Mirlon WOL SPORT Kerkelijke Diensten Minder fruit, dus hoger prijzen? ?EN g.rSSsoS: WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIj!RpS? KWARTAAL*!' l.iT Bulten Venrij f 1.4S HOEDEN EBBERINK Sokkengaren EBBERINK ücy Ci EBBERINK Composita Nylons EBBERINK Zaterdag 29 October 1955 No 43 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN l_Ulirt<.IIL r- rh -EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRinA VAN GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 van SO October tot November PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week KAPELAAN KEIJSERS Zondag: feest v. Christus Koning. 22e Zondag na Pinksteren. 6 uur lm. Herman de Bruijn en echtgen.; 7 uur lm. Piet v. Hoof, best. door vrienden; 8 uur lm. v. parochianen; 9 uur lm. Elisabeth Goumans-Ver- meulen; 10 uur Hoogmis Petronella Fransen-Beclet; na de Hoogmis verg. Apost. des Gebeds in Jerusa lem; 2 uur grote Congregatie in kapel van Jerusalem; 3 uur kinder - lof, processie naar H. Hartbeeld, preek en toewijding; 7 uur pl. Lof, toewijding aan H. Hart. Maandag: Vigilie v. Allerheiligen. Verplichte vasten- en onthoudings dag. 6.45 zielemis voor alle overl. parochianen; 7.30 lm. Gerardus v. Moorsel; 7.30 zijalt. lm. overl. fam. van Gerven-Gommans; 8.15 gest. jrd. Peter Joh. Bouten en zoon Gerardus Hubertus (1H); gel. tot biechten van 4 tot 6 uur en van 6 30 tot 8 uur; 7 uur zielelof, Rozen hoedje en gebed tot St. Jozef. 3—8 uur gel. om te biechten; 7.30 oef. v. Octobermaand. Dinsdag: feest v. Allerheiligen, te vieren als Zondag. H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30, 9 uur pl. Hoog mis; van 57 uur gel om te biech ten; 7 uur Allerzielendienst met predicatie; vanaf 12 uur ('smidd.) tot morgenavond gel. om aflaten te verdienen v.d. gelovige zielen. Voor waarden zijn: Biecht en H. Comm., kerkbezoek en telkens te bidden 6 x Onze Vader, Weesgegroet, Ere aan de Vader enz. Woensdag: Allerzielen. H. Missen vanaf 7 uur; 7.30 pl. Requiem-mis; 9 uur laatste stille H. Mis; 'savonds 7.30 oef. vd. H. Kruisweg v.d. gel. zielen. Donderdag: 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid; van 58 uur gel. om te biechten. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand. Kwart vóór 8 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart; 's avonds 7.30 Lof en oef. van eerherstel. I Zaterdag: eerste Zaterdag v.d. Dinsdag: Hoogfeest van Allerhel- maand Priester-Zaterdag; van 3—8 ligen. Verplichte feestdag. 6 uur tiur gel. om te biechten, lm. Gertr. Kusters-Verheijen; 7 uur lm. Joep Cornelissen; 8 uur lm. v. parochianen; 9 uur kindermis voor Herman de Bruijn en echtgenote; 10 uur pl, Hoogmis Mart. Maassen, echtgenote en dochter; 3 uur kin derlof; 7 uur pl. Vespers, Aller- zielenpreek en absoute. Woensdag: Allerzielen. 6.30 lm. gebrs. van Es, gevolgd door 2 lm.; 7.45 lm. Peter Gerrits, gevolgd door 2 leesmissen; 9.15. leesmissen en 10 uur pl. Requiem-mis v. weldoe ners der kerk, daarna processie naar het kerkhof; 7 uur zielelof of, Rozenhoedje en gebed tot St. Jozef. Donderdag: H. Hubertus. 6 45 lm. Gertr. Barents-Verhagen; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jrd. Lambert Poels, echtg. en overl. kinderen (3kl); van 6—7 uur gel. tot biechten; van 78 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag. H. Caro- lus. 6 30 zielemis v. overl. parochia nen; 7 uur lm. Jean v. Bracht; 7.45 H. Harthoogmis; 'savonds 9 uur pl. Hoogmis v. Antonia Verstegen- Bongaerts en familie. Zaterdag: eerste Zaterdag en Priesterzaterdag. 6.45 zielemis voor overl. parochianen; 7.30 lm. Willem Steerneman; 8.15 gest. jrd. Johanna Wismans, Leonard Wismans en Petronella Jenneskens (2kl); 8.15 Huwelijksmis v. bruidspaar Jans- Beken-Vousten; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. ALLERZIELENLOF. Gedurende het octaaf van Allerzielen is iedere .morgen om 6.45 een gez. H. Mis v. alle overl. parochianen, 's Avonds 7 uur is zielelof en Rozenhoedje (be halve op Donderdagavond wegens H. Uur en Vrijdag wegens de Avondmis). KATECHISMUSAlle schoolkin deren leren deze week de 12de les van de katechismus. ALLERZIELEN AFLAAT. Vanaf Dinsdagmiddag 12 uur tot Woens dagavond kan de toties-quoties- aflaat verdiend worden voor de zielen in het vagevuur. GODSDIENSTCURSUS 18-jarigen Deze zal deze week niet gehouden worden wegens de feestdagen. VELTUM. Donderdag, feest van St. Hubertus. 7 uur lm. v. overl. v. Sint Rochusbroederschap; 9 uur Hoogmis met preek voor Hendrica Kusters-Heesen. Bidprentjes voor Allerzielen Bij gelegenheid van Allerzielen zijn er voor de Parochie St. Petrus' Banden mooie bidprentje gedrukt (dubbele prentjes in prachtige uit voering) met gebeden voor de ge lovige zielen, om ons daardoor aan te sporen onze dierbare doden in de H. Mis en In ons gebed te ge denken. Op dit bidprentje zijn ook alle parochianen vermeld die in het afgelopen jaar in den Heer ontslapen zijn. Dit bidprentje wordt bij U aan huis bezorgd, maar het zal zeer op prijs gesteld worden als U voor elk bidprentje 10 ct. geeft om daardoor tevens het Jeugdwerk van de Parochie te steunen. RECTORAAT PATERSKERK 22e Zondag na Pinksteren. Feest van Christus Koning. Om 6.30, 7.45 en 10.30 H. Missen; 9 uur pl. Hoog mis; Communiceren begint achter aan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte voor biss. noden, vanmiddag 3 uur Lof vd. school kinderen, daarna hulde aan Christus Koning; 's avonds om 7 uur Lof en oefening van toewijding aan Chris tus Koning. Maandag: Vigilie v. Allerheiligen, geboden vasten- en onthouding. Van reinigen, modelleren, enz. Maandags gebracht Zaterdags terug. Marktstraat 5 A.s. Maandag en Woensdag géén Godsdienstcursus voor 18-jarigen. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 wed. Jacobs-Jans; 7.45 Gerard Relouw; 9 uur jrg. overl. ouders Theuws-Beterams; 10.30 Fr. Janssen, echtg. en dochter. Maandag: 7 uur Petronella Kus- ters-Ewalds; 7 uur Frans Janssen, echtgenote en dochter; 7.30 Jan Hendriks; 7.45 Ida Gitzels-Hoffmans 30 overl. ouders H. v.d. Heijden- Moors. Dinsdag: 6.30 Pater Casimir en ouders; 7.45 Leonarda Ewalds- Janssen; 10.30 Gerardus v. Leuken. Woensdag: 6 uur vd. meest verl. zielen; 6.30 overl. fam. Potten-Seer den; 7 uur Gerardus Janssen; 7 uur overl. fam. v. Meijel; 7.30 Leonardus Toonen en echtgenote; 7.45 Gerard Pouwels en schoondochter Gretha; 8 uur Johannes Derksen, Elisabeth v. Helden en overl. kinderen; 8 uur José Kremer-Vullinghs; 8.30 Gerar dus van Leuken. Donderdag: 6 uur vd. meest verl. zielen; 6.30 overl. moeder; 7 uur Johanna Peeters e.v. Ferd. Beerkens; 7 uur Peter Peters en Petronella Loonen; 7.30 Jan Hendriks; 7.45 Ida Gitzels-Hoffmans; 8.30 Fr. Janssen, echtgenote en dochter; 9 uur gez. H. Mis uit dankbaarheid. Vrijdag: 6 uur Mathijs Goumans en dochter Stiena en Truus; 6.30 overl. fam. Kusters-v.d. Heide; 6.30 overl. fam. Verhalle-Lenssen; 7 uur overl. fam. v. Meijel; 7 uur Johan Sijbers; 7.30 Petronelia Kusters- Ewalds; 7.30 overl. ouders en fam. en Miep Arts; 7.45 Theodorus Ste vens; 8.30 overl. fam. vd. Boogaard- Baken. Zaterdag: 6 uur v.een overledene; 6.30 overl. fam. van Meijel; 7 uur Johanna v. Rooy-Hendriks en zoon Harrie; 7 uur Philip Voermans en echtgenote; 7.45 overl. ouders P. Beerkens-Greefkens; 8.30 overl. fam. Baken-Bergmans. RECTORAAT SMAKT 22e Zondag na Pinksteren, feest v. Christus Koning: 6.30 lm v. fam. Denissen; 7.30 lm tot zek. int.; 10 u. hoogmis v. Th. Cox; na alle H. Missen Acte v. Eerherstel; 3 u. pl. Christus Koninglofmet Acte van Toewijding. Maandag: 6.30 lm v. overl. fam. Ruttenvd. Heyden; 7.30 gez. jrg. v. Peter Philipsen. Dinsdag: Allerheiligen; diensten als op Zondag; 6.30 lm voor fam. GeurtsVerschuren; 7.30 lm voor Mart. Bonants; 10 uur pl. hoogmis v. Hendrikus Nellen; 3u.lof, Aller- zielenpreek en processie naar het kerkhof; vanaf 12 uur en de hele volgende dag kan men een volle afl. verdienen voor de gelovige zielen. Woensdag: Allerzielen; 6 uur de lste 3 H. Missen, waarvan de laatste v. Jos. Asselbergs; 7 u. weer 3 H. Missen, waarvan de laatste v. Corn. Michielsen; 8.15 2 lm, waarna 9 u. gez. Requiemmis v. overledenen'van ons rectoraat en allen die op het kerkhof rusten; half 8 lof en rozen hoedje. Donderdag: 6.30 gez. H. Mis v. overl. leden vd. St Josephbroeder- schap; 7.30 vd. familie Delissen- Knegten; na de H. Missen wijding v.h. St Hubertusbrood; van5u. tot 7.30 biechten; half 8 H. Uur. Ie Vrijdag der maand; 6.30 lm vd. fam. AsselbergsKeursten; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart voor Mart. Bonants en echtg.; na de H. Missen uitstelling v. Allerheiligste, litanie en zegen; voor en na de H. Missen biechten. Zaterdag: priesterzaterdag; 6.30 lm t.e.v. het Onb. Hart van Maria; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5—7.30 biech ten; half 8 lof. PAROCHIE OOSTRUM 22e Zondag en Pinksteren en feest van Christus Koning; 7 u. H. Com munie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 uur lof. Maandag: 7.30 best. zm voor Nella Hoex; vanaf 4.30 biechten in beide biechtstoelen. Dinsdag: feest van Allerheiligen, verplichte feestdag; 7 u. H. Com munie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 2.30 lof met rozenhoedje en gebed tot St Joseph, waarna mise rere en Allerzlelenpreek. Woensdag: gedachtenis van alle zielen; 6.30 H. Communie; 7, 8 en 9 u de H. Missen; na de hoogmis gezamenlijke bedetocht naar het kerkhof; 6.30 Miserere en lof. Donderdag: feest van St Huber tus; 7.30 H. Mis voor een zieke; waarna zegening van het St Hu- bertus-brood. Ie Vrijdag der maand; 6.30 stille H. Mis; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen als best. gez. jaarg. voor Gertrudis Rongen en Petronella Stevens; 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Ie Zaterdag der maand: 7.30 best. gez. maanddienst v. Jan Hendriks; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN 22e Zondag na Pinksteren, feest v. Christus Koning: 7 u. H. Mis vd. parochie; 8.30 H. Mis v. Peter Wil- lemse; 10.15 hoogmis v. overl. fam. GoumansMichels; 3 uur lof met toewijding a.h. H. Hart van Jezus; voor het lof bloemenhulde door schoolkinderen en jeugdbeweging. Maandag: vigilie V.Allerheiligen, geboden vasten- en onthoudingsdag 7 u. H. Mis v. 'n overledene; 7.30 gez. jgt. Johannes Jenniskens en Gertr udis Beurskens; 24 en 58 uur in beide biechtstoelen. Dinsdag: feest van Allerheiligen, verplichte feestdag; 7 u. H. Mis vd, parochie; 8.30 H. Mis v. Jan Beckers; 10 u. hoogmis vd. overl. ouders vd. BergVerlinden; 2.30 rozenhoedje; vespers van Allerheiligen, Aller zlelenpreek, processie en Absoute op 't kerkhof; vanaf 12 u. tot en met Allerzielen, volle aflaat, zo dikwijls men de kerk bezoekt. Woensdag: Allerzielen; om 6.30 drie H. Missen: lste voor Piet en Helma v. Meijel, 2e tot int. van Z.H. de Paus, de 3e v. alle gelovige zie len; 8 u. H. Missen: lste tot int. v. Z.H. de Paus; de 2e v. alle gelovige zielen; 9.30 gez. H. Mis, als jgt v. Johanna JanssenVereijcken; 3 u. lof met rozenhoedje v.d. gelovige zielen; n.m. om 7.30 godsdienst cursus voor 18-jarigen. Donderdag: 7 u. H. Mis v. Peter Loonen en Johanna Willemse; 7.30 H. Mis t.e.v. 't H. Hart tot int. v.d, offeraars; 3.30 lof v. schoolkinderen. Zaterdag: vh. Onb. Hart v. Maria; 7 u. H. Mis; 7.30 H. Mis vd. overl. fam. ClaessensGussen; biechten v. 5—7 u.; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. PAROCHIE OIRLO 82e Zondag na Pinksteren, feest van Christus Koning: 6.30 H. Com munie; lm om 7 u. en 8.30, 10 uur parochiemis; 3 u. aanbiddingsuur, pl. rozenkrans, lof en toewijding aan Christus Koning; le coll. vd. kerk, 2e coll. v. 't bisdom. Maandag: 7.30 best. jaard. Harrie Hezen, vigilie V.Allerheiligen; biech ten v. 47 u., in beide biechtstoelen; Dinsdag: feest v. Allerheiligen; de H. Missen 7 u. en 8.30, 10 uur pl, hoogmis; 3 u. vespers v. allerheili gen, lof, allerzlelenpreek en bezoek a.h. kerkhof, daarna biechten; de totus-quotus afl. te verdienen vanaf 1 Nov. 12 u. tot 2 Nov. 's avonds. Woensdag: gedachtenis v. aller - zielen; 7 u. 3 lm, 8.30 2 lm, 9.30 hoogmis; 'savonds 7 u. rozenkrans en lof. Donderdag: 7.30 zieled. overl. fam. v. Rijswijkvd. Ven. le Vrijdag der maand, toegewijd a.h. H. Hart v. Jezus; 6.30 H. Com munie; 6.45 lm; 7.30 hoogmis t.e.v. 't H. Hart v. Jezus, stichting Bae- ten—Jeurissen; na de H. Mis uit stelling, Tantum ergo en zegen; 's avonds om 7 u. H. Hartlof. le Zaterdag der maand: toegewijd a.h. Onb. Hart v. Maria; 7 uur H. Communie; 7.30 hoogmis, zieledienst overl. fam. Janssen, Peters; van 5—7 uur biechten; 7 u. Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 22e Zondag na Pinksteren, feest v. Christus Koning: 6.30 lm; 8.15 lm uit dankb. van fam. v. Hoof Ewals; 9.15 kindermis; 10.15 hoog mis uit dankb. t.e.v. O.L.Vrouw v. Banneux; 3 u. gebedsoefening t.e.v. Christus Koning vd. vervolgde kerk. Maandag: 7.30 lm v. overl. fam. CampsS preeuwenberg. Dinsdag: Allerheiligen; 6.30 lm; 8 u. lm v. Peter J. Rongen; 9 u. kin dermis; 10 uur hoogmis uit dankb. fam. SwinkelsJeuken; 11 uur H. Mis v.d. Duitse bezoekers v.h. kerkhof; 3 u. lof, waarna allerzlelen preek en processie naar 't kerkhof. Woensdag: Allerzielen; 7.30 2 lm, waarna om 8.15 gez. H. Mis v. over ledenen vd. parochie; vanaf Aller heiligen 12 u. tot Allerzielen de ge hele dag men 'n volle afl. verdienen telkens wanneer men de kerk be zoekt en bidt tot int. v. Z.H. de Paus. Donderdag: feest v. St Hubertus; 7.30 gez. zieled. v. overl. fam. Ver- heyenPeeters; na de H. Mis zege ning v.h. Hubertus brood. le Vrijdag der maand: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart v. overl. fam. PhilipsenCremers; na de H. Mis uitstellingen toewijding a.h. H.Hart. le Zaterdag: toegew.a d.verering v.h. Onb. Hart v. Maria; 7.30 lm v. Maria; 7.30 lm v. overl. fam. Jans senDrabbels; 8.30 gez. jgt. v. Jo- sephina WismansDroesen; 5 uur Marialof. 20 x sterker dan gewoon sokkengaren. Alleenverkoop Coopmans, Langstraat Ebberink, Marktstraat naar Marktstraat 5 PAROCHIE CASTENRAY 22e Zondag na Pinksteren, feest v. Christus Koning: 10 u. parochie hoogmis, 3 u. gebedsuur, pl. her nieuwing der toew. aan 't H. Hart van Jezus. Maandag 7.30 maandd. Petronella Philipsen-Cox, van 3.308 u. biech ten in beide biechtstoelen. Dinsdag, feest v. Alleheiligen: 10 u. parochie-hoogmis, 2.30 vespers, rozenhoedje, miserere, Allezielen- preek en processie over 't kerkhof. Woensdag, Allerzielen: 6.30 twee leesmissen, 8 u. gez. requiemdienst vd. overl. parochianen, Libera op 't kerkhof, 7 u. misere, lof en rozen hoedje tot besluit rozenkransmd. Donderdag, St Hubertus, 7.30 gez maandd. Joanna Strijbos-Baltussen, waarna zegening St Hubertusbrood. Vrijdag, le Vrijdag, 6.30 H. Com munie, 7 u. gest. hoogmis t.e.v. H. Hart, oefening v. eerherstel en ze gen met het Allerheiligste. Zaterdag, le Zaterdag, toegewijd aan de verering v. Onbevl. Hart v. Maria, Priester-zaterdag: 7 u. H. Comm., 7.30 gez. H. Mis t.e.v. OLVr v. Alt. Bijst. t.I.v. hen die hiervoor offerden, 67 biechten, 7 u. lof en rozenhoedje. A.s. Zondag maand, buitengew. collecte voor de kerk. Vanaf 12 u. met Allerheiligenen op Allerzielendag een volle aflaat te verdienen vd. zielen in 't vage vuur, zo dikwijls men na biecht en communie de kerk bezoekt en daar bidt 6 x onze Vader weesgegroet en eer aan den Vader. RECTORAAT HEIDE Zondag: feest v. Christus Koning. 7.30 lm. vd. jeugd; 9 uur H. Com rounie; 10 uur Hoogmis voor onze vervolgde broeders; na de Hoogmis aanbidding: van 11.30—12.30 voor degene die links v.d. weg v. Dijk- Huisman wonen; van 12.30—1.30 rechts van die weg en van 1.30 2.30 voor de Deurneseweg; 2.30 pl. Lof met toew. aan het H. Hart. Maandag: 7.30 lm. v. Henriette Driessens-Even; biechten van 4—6 en 78.30 uur. Dinsdag: Hoogfeest v. Allerheili gen. 7.30 lm overl. fam. Droesen: 9 uur H. Communie; 10 uur Hoog mis v.h. geest, en tijd. welzijn vd. Heide; 2.30 pl. Lof met Allerzielen preek. Woensdag: Allerzielen. 6.40 H. Communie; 7 uur lm. v. overl. fam, Droesen, waarna een H. Mis voor alle gelovige zielen en een gez. H. Mis om 7.50 vd. int. v. Z.H. de Paus; 7 uur Lof. Donderdag: 7.30 lm. Leonardus Potten en Peter Litjens; biechten van 78; H. Uur om 8 uur voor heel de parochie. Vrijdag: eerste Vrijdag. 7.30 hoog mis t.e.v. H. Hart tot bijz. int.; 7.30 Lof t.e.v. H. Hart Zaterdag: eerste Zaterdag, Pries terzaterdag. 7.30 lm. v. pastoor H. Wismans; 6 uur biechten; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. FINANCIERINGEN HYPOTHEKEN op zeer gunstige voorwaarden. Ass.kantoor F. H. Bergmans Zn, Leunseweg 25b Venray Telef. 677 Het aanbod van fruit wisselt elk jaar, omdat men de weersomstan digheden niet in de hand heeft. In 1954 was de appelenoogst zo'n 400 miljoen kg. Dit jaar verwacht men, dat de appelbomen ongeveer de helft daarvan zullen leveren. Bij peren is de verhouding iets gunsti ger, maar toch verwacht men, dat ruim 60 miljoen kg peren minder aan de markt zullen komen dan een jaar geleden. Betekent dat nu, dat de prijs van dit fruit ook ongeveer verdubbelen zal? Laten we eens zien hoe de vraag zich zal ontwikkelen. Elk jaar kopen de huisvrouwen meer appelen en peren voor ge bruik op tafel. Niet alleen is hier sprake van een logisch gevolg van de stijging van kwaliteit, waar de kwekers in zijn geslaagd, maar voor al door het verbeterde inzicht bij de huisvrouwen in de waarde van fruit voor de gezondheid. Ook is er sprake geweest van een welvaartsstijging, waardoor meer geld kan worden besteed aan de maaltijd en de bijvoeding. Ter vervanging van groente Men kan hieruit afleiden, dat er dus nog sprake is van een stijgende behoefte. Het verlangen naar appels en peren wordt overigens niet alleen bepaald door het dessert of een vitaminenrijke versnapering in de avonduren, maar dit fruit is tevens belangrijk als vervanger van groente. Is de groente duur, dan probeert menige huisvrouw haar kosten te drukken door af en toe met appel moes en gestoofde peertjes op tafel te komen inplaats van groente. Nu is dit in de vorige reeks win termaanden nogal eens gebeurd. Toen waren de groenten duur en het harde fruit goedkoop. Dit jaar is het precies andersom. De appels en peren zijn duur, maar de groente dus ook de geconseerveerde groente is aanzienlijk goedkoper dan voorheen. Nu behoeven de appels en peren dus niet in die mate als vervangers op te treden en dit beperkt de vraag aanzienlijk. Bovendien hebben we niet alleen met de appels van dit jaar te doen. Er zijn nog massa's blikken appel moes te verkrijgen van de vorige oogst. Juist omdat die oogst zo groot was en het aanbod van groen ten vrij schraal, heeft men in de conservenindustrie toen besloten om tweemaal zoveel appels in te blik ken als voorheen. Door deze voor zorg zal de prijs in dit seizoen worden gematigd. Minder export? Bij het aanbod van appels en peren speelt de export steeds een grote rol. Ook de huisvrouwen in Duitsland, België en Engeland wil len graag fruit op tafel brengen. De export van Nederland naar deze landen wordt voor een deel bepaald door de grootte van de binnenlandse oogst. Welnu, deze is in de genoemde landen ook niet be paald overvloedig, maar het is mo gelijk, dat zij hun behoefte gedeel telijk dekken in Italië, waar dit jaar wel veel appels en peren groeien. In België is de oogst toch nog zodanig, dat er zelfs sprake kan zijn van import van belgisch fruit in ons land. Mochten voor een deel van de hulsvrouwen de appels te duur worden, dan zullen zij uitwijkmoge lijkheden zoeken, d.w.z. andere pro ducten vragen. Die vraag zou zich b.v. kunnen richten op kersen, prui men enz. in geconserveerde vorm. In dit opzicht komt men echter van de regen in de drup, want ook van die fruitsoorten was dit jaar de oogst niet bijster groot. Meer oranje-appeltjes Troost wordt geboden door bui tenlandse vruchten. Er zal fruit uit zuidelijke landen als Italië ver schijnen in de etalages der neder- landse handelaren. Daarnaast zal de sinaasappel in nog sterker mate dan in vorige jaren dingen naar de gunst van de huisvrouw. De sinaasappels zijn niet duur te te noemen. De redelijke prijs is mo gelijk geworden omdat de Ameri kanen een subsidie op sinaasappels geven van ongeveer f 9 per 100 kg. Californië moet tot elke prijs zijn grote oogsten verkopen en nu oefent de subsidie tevens een druk uit op de prijs van sinaasappels uit andere landen, die zich daardoor nogal ge schaad voelen. Merkwaardig is, dat deze oranje vrucht zo'n aantrekkingskracht uit oefent op de nederlandse huisvrouw, die in de laatste 4 jaar de helft meer aan sinaasappels kocht dan daarvoor. We zijn benieuwd hoe groot de afzetstijging zal zijn nu de appels in verhouding duurder worden. Het zou te betreuren zijn, wan neer door de hogere prijs van het harde fruit de vitaminen-voorzie ning van het gezin in het gedrang zou komen. Dit is niet nodig wan neer men met oordeel zijn keuze in het fruitaanbod bepaalt. Daarbij zal er dit seizoen meer strijd om de gunst van de huisvrouw zijn tussen appelen en sinaasappelen dan er in het verleden ooit-geweest is. caning. beter dan stomen Maandags gebracht, Zaterd. terug Marktstraat 5 Troubadour 2.65 Carmen 3.45 Aida 3.75 Mignon 3.95 Rigoletto 4.35 Alleenverkoop Marktstraat 5 Export van eieren en pluimvee aanzienlijk gestegen. Tot en met eind september wer den dit jaar reeds 100 miljoen eieren meer uitgevoerd dan in de overeenkomstige periode in 1954, terwijl de export van geslacht pluimvee in de afgelopen 9 maan den 4 miljoen kg. groter was. Deze cijfers krijgen enig reliëf wanneer men weet, dan in 1954 de export van eieren en pluimvee 13.5 pet uitmaakte van de agrarische uitvoer en 22.5 pet van de export van veehouderijproducten. Er was een totaal bedrag van 375 miljoen gulden mee gemoeid! Ondertussen nam ook de binnen landse consumptie van eieren toe. Zij bedroeg verleden jaar 39 pet van de nationale produktie. Van 1953 is bekend, dat de gemid delde Nederlander 136 eieren con sumeerde, De binnenlandse afzet van ge slacht pluimvee Is minder groot: slechts 22 pet van de nationale pro duktie wordt in ons land geconsu meerd. De relatief hogere pi ijzen zullen daaraan niet vreemd zijn. Door de uitgave van een recep tenboekje 200.000 exemplaren hoopt het bedrijfschap voor zuivel de binnenlandse consumptie te ver hogen. DRONKEN ACHTER STUUR Zware straffen geëist Voor de Maastrichtse rechtbank zijn maandag flinke straffen ge- eist tegen autobestuurders, die ervan verdacht werden dronken achter het stuur te hebben gezeten. Een koopman, die volgens de dag vaarding in een dronken bui een handwagen achter zijn auto had gebonden, en daarmee op de open bare weg verkeersmoeilijkheden had veroorzaakt, hoorde een maand gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor zes maanden tegen zich eisen. Tegen een ver tegenwoordiger uit Maasbree, die dronken en zonder rijbewijs zou hebben gereden, was de eis drie weken gevangenisstraf en ontzet ting van de rijbevoegdheid voor een jaar. Uitspraak 7 november. Stier verkocht voor f 17000 De rijkspremiestier Aaltjes Piet Eduard, eigendom van de K.I.-ver- eniging te 's Heerenberg, is aan gekocht voor levering naar Frank rijk. Het dier bracht f 17000 op. Deze stier die vijf jaren oud is, is meermalen met een eerste prijs bekroond, o.m. vier maal op de centrale keuring te Zutphen. S.V.V.-n!euws Over de wedstrijd van afgelopen Zondag zullen we maar weinig woorden zeggen: Het was uiterma te slecht en futloos. Dat een der gelijke belangrijke wedstrijd zo verknoeid is geworden, is te be treuren en 't zal waarschijnlijk geruime tijd duren voordat 't ver trouwen fn de ploeg weer hersteld is. Het eerste kan Zondag bewijzen dat het ook nog anders kan, wan neer VVL op bezoek komt, een club, die in Maastricht een zeer goede naam heeft. De wedstrijd Venray 2—Wilhel- mina 3 is niet gespeeld. De reden daarvan zal nog wel onderzocht worden. Voor Zondag staat dit e

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1