Venray's Bazar S De TEXTIEL De Textielbeurs JOH. CLAE:: m (Qeidieu teiuujl U hóópt „L amps £ed ewaicn L SPORT Lederwaren Glas Porcele SPEELGOEDEREN Luxe-artikeler Huishoudelijk Byouterieën, f c Tafelkleden en Dressoirlopers Het Witte Huis Anjer -avond aan inmaak of slacht Taxi nodig in VENRAY Gevonden: A.G.'s opgemaakte herenrijwielen Sigarenmagazijn Het Warenhuis H. J. STOKS, Langstraat 22 I Sigaren I Sigaretten in grootst gesorteerde O-* Enkele grepen uit onze fantastische sortering GERO artikelen Voor iedere 10 korting WOENSDAG kunt U de deelname-formupr actie nog inleveren. Donderdagavond wc in onze etalage bekenc Elke 10e koper ontvangt vana e een aardige verr ii Binnenkort brengen wij :t onze artikelen uit eigetc Verheijen's Zaadhandel Leunen Voor UPIK IN Maak voor Uw St. Niciii een keuze uit onze)] Zoals onze lezers intussen wel bekend zal zijn, is evenals enkele jaren geleden de grote Anjer-actie Limburg weer gestart. In verschillende plaatsen zijn al de Anjer-avonden weer geweest, die evenals in 1952 geleid worden door Radio Zuid. En menigeen heeft zich misschien al afgevraagd, waarom we van hier niets hoorden. Dit is dan erg gauw gezegd. Men had in Maastricht, waar men nu eenmaal niet zo goed op de hoogte schijnt te zijn van de plaatselijke toestanden alhier, maar vastgesteld, dat de Venrayse Anjer avond op 8 Dec. moest zijn. Maar op die datum bleek hier geen zaal ter beschikking en toen men dat eenmaal wist, was 't niet gemak kelijk een andere datum vastge steld te krijgen. Het is tenslotte er toch van ge komen, in de week na Kerstmis zal de Venrayse Anjer-avond gegeven worden. Waarschijnlijk zal dit op 28 Dec. zijn, maar dat staat nog niet definitief vast. Wat wel vast staat is, dat zoveel mogelijk Ven rayse verenigingenen particulieren moeten meedoen. U kent allen het doel van deze Anjer-avonden, nl. gelden verzamelen, die 't mogelijk maken, de culturele uitingen in dit gewest op een hoger peil te bren gen. Zo krijgen daar bv. harmoniën en fanfares subsdiies van voor de aankoop van instrumenten e.d. Was 't de vorige maal zo, dat de gehele opbrengst van de avond naar 't Anjerfonds Limburg ging, nu blijft de helft van de opbrengst ter beschikking van het plaatselijk co mité, dat dus een spaarpotje krijgt om hulp te verlenen. Wie kan nu meedoen aan deze avond? We hebben 't reeds gezegd: verenigingen, die een cultureel doel nastreven, als toneel-, muziek- en zangverenigingen. Op de tweede plaats particulieren. We denken aan duo's, pianospel, voordrachten en zang. Al diegenen, die willen meewer ken, moeten zich echter zo spoedig mogelijk opgegven. Men kan dat doen bij de plaatselijke vertegen woordiger van het Anjer-comité en kent U die bij geval niet, dan is een briefje naar het bureau van dit blad reeds voldoende. We geven dat dan door aan de betreffende instantie. Zij, die zich opgeven en we hopen dat het er zeker niet minder zijn dan bij de vorige Anjer-avond, krij gen dan een uitnodiging voor een selectieavond, waar mensen van Radio Zuid de verschillende voor drachten enz. zullen beoordelen en aan de hand daarvan 't programma bepalen. Men behoeft daar heus geen schrik voor te hebben. Ook vorige keer is dat alles zeer prettig verlopen en deze mensen hebben door hun ervaring een schat van deskundige adviezen, waar men alleen maar voordeel van kan hebben. In de rij dei Limburgse plaatsen mag Venrayniet ontbreken. We tiebben wat pech gehad met de zaal, maar nu deze kwestie eerstdaags opgelost wordt, is het noodzakelijk, dat ook hier een goed programma wordt samengesteld. Al is het waar, dat hier Radio Zuid moeilijk te ontvangen is, men dient er toch aan te denken, dat het grootste deel van Limburg naar ons luistert en dat we daardoor meteen een goed stuk propaganda kunnen maken voor deze gehele streek. Aan de Venrayse verenigingen is nu het woord en de daad. Men wacht vol belangstelling op Uw opgave! paar nylonkousen, J. Mommen, Deurneseweg 14; heren glacé, Lips huissleutel, witte gymnastlek-schoe- nen, baby want je, Politiebureau; dames-glacé, v. Lipsig, Laagh.weg 14a; kindermantel m. capuchon en grijze handschoentjes, Janssen, Wil- helminastraat 49; huissleutel, Wil- lems, Groenewoldsepad 12; twee ceintuurs, Linders, Maash. weg 51; houten deksel, Philipsen, Leunse- weg 6; br. alpinomuts, Josten, Over- broek H 9d; volly-binnenbal, Jeu- rissen, Langstraat; rode kindermuts Wijen, Maash.weg 29a; muntbiljet, Oudenhoven, Overl.weg 20; 3 con tactsleutels aan ring, Stoks, Leun- seweg 13; paar heren-glacé's, Geurts Kemp weg 7; ceintuur van jurk, Camps, Pr. Irenestraat 5; alpino muts, Politiebureau. KERKBOEKEN voor oud en jong Dagraissaals Zondagsmissaais zijn practische geschenken fa. Y.d. Munckliof heeft ze Wij leveren op gemakkelijke betalings condities Complete Meubilering Jullanasingel 5 Te koop enkele prima Poels, Grotestraat 26. De tijd van dichten komt weer aan Wend U dus tot Scheie Maan Voor een gedichtje groot of klein Scheie Maan die maakt ze fijn. Geeft niets voor welk een cadeau Al is het ook een schrijfbureau, Maar natuurlijk op tijd besteld, Want ze kosten toch geen geld. Voor sigaren of sigaretten, Daar hoef je niet zo op te letten, Deze krijg je er vanzelf bij Bij 't kopen van uw rookgerei. 11 Jongens- en Meisjesboeken Een altijd gewild geschenk. fa. v.d. Munckhof heeft of bestelt ze Iets nodig? voor de Bel 566 en alles wordt bezorgd Hofstraat 10 Telefoon 566 P.D.V. DE ZWALUW Nachtvlucht voor de liefhebbers Na het zware vliegseizoen voor hun duiven waren Zaterdagavond 12 November de melkers zelf aan de beurt om gelost te worden. Rond 10 uur werd in een donkere wagen de reis ondernomen. En na een rondrit door de straten was iedereen de richting kwijt en wer den om 11 uur, op een voor hen onbekende plaats, in vrijheid ge steld. Als een troep hazen stoven zij de maanloze en mistige nacht in, op zoek naar de juiste richting. Vlogen dit seizoen de duiven van P. Strijbosch vele kopprijzen, ook hun baas was in conditie, en op de „juiste stand" gespeeld, liet hij al les achter zich. Volkomen fit en nog strak in de veren meldde hij zich als no 1. Ook no. 2 kon op 'n goede vlucht terug zien, want met nog ruim 3 km voor de boeg zat hij nog ver in de achterhoede, maar toch wist hij een mooie plaats te veroveren. Hier steekt forid in. Na binnenkomst werden allen goed verzorgd en na een kop kof fie en een broodje waren ze .-poedig weei op adem. Allen waren uitetst voldaan en vroegen alweer om een herhaling. Namens alle deelnemers extra dank aan de verzorger en zijn vrouw die er voor hebben gezorgd dat allen weer fit en voldaan (maar stijf na zo'n vlucht) weer naar hun eigen hok konden terugkeren. Ook aan de schenkers van ereprijzen dank! De uitslag: 1 P. Strijbosch, 2 P. Janssen Kr., 3 D. Kousemaker, 4 H. Peeters, 5 A. enM. de Riet, 6 J. Strijbosch, 7 J. Janssen Kr., 8 H. Boom, 9 M. Poels, 10 P. v. d. Laar, 11 J. Ver stegen jr., 12 H. vd. Heuvel jr. 13 W. Vermeulen Fz., 14 W. Thijssen, 15 W. Barends, 16 W. Vermeulen Hz., 17 H. Vermeulen, 18 C. Barends Zoek niet langer naar 'n practisch cadeau voor dame of heer, geef 'n luxe Schrijfmap Een grote collectie heeft fa. v.d. Munckhof Bel 415 dag en nacht Binnen- en buitenland. Zieken ver voer met brancard. Het aangewezen adres: Eau de Cologne J. Coenen-Houtackers HET WARENHUIS, Hofstraat 10| fa. Th.Pouwels Zn. dat sai: kop en schotels, glazen^, nimmer in Venray zag. Alleen de beste merkartikelen tegen de laagste prijzen Zowel in Gero Zilvium als Zilmeta hebben wij een ge weldige sortering met ga rantie voor uw hele leven. borstelhangers, scheerc^ Alleenverkoop van het j»nd teveel om op te noemf i Aluminium en emaille kjer geweldige sortering Boldnot, 4711, Soir detfs, met Eau de Cologne. I Alle gekochte goederen rfer en op de gmst Mobaco huizenbouw, Trix bouwdozen, schildpadpoppen, Jumbo spelen. Dinkey toys, Schuko mechaniek, Brick-brox bouwdozen, Sioliet houtwaren enz. er.z. U zietalleen het beste. J.coenen-1 Hofstraat 5 Ook wij zijn deelnemers vd Pitig btetnte HAAR 'N RING, DIE HAAR GELUKKIG MAAKT EN (Uvyidt kyio.' Onze St. Nicolaas-etalages zijn gereed Wij tonen LI een verrassend rijke collectie in horloges, armbanden, hangers, broches, ringen en zoveel andere byoux in goud, zilver en prima doublé. Voor elk wat wils en.... voor elke beurs. Altijd iets goeds en aparts. Koop vertrouwd Koop bij Grotestraat 16 s% VENRAY JJ GERO Zilvium en Zilmeta Cassettes Pleet artikelen Deelnemer PIK-IN actie Ruime sortering katoenen handweef, wollen handweef, moquette, smyrna enz., in alle prijs klassen biedt U diverse attractieve St. Nicolaas-cadeaux vo er PODHM A Voederbietenzaad org. Groenkraag V.V r"\U IN M De biet met de hoogste kilo-opbrengst, ge- makkelijk rooibaar. Vraag uitsluitend GROENKRAAG CORONA. voor 't allerbeste. In onze zaak is U steeds van harte v maar ook een kijker. Alles kunnen w U daar echter niet ziet, bekijk dat ru Voor een degelijk en practisch gesc Grotestraat Telefoon 385 0|K

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2