THOMASSEN 20% korting PEEL EN MAAS tyónó mn Mi foni mn ffaaun APS 4lendcix l\l{mdkandd Voor St. Nicolaas J. Coenen- THOMASSEN Th. lus Th. Ariaens-Kosman Th. Ariaens-Kosman Voor St. Nicolaasverkoop op Truien Handschoenen Shawls Zelf binders enz. Houtackers (favy idi Het Sthc voor i ol Het „Lampa" Veehouders leven met een strop om de hals. Driewielers Poppenwagens Autopeds Rolschaatsen Kinderrijwielen Varkensmarkt te Venray Maandag 14 November De K.A.B. leeft mee met Uw wel Herenmode speciaalzaak Julianasingei De beste merken Haarden Kachels Oliehaarden met zichtbaar vuur Petroleumkachels vindt U in Venrays ruimst gesorteerde Bazar. Maak nu uw keuze en voor kom teleurstelling als U lang wacht. biefrofa HAAR 'N RING, DIE HAAR GELUKKIG MAAKT EN Telefoon en wee. Leeft U mee met Uw K.A.B. IEL Hofstraat nat Ele; Is waterdicht gehtfitj 2ti 2 in divi»od. era i Sterke1 111 met ofEr Allef* b jaat Wel, beste vrienden, hier zijn we dan weer met ons eerste K.A.B.- hoekje in het winterseizoen 1955-56. Van vele zijden is ons gevraagd, waar blijft toch het K.A.B.-hoekje Maar o.i. is de zomertijd nu een maal niet geschikt om alle K.A.B.- ers te betrekken in soms zeer zwaarwichtige problemen, al zal de aandacht en activiteit van be stuur en kader zijn nooit aflatende geest moeten behouden. U heeft natuurlijk in de pers reeds een en ander gelezen over ons winterprogramma Wij hopen hiermede evenveel succes te hebben als in het seizoen 1954-55. Het op gestelde programma is zeker uw belangstelling waard en zal u menige leerrijke en prettige avond bezorgen. Er is ons menigmaal de vraag gesteld: waarom toch zo weinig ledenvergaderingen der K.A.B. in de laatste tijd? Welnu vrienden, de ervaringen die wij hebben opgedaan met onze ledenvergaderingen zijn over 't algemeen zó, dat de kosten van dergelijke bijeenkomsten in geen enkele verhouding staan tot het nut dat zij afwerpen. Dit is zeer jammer voor onze trouwe bezoekers van onze ledenvergaderingen maar van hen verwachten wij juist be grip voor ons bestuursbeleid. Het leek ons beter, de gelden aan deze ledenvergaderingen besteed, ten goede te laten komen aan ons winterprogramma, al is hiermede natuurlijk niet gezegd, dat leden vergaderingen niet_meer gehouden zullen worden. Ons kader en de besturen der vakafdelingen kunnen zich vinden, voor het noodzakelijk contact op onze maandelijkse werk vergaderingen, waarvoor wij uwe belangstelling vragen. Wij wenden ons dan ook tot de besturen der vakorganisaties met het dringend verzoek: met een vol tallig bestuur aanwezig te willen zijn op de werkvergaderingen, waarvoor u tijdig de convocatie ontvangt. Mocht dit om de één of andere reden niet mogelijk zijn, zorg dan voor een zo groot moge lijke afvaardiging. Het bezoeken van deze bijeen komsten behoort tot uw taak als bestuurder, daar kunt u de zo nodige kennis opdoen om uw be stuursfunctie goed te vervullen, dèar wordt gij u bewust van de grote verantwoordelijkheid die op u rust als bestuurder, juist in deze tijd, die zeker niet gemakkelijk is. Een tijd waarin wij ons dreigen te verliezen in de materie en de gees telijke zijde van onze taak dreigen te vergeten. De geest van onze beweging ligt niet in het houden van massa demonstratie^, het verkondigen van holle leuzen of het paraderen met vaandels. Zeker, deze dingen hebben hun grote waarde voorzover het betreft het houden van bijeen komsten en het naar buiten uit treden met onze vaandels. Zij heb ben echter alleen waarde wanneer «ij zijn ontleend aan de geest van onze katholieke kerk en worden uitgevoerd in de geest van ons geloof. Hoe meer werk er van ons als kader der beweging gevraagd wordt en hoe meer werk wij onder handen nemen, des te meer zal de wereld op ons letten, d.w.z. er wordt naar ons gekeken, óók door hen, die niet aan onze kant staan en dit wetende, hebben wij ons werk goed te doen. Om ons werk goed te kunnen doen zullen wij, met behoud van onze katholieke idealen, onze actie's dienen aan te passen aan deze moderne tijd. Een voorbeeld voor deze aan passing wordt ons bij uitstek ge geven in het mandement der bis schoppen, dat een studie-object dient te zijn (en is) op onze werk vergaderingen. Zo denkende en zo doende hollen wij niet achter de feiten aan doch houdt onze ont wikkeling gelijke tred met de sociale gang van zaken in deze moderne wereld. Deze gang van zaken zal ons te zijner tijd de P.B.O. brengen, waarvoor wij men sen moeten kunnen leveren, die voldoende ontwikkeld zijn om de taak die hen in de uitvoering dezer P.B O. zal worden opgedragen naar behoren te kunnen vervullen. Al weer een reden te meer voor de besturen der vakorganisatie's om geen enkele werkvergadering over te slaan. Credo PugnoVoor u een reden te zorgen dat bij deze aanpassing aan moderne tijden, de geest in onze mannen en vrouwen levendig blijft, de geest van naastenliefde die het fundament is van ons ge loof en het fundament moet zijn waarop onze samenleving rust. Credo PugnoOp u rust, juist in deze tijd van industrialisatie, mede de taak, de christelijke be ginselen terug te brengen in het openbare leven van het arbeiders- ROMIKA Pantoffel oersterke herenslippers in diverse uitvoeringen vanaf 4.95 tot 15.90 Alleenverkoop Grotestraat 6 milieu en dit zo te doen, dat het gezin weer wordt „de basis waarop deze maatschappij rustEen maatschappij die wij mede helpen opbouwen, waaruit volgt, dat het ook van ons zal afhangen hoe deze maatschappij er over vijftig of honderd jaar uitziet. De a.s. K.A.B.-retraite welke ge houden wordt van 24 t.m. 27 Nov. en waarvoor u zich kunt melden bij Pater Domitius, biedt een uit stekende gelegenheid u op deze taak voor te bereiden en in te stellenDe kosten aan deze retraite verbonden zijn zo gering, dat dit heus geen beletsel voor u behoeft te zijn. Beste vrienden, u hebt dit K.A.B.- hoekje gelezen Welnu dit was in grote trekken de inhoud van dat gene wat op onze laatste werk vergadering behandeld is. U ziet het is alles even interessant en waard om over te denken en.... ernaar te handelen. Let u ook nog op Peel en Maas van heden Zater dag waarin u de aankondiging vindt van onze eerste ontwikke lingsavond waarop wij onze K.A.B.- ers in grote getale aanwezig hopen te zien. Reeds nu wenst u een prettige avond uw K.A.B.-er. van de pachtprijzen en de eigenaars met de lasten laat zitten. Vele afgevaardigden kwamen met dreigementen, propageerden een langzaam-aan-actie, wilden de melk productie beperken of zelfs de levering van melk, behalve aan instellingen enz. gedurende een week stopzetten. Aan de hand van cijfers en ande re argumenten werd aangetoond, dat de arbeider, die bij wijze van spreken vijf dagen in de week werkt tegen de boer acht, veel beter af is dan de boer. De heer Roeleveld, een der be- stuurderen van de vakgroep, die de berekening van het L.E.I. van dichtbij meemaakt, deed de zaak eens goed uit de doeken. Hij liet zelfs iedereen papier en potloot bij de hand nemen om de hogere melkwiskunde van het L.E.I. niet helemaal onbegrijpelijk te maken. Hij herinnerde er aan, hoe na de oorlog de Nederlandse boer een groot offer heeft moeten brengen tot herstel van de vaderlandse economie en dat de producten 200 miljoen gulden in prijs beneden de wereldmarkt lagen om ons land er bovenop te helpen. Nu heeft de boer toch wel recht op de volledige waardering van zijn werk. Het ziet er echter naar uit, dat dit het komende jaar weer niet zal gebeu ren. Volgens de L.E.I.-berekeningen zullen er opnieuw drie melkprijzen komen naar het systeem van het vorig jaar, toen er een garantieprijs van 22 ct. per liter werd gesteld met een toeslag voor bepaalde ge bieden, waardoor er bovendien prijzen kwamen van 22.85 ct. en 23.70 ct. per liter. De heer Roeleveld betoogde, dat men moet komen tot een gemid delde garantieprijs voor het gehele land met een hogere prijs voor de eerste 18.000 liter. Spreker vreesde echter, dat men daartoe niet zal overgaan en dat het oude systeem Horlogerie Zij wensen niet aan de L.E.I.-band te lopen. Harde woorden zijn er deze week gevallen op de vergadering van de vakgroep veehouders van de L.T.B welke te Haarlem werd gehouden. Er heerste bepaald een verbitterde stemming, omdat de veehouders, zoals zij dat uitdrukten, dagelijks leven met de strop om de hals, zodat het ieder uur gedaan met hen kan zijn. De strop was natuurlijk— bijna traditiegetrouw die opgezet zal worden de berekeningen van het L.E.I. Met krachttermen maakten de afgevaardigden het iedereen wel duidelijk, dat het zo niet langer kon gaan en het feit, dat er niet minder dan 24 voorstellen betref fende de melkprijs op de agenda prijkten, bewees wel, dat de kwes tie de L.T.B.'ers hoog zit. Nogmaals werd vastgesteld, dat het L.E.I. bij zijn kostprijsbereke ning voor de melk van een ver keerd standpunt uitgaat. Het bestuur liet als zijn mening horen, dat in die berekening de werkelijk betaalde lonen moeten worden verwerkt; dat de eigenaarslasten ten volle tot uit drukking moeten komen en dan de vergoeding voor de boer als bedrijfs leider hoger gewaardeerd dient te worden. Zoals gezegd werd de discussie op bittere toon gevoerd. Er werd op gewezen, dat het L.E.I. uitgaat een ruime sortering enz. Zie etalages Patersstraat 9 Aan onze adverteerders Vriendelijk doch dringend verzoeken wij onze adverteer ders om hun advertenties zo vroeg mogelijk te bezorgen aangezien wij anders - door de grote drukte - niet die zorg aan hun opdrachten kunnen geven die gewenst is gehandhaafd zal blijven. Dat scheelt de regering namelijk 50 miljoen. „Intussen zijn de veeboeren de dupe van dat gelilliputter", zo verzekerde hij, „zij verkeren in nood. Maar willen wij iets bereiken, dan zullen wij gezamenlijk een actie moeten ondernemen." Vele afgevaardigden spraken nog een hartig woordje, dat niet ver keerd verstaan kon worden. Tenslotte werd met algemene stemmen besloten, dat 't standpunt aan alle betrokken instanties ter kennis zou worden gebracht. In feite komt dat dus hierop neer, dat de veehouders in het Wes ten des lands niet meer aan de L.E.I.-band wensen te lopen. Rubberlaarzen Ruime keuze Fabrieksprijzen Grotestraat 6 c Geen wonder. Jat ze allebei zo in bun sas zijn. De een mei lijn heerlijk warme auiocoai. de ander mei die fijne Canadian van prima super-gabardine, mei Teddy-kraag èn Teddy-voering! Het zijn de sportieve jassen, die jongens zo gtaag willen kort. De auto-coat is prachtig te combineren met de lange, blauw.Melton-pantalon. de Canadian is ideaal voor tejvnachtijïe dapen

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2