vergaderden. Venrays vroede vaderen Aanleg nienw stamriool in volle gang. lowijding nieuw Sportveld S.Ö. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIjlRpH?KWARTAALCf F25 Bulten Venray f 1.48 Zaterdag 3 September 1955 &'No 35 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN rok -EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRft.A VAN DEN MUNCKHOF Bouw van 38 woningen goedgekeurd. Een zieken-auto en barak voor minder validen. De vergadering, die Dinsdag ge houden werd, is wel een van de kortste, die na de bevrijding ge houden is. In drie kwartier was alles in kannen en kruiken. Niet dat de heren Raadsleden, welke allemaal present waren, geen op- of aanmerkingen hadden, in tegendeel. Reeds bij punt 1: de goedkeuring van de notulen van de vergaderin gen in April, Mei, Juni en Juli, merkte de heer VERAART op, dat verificatie met het gesprokene in die vergaderingen niet meer moge lijk was, gezien de grote achter stand, waarop de VOORZITTER berouwvol beterschap beloofde. De ingekomen stukken gingen vlot onder de hamer door. Hieruit bleek, dat Ged. Staten het uitbreidingsplan voor 't Veulen had goedgekeurd, evenals de Raads besluiten om grond te verkopen aan de Broeders van Liefde, J. Flinsenberg, J. Josten, P. Kleuskens W. van Ass en H. Kessels. Eveneens waren goedgekeurd de Raadsbesluiten tot aankoop van grond van de Broeders van Liefde, J. Spee, P. Wismans en J. Droesen Heide, van H. Janssen, Parochie St Petrus Banden en de aankoop van grond rond de Henseniusschool, om de uitbreidingsplannen aldaar te verwezenlijken. Verder waren goedgekeurd de besluiten voor een geldlening van 2 x f 500.000 en de verstrekkingen van een hypotheek aan verschil lende inwoners. Ruiling en verkoop H. Valckx wil aan de Boshuizen een schuur bij zijn boerderij bou wen. Dan moet echter de daar lopende beek verlegd worden, waar Ged. Staten geen bezwaar tegen hebben. Die beek is echter eigen dom van de gemeente en dus moet er geruild worden. Die ruilerij gaat met gesloten beurzen en de Raad had er geen bezwaar tegen. Evenmin was er bezwaar tegen, dat Huize St Anna 200 M2 grond, welke ze al lang in gebruik heeft, nu koopt van de gemeente. Dat stukje grond was vroeger een weg, die al lang vervallen is en die nog steeds eigendom van de gemeente was. Dat alles kost slechts f 1. maar Huize St Anna vraagt ook niets voor de doortrekking van de riolering door haar tuin. Vandaar deze symbolische prijs. In kavel 16-van vak III in Peel plan Zuid wil de pachter A. v. Osch een woning bouwen. Daartoe is nodig dat de Gemeente hem de grond verkoopt. En dat deed ze ook volgens de richtlijnen van de Grondkamer. Wed. P. Philipsen in Castenray wil de pacht ontbonden zien van 2.11 ha Gemeentegrond, welke zij tot nu toe in pacht had. Op advies van de betreffende Commissie ging de Raad er mee accoord en ver pachtte het meteen maar aan A. Grüggen, die bovendien een nieuw pachtcontract krijgt voor de 1 ha ontginningsgrond, die hij drie jaren geleden gratis heeft gepacht. Scholen Een protestant vroeg f 16.60 bij drage per maand in het vervoer van zijn dochtertje naar de Pro testants Christelijke School ir Boxmeer, waartegen de Raad geen bezwaar heeft. Evenmin had ze bezwaar tegen de aanschaffing van nieuwe leer middelen t.b.v. de nieuwe meisjes school in de barak in de Pa ters straat. En dat was dan de hele agenda. Woningen, ziekenauto en werkplaats De VOORZITTER deed dan mede deling dat de Rijksgoedkeuring er was voor de bouw van 38 woningen in Venray-Oost voor rekening van de Gemeente. Met de betreffende bouw is intussen begonnen. Verder deed hij mededeling, dat de ziekenauto en de werkplaats voor minder-validen door Ged. Staten is goedgekeurd, de eerste zal weldra door deze contreien rijden en de tweede zal binnen afzienbare tijd naar de Kruisstraat verplaatst worden. Dan stelde de VOORZITTER voor om medio September een be spreking te houden in verband met de vaststelling van de Rijkstoelage aan de Gemeente, waarvan voor 1 October aan Ged. Staten verslag moet worden uitgebracht. Dan begon de rondvraag waarin de heer VAN DER STERREN de Voorzitter feliciteerde met de goed keuring van de 38 woningen. Hij zou echter graag weten hoe het stond met de woningen op de kerkdorpen, maar hierover kon de Voorzitter hem niets vertellen. Onderwijs De heer DE BRUIJN wilde weten hoe het staat met de speelplaats rond de Henseniusschool en met de gymnastiekzaal. Voor de speelplaats worden door de architect plannen ontworpen, aldus de VOORZITTER, dus die komen eerstdaags in de Raad, maar den Haag geeft geen toestemming voor een gymnastieklokaal omdat nu eenmaal woningbouw voorrang heeft. En daarbij moet men zich neerleggen. Ons Limburg Dat de stellige verzekering van de woningbouwvereniging Ons Limburg, dat als zij baas waren de woningbouw vlotter van stapel zou lopen en dat ze nog kans zagen voor 1 September te komen met nieuwe plannen voor de 80 wonin gen rond de Henseniusschool, heeft hoge verwachtingen gewekt. De heer Fr. JANSSEN wees er op dat het binnen enkele dagen 1 September was en informeerde maar vast of B. en W. nog niets hadden gehoord. De VOORZITTER moest ontken nend antwoorden maar ook hij bleek met kloppend hart op nieuws uit Heerlen te wachten. De heer VERAART wilde weten hoe het nu stond met de architect Lerou, wiens plannen te duur waren en die nu door Ons Limburg niet zijn overgenomen. Wie heeft de heer Lerou nu feitelijk die opdracht gegeven en is deze heer nu opge zegd en betaald. Het behoort im mers tot de goede zeden, dat bij een andere architectenkeuze de eerste wordt opgezegd en betaald. De VOORZITTER kon opgelucht vertellen, dat de Gemeente daar niets mee te maken had. Bedoelde architect heeft de opdracht van de woningbouwvereniging St. Oda en deze zal dus met hem moeten onderhandelen. Verpachtingen De heer Fr. JANSSEN drong aan op een spoedige uitgave van te verpachten gronden. Het werd tijd. Zowel de VOORZITTER als wet houder PUBBEN betoogden, dat hier hard aan gewerkt werd/Maar ruim 100 ha van Kempkesberg komen onder de hamer en hoewel vele daar hun grond willen blijven houden moet een en ander nage meten worden en opnieuw geschat. Dat kost tijd, terwijl ook nieuwe pachters moeten worden aange trokken. Men hoopt echter binnen afzienbare tijd zover te komen. Plannen voor 1956 De heer VERAART wilde aller eerst weten of de woningbouw, zoals die nu op de Julianasingel gepleegd wordt de goedkeuring heeft van de Welstandscommissie. Hij vond ze niet bepaald denderend voor die singel. De VOORZITTER moest beide punten beamen. De goedkeuring van de Welstandscommissie was er, maar ook hij kon niet bepaald enthousiast over die bouwsels zijn. Op de volgende vraag hoe het staat met de verkeersregeling kon de VOORZITTER mededelen, dat de voetgangers- en verkeersstrepen een dezer dagen zullen worden aangebracht. Door de fabrikant is verder beloofd, dat alle borden half September geleverd zullen zijn, zodat einde September alles klaar is. Dat komt dan net mooi uit want dan zal in Venray de sluiting plaats hebben van de verkeersweken in Limburg en daar wilde men toch wel iets van maken. Dan kwam de heer VERAART te spreken over de plannen voor 1956, die dan over enkele weken in de Raad behandeld zullen wor den. Dan rijst allereerst de vraag hoe het staat met de plannen van 1955. Heeft B. en W. de indruk dat het plan van de stamriool dit jaar geheel zal worden uitgevoerd. Is dat niet het geval dan is het net of men de toelage niet op kan, die den Haag geeft en dat zal zijn weerslag hebben op de plannen voor 1956. Verder wilde hij weten wat er gaat gebeuren nu een oplossing voor het kleuterschool-probleem via de barak in de Patersstraat onmogelijk is geworden. Wat komt er terecht van het verkeersonder- wijs. Hoe staat het met de grond verwerving voor woningbouw en tenslotte hoe staat het met het recreatie-oord. Als daarvan een deel het komende jaar moet worden uitgevoerd en spreker denkt dan allereerst aan een zwembad en sportvelden, dan zal het toch nodig zijn dat er plannen op tafel komen. Met het oog op zwembad en sport velden was het misschien wel goed dat de ontwerpers zich in verbin ding zouden stellen met liet Ned. Olympisch Comité, welke regel ook in Brabant werd gevolgd. De heer Fr. JANSSEN hoopte niet, dat door gebrek aan arbeids krachten deze plannen maar op da lange baan geschoven zouden worden. De VOORZITTER vertelde in zijn antwoord, dat veel van deze dingen in de volgende raadsvergadering ter sprake zouden komen. Of het stamriool in zijn geheel dit jaar klaar zou komen is een open vraag, al wordt er wel naar gestreefd. De gronclwerving is daarbij een grote factor. Als de mensen maar wat meer medewerking zouden ver lenen.... Met plannen voor een nieuwe kleuterschool in 1956 is het recto raat der Paters volop bezig. Men hoopt daarvoor de grond te krijgen en die kan dus volgend jaar ver wezenlijkt worden. De plannen voor een recreatie oord zijn in handen van de Gront- my, die zeker ai contact met het Olympisch Comité heeft opgenomen. Ze worden niet op de lange baan geschoven, maar men is met de uitwerking van een en ander druk doende. Over de realisatie van deze plannen kan beter een volgen de vergadering gesproken worden. De heer MAAS vroeg of er geen motormaaimaehine aangeschaft kon worden voor het maaien van de brem langs de wegen. Als hij nu dat werk zag, kreeg hij arm zin. Weth. WINTELS wist hem te vertellen, dat Gemeentewerken reeds in die richting aan het zoeken was. De heer VAN HAAREN had horen vertellen, dat de stopplaats van de Stationsbus aan de Mgr. Nolensstraat zou veranderen. Dit bleek echter niet juist te zijn. De stopplaats blijft waar ze is, alleen Zondags vervalt ze, omdat ze dan verlegd wordt naar de hoek Oost singel.; De heer ODENHOVEN vroeg hoe het mogelijk was dat een aanvrage van het St. Anna-gilde voor het schietterrein nu al vier maanden onderweg is. Het bleek dat hogere machten in Maastricht daar de schuld van waren, maar de zaak zal onderzocht worden. En hierna kwam het einde. Terwijl Zondag de vlaggen vrolijk wapperden rond het nieuwe pracn- tige voetbalveld van S.V.V. en Venray's Harmonie een pittige mars beïndigde, kwamen de Hoog- Eerw. Heer Deken, vergezeld van het Bestuur van S.V.V., Broeder Overste van Huize Servatius, de heer Burgemeester, officials van de K.N.V.B. en de spelers van S.V.V. en Brabantia het voetbalveld op. De H.E. Heer Deken sprak de gebeden der inwijding uit en zegen de het terrein en de spelers. Na de plechtigheid feliciteerde hij op de eerste plaats S.V.V. met deze aanwinst. De geestelijkheid, aldus de heer Deken, ziet het grote belang van de sport voor de heden daagse jeugd, niet alleen omdat daarin een goede ontspanning ligt, maar ook mensen gevormd worden, die standvastig en sportief, eerlijk en volhardend door het leven gaan. Hij dankte Huize Servatius voor de hulp welke deze instelling gaf aan de sportbeoefening en ver trouwde, dat het nieuwe terrein voor Venray's jeugd van groot belang zou zijn. Vader Overste van Huize Serva tius dankte voor de woorden van de heer Deken en kon slechts onderstrepen wat hij gezegd had over het belang van een goede sportbeoefening voor de jeugd. Hij wees op de prachtige samenwerking tussen broeders, patiënten en leden van S.V.V., die dit terrein tot stand hadden gebracht en hoopte dat ook anderen hun lessen uit deze samen werking zouden trekken. Huize Servatius zou waar mogelijk en indien de samenwerking te vinden was, gaarne hulp blijven geven op dit terrein. De heer Burgemeester feliciteer de èn Huize Servatius èn S.V.V. met dit nieuwe terrein, dat z.i. de vergelijking met welk ander voet balterrein in Limburg en elders glansrijk kon doorstaan. Hij ver trouwde dat door dit nieuwe terrein S.V.V. nieuwe lauweren zou mogen oogsten en dat daarop ook een maal eerste klas wedstrijden zouden kunnen worden gehouden. De heer Geurts, voorzitter van S.V.V. dankte voor de vriendelijke woorden tot de club gericht en hoopte dat de belangstelling welke Dag en nacht malen pompen aan het „Nieuvvhuis". Iedere minuut gaan meer dan 250 liter grondwa ter omhoog en worden in de riole ring uitgestort. Dag en nacht al weken lang. Want toen werd de eerste sleuf gegraven, waarin de nieuwe stamriool kwam te liggen. Maar voor dat met dat werk begon nen kon worden moest het bronge maal er aan te pas komen om het overtollige grondwater te spuien. En zo zijn dan de honderden meters buis de grond in gegaan en er overheen en hebben her en der de pompen staan malen, die uiteindelijk het water bij hetNieuw- huis in de oude riool brachten en vandaar naar het vloeiveld. Daarmede is dan een werk be gonnen, dat reeds jaren is voorbe reid en dat zeer noodzakelijk is, wil de toekomstige uitbreiding van Venray mogelijk worden. Want we moeten er niet aan denken wat er zou gebeuren als er eens geen rio lering was. Het is wel eens aardig om in oude raadsverslagen van ons aller woonplaats te lezen, dat het ene raadslid het andere raadslid be schuldigd, dat hij zijn goot gebruik te, niet alleen als afvoer voor het spoelwater, maar ook als afvoer van zijn w.c., een afvoer, die in de straatgoten terecht kwam, maar in de huidige lijd met een dergelijke uitbreiding kan men moeilijk meer met beerputten en dergelijk fraais meer voor de dag komen. Men heeft dus riolering nodig. Een riolering, die al dat vuil en al dat water op een behoorlijke wijze kan loodsen en lozen. 1928 en nu De in 1928 aangelegde dorpsriole ring was voor zijn tijdeen prachtig iets, terwijl aan alle kanten nog uitbreidingsmogelijkheden waren. Maar de vroede vaderen van toen hebben nooit kunnen denken, dat in zulk een korte tijd zulk een uit breiding van Venray tot stand zou komen. Uitbreiding van riolering moest dus noodzakelijk tot stand komen. De ongemakken, die tot nu toe van meer technische aard waren heeft men voorlopig weten op te vangen door op de Merseloseweg en de Akkerweg een gemaal te bouwen, maar met de aanleg van een nieuwe stam-riolering moest één groot gemaal komen aan het nieuwhuis. Hier lozen dus allerioleringen in, de afval wordt automatisch kapot- gemalen en de resten worden via een eternit persleiding naar het 500 meter verder liggende vloeiveld geperst. Met de bouw van dit gemaal is aannemersbedrijf Nelissen volop bezig. Men is daar een geweldige bunker in de grond aan het bouwen met voldoende kelderruimte om de heerlijkheden uit de riolen te ont vangen en waarin dan tevens de snijrooster— een geweldige machine met draaiende messeneen plaats vindt. In die kelderruimte wordt voor de voetbalsport in Venray was, zou mogen blijven. Van de zijde van S.V.V. zou al het moge lijke gedaan worden om de doel stellingen van de vereniging te verwezenlijken. De heer Poels bood felicitaties aan namens de Kring en dankte Huize Servatius voor al hetgeen zij reeds jaren voor de voetbalsport in Limburg hebben gedaan. Namens Brabantia werden door de voorzitter bloemen aangeboden en deze zei eerlijk jaloers te zijn op een dergelijk terrein. Dan begon de nieuwe wedstrijd- klok te tikken en speelde S.V.V. zijn eerste wedstrijd op het nieuwe terrein. Een wedstrijd, die zeker in de eerste helft aantrekkelijk was, mede door het vinnige spel van de nieuwe midvoor, terwijl ook Beer- kens in de half linie goed spel liet zien. Twee aanwinsten, waarvan S.V.V. nog plezier kan beleven. Het was een frisse wedstrijd, waarbij S.V.V. niet bij de pakken neer bleef zitten, toen Brabantia de eerste goal maakte. Integendeel toen de rust kwam waren dank zij uitstekend samenspel drie tegen- gaols voor Venray's rekening ge boekt. Na de rust bleek Brabantia meest uithoudingsvermogen te hebben en werd^ aanval op aanval gelanceerd tegen het Venray se doel, die de verdediging achter zij het soms wanhopig toch wist te keren. In het laatste kwartier echter moesten echter ook zij bukken voor het aanstormend geweld en moes ten zij met lede ogen aanzien dat de stand van 13 voor Brabantia werd gebracht op 43. Sem Watsworth, de trainer van Brabantia en oud-trainer van S.V.V. was best te spreken over het spel van zijn oud-pupillen, die volgens hem veel meer „fighting spirit" hadden gekregen en die als ze wat meer uithoudingsvermogen hebben zeker gevaarlijk zullen zijn in de competitie. Over het terrein was hij vol lof. Hij moest eerlijk beken nen in zijn voetballoopbaan nog maar zelden zulk een veld gezien en bespeeld te hebben. dan het zaakje opgezogen en verder geperst naar het vloeiveld. Alleen al om de bouw van deze kelderruimte mogelijk te maken, staan een vijftal motoren met in totaal 20 pk. de gehele dag te pompen om het grondwater er vandaan te krijgen, opdat de bouw gewoon door kan gaan. De Fa Oomen uit Venlo, is op dat terrein heer en meester en heeft nog honderden meters pijp klaar liggen om op elk terrein de strijd tegen het grondwater aan te binden. De buizen worden met water stralen de grond ingespoten (bij het Nieuwhuis bijna 13 m diep). Dan komt er een filter aan, ze worden op de bovenleiding aange sloten en op de motoren en binnen een uur ziet men het grondwater al verdwijnen. Stamriool Het rioleringsplan bestaat feite lijk uit drie delen. Dat is allereerst de 1,5 km lange riolering vanaf de hoek BeekwegOverloonseweg, via deze weg naar de Nieuwhuisweg. Om daar tot een betere verdeling te komen snijdt men de bocht door de tuin van St Anna af en volgt dan de Nieuwhuisweg tot aan het Nieuwhuis, waar hij in het gemaal gemaal belandt. De 2e riolering ligt vanaf 't gemaal op de Akkerweg naar de Willem straat, steekt daar de Maasheseweg over en gaat via Bosweg en Smak- terweg naar het gemaal toe. De derde leiding zal gaan lopen via de Hoebertweg zoals die ge pland is in plan West, steekt dan de Merseloseweg over en volgt de nieuwe Bergweg om via Hagelweg Beekweg en Broekweg op de hoogte van Arts Overloonseweg terecht te komen in de eerste riolering. Met de uitvoering van de eerste en tweede riolering is men druk doende. Op deze 3500 m welke plan 1 en 2 groot is, komen alleen al een kleine 3000 rioolbuizen van 120,80. Daarnaast moeten 64 putten wor den gegraven en gebouwd. Deze putten dienen allereerst natuurlijk voor een onderbreking in de riole ring en voor controle. Maar daar naast dienen ze tevens als over brugging van het verval in de lei dingen. Het peilverschil b.v. tussen Beekweg en Nieuwhuis-gemaal Is nogal aanmerkelijk. Dit vangt men op door de ene uiteinde in de put dieper te leggen dan het andere, hoewel men dit ook weer niet te dikwijls toe moet pas sen omdat men anders teveel putten schoon moet houden. Daarom legt men de buizen zo diep mogelijk. Op de Overloonseweg zal de ge middelde diepte ongeveer 2,5 m be dragen, door de tuin van St Anna komen ze gemiddeld op 3,5 m te liggen, evenals in de Willemstraat. Op de Smakterweg zit men ruim 2,5 m diep. Dit alles vereist dus wel wat zandverplaatsing. Waar maar mo- geiijk is gebeurt dit via draglines, maar ook het oude spitwerk kan niet gemist worden. De buizen zelf worden via een kraanwagen gelegd, die met dat leggen nogal vooruit kan. Vier maanden Voor plan 1 en 2 zijn 4 maanden gepland. Men heeft intussen schit terend weer gehad, maar toch be ginnen insiders al bedenkelijk met het hoofd te schudden. Gebrek aan personeel is een der oorzaken van stagnatie, maar ook gebrek aan materiaal. Bovendien moeten nog stukken grond worden aangekocht van particulieren en dat lukt bij de een vlug, maar een ander heeft er zijn tijd voor nodig. Zo zit men nu feitelijk een beetje vast met de opslag van buizen, waarvoor geen plaats is. Al met al valt een en ander tegen en nu de tiende week vande werkzaamheden beginnen kan men niet bar optimis tisch zijn over de resterende 1,5 maand. Weliswaar komt men nu op de Nieuwhuisweg en Overloonseweg, welke meer open en beter bewerk baar zijn, maar de Willemstraat en de weg naar de Akkerweg, welke ook nog geslecht moet worden, zit al zwaar tegen, terwijl men op de Smakterweg vanwege de daar lig gende leemlaag ondanks de grond- bemaling nog last van grondwater had. Dat alles doet de vraag rijzen of men met plan drie dit jaar nog wel aan de gang zal komen. Ook hier lopen nog verschillende onteige ningskwesties en het zal zeer de vraag zijn of men met een en ander gereed zal komen als plan 1 en 2 zover gevorderd zijn, dat aan plan 3 begonnen kan worden. eerst over enkele dagen een beslis sing hierin zal vallen. Het is O. en O. verder gelukt de bekende balletgroep Marjo te con tracteren, die vooral in het Noorden een zeer goede naam heeft en uit stekende recenties heeft gekregen. De Jonge Spelers uit Eindhoven, die het vorig jaar zulk een succes hadden, komen ook dit jaar en dit maal met een blijspel. Dan heeft Venrays Hioobvoor de O. en O.-leden een verrassing in petto, terwijl de muziekavond zal verzorgd worden door het Tegels Symphonie-orkest. Dit orkest heeft de laatste jaren furore gemaakt en wordt dan ook door de Culturele Raad Limburg sterk aanbevolen. Als hoogtepunt van dit seizoen is het Nationaal Toneel van België, dat hier Shakespaere's grootste stuk komt brengen, „De koopman van Venetië" in een uiterst rijke enscenering. Dit laatste vooral moet een bijzondere avond zijn. Er is dus weer gezorgd voor elk wat wils en ondanks de steeds hoger wordende prijzen blijft het abonne mentsgeld slechts f 10. Iedereen zal begrijpen, dat het nodig is, dat zoveel mogelijk leden zich opgeven. De oud-leden ont vangen zo gauw als dit bekend is, een uitvoerig programma met preciese data. Zoveel mogelijk zal getracht worden de Dinsdagavond voor deze uitvoeringen te reserveren. Na ontvangst van het programma zal een kwitantie worden aange boden aan de oud-leden voor het abonnementsgeld 1955 en O. en O. verzoekt dringend deze meteen te willen voldoen. Zo wordt veel werk bespaard en weet men tenminste tijdig genoeg hoe ver men kan gaan. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij drs v. Haren Kemp weg 25, Tel. 766 en de Fa. v.d. Munckhof. Nieuws uit Venray en Omgeving O. en O. is alweer reeds enkele weken doende contacten te leggen met diverse groepen voor een uit voering in Venray in het kader van het nieuwe winterprogramma. In verband met zaalruimte e.d. liggen de data nog niet precies vast, maar zeker is al, dat de toneelgroep PUCK dit jaar wederom een uit voering zal geven. Welk stuk ze spelen is nog niet bekend, omdat GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen BEKENDMAKINGEN De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat: a. aan alle keuringsplichtigen, die tijdens de zitting 1954/1955 (keu ring lichting 1956) ter keuring moesten verschijnen, de oproe pingen voor opkomst ter keu ring zijn verzonden; b. de in 1936 geboren mannelijke personen, die in een der Neder landse bevolkingsregisters zijn opgenomen of daarin hadden behoren te zijn opgenomen, en de oproeping voor opkomst ter keuring, dan wel een bericht van niet-inschrijving, nog niet hebben ontvangen zich vóór 1 Januari 1956 ter gemeente secretarie moeten aanmelden. Venray, 29 Augustus 1955. Verplichte inenting tegen pokken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat op Woensdag, 7 September a.s. des namiddags 2 uur in het consul tatiebureau a.d. school te Ysselsteyn, gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken voor de kinderen wonendein Yssel- steyn-Venray. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de in enting met goed gevolg heeft plaats gehad, moeten de kinderen, die op 7 September geënt zijn, terugkomen op Woensdag, 21 September a.s. Volgens de inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 31 Augustus 1955. Godsdienstcursus 18-jarigen Volgende week Dinsdag 6 en Woensdag 7 September beginnen wederom de jaarlijkse godsdienst cursussen voor 18-jarigen. Iedereen heeft een kaart ont vangen, waar en wanneer hij ver wacht wordt en de leiding van die cursus vertrouwt, dat iedere jongen en meisje zich daaraan zal houden. Op de ouders wordt een dringend beroep gedaan om hun kinderen tijdig naar deze op uitdrukkelijke wens van de Bisschoppen ingestelde cursus te zenden, gezien het grote belang voor het geestelijk heil van de kinderen. GESLAAGD Op de examens, gehouden door de Vakgroep van Kleermakers, slaagde de heer Joop Baltissen uit Merselo voor het Meester-diploma. Te Maastricht slaagde als gezel-schoenmaker M. Lucassen uit Venray.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1