QhZc ïlecla me 11 vu Maison HAWINKELS Hulp aan de Wisselmeren Ingezonden BEKENDMAKING Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Slagerij J. OEVm iSS Pension gevraagd eenvoudig kosthuis nette loopjongen Heb woning te rail Veeverzekering „Eensgezindheid" R.K.V.V. Victoria, YsseLteyn Composita Nylons Ebberink PRIJZEN SLACHTKIPPEN Gebraden gehakt 100 gr 40, 250 gr. 90 Leverkaas 100 gr. 35, 250 gr. 80 Halscarbonade en Varkensfricandeau 500 gr. 2.10 Venrayse Slagers DEMI, WINTERJAS of COSTWJM Gebr. Michiels, Paterslaan 18 j a^aai en ieqen Een goede regenmantel is dan ook niet te missen „Modern en doelmatig" Popeline dames regenmantel 26.98 Prachtkwaliteit popeline 42.00 Popeline regenmantel 57.85 Grote sortering gabard. regenmantels tegen uiterst lage prijzen. aqazifci „a ARNHEMSE MEISJES Baflketbakkerij-Kokerij COHANS llitnódiq inq èxpoóitie en heten- ieqenkledinq GEBR. MICHIELS Paterslaan! 8 Een goede boekhouding kunt U niet missen fa. v.d. Munckhof Nieawe uniformen voor Venray's Harmonie Deze week heeft het bestuur van Venray's Harmonie besloten de reeds lang bestaande wens om de leden van Venray's Harmonie te uniformeren, werkelijkheid te doen worden. Aan de afd. Venray van de R.K. Kleermakerspatroonsbond is opdracht gegeven ruim 40 unifor men te maken, die omstreeks St. Nicolaas moeten worden afgeleverd. Daarmede is een groot ideaal bereikt, wat echter geld gaat kosten. Om aan dit geld te komen zal binnenkort een grote actie starten. VOLKSCONCERT bepaald op morgen voormiddag is uitgesteld tot Zaterdag 24 Sept. a.s. 8 uur op het Henseniusplein. Jubileum PIJLS De firma Pijls gaat het zeventig jarig feest herdenken. Het was in 1885 dat de heer Peter Camps in Peel en Maas de inwoners van Venray mededeling deed, een zaak gevestigd te hebben In textiel en koloniale waren en dat hij zich minzaam aanbeval in de gunst van boeren, burgers en buitenlui. Rond de eerste wereldoorlog is de zaak overgenomen door zijn schoonzoon Vincent Pijls, die be halve groot organisator we denken dan aan de voorname rol die hij speelde in het Venrayse openbare leven ook een goed zakenman bleek te zijn. Onder zijn leiding groeide de zaak uit tot een van de grootste textielzaken in Venray en omgeving en toen zijn zoons na de tweede wereldoorlog de zaak overnamen was de naam Pijls wijd en zijds bekend als een vertrouwd adres voor alles wat de textielmarkt bood. Het is daarom geen wonder, dat het 70-jarig bestaan nu feestelijk wordt herdacht in een jubileum actie, die verschillende voordelen brengt voor de klanten. Daarover vertelt achterstaande advertentie meer. PATRONAAT Zaterdagavond is het patronaat voor de jongens van groep 2 en 3 (jongens vanaf 14 jaar). Zondag morgen om 10 uur voor de jongens van 11—14 jaar. Zondagavond van half 6 tot half 8 voor de jongens van groep 2 (van 1416 jaar) en van half 8 tot half 10 voor de jongens vanaf 16 jaar (groep 3). We verwachten, dat de jongens zeker Zondags trouw naar het patronaat komen. Bij verhindering behoort men zich af te melden. Nieuwe leden kunnen zich onder patronaatstijd komen opgeven. Ontwikkelingsavonden voor jongens Op Maandag 26 September zal de eerste ontwikkelingsavond ge geven worden waaronder interes sante documentaire films vertoond zullen worden voor jongens van het Patronaat vanaf 13 jaar. Ook andere jongens, die niet gewoon lid zijn, kunnen toch komen als zij maar een lidmaatschapskaart heb ben als buitengewoon lid. Deze lidmaatschapskaart is gratis te verkrijgen bij de leiders van het Patronaat, op de tijden dat er patronaat is. Zonder lidmaatschaps kaart wordt men niet toegelaten tot de ontwikkelingsavond en ook niet tot de maandelijkse ontspan ningsavond met film. Komt dus zo'n kaart halen Missiekruis overhandigd Door Pater Provinciaal werd Zondag j.l. het Missiekruis uitge reikt aan 14 Minderbroeders te Wateringen. Onder hen bevond zich fr. Smits uit de Schoolstraat te Venray die begin October naar Brazilië zal vertrekken, daar zijn studies zal voltooien en tot priester gewijd zal worden. „WERKENDE JEUGD" en Speelgoed-actie. De jongens van „Werkende jeugd", die elke Vrijdagavond in het Pa tronaat bijeenkomen, gaan nu een speelgoed-actie op touw zetten. Zij komen langs de huizen oud speelgoed ophalen en zij knappen dat weer mooi op, om het met St. Nicolaas te bezorgen in arme ge zinnen met veel kleine kinderen. Steunt deze sympathieke actie en geeft voor dit mooie doel met liefde oud speelgoed af. „DE KLEINE APOSTEL" IN ELK GEZIN. Men zou verwachten, dat de ou ders na de schitterend geslaagde Kindsheidsoptocht hun kinderen nog meer tot echte Missie vriendjes zouden opvoeden. Het mooie Kinds heidboekje „de kleine Apostel" kon hen daarbij zeer goed helpen. Toch wordt „de kleine Apostel" nog niet door alle kinderen gelezen. Ouders, zorgt dat uw kinderen „de kleine Apostel" kunnen lezen, waardoor hun missieliefde wordt aangekweekt en geeft hun de 75 cent voor de nieuwe jaargang, die deze maand is begonnen, deze week mee naar school, als het nog niet gebeurd is. Derde Orde-mededelingen Van 1 op 2 October is er een ver diepingsdag voor de leden van de Derde Orde. U ontvangt binnenkort nadere gegevens en een programma. Wij hopen, dat er velen deze dag komen doorbrengen op S an Damiano waar op een blij-franciscaanse wijze onze geest zal vernieuwd worden. Gezinsbibliotheek geopend De gezinsbibliotheek van de Derde Orde is weer geopend voor deze wintertijd. Zolang is hij nog nooit dicht geweest, maar nu kan men weer lezen, een genot voor de lange winteravonden. Uitleentijd is Zaterdagsavonds van 7 tot half 9. J eugd-Postzegel club Woensdagavond om half 8 komt de Jeugd-Postzegelclub weer bij elkaar in het patronaat. Jeugdige postzegelverzamelaars kunnen hier hun kennis over vreemde postzegels vermeerderen en door ruilen hun verzameling geleidelijk uitbreiden. K.D.O. te Merselo speelt op 13 en 14 November a.s. „Suske Perdaems, de koster van de Heikant" in 3 bedrijven, door Ko Keepers. De opbrengst is voor de Fanfare en de Handboogschut terij St. Hubertus. Jongveekeuring Door de fokvereniging „Een dracht" te Ysselsteyn, zal op Woens dagss Sept. a.s. een jongveekeuring worden gehouden. Gedenkboek over kardinaal De Jong In het voorjaar zal bij de uit geverij Het Spectrum te Utrecht, een groot geïllustreerd boek ver schijnen, gewijd aan de nagedach tenis van kardinaal De Jong. Het heet: „Kardinaal de Jong, de mens, de geleerde, de kerkvorst, de vader lander". De schrijver, H. W. F.Aukes, die reeds eerder een biografie van Titus Brandsma publiceerde, heeft het werk aan deze levensbeschrijving ondernomen met goedkeuring en onder volle medewerking van de kardinaal zelf, echter op voorwaarde dat het boek eerst na zijn dood zou verschijnen. De auteur heeft talrijke moeilijk toegankelijke documenten kunnen raadplegen en hij heeft be schikt over vele foto's. Eerst werkte zij in een huisgezin op de Langstraat, nu is zij bezig een van de primitiefste stammen van Nïeuw-Guinea tot Christus te brengen. Beiden doet zij met even veel liefde en dus ook even perfect. Ongeveer vier jaar geleden ver trok Carla Holla (want dit is dat meisje) naar dit bijna ondoordring bare gebied. Zij schrijft regelmatig naar Holland grote brieven en deze laten diepe indruk na in de zielen van hen, die deze brieven lezen. Je gaat je schamen zo weinig te doen, terwijl drie van zulke eenvoudige meisjes daar zonder de wonder kracht van de eerste apostelen toch wonder-werk verrichten. Door deze gedachten is bij iemand het initiatief gerezen dan ook ein delijk iets te doen om deze volbloed missionarissen te helpen. Hoe wij dat kunnen doen Natuurlijk op de eerste plaats door voor die missie, die ons Ne derlanders toch wel zeer na aan het hart moet liggen, te bidden, maar dat is lang niet genoeg: wij moeten ook de handen uit de mou wen steken. Er moet gewerkt wor den. Enkele dames willen een grote poppententoonstelling klaar maken welke dan moet dienen om een massa geld bijeen te krijgen voor deze missie. U moet niet achterblijven, maar op een of andere manier uw mede werking met liefde aanbieden. En vooral de tentoonstelling bezoeken Dit moet weer eens een uiting zijn van onze grote ijver en liefde voor de missie KINDEBEN Men leest en hoort tegenwoordig zoveel van jeugd-baldadigheid en jeugd-misdadigheid. Mensen, die denken, dat 't hier met de jeugd nog niet zo beroerd gesteld is, zijn al te naïef. Ouders, die denken, dat hun kinderen nooit iets zullen doen, hebben geen be grip van wat er tegenwoordig on der de jeugd gaande is, ook in onze streken. Overal waar zo'n geheime bende of club van jeugdige misdadigers door de politie opgerold werd, wa ren de ouders van de hoogst onbe hoorlijke practijken van hun kin deren meestal totaal onkundig en zelfs ten hoogste verbaasd, dat zij tot zo iets in staat waren. Zij wisten ook niet wat hun kin deren lazen en wat zij zagen in gangsterfilms of andere opwinden de films, waardoor ze tot zulke onbehoorlijke practijken gebracht werden uit pure verveling, omdat ze het gewone leven zo saai vinden. Ze waren ten hoogste verbaasd, ofschoon ze moesten weten, dat er aan de opvoeding van hunkinderen veel ontbrak en zij in hun gezins leven veel tekort kwamen. Gij, die denkt, dat uw kinderen nooit zoiets zullen doen, kunt gij uw gezin zo'n ideaal gezin vinden? Bij velen is immers een groot tekort aan verantwoordelijkheid. De last van de opvoeding, de ver antwoordelijkheid voor de geeste lijke en zedelijke vorming van de kinderen, de nodige opofferingen om „met hen op te trekken" en hun doen en laten duchtig in het oog te houden, vooral als zij de leeftijd bereikt hebben, dat de verleidingen vat op hen kunnen krijgen, d&t alles is hun teveel geworden. Aan wie is dan de schuld als de jeugd ontspoort? En wat ziet de jeugd dikwijls bij de ouderen? Als men de jeugd eens rechtuit liet spreken, dan zou men wat te horen krijgen. Zij zou weliswaar in meer of mindere mate erkennen, op het verkeerde pad te zijn, maar aan die erkenning zou zij direct een beschuldiging toevoegen: „De hedendaagse jeugd is inder daad wel ontspoord. Ons wordt terecht verweten, dat we 'savonds te laat thuiskomen en dat wij te veel naar de bioscoop gaan. Er is een algemene vervlakking; de jeugd heeft geen idealen meer. Burgemeester en Wethouders van VENRAY berichten, dat op 7 September 1955 van de obligaties der ten laste dezer gemeente per 1 Februari 1955 uitgeschreven obligatie-lening, groot f 200.000.zijn uitgeloot de volgende nummers: 12 en 86 elk ad f 1.000.— 109 en 132 (A en B) elk ad f 500.— 157, 158 en 183 (C t/m. L) elk ad f 100.— De uitbetaling geschiedt ten kantore van de Gemeente-Ontvanger van Venray, alsmede op het Bijkantoor Venray van de Nederlandse Credietbank N.V. en de in Venray gevestigde plaatselijke Boerenleen banken, tegen overgave van de uitgelote obligaties met de daarbij behorende per 1 Februari 1956 niet vervallen coupons. Het bedrag van de eventueel ontbrekende coupons wordt afge houden van het op de obligaties af te lossen kapitaal. De uitbetaling zal geschieden op of na 1 Februari 1956. Venray, September 1955. Vele meisjes hebben geen zelf respect meer, wat een grote sexuële ellende in de maatschappij brengt. U ouderen moest maar eens alles weten, wat wij weten. Maar onze ontsporing is te wijten aan de opvoeding en aan het voorbeeld van de ouderen. Dan moeten de ouders er maar voor zorgen, dat de kin deren zich thuis niet vervelen, dat ze het er prettig en gezellig vinden zodat ze niet 'savonds langs de straat zwerven. Verspilt geen tijd met nodeloos vergaderen over de jeugd, maar zorgt eerst, dat er onder de ouderen zelf gezuiverd wordt. Laat de jeugd vooral tegen de ouderen kunnen opzien! v.d.B. van 9 t/m 15 Sept. 1955 GEBOREN: Hendrickx Theodorus, Meerlo- Derckx Maria J. F., Buitenweg Pouwels Wilhelmina, Leunen K 73 Verstraaten Peter, Vierlingsbeek Boormans Maria, Leunen K 2e Keijsers Martinus, Castenray G 36 Peters Johannes J. A., Oirlo F 19 Achten Johan G. M., Leunen K 68b OVERLEDEN: Booten Petronella M., wed. van Nooijen F. K., 72 jr, Overl.weg 2. Lemmens Maria G., echtgenote van Wijnhoven G., 43 jr, Wanssum Schrelnemakers Philippus L., wed. van Lichtevelt H. H., 86 jaar, Kempweg 23. ONDERTROUWD: Nissen Johannes P. H., 25 jaar, bankwerker te Vierlingsbeek en Maassen Petronella G., 27 jaar, Merseloseweg M la. Philipsen Johannes P. H., 30 jaar, bankwerker, Puttenweg 17 en Ver- berkt Elisabeth J. C., 38 jr, Oos trum C 39a. Clevers Johannes A., 24 jr, bank werker, Oude Oostrumseweg 39 en Jans Maria J., 20 jaar, Maashees. GETROUWD: Bouten Gerardus J., 24 jr, tran- sportarb., Vierlingsbeek en Sijbers Hendrika A., 19 jr, Venray. Claessens Martinus L. H., 36 jr, magazijnknecht en Arts Hendrika H., 27 jr, beiden te Venray. (In plaats van kaarten) Maandag 3 Oct. a.s. hopen onze lieve Ouders en Grootouders Alfons Sijbers en Johanna Cremers hun 50jarig huwelijksfeest te vieren. Om 10 uur zal in de parochiekerk St. Petrus Banden ter hunner in tentie een plechtige H. Mis worden opgedragen. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Venray, Hoenderstraat 26. Dagadres Hotel De Zwaan. Receptie van 122 uur. Grove snijworst 100 gr. 40, 250 gr. 90 Leverkaas 100 gr. 30, 250 gr. 70 Vrijdag en Zaterdag Varkenscoteletten 500 gr. 1.65 Heer zoekt pension in centrum Venray op goede stand. Schriftelijke opgaven met ver melding van beschikbare ruimte en verdere inlichtingen onder no. 915 bureau van dit blad. Jongeman 30 jaar zoekt een Veel afwezig. Brieven onder no. 719 bureau van dit blad. GEVRAAGD pl.m. 16 jaar Thomassen, Grotestraat. GEVRAAGD meisje voor 3 halve dagen per week Kempweg 2. van Schaesberg naar omgeving Venray. Brieven onder no. 169 bureau van dit blad. Te koop voeraardappelen goed houdbaar. H. Janssen, G 101c, Sevenum, tel. 04767452. Te koop toom biggen C. Willems, K54 Laagriebroek. VERLOOFD Elsy Poels en Jack de Beukelaar 18 September 1955 ,,'tBrukske" Kapellen (België) Premiebetaling Zondag 18 September na de Hoog mis, bij E. Nellen, Heide. Premie 3/4 pet., pinken de helft. HET BESTUUR Uitslag loterij en fancy-fair. Loterij: le pr. 401, 2e 421, 3e 514, 4e 520 5e 964 6e 673 7e 843 8e 704 9e 470 10e 975. Prijsschieten met windbuks 1 Janssen, Beekweg Venray met 33 en 4 x 32; 2 J. Litjens Ysselsteyn met 33 en 1 x 32; 3 P. Cox Yssel steyn met 33 en 31. Ringgooien: 1 P. v. Hoof 125 p. 2 H.Gooren 105 p., 3 A.Peeters 95 p. Fles snoep werd juist geraden door J. Deters Ysselsteyn, die de 567 stuks snoepjes kan afhalen. De prijzen kunnen worden afge haald bij de seer. A. J. Winnen, Jan Poels weg 4, Ysselsteyn. Prijzen niet afgehaald vóór 1 Oct. vervallen aan de vereniging. merk Troubadour Carmen Aïda Mignon Rigoletto Alleenverkoop 2.65 3.45 3.75 3.95 4.35 Te koop z.g.a.n. kookkachel Landweertweg 8. Te koop partij biggen J. Rutten, Lull C 13. Te kocp electr. wasmachine m. wring L. Willems, Oirlo Zandhoek 73 Te koop partij beste biggen J. van Bracht, C 72 Oostrum. Te koop toom zware biggen H. Cornelissen, Scljeide K 102 Te koop partij beste biggen H. Coopmans, Laagh.weg A 15 Te koop partijtje mais in kolven P. Kusters, Veltum L 74. Te koop Ster- en Bellefleur appelen op het hout. Kind. Volleberg, Molenhofweg 3. Te koop eetaardappelen M. Voermans, Vlakwaterweg 8. Te koop goed onderhouden wit kolenfornuis Küppersbush H. Custers, Smakterweg 2 Te koop 3 tomen zware biggen Chr. Houwen-Derks, Oirlo E 76. Te koop prima plukappelen iets hagelschade. H. Stiphout, Merselo. Witte kippen p. kg 1.70 Bonte kippen 1.60 in volle veren v. d. BORST, VENRAY Tel. 737 r Worst koopt men bij de slager die ze zelf maakt Week van 1622 Sept. Vrijdag en Zaterdag: Het adres voor uw van binnen- of buitenlandse stoffen 1 van binnen- of buitenlandse stoffen zijn één begrip. Bij het samenstellen van onze NA JA ARS-COLLECTIE besteedden wij aan dit onmisbare kledingstuk bijzondere zorg. zult U ook zeggen als U onze sortering hierin heeft ge zien. met hoofddoek en ceintuur. geruite binnenvoering, hoofddoek, shawl en ceintuur. geruite binnenvoering, met hoed en tasje. JAC. FONCK Grotestraat 9 een koekje van deoude stempel, heerlijk knappend en bros 75 ct. per half pond Wilt U geëmigreerde familie een aardige St. Nicolaas- verrassing sturen Informeert U eens bij ons Wij nodigen U uit tot het bijwonen van onze. welke gehouden wordt op DINSDAG 20 en WOENSDAG 21 SEPTEMBER van's morgens 9 tot 's avonds 11 uur, in de achterzaal van Hotel DE ZWAAN, Markt. Wij brengen er dè allernieuwste najaars collectie in chique hoedjes, sjaals, bruidssluiers enz. in elke prijs, voor elk wat wils. Uw bezoek stellen wij ten zeerste op prijs. Entree vrij HOFSTRAAT 1 Speciaal adres voor 1001 hulpmiddelen zijn er om ook uw boekhouding vlot en overzichtelijk in te delen zonder dat er npgal meer tijd in gaat zitten. heelt ze en.... geeft U graag advies.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2