Toekomstplannen voor onze gemeente Nieuwe sportvelden in gebruik SPORT Handelsavondschool Meesier Wijnhoven gaat met pensioen. Herdenking te Vcnio van 100ste sterfdag van Henricus Belletable. Roomsch Katholieke Zaterdag 27 Augustus 1955 No 34 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG CONFECTIE VAN w* -EEN RIJK BEZIT PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRl».A VAN DEN MUNCKHOF CTJlf Dl A T\ VOni? VRNR4V Ï71M nMCTBK'K'CN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- QROOTESTRAAT 28 TELEF. S12 GIRO 150652 EEROiifl U V UUK VClXtAI C-Pl UMj 1 I\L<tVEiiN PRIJS PER KWARTAAL i 1.2S Bniten Venr»y f I.4S De na-oorlogse ontwikkeling van onze gemeente is nog al eens on derwerp van dispuut bij verschil lende gelegenheden. En dan is het opmerkelijke, dat men dan een partij heeft die wijst op de geweldige vooruitgang van onze plaats en een ander, die alleen maar wijst op de vele wensen en verlangens, die op allerlei terrein nog leven. De een wijst op de nieuwe stra ten, op de prachtige wegen, de uit stekende verlichting, de plantsoenen het grootse industrieterrein, de wederopbouw, scholenbouw etc. De ander komt onherroepelijk aandragen met woningbouw, die niet gerealiseerd is, scholenbouw die ver achter is, verwaarlozing van sport en jeugd, slechte riolering etc. etc. Daaraan moesten we denken, toen we hoorden, dat de financiële verhouding met het Rijk voor 1956 in de komende weken moet gere geld worden. Wat feitelijk wil zeg gen, dat men aan de Regering de plannen voor moet leggen voor het komende jaar, om aan de hand daarvan een uitkering te krijgen, die de verwezenlijking van een en ander mogelijk maakt. Onze begroting over 1955 is ter nauwernood uit en het lijkt wel zeer voorbarig, nu we nog midden in de uitvoering van de daarin ge noemde plannen zitten, om reeds nu al aandacht te schenken aan het komende jaar. We vergeten dan echter dat we met onze begroting tot heden toe nog altijd zeer laat zijn klaar gekomen en misschien dat deze maatregel ook een vroege re indiening van de begroting mo gelijk maakt. Nu is het niet zo, dat men bij de opstelling van deze plannen zo maar eens lekker alles wat er nog te wensen is, maar op papier kan zetten. Niet alleen heeft het Rijk daarvoor bepaalde regels gesteld, maar bovendien moet een en an der uitkomen met de werkgelegen- heidspolitiek, met de fin ancien enz. Men zal dus met zijn verlangens heel sober dienen te zijn, wil het rode potlood aan alle mogelijke schone wensdromen niet definitief een einde maken. Laten we ons eerst nog eens rea liseren, wat vorig jaar op het lijstje stond. Dat was dan allereerst de verbetering van de verlichting in de kom, welke zo goed als ver wezenlijkt is. De uitbreiding van de verlichting in plan Oost houdt ge lijke tred met de aanleg van nieuwe wegen en trottoirs daar ter plaatse. De bebossing verloopt volgens plan terwijl de voorgenomen boom plantingen langs de wegen voor het overgrote deel is uitgevoerd en de rest wacht op plantgelegenheid. De verbetering van wegen in Oirlo is gebeurd, de verbouwing van de school in Ysselsteyn eveneens. Nieuwe slijtlagen ,zijn aangebracht op de indertijd genoemde wegen, bloembakken zijn geplaatst, met de oprichting van een openbare lees bibliotheek is men druk bezig. Het sociologisch onderzoek zweeft ergens in de ruimte. Men schijnt er mee bezig geweest te zijn; met een deel van het onderzoek ten minste, maar nu is alles weer rus tig. Of men nu in Horst en Sevenum aan de gang is, is niet bekend. Met de aanleg van het stamriool is men reeds bezig. Bij het Nieuw- huis wordt het gemaal gebouwd en binnen afzienbare tijd zal de leiding via de Odastraat al worden aange legd. De riolering van de Beekweg zal dan ook tevens zijn beslag kun nen krijgen. Het gymnastieklokaal dreigt een zorgenkind te worden. De plannen liggen reeds lang in den Haag, maar woningbouw heeft nu een maal voorrang en dus blijven we voorlopig schijnbaar van dit zo dringeed nodige gebouw verstoken. De verbouwing van de barak in de Paterstraat tot kleuterschool is gestrand op de onwil van de In- spectrice, maar gaat desondanks nuttig werk verrichten i.v.m. de be stemming tot meisjesschool. Met de opstelling van plannen voor een recreatie-oord is men doende. Het is te hopen dat men daar tijdig genoeg mee gereed is, om reeds het volgend jaar enige onderdelen te kunnen verwezenlij ken, waarover aanstonds meer. Het verkeers-onderwijs op de scholen schijnt een schone droom te blijven. Op een gunstige uitzon dering na gebeurt er niets op de scholen. Misschien dat het nieuwe schooljaar dahrin verbetering gaat brengen. Nieuwe wegen in 't uitbreidings plan Oostrum komen er zo gauw men met dat plan gaat beginnen en tenslotte is er de uitbreiding van het oorlogsmonument met de namen van de Venrayse gevallenen, waarmede een commissie op het ogenblik doende is en dat dus ook binnen afzienbare tijd zijn beslag krijgt. Al met al is men dus volop bezig met de verwezenlijking van de in begin 1955 gemaakte plannen en de vrees, die er toen was, dat niet alles klaar zou komen, schijnt on gegrond te zijn, men is tenminste volop bezig. PLANNEN VOOR 1956 Nu men aan de plannen voor 1956 gaat beginnen, is 't misschien goed even na te gaan, welke wen sen er leven bij de gemeentenaren. Daarbfj spelen o.a. wegen en straten een grote rol. Zo is men al jaren aan het praten over een betere en kortere verbinding van OirloCastenray met Wanssum. Een wens, die toch wel verwezen lijkt mag worden, gezien 't steeds groter wordende belang van de Wanssumse haven voor onze land bouwers. De gehele zuidkant van onze gemeente is daarmee gediend. Dan vragen verschillende zand en grintwegen een dringend op knappertje. Een en ander is in het wegenplan duidelijk omschreven en gezien de voorbije jaren zal ook dat wel gereed komen. Dan zal ook de kom verder op geknapt worden en Schoolstraat, Henseniusstraat en Markt eindelijk hun beurt krijgen. Of dan tevens een oplossing ge vonden kan worden voor de bus- senbeweging op 't Henseniusplein, zal afhangen van de plannen, wel ke de Zuid-Ooster heeft. Intussen zal ook nader nieuws over het herstel van de Stations weg welkom zijn. Misschien dat bij deze plannen ook de doortrekking van de weg langs de Vredepeel naar de Rips zijn beslag kan krijgen, wat ook van groot belang is voor 't verkeer van Venray naar Den Bosch enz. Voordat de grote Rijksweg via Helden en Ysselsteyn klaar is, zal nog wel wat tijd voorbij gaan, maar met deze doorverbinding zou men hier in deze streek reeds ge baad zijn. Misschien dat dan ook Overloon eens aangespoord kan worden, haar verbinding met de Vredepeel in orde te maken. Wat onderwijs betreft, zal de zorg voor de kleuters vragen om nieuwe kleuterscholen. De betref fende commissie heeft daartoe al plannen opgesteld en we kunnen slechts hopen, dat die worden uit gevoerd, evenals de plannen voor meisjesschool en gymnastiekloka len. Woningbouw moet inderdaad voorrang hebben, maar ook deze gebouwen zijn toch zeer en zeer dringend nodig. Daarover zijn on derhand alle partijen het wel roerend eens. Een vraag is, of de plannen voor ontginning van de Heijdse Peel in het komende jaar verwezenlijkt zullen worden. De werkgelegenheidspolitiek mag hier een grote rol spelen, maar we denken toch aan het woord van Minister Mansholt, bij de opening van de Vredepeel, toen hij als zijn mening weergaf, dat het geschikt maken van ontginningen toch niet meer afhankelijk moet zijn van 't aantal werklozen, maar dat dit zo spoedig en algemeen mogelijk moet gebeuren. De aanleg van waterleiding en electriciteit in de ontginningsgebie- den zal in ieder geval een ernstig punt van overweging dienen uit te maken. De ontspanning zal bevorderd worden door de aanleg van een recreatie-oord. Dat dit in zijn ge heel direct onder handen genomen kan worden, zal wel een vrome wens blijven, omdat hier zeker de werkgelegenheidspolitiek een grote rol zal spelen. Maar van de andere kant dringt toch wel de aanleg van sportvelden nu in plan Zuid het sportterrein daar ter plaatse gedoemd is om te verdwijnen. En met het warme weer van de laatste weken, klinkt allerwege de vraag naar zwemgelegenheid. Een kwestie, die men onderhand toch ook wel eens wat harder aan mag pakken, als men tenminste eens bekeken heeft, wat zich de laatste dagen heeft afgespeeld langs de beken, 't Defensie-kanaal en de Maas! We brengen een bekend chapiter ter sprake, als we in dit verband ook noemen een toneelzaal voor Venray. Een onderwerp, waarover reeds veel geschreven is en nog veel te schrijven valt. Men is ondèrhand toch wel tot de conclusie gekomen, dat door particulieren een zaal. die geschikt is voor groter toneel en andere uitvoeringen in Venray, niet zal gebouwd worden. De Overheid zal in deze zeker een taak hebben. Misschien dat in sa menwerking met de opbouw van het Patronaat een oplossing ge vonden kan worden. Woningbouw We hebben hier al herhaaldelijk gewezen, dat een en ander voor zover Zondag a.s. zal het voor de Sport vereniging Venray een belangrijke dag zijn, want dan wordt immers het nieuwe voetbalveld officieel in gebruik genomen. Om 3 uur zal dan namelijk voor de eerste maal de voetbal gaan rollen in een wedstrijd welke het eerste elftal speelt tegen de sterke Brabantse club Brabantia. We kunnen dan zeggen, dat ook de voetbalclub de periode van her stel en vernieuwing achter de rug heeft, want dit terrein dient im mers als de vervanger van het vooroorlogse dat zwaar gehavend werd met het bombardement van Venray. Zoals het nieuwe terrein daar ligt is het een juweeltje. Reeds vroeger waren de terreinen van Huize Servatius bekend en ook dit bevestigd weer de goede roep. Er is dan ook in de afgelopen twee jaren met man en macht aan gewerkt om het zo keurig mogelijk in orde te krijgen en te houden. Zowel Broeders als patiënten hebben volop eer van hun werk, als men dit veld, glad en strak als een biljardlaken, daar ziet liggen. Het nieuwe terrein ligt evenwij dig aan de Oostsingel, in tegen stelling tot het oude, en sluit aan op de nieuwe terreinen, welke reeds eerder in gebruik zijn geno men. Door de aanleg krijgt men meer het „kuip-idee" het voetbal veld ligt namelijk dieper. Dat dit voor de bezoekers pret tiger is, is bewezen. Maar boven dien is voor hen het aantal staan plaatsen aanmerkelijk uitgebreid en wel zodanig dat zij allen een zeer goed overzicht over het terrein kunnen hebben. Men heeft namelijk de staantribunes niet alleen aan merkelijk uitgebreid maar ook ver hoogd, zodat door de trapsgewijze opstelling iedere bezoeker een goed uitzicht heeft. De afrastering is nog niet geheel klaar en zo moet nog gaas worden aangebracht tussen de veldomras- tering, waardoor Venrays jeugd geen kans meer krijgt op het ter rein te komen. Ook de zitplaatsen zijn nog niet geheel gereed, omdat men nog twijfelt tussen een officiële tribune en de normale zitplaatsen, zoals we die vroeger hebben gekend. Een officiële tribune kost echter ook officieel geld, zoals te begrijpen valt en dit nieuwe terrein en de aan kleding daarvan heeft reeds zoveel offers van de voetbalclub gevraagd, dat men aan een tribune ternauwer nood durft denken. Toch is men aan het proberen ook hiervoor een oplossing te zoeken en slaagt men daarin, dan kunnen we zeggen, dat Venray een stel het niet van de financiën afhangt, zeker wel geremd zal worden door de werkgelegenheid. Zowel zwem bad als toneelzaal zal daar van te lijden hebben. Men kan echter nooit weten. Bij dit alles hebben we nog niet genoemd het hoofdpunt van het streven en werken in het komende jaar: de oplossing van de woning nood. Men moet al heel goed thuis zijn in de woningpolitiek als men nog precies vertellen kan wat Venray nog mag en wat Venray nog kan bouwen in het laatste jaar van het contingent. Daar zijn woningen bij gekomen, daar zijn er afgetrokken en wat het dierbare restant is weet slechts een enkele ingewijde. Van belang is echter dat de woning nood in onze gemeente nog immer gioot is. Dat we niet alleen onze eigen mensen geen woonruimten kunnen bieden, maar dat we daar naast ook geen vreemden op kun nen nemen. En dat is bittere nood zaak. We zijn met industrie nog immer niet zo heel erg gezegend, maar wat er is, vraagt woningen voor haar arbeiders. Deze mensen gaan naar elders, als we niet zorgen voor woningen. En met hen vertrekt de industrie. Over dit onderwerp is reeds het nodige te doen geweest, maar bij de opstelling van de nieuwe plan nen zal over een en ander nog wel wat te doen komen. Temeer daar zowel plan West als Zuid in de loop van het komende jaar ter sprake komen en bij de verwezen lijking daarvan de woningbouw toch een voorname factor is. Al met al is het toch nog een hele waslijst geworden, ondanks het feit dat we ernstig hebben nagegaan of een en ander niet wachten kon tot een volgend jaar of nog langer. We geloven echter met bovenstaand toch wel zeer bescheiden geweest te zijn. De vraag zal echter zijn of den Haag ons ook werkelijk bescheiden vindt. De toekomst van onze ge meente is het echter waard om voor de verwezenlijking van dit alles nog eens extra te vechten. sportterreinen heeft, die ook wat de verdere accomodatie betreft, evenaren kan met welk voetbalveld in Limburg ook. Op dit nieuwe terrein zal dan de officiële competitie worden gespeeld, die zoals bekend is, dit jaar gaat tegen RKVVL uit Maastricht, Stan daard uit Maastricht, de voetbal club Heer, Wit-Zwart Weert, Wil- bcliidna Weert, voetbalclub Reuver, Irene Tegelen, SVB Blerick, Wit- tenhorst en RKDEV. Hoe de juiste competitie-indeling is, is nog niet bekend, maar de eerste Zondag de beste is het eerste al vrij. De wedstrijd van Zondag zal mu zikaal worden opgeluisterd door Venrays Harmonie. De H.E. Heer Deken zal het nieuwe terrein in zegenen. In verband met de zware finan ciële lasten is de entreeprijs voor de nieuwe wedstrijd voortaan be paald op 75 centen voorde ouderen en 25 centen voor de jeugd. Op Zondag 11 September a.s. zal in Nederland op bijzondere wijze het feit herdacht worden, dat Hen ricus Belletable 100 jaren geleden gestorven is. Henricus Belletable is de stichter van de godsdienstige vereniging ,,De H. Familie", waarvan in ons land ruim 500 afdelingen bestaan. Er is een comité gevormd, om aan deze herdenking, die in Venlo de geboortestad van Belletable plaats heeft, vorm en inhoud te geven. Het programma zal bestaan uit aeen religieuze herdenkings bijeenkomst op het plein voor de H. Familiekerk, waar ook het standbeeld van Belletable staat. Z.H. Exc. Mgr Dr J.M.J.A. Hans- sen, Bisschop-Coadjutor van Roer mond, zal hier in de openlucht een Pontificaal Lof celebreren. De herdenkingsrede zal uitge sproken worden door de Z.E. Pater J. Dankelman CssR., Nationaal Di recteur van „De H. Famiiie" in Nederland. b) een openluchtspel voor deze gelegenheid geschreven doorManus van de Kamp, dat onder regie van Antoon Sweers zal worden opge voerd. te VENRAY Op Maandag 5 September worden de lessen aan bovengenoemde school hervat. Zoals verondersteld mag worden, is het iedere Venrayer bekend, dat deze school een instel ling is, die bestuurd wordt door de plaatselijke afdeling van de R.K. Middenstand. De school trekt dus de meeste leerlingen uit Mid denstandskringen, doch ook wel uit arbeiders- en boerenstand uit de omgeving. Ook is het een feit, dat vele middenstanders niet vol doende op de hoogte zijn van de mogelijkheden, die deze, hun eigen school, hen biedt, en hun kinderen elders hun opleiding laten geven. Voor degenen, die nog niet van 't bestaan der R.K. Handelsavond school op te hoogte warén, en ik denk hierbij aan de velen, die zich de laatste jaren te Venray vestig den, moge hierna 'n korte uiteen zetting volgen. De leerlingen der R.K. Handels avondschool ontvangen gedurende 4x3 uur les per week, terwijl het schooljaar loopt van September tot 15 Juli. Les wordt gegeven in de vakken: boekhouden, handelsrekenen, han delskennis, wetskennis, Neder landse taal en correspondentie, Duitse taal en correspondentie en bovendien nog een uur Godsdienst en Maatschappij-leer. De school duurt 3 jaren. Op 't eind van 't derde jaar doen de leerlingen schoolexamen. Het eind diploma der school geeft de leer lingen vrijstelling van het gehele Middenstandsexamen. Wie kan toegelaten worden tot de school Zij, die de Lagere School met goed gevolg doorlopen hebben. Om in een hogere klasse geplaatst te worden, is 't nodig enige jaren Mulo-onderwijs of iets dergelijks genoten te hebben. Voor velen zal deze school uit komst bieden. Vooral zij, die een rustige, gedegen opleiding zoeken voor het Middenstandsdiploma, kunnen hier terecht. Met het oog op 't feit, dat vele kinderen die reeds in dienstbetrek king zijn, niet op een vroeg uur aanwezig kunnen zijn, is het aan- Als het nieuwe schooljaar gaat beginnen aan de Landbouwschool alhier, zal Meester Wijnhoven voor goed afscheid nemen van het land bouwonderwijs. Dat zal nog wel officieel gebeuren van de school uit, maar wanneer dat zal plaats heb ben, zal nog wel bekend gemaakt worden. Het zal voor deze landbouwonder- wijzer niet gemakkelijk zijn om zijn werk neer te leggen. Integendeel. Als men ruim 32 jaren hoofd van een landbouwschool is geweest en reeds daarvoor door cursussen e.d. de jonge boeren wegwijs heeft ge maakt op het moeilijke pad van bedrijfsvoering, vakkennis en ont wikkeling, dan is het moeilijk om werkloos te worden. Maar die rust is verdiend. Want Meester Wijnhoven heeft zich niet beperkt tot het geven van lessen en dan op het einde van de maand zijn salaris te incasseren, zijn in stelling was geheel anders. Toen de landbouwschool er nog niet was, is hij samen met o.a. Meester Peters uit Oirlo, al begon nen om jongere en oudere boeren via avondcursussen meer begrip en meer ontwikkeling speciaal wat hun vak betreft, bij te brengen. Toen hiervoor van de zijde der boeren grote belangstelling bleek te bestaan, is men zelfs verder ge gaan en met medewerking o.a. van Maes, Pastoor Rutten en v. Haaren. begonnen aan een drie jaarlijkse cursus. Mede dank zij hem werd een der eerste landbouwscholen welke in Limburg kwamen, in Ven ray geplaatst. Jan Poels en burgemeester van de Loo, vond hij met al zijn plannen achter zich en toen dan ook Venray de landbouwschool kreeg, eerder dan Weert en verschillende andere plaatsen, was het bijna vanzelf sprekend, dat de heer Wijnhoven tot hoofd van deze dag-school werd benoemd. Gedurende ruim 32 jaren heeft hij de leiding over deze school ge had. Heeft hij medegewerkt, niet alleen aan de vergroting en ver betering van de vakkennis der jonge boeren, maar ook hun algemene vorming geleid en uitgebreid. De ouderen onder ons weten nog wel hoe voor een dertigtal jaren ge boerd werd. Wie tegenwoordig de bedrijven ziet, de werkwijze en methodes be studeerd. ziet de grote verandering ten goede die zich in die jaren heeft voltrokken. Mede door de lessen van Meester Wijnhoven, heeft dit alles zich in gunstige zin kunnen verbeteren. Want geen moeite was hem teveel als het er om ging om ook via de praktijk de theoriën van de school te verbreiden. Doch daarbij bleef het niet. De meer dan 600 gediplomeerde boeren, die hij via zijn school heeft opge leid, heeft hij meer meegegeven als vakkennis. Bekend zijn zijn bijeen komsten geweest van oud-leerlin gen, waarin hen meer algemene ontwikkeling werd bijgebracht. Hij organiseerde praat-avonden, spreekbeurten en ontwikkelings avonden, waarbij niet alleen onder werpen werden behandeld die het vak betroffen, maar ook die, welke de jonge boer een betere kijk gaven op wat in de wereld gebeurde op het werken en streven van andere standsorganisaties en vele andere onderwerpen. Dit werk is voor een groot deel overgenomen door de jonge-boeren- organisatie, maar als adviseur en leider heeft hij ook hierin het werken en streven dezer organisa ties weten te leiden en te verbete ren. Honderden jonge boeren, waar van intussen verschillende alweer zelf vader zijn en leider van een bedrijf, danken ontzettend veel aan deze onderwijzer in hart en ziel. Daarvan is getuigenis gegeven bij zijn zilveren feest in 1947 toen niet alleen plaatselijk, maar ook van de kant der organisaties zijn werken en streven werden belicht. Maar niet alleen de jonge boeren hadden zijn aandacht. Ook de ouderen profiteerden van zijn ken nis en doorzicht. We noemen o.a. het bestuur van de Zuivelfabriek, dat in hem een veel geraadpleegd adviseur had. We noemen de organisaties van de grote tentoonstellingen in Venray, waarin hij zulk een groot en werk zaam aandeel had en kunnen daar naast nog verschillende verenigin gen noemen, waaraan hij zijn hulp en steun gegeven heeft. Nu voor Meester Wijnhoven de rustige jaren zullen komen, zal nog wel eens een beroep gedaan worden op zijn medewerking. En hij zal, evenals in het verleden, deze onge twijfeld gaarne geven, zo lang dat in zijn vermogen ligt. Maar het is toch wel goed om bij dit afscheid even te gedenken het werk wat hij nu achterlaat en dat voor velen van ons zulk een zegen is en was. Ongetwijfeld zal daarover bij het officiële afscheid nog wel het een en ander worden gezegd maar daarover hoort U dan later. P.D.V. DE ZWALUW De laatste africhtingsvlucht voor de late jongen was een zeer zware vlucht met verschillende verliezen. Hopelijk treffen onze duiven het Zondag wat beter, vooral op de grote Nationale vlucht Orleans. Wedvlucht Budel, Late jongen 1 3 W. Thijssen, 2 9 P. Janssen Gr. 4 Kelders, 5 H. Peeters, 6 7 18 J. Verstegen, 8 12 v. d. Munckhof, 10 19 G. Janssen H.. 11 M. Tonen, 13 P. Janssen Kr., 14 20 Lormans, 15 H. v.d. Heuvel, 17 23 J. Duyf, 21 22 G. Janssen O. Onbevlogen 1 6 7 20 Lormans, 2 10 17 de Riet, 3 H. Peeters, 4 Kousemaker, 5 P. Strijbos, 8 9 14 Smits-Voesten, 11 J. Janssen Kr., 12 M. Tonen, 13 E. Vermeulen, 15 P. Janssen Gr., 16 J. Duyf, 18 G. Janssen H., 19 J. Verstegen, 21 W. Thijssen. Wilt U het volgende jaar weer tot de kopvlieger behoren? Stap dan nu reeds over op HERMANS voer Hermans, Graanhandel, Leunen TURNEN De beste Brabantseen Limburgse gymnasten hebben zich te Merselo Zondag gemeten wie in het bezit zou komen van de wisselbeker die hiervoor uitgeloofd. Het was de gymnastiekclub Merselo, die Wan- roy de wisselbeker ontfutselde. De wedstrijd werd van de zijde der jonge Boeren goed bezocht. Bromfietsen-rallye te Wanssum De door de M.A.C. „St Michaël" georganiseerde oriëntatierit werd een Venrayse aangelegenheid. De deelname was niet erg groot, waar aan de tropische hitte mede debet was. De uitslag luidde: 1. J. van Haren, Venray; 2. E. Messemaekers, Venray; 3. F. van Opbergen, Ven ray; 4. Fr. Siebers, Wanssum. vangsuur der lessen gesteld op kwart over zes. Belangstellenden zij verwezen naar de advertentie in dit nummer van Peel en Maas. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM St Lidwina maakte uitstapje De leden van de St Lidwinabond afd. Venray, ondernamen Zondag j.l. tesamen 'met de blinden een uit stapje naar Zuid-Limburg. Per touringcar werden o.a. be zocht het Drielandenpunt te Vaals, 't grote Amerikaanse kerkhof te Margraten, het bedevaartsoord Wit- tem, Fort St Pieter te Maastricht en diverse mooie plekjes en steden in het Zuiden. Het gezelschap stelde het uitstapje op zeer hoge prijs en amuseerde zich best. Voorzitter E. Bartels kreeg dan ook na afloop van de geslaagde tocht diverse dankwoorden van de tevreden St Lidwina-leden. Byen naar de Peel Nu de zomer blijft aanhouden hebben de imkers uit de buurt hun bijenvolken overgebracht naar de uitgestrekte Peelvlakte, alwaar de heide momenteel in volle bloei staat. Door de grote ontginningen van de laatste jaren is heidebloem een zeldzaamheid geworden. De imkers moeten dan ook de goede plekken zoeken. Onderling hebben zij een afspraak waar deze diertjes gebracht kunnen worden en opgesteld. De meeste bijenvolken wonen niet meer als vroeger in korven, maar hebben zeer moderne „woningen" gekregen. Volgens de imkers zijn de bijen goed in hun schik in de vlakte van de Peel en aan hun harde werken van de laatste dagen valt waar te ner.en dat de zomer nog enige dagen zal duren. Benoemd Tot onderwijzeressen aan de nieuwe meisjesschool in de Paters- straat zijn benoemd mej. A. C. E. H. Beijnsberger uit Heijthuijzen en mej. J. J. Peetjens uit Venlo. Inbraak In de nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken bij de fam. E. aan de Stationsweg alhier. De indringers hebben zich via in drukken van een ruit toegang verschaft. Er werden enkele Per zische tafelkleden gestolen. Van de daders ontbreekt ieder spoor.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1