nylons slaagt u zeker bij het vertrouwd adres V. Aarssen Duren de schoolvacanties te lang Teiobonvvvereniging VEGL4 inmaakgiazen Voor mooie Assurantiekantoor Ktui{un- ïlfleeéteii Conflict in Bergen jjke Stand Venray (Odde ai urn ütien BOM-TAXI UW TAXI Bel: 4 1 8 ADVERTENTIËN Vergadering A. VERHEGGEN bonnen verkeerde jas G. van Vegchel-Versteegen Veeverzekering Biedt zich aan net meisje Geslaagd De heer Toon Vollebergh Hzn. onderwijzer aan de Dr. Poelsschool alhier slaagde voor het onder wtfzersdiploma hoofdacte A. De heer Karei Thomassen alhier slaagde te Amsterdam voor het vakdiploma dames-, heren- en kinderconfectle, bedrijfskleding en heren- en dames-modeartikelen. Op het te Eindhoven gehouden examen, slaagde voor het diploma V.E.V. sterkstroom-monteur, de heer Martin Janssen uit Oostrum. Voor het textlelbrevet slaagde mej. Willy v. Aarssen, Paterstraat. De heer G. Peters te Olrlo slaagde te Boxtel voor het diploma Pluimveeteelt. GEVONDEN: bruine alpinomuts, P. Broers, Deur- neseweg 17spanzaag, Garage Gom- mans; bijenkast met bijen, Café „den Engel"; zwarte dames-glacé's, H. vd. Heuvel, St Odastr. 2; zwarte damesportemonnale m.inh., Fransen Pr.Irenestr. 7; roodbr. herenschoen, Peters, Hiept 92a; voetbal, Ewals, Langstraat 17; gele damessjaal, H. Schols, Paterslaan 2; herenporte- monnaie m. inh., Th. Rumen, St Odastraat 6; pet, H. vd. Munckhof, Laagh.weg 14; klnderportemonnaie Kessels, D 26, Oostrum; autoped m. dikke banden, Luxor-Theater; da mesrijwiel, Janssen, Henseniusstr.; bruine kinderportemonnaie, Brands, Hagelweg 6: portemonnaie m.inh. P. Hendrix, Patersstraat; sleutels, Bode Gemeentehuls; bos sleutels, Swaghoven, Langeweg; paar Ny lons, P. Hermans, C 20a Oostrum; tabakspijpv.Soest, Vlakwaterwegl leren dames-glacé, Wed. J. Smits, Hoenderstraat 17; blauwe porte monnaie, Philipsen, Laagh.weg 11a; kleine gazon-paddestoel, Jacobs, Stationsweg 39. Venrayse drieling gedoopt Er bestond, zowel buiten als in de kerk, grote belangstelling voor de ceremoniën welke werden ver richt ter aanvulling van het nood- doopsel, dat de Venrayse drieling bij hun geboorte reeds ontvingen. Deken Loonen verrichtte zelf Donderdag de plechtigheid, waarbij naast zuster en familieleden ook loco-burgemeester Pubben en Mevr. Thomassen als peter en meter fungeerden. De drieling kreeg de namen Martinus, Albertus en Mathea. Ze zagen er goed uit en waren in de ruim 6 weken dat ze aan de zorgen van de Zusters van het Ziekenhuis waren toevertrouwd gegroeid als kool. Benoeming Mej Tiny Loonen uit Overloon, is met ingang van 1 September be noemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool „St Ursula" te Venray. Derde Orde-mededelingen Zoals U reeds weet, is er a.s. Zondag 21 Augustus Derde Orde vergadering en wel des morgens in San Damiano en 's middags in de kerk. Nu de kermis voorbij is mo gen we wel rekenen op een goede opkomst. September beginnen wij met ons winterprogram, waarvan U op de a.s. vergadering reeds een uiteen zetting krijgt. Ook zal in die maand voor geïnteresseerden een uiteen zetting gegeven worden van de Derde Orde. ONGELUKKEN De aannemer G. uit Merselo kwam zo ernstig van het steiger te vallen, dat hij naar het zieken huis moest worden overgebracht. De arbeider A. die te Oostrum een vallende balk op zijn arm kreeg, waardoor zijn arm brak, moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Van H. uit het Volen reed tegen een motor op toen hij onver wacht de Stationsweg overstak. Hij maakte een lelijke val, maar kon naar huis worden overgebracht. Tuinfeest Leunen's Fanfare Het tuinfeest dat Leunen's Fan fare hield bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan is volledig ge slaagd. Het feest begon met een muzikale rondgang door Leunen en een openingsconcert van Venray's Harmonie, waar de heer Laurensse namens de Venrayse Federatie van Muziekgezelschappen zijn geluk wensen aanbood. Pastoor Voster- mans deed het namens de Leunense gemeente. De Jonge Boeren werden gehul digd in verband met hun kampioen schap te Helden. Zij gaven een verzorgde demonstratie van hun kunnen. Zondag waren het de fanfare's van Meterik, Amerika, Olrlo en Merselo die acte de precence gaven alsmede de Harmonie van Oostrum. Ditmaal werden de Leunense ruiters gehuldigd i.v.m. hun kampioenschap te Baarlo. Maandag waren het de koren uit Maashees en de Heide alsmede de fanfare van Overloon, die voor muzikale omlijsting zorgden. Tienray's fanfare was er niet, wel een orkest uit leden hiervan samengesteld. De huldiging der 11 jubilarissen werd intiem gehouden. De publieke belangstelling had beter mogen zijn. Erg vriendelijk Zondag en Maandag kwamen verschillende cafébezoekers, bij het naar huis gaan tot de minder prettige ontdekking, dat hun fiets- lamp van de fiets was gehaald of vernield. Welke „leukerd" dit op zijn geweten heeft, wordt door de politie onderzocht. Ouden van dagen uit Olrlo maken a.s. Woensdag een uitstapje naar Zuid-Limburg, waar bij Sittard, Wittem en Maastricht zullen bezocht worden. Men kan zich hiervoor nog opgeven. Mijningang ingestort in Limburg Op de nieuwe in aanleg zijnde 127 meter verdieping van de kolen mijn Willem-Sophia te Spekholzer- helde is Donderdagavond om half negen een gang ingestort, waardoor drie mijnwerkers zijn ingesloten. Hun toestand wekte Donderdag nacht geen reden tot bijzondere on gerustheid. Via een buis hebben reddingsploegen contact met de af geslotenen tot stand gebracht en wordt hun voedsel verstrekt. Met man en macht wordt intussen ge tracht om hen zo spoedig mogelijk te bevrijden. Schippersstaking te Maasbracht Practisch alle schippers die mo menteel in de haven van Maas- bracht verblijven ongeveer veertig zijn Woensdag in staking gegaan. Op de beurs weigerden deze schip pers elke vracht, omdat zij bezwaar maakten tegen de marge verlaging welke de noteringscommissie heeft vastgesteld. Deze margeverlaging houdt ver band met de Zaterdag inde Staats courant gepubliceerde verhoging van het grondtarief met bijna 11 procent. Oefening „Loco" Van 23 tot 27 Augustus wordt door de luchtstrijdkrachten van Ne derland en België de oefening „Loco" (Low Countries) gehouden. Daarbij worden alle beschikbare luchtverdedigingsmiddelen inge schakeld. Op 24 en 25 Aug. fungeert Ne derland als aanvaller, op 26 en 27 Aug. als verdediger. Evenals bij de oefening „Carte Blanche" zal het Limburgse luchtruim dus weer daveren van de straaljagers. Het zal zelfs noodzakelijk zijn zo vernemen wij wil de oefening voor de luchtartillerie en het Korps Luchtwachtdienst doeltreffend zijn, dat er tijdens deze dagen op geringe hoogte wordt gevlogen. Zowel 'smor gens in alle vroegte, als 's avonds laat. Daarbij zal tevens gebruik ge maakt worden van het viegveld De Peel, dat hiermede voor de eerste maal daadwerkelijk gebruikt zal worden. Zwemmen te Horst Wegens Zondag te houden zwem kampioenschappen zijn de zwemuren aldaar voor dames gewijzigd en nu vastgesteld van half 2 tot half 4. Oriëntatierit voor bromfietsen De Wanssumse motorclub orga niseert op Zondag 21 Augustus een oriëntatierit voor bromfietsers. Start 2 uur bij clublokaal Poels te Wanssum. Af te leggen traject 30 km. Twee preekstoelengesprekken 4 September beginnen de paters Franciscanen van het klooster te Woerden weer met de twee-preek- stoelengesprekken. De start is in Groningen, waar deze gesprekken vijf Zondagen achtereen in de dekenale kerk worden gehouden. Vijf Maandagen komt men in Hoorn Dinsdags in Schagen, Woensdags in Alkmaar en Vrijdags in Nijmegèn. Myxomatose ook in Noord-Limburg De gevaarlijke konijnenziekte myxomatose is thans ook tot in Noord-Limburg doorgedrongen. Op het landgoed Zeider onder Otter- sum werden reeds enkele dieren ge vangen, die door deze ziekte waren aangetast. Jagers hebben zich reeds beraden zoveel mogelijk jonge ko nijntjes te vangen om deze tegen myxomatose te doen inspuiten. Op deze wijze wil men het konijn in stand houden. Extra woningtoewijzing industrie-gemeenten Voor gemeenten, die ten gevolge van een onvoorzieneindustriële ont wikkeling met een woningtekort kampen, heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting uit de daartoe beschikbare reserve van 800 woningen, 702 woningen beschikbaar gesteld. Noord-Brabant krijgt de meeste woningen toegewezen 165; Gronin gen heeft 'n toewijzing van 125 wo ningen, Friesland van 54, Gelderland en Noord-Holland van 55 en Lim burg van 25. Nijmegen krijgt Mijngas 1 Sept. a.s. zal de oude Nijmeeg se gasfabriek ophouden in haar huidige vorm te bestaan. Nijmegen zal vanaf die datum overschakelen op gas van de Staatsmijnen. Een millioen motorrijtuigen Het millioenste motorrijtuig is dezer dagen in Nederland op de weg verschenen. Dit leidt de KNAC af uit berekeningen, volgens welke het aantal motorrijtuigen in Juli steeg tot 999.330. Op dat moment waren in gebruik 258.800 personenauto's, 6520 auto bussen, 94.500 vrachtauto's en bestel wagens, 3.960 trekkers met opleg gers, 4700 speciale voertuigen, 142.800 motorrijwielen en scooters, 477.000 bromfietsen, 250 tractoren en 10.800 motordriewielers. Het aantal bromfietsen steeg percentsgewijze het sterkst (met bijna 27 percent). Een jaar geleden waren er 375.892. Op 1 Augustus van het vorig jaar bedroeg het totaal aantal geregistreerde motor rijtuigen 837.517 stuks. Tot 1 Juli van dit jaar viel derhalve een stij ging met 19 pet te constateren. Zesdaagse Flf-Provinciën-tocht Ken Uw eigen land-tocht Verrassing voor de 2.250.000e bezoeker aan de E 55 te Rotterdam. De 2.250.000e bezoeker of bezoek ster van de E 55 te Rotterdam, die deze week verwacht wordt, zal een verrassing krijgen van bijzonder karakter. Een echte E 55-verras- sing De gelukkige zal met zijn of haar echtgenoot en een gast een tocht mogen maken van 6 dagen door alle 11 provinciès en de Noord oostpolder. Deze Ken-Uw-eigen-Land-Tocht zal gemaakt worden per luxe-auto met chauffeur. Er zal in eerste-klas hotels worden gelogeerd en in de beste restaurants worden geluncht en gedineerd. De tocht begint in Rotterdam op Maandag en eindigt op Zaterdag in de woonplaats van het geluk kige echtpaar. Donderdag is deze prijs ten deel gevallen aan familie Brouwer uit Hoogkerk bij Groningen. Vader kon niet zeggen, wanneer de reis zal worden gemaakt: „Wie moet er op het huis en de beesten passen"? vroeg hij. Twee kinderen gedood bij zand ver schuiving Twee Belgische kinderen uit Putte (België) zijn Woensdag aan de Postbaan in Nederlands Putte om het leven gekomen, toen een zand hoop, waarbij de kinderen met een aantal buurvriendjes speelden, plot seling verschoof. ZWARTE GRONDPRIJZEN Duizenden guldens werden verzwegen Voor de Bredasche Rechtbank stonden deze week vier grondeige naars en vijf landbouwers terecht wegens het vervalsen van authen- thieke akten. De boeren hadden gronden ge kocht tegen zwarte prijzen. In de notariële akten hadden zij echter de prijzen laten opnemen, die door de Grondkamer waren goedgekeurd en die vele duizenden guldens la ger waren. Door schaarste aan landbouw gronden worden bij de meeste transacties veel hogere prijzen be taald, dan officieel toegestaan zijn. Bij ontdekking van deze overtre dingen van de Wet Vervreemding van Landbouwgronden of in de onderhavige gevallen, die in 1953 plaats vonden, nog van het Ver- vreemdlngsbesluit Onroerende Goe deren volgt gewoonlijk een be rechting in de economische sector. Ditmaal moesten de negen ver dachten, in tien zaken betrokken, echter terecht staan wegens het vervalsen van de acten en dus een overtreding van artikel 227 van het Wetboek van Strafrecht. In plaats van 7000 gulden was 18.600 gulden betaald, een bedrag van 2142 gulden werd zwart 6846 gulden en op een officiële koopsom van 6535 gulden werd bijna 14.000 gulden opgezet. De feiten werden vlot bekend, maar notaris E. de Kuyper uit Gilze kon als getuige gehoord, niet meer verklaren wie de valse bedragen had opgegeven. Toen de rechtbank wilde vast stellen welke inkomens verdachten jaarlijks hebben,bleek, dat de boeren allen slechte grond hadden en zelf niet wisten hoeveel belasting zij betaalden. Twee verkopers hadden jaar inkomens van vijftienhonderd en drieduizend gulden, waarbij het de rechtbank vreemd voorkwam, dat men dan toch een auto kan rijden en een accountant in dienst heeft om de financiën bij te houden. De officier van Jusitie eiste zware boeten van 200 tot 3000 gulden, waarbij de verkopers het hardst werden aangepakt. De verdediger, mr Drion, vroeg zich af waarom hier deze zaken voor de rechtbank werden behandeld, terwijl het toch economische delicten zijn. Door de wettelijke maatregelen van de laatste jaren zijn grond- transacties, waarbij zwarte prijzen werden betaald, in een dergelijke hoeveelheid civlel-rechtelijke moei lijkheden geraakt, dat er geen uit komen meer aan is. Daarom vroeg de verdediger clementie. De rechtbank veroordeelde echter twee van de vier verkopers tot hogere boeten dan de officier had geëist: 3000 en 4000 gulden. De twee andere verkopers kregen 1500 en 2500 gulden boete en de landbou wers kregen boeten van 200 tot 750 gulden. „Uw man woont in Siberië" De wanhopige daad van een Fran- gaise, die met een Rus getrouwd is, maar de laatste tien jaar niets meer van haar in Rusland ver blijvende man gehoord had, heeft succes gehad. Mevrouw Yvonne Jafarova wierp zich ten tijde van deGeneefse con ferentie voor de auto van maar schalk Boelganin, om diens aan dacht op haar geval te vestigen. Zij werd toen door de Zwitserse politie verwijderd en naar Frankrijk terug gezonden. Maar Boelganin heeft iet incident blijkbaar niet vergeten. Via de Sovjet-ambassade heeft mevrouw Jafarova bericht ont vangen, dat haar man nog leeft en in Siberië „woont". De vrouw weet nog niet of zij naar de Sovjet-Unie kan en zal gaan om zich bij haar echtgenoot te voegen. De Rus was in de afgelopen oor log krijgsgevangen gemaakt en naar Duitsland gebracht. Hij vluchtte echter naar Frankrijk, sloot zich daar aan bij de verzetsbeweging en trouwde er. Na de oorlog moest hij naar Rusland terug en sinds dien had zijn vrouw niets meer van hem gehoord. Zoals altijd in deze tijd van het jaar horen we de huismoeders weer klagen over de lange schoolvacanties. Het huishouden, dat overdag de aandacht van moeder ten volle opeist, raakt danig in de knel, nu ook de spruiten op een deel van de tijd van moeder beslag willen leggen. En moeder moet maar zien dat ze er uit komt. Dat ze tijd vindt om alle beslommeringen af te doen zonder daarbij haar kinderen ook niet de nodige aandacht te onthouden. Hoe dit probleem door de huismoeders moet worden opgelost, zonder zich daarbij een zenuwoverspanning op de hals te halen, is voorlopig een raadsel. Wijst deze onmogelijke toestand er nu op, dat de kinderen korter vrijaf moeten hebben van school Daarover oordelen is niet gemak kelijk. Zo tegen het einde van het schooljaar zijn de meeste kinderen helemaal op. Zij verdienen dan heus wel een paar weekjes vrijheid, zonder plichtmatig schoolbezoek. Maar is 't nu ook werkelijk nodig de kinderen vier, zes of acht weken vacantie te geven? Kan het niet wat korter Heeft het school kind werkelijk zo'n lange periode nodig om de inspanningen van een jaar blokken weer te boven te komen De paedagogen weten op deze vragen geen eenstemmig ant woord te geven. Het is dan ook inderdaad 'n moeilijk probleem. Maar, als we nu gewoon met ons gezonde verstand redeneren en dus alle paedagogische vragen ter zijde stellen, dan valt ons toch iets vreemds op in de methode van het vacantie-geven aan de schoolkinde ren in ons land. De zomer-vacantie is behoorlijk lang, volgens sommige schoolkin deren zelfs zo lang, dat zij zich hopeloos gaan vervelen. Neemt men nu de vacanties met de feest dagen (Kerstmis, Pasen en Pink steren), dan valt het op, dat deze zeer kort zijn. Alleen de Kerstvacantie telt meestal door de feestdagen, welke na Kerstmis volgen, een dag of veertien. Paas- en Pinkstervacantie daarentegen soms slechts enkele dagen. Zou het nu niet beter zijn om iets van die lange zomervacantie af te nemen en dat te plakken aan de vrije dagen met Pinksteren en Pasen? Alle verzekeringen steeds goed en goedkoop Hypotheken v.af 3Vx pet. rente. Autofinancieringen vlug en goedkoop Inlichtingen gratis. KantoorOostsingel 12 Tel. 462 VENRAY Vert.: JEAN HOEX, Oostrum Boeren joegen ambtenaar uit zijn kantoor Te Bergen is een conflict ont staan tussen de boeren en 't hoofd bestuur van de Limco te Weert, de slachtvee-centrale der L.L.T.B. Zulks naar aanleiding van de be noeming van een nieuwe zaakwaar nemer van de kring Gennep. Toen de nieuwe zaakwaarnemer, de heer Linssen uit Horn, Woens dagmorgen zijn werkzaamheden op het Bergense kantoor van de Limco wilde beginnen, werd hij daar op gewacht door vijftig boeren. Vóór dat hij zich goed en wel had kun nen installeren drongen de land bouwers het gebouw binnen en gelasten de nieuw benoemde binnen twee minuten het gabouw te ver laten. Er ontstond een hevige woordenwisseling, die tot gevolg had dat de heer Linsssen het kantoor verliet. De Bergense boeren waren on tevreden over het feit, dat de oude zaakwaarnemer een jaar voor zijn pensionnering gedwongen werd ont slag te nemen. Zij waren vooral bitter ontstemd, dat het hoofd bestuur de kring Gennep niet eens de kans had gegeven om eigen can- didaten naar voren te brengen. Bovendien meenden zij, was er hier van protectie en voorkeur sprake, omdat de nieuw benoemde een neef is van een hoofdbestuurs lid. Tegen deze gang van zaken had het kringbestuur een week geleden fel geprotesteerd. Het hoofdbestuur trachtte de zaak te sussen doch het kwam daarbij slechts tot hevige debatten, waarbij de boeren zich en bloc achter het kringbestuur plaats ten, dat in zijn geheel aftrad. De boeren weigerden ook op een verzoek van het hoofdbestuur te kiezen. Het hoofdbestuur stelde toen op verder overleg geen prijs en handhaafde zijn eerste benoe mingsbesluit. Dit heeft Woensdag dan tot bovengenoemde actie der Bergense boeren geleid. BEL OP BIJ BRAND No. 392 Beide feestdagen vallen in het voorjaar en het weer kan dan soms heel wat mooier zijn dan in de zomer. Maar wat het belangrijkste is, hebben de kinderen er niet meer nut van als zij hun les jaar onder broken zien door enkele vrije perioden van 'n dag of viertien, dan wanneer zij achter elkaar vier, zes of acht weken tot niets-doen ge doemd zijn? Die vacanties, in de loop van het lesjaar, kunnen aan de studerende jeugd weer nieuwe moed en kracht geven voor de volgende trimesters. Aan de enkele dagen met Pasen en Pinksteren hebben zij in dit opzicht meestal niets, omdat zij dan nauwe lijks gelegenheid hebben te herstel len van de vermoeidheden der huise lijke feestdagen. Voor onze huismoeders zou sprei ding van de schoolvacanties ten dele een uitkomst betekenen. De kinderen drie of vier weken bezig houden waarvan er in vele ge vallen nog een of twee weken afgaan met logeren of op kamp gaan dat is niet zo'n toer. Maar met die lange vacanties wordt doorgaans het tegenover gestelde bereikt van wat zij beogen. Vacantie houden wil immers voor het kind ook zeggen: ongestoord uitrusten van vermoeienissen en opdoen van nieuwe krachten. Daar komt maar bitter weinig van terecht, zodra de kinderen zich met een te lange vacantie gaan vervelen en „vertier" gaan zoeken in het uit halen van kattekwaad. INGEZONDEN Geachte Redactie, De kermis is gelukkig weer voor bij, vooral voor de bewoners van Henseniusplein en Schoolstraat. Vooral voor deze omwonenden zijn dit lang niet de plezierigste dagen van het jaar. Doch dit is dan nog niet het ergste. Maar waarom moest in de nacht van Zondag op Maan dag het Luna-park worden afge broken? Van slapen voor om wonenden kwam niets of niet veel. Zijn deze lui boven de wet verheven? Ook het plaatsen der woonwagens, vóórde noodwoningen in de School straat, met al de gevolgen van dien, mocht in het vervolg wel wat beter gecontroleerd worden. In de hoop, dat dit volgend jaar beter zal worden, dankend voor de plaatsruimte. Een bewoner uit die buurt. van 12 t/m 18 Aug. 1955 GEBOREN: v. Toor Theodorus, Pr. Irenestr. 10 van de Ven Peter, Oirlo E 60 Heidens Gerardus, Steegsbroek I 19 Wiechert Mathea, Schoolstraat 24 van Winden Maria, Oostsingel 4 Jans Petrus, Antoniusstraat 7 Bovee Antonius, Veulen H 38 Smits Hendrikus, Leunen K 17 Rooijackers Johannes, Beekweg 8 v. Gompel Franciscus, woonwagen, Ysselsteyn, Peel weg OVERLEDEN: Gerrits Jacoba, wed. Raaijmakers, 67 jr, Vierlingsbeek. Weijs Petrus H. M., 12 dagen, Veulen H 37. GETROUWD: Teeuwen Gjjsbertus H. G., 25 jr, leraar te Broekhuizen en Kurvers Huberta M., 23 jr, Venray. Diependaal Gerardus J., 27 jr, rijksambt., en vd. Berken Maria S. L., 22 jr, beiden te Venray, Janssen Leonard H., 25 jr, loon- dorser te Horst en Wismans Maria J. A., 23 jr, Venray. Swemers Leonardus M., 31 jr, landb. te Bergen en Martens Geer- truida W., 28 jr, te Venray. Schafrat Waltherus H. A., 26 jr, revalidist te Nijmegen en Vollebergh Gertruda M. G., 24 jr, te Venray. WED. P. BOM 6 ZONEN Charles Ruysstraat 14 Venray Do M. C. Claessens en Ir. Arnold A. L. Obers l.i. geven, mede namens wederzijdse familie, kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Maandag 5 Sept. a.s. om 10 uur, in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray, Grotestraat 29 Valkenburg, Emmalaan 21 Augustus 1955 Gelegenheid tot feliciteren 12 u. Dagadres Grotestraat 29 Adres per 1 Oct. Pro vine, weg 384 Houthem-St. Gerlach (In plaats van kaarten) Voor de blijken van belangstel ling en gelukwensen bij ondervon den bij ons huwelijk, betuigen wij, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. L. van Soest M. van Soest- Jenneskens Ysselsteyn, Kerkweg 15. Leunen Zondag 21 Augustus na de Hoogmis, in de zaal te Leu- n speciaal voor de fruittelers. Deze worden in verband met de afzet dringend uitgenodigd. HET BESTUUR Wegens huwelijk Donderdag 25 Aug. GESLOTEN Oostrum A.s. Maandag 22 Aug. van 8—10 uur 's avonds kunnen ingeleverd worden voor 15 Aug. bij F. Swinkels, Maasheseweg 9. Degene die met Venrayse Kermis in de tent bij Café De Engel een heeft meegenomen, kan deze ruilen Deurneseweg 30, Ysselsteyn. Het bericht dat ons in Canada een zoon is geboren, is onjuist en berust op een misverstand. Venray-Dorp Premiebetaling Zondag 21 Augustus van 1112 u ten huize van de Secretaris. Premie 1 pet. direct beschikbaar als eerste hypo theek. Adres bevragen bureau dezer Vegla inmaakgiazen m. dikke ring alle maten in voorraad, alsook platte ring en geslepen deksels. Alles wordt thuisbezorgd. Bel op tel. 713. Aanbevelend, F. W. HENDRIKS Langstraat 33b Te koop luxe merrieveulen 4 md. Kind. J. Giezen, Heikant C 279, Overloon. 15 jaar, voor hulp in de huishou ding in burgergezin. Adres bureau van dit blad. Steeds in voorraad alle Gras- en Klaverzaad mengsels voor blijvend grasland en kunstwei van de allerbeste kwaliteiten. Verheijen's Zaadhandel Leunen tel. 550. i Hengelsportartikelen Prachtige hengels in alle maten, Nylon, vishaken, snoekkoord, peil lood, schuiflood, botlood, loodhagel schepnetten, leefnetten, schepnet beugels en stokken, reepkoord, complete repen klaar voor uit te werpen, alle soorten dobbers en jennen, werpmolens, reels en reel- ïouders, prachtige werpdobbers en dikke vishennep. Zoekt uw voordeel Ziet de etalage. Beleefd aanbevelend F. W. HENDRIKS naast Esso pompstation, let op 't juiste adres Langstraat 33b tel. 713

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2