallen. Gemengd zwemmen Met algemene stemmen heeft de raad van Geleen dinsdagavond be sloten om het gemeentelijke zwem- reglement in die zin te wijzigen, dat voortaan gemengd gezwommen mag worden in gezinsverband. Hou ders van gezinskaarten, zo werd be paald, mogen voortaan met alle kinderen uit hun gezin gaan zwem men. Voorheen was dit alleen voor kinderen beneden de leeftijd van twaalf jaar toegestaan. Uitvoer van fruit en groente naar Duitsland De YVestduitse autoriteiten heb ben machtiging verleend voor in voer uit Nederland tot een bedrag van 20 millioen D.M., waarvan 10 miljoen voor fruit en 10 miljoen voor groente. Voorts werd een vroeger invoer contingent voor rijst verhoogd met 1.575.000 D.M. Melk één cent duurder? Het landbouwschap heeft aan de regering voorgesteld de prijs, die de regering aan de boeren garan deert voor de melk in het nieuwe melkprijsjaar (1955-1956), vast te stellen op 22,7 cent per kilo melk met een vetgehalte van 3,7 pet. Voordezandgebieden en de andere slechte gronden de „duurst wer kende gronden" zou op deze ga rantieprijs een toeslag moeten wor den gegeven van 2,2 cent per kilo. De overgangsgebieden zouden een gedeeltelijke toeslag moeten krijgen. De verrekenprijs zou volgens het Landbouwschap 26 cent per liter moeten worden (vorig jaar25 cent). Trein op een groep arbeiders ingereden. De sneltrein, die Woensdag om 12.34 uit Sittard naar Maastricht was vertrokken, is tussen Sittard en Geleen op een groep spoorwer- kers ingereden. Twee mannen kon den niet meer wegspringen en werden gegrepen. Zwaar gewond zijn de twee slachtoffers uit Neder- weert, naar het ziekenhuis te Sit tard overgebracht. Voor het leven van een hunner wordt gevreesd. Weet wat U doet Koopt bij Ebberink uw alpino, pet en hoed Jongen door vrachtauto gegrepen en gedood Het tweejarig zoontje Frankie van de familie Verboekstuit Helden- Panningen is dinsdag door een vrachtauto gegrepen en op slag ge dood. Het ongeluk gebeurde toen het jongetje plotseling de Maas- breseweg overstak. Tegen verkoper van boerderij f 45.000 geëist. Tegen de 49jarige eigenaar van een boerderij bij Woerden werd door de procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam een geldboete van f 45.000 geëist, om dat zijn boerderij, grond, veestapel en inventaris voor een te hoge prijs werd verkocht. S.V.V.-nieuws Zondag heeft vele prettige ver rassingen gebracht voor SVV. En dat was nodig. Op de eerste plaats voor de club zelf die niet bepaald een prettige week achter de rug had -en die links en rechts nog al eens wat verwijten te horen kreeg. Op de tweede plaats voor de supporters, die de gang van zaken in de voetbalclub en speciaal in het eerste elftal dikwijls allesbehalve aangenaam vonden. Het antwoord is dan Zondag j.l. gegeven, toen SVV tegen het ster kere Irene, vooral dank zij hetprach- tige werk van de keeper, een 21 overwinning wist te behalen. Een spannende wedstrijd, die Tegelen echter volkomen verrastte. Wil dat nu zeggen, dat het nu wel allemaal recht zal komen. On getwijfeld niet. De geest in de ver eniging mag dan verbetert zijn, ons spelpeil ligt toch niet bepaald hoog. We hebben dat Zondag j.l. ook weer kunnen zien en willen we inderdaad een rol mee spelen, dan zal zeker de training heel wat intensiever moeten zijn en ernstiger worden aangepakt. Als tweedeklasser heeft men ook in dit opzicht verplich tingen en o.i. zijn die niet altijdna- gekomen. Zondag krijgen we hier Blerick. dat nu niet bepaald een denderende indruk heeft gemaakt, maar daar om toch gevaarlijk is. Venray, dat heeft het verleden bewezen, kan beter voetballen tegen een sterkere, dan tegen een zwakkere broeder en daarom zal men Zondag zeker op zijn qui-vive moeten zijn. Het tweede wist in een goede wedstrijd Irene met een 20 neder laag naar huis te sturen, 'n presta tie, waardoor ze nu met Irene bovenaan staat. De wedstrijd welke morgen tegen VVV 3 gespeeld moet worden in Venlo, zal dienen uit te maken of ze die plaats waard is. Dus opgelet mannen. Venray 3 wist Grubbenvorst met 4—1 te kloppen in een spannende wedstrijd. Het mag nu proberen in een derby tegen Wittenhorst 3, dat nog eens over te doen. Het vierde, dat f ei telijk had moeten winnen, speelde gelijk (22) tegen Broekhuizen en kan nu beterschap tonen tegen FCEB 2. Tafeltennis Afgelopen Zondag was zeer suc cesvol voor Red-Star. Omdat enkele leden zich weer beschikbaar hadden gesteld, was het mogelijk geworden om 't oude team, waarmee het kam pioenschap vorig jaar ongeslagen behaald was, weer op te stellen. En dat dit team nog niets van haar kracht heeft ingeboet, werd be wezen. Met maar liefst 82 werd koploper Apollo, dat van een mis stap van Ona Hl geprofiteerd had, geklopt. Ook de dames hadden succes en behaalden hun eerste over winning en met daverende cijfers: 10—0! Hier was Ona III het kind vd. rekening. Ze hebben hiermede bewezen, dat ze ook winnen kunnen en zullen alles op alles zetten om op deze wijze voort te gaan. a.s. Zondag is het herenteam vrij. De dames spelen om half 3 een thuiswedstrijd tegen Noad I uit Reuver. Schaken Voor een sportvereniging, die pas naar een hogere klasse is gepromo veerd, valt de strijd in het begin natuurlijk niet mee. Dat ondervond de Venrayse schaakvereniging drie weken ge leden, toen zij door de sierke club van Weert, die reeds langer in de le klas speelt, met een nederlaag van 37 naar huis gestuurd werd. Dat was geen bemoedigend debuut, dat was in de letterlijke zin: échec! schaak! (of liever: schaakmat!) Maar Zondag jl. ging het toch al beter, toen de wedstrijd tegen Te- gelen in een gelijk spel eindigde (5—5). In deze uitslag mogen we misschien een vooruitgang zien van onze spelers, wanneer we bedenken, dat twee jaar geleden tegen dezelf de club verloren werd met 46 en 37. Over drie weken (18 Dec.) komt Gennep op bezoek. De wed strijd wordt weer gespeeld in „De Keizer" om 3 uur. Wie belangstel ling heeft voor het schaakspel, is op de wedstrijden steeds welkom, en ook op de clubavonden (donder dag 8 uur in „De Keizer"). P.D.V. DE ZWALUW Hieronder volgen dan de kam pioenschappen, welke behaald zijn in het samenspel. Oude duiven le tour 1. P. Cuenen, Horst 489 punten 2. A. vd. Munckhof, Venray 339 pnt. 3. W. Kersten, Sevenum 314 punten Jarige duiven 1. Servio, Venray 777 punten 2. P. Cuenen, Horst 534 punten 3. W. Bertrams, Wanssum 514 pnt. Oude duiven 2e tour 1. H. v. Ass, Ysselsteyn 231 punten 2. J. vd. Heyden, Wanssum 188 pnt. 3. H. Rutten, Wanssum 174 punten Hedenavond vergadering. En moe ten de duiven voor de tentoonstel ling opgegeven worden. Dus trouwe opkomst wordt verwacht! van 25 nov. t/m 1 dec. 1955 GEBOREN: Schaeffers Leonardus, Frans Michelsstraat 21 Bovee Maria, Veulen H 35a vd. Vorle Wilhelmus, Langeweg 7 Oudenhoven Yvonne, Deken Thielenstraat 20 Linders Franciscus, Paardekopweg 30d Pubben Arnoldina, Vredepeel kavel 28 Druggen Maria, Castenray G 23 Gommans Petrus, Merselo M 13a S winkels Jacquelina, Meerlo OVERLEDEN: Arts Adriana M. M., oud 1 jaar, Vredepeel kavel 13. GETROUWD: van der Helm Jozef A. M., 30 jr, electro-technicus en Hendriks Elisa beth J. M., 21 jr, beiden te Venray Martens Gerardus W. J., 29 jr, magazijnknecht en Fleurkens Anto- nia S. M., 23 jr, beiden ie Venray. M.H.C.V.-nieuws Zondag j.l. behaalden de heren van M.H.C.V. een verrassende over winning op het 2de elftal van het St. Thomascollege uit Venlo. Deze overwinning heeft de zware neder laag van maanden geleden tegen hetzelfde elftal wel volledig uit gewist In het begin zag het er niet naar uit, dat Venray zou gaan zegevieren. De Venlose studenten waren tech nisch en taktisch in de meerderheid. De rust ging in met eenl0 voor sprong voor de gasten. Nadat Venlo eerst een overwicht had, ontworstelde M.H.C.V. zich toch langzamerhand aan deze druk en kwam tot enkele gevaarlijke aan vallen. Uit een straf corner werd de gelijkmakergeboren. M.H.CV. kwam nu sterk opzetten. Venlo werd over speeld en M.H.C.V. scoorde uit een snelle aanval het winnende doel punt. Zondag a.s. gaat M.H.C.V. Inaar Helmond, waar gespeeld zal worden tegen H.U.A.C. II. Onze dames spelen dan tegelijkertijd in Helmond, tegen de H.U.A.C.-dames. Op de vergadering van vorige week donderdag in de „Keizer" ge houden, werden de statuten aan genomen, welke weinig tegenstand van de talrijke aanwezige leden ondervonden. De terreinkwestie werd in verband met de hoop gevende plannen van de ge meente, inzake de aanleg van sport velden nog eens uitvoerig besproken. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het over lijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenoot en vader, be tuigen wij onze hartelijke dank. Wed. H. Derks- Schellen en kinderen Op Dinsdag 6 Dec. wordt door de bakkers niet bezorgd. van Midden-Amerika zeg ik fa milie, vrienden en bekenden harte lijk vaarwel. fr. Jacq. Billekens Collegio Salesiano Aparbado 220 Santa Tecla San Salvador C.A. ymnasium it De leveranciers en allen die nog iets van de studenten te vorderen hebben, worden verzocht vóór of op 17 December hun rekening in te dienen. PATER ECONOOM Over het haarknippen van Lies je Kersjes te Oostrum wil ik (niet zeggen dat Lies je niet meer be hoeft te leren, maar wel dat het model hetwelk Liesje op de vak school geknipt heeft, als goed ge knipt beschouwd kan worden. Parfums Eau de Colognes Geschenkdozen Reisnecessaires Kapstellen Kapdozen Luxe poederdozen Manicuur etui's Grotestraat 34 Hofstraat 10 vergeet ook de kleinsten niet! Wij hebben ruime keuze in .onder staande artikelen tuigjes loopriemen slaapgordels dekenklemmen boodschappennetten wagentassen wandelwagenzakken opvouwbare reiswiegen klamboes Onze Reclame Leverkaas 100 gr. 30 250 gr. 70 Zure zult 500 gr. 40 Vrijdag en Zaterdag Vers gehakt 500 gr. 1.30 per kg. f 2.10 tot f2.20 v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 Zojuist ontvangen HET WARENHUIS Telef. 566 VERLOREN tussen VenrayHorst of Deurne Venray een kraamzeil gemerkt Swinkels, Helmond. T.b.t.t.b. Swinkels, Groenewoud48 Helmond. VERLOREN Ysselsteyn-Peelplan Zuid schert van 3sch. ploeg en zwengel van tractor Machinehandel J. Michels Venray voor terstond gevraagd. Alleen 's namiddags. Boekhandel Messemaeckers. Meisje 20 j. zoekt werk voor 3 of 4 middagen per week. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD net meisje voor dag of dag en nacht, in klein gezin. Adres bureau dezer. Biedt zich aan boerenknecht 17 jaar en dienstmeisje 15 jaar J. Jacobs-Daniëls, Veltum L 85a Te koop z.g.a.n. herenrijwiel P. Janssen, Kruisstraat 6. Te koop z.g.a.n. kinderwagen Oostsingel n.w. 12. Te koop duivenhok 2 x 3 m E. Oudenhoven, D. Thielenstr. 15 Te koop zwaar jong slachtvarken en compleet paardetuig Th. Hellegers, Oirlo E 8. Te koop beste luxe merrie 17° jaar en een weibeest L. vd Pasch, Overloon. Te koop dragende volbl. vaars Dec. aan telling, melkl. t. inzage. A. Bovee, H 35a Veulen. Te koop 3 jonge duitse herders C. Coenen, Puttenw. 37 Ysselsteyn Te koop gasradiator Julianasingel 3a. Te koop gevraagd worstkoeien, zeugen en beren C. Kremers, Tel. 4781—292 Vierlingsbeek Te koop dragende vaars 11 Dec. aan telling, A stal. J. M. Michels, Merselo M 114a Te koop prima Jaarsma haard Langeweg 26. Te koop best roodbont maalkalf P.Peeters, Castenray G 32. Te koop 5 biggen C. Cremers, Steegsbroek I 16. Te koop z.g.a.n. damesmantel m. 40 P. J. van Dijck, Langstraat 46 Te koop z.g.a.n. Petromax lamp en prima koperen hanglamp J. H. Jansbeken, Bosweg (achter St. Anna). Te koop bijna voldragen koe H. Verhaag, Merselo M 112. Te koop 2 drachtige koeien, 1 S koe, aan de telling 7 en 15 Dec., en 4jarige luxe stamboekmerrie, bij M. Toonen Westerbeek C 201 Oploo. Te koop stoelen, tafels, vleessnij machine en keeshondje Kruisstraat 9. Te koop 3p its gascomfoor goed o.h Langeweg 52. Te koop dragende maal aan telling 6 Dec., hoge productie. A. Gerrits, Smakt B 12. Te koop toom biggen val- en plukappels W. Thielen, G 37b Castenray Te koop partij biggen B. Weijs, Heide L 31. Te koop krielkippen, kwakeleendjes, Ind. bergeend, ganzen, parelhoenders en pauwhaan Jos. Rutten, Eindstraat 27. Te koop pic-up in salonkast, radiotafel aan te sluiten op iedere radio. Kruisstraat 8a, Tel. 525. Te koop bruin kamgaren mantelpak z.g.a.n., maat 38-40. Adres bureau van dit blad. Te koop enkele geheel gereviseerde trapnaalmachines met garantie. Kruisstraat 8a. tyitma van den Vflunckhcf, heeft nog een prachtcollectie Ook deze week geven wij op al onze artikelen 10 pet. korting. Prachtige dames- en herenvesten kindertruien en nog vele andere nuttige geschenken. Profiteer deze week nog van de gelegenheid. Henseniusstraat 7 Tel. 632 De beste merken Haarden Kachels Oliehaarden met zichtbaar vuur Petroleumkachels vindt U in Venrays ruimst gesorteerde Bazar. Maak nu uw keuze en voor kom teleurstelling als U lang wacht. Deeln. PIK-IN actie U w G F T Hofstraat i a hebben wi hand* hands It Ook r jasjes hebben *1 radig. 20 xsterKe* jn fl Alleenverl EBE

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2