Voor school JANSSEI-CLEÏERS <9 stevige jongensschoenen h0°eniaag rubber en lederzooi sportieve meisjesschoenen sterke kinderschoenen werkschoenen met rubber en lederzooi reeds vanaf 14.95 Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN Joh. With. Strijbos-Baltussen 2 zit-; zelfstandige dienstbode Lerares-Coopense nette loopjongen nette dienstbode winkelmeisje kantoorbediende 15 gld. beloning BEKENDMAKING Verplichte inenting tegen pokken Burgemeesters en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Donderdag 1 Sep tember a.s. des namiddags 2 uur in het Consultatiebureau Merselose- weg la, alhier, gelegenheid zal wor den gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen wonende in de Kom der gemeente; en op 8 September a.s. des na middags 2 uur voor de kinderen wonende in de Kerkdorpen der gemeente. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend moet worden meegebracht, Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de in enting met goed gevolg heef t plaats gehad, moeten de kinderen die op 1 September geënt zijn, terugkomen op Donderdag 15 September a.s. en die op 8 September geënt zijn terugkomen op Donderdag 22 Sep tember a.s. op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven. Volgens de inentingswet moeten de kinderen voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 24 Augustus 1955. GESLAAGD Te Amsterdam slaagde voor het manufacturenbrevet Mej. A. S win kels te Leunen voor de onderdelen warenkennis, verkoopkunde en eta leren. Benoemd Tot leraar aan de R.K. Mulo voor jongens en meisjes, werd benoemd per 1 September a.s., C. v. Gerwen uit Zeeland (Nrd.-Br.) Volksconcert Het door de fanfare „De Peel- kl anken" uit Ysselsteyn te geven volksconcert zal niet Zondag maar heden Zaterdagavond plaats hebben om 8 uur op het Henseniusplein. Jong studenten op rondrit Maandagavond arriveerde hier een 100-tal leden van de Katholieke Limburgse Jong Studentenbond, die deelnamen aan de grote vierdaagse oriëntatie-rit door Limburg. Via twee verschillende routen zijn ze van Roermond naar Venray geko men, waar ze de nacht doorbrach ten in Huize Servatius. De volgende dag ging het via de Maasbrug in Well verder Limburg door met onbekende bestemming. Opheffing supportersclub SVV Woensdag 17 Augustus j.l. ver gaderde de Supportersclub van SVV. Het belangrijkste punt op de agenda was het aftreden van alle bestuursleden. In zijn toelichting op dit besluit, verklaarde voorzitter Aben, dat de samenwerking tussen het bestuur van S.V.V. en het bestuur van de supportersclub van dien aard was, dat het bestuur van de supporters club haar taak niet meer met en thousiasme kan voortzetten. Daar er geen candidaten voor be stuursfuncties naar voren kwamen uit de vergadering, werd bij deze de supportersclub opgeheven. ONGELUK Bij het opengaan der spoorweg bomen te Oostrum gebeurde Don derdag een ongeluk, dat afgezien van de materiële schade gelukkig is afgelopen. Mej. J. uit Maashees moest daar uitwijken voor andere fietsers, maar kwam voor een diesel-vracht auto terecht, die vanwege de drukte niet kon uitwijken. De aanrijding was niet te voorkomen en Mej. J. had daarbij het geluk te vallen tus sen de voorwielen. Haar fiets ech ter werd vernield. Zij zelf kwam met de schrik vrij. De verkeerspo litie stelde een onderzoek in. Afscheid Pastoor Dinckels Te Tienray heeft na een 28-jarig pastoraat Pastoor Dinckels afscheid genomen van zijn parochianen. Hij gaat zijn emeritaat doorbrengen in Tienray. Zondag a.s. wordt zijn opvolger geïnstalleerd, Pastoor A. J. J. Geurts, die geboren is in Maashees. Hij was ruim 19 jaren kapelaan in Steijl. Meer dan 150.000 bezoekers Meer dan 150.000 mensen uit vrij wel alle West-Europese landen, maar ook uit de Verenigde Staten, Ceylon en India hebben deze zomer de Passiespelen in Tegelen bijge woond. Na de voorstelling van a.s. Zondag, de laatste van een reeks van 34, zullen de toneelkapper en zijn zeven assistenten het mes en de schaar zetten in de haardossen en baarden van de ruim honderd mannelijke medewerkers, die deze tekenen van hun waardigheid sedert Witte Donderdag-1954, toen de rol verdeling geschiedde, met grote zorg hebben opgekweekt. Nijmeegse lichtfeesten duren tot 17 September In verband met de belangstelling uit binnen- en buitenland blijft de feestverlichting te Nijmegen bran den tot 17 September, de viering van de bevrijding van Nijmegen. Aanvankelijk zou de feestverlichting „Nijmegen 1850 jaar stad" op 31 Augustus worden gedoofd. Door warmte bevangen Op een perceel bouwgrond langs de weg Asselt-Hoog Buurlo is de 70-jarige J. Pels uit Krimpen aan de Lek Maandagmiddag door de warmte bevangen, toen hij een handje hielp bij het laden van stro. De oude man overleed korte tijd later ter plaatse. Hij was voor enige dagen in Apeldoorn bij kennissen gelogeerd. Lichtprocessie te Tienray Honderden leden van de Stille Omgang, afd.Noord-Limburg waren Zondagavond naar het genadeoord van O.L. Vrouw „Klein Lourdes" te Tienray getogen om een plechtig Lof bij te wonen en deel te nemen aan de lichtprocessie. Te 8.15 uur celebreerde pater Matijssen SSS van de Berkt te Baarlo een plechtig Lof, hierna trok een grote stoet rond de kerk en door de straten van Tienray. Onderwijzer verongelukt Op de Wijngracht in Kerkrade is Dinsdagmorgen de 56-jarige onder wijzer M. J. Frantzen, die met een groepje schoolkinderen een fiets tocht maakte, door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. Millioen kilo augurken De Venlose veiling heeft Dinsdag een record-aanvoer gehad van ruim anderhalf millioen kilo groenten en fruit. Als gevolg van het zonnige weer kwamen ruim een millioen kilo augurken aan de veiling, waar bovendien nog 500 ton bonen, to maten en andere groenten werden verkocht. Om de kolossale aanvoer te ver werken moest driemaal geveild worden. In Venlo moest een grote fust hal ontruimd worden om de record aanvoer te bergen. Als gevolg van de grote aanvoer zijn de prijzen van de augurken sterk gedaald. NOG GEEN ABNORMALE ZOMER Abormaal hoeven we deze heer lijke warme zomer niet te noemen al menen we dat. Maar dat komt, omdat het al enige jaren met de zomer huilen is geweest. De meteorologen vinden, dat deze zomer geheel normaal verloopt en eigenlijk is geen enkel record tot nog toe geslagen. Radio-smokkelaars zwaar gestraft Tegen de 26-jarige betonwerker L. G. uit Ubach over Worms, eiste de officier van Justitie bij de eco nomische kamer van de Maastrichtse rechtbank drie maanden gevangenis straf wegens het smokkelen van ongeveer veertien radio-toestellen van Duitsland naar Nederland. In Nederland werden de toestel len verkocht en voor dit geld werd koffie gekocht en weer naar Duits land gesmokkeld.. Emigranten krijgen lierderlyk schryven De Nederlandse emigrantenbis schop, mgr J. M. J. A. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond, heeft een herderlijk schrijven uit gevaardigd ten behoeve van emi granten. Aan iedere katholieke emigrant wordt in de toekomst een exemplaar van deze brief over handigd. Mgr. Hanssen wijst hierin de emi granten op de grote veranderingen, waarvoor zij geestelijk en materieel komen te staan en op hun taak en plicht als katholieken. De bisschop geeft talrijke adviezen aan de emi granten hoe zij hun geloofs- en ge zinsleven dienen te behoeden door gezamenlijk gebed, intensief pa rochieel leven en actief apostolaat. De warmte en de gevolgen De leerlingen van de lagere scho len in Haarlem hebben geen be zwaar tegen de warmte. De scholen, die juist Dinsdag waren opengegaan, zijn Woensdag weer gesloten. De kinderen worden Maandag terugverwacht. Minder enthousiast is men in bioscopen en theaters. Het bezoek is door de warmte met dertig tot vijftig pet teruggelopen. De mosselexport wordt ook al gehandicapt door de hoge tempe raturen. Het vervoer van mosselen per vrachtauto of vaartuig over lange afstanden is thans zeer ris kant. De verzending is gedaald tot ongeveer een vijfde van de hoeveel heid, die in de vorige weken werd geëxporteerd. „Brommende" toerist verloor zijn vrouw Het gebeurt niet iedere dag, dat een man zijn vrouw verliest, maar dat dit tot de mogelijkheden be hoort, ondervond een bromfietsend echtpaar uit het Westen des Lands, dat dezer dagen kwam genieten van het schone Limburgse land schap. Manlief bromde met z'n ega per bromfiets over de Akerstraat te Hoensbroek, daar waar de weg ter plaatse is afgesloten. Aan het einde van de afsluiting, kwam de liefhebbende echtgenoot, die het zekere voor het onzekere nam en nog eens omkeek, tot de minder aangename ontdekking, dat zijn wederhelft in géén velden of wegen was te bespeuren. Na lang wachten en ten einde raad koerste hij toen maar in del richting van het Hoensbroekse politiebureau, waar hij aangifte deed van verlies van zijn vrouw. Het, resultaat was nihil. Heerlen was" de volgende halteplaats, waar hij zich meldde. Inmiddels was het vijf uur later geworden, maar wie er niet was, dat was mevrouw. Voor alle zekerheid deponeerde hij ten burele vijftien gulden voor het geval zijn vrouw hier nog zou arriveren in de loop van de avond. Vaals was het einddoel van de tocht en na veel zoeken gelukte het de inmiddels ongerust geworden echtgenoot, zijn verloren gewaande wederhelft, daar te vinden. Het weerzien moet ontroerend geweest zijn. Dinsdagmorgen mocht de Heer- lense politie in deze vreugde delen, toen 't „brommende" echtpaar de „losprijs" van vijftien gulden kwam ophalen. Brand in Reichswald Woensdag werden in het Reichs wald nabij Gennep, honderden ha jonge dennen door brand vernield. Prijsverlaging op 1 September De prijs van suiker gaat met in gang van 1 September drie cent per kilo omlaag, die van de mar garine acht cent per kilo of twee cent per pakje en van de sla-olie zes tot acht cent per fles. Vet wordt gemiddeld tien cent per kilo goed koper. Bovendien zullen de prijzen van alle textielproducten en van de ar tikelen. waarin veel suiker wordt verwerkt zoals jam, chocolade, suikerwerk en dergelijke ook zakken. Deze prijsverlagingen zijn moge lijk, omdat op 1 September de om zetbelasting op suiker, op oliën en vetten en op textiel wordt afge schaft. Deze afschaffing is 'n onder deel van de algemene belasting verlaging en is bedoeld als com pensatie voor de huurverhoging van vijf percent ingaat. Het staat wel vast, dat de pro ductiekosten van de melk, die door het Landbouw Economisch Insli tuut berekend worden, voor het komende melkjaar dat begin November aanvangt hoger zullen komen te liggen. Vorstverletfraude bracht aannemer f 28.000 op „Een uitermate brutaal en on gunstig individu", noemde de offi cier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank Donderdag in zijn requisi toir de 30-jarige onderaannemer J. A. V. uit Beverwijk, die terecht stond, verdacht van uitlokking van valsheid in geschrifte. Verdachte had door anderen valse vorstverletdeclaraties laten maken en daarmee in de eerste twee maan den van dit jaar ruim 28.000 gulden opgestreken. „Dit is een bijzonder ernstige zaak", zei de officier: „Deze verdachte handelde in kalm overleg en volgens een weloverwogen plan". De eis luidde vier jaar met aftrek. De 32-jarige bedrijfsleider P. J. B. uit IJmuiden en de 30-jarige chauffeur H. L.A. B. uit Beverwijk hadden in opdracht van V. de decla raties uitgeschreven. De officier eiste tegen hen respectievelijk twee jaar met aftrek en twee en een half jaar met aftrek. Voor hun moeite hadden deze verdachten be dragen van 100 tot 500 gulden ge kregen. Donderdag wist V. zich er echter niets van te herinneren en beschuldigde hij zijn handlangers van meineed. Er werden nog meer zware- straf fen uitgedeeld. De 31-jarige beton werker H. H. M. de 35-jarige perser. H. K. en de 28-jarige opperman C. J., die de gelden in het kantoor van het fonds te Zaandam voor V. waren gaan innen hoorden respectievelijk straffen van een jaar en zes maan den, een jaar en zes maanden en acht maanden tegen zich eisen. V. was niet erg royaal met zijn beloningen geweest. J. die eens 2400 gulden voor hem verdiende, kreeg daar tien gulden beloning voor en later, toen hij 8000 gulden inde, nog eens tien gulden. Vader breekt nekwervel by spel met kinderen In het kleuterbad van het nieuwe bosbad „De Vuursp" teBaarn heeft de 42-jarige J. Joükens uit Hilver sum een nekwervel gebroken. Hij is in het: Diaconessenhuis opgeno men. Zijn toestand is zorgwekkend. De man was met zijn kinderen aan het stoeien en kwam plotseling languit te vallen, waarna een der kinderen hem spelenderwijs op de nek sprong. De heer J. was ineens volkomen verlamd, hij kon zijn ar men en benen niet meer bewegen en kon ook niet meer spreken. IN DE STRIJD TEGEN DE DORST De bier-, ijs- en limonadefabrieken werken in de laatste dagen op de uiterste capaciteit om miilioenen dorstige kelen in Nederland lafenis te brengen. Overal wordt practisch dag en nacht gewerkt en nog is vaak de vraag groter dan de pro ductie-mogelijkheid, of misschien juister gezegd de transport-moge lijkheid. Ook het personeelstekort baart soms zorgen, daar in deze bedrij ven naar verhouding, zeer veel on geschoolde arbeiders aan 't werk zijn, op wier diensten men in deze tijd van tekort aan mankracht niet altijd constant kan rekenen. De grote fabrieken hebben vrij wel de topcapaciteit bereikt. Ver groting van de capaciteit is haast niet meer mogelijk. Vaak wordt met speciale toestemming van de Arbeidsinspectie dag en nacht door gewerkt. Vele bedrijven hebben vrachtau to's gecharterd, omdat hun eigen wagenpark niet meer voldoende is. Gewerkt en toch uitkering als werkloze De Utrechtse politierechter ver oordeelde de 5S-jarige sjouwer J. van der Z. te Utrecht tot drie weken gevangenisstraf wegens overtreding van de organisatiewet sociale ver zekering. De man had in de maanden Aug. tot October 1954 werkloosheidsuit keringen ontvangen uit het bedrijfs- verzekeringsfonds, hoewel hij in die periode in de bouwvakken ruim duizend gulden had verdiend. Aldus ontving hij een bedrag van ruim 500 gulden meer dan hem rechtens toekwam. De 33-jarige Utrechtse metselaar P. de T., die twee weken lang een aardige duit had bijverdiend als kersenplukker, maar óók werkloos heidsuitkering had ontvangen, werd veroordeeld tot 1 week gevangenis straf. PLUIMVEEHOUDERS Prijzen voor slachtkippen Witte kippen f 1.75 per kg Bonte kippen in volle veren f 1.75 per kg v.d. Borst, Venray, tel. 737 Door de stroom gedood Waarschijnlijk doordat er een defect in de leiding was, kreeg de ongehuwde 23-jarige mej. J.M. ten D. uit Haarle, bij bij het aanzetten van haar wasmachine de stroom door zich heen. Zij was op slag dood. In België met bromfiets verongelukt In de nacht van Zondag op Maan dag is te Kinroy (Belg.) de heer J.N. uit Heythuizen, die in België op familiebezoek was geweest, met zijn bromfiets in botsing gekomen met enige personen, die langs de weg stonden. Hij kwam te vallen en werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar 't St. Lau- rentiusziekenhuis te Roermond aan de gevolgen overleden is. De heer N. was gehuwd en vader van vier kinderen. Tragische vondst van verloofde Mej. B. uitVeessen viel Maandag morgen van schrik bijna van haar fiets, toen zij op weg naar haar werk in Heerde, op de dïjkberm langs het Apeldoornse kanaal de fiets ontdekte van haar verloofde. Deze jongeman, de 22-jarige T. uit Epe, had Zondagavond omstreeks 12 uur afscheid van haar genomen om naar huis te rijden. Het meisje heeft direct de politie gewaarschuwd en deze haalde na enige tijd dreg gen het lijk van de jongen uit het kanaal op. Amerikanen leerden niets nieuws Vier Amerikaanse landbouwdes kundigen, die in Frankfurt aan kwamen na een reis van verschei dene weken door de Sovjet-Unie, hebben medegedeeld, dat zij geen nieuwe landbouwmethoden hebben leren kennen, die in de V.S.zouden kunnen worden toegepast. Zij spraken er hun verwondering over uit, dat meer dan 50 procent van de Russische landarbeiders vrouwen zijn. Uit Washington wordt verder gemeld dat de Amerikaanse minis ter van landbouw, Ezra Benson, 12 Russische landbouwdeskundigen heeft ontvangen, die gedurende zes weken boerderijen in de V.S. be zochten. De afdeling onderzoek van het ministerie bood een lunch aan, tijdens welke de Russen o.m. ken nis maakten met een nieuw soort ham, welke magerder is dan ge woonlijk en met gedeeltelijk ge droogde en daarna bevroren erwten. Verder werd hun kool voorgezet, die vijf weken bij een vriespunt- temperatuur was opgeslagen, en sla, welke eveneens bij vriespunt- temperatuur in plastic-zakken werd bewaard. De stemming bij dit festijn was allergenoeglijkst en minister Ben son bood zijn twaalf gasten na afloop een foto van zijn gezin aan. Voor dronken chauffeurs geen vaste „tarieven" ,Het is beneden de waardigheid van de rechterlijke macht om er vaste tarieven op na te houden voor de bestraffing van dronken automobilisten. Men is nu reeds op het vaste tarief van vijf weken aan geland. Afgezien van het feit, dat derge lijke straffen geen invloed schijnen te hebben, is het pertinent onjuist om te goeder naam en faam be kend staande mensen, die op een gegeven ogenblik wat te veel ge dronken hebben, eenvoudig volgens de bestaande strafmaat zoveel we ken achter slot en grendel te zetten, zonder dat rekening gehouden wordt met de mens en met de omstan digheden". Dat zei Dinsdagmiddag mr Donatli uit Arnhem, in een pleidooi dat hij voor de Arnhemse rechtbank hield voor een goed bekend staand Doe- tinchems groentengrossier, die na een harde dagtaak een paar borrels gedronken had en daardoor bevan gen werd. Een andere advocaat, mrLambers uit Haarlem, pleitte voor een inge nieur uit Bloemendaal, die bij zijn eten wat gedronken had en daarna met zijn auto onjuist gereden had. Beide verdachten hadden overigens geen ongelukken veroorzaakt. Ook tegen de ingenieur werd evenals tegen de eerste verdachte vijf weken gevangenisstraf en -een jaar ont zegging van het rijbewijs geëist. Mr Lumbers zei dat het hoog tijd wordt dat men net als in Zwe den tot een andere beoordeling komt. In Zweden legt men bij voorbeeld geldboeten op wanneer het alcoholgehalte varieert tussen 0,8 en 1,5 pro mille. Daarbovenuit volgen er gevangenisstraffen, waar bij ieder geval individueel bekeken wordt. De rechtbank zal over veer tien dagen uitspraak doen. ueipdHZinqen Leve de vacantia Hoe nuttig, ja zelfs noodzakelijk het kindervacantiewerk is, blijkt wel uit een lijstje van de baldadig heden, die de laatste week is ge constateerd. Niet alleen zijn ver schillende bomen en planten kapot gemaakt en uitgetrokken een oud liedje maar men is nu zover, dat men pas gelegde trottoirs weer heel rustig openbreekt, waarbij niet een, maar zelfs een honderd tegels er uit worden gelicht. We vragen ons nog steeds af waarom het niet mogelijk is op verschillende open plaatsen in ons dorp enkele wagens zand te storten, waarin de jeugd naar hartelust kan spelen. Want al legt men in de nieuwe wijken kinderspeelplaatsen aan, daarmede is men nu niet ge holpen. De jeugd van nu wil zich uitkuren en krijgt ze daartoe geen of te weinig gelegenheid dan zijn dergelijke gevallen als hierboven genoemd automatisch het gevolg. Leve de vacantie Bladerend in een krantenboek van 1947 zien we in verschillende Raadsverslagen de Raadsleden een dringend beroep doen op 't gemeente bestuur om toch de aanleg van een zwembad te bevorderen. We schrijven nu 1955 en nog steeds komt dit zwembad op het verlanglijstje voor. We kunnen ons indenken, dat er in de afgelopen jaren inderdaad heel wat belang rijker punten op te knappen zijn geweest dan een zwembad, dat uit de aard van de zaak slechts enkele weken van een jaar productief is te maken. Ons klimaat is eenmaal voor een voortdurend gebruik van een zwem bad niet geschikt. Maar van de andere kanc geloven we toch ook, dat men wel eens te gemakkelijk dit probleem aan de kant schuift. Wie in deze warme dagen zijn ogen en oren de kost heeft gegeven, wie het vorig jaar de meer dan overstelpende drukte heeft gezien in het kinderbad, dat jammer ge noeg ter ziele is, die moet het toch wel duidelijk zijn de grote behoefte die op dit moment al bestaat. We denken daarbij dan nog niet eens aan de rapporten van de school- artsendienst, die juist op dit punt nog eens extra de nadruk legt. En we vragen ons dan in gemoede af, of nu inderdaad de inrichting van een eenvoudig maar behoorlijke zwemgelegenheid werkelijk tot on mogelijkheden behoort. Als men ziet wat soms heel wat kleinere plaatsen op dit gebied ge presteerd hebben, dan moet het hier ook kunnen, ondanks de vele moei lijkheden, die hier ongetwijfeld een ernstige rem vormen. HENSENIUS STRAAT 8 Schoenreparatie Kousenreparatie van 19 t/m 25 Aug. 1955 GEBOREN: Bakker Thomas, Pr. Irenestraat 19 Arts Jacoba, Kerk weg 12 vd. Berg Adrianus, Grote Markt 4 Rutten Christina, Smakt B 5 van Ooi Martinus, Veulen H 36c Janssen Joseph, Maashese weg 27 v. Cuijck Petronella, Merselo N 12a OVERLEDEN: van Hoof Petrus M. H., 26 jaar, timmerman, Broekweg 8. Litjens Maria A., echtgenote van van Dijck G., 63 jaar, Bergen. ONDERTROUWD: Creemers Johannes W. M., 27 jr, verpleger. Stationsweg 32 en Bo- nants Johanna Th. M., 21 jr, Lang straat 14. Bouten Gerardus J., 24 jaar, transportarbeider te Vierlingsbeek en Sijbers Hendrika A., 19 jaar, fabrieksarbeidster, Past. Rutten- straat 4. GETROUWD: Theunis Antonius J., 35 jr, landb., te Roosendaal c.a. en Weijs Maria J. Fr., 32 jr., Venray. Jans Arnoldus W.. 27 jr, koopman, Vierlingsbeek en Verheggen Elisa H. A., 30 jr, Venray. Voor de vele blijken van belang stelling en deelneming ondervon den bij de ziekte en het overlijden van onze lieve vrouw en moeder zeg ik, mede namens kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank, spe ciaal H.H. Geestelijken, de Dokto ren Termote, de Jong en van den Hombergh, Zusters v.h. Ziekenhuis en Groene Kruis en de buurt. P. J. Strijbos Castenray F 14a. Twee jonge onderwijzeressen zoeken per 1 Sept. met volledig pension. Brieven Bongerdstraat 26 Tegelen, tel. 221 GEVRAAGD net meisje voor Hoensbroek. Aanmelden Smits Hoenderstraat 17. GEVRAAGD P. Janssen, De Burggraaf. zoekt een haar passende betrek king. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD landbouwersknecht en/of dienstbode genegen om te mejken, tegen 1 Sept. of later. Rieter, B 64 Maashees. Voor terstond gevraagd voor de namiddag. Boekhandel Messemaeckers. GEVRAAGD bakkersknecht tot 18 jaar, en net dagmeisje Bakkerij Vloet. Mevr. O.osterbaan, 45 Venray vraagt Stationsweg GEVRAAGD per 1 Oct. wegens huwelijk van de tegenwoordige zelfstandige dienstbode Slagerij Wijnhoven. GEVRAAGD voor direct P. Hendrix Bazar. GEVRAAGD Aannemingsbedrijf Oudenhoven Hoenderstraat 31. GEVRAAGD voor jong gezin zonder kinderen 2 kamers en keuken Brieven onder nr. 268 bureau van dit blad. Uit voorraad leverbaar: Incarnaatklaver, Spurriezaad Serradellazaad, Westerw. en Ital. raaigras, knolzaad andijvie- en gedeeldbladig Verheijen's Zaadhandel Leunen telef. 550. wie voor ons agent wordt of een agent aanstelt. OKKER'S ZAADHANDEL Ooltgensplaat Steeds in voorraad alle Gras- en Klaverzaad mengsels voor blijvend grasland enkunstwei van de allerbeste kwaliteiten. Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 550.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2