00 jaren Ursulinen in Indonesië Verkeers-actie Bisschoppen en priesters der zwijgende Kerk fyetêóHdvoat IQeltig Kleckeet In Limburg slechts een teveel van 7 jonge boeren per jaar Twee bisschoppen leiden jubilerende rozenkransbede stonden Nd de kachel weer aan gaat... Ingezonden Zaterdag 17 September 1955 No 37 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG ONDERVINDT T nCLEDING WINT 'T PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT ^8oTENsTRliTV2E8f,r&1EFAN5.2en S8E5ÏÏÊ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN &vJV#RnKWAR^^^ Grootscheeps einde van Veilig Verkeer-actie in Limburg te Venray. Het is de meesten onzer lezers bekend, dat in alle plaatsen van Limburg in de afgelopen weken en maanden grote verkeers- acties op touw gezet zijn door het Verbond voor Veilig Verkeer. Nu zal Venray de laatste plaats zijn van dit gewest waarin een dergelijke actie wordt opgezet. a.s. Maandag is het juist 100 jaren I Verbeek, Mère Judith Min, Mère geleden, dat in Rotterdam een koop- Agatha Goumans, Mère Augusta vaardijschip vertrok, met zeven Poels, Mère Amelie Friesen, Mère A.s. Maandag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag zal het Verbond de gast zijn in de gemeente Venray. Op Maandag 19 September bezoekt het Verbond de kerkdorpen Yssel- steyn en Veulen. Op de andere dagen de gehele gemeente Venray. Wat dit Verbond wil, zal U ge durende die dagen worden duide lijk gemaakt op straat, in school en in het Luxor-theater. Overdag rijdt er een geluidswagen rond, die U op aangename en bevattelijke wijze op eventuele verkeersfouten zal wijzen. Des avonds wordt een muzikale rondwandeiing door het dorp ge houden, waarna een filmvoorstelling gegeven wordt in het Luxor-theater. Deze film wordt muzikaal omlijst door een of meer zangverenigingen uit de gemeente Venray. In de filmvoorstelling worden alleen personen van 18 jaar en ouder toegelaten. De voorstellingen zijn gratis. Voor de goede gang van zaken verwijzen wij U naar het program ma, eveneens in dit blad afgedrukt. Een beleefd verzoek aan de deel nemende verenigingen: willen zij zorgen toch op tijd op de markt aanwezig te zijn, en zich opstellen achter het muziekcorps, waar zij voorkomen op het programma. De muziekcorpsen stellen zich op op de aangegeven plaatsen op het Marktplein. GRATIS KEURING Voor de heren autobezitters be staat op Donderdag a.s. van 14 tot 18 uur de gelegenheid om Uw auto, personen- of vrachtauto, gratis te laten keuren op het Marktplein te Venray. Deze keuring geschiedt door het technisch personeel van de Verkeersgroep der Rijkspolitie te Roermond. Moge het bezoek van het Ver bond van Veilig Verkeer bij zijn afscheid aan de Provincie Limburg in de gemeente Venray er een zijn, dat klinkt als een klok. Toont Uwe belangstelling voor het werk van het Verbond. HET PROGRAMMA is als volgt: MAANDAG 19 September: Het Verbond is in de kerkdorpen Ysselsteyn en Veulen. WOENSDAG 21 September: Om 1915 uur muzikale rond wandeling door Venray, voor alle overige kerkdorpen te verzorgen door de Fanfare te Merselo. Muzikale omlijsting van de film in het Luxor-theater om 20 urn- te verzorgen door de Zangver. van Castenray en de Band der Ambonezen. DONDERDAG 22 September: Om 19.15 uur muzikale rondwan deling door Venray, voor alle kerkdorpen te verzorgen door de Harmonie van Leunen. Muzikale omlijsting van de film in het Luxor-theater te verzorgen door Zangver. Oirlo en Heide bloempje. VRIJDAG 23 September: Einde van het tournee van het Verbond voor Veilig Verkeer in de Gemeente Venray en in de Provincie Limburg. Om 19 uur muzikale rondwande ling door het dorp voor alle kerk dorpen, te verzorgen door alle muziekcorpsen van de gemeente Venray. Achter elk muziekcorps volgt een of meerdere verenigin gen. Opstelling der muziekcorpsen en verenigingen: 1 Harmonie Venray Zangvereniging Venray en Man nenkoor Venray, die tevens de muzikale omlijsting van de film verzorgen. 2 Harmonie Oostrum Wandelclub Servio Schutterij St. Anna. Fanfare Merselo Turnvereniging Schutterij Het Zandakker 4 Fanfare Oirlo Wandelclub P.T.T. Tennis- en Hocky-club 5 Harmonie Leunen Verkenners Voetbalvereniging. Route van de mars: Vertrek Markt, Grotestraat, Pa- tersstraat, Paterslaan, Langstraat Leeuwstraat, Merseloweg, Deken Thielenstraat, Hoenderstraat, Marktstraat, Markt, Grotestraat, Henseniusplein en einde bij het Luxor-theater. In VENRAY slechts 4 procent.. De noodzaak om in Limburg met grote voortvarendheid de industri alisatie ter hand te nemen, wordt op gezette tijden mede gebaseerd op de verborgen werkloosheid in de land- en tuinbouw of, zo men wil op de generatiedruk, die in de agrarische sector een nijpend pro bleem vormt. Uitbreiding van het aantal land bouwbedrijven, we weten dat, is nog slechts in zeer beperkte mate mogelijk; de bestaande bedrijven kunnen in het algemeen slechts aan één van de zonen uit een boe rengezin levens-mogelijkheid ver schaffen en dus, zo redeneert men, moet in een boerengezin de rest van de mannelijke jeugd buiten het landbouwbedrijf zijn toekomst vin den en daartoe tijdig een keuze bepalen, terwijl voor nieuwe ar beidsgelegenheid, liefst in of bij de eigen omgeving gezorgd moet wor den. Is er echter wel een teveel aan jonge boeren en tuinders in Lim burg In kringen van de land- en tuin bouw zélf schijnt men dit nogal eens te betwijfelen. Daarom is van de zijde van de LLTB door middel van een enquête gezocht naar con crete gegevens voor de beantwoor ding van deze belangrijke vraag. De uitkomsten van deze enquête, die is gehouden met behulp van de plaatselijke afdelingen van de Jonge Boeren en Tuinders van de LLTB, zijn thans openbaar gemaakt, zon der dat daaraan vooralsnog van die zijde conclusies zijn verbonden. Tassen 17 en 28. Uitgegaan is van een totaal van 16.783 bedrijven in Limburg en van de veronderstelling, dat gemiddeld om de drie en dertig jaar het be- drijfshoofd vervangen wordt door een zoon of iemand anders. Dat zou dus betekenen, dat per jaar gemiddeld drie procent van de bedrijven van eigenaar verwis selt en er dus elk jaar gemiddeld ook drie procent van de bedrijven vrij komt voor een jonge kracht. Neemt men nu de boerenjeugd van 17 tot 28 jaar zoals de en quête deed dan wil dat zeggen, dat 11 maal drie procent of 33 pet. van het aantal Limburgse bedrijven overeen moet komen met het aan tal jonge boeren en tuinders, dat thans tussen 17 en 28 jaar is, wil men een evenwicht hebben. Zijn er meer jonge boeren, dan is er een overschot. Men is tot de bevinding gekomen dat het aantal jonge boeren en tuinders van genoemde leeftijden pl.m. 5615 bedraagt, hetgeen 77 meer is dan het gemiddelde van de vrijkomende bedrijven in die tijd van elf jaar, of 7 per jaar. Het aantal „overtollige" jonge boeren en tuinders zou dus gemid deld zeven per jaar bedragen. Plaatseiyke tekorten Niet minder opmerkelijk zijn op het eerste gezicht de cijfers van dit statistisch materiaal, welke in de verschillende kringen de toe stand belichten. Uit deze cijfers zou namelijk blij ken, dat alleen een overschot aan jonge boeren zou bestaan in de Kringen Meerssen 10 procent, Weert 2 procent, Helden 16 procent, Horst 8 procent en Venray 4 procent. In alle overige kringen van Lim burg zou, in de gedachtengang en op basis van de gegevens van deze enquête overal een tekort bestaan, dat varieert van 8 tot 12 procent. De vraag is nu maar of deze cijfers zullen kloppen met de be vindingen van het sociologisch on derzoek. Hiervan weet echter nie mand hoe ver men is 1 zusters Ursulinen aan boord, die de pas begonnen missie in Indonesië, toen nog Ned. Oost Indië, gingen helpen. Het is een barre zeereis geweest, 140 dagen lang. Hier in Nederland had men al toebereidselen getroffen voor een plechtige Requiemmis voor de verdronken zusters, toen dan het bericht kwam, dat het schip Indië had bereikt. Het waren de eerste zusters, die het missiewerk kwamen steunen en helpen in die „gordel van smaragd" het zijn de wegbereiders ge weest voor de ruim 400 Ursulinen, die thans werkzaam zijn in het huidige Indonesië. De Orde der Zusters Ursulinen was de eerste Orde, die ging deel nemen aan het missiewerk reeds in 1639 en het was ook de eerste die religieuzen zond naar de Indo nesische Missiën. De 2e groep zusters vertrok op 9 Oct. 1857 uit Venray en telde al drie Zusters uit het nieuwe Jeruzalem, waarvan een uit Venray geboortig nl. Sr. Eudoxie (Marie Michels). Ze werden uitgeleide gedaan in Rotterdam, door de Generale Overste Deken Verheggen van Venray en andere geestelijken. Ook deze reis duurde lang. Eerst na 4 maanden kwam het bericht van de geslaagde overtocht. In de jaren 18581861 vertrok ken er 12 Zusters uit Jeruzalem. In dat laatste jaar werd in Venray het Noviciaat voor de Missie op gericht, waar een speciale op leiding gegeven werd voor de a.s. Missionarissen. In 1891 waren reeds 40 zusters uit dit Noviciaat naar Indië ver trokken. Bovendien nog 38 uit de Communiteit die dus ook zware offers bracht, Na een onderbreking van 4 jaar wordt dit noviciaat wederom in Je rusalem gevestigd en vertrekken er geregeld missionaressen naar Java totdat het Missiehuis in Halfweg en het noviciaat van de Romeinse Unie in Vught wordt opgericht. Thans is het Missiehuis te Drie bergen en het noviciaat in Bakel. Er bleven echter zusters van Je rusalem naar de missie gaan, de laatste is geweest soeur Elisabeth van Geenen. Buiten haar werken thans in Indonesië nog de volgende zusters uit Venray: Soeur Jeanne Bardoel, soeur Dona» ta Janssen, Merselo; Mère Martina Maria Maria Majella Rutten, Soeur Gertruda v. Kessel, Soeur Gertuda van Ham. Evenals hier hebben zij zich in Indonesië in de afgelopen honderd jaren gegeven aan het onderrichten en opvoeden v.d. vrouwelijke jeugd: Thans telt de Provincie Indonesië twaalf Huizen der Ursulinen op Java en wordt in vele tientallen scholen aan duizenden leerlingen onderricht gegeven, o.a. in Batavia, Madioen, Bandoeng, Buitenzorg en Soerabaja. In Indonesië is dit eeuwfeest met grote luister gevierd. De opvolger van Mgr. Goumans als Apostolisch Vicaris van Ban doeng Mgr. P. Arntz O.S.C., heeft bij de afkondiging van het jubeljaar o.a. verklaard: Deze overeenkomst van die 7 zusters is van zeer grote betekenis geweest voor de missie in Indië, want missiewerk zonder Broeders, maar vooral zonder Zus ters is bijna onmogelijk. Bij gelegenheid van dit jubileum hebben de Zusters Ursulinen een nieuw initiatief genomen, door een congres te beleggen, dat de samen werking tussen alle in Indonesië werkzame vrouwelijke instituten zou moeten bevorderen. Een con gres, dat niet alleen in een drin gende behoefte voorzag, maar waar van de resultaten grote gevolgen kunnen hebben voorde Indonesische Missiën. Op Jeruzalem wordt dit jubileum mede herdacht door een opgezette fancy-fair, waarvan de financiële baten bestemd zijn voor de Indo nesische Missiën. Op het ogenblik is daar de toe stand kritiek. Allereerst geeft de Indonesische Regering weinig financiële steun, maar bovendien is de binnenkomst van missionarissen zeer beperkt. En dat terwijl voor het onderwijs honderden nlet-katholieken zich aanmelden. Het inlandse onderwijzend perso neel is voor een groot deel nog heidens en nu wordt alles in het werk gesteld om katholieken als onderwijskrachten op te leiden. Dat daarvoor fondsen nodig zijn, is begrijpelijk en zo hoopt en ver trouwt men dan ook, dat deze fan cy-fair daar een steentje aan zal bijdragen. Dit eeuwfeest geeft daar alle reden voor koopste soorten gebruiken. Vooral bij haarden is een juiste verhou ding bij gemengd stoken een levens kwestie. Betere soorten brandstof geven trouwens méér en langer warmte. Stook geen hout of papierwaren. De last en het ongemak door voortdurende aanvoer en hevige roetaanslag wegen niet op tegen de besparing, Grootse plechtigheden In 33 Nederlandse Maria-oorden. De rozenkransbedestonden zullen dit jaar op Zondag, 25 September, in ruim 30 Maria-oorden van ons land met grote plechtigheden worden gevierd. Twee bisschoppen hebben toege zegd de bedestonden te zullen leiden: Mgr. Dr. B. J. Alfrlnk, apostolisch Administrator van Ut recht, en Mgr. Dr. J. M. J. A. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond. Voor de vijfde maal worden deze bedestonden gehouden als een jrootse zo mogelijk openlucht- bijeenkomst ter ere van Maria als Koningin van de Rozenkrans en als voorbereiding voor de October- maand. De intentie is deze maal: een blijvende vrede en volledige vrij heid voor alle volkeren af te smeken. Zulks in overeenstemming met het Apostolaat des Gebeds, dat van de H. Vader tot intentie voor October heeft gekregen te bidden voor de „Zwijgende Kerk", d.w.z. voor die landen, waar geen vrijheid bestaat. Rozenkransbedestonden zullen dit jaar gehouden worden in 33 Maria- oorden, de meeste op Zondag 25 September, de resterende op Zon dag 2 October. In het Bisdom Roermond zullen zij gehouden worden te Brunssum, Heerlen (Schaesberg) Mariarade, Oostrum, Roermond, Thorn. Pauselijke Maandintentie van het Apostolaat des Gebeds October 1955 In de dagen van de conferentie der Grote Vier te Genève, toen vriendschapsbewijzen tussen Oost en West de wereld weer een spran keitje hoop gaven, werden uit China twaalf Amerikaanse militairen vrij gelaten. Een vliegtuig bracht hen naar Japan. Journalisten waren reeds aan boord voor een interview. Een der vrijgelatenen, een kolonel van het Amerikaanse leger, begon ondanks protesten der journa listen met een zelfbeschuldiging, dat hij onder druk der communisten militaire geheimen had verraden; hij was tegen de folteringen, be dreiging, uitputting en chemische middelen niet opgewassen geweest. Dit bericht heeft de Amerikaanse publieke opinie wakker geschrikt op een wijze zoals de ontelbare ver halen van vluchtelingen en verban nen missionarissen tot heden toe niet hebben kunnen bewerken. Waar om schokten deze martelaarsakten de Westerse wereld niet? Om enige feiten alleen uit China te noemen: Mgr Lacretelle S.J. van Haichow moest tien maanden op de grond neerhurken. Toch mocht hq niet sterven: in ruim een jaar werd hij 22 maal naar het ziekenhuis vervoerd. Pater Fuchs SVD werd 400 maal, tezamen 2000 uur „ver hoord", eens twintig uur zonder onderbreking. Pater Legrand eens zelfs zes dagen en nachten aanéén stuk. Een franse bisschop van 75 jaar trok men de baard uit; men bond hem een touw om de hals en dwong hem als een dier door de gevangenis te kruipen. China alleen heeft 99 bisschoppen op de lijst van martelaren en be lijders dezer gruwzaamste van alle Kerkvervolgingen staan. In 1950 waren er 6475 buitenlandse mis sionarissen. Bij het begin van dit jaar bevonden zich nog 37 van hen in het land in leven, van wie 18 priesters in de gevangenis. Van de inheemse, Chinese priesters zijn er meer dan 400 in gevangenschap. Doch buiten China woedt deze vervolging in Noord-Korea, Viet nam, in Rusland en de randstaten, In Hongarije, Polen en Tsecho slowake, Roemenië en alle satelliet- landen. In totaal leven 70 millioen katholieken tussen IJzeren Bamboe-Gordijn. Niet overal is de vervolging even openlijk, maar over al is de Katholieke Kerk eerste staatsvijand. Zij kan er Christus' Boodschap slechts verkondigen door te „Zwijgen" en te dulden. Z.H. de Paus stelt deze maand October voor alle christenen in het teken van meeleven en gebed met die „Zwijgende Kerk". Laat vóór de winter uw haard of kachel grondig schoonmaken en nakijken, eventuele open naden dichten met kachelkit en micca- ruitjes vernieuwen, indien zij defecten vertonen. Laat tijdig de schoorstenen vegen. Straks als het stookseizoen begint, heeft de schoorsteenveger het zo druk, dat u in de kou moet wach ten op uw beurt. Schoorsteenvegen is wettelijk verplicht en ook vele brandverzekeringspolissen eizen minstens een jaarlijkse schoon maak. Het branden van 2 kachels op één schoorsteenkanaal is verboden en tevens zeer gevaarlijk. Roest in uw kachel kan men verdrijven door aardappelschillen op het rustig brandend vuur te werpen. Houdt de warmte in huls Zorg nu reeds voor goede afdichting van naden en kieren. Breng tochtband aan langs de ramen. Een praktische deurveer kan voorkomen, dat de deur van kamer of keuken telkens blijft openstaan als u met de handen vol in- uitgaat. Pleeg overleg met uw kolenhan delaar over de te kiezen brandstof. U kimt niet straffeloos de goed- genoemd dorp in Noord-Limburg aan de overzijde van de Maas. Schrijver moet dit geweten hebben, maar dan is zijn bewering nog vreemder. De Engelse officier hield zich echter inderdaad aan „de regels van het spel". Hij voerde zijn voornemen niet uit. Het is maar al te bekend, dat de „correcte" bezetters dergelijke dreigementen voor in hun mond hadden en.... ze ook uitvoerden (Putten). Of de bombardementen op Ven ray zinloos waren, kan ook ik niet beoordelen. Zeker is, dat het niet nodig was geweest als Venray niet was bezet door een „correcte" be zetter. Dat de vijand er is geweest, vindt zijn bewijs in de 800 graven van onze Engelse vrienden. Zij zullen zich niet hebben afgevraagd, of Venray het offer van hun leven wel waard was. Ze hebben dit een voudig voor onze vrijheid gebracht. Dergelijke uitlatingen in zulk een uitgave doen de naam van Venray ten onrechte schade aan. In artikel 11 schrijft Maas een verhaal over het ontstaan en de geschiedenis van het Duitse kerk hof. Ook hier is hij er weer zeer erg naast. Ik hoop hier nader op terug te komen. T. Nieuws uit Venray en Omgeving SCHADELIJK GESCHRIJF In de réclame-uitgave van Uit geverij het Veldeke „de Peel' schrijft H. H. J. Maas een twaalftal artikeltjes genummerd 1 t.m. 12. Artikel 1 begint aldus: „Voor alles, wat ik hier ga schrijven, aanvaard ik de volle verantwoordelijkheid". Het is goed dit citaat te onthouden. Wat hij schrijft in artikel 10 tart m.i. de objectiviteit en het zou tijdens de Duitse bezetting geschre ven kunnen zijn. Het is beledigend voor onze bevrijders en voor de bevolking van Venray. Na te hebben geconstateerd, dat de Engelsen driemaal Venray hebben gebombardeerd, verklaart schrijver geen strateeg te zijn en daarom de vraag onbesproken moet laten, of deze bombarde menten niet zinloos waren, terwijl er geen enkele Duitse militair meer in Venray vertoefde, en of de talrijke doden en de grote verwoestingen verantwoord ge acht moeten worden. Het had volgens schrijver echter nog erger kunnen zijnWant een Engels legeroverste schreef in begin 1945, dat hij „dat gebroed' liefst helemaal uitgeroeid zou hebben, hij had zich echter aan „de regels van het spel" moeten houden. De bevolking van Venray en omstreken toonde zich naar zijn smaak te pro-Duits. Schrijver vraagt zich af: Was die gezind heid wonder Ie. Na de ver woesting en talrijke doden en gewonden. 2e. Waar de Duitse bezetting zich volkomen correct had gedragen en de bevolking in alles behulpzaam en terwille was geweest, o.a. wat aangaat de moeilijKe levensmiddelenkwestie is daér iemand iets te kort gekomen en zelfs voor de onderduikers in de bossen zorgde Dit is wel het voornaamste uit zijn geschrift. De bevolking van Venray pro Duits Die zich volkomen correct gedragende bezetter, die alleen maar de toren van de St. Petrus Banden hebben opgeblazen, de Paters uit hun klooster verdreven, de meisjesschool vorderde voor het opslaan van kleding en daar Ven- rayse meisjes gedwongen tewerk- stelde, rijwielen, vee en voedsel roofde en het ergste, Venrayse ingezetenen naar Duitsland depor teerde. Die correcte bezetter, die hulp verleende bij de moeilijke voedselvoorziening, in de verkeerde richting dan zeker, en zelfs onder duikers verzorgde in de bossen. Ontroerend is dat. Helaas over leefden niet allen de door de bezet ter geboden „hulp". Wie dit alles correct noemt, heeft toch vreemde normen. De uitlating van de Engelse legeroverste is te betreuren. Deze uitlating sloeg echter niet op Venray maar op een met name GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen GESLAAGD Onze oud-dorpsgenoot de heer J. H. M. Rouvroye behaalde te Arnhem de acte voor hoofdonder wijzer. Hoog bezoek Pater Rector op de Smakt heeft bericht ontvangen, dat Z.H. Exc. Monseigneur Suhr, bisschop van Kopenhagen, in de loop van deze maand een bezoek zal brengen aan de kapel van St. Jozef. Dit bezoek zal geen officieel karakter hebben. Werkplaats Minder-validen Met het overbrengen van de ba rak uit het Vlakwater voor de stichting „werkplaats minder-vali den" is men volop bezig. De leider is intussen ook al met de voorbe reidende werkzaamheden begonnen. Deze werkplaats wordt geplaatst op het gemeenteterrein tussen Kruis straat en Antoniusstraat. Oriëntatie-rit „Gaef um Gaas" De oriëntatie-rit welke de motor en automobielclub „Gaef um gaas", te Venlo Zondag organiseerde werd een groot succes. Het aantal deelnemers voor deze rit bedroeg 96. In de autoklasse plaatste zich no. 1 de équipe Wit mond-v.d. Ven, 2 Gebr. Mercus, 3 Janssen-Ebus, 4 Peeren-Slijpen, 5 Gerrit Sluys-v. Deinen. De best geplaatste buitenlanders in de autoklasse waren de heer Pelzer uit St. Hubert Dl. en mej. Funken. In de motorenklasse werd no. 1 Frans Janssen uit Venray, die met een radio en 2 bekers huiswaarts ging. No. 2 werd J. Mestrum, 3 M. Stoffels, 4 G. Priesen (Dl), 5 Joh. Jansen (Dl). Andere Venrayse deel nemers konden zich niet onder de tien eerste plaatsen. In de Venlonazaal vond de prijs uitreiking plaats en werd deze lustrumviering besloten met een gezellig samenzijn. Aanbesteding Technisch Bureau Tillemans al hier, was met f 23.000 laagste in schrijver voor het maken van een centrale oliestookverwarming voor de nieuwe 8-klassige school voor Lager Onderwijs te Pannlngen. Schapen op het vliegveld Bij de kudde schapen, die thans op het vliegveld de Peel hun ver blijf hebben, komen nog 350 stuks bij. Dan is er een kudde van ruim 500 schapen, die o.l.v. een Deurne- schaapherder grasvlakten van het vliegveld kort houden. Waterleiding in Ysselsteyn Met de aanleg van de waterlei ding in Ysselsteyn worden goede vorderingen gemaakt. Binnen af zienbare tijd hoopt men gereed te komen, waardoor de „waternood" in Ysselsteyn voor een goed deel tot het verleden zal behoren. Scooter tegen brommer Maandagmorgen botste op Daland een brommer tegen een scooter, waarbij nogal wat materiële schade ontstond. De berijders kwamen echter met de schrik vrij. Toneel in Castenray Door de toneelgroep „Vondel" is besloten om het toneelseizoen te openen met de opvoering van het toneelspel „De terugkeer van Suus- ke Perdaems". Het Is een vervolg van het bij gelegenheid van het 35-jarlg bestaan van de toneelgroep opgevoerde toneelspel „Suuske Perdaems". De repetities zijn reeds in volle gang.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1