Dobex Economische rechtspraak Magazijn »DE Z0I« Deux Pieces Door onze enorme verkoop wordt onze collectie iedere week aangevuld met de nieuwste modellen en dessins. Ut ómassen JAC. FOM FESIRAÏ flófifiMktudfa P 99 „L amps Komt U eens kijken Doet er uw voordeel mee en ook U zult zeggen Door gekleed.... hui qdd qced én steed U ook ook dit seizoen favoriet toy»10 jersey nieM«e k A Voordelige japon in fibran. Leuke halsver- siering en ceintuur. Wijde klokrok in mo- derne lijn. B Swagger van prachtig mohair. Eenvoudig u? en chic. Hooggesloten kraag van Indisch latn. Moderne sluiting. C Vlotte damesmantel van double face mohair, met stola. Aardige manchetten aan de raglan- mouwen. Aantrekkelijk model van jersey. H-lijn effect. Ronde pas van koordstiksel. Klokrok, versierd met soortgelijk motief. E 100$ Wollen jersey van een pracht kwaliteit. Bij zonder flatterend costuum met cotelé ver werkt voorpand. Ceintuur met fraaie gesp. cola was als gewoonlijk en de Warenwet had daar nooit iets vreemds in kunnen ontdekken. Nu was men wel overgegaan op een ander reinigingsmiddel en dat kon misschien de aanleiding zijn. Nu komt voor een leek als uw verslag gever wel de vraag naar voren, hoe het reinigingsmiddel in de fles kan blijven zitten, maar daar gaf de rechter antwoord op, die zulk een geval schijnbaar meer aan de hand had gehad. Broom is namelijk naast vergif een conserverings middel. En in deze warme zomer had men veel last van bedorven limonade. Doet men nu in het spoelwater een klein beetje van dat spul en men laat vervolgens een tikkeltje in de fles, dan houdt die cola zich langer. Maar met deze methode kon de rechter zich niet verenigen. Integendeel, f 300.— boete en inbeslagname van 116 flesjes cola was het resultaat. In Lottum woont een verpachter, die ongeveer een dertigtal pachters heeft. „Hij verpacht zo ongeveer de halve provincie", aldus de rech ter. Deze verpachter was een voor beeld voor allen, die grond ver- pacnten, zo goed behandelde hij zijn mensen en zo laag waren zijn pachten. Hij had echter één fout gemaakt. Er was nergens een pachtcontract en zonder zulk een formulier schijnt de wereld van vandaag niet te draaien. Ondanks het feit, dat de recht bank overtuigd was van de goede wil van de verpachter en zijn werkelijk voorbeeldige houding moest ze hem veroordelen. A rai- son van f 2.— per pachter of te wel f 60. Oké zei de verpachter. Er zullen contracten komen, maar dan zal voortaan ook de juiste prijs ge vraagd worden en zullen vele pacht prijzen een behoorlijk stuk naar boven gaan. Maar daarvan behoef de de rechter zich niets aan te trekken. De Lottumse boeren zullen de ijverige controleur echter wel scheel aankijken. Dat men buiten zijn tuinbouw- vergunning geen warmoesserij- gewassen mag zetten, weet intussen een klein kind. Behalve in Baarlo, want daar was een tuinder die 11 are augurken teveel gepoot had. Maar die grappenmakerij kostte hem dan ook f 75.—. In Baarlo was er een, die 70 are Goereese knollen had staan en nu schijnt men die te mogen hebben, indien men ze gebruikt als vee voeder. De goede man had echter geen vee en dus was hij fout. f 300.— was beloning naar werken. In Maasbree was er een ander, die 12 are van dat spul had gehad en die ook netjes aan zijn vee had opgevoerd. Maar die kreeg f 25. omdat hij daarvoor eerst geen ver gunning had aangevraagd. Waaruit blijkt, dat het niet eenvoudig is tuinder te spelen. Dan was er tenslotte de Venrayse bakker, die door de Warenwet be keurd was, omdat hij zijn brood niet netjes vervoerde in zijn auto. Het bleek echter mee te vallen, want op goede gronden kon worden aangetoond, dat de controleur dit alles had opgemaakt naar aanlei ding van een brood dat uit het rek was gevallen en dat toch niet voor menselijke consumptie in aanmer king kwam. Maar die bakker had een heel listige verdediging opgezet op heel andere gronden maar toen puntje bij paaltje kwam, bleek van zijn hele betoog zeer weinig meer over. En omdat men niet proberen moet de rechtbank voor de gek te houden werd het f 25.boete. Daar sloten we dan mee en een eenvoudige optelsom leert dat de heren rechters de beklaagden on voorwaardelijke straffen hadden opgelegd van f 1010 gld. en aan voorwaardelijke straffen f 1025.—, waarmede weer bewezen is, dat ook deze heren hun brood niet in ledigheid eten. Maakt U zelf of breit U Vergeet dan niet onze extra poppenetalage te komen zien. HET WARENHUIS fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Nieuwste collectie Prijzen vanaf f 60. Horlogerie Zo was vorige week Vrijdag de Economische Rechter weer eens in ons aller Venray. En dan is het oppassen geblazen. O.a. voor hen, die een herbebossingsplicht hebben en die maar steeds op de lange baan schuiven of met de vrijgeko men grond stiekum iets anders hebben. Dat ondervond bijv. een Meerlo- naar, die in 1945 een hectare bos had gekapt en nu de grond maar had gebruikt om er asperges op te zetten, ?die natuurlijk op dit moment heel wat meer opleveren als bos. Maar het Staatsbosbeheer is er ook niet om vliegen te vangen en nadat deze heren de nodige aanma ningen gestuurd hadden, werd er procesverbaal opeemaakt. Nu stond de bos-exploitant voor de rechter. Zijn verdediging die er op neer kwam, dat hij de bebos singsplicht wou overdoen aan een ander, hielp hem niet veel. Want als men in 11 jaren daar nog niet mee klaar is, dan komt men er nooit mee klaar. En daarom mag hij nu f 100.boete betalen en nog eens f 250.extra als voor 1 Mei a.s. geen bos geplant is. In dat laatste geval zal de rechter op dracht geven alsnog dat bos aan te planten, maar dan vervalt boven dien de subsidie en krijgt hij de volle rekening thuis. Dan was er een Poolse menheer, met een onuitsprekelijke naam, die 40 canadese populieren had ge rooid en eerst niet van herbeplan ting wilde weten, maar later toch maar begon. Hij pootte er 25, maar die zette hij zo dicht opeen, dat ze gedoemd waren toch kapot te gaan. Hetgeen niet de bedoeling is. Daar de rechter wel de indruk kreeg, dat in Polen de canadese populieren ietsjes anders behandeld worden, zo ze er zijn, en verder onze Pool geen al te snuggere indruk maakte, werd volstaan met f 25.boete, maar eerstdaags zal Staatsbosbeheer de man alsnog duidelijk komen maken hoe deze populieren behandeld dienen te worden. De man uit Sevenum die 2 ha moest bebossen was direct toen hij de oproep kreeg voor de rechter, begonnen met planten en inderdaad was de helft al bijna klaar. Dat verhinderde niet dat hij alsnog f 50.boete kreeg en als extra waarschuwing om door te werken f 750.v.w., die hij moet betalen als voor 1 Mei de 2 ha niet bebost zijn. De vakdiploma's eisen ook telkens opnieuw slachtoffers. En soms zijn het vreemde gevallen. Daar was een grossier in Venlo, die sinds 1921 vlees verkocht aan slagers. Hij was zelf slager geweest, maar door een ziekte aan zijn ogen verminder de het gezichtsvermogen zo zeer, dat hij moest gaan grossieren. Nu moesten voor enkele jaren terug deze grossiers een vergunning aanvragen en zo ook deze heer. Hij kreeg echter een voorlopige vergunning, omdat het wel duidelijk was, dat de man zelf moeilijk meer handel kon drijven i.v.m. zijn ge zichtsvermogen. Maar aangezien zoonlief aan het studeren was kon men redelijkerwijs aannemen, dat die over een jaar of wat de zaak over zou nemen. Die zoon is echter een paar maal gezakt en nu wenste de betreffende instantie niet langer meer die vergunning af te geven. In plaats van nu protest aan te tekenen tegen deze beslissing, gooide onze grossier dat briefje in de kast en ging door met grossie ren. Met het gevolg, dat toen er controle kwam, de man het haasje was. Dit hele verhaal werd aan de rechter omstandig uitgelegd, maar deze op zijn beurt antwoordde, dat hij daar allemaal niets mee te maken had. De man grossierde zonder vergunning en was als zodanig fout en daarom werd de boete f 50.Wel kreeg hij de goede raad de zaak zo spoedig mogelijk in orde te maken, want binnen een maand zou er zeker weer controle komen en dan was Leiden weer in last. Een limonadefabriek in Horst werd nog wat anders in de schoe nen geschoven. Daar was namelijk een controleur van de Warenwet de flesjes cola eens aan het be kijken en hij vond daarin 5 m.gr. organisch gebonden broom, hetwelk een zwaar vergif is. Aangezien hy niet aan kon nemen, dat mensen, die een cola bestelden, met zelf moordplannen liepen, werd dit geval voor de rechter gebracht. De heren limonadefabrikanten konden geen verklaring vinden voor dit geval. De samenstelling van hun t I 1 MRx 1 Maten 38 t/m 50. Van sommige modellen jasjes en rokken afzonderlijk verkrijgbaar. Prijzen f55.-, f59.; f62.50 en f65.-. Grote maten geringe prijsverhoging. DOBEX DEUX PIECES De natuur trekt haar nieuwe pakje" aan DOBEX DEUX PIECES kenmerken zich door de verfijnde Franse coupe. zijn modieus en elegant, maar nooit overdreven en daardoor echt chique. Geen wonder dat er zoveel vraag naar is. Ook aan de grotere maten is extra zorg besteed, ze kleden slank af Alleenverk. Dobex Deux Pieces voor Venray en omgeving: Tweka brengt weer een nieuwe, schitterende collectie zuiver wollen deux-pièces, hèt mode-evenement van de laatste jaren Charme, gratie, elegance, alles is verenigd in deze frisse, fleurige complets, die élke vrouw kan dragen, en élke vrouw kan kopen Diverse modellen in nieuwe zonnige kleuren.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2