Brand van 't klooster Jeruzalem DE KERK m ket gdd... K.A.B.-K.A.V. HOEKJE Paardenfokkerij. Vocdergraan-prijzen oogst 1955 Ingezonden Naar groter veiligheid Zaterdag 10 September 1955 No 36 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG li PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRlnA VAN DEN MUNCKHOF WÏ?ïyK"ÏÏT AH VTtOP UPWRAV Pfftl OMCTDCITRM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 W EiIilVDLflU VUUR V EllRrt I E,l\ UMo 1 IVUlVbil PRIJS PER KWARTAAL f 1.2S Buiten Venr.j I 1.45 Zondag heeft de HoogEerwaarde Heer Deken van de kansel zijn beminde gelovigen moeten vragen om de collectes in de kerk eens wat beter te willen gedenken en in plaats van centen, stuivers of dubbeltjes te willen geven. Niet de eerste maal en waar schijnlijk ook niet de laatste maal, omdat de „kerkcent" hier en overal in den lande een zeer langdurig en hardnekkig leven schijnt te hebben. Waar kan men overigens dan ook met die cent terecht? Hij is ook niet de enige pastoor, die dit verzoek heeft moeten doen. Integendeel, de pastoors die een dergelijk sermoen nog niet hebben moeten houden, zijn op de vingers van een hand te tellen. Over die „eeuwig-levende kerk cent" zijn al heel wat disputen ge houden, heel wat artikelen geschre ven en hierop is al heel wat critiek geleverd. Deze week heeft b.v. het dagblad De Tijd daar nog een drietal grote artikelen aan gewijd. Als wij, mede aan de hand daarvan dan een klein artikel over dit onderwerp willen schrijven, dan moet men van ons geen oplossing van het probleem als zodanig verwachten, maar willen we wel onze lezers, die voor het grootste deel behoren tot het Dekenaat Venray wijzen op enige punten, die misschien verhelderend kunnen zijn en mogelijke misver standen uit de weg zullen ruimen. Waarbij we ons, wat dit probleem betreft, ook beperken tot ons Dekenaat. Laten we voorop vaststellen, dat de meeste pastoors al dat gebedel, al die collectes, waar men dan over klaagt ook alles behalve pret tig vinden. Er is op dit moment echter geen ander systeem om gelden bij elkaar te krijgen. En gelden moeten er zijn. Ze zijn nood zakelijk voor de instandhouding van de eredienst en het onderhoud van de priesters. Maar steeds meer mensen schijnen zich steeds min der bewust te worden van hun plicht de kerk en haar bedienaren te onderhouden. Ze menen dat én Kerk én bedienaren blij mogen zijn met wat ze krijgen. En hoeveel dat is, dat zal de al of niet milde gever zelf wel uitmaken. Nu behoeft dat niet direct onwil te zijn om wat te geven iedere pastoor kan het tegendeel bewijzen maar men zou nu wel eens graag horen waar al dat geld voor nodig is. Zeker, het is duidelijk dat de herbouw van de kerk kapitalen kost, ondanks de bijdrage van het Bouwfonds van het Bisdom, dat nieuwe paramenten betaald moeten worden, dat een nieuwe geluids installatie geld vraagt, dat de lopende kosten van onderhoud en salarissen hoog zijn, maar hoe groot die bedragen zijn, hoe groot die zorgen zijn, daarvan ontbreekt gewoonlijk ook elk begrip. Het is niet om accountant of opzichter te willen spelen, dat vele parochianen de wens om wat meer inlichtingen te kennen geven, maar om meer begrip te krijgen van de kosten, van de moeilijkheden en zorgen van hun geestelijke leiders en het kerkbestuur. Wanneer de beminde gelovigen zich opnieuw of beter bewust moeten worden van hun onder houdsplicht, dan is meer bekend heid met de kosten van de parochie en de wijze, waarop hierin moet worden voorzien, o.i. een vereiste. Gelukkig voldoen steeds meer pastoors aan die wens, door b.v. op Nieuwjaarsdag een dergelijk overzicht te geven. Wie een grote brand meemaakt, houdt daarvan jarenlang een leven dige indruk in zijn geheugen. Velen onzer lezers, zullen zich de brand van het klooster Jeruzalem in 1944 herinneren; weinigen echter die van 1888. En toch, ook op 27 Aug. van dat jaar, 's middags om 12 uur stond dat klooster in brand. 't Was een buitengewoon tragische dag, want het was de vooravond van het gouden feest van het 50- jarig bestaan, dat gevierd zou worden met een pontificale 'Mis door Zijne Doorluchte Hoogwaardig heid de Bisschop van Roermond. Voor deze gelegenheid was alles feestelijk gedecoreerd onder leiding vandegenialebouwmeesterCuijperp, die de kapel van dit klooster als een zijner eerste schone werken voortbracht. Hij was persoonlijk die dag te Venray aanwezig. Hoewel er voldoende water aan wezig was kon de brandspuit van Venray vanaf de begane grond de brand niet bereiken en moest de We laten dan hierbij de suggestie volgen om dit zeker in de toekomst te blijven doen en, indien mogelijk, nog uitgebreider dan thans ge beurd. Maar afgezien daarvan kan ieder weldenkend mens begrijpen, dat in de tegenwoordige tijd veel meer geld beschikbaar moet zijn, dan vóór de oorlog. Schenkingen aan de Kerk door b.v. legaten komen slechts sporadisch meer voor, in komsten uit grond, huizen en wat dies meer zij, worden kleiner of verdwijnen. Parochies worden klei ner, te verrichte diensten groter en meer. Een steeds groter deel van de inkomsten van parochie en pastorie moet in deze tijd worden verkregen uit regelmatige en relatief kleinere bedragen van de parochianen, in welke vorm dan ook. In de ene parochie van ons Dekenaat meer, in de andere minder, neemt de gewoonte om de parochiegeestelijk heid bij bepaalde gelegenheden eens wat extra's te geven af. En we bedoelen daar niet alleen mee, dat er minder van de slacht naar de pastorie gebracht wordt geluk kig blijft dat goede gebruik om op deze wijze enigermate in de onder houdsplicht te voorzien zeker op onze kerkdorpen nog in ere maar wat is daar b.v. tegenover gesteld door degenen, die niet meer slachten Hoevelen bedenken de parochie- geestelijkheid bij het huisbezoek, bij plechtigheden in de Kerk, als Doopsel, Communiefeest, Kerk gang e.a? Uitgezochte gelegenheden om mede te offeren voor het onder houd van Uw priesters. Het is dikwijls geen onwil, maar vergeet achtigheid. En zij, die menen dat het voor een priester „onwaardig" is een fooi aan te nemen, wordt er op gewezen, dat de priester volgens zijn ambt van aalmoezen moet leven en een dergelijke gave terecht waardeert als een nodige en wel kome aanvulling op zijn inkomen. Want gebruikt hij het niet voor zichzelf, er zijn honderd-en-een noden, die hij kent en wellicht met die bijdragen kan lenigen. Wat de onderhoudsplicht voor de parochiekerken betreft, men hoort wel eens mopperen over de pacht prijzen der banken, de duurte der diensten maar ook hier kan ieder weldenkend mens begrijpen, dat in de tegenwoordige tijd alleen al het gewone onderhoud van een kerk gebouw een kwestie is van honder den guldens meer dan vroeger. Toch blijft het offer: één cent. Het is de Kerk er zeker niet om te doen een spaarpot te vormen, maar om naast een behoorlijk onderhoud van het kerkgebouw, ook nog andere mogelijkheden te hebben. We denken b.v. aan jeugd zorg, aan gezinszorg, aan gods dienstlessen enz. Maar als het onderhoud van verschillende kerken al niet meer of ternauwernood betaald kan worden, wat dan Het mag dan gemakkelijk schijnen om dat alles maar te schuiven op de schouders van enkele „rijkaards" uit de parochie die er intussen ook al weer minder zijn dan vroeger maar dan vergeet men dat iedere katholiek het zijne heeft bij te dragen. Dat het een plicht is voor ieder van ons om de steeds grotere kosten, welke parochies en priesters hebben mede te helpen verlichten door onze milddadigheid. En we kunnen daar al direct mee beginnen, door nu definitief een einde te maken aan die eeuwige kerkcent. spuit met ongelofelijke krachts inspanning de trappen worden op gewerkt. Men zag al spoedig in, dat ook dit onvoldoende was en zocht hulp in Venlo. De brandweer van Venlo bleek terstond bereid deze hulp te verlenen; maar dat was in 1888 toch iets anders dan vandaag. Het gehele geval, spuitpersoneel opper- brandmeester en Burgemeester van Venlo werden per trein naar Venray vervoerd en was om half vier ter plaatse, dank zij de medewerking van de beambten van het Rijks telegraafkantoor en de statonschef. De nog overlevenden zullen U kunnen vertellen hoe algemeen de consternatie was en hoe dit feest wredelijk verstoord werd. Persoon lijke ongelukken vonden gelukkig niet plaats; de pensionaires werden nog die zelfde dag huiswaarts gezonden. Maar ook in die tijd wist men van aanpakken. Een week daarna was de herbouw opgedragen aan de heer van Groenendaal, onder leiding van Dr Cuijpers te Amsterdam. Met November zou alles weer onder dak zijn. Maar Wederopbouw niet gezien! Verschillende kranten zowel in binnen- als buitenland gaven nogal sensationele berichten over deze brand, zodanig zelfs, dat Burge meester Esser en Pastoor Noter- mans het nodig oordeelden gezamen lijk een verslag te geven om de on waarheden en overdrijving tegen te spreken. Op 10 October zou het pensionaat opnieuw geopend worden met vol komen toereikende ruimte zowel voor de aanwezige als voor de nieuwe pensionaires. De K.A.V.-K.A.B. leeft mee met Uw wel en wee. Leeft U mee met Uw K.A.V.-K.A.B. Ongetwijfeld zult U in Peel en Maas van 3 September hebben ge lezen, welke plannen er zijn opge steld ter viering van het gouden feest der KAB afd. Venray Dan weet U dus ook, dat het be stuur geprobeerd heeft, deze viering voor iedere KAB-er tot een feest te maken, een feest, waartoe alle reden is, een feest waarop gevoe lens van dankbaarheid de boven toon dienen te voeren. De ouderen onder ons weten hoe hard de strijd is geweest, om dat gene te bereiken, wat de pioniers onzer beweging zich tot doel had den gesteld: voor iedereen een menswaardig bestaan, voor iedereen een zekere mate van welvaart, een sociale zekerheid, waarop ieder mens recht heeft. Wanneer wij het huidige levens peil onzer arbeiders beoordelen, dan moeten wij erkennen, dat Gods zegen wel zichtbaar op ons werk en dat onzer voorgangers heeft gerust. Het is dan ook vanzelfsprekend, dat de inzet der viering van het gouden feest der KAB, een kerke lijk karakter draagt. In overleg met onze Hoogeerw. Heer Deken en de Geest. Adviseur zal op Zaterdag 17 Sept. een ver diepingsavond worden gehouden, gevolgd door een algemene H. Com munie op Zondag 18 Sept. Vanzelfsprekend verwacht het bestuur een massale deelname. In het hart van iedere KAB-er zal er eerst feest kunnen zijn wan neer hij op deze manier zijn dank baarheid tegenover God tot uiting brengt. Zondag 25 Sept. is ieder lid der KAB natuurlijk aanwezig in de plechtige hoogmis, welke om 9 uur in de St Petrus Banden opgedragen wordt. Om kwart voor 8 is er een hoogmis in de Paterskerk, in beide H. Missen zal Hoofdaalmoezenier Roncken de feestpredicatie verzor gen. Beste vrienden, herfst en winter breken weer aan en daarmede de tijd van bijeenkomsten en ontwik kelingsavonden. Evenals vorig jaar zullen onze ontwikkelingsavonden ook toegankelijk zijn voor niet- KAB-leden. Ons bestuur hoopt meerdere avonden te kunnen organiseren in samenwerking met de KAV en an dere organisaties. In eerste opzet is Uw bestuur daarin geslaagd, want op 12 Sept. zal onze eerste ontwikkelingsavond gehouden worden in samenwerking met KAV en Bond voor het R.K. Gezin. Zuster Melanie zal dan ko men spreken over het Bethanië- werk. Meer zullen wij hier niet over verklappen. Degenen die Zuster Melanie reeds eenmaal gehoord hebben, weten, dat ons een leerrijke en genotvolle avond wacht, een avond waarop het ons duidelijk wordt hoeveel leed er is in deze wereld, maar ook hoeveel liefde op opofferingsge zindheid er nog opgebracht wordt. Vrienden, het werk dat onze cul turele dienst moet verzetten om een goed winterprogramma samen te stellen, is niet zo eenvoudig en kost veel tijd en moeite, terwijl voor de KAB aan dit winterpro gramma financiële offers vastzit ten. Laten wij als KAB-ers tonen, dat wij deze offers aan arbeid en geld ook inderdaad waard zijn. Wij wachten U U bent wel kom! Uw KAB-er. Dinsdag en Woensdag had in Den Bosch de 23ste paardententoonstel- ling plaats van de Kon. Vereniging „Het Nederlandse Trekpaard, waar ruim 400 hengsten en merriën waren aangevoerd. De inzendingen uit Venray maak te een goede indruk, wat blijkt uit de navolgende bekroningen: Merriën van 4 en 5 jaar: 2h pr. Rika van Infernal, eig. P. van den Beuken, Venray. Merriën van 3 jaar, middenmaat: 2c pr. Nicolien van Smakt, eig. J. van de Winkel, Smakt. Merriën van 2 jaar. gr. maat: 2c pr. Irma van Veldzicht, eig. W. van Dijck, Oostrum. Merriën van 2 jaar, middenmaat: 4c. pr. Emilia van de Emiliapol- der, eig. A. Willems, Ysselsteyn. In verband met de ongunstige prijsontwikkeling op de binnenland se voedergraanmarkt, met name voor wat het artikel gerst betreft, worden door het Landbouwschap besprekingen gevoerd over het ge middeld over de oogst 1955 berei ken van het prijspeil, dat door mid del van het systeem van monopolie heffingen in uitzicht is gesteld. Gedurende een periode waarin bij import van gerst een monopolie heffing wordt opgelegd, zal worden gestreefd naar een gemiddelde prijs voor de binnenlandse gerst van f 24 per 100 kg. Opgemerkt kan nog worden, dat ook de roggeprijs op het ogenblik zeer laag is. Het verschil tussen de gemiddeld over het gehele land en over het gehele leveringsseizoen behaalde telersprijs van rogge en de in uit zicht gestelde richtprijs (f 24,95 per 100 kg.) zal, voor wat de in de zand- en veenkoloniale gebieden verbouwde rogge betreft, evenals het vorige jaar worden bijgepast door middel van een toeslag per 100 kilo. Dit betekent, dat de individuele teler er belang bij heeft zijn pro duct voor de hoogst mogelijke prijs te verkopen. In dit verband kan tevens wor den gewezen op de wenselijkheid van een zekere spreiding in het aanbod. DE JULIANASINGEL Om bijzondere reden trof ons in de laatstverschenen Peel en Maas een klein gedeelte van het raads- verslag onder de titel „Plannen voor 1956": „De heer Veraart wilde weten of de woningbouw zoals die nu op de Julianasingel gepleegd wordt, de goedkeuring heeft van de Welstandscommissie. Hij vond ze niet bepaald denderend voor de singel". „De Voorzitter moest beide punten beamen. De goedkeuring van de Welstandscommissie was er, maar ook hij kon niet enthousiast zijn over die bouw sels". Ook ondergetekende is allesbe halve enthousiast en velen waar schijnlijk met mij. MAAR WIE DRAAGT ER DE VERANTWOOR DELIJKHEID VAN Volgens het verslag heeft het de schijn alsof de Welstandscommissie dat zou zijn. M.i. is de méést verantwoor delijke persoon altijd: de architect Van nabij bekend met het wel standstoezicht, althans in Limburg, kan m.i. de „Welstandscommissie", die nog al te veel verwisseld wordt met de „Schoonheidscommissie" in deze nauwelijks enige blaam treffen. Zij beoordeelt nl. de plan nen aan de hand van de geldende plaatselijke BEBOUWINGSVOOR SCHRIFTEN, zéér zeker kan zij op eigen gelegenheid geen verschil maken of wetten stellen voor de verschillende straten; dit zou uit lopen op louter willekeur Blijkbaar bestaat er nu voor de Julianasingel geen enkel gemeente lijk voorschrift omtrent de hoe danigheid van de bebouwing aldaar. Men is vrij in de oppervlakte, in de inhoud, in de kosten van de bouw, en daar de grond er niet duurder is dan elders, kan iedereen, zelfs met een betrekkelijk smalle beurs, er een minimale woning van minimale prijs neerzetten, mits de architect zorgt, dat het geval architectonisch verantwoord is, wat nog niet wil zeggen dat het een in alle opzichte „mooi" huis is De Welstandscommissie handelt over deze architectonische gaafheid die zij zal trachten zoveel mogelijk te bevorderen, zonder nochtans de verantwoordelijkheid voor zijn bouw de architect uit handen te nemen, vooral wanneer deze blijken gegeven heeft verschillende bouwobjecten „aan te kunnen". Overigens moge ik hier nog aan toevoegen, dat de Welstandscom missie slechts een adviescommissie is, die haar adviezen uitbrengt aan B. en W., welke deze adviezen naast zich neer kunnen leggen om gewichtige redenen. Moge, vóór het te laat is, t.a.v. de andere zijde van de singel een geldende regel getroffen worden door het Gemeentebestuur, d.w.z. bepaalde bebouwingsvoorschriften door de Raad goedgekeurd. M. v. T. HYPOTHEKEN beschikbaar tegen lage rente. Assurantiekantoor VAN OPBERGEN Markt 11a Telefoon 696 Het verkeersprobleem kan in een land als het onze niet worden op gelost. Maar het is een andere kwestie, of er geen middelen te vinden zijn, met behulp waarvan het aantal ongevallen tenminste enigszins wordt gereduceerd. Naar onze menig is dit zeer goed moge lijk. Het ongeluk wil echter, dat degenen, die met deze materie te maken hebben, van 'n foutief uit gangspunt uitgaan. Zij redeneren als volgt: hoe kan men bij de bestaande situatie het wegennet zodanig inrichten, dat een ieder naar believen kan blijven voort jakkeren, zonder dat er daarbij voortdurend doden vallen In een klein land als het onze kan men het probleem niet aldus stellen. Wij kunnen niet overal brede verkeerswegen aanleggen en zelfs al konden we dat, dan blijven er in de meeste onzer gemeenten allerlei bottlenecks die men niet uit de weg kan ruimen zonder hele stadsdelen af te breken, aldus Burgerrecht. Men moet uitgaan van de toe stand, zoals deze voorhanden is en het verkeer moet zich daarbij aan passen. Dat wil zeggen, dat er met harde hand een einde zal moeten worden gemaakt aan het optreden van wegpiraten, die de verkeers veiligheid stelselmatig in gevaar brengen en die. als zij een ongeval veroorzaken, nog glimlachend plegen op te merken, dat het tóch maar voor de verzekering is. Scherpe politie-controle en zeer strenge straffen zijn noodzakelijk, wil men tot 'n betrekkelijke veilig heid op de weg komen. Degenen, die het kennelijk niet kunnen laten, verkeersregels en de wetten van het verkeersfatsoen te overtreden, moeten, als zij bijv. voor de tweede maal een ongeval veroorzaken, voor goed van de weg worden verwijderd. Ook zou het nuttig zijn om bij ernstige nalatigheid zeer zware geldboeten op te leggen. In de bebouwde kommen zal de rijsnelheid moeten worden gelimi teerd. Men pleegt daar vaak ge ringschattend over te spreken, maar dat geschiedt ten onrechte. Als men met een moderne wagen niet sneller dan 40 km per uur rijdt, zal een ervaren automobilist hem in de meeste omstandigheden in de hand kunnen houden. Vrouw door trailer te Arcen gegrepen Op de Rijksweg in de gemeente Arcen, is Dinsdagmiddag een ernstig verkeers-ongeval gebeurd. Twee zware vrachtwagens, waarvan een met aanhangwagen moesten elkaar passeren. Daar de weg ter plaatse vrij smal is, remden de beide chauf feurs vrijwel tegelijkertijd af. Een vrouw en drie kinderen werden door het wegglijden van de aanhang wagen gegrepen en tegen een muur gedrukt. Met zware verwondingen werd de vrouw naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Een der kinderen liep lichte verwondingen op. Bejaarde man na ongeval overleden De 73-jarige A. S. te Weert, die Zondag j.l. bij een aanrijding op de Eindhovenseweg aldaar, ernstig werd gewond, is in de nacht van Maandag op Dinsdag in het zieken huis te Weert overleden. Tweemaal blikseminslag te Neder weert Van de landbouwer L. D. teOspel raakte een korenmij t door bliksem inslag in brand. Van de heer W. v.d. K. werd die zelfde dag een koe inde weide door het hemelvuur dodelijk getroffen. Maatregelen tegen te hoge rente bij afbetaling De geruchten, dat maatregelen tegen te hoge rente-percentages bij afbetaling binnen afzienbare tijd te verwachten zouden kunnen zijn, blijken bij informatie niet geheel en al van grond ontbloot. Er wordt zelfs gesproken van een termijn van enkele weken, binnen welke tijd het onderzoek naar de afspraken, welke aan de handelaren zijn opge legd, kan zijn voltooid, Door deze afspraken is het thans de hande laren niet mogelijk een lagere rente te bedingen. Na afloop vanhet onderzoek moet minister Zijltra beslissen, of aan deze afspraken (het gaat om de kartelvorming)al of niet een einde moet worden gemaakt. Mocht dit wel het geval zijn, dan is de minis ter gemachtigd de afspraken, even tueel na een advies van de Com missie Bedrijfsregelingen, onver bindend te verklaren. Witte steenkool uit de Rijn Rijkswaterstaat onderzoekt de mogelijkheid de drie stuwen, welke in het kader van de Rijnkanalisatie bij Hagestein, Maurik en Doorwerth zullen worden gebouwd, te voorzien van turbines voor de opwekking van electriciteit. Mogelijk zal Nederland hiervoor binnen enkele jaren de kanalisa tie moet volgens plan in 19G1 een feit zijn kunnen profiteren van de „witte steenkool" in de Rijn. Nog deze maand zal het zeer nauw keurig uitgevoerde onderzoek, dat zich ook uitstrekt naar de voordelen en mogelijkheden tot leverantie van de electriciteit. worden afgesloten en de beslissing vallen over al of niet bijbouwen. Voor de oorlog koesterde Neder land de mening, dat de stroom kracht van de Rijn te gering was om deze voor de opwekking van electriciteit te benutten. Nieuwe onderzoekingen toonden aan, dat zeer wel turbines in de stuwlicha- men kunnen worden ingebouwd. De vraag is, of deze electriciteit in de toekomst toch nog niet te duur worden zal nu beschikt kan worden over door atoomkracht aangedreven machines. De beslissing over de kwestie van de turbinebouw in de stuwlichamen dringt, omdat nog dit najaar de aanbesteding zal plaatsvinden van de grote kunstwerken voor het eerste stuwcomplex. Reeds volgende week besteedt de Rijkswaterstaat een geringe wijziging van hetzomerbed van de Lek als onderdeel van het stuwcomplex Hagestein aan. Het betreft hier een kleine bochtverleg ging en de bouw van enkele kribben. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG as.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Openbare bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat door hen bij be sluit van heden, nummer 526 aan H.H. Kuijpers, wonende te Venray, Castenray G 32b een verlof A is verleend voor het patronaat te Castenray G 4c. Venray, 24 Augustus 1955. Gouden professiefeest in Huize St Anna Zuster Irmengarde werd Donder dag in de kloosterkapel van Huize St Anna, met goud bekroond, bij gelegenheid van het feit, dat zij vijftig jaar geleden werd geprofest. In het kloosterconvent van de psy chiatrische inrichting had aanslui tend de huldiging plaats, terwijl 's middags na 't lof een feestzitting plaats had in de feestzaal der in richting. Zuster Irmengarde heeft sinds 1919 met grote edelmoedigheid de naastenliefde betoond, bij haar zegenrijk werk tussen de geestes zieken in Huize St Anna. Naast de verpleging nam zij de leiding op zich van de naaikamer, waar de patiënten op nuttige wijze door haar werden bezig gehouden. Vele honderden patiënten vonden hier door een geslaagde toepassing van arbeidstherapie herstel van hun gezondheid terug. HOCKEY-NIEUWS. Zondag wasVenrays hockey-club te gast in Deurne. Zowel een da mes- als heren-elftal traden in het strijdperk. Deze ontmoeting werd een sportief succes. De dames, die hun eerste wed strijd speelden, weerden zich danig. De gastvrouwen hadden enkele ge routineerde krachten van 't eerste elftal in hun gelederen. Desondanks bleef het slechts 2—0 voor Deurne. Maar 't voornaamste was dat men nu wedstrijd-ervaring heeft gekregen. De heren brachten het tot een bevredigend gelijk spel. Na aan vankelijk met 31 voorgestaan te hebben, zette Deurne alles op alles maar verder dan 3—3 kwam men niet. Wat het spelpeil betreft, er was weer een duidelijke vooruit gang te bespeuren. A.s. Zondag spelen de heren de return-match. Oorspronkelijk was Union uit Nijmegen of Blerick uit genodigd, maar deze clubs waren door tournooien verhinderd. De wedstrijd begint om 13.00 uur en wordt gespeeld op een der terreinen van Huize St. Servatius aan de Oostsingel. Op de baan bij Huize San Damiano worden eveneens Zondagmiddag de finales van het onderlinge tennis- tournooi gespeeld, 's Avonds is er dan zoals men dat noemt een ge zellig samenzijn. Dit alles in het kader van de intieme samenwerking tussen de hockey- en tennisclub. BRIDGE-DRIVE. Te Venlo werd een bridge-drive gehouden bij gelegenheid van het eerste lustrum van de bridge-club aldaar. Er waren 128 deelnemers uit Venlo, Roermond, Tegelen, Ven ray en Pannlngen. Voor Venray waren de uitslagen als volgt: Groep A, 2 Stevens—van Mill, Groep D, 4 Echtpaar Verschuren, Groep E, 1 BosSpeeOnderons, Groep F, 3 ArtsGooren Groep G, 1 Echtpaar Stappers, Groep H, 1 Bloemen—Vullings. Uit vroeger dagen: 27 Aug. 1888

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1