SPORT factor h°uy^£d WOL Parfumerie KEUS Mirlon Van Indonesië naar Venray Geslaagd Ruiterfeest te Venray Nederlandse welvaart? Schoolschoenen MAX Werkschoenen Damesvesten en Pullovers EBBERINK B.H.'s Kerkelijke Diensten. Rubberlaarzen Gymnastiek schoenen Een van onze meest geprezen goede eigenschappen is de gast vrijheid. Deze is na de vorige wereldoorlog tot uitdrukking ge- komen in de liefde, waarmee wij vele jonge Oostenrijkert.ies, Hon- gaartjes e.a. liefdevol hebben op genomen. Zij is en wordt in deze dagen getoond in het bezorgen van enkele weken blije vacantie aan jeugdige slachtoffers van de laatste oorlog, die verjaagd uit de beschermende warmte van het ouderlijk huis in vluchtelingen kampen in West-Duitsland of Oostenrijk verblijven. En wan neerwij zoveel belangstelling heb ben voor 't lot van vreemdelingen, hoeveel groter dient dan niet ons medeleven te zijn met vele duizen den landgenoten, die door hard nekkig politiek onverstand worden verdreven van huis en hof. Van de plaats, waar hun wieg stond en waar zij vaak de beste jaren van hun leven hebben doorgebracht. Wij bedoelen hier: onze landge noten, die in Indonesië zijn ge boren en getogen, die nog nimmer wellicht hun vaderland hebben gezien maar die toch in de ware zin des woords Nederlanders zijn. Ook zij zijn vluchtelingen! Met duizenden verlaten onze land- genoten, wier uiterlijk vaak echt Indonesische trekken draagt, In donesië. Het leven is daar onhoudbaar ge worden, we behoeven daar niet verder op in te gaan. Tallozen staan voor het dilemma: blijven met kans op volledige ondergang van het gezin of zich losscheuren van alles, wat dierbaar geworden is en een onzekere toekomst tegemoet gaan. Omwille van het gezin... Nagenoeg alle Indische Neder landers, zoals men hen noemt, heb ben met een zwaar hart het laatste besluit genomen. En het vaderland staat voor de waarlijk niet een voudige taak, om die vele duizen den op te nemen en de plaats te geven waar zij recht op hebben. De Overheid heeft deze taak be grepen en haar ter uitvoering ge legd in handen van het Ministerie voor Maatschappelijk Werk, dat voor de brodeloos gemaakte land genoten uit het verre Indonesië het B(uraau B(izondere) Maatschap pelijke Z(org) heeft ingesteld. Dit B.B.M.Z. heeft z.g. „opvang centra" ingericht (in het Zuiden des lands alleen al zeventig) waar heen de Indische Nederlanders ge bracht worden als zij met de boot zijn aangekomen. In Venray zijn 6 gezinnen onder gebracht, die op de boot aan de betrokken ambtenaren te kennen hadden gegeven, dat zü het liefst in een der zuidelijke provincies zouden verblijven. Zo verblijven thans een dertigtal mensen in Hotet 't Hert. Wat gebeurt er nu met deze mensen Allereerst krijgen zij een kleding- kaart waarvoor zij zich, de voor ons klimaat geëigende kledingstukken gaan aanschaffen. Dat is wel de eerste noodzaak want velen hebben niets bijzichdanhun tropenkleding. Is dat eenmaal in orde dan kom' de volgende belangrijke stap, die gedaan moet worden: het zoeken van een werkkring. Het woord is nu aan het Arbeids bureau Venray. Deze mensen heb ben 't in zoverre gemakkelijk, dat zij de hoogconjunctuur in ons land méé hebben. Overal wordt ge schreeuwd om arbeidskrachten. Maar anderzijds staat het Arbeids bureau voor de moeilijkheid, dat zij meestal moet bemiddelen voor men sen, die in Indonesië een leiding gevende ofwel een zelfstandige functie uitoefenden. De industrieën in Venray en de omtrek zijn in deze kwestie zeer ter wille. Desondanks blijft het vaak een probleem om bepaalde mensen een baan te verschaffen, die hen min of meer ligt. Wij hebben b.v gesproken met een specialist in olieboringen. Maar de B.P.M., die zich met de schaarse oliewinning in ons land bezig houdt, verschaft op de eerste plaats werk aan repa trianten, die ook in Indonesië aan haar maatschappij verbonden waren. Voor zulke gevallen is het niet eenvoudig een geschikte werkkring te vinden. Alle nieuwe bewoners maken het overigens het arbeidsbureau niet moeilijk: zij willen beslist zo spoe dig mogelijk aan de slag. Wordt er niet aanstonds een passende werk kringgevonden dan maar iets anders. Allen zijn overtuigd van de nood zaak, dat zij hier in Nederland van de grond af hun bestaan opnieuw moeten opbouwen, Dat vereist heel wat moed en energie. Verschillenden van hen hebben al werk. Deze Indische Nederlanders-heb ben dus hun plaats gevonden en de toekomst van hun gezin is verze kerd. De kinderen voor wier toekomst de ouders het harde besluit namen om het mooie land en een goede werkkring op te geven, vormen een ander probleem. De jonge Indische Nederlandertjes gingen naar school, kunnen dus snel genoeg hun achterstand op onder wijsgebied gaan inhalen. Met Venrays jeugd kunnen de kleintjes het al best vinden, maar de ouderen hebben nog al moeite om contact te krijgen met Venrays burgerij. Deze uitermate vriendelijke en beleefde mensen worden nog al eens begaapt en bekeken als zijnde „vreemde wezens" en men staat nogal eens sceptisch tegenover de bruin getinte gasten. Om van anti pathie nog niet te spreken... Wat meer contact met de Indische Nederlanders, met deze mensen, die liefst zo gauw mogelijk aan de slag willen na de ellende in Indonesië, die hier met hun gezin in vrede willen leven, zou wel gewenst zijn. Een lang gemist feest mochten we Zondag weer meemaken, het feest van paarden en ruiters, in het goed geleide concours hippique, dat hier werd verreden op het ter rein aan de Leunseweg. Het feit, dat de Duitsers, die een internationale sfeer aan dit paar- denfestijn moesten geven, niet kwamen opdagen, verhinderde toch niet, dat het talrijke publiek een prettige en sportieve strijd heeft gezien tussen de ruiters van de kring Venray, die verrassend goede prestaties leverden. Het weer werkte mee en talrijke bezoekers melden zich in de mid daguren aan de cassa's. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op de Hoogeerw. heer Deken, de heren Burgemees ters van Venray, Wanssum en Meerlo, alsmede oud-burgemeester Baron de Weichs de Wenne. Nadat reeds in de morgenuren verschillende programma-punten werden afgewerkt, was te drie unr het hoogtepunt van het concours, :oen de tientallen paarden en rui ters fier en stram stonden opge steld om het Volkslied te aanhoren. Daarna begonnen dan de hoofd punten van het programma, welke buitengewoon goed voldeden. De uitslagen waren na spannen de strijd als volgt: Dressuur 8-tallen klasse A: 1 St Joris, Meterik; 2 Eendracht, Cas- tenray; 3 de Peeldravers, Yssel- steyn; 4 Wittenhorst, Horst. Klasse B: Rijdt met beleid, Meer lo; 2 Sport na Arbeid, Oirlo; 3 Bayard, Well. Klasse C: 1 Ons Genoegen, Leu nen. Dressuur 4-tallen klasse C: 1 Ons Genoegen, Heijen; 2 Rijdt met beleid, Meerlo; 3 St Isidorus, Ven ray; 4 de Peeldravers, Ysselsteyn. Individuele dressuur klasse A: 1 J. Litjens, Meterik; 2 F. vd. Weijer, Ysselsteyn; 3 J. Kusters, Meerlo; 4 M. Wismans, Castenray; 5 W. Geerets, Castenray. Klasse B: 1. J. Lucassen, Leunen; 2. L. Swemers, Well; 3. J. Kessels, Well; 4. Deckers, Horst; 5. G. Arts, Heijen. Klasse C: 1 J. Voermans Leunen; 2. Verstappen Meterik; 3. J. Litjens Well; J. Kessels Meerlo; 5. J. Kei zers Well. Springen Middel: 1. A. Jennes- kens Leunen; 2. Lucassen Leunen; 3. J. Peelen, Meerlo; 4. J.Toekook, Well; 5. J. Janssen Meerlo. Openingsrennen: 1. J. Willemsen, Velden; 2. L. Smeats Blerick; 3. J. Jacobs Horst. Aangespannen Landbouwtuig- paarden: 1. J. Litjens Well; 2. F. v.d. Weyer, Ysselsteyn; 3. Th. Loo- nen Oirlo; 4. J. Bistervelds Venray. Springen zwaar: 1. J. Custers Meerlo; 2. F. v.d. Weyer, Ysselsteyn; 3. J. Tacken Horst; 4. G. Willem sen Velden; 5. B. Geurts, Velden. Harddraven: 1. A. Jenniskens, Leunen; 2. Th. Houben, Meterik; 3. v. Veghel-Leunen; 5. J. Hanraets Meerlo. Sulky draven: 1. J. Lucassen, Leunen; 2. Philipsen, Venray; 3. H. Joosten, Blerick. Patrouille springen: 1. Zelden'Rust Velden; 2 Rijdt met Beleid Meerlo; 3. Wittenhorst Horst4. Bayard Well. Rennen open klasse: 1. K. Fleuren Velden; 2. J. Willemsen Velden; 3. G. Willemsen Velden; 4. Peeters Velden; 5. L. Smedts Blerick. Bij herhaling wordt sinds een paar jaren ons land als „het wonder Nederland" geëtiquetteerd. Vooral poogt men in het buitenland deze indruk te doen vestigen, waarna wij hier, na deze omweg, van dit .wonder" in kennis gesteld worden. Deze methode slaat natuurlijk wel in en velen onzer zijn op weg daarin te geloven. Als men het immers in het buitenland zelf zegt... Het ware prachtig, indien wij werkelijk een wonder mochten ge noemd worden. Alleen is het jam mer dat we daar zo weinig van ondervinden. Tenslotte kan men toch alleen van de suggestie niet ieven... Want wanneer we zo om ons heen zien en de prijzen en onenaan een oordeel onderwerpen, moeten we met de hand op het hart zeggen dat de welvaart, welke toch in dat „wonder" verdisconteerd ligt, maar zeer betrekkelijk is en dat derhalve de grote massa moeite heeft dat woord te bezigen. Men verbeurt zich er bijna aan Zo lang immers de grote massa niet van dit wonder profiteert, moet men niet te hoog van de toren blazen. Vraag het maar eens aan onze huismoeders, die iedere week de eindjes aan elkaar moeten knopen. En... kijk dan maar eens op de tafel van de eenvoudige lieden of inspecteer de kleerkast en het schoeisel maar eens: vraag maar eens op welke wijze men dit moet financieren. Dan zal men wel enigszins anders praten. Wanneer we van het „wonder Nederland", zoals goedbetaalde propagandisten het zonder aan de werkelijkheid te denken, spreken, mogen we andere „buitenlandse wonderen" toch niet buiten be schouwing laten. En dan zien we dat onze welvaart helemaal niet hoog is, integendeel, dat we het zeer sober moeten doen. Duitsland, dat de tweede wereld oorlog prompt verloren heeft, is ons stukken voorbij gestreefd. Men merkt het aan schier alles wanneer men er op bezoek gaat. Een kost baar bewijs Weet men in Neder land en maakt men daar van regeringswege ook propaganda mee dat alléén de stad Diissel- dorf met ongeveer 'n half millioen inwoners nog meer televisie-toestel len rijk is dan gans Nederland. Dat er derhalve meer dan twintig maal zo veel televisie-toestellen in West-Duitsland zijn dan in het „wonder Nederland" En wanneer we er nog bij ver tellen dat een vierde van het aan tal televisie-toestellen in Duitsland staat in de woningen van de dood gewone arbeiders, dan weet men dat de welstandsverhouding hele maal niet ten gunste van Neder land spreken. Integendeel, zouden we haast zeggen. Want welk per centage van de televisie-toestellen staat in Nederland in de huizen van de „kleinere luyden S.V.V.-nieuws Als de wedstrijd welke Zondag het tweede elftal op zo'n overtui gende wijze tegen Blerick wist te winnen (61) een voorteken is, dan kan de nieuwe competitie nog wat beloven. Maar het eerste elftal wordt al direct zwaar beproefd. We krijgen Zondag n.l. Arcen op bezoek en ge zien de cijfers waarmede het Zon dag jJ. van Wit-Zwart verloren heeft, blijkt men daar voornemens te zijn, de huid zo duur mogelijk te verkopen. Trouwens de wedstrij den tegen Arcen zijn altijd een zware opgave geweest voor het Venrayse elftal, dat nu echter jongere krach ten in het veld brengt. Als echter met élan gespeeld wordt en het uithoudingsvermogen het volhoudt, dan geloven we, dat Venray zijn eerste overwinning kan boeken. Het tweede zal de goede indruk van de wedstrijd van Zondag zeker niet verloren laten gaan en hoewel een uitwedstrijd tegen Wit-Zwart geen sinecure is, toch de supporters niet teleurstellen. Het derde ondergaat de vuurproef tegen Meerlo en kan al direct tonen de zaken anders aan te willen pak ken dan vorig jaar. En tenslotte speelt het vierde elftal hier een voorwedstrijd tegen Lot- tum, dat toch niet bepaald sterk staat. Al met al kunnen er Zondag puntjes worden binnen gehaald, mits men natuurlijk deze competitie in gaat met de eerlijke intentie om er dit jaar eens uit te halen, wat er uit te halen is. Succes zij allen toegewenst. SVV-Jeugd a.s. Zondag is er voor alle SVV- junioren een H. Mis in de kapel te Veltum om acht uur. Alle junioren dienen naar deze H. Mis te komen en wij verzoeken de ouders om hun medewerking hieraan te willen verlenen. Hockey-nieuws Zondag hield de Venrayse hockey club een sportdag, die een groot succes werd. Een dameselftal en twee herenploegen bonden de strijd aan tegen resp. Pensionaat Jeruza lem, Deurne en het Gymnasium I.C. Die dames, die hun eerste thuis wedstrijd speelden, moesten in de pensionnaires hun meerderen er kennen. Duidelijk bleek het spelpeil- verschil. Maar het werd toch een goede oefening. Even tevoren had het eerste elftal van Mixed Hockey club Venray op het Servatiusterrein, zij het dan met 20, verloren van Deurne. Na het gelijke spel van de vorige keer was dit wel enigszins een teleurstelling. Maar Deurne had zich blijkbaar voorgenomen de overwin ning, vóór alles, mee naar huis te nemen. En dat hebben ze dan ook op verdiende wijze gedaan. Tot slot van deze sportdag speel de het tweede elftal zijn eerste wed strijd. Het Gymnasium I.C. fungeer de als gastheer. De uitslag wijster op, dat M.H.C.V. II verrassend goed voor de dag is gekomen. 's Avonds had de hockey- en tennis- schare zich verzameld in „Prinsen hof" waar door drs. van Haren, in zijn kwaliteit als voorzitter van het overkoepelend bestuur, de wens werd uitgesproken, dat de samen werking tussen voetbal, tennis en hockey de hele Venrayse sport- gemeenschap tot voordeel zal strek ken. Tevens vond de prijsuitreiking van het tennislournooi plaats, waar na men nog lange tijd gezellig samen bleef. a.s. Zondag speelt M.H.C.V. I tegen M.H.C.V. II, op het Servatius terrein. P.D.V. DE ZWALUW Wedvluoht Java, oude duiven 1 17 23 28 P. Strijbos, 2 6 7 14 W. Lormans, 3 10 37 G. Janssen O., 4 J. Verstegen, 5 v.d. Broek, 8 36 J. Wester, 9 E. Oudenhoven, 11 H. Vermeulen, 12 19 A. Willems 13 J. Dinjens, 15 21 J. Janssen Kr. 16 H. v.d. Heuvel, 18 29 de Bruyn, 20 27 v. Loon, 22 v. Gassel, 24 Derks, 25 26 Tonen, 30 P. en J. Hendriks, 31 E. Vermeulen, 32 34 de Lauw, 33 Fr. Weys, 35 J. Gommans. Late jongen 1 A. Willems, 2 Siebers, 3 17 van Gassel, 4 Tonen, 5 9 10 Bertrams, 6 F. Vermeulen, 7 23 de Lauw 8 36 J. Verstegen, 11 12 P. Janssen Gr. 13 14 F. Weys. 15 30 35 Thijssen, 16 Lormans, 18 Thissen, 19 H. Ver meulen, 20 21 P. en J. Hendriks, 22 G. Janssen H., 24 H. Arts en Zn. 25 29 Derks, 26 P. Strijbos, 27 Kousemaker, 28 v. Loon, 31 G. Phi lipsen, 32 Dinjens, 33 v. d. Broek 34 v. Leuken, 37 G. Janssen O. Wedvlucht Tamines Late jongen 1 M. Poels, 2 P. en J. Hendriks, 3 H. Derks, 4 7 24 Th. v. Houdt, 5 21 J. Verstegen, 6 P. Janssen Gr.,822 Lormans, 9 15 F. Vermeulen, 10 23 Kousemakers, 11 H. Peeters, 12 13 de Lauw, 14 G. Janssen H., 16 18 G. Janssen O., 17 P. Strijbos, 19 Thijssen, 20 v.d. Munckhof, 25 Din jens, 26 Willems. Oude 1 P. en J. Hendriks, 2 4 P. Strijbos, 3 17 Coopmans, 5 J. Verstegen, 6 22 G. Janssen O., 7 F. Vermeulen, 8 E. Oudenhoven, 9 26 J. Janssen Kr. 10 H. Peeters, 1114 Lormans, 12 H, Arts Zn., 13 21 Wester, 15 27 H. Vermeulen, 16 v.d. Broek, 18 v. Loon, 19 Derks, 20 de Bruyn, 23 24 v. Gassel, 25 Emonts. Het betere duivenvoer komt van HERMANS, Graanhandel, Leunen. PAN CAKE MAKE UP. Geefi U ctn bttove- jwe schoonkctdsceim. FACE POWDER. Schenki Uw huiJ een warme, unlrnde bekoring. CHEEK ROUGE. Doet de contouren van Uw gelui aantrekkelijker uitkomen. NIEUWE LIPSTICK. SeowtioncelAnders! Vier opwindende tinten voor Uw type. EhiaUtb Tjyler M.C.M. Suria Grotestraat Grote honingoogsten Na een paar slechte honingjaren hebben de bijen het in 1955 zeer goed gedaan in ons land. Vooral uit Drenthe komen berichten over grote oogsten. Eenimker uit Assen oogstte van 8 bijenvolken, alleen van de heide, 880 pond honing. Dezelfde 8 bijenvolken hadden gedurende het voorjaar en de zomer reeds 400 pond honing opgebracht. Een andere im ker won dit jaar van 5 volken 620 pond honing. Hoewel de meeste imkers niet op zulke grote op brengsten kunnen bogen, zijn ze toch tevreden over het rijke honing- jaar. 6 md. garantie Sokkengaren 20 x sterker dan gewone sokken- wol, nu ook in prijs verlaagd per bol 2.38 Alleenverkoop P. COOPMANS, Langstraat H. EBBERINK, Marktstraat Voor naar EB8ERINK Marktstraat 5 mooi en niet duur Anwest Maxis Timpa naar EBBERINK Marktstraat 5 18 t.m. 24 Sept. Woensdag, Vrijdag en Zater dag zijn quatertemperdagen. PAROCHIEREEK VENRAY Priester van de week: KAPELAAN VAN LEIPSIG Zestiende Zondag na Pinksteren. 6 uur lm. parochianen; 7 uur lm. Adrianus Luijks; 8 uur lm. Piet Duijf; 9 uur lm. Piet van Hoof; 10 uur Hoogmis Johannes Jacobs; 3 uur kinderlof; 5 uur vergadering voor christelijke moeders; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering van reliquie van St. Gerardus. Maandag: H. Januarius en Ge zellen. 6.45 zielemis voor overleden parochianen; 7.30 lm. Bernardina Kruijsen-Thielen; 8.15 Hoogmis tot zek. int.; 7 uur zielelof en Rozen hoedje. Dinsdag: H. Eustachius en Ge zellen. 6.45 lm. Gertruda Kusters- Verheijen; 7.30 lm. Gerard Stevens; 8.15 pi. St. Cecilia-hoogmis. Woensdag: 6.45 lm. overl. fam. Michels-Seijkens en Hendrik Ver- sleijen; 7.30 lm. overl. fam. Rous; 7.30 zijalt. lm. parochianen; 8.15 gest. jaard. Martin Poels en echtg. Catharina Joosten. Donderdag: H. Mauritius en Ge zellen. 6.45 lm. Gerardus v. Moorsel; 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding Dr. Poelsschool; 8.15 gest. jaard. Gerardus Clephas (1H); 9 30 pl. Huwelijksmis voor bruidspaar de Haas-Smits. Vrijdag: H. Li mus. 6.45 lm. H. Spee en echtg.; 7.30 lm. overleden fam. Tijssen-Kleine Staarman; 8.15 gest. jaard. Christina Jansen (2kl). Zaterdag: feest van O.L. Vrouw ter Slaven. 6.45 O.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm. bijz. intentie; 8.15 gest. jaard. Z.E. Heer Eug. Janssens (sol. 2kl)7 uur Marialof en Rozenhoedje. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. Petronella Nijs-Bistervels. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren de 3de les. RECTORAAT PATERSKERK Zestiende Zondag na Pinksteren. H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30; 9 uur de Hoogmis; Communiceren begint achteraan; le collecte ten afscheid van fr. Helenus Smits bij zijn ver trek naar Brazilië, 2e collecte voor onze kerk; vanavond 7 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Eustachius en gezel len, martelaren. 6 uur uitstelling v.h. Allerheiligste, gez. H. Mis en 's avonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. 9.30 gez. Huwelijksmis voor bruids paar Cree ners-Bonants. Woensdag: feest van de H. Mat thaeus, apostel. Vrijdag: 's avonds 7.30 oefening v.d. H. Kruisweg. Zaterdag: feestdag H. Pacificus, belijder. Van 3—8 uur gel. om te biechten. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Martinus Hendriks en Gertruida Vermeulen en overl. kinderen; 7.45 overl. ouders Clephas- de Jong; 10.30 Jean Loenen. Maandag: 7 uur overleden fam.. Creemers-Bonants; 7.45 Jan Hen driks; 8.30 Zr. Custers-Ewalds als lid van de Derde Orde. Dinsdag: 7.45 J. P. A. Nelissen; 9.30 bruidspaar Creemers-Bonants. Woensdag: 7 uur overl. fam. van Meijel; 7 uur Petrus Janssen; 7.45 José Kremer-Vullinghs. Donderdag: 6.30 pi. Req. v. alle Franciscanen welke te Venray ge leefd en gewerkt hebben; 7 uur Maria Ambrosius en ouders; 7.45 Johanna Claassens-Gussen; 8.30 Jan Hendriks. Vrijdag: 7 uur overl. fam. van Meijel. Zaterdag: 7.45 voor een zalige dood (R). PAROCHIE OOSTRUM 16e Zondag na Pinksteren; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. de beide H. Missen; 3 u. Kruisweg en lof. Maandag: 7.30 best. zm v. overl. fam. Muyres—Dupont. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Rud. van Aarssen. Woensdag: 7.30 best. zm voor Jos. Gooren en echtg.; 9.30 pl. huwelijks sluiting voor Wijers—Janssen. Donderdag: 7.30 best. zm voor overl. fam. Rutten—Kokkelkoren. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot zek. int. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO 16de Zondag na Pinksteren, alg. H. Communie vd. Maria-congregatie 6.30 H. Communie, leesmissen 7 u. en 8.30. 8.30 voor oud-pastoor Ge- rards, 10 u. hoogmis uit dankbaar heid tot zekere intentie, 2 u. Maria- congregatie, 3 u. lof t.e.v. OX.Vr. v. Alttijdd. bijstand, le collecte vd. kerk, 2de v.h. Bisdom. Maandag 7.30 bestelde jaardienst Martinus Philipsen. Dinsdag 7.30 lm. best. door het liefdewerk van O.L.Vr. v. Lourdes voor Wed. Vogelenzangs, 10 u. hu welijksmis bruidspaar Claessens Arts. Woensdag 7.30 quatertemper hoogmis. Donderdag 7.30 gest. jaarg. oud pastoor Hermanus Reijnen. Vrijdag 7.30 zieled. Maria Minten. Zaterdag 7.30 maandstond Gertru da Peters, 57 u. biechten, 7 uur Marialof. PAROCHIE YSSELSTEYN 16e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm 8.15 lm v. Johannes Willemse; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw v. Alt. Bijstand; 2u. lof; 2.30 Congregatie vd. meisjes. Maandag: 7.30 gez. jaarg. voor Gerardus S preeuwenberg. Dinsdag: 7.30 lm v.Anna Janssen- S meets. Woensdag; 7.30lm v. Harry Poels. Donderdag: 7.30 gez. jaarg. voor de overl. fam. Relouw. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Theodora WinnenHoltermans. Zaterdag: 7.30 maandd. v. Maria Billekens; 7 uur Marialof. RECTORAAT HEIDE 16e Zondag na Pinksteren; 7.30 t.e.v. de H. Maria; 9 uur H. Com munie; 10 u. hoogmis tot bijz. int. t.e.v. de PI. Geest; 3 u. lof. Maandag: 7.30 v. verlaten zielen. Dinsdag: 7.30 voor Wilhelmina v. Meyel. Woensdag: H. Matheus: 7.30 overl. fam. JanssenJeuken. Donderdag: 7.30 voor overl. fam. Rongen—Litjens. Vrijdag: 7.30 voor de intenties van de jeugd. Zaterdag: 7.30 voor Johanna van Heyster; 6 uur biechten; 7.30 lof voor de vrede. PAROCHIE LEUNEN Zondag: 7 u. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. en Gerardus Majella; 10.15 hoogmis v. wed. BeurskensManders; 3.30 lof; 4 u. H. Familie der mannen. Maandag: 7 u. H. Mis v. Johanna Claessens—Gussen; 7.30 H. Mis v. Elisabeth VoermansLitjens. Dinsdag: 7 u. H. Mis v. Gertrudis en Martin van Dijck; 7.30 H. Mis voor Louis Weijs. Woensdag: feest v.d. H. Apostel Mathaeus; 7 u. H. Mis v. overledenen volgens int.; 7.30 H. Mis v. over ledenen volgens stichting. Donderdag: 7 u. H. Mis: 7.30 H. Mis tot zegen over een huisgezin. Vrijdag: 7 u. H. Mis voor over ledenen; 7.30 sol. gest. jaarg. Peter Joh. Smits en Gertrudis Derks. Zaterdag: 7 u. His; 7.30gest. jrg. Gerardus Bomm, echtg. en Peter Bomm; biechten van 67 u.; 7 uur lof t.e.v. O.L.Vrouw. a.s. Zondag feest der H. Kinds heid; onder de H. Missen preek en ccllecte voor het Genootschap der H. Kindsheid, 's Namiddags worden de schoolkinderen aan de meisjes school afgehaald. De fanfare wordt verzocht de plechtigheid op te luisteren. Heden na de hoogmis bijeenkomst der zelatricen in de pastorie. PAROCHIE CASTENRAY 16e Zondag na Pinksteren, 10 u. hoogmis vd. parochie, 3 u. Kruis wegoefening en lof. Maandag 7 30 H. Mis voor Mart- Keijzers en familie. Dinsdag 7.30 gest. gez. jaard. voor Wilhelmina Cox. Woensdag, feest v. St Mattheus, apostel en evangelist, 7.30 gez. H. Mis voor Antoon Geurts. Donderdag 7.30 laatste vd. zesw.- dienst voor Johanna Strijbos-Bal- tussen. Vrijdag 7.30 gez. H. Mis familie Peeters- Goemans-Martens. Zaterdag 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v. Alttijdd. Bijst. t.i.v. hen. die hiervoor offerden- 67 biecht gelegenheid, 7 u. lof en rozenhoed, je. RECTORAAT SMAKT 16e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm v. Hendrikus Coppis; 7.30 lm v. overl. fam. Ruttenvd. Heyden; 10 uur hoogmis v. onze weldoeners en hun intenties. 3 u. lof en oefening t.e.v. St Jozef; coll.v.'t jeugdwerk. Maandag: 6.30 lm v. bijz. gunst; 7.30 lm v. d. meest verlaten zielen; 10 u. pl. eeuwige professie vd. paters Bernardus Heemskerk en Mathias Houtvast. Dinsdag: 6.30 lm totzek.int.; 7.30 lm v. zegen in gezin en zaken. Woensdag: 6.30 lm om uitkomst in moeilijkheden; 7.30 lm t.e.v. St Jozef uit dankbaarheid. Donderdag: 6.30 lm voor overl. zuster; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vróuw en St Jozef. Vrijdag: 6.30 lm voor het gees telijk welzijn van een gezin; 7.30 lm voor overleden vader. Zaterdag: 6.30 lm v. overl. ouders en broer; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5—7.30 biechten; 7.30 Marialof. fs BEGTORAAT VEULEN Zestiende ZorfSag na Pinksteren. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm. voor P. J. Ewals; 10 uur hoog mis tot intentie; onder beide H. Missen de tweede collecte voor de jeugdwerken van ons bisdom; 2.30 Lof. Na het Lof H. Familie voor de mannen en jongelui. Maandag: 7.30 best. gez. jrg. voor vrouw Vervuurt. Dinsdag: 7.30 lm. v. overl. fam. van Meijel. Woensdag: 7.30 lm. v. overl. fam. Cox-Mommen. Donderdag: 7.30 lm. t.e.v. Sint Jozef tot intentie. Vrijdag: 7.30 lm. t.e.v. O.V. Vrouw tot dankz. v. voorsp. geboorte. Zaterdag: 7.30 lm. voor P. J. W. Raaijmakers. Biechten van 6 tot 7 uur. 8 uur Lof t.e.v. Maria.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2