10% korting tiaens-IXóyeu Becteisch koken is ideaal koken! llw kinderen zijn er dol op Magazijn De£>n Herfstaanbieding DELANA en TWEKA tricot kinderkleding PEEL EN MAAS Koudwatervis op rubber knielaarzen ploeglaarzen rijlaarzen lieslaarzen kinderlaarsjes rubber bromfietslaarzen %6. Akiaen$~]\ Een goede boekhouding kunt U niet missen fa. v.d. Munckhof pootgoed Custers Oirlo P R Overalls doable fort R. APPELS naast Raadhuis POELS Rijwielhandel Assurantiekantoor Keursen- WfleesteiS CUSTERS OIRLO BOM-TAXI UW TAXI Bel: 4 1 8 Legergoederen die leuke vlotte Sierlijke vlotte jurkjes pullovers, jumpers en rokjes. /ÖT» T rainingsbr oeken met elastiek en pantalonmodel in molton en wol Melton pantalons ook in damesmaten Kindermantels, jurken, windjacks tJr op het APPELS textiel Electrisch koken betekent „natuurlijk". Ook het werk zelfvan en Schilder laat de regisseur spre ken in een buitengewoon geslaagd fragment, waarin de schilder uit wanhoop de gaskraan openzet; dan komt hem zijn werk voorde geest, dat hem bewijst, dat hij terwille van dit werk moet blijven leven. Al met al een bijzondere film, maar vanwege tema en milieu alleen voor volwassenen. De schatten van Dakarn Een middelmatig verhaal over een verborgen schat met de gebruike lijke avontuurlijke elementen, op tamelijk slordige wijze verwerkt. Een onbelangrijke film, voor jongeren ongeschikt. Boven 18 jaar. Land- en Tuinbouw Attentie grondgebruikers. Uitgezonderd enkele gewassen, als bieten, maïs e.d., die nog op 't veld staan, geven de landerijen weer een kale aanblik. De drukke oogsttijd met uitzonderlijk goed weer behoort ook voor dit jaar fot het verleden. Het afgelopen seizoen was ook uitermate geschikt voor het doen van proefveld- en praktijkwaar nemingen. Wie zijn ogen goed de kost heeft gegeven, kon zien, dat er in verschillende gebieden nogal wat aan de bemestingstoestand van de grond haperde. Vooral op onze lichte zandgron den troffen wij nog vaak kalk- en magnesiumgebrek aan en op menig slecht graslandperceel was dikwijls fosfaat-, kali- en kalkhonger te constateren. Er wordt aan een oordeelkundige bemesting nog veel te weinig aan dacht besteed. Nu wij weer in het bemesting seizoen zitten en het weer (in te genstelling met vorig jaar) mee werkt, is het in de eerste plaats Uw belang, boer en tuinder, om reeds die meststoffen toe te dienen die thans gestrooid kunnen worden dus het Thomasmeel en de ver schillende kalkmeststoffen. Om een goede gelijkmatige ver deling van de meststoffen te ver krijgen, is uitstrooien met een kunstmeststrooier de beste werk wijze. In het voorjaar geeft het veelal moeilijkheden om de kunst meststrooier te gebruiken. Ook is er op bouwland nu betere gelegenheid om met eggen, culti- vateren en ploegen de meststoffen door de bouwvoor te verdelen, wat de werking zeer ten goede komt. Vermaak in Heerlen minder belast De Heerlense gemeenteraad heeft een aanzienlijke verlaging van de vermakelijkheidsbelasting goedge keurd, die de inkomsten van de mijnstad met 80.000 gulden zullen verminderen. Het grootste deel vanTdit bedrag, f 63 000, komt ten goede aan de bioscopen. De belasting voor films, die 45, 35 of 20 pet. bedraagt, wordt teruggebracht tot respectievelijk 35, 25 en 15 pet. Toneel- en muziekuitvoeringen van amateur-verenigingen worden belastingvrij. Voor sportclubs is de belastingvrije entree van 25 tot 75 cent verhoogd, terwijl slechts 10 pet verschuldigd is, wanneer geen hogere entree wordt geheven dan f 1,25. Het percentage voor bals en dans partijen is verlaagd van 50 tot 35 percent. Bouwvakarbeiders naar België? De Belgische autoriteiten over wegen op het ogenblik het in dienst nemen van Nederlandse en Italiaan se arbeiders in het bouwbedrijf. Voor het opbouwen van de inter nationale tentoonstelling, die in 1958 in Brussel zal worden ge houden, zijn meer arbeiders nodig. Op 't ogenblik zoekt men minstens vijf duizend bouwvakarbeiders voor de opbouw van de expositie, maar men verwacht, dat er straks, wan neer de opbouw volgens het schema verloopt, meer dan 30.000 werk krachten nodig zijn Premie ziekenfonds wordt verhoogd Vele ziekenfondsen hebben hun premie voor de vrijwillige verzeke ringen verhoogd. De verhoging zal hier 30 pet bedragen. Oorzaak van deze premiestijging zijn de hogere honoraria, die hun medewerkers artsen, tandartsen, specialisten en apothekers straks aan de fondsen in rekening mogen brengen. Het bestuur van de Nederlandse bond van kleine zelfstandigen heef t een brief gericht tot de minister van Soc. Zaken en Volksgezondheid met het oog op deze plannen. Men heeft er op gewezen, dat deze premieverhoging door duizen den kleine zelfstandigen niet ge dragen zal kunnen worden en velen de verzekering daardoor op zullen zeggen. Mede in het belang van de volks gezondheid is de minister verzocht deze premieverhoging tot iedere prijs te voorkomen. Met 1400 emigranten naar Australië Met circa 1400 emigranten aan boord vertrok gisteren het motor schip „Johan van Oldenbarnevelt" naar Australië. Deze reis, de 36ste na de oorlog, brengt dit schip de 20.000ste emigrant naar een nieuw vaderland. mooie goudvis, hondsvis, meerval, rozetjes, enz., koudwaterplanten, aquarium visvoer enz. Aanbevelend F. W. HENDRIKS naast Esso pompstation Langstraat 33b Tel. 713 Zaterdag 8 October en Maandag 10 October tijdens de markturen Alles a contant. Grotestraat 18 Schoen- en Kousenreparatie 1001 hulpmiddelen zijn er om ook uw boekhouding vlot en overzichtelijk in te delen zonder dat er nogal meer tijd in gaat zitten. heeft ze en.... geeft U graag advies. Bestel thans Uw benodigd voor het a.s. voorjaar. Alle gangbare soorten. Ook gele genheid om deze te laten voorkie- men in moderne bewaarplaatsen. Zaad- en Pootgoedhandel Telef. 807 3x grotere slijtvastheid Prijs vanal (I. 17.50 herenmaten vanaf 13.25 'If f' Vta aa tatduutenoC MUTSAERTS'modei DEVON Grotestraat 26 Alle verzekeringen steeds goed en goedkoop Hypotheken v.af 37j pet. rente. Autofinancieringen vlug en goedkoop Inlichtingen gratis. KantoorOostsingel 12 Tel. 462 VENRAY Vert.: JEAN HOEX, Oostrum Wij raden aan, die zijn eetaardappelen met succes wil bewaren A.A. SERVO te gebruiken. Voor 100 pet. tevreden. A.A. SERVO is het middel der toekomst. Op het laatst van Juni de aardappelen nog glashard, gaaf en zonder spruiten. Verkrijgbaar bij Zaad- en Pootgoedhandel Telefoon 807 cct ai uui bitten WED. P. BOM 6 ZONEN Charles Ruysstraat 14 Venray tegen lage prijzen, 't Knopenhuis, Schoolstraat 22 Er zijn zoveel nieuwe modellen, die U zeker moet zien. JAC. FONCK Grotestraat 9 vakkleding vakkleding vakkleding ?0,?'8'Hofstraat 2 naast Raadhuis r ort etiket Venray Overal aan huis te ontbieden. J( U lacl geen sc lint) e i ledereen in de omgeving heeft het gelezen. De familie Hendriksen - U weet wel, vlak bij de bushalte - heeft een baby gekregen. De geboorte-aankondiging stond in het plaatselijk nieuwsblad en dan kan men er zeker van zijn, dat het algemeen bekend is. Maar elke advertentie in deze krant wordt gelezen. Vandaar dat zoveel adverteerders gebruik maken van Bezoek de P.L.E.M.-toonkamers Maastricht, Wolfstraat 20 Roermond, Emmalaan 100. Zend deze advertende in open envelop aan de P.L.E.M. te Maas tricht of Roermond. Schrijf op de klep van de envelop llw naam en adres. Frankeer met 2 cent. Wij verstrekken U dan volledige gegevens, desgewenst ook omtrent electrische 2- en 3-plaats komforen met electro- pannen, zonder enige verplichting voor t). Ook Uw installateur kan U nader inlichten. vlug en voordelig koken nooit meer zwarte pannen geen gevaar voor schadelijke gassen behoud van alle vitaminen, omdat slechts met weinig water kan worden gekookt Zonder aanbetaling wordt U de gelukkige bezitster van een modern, electrisch fornuis, compleet met 6 oerdege lijke kook-, braad- en bakpannen, kookboek en onderhoudsdoosje voor slechts Aan sluit leiding tot 12 m. gratis!

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2