Thomassen Oliestook-kachels Coenen-Houtackers PERFECTION Mr. Dr. F. Havermans nam afscheid SPORT Kindei- etalage 'Alleen fleifectfon REGENKLEDING Kerkeljjke Diensten. Het Warenhuis Zaterdag 1 October 1955 No 39 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f ONDERVINDT PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAI OROOTESTRAAT 28 F'RTELEF^512EN QIROC1S0652 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN favi,S,S!KÏA.tfi.-m.j£0vïïSEÏÏSi Woensdag heeft Mr. Dr. F. M. Havermans, geneesheer-directeur van Huize Servatius afscheid ge nomen, wegens zijn vertrek naar den Haag, waar hij de psychiatrische nazorg krijgt te beharügen voor Zuid-Holland, in nauwe samenwer king met het Wit-Gele Kruis aldaar. 's Morgens nam hij afscheid van verpleegden en verplegers, terwijl in de namiddag in een afzonderlij ke bijeenkomst afscheid genomen werd van Huize Servatius in het algemeen. Bij die bijeenkomst werd Dr. Havermans van alle kanten dank gebracht voor zijn werkzaam heden. Dr. W. Oosterbaan bracht hem die namens zijn collega's. Hij wees er op hoe Limburg voor Dr. Haver mans toen hij werd aangesteld in 1933, terra incognita was, maar dat hij dra blijk gaf door een reeks van publicaties de geestelijke en maat schappelijke structuur van dit ge west te hebben leren kennen en de fouten daarin aanwees. Dat daar heilige huisjes niet gespaard wer den is bekend, maar juist de posi tieve strekking van deze publica ties deden Dr. Havermans kennen als een man, wiens aandacht voor al uitging naar de geestelijk ge stoorden, de geestelijk lijdenden en criminelen. Behalve echter zijn wetenschap pelijk werk op velerlei terein, waar in hij een zeer grote werkkracht en ijver toonde, behalve zijn werk in de ontelbare commissies, zijn leraarsambt aan de school voor maatschappelijk werk in Sittard, als psychiater voor de Rechtbank, op de consultatiebureaux voor gees telijke Volksgezondheid e.v.a., was hij vóór alles de leider van Huize Servatius. Toen na de bevrijding Huize Servatius moest evacueren en door evacuatie en verwoesting volkomen gedesorganiseerd was, is onder zijn leiding een nieuw Ser vatius herrezen. Een instituut met een frisser allure, dat de besloten heid heeft opgeheven, die jarenlang Servatius omsloten heeft. Daardoor gaf hij een beter inzicht aan het publiek en maakte sociale aanpassing van de patiënten. Het gevoel van verschrikking, wat een dergelijke inrichting nog dikwijls geeft, is daardoor ook veel minder geworden. Hij bracht verder de nieuwste behandelingsmethode en wist in onderlinge samenwerking met staf en personeel vele en goede gene zingen tot stand te brengen. Harde toewijding De Generaal Assistent Br. Deo- datus bracht hem namens de Con gregatie hartelijk dank. De broeders hebben Dr. Havermans leren ken nen als een kundig psychiater, die vooral toen hij directeur werd Ser vatius heeft gemaakt tot een alom in den lande bekend instituut. Hij heeft met grote toewijding en ijver gewerkt en zo huize Servatius op een hoger en breder plan gebracht. Spreker releveerde het weten schappelijk werk van de scheidende dokter, waarin voor velen goede lessen zijn te vinden. Gerechts-psychiater De Officier van Justitie, Mr. Wilbrennick, bracht Dr. Havermans de dank over namens de rechter lijke macht in het arrondisement Roermond. Hij schilderde hem als een psychiater die bekend is om de nauwkeurige en korte rapporten welke de rechtelijke macht juist die adviezen verstrekte die nodig waren. Hij prees hem om zijn vak manschap en om zijn groot gezag in juridische kringen. Mr. Nuys bracht namens de rechtbank in Maastricht de dank over voor het vele en nuttige werk wat hij in de afgelopen periode heeft verricht. Zijn deskundige, nuchtere en reële rapporten zal men ongaarne missen. Practische mens. Dr vd. Spek, voorzitter van de R. K. Gestichts-artsenvereniging bracht in herinnering, het werk van Dr Havermans als voorzitter dezer vereniging. Hoe hij na de oorlog, toen vele nieuwe ideën en geluiden naar voren kwamen, als practisch mens bij uitstek, juist die adviezen heeft gegeven, die vandaag aan de dag van zulk een grote waarde zijn gebleken. Hij noemde het afscheid van Dr Havermans een groot verlies, maar vertrouwde, dat hij in de psychia- terie nog van zich zou doen horen. Dr. Kortman sprak namens de collega's van Huize St. Anna en wees op de prettige samenwerking die tussen beide inrichtingen op velerlei terrein bestond. Voor deze samenwerking wenste hij dank te brengen, mede namens Dr. Veraart e.a, collega's. Hij wenste de schei dende directeur, die hij om zijn directheid van oordeel en actie prees, veel succes toe in zijn toe komstige loopbaan. Een hoofdbestuurslid van de Dr. Ariensvereniging wees op de grote verdienste van Dr. Havermans op het gebied van de bestrijding van het alcoholisme, waarbij hij o.a. door zijn wetenschappelijke studies tot een beter begrip had bijgedra gen. Hij sprak de hoop uit, dat hij ook in zijn nieuwe standplaats voor deze vereniging zou blijven werken. Bouwer Br. Abraham was de laatste spreker, die als Vader Overste namens alle inwoners van Huize Servatius een kort dankwoord sprak. Hij wees op zijn beurt, op alles wat St. Servatius in de afgelopen periode had moeten meemaken en hoe het gesticht als een phoenix uit zfjn as verrezen was. Niet al leen wat gebouwen betreft, maar ook door zijn behandeling. Dat St. Servatius overal in den lande een goede naam heeft, dat tientallen patiënten ontslagen kunnen worden, dat alles is voor een groot gedeelte het werk van Dr. Havermans, die in nauwe samenwerking, met dok toren, broeders en verplegend per soneel de lijdende mensheid op voortreffelijke wijze heeft gediend. Samenwerking In zijn slotwoord zei Dr. Haver mans veel lof gehoord te hebben. Lof, die hij echter allerminst ver diende, maar die toekwam aan al zijn medewerkers, door wiens pret tige samenwerking en teamgeest veel bereikt nad kunnen worden. Wat de gerechts-psychiaterie be treft, hij had in zijn loopbaan meer dan 2000 mensen onderzocht, maar hij was niet tevreden. Z.i. werd het hoog tijd, dat een psychiater een vaste medewerker van de rechtbank werd, die uitsiuitend in dienststaat van het gerecht. Met de beste wensen voor inrich ting en inwoners besloot Dr Haver mans het officiële gedeelte, waar na een druk bezochte receptie volgde. M.H.C.V.-nieuws Wederom was de hele M.HC.V.- gemeenschap Zondag j.l. weer in touw. Om 11 uur trad er al een combinatie van de heren in het veld tegen Boxmeer. In de eerste speelhelft had Venray een ruim overwicht, wat ook resul teerde in een 30 voorsprong bij de rust. Na enkele minuten uitge blazen te hebben, was er weer aan treden gefloten, want een S.V.V.- elftal stond reeds te popelen om ook te spelen. Al spoedig bleek, dat Boxmeer er steeds beter in kwam. Het werd zelfs 32. Doch de over winning bleef in Venray. Hoe nijpend de terreinkwestie is, bleek toch wel uit het feit, dat na de wedstrijd, iedereen in de weer was om de hockeygoals te ver sjouwen om de zaagsellijnen weg te bezemen, opdat de voetballers ook hun sportieve neigingen konden botvieren. De dames speelden de return match tegen „Jeruzalem". Het elftal dat „Jeruzalem" in het veld stuurde was veel te sterk voor onze dames. Al hebben ze ook nog veel bij te leren wat samenspel en „fighting- spirit" etc. betreft. In de namiddag woedde er aan het andere einde van het „dörp" alwéér een hockey gevecht. Ditmaal was de plaats van handeling het Gymnasium I.C. Tegen alle ver wachting verloren onze heren met 10. Zondag a.s. speelt M.H.C.V. I vermoedelijk tegen een combinatie van het St Thomascollege te Venlo, de bakermat van V.H.C. De wedstrijd van de dames tegen Boxmeer is tot nadere datum uit gesteld. S.V.V.-nieuws De afgelopen Zondag is wel buitengewoon succesvol voor SVV geweest. Het eerste won de moei lijke uitwedstrijd tegen Reuver met 42, ondanks de dikwijls eigenaar dige beslissingen van de scheids rechter. Er werd behoorlijk goed spel te zien gegeven al blijft de wens van een beter aanpassen van de binnen- spelers, die nog iets te veel terug getrokken spelen. SVV 2 wist Horst 2 met 40 te kloppen. Het is jammer dat deze wedstrijd eindigde met een ongeval, daar de keeper M. Gommans in deze wedstrijd een been brak. Het derde houdt;van grote cijfers en bewees dat ook deze keer door Tienray met liefst 9—1 te kloppen. Al met al kan men over deze Zon dag tevreden zijn. Het eersteen tweede zijn Zondag vrij. Misschien dat voor het eerste Zie onze speciale in pand Roeffs, waar U behalve deze veel leuks voor uw kinderen vindt. Profiteert van deze extra aan biedingen met de JUBILEUM-BONNEN r-CLUB Ook dc sportieve, koric popellne auto"- coat is een zeer gewild model. De jongens zijn er dol op. U slaagt ook voor uw kinderen altijd 't beste bij nog een vriendschappelijke wed strijd wordt vastgesteld, maar dat leest U dan wel bij de advertenties. SVV 3 moet naar de Meterik, waar om 2 uur de wedstrijd wordt gespeeld. Heeft men het zelfde elan als Zondag, dan zal het wel weer op een overwinning uitdraaien. Het vierde heeft de vacantie uit en mag Zondag hier tegen EWC 2 in het veld treden. We moeten af wachten of de goede voornemens ditmaal ook succes hebben. 2 t.m. 8 October PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: KAPELAAN KEIJSERS Rozenkrans-Zondag. 6 uur lm.vd parochianen; 7 uur lm. overl. fam Sijbers-Cremers; 8 uur lm. Gertruda Verheijen-Kusters; 9 uur kindermis Piet van Hoof; 10 uur Hoogmis Piet Sanders; 3 uur kinderlof; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van St. Gerardus. Maandag: H. Theresia van het Kind Jezus. 6.45 zielemis voor overl. parochianen; 7.30 lm. Ger. Stevens; 8.15 gest. jrd. Hendrik Smits, Mag- dalena Poels en zoon Martin (2kl); 10 uur pl. Hoogmis uit dankbaarh. bij gelegenheid van 50j. huwelijk Alphons Sijbers-Cremers; 7 uur zielelof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Franciscus. 6.45 lm. Gertruda Kusters-Verheijen; 7.30 lm. Piet en Aleida Janssen; 8.15 gest. jrd. Anna van Rijswijk, echtg. van Peter Goumans (2kl); 9.30 pl. Huwelijksmis v. bruidsp. Pouwels- Thijssen. Woensdag: H. Placidus en Gezel len. 6.45 lm. Antonia Verstegen- Bongaerts; 7.30 leesmis Wilhelmus Swaghoven, Antonia Creemers en overl. kinderen; 8.15 gest. jrd.P.A. v.d. Munckhof, Theodora Poels, dochter Hendrica en Gerard Lam berts (2kl).; Donderdag: H. Bruno. 6.45 lm. Jos. Hendrix; 7.30 H. Sacraments hoogmis; 8.15 gest. jaard. Martin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens (lkl); van 67 uur gel. tot biechten; 7—8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag, feest van de H. Rozenkrans. 6.30 lm. Johanna van Gestel en zoon Johan; 7 uur lm. Simon Litjens en Hendrica Nohr; 7.45 H. Harthoogmis, naar deze H. Mis komen alle schoolkin deren; 9 uur pl. Avondmis. Zaterdag: H. Birgitta. 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. Jos. Vullinghs; 8.15 gest. jrd, E. Heren Peter J. en Jacob G. Holthuizen (1H) 9 uur pl. Huwelijksmis v. bruidsp. Bouten-Sijbers; 9.45 pl. Huwelijks mis voor bruidspaar Gommans- Hendriks; 7.30 Jeugd-H. Familie voor de jongens. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Hendrina Schechlin. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren deze week de 5e les. ROZENKRANSMAAND: In Oc- teber is ieder avond om 7 uur Rozenhoedje, Lof en gebed tot St. Jozef. EERSTE VRIJDAG: Op de eerste Vrijdagen zijn de H. Missen om 6.30 7 uur en 7.45 H. Harthoogmis. Alle schoolkinderen komen naar deze H. Mis. 's Avonds om 9 uur is pl. H. Mis, vooral voor degene, die 's morgens niet naar de kerk kun nen komen. ROZENKRANS-ZONDAG. Vanaf hedenmiddag 12 uur tot Zondag avond kan men onder de gewone voorwaarden in onze parochiekelk de toties-quotiesaflaat verdienen. Men moet de kerk bezoeken en daar 6 x Onze Vader, Weesgegroet en Ere aan de Vader bidden. zijn voorzien van branderpot waarop levenslange garantie, brander met 10 jaar garantie, gepatenteerde aansteekbuis en het belangrijksteeen branderconstructie zonder branderringen, waar door doorbranden van branderringen niet voorkomt. Modellen verkrijgbaar van 8000 K cal. tot 20.000 K cal. per uur. Daaromjn gebruik de zuinigste, Alleenverkoop voor Venray en omstreken RECTORAAT PATERSKERK 18e Zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur Hoogmis; Communiceren begint achteraan; le collecte voor onze kerk, 2e collecte v. 't jeugdwerk in ons bisdom; vanavond 7 uur Lof en Rozenhoedje. Deze week iedere avond om 7.30 Lof en oefening v.d. Octobermaand. Maandag: Vigilie-dag van 't feest van St. Franciscus; 7.30 Lof en Rozenhoedje. Dinsdag: Solemniteit van Sint Franciscus v. Assisië. 7.45 (kwart vóór acht) pl. Hoogmis en 's avonds 7 uur (niet om 7.30) pl. Lof, feest- predicatie en herdenking v.h. zalig afsterven van St. Franciscus. Woensdag: 7.30 Lof en oefening v.d. Octobermaand. Donderdag: H. Maria Francisca, maagd. Van 58 uur gel. om te biechten; 7.30 Lof en oefening v.d. Octobermaand. Vrijdag: feestdag v.d. H. Rozen krans. le Vrijdag v.d. maand; 7.45 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart; 7.30 oefening v.d. Octobermaand. Zaterdag: priester-Zaterdag. H. Brigitta. Van 38 gel. tot biechten; 7.30 oefening v.d. Octobermaand. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Johannes Spee; 7.45 Piet Spee best. d.d. buurtvereniging. Maandag: 7 uur overl. familie Voermans-Leijssen; 7.45 Jan Hen driks. Dinsdag: 7 uur Maria Millen- Laurensse; 7.45 Willem Lemmen. Woensdag: 6.30 Pater Casimirus en ouders; 7 uur Johanna Jeuken; 7.45 overl. fam. v. Meijel. Donderdag: 6.30 voor een zalige dood; 7 uur Johannes van Helden; 7.30 Jan Hendriks; 7.45 Johanna Claessens-Gussen. Vrijdag: 6.30 Truus Goumans; 7 uur overl. fam. van Meijel. Zaterdag: 7.45 v. een zal. dood (R) PAROCHIE LEUNEN 18e Zondag na Pinksteren. Rozen krans-Zondag. 7 uur H. Mis v.d. Parochie; 8.30 H. Mis voor Willem Arts en Gertrudis Niessen; 10.15 hoogmis voor de levende leden der Broederschap v.d. H. Rozenkrans. Volle aflaat te verdienen zo dikwijls men de kerk bezoekt en bidt 6 x Onze Vader, Wees Gegroet en Ere aan de Vader tot int. van Z.H. de Paus. Heden maandcollecte voor onze kerk. 3 uur maandelijks Aan biddingsuur. Maandag: 7 uur H. Mis v. Maria Litjens-Smits; 7.30 gez. jaarg. voor Theodorus S winkels en echtgenote. Dinsdag: 7 uur H. Mis om Gods zegen over het nieuwe werkjaar der Jonge Boeren; 7.30 Sol. gest. jrg. Jan Albert Heezen. Woensdag: 7 uur H. Mis voor Johanna Claessens-Gussen; 7.30 gez. jrg. voor Johanna Janssen-vd. Berg; Donderdag: 7 uur H. Mis v. Jean Holtackers; 7.30 H.Misv. Johannes Poels, echtg. en overl. kinderen; biechten van 67 uur. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 7 uur H. Mis v. Gertrudis en Martin van Dijck; 7.30 H. Mis tot int. van hen die offeren t.e.v. het Allerh. Hart; na de H. Mis oef. van eerh.; 3.30 Lof vd. schoolkinderen. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 Sol. gest. jrg. Peter Johannes Wilms en Johanna Wismans; biechten van 6—7 uur; 7 uur Lof t.e.v. O.L. Vr. In de loop dezer maand begint de godsdienstcursus v. 18-jarigen. Jongens en meisjes, die in dit jaar 18 geworden zijn of worden, gelieve zich heden na de H. Missen in de Sacristie op te geven. A.s. Zondag collecte v. doofstom men en andere liefdewerken. Zij, die binnenkort in militaire dienst moeten opkomen, gelieve zich deze week op te geven voor een militaire retraite. BEL OP BIJ BRAND No. 392 PAROCHIE OOSTRUM 18e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. beide H. Missen; 3—4 uur maand, aan biddingsuur. Maandag: 7.30 best. zm v. Meta Hulsman. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Plet Derks en echtg. Woensdag: 7.30 gest. jaarg. voor Mart. Verheijen. Donderdag: 7.30 best. gez. maand - dienst voor Jan Hendriks. le Vrijdag der maand: 6.30 stille H. Mis; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. 't H. Hart, op te dragen als best. gez. H. Mis voor de parochie Leunen; 7.30 pl. lof t.e.v. 't H. Hart. Zaterdag: 7.30 best. zm voor pl. Johanna vanHeyster; 7.30 Marialof. Qctódei maand rozenkransen alle religieuze artikelen fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Telefoon 566 PAROCHIE OIRLO Heden Rozenkrans-Zondag: 6.30 H. Communie; lees missen om 7 u. en 8.30, parochiemis om 10 u., om 3 n. aanbiddingsuur. le collecte is buitengewone collecte, 2de collecte voor 't Bisdom. Maandag 7.30 zieledlenst Maria Minten. Dinsdag 7.30 maandstond Petro- nella Maria S winkels. Woensdag 7.30 best. hoogmis uit dankbaarheid. Donderdag 7.30 best. jaardienst Pieter Jan Lemmen. Vrijdag, le Vrijdag der maand, 6.30 H. Communie, 6.45 lm., 7.30 hoogmis t.e.v. 't H. Hart, stichting

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1