L\4LFA begint te draaien Eigen huis te duur? SPORT Dikwijls een sprong in het duister! Eerste II. Mis Pater Wijnhoven „Christelijke Moeders" op stap Weest voorachtig met voor in bos en hei! Film-agenda Zaterdag 20 Augustus 1955 No 33 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN "EEN RIJK BEZIT DRUK EN UITGAVE FIRIV.A VAN DEN MUNCKHOF WPRICRI AH VOOR VFNRAY RN nMRTRRKPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. S12 GIRO 150652 YV HCIVDL/iU V UUI\ V uil «H I Uil UIVIO i PRIJS PER KWARTAAL f 1.26 Bulten Venray f 1.45 De huizennood is groot. Iedere keer opnieuw wordt de Overheid met dat probleem geconfronteerd en iedere Raadsvergadering op nieuw praat men er over. De oplossing ligt in woningbouw hetzij van particulieren, hetzij van woningbouwverenigingen, of door de Overheid zelf. Nu zijn sommige mensen het wachten moe en besluiten dan maar grote offers te brengen om nu eindelijk eens een eigen „home" te kunnen betrekken. Want ze moeten maar afwachten of bij de woningen, die de woning bouwvereniging bouwt, er een voor hen bij is. Ze weten, dat met f 2500 eigen kapitaal de mogelijkheid tot eigen bouw bestaat. De meesten rekenen dan als volgt: Aanbestedingsprijs en grond f 16000,— Eigen geld 2500, f 13500, Subsidie van het Rijk 4000, Restant nog te fourneren f 9500,— Ze weten, dat de gemeente 60 pet van de aanbestedingsprijs als hypo theek verstrekt en kunnen dus voor het restant bedrag een hypotheek krijgen van de Gemeente, die in 30 jaar moet worden afgelost en ongeveer 5,5 pet rente en aflossing per jaar vraagt. Dat huis kost f 522,50 per jaar of ruim f 10 per week. Aangezien de normale woningwet woning ongeveer f 7,50 per week moet opbrengen aan de woning bouwvereniging is men dus, aldus de redenatie, in 30 jaar voor f 2,50 per week eigenaar van zijn huis. En daar gaat dan nog f 1000 vanaf omdat het Rijk 10 jaar lang f 100 bijdraagt. Inderdaad een simpele redenatie, die misschien enigen zou verlokken een eigen woning te gaan bouwen. Maar zo simpel is het nu direct vyeer niet. Want naast de f 522,50 per jaar, is er b.v. de waterleiding, de grond-, riool- en precariobelas- ting, is er het onderhoud en de af schrijvingen: stelt men op f 150 dan zal menig huiseigenaar mee warig lachen, omdat de praktijk heeft bewezen, dat het meer is, wil men zijn zaak goed onderhouden. Trouwens rekent men 6 pet van het geïnvesteerde kapitaal (f 16000 f 4000) dan komt men aan f720. Dan praten we nog niet over meubilering, stoffering, verdere in richting en hypotheek... Dit offer voor de woning moet in een redelijke verhouding staan tot het inkomen. Wil men conclu deren, dat de prijs, die men jaar lijks voor woonruimte betaalt, niet meer dan 15 tot 17 pet van het in komen mag bedragen, dan moet men f 4500 tot f 5000 per jaar ver dienen om een dergelijk huis te kunnen bewonen. Heeft men dit inkomen niet dan moet men dus bereid zijn een groter deel van zijn verdiensten aan offers voor het huis te be steden. Het komt er in vele ge vallen op neer, dat de bewoners van deze huizen zich dan op aller lei gebied moeten beperken om aan de hun opgelegde woninglasten te kunnen voldoen. Zij hebben deze lasten niet gewild, doch zij aan vaarden ze, omdat ze er door de maatschappelijke omstandigheden toe gedwongen worden. Door het feit, dat de meeste eigenaars van de nieuwe huizen zich diep in de hypothecaire en andere schulden moeten steken om tot aankoop van het huis te kunnen overgaan, nemen zij het risico van de waardedaling van deze huizen op zich. Mochten de prijzen van onroe rende goederen, de lonen etc. in de toekomst nog eens weer gaan dalen, dan worden de aangegane schulden tot een ondraaglijke last, waaraan men onmogelijk zal kunnen vol doen. Sprong in het duister Het mag thans zo zijn dat de naaste toekomst wijst op nog verdere verhoging van het loonpeil, de bouwkosten etc., dit is een prognose op korte termijn, terwijl de aankoop en schuldafwikkeling van een huis gebaseerd is op een lange termijn van vijfentwintig tot dertig jaar. En voor deze periode kan men de loop van de wereld conjunctuur niet voorzien. Velen doen dus met de aankoop van een woning een sprong in het duister en men kan niet genoeg een waar schuwende stem laten horen om hiermee de uiterste voorzichtigheid te betrachten. Intussen werpt het voorbeeld van het duur gekochte eigen huis nogmaals een schril licht op de tweeslachtige gedachtengang, die zich in Nederland openbaart. Bij honderden tegelijk trekken in het gehele land thans gezinnen in de nieuwe, dure woningen. Zij betalen van hun inkomen vrijwillig lasten, die 2 tot 3 maal zo hoog liggen als de gemiddelde huishuur van thans. Onhoudbaar Intussen vechten én een groot deel van ons volk én de regering voor een beheersing van het huur- en loonpeil. Gaat men zo door, dan zal men nog jaren moeten wachten voordat huren en prijzen van nieuwe en oude woningen elkaar naar ver houding enigszins benaderen. En dan is het onvermijdelijke gevolg dat de kosten van levensonderhoud voor bewoners van nieuwbouw geheel anders en veel hoger komen te liggen dan voor de huurders van oude percelen. Dit is een onhoudbare toestand. Het is hierom dat de overheid ge dwongen zal zijn de huur- en loon- knoop binnen korte termijn door te hakken en dan zal het resultaat zijn hogere huren en meer vrijheid bij de loonvorming. Dit probleem zal o.m. de K.V.P. zeer ernstig onder ogen dienen te zien. Op het industrieterrein aan de Maasheseweg wordt hard gewerkt, ook aan de uitbreiding van be staande industriehallen en de bouw van de nieuwe fabriek. Zo is men al bijna een jaar aan de gang met de enorme hal, die bestemd is voor de N.V. Metaal- warenfabriek INALFA, welke van uit Utrecht naar Venray zal komen. Hoewel de winter een spaak in het wiel heeft gestoken, kan men nu toch duidelijk zien, van welk een importantie deze fabrieksge bouwen worden. Aan de Maasheseweg zien we de grote ramen van de kantoren met de directie-vleugel, aan de weg langs het industrieterrein de vele deuren der magazijnen. Helder en groots verrijst daar een nieuwe fabriek, een der grootste, die na de oorlog in Venray zijn gebouwd. Terwijl daar metselaars, stuca- doors en schilders nog zijn aan de afwerking van deze hal, is daar Dinsdagmorgen zonder enige luid ruchtigheid of wat ook de eerste carburateur voor een oliestook- kachel kiaar gemaakt. De Inalfa is in Venray begonnen. Voordat alles in deze ruim 1100m2 grote industrieruimte klaar is, zullen we nog wel een klein jaartje verder zijn, maar het begin is gemaakt. Van de 40 Venrayers, die al een geruime tijd naar Utrecht zijn ge gaan, hebben er vorige week een aantal de boodschap gekregen, dat ze in Venray moesten gaan werken en mede dank zij hen, kwam Dins dagmorgen die carburateur klaar. Hij werd netjes op een nieuw rek gelegd en om 12 uur lagen er al een heel stelletje. Indeling Als we deze nieuwe fabrieks hal nu bekijken, dan krijgt men een indruk van de grote doelmatigheid, waarmede een en ander is opgezet. Een indruk, die nog verstevigd wordt," als men een kijkje mag nemen in de fabriek zelf. We zien dan, dat de grondstoffen via de magazijnen aan de weg over het industrieterrein, worden opge slagen, daar waar ze in de fabriek nodig zijn. Geen onnodig geloop en gesleep, daar, waar in het productie proces b.v. nippels nodig zijn, daar ter plaatse liggen ze in het magazijn. Vlak naast de magazijnen vinden we de mechanische afdeling, waar in de zware stampmachines en de automaten staan, waarin de bank en de stempelmakerij is onder gebracht, evenals de walserij. En verder is daar de bandgal- vaniseer-afdeling. In deze afdeling wordt dus van de grondstof het „naakte" product klaar gemaakt, dat dan verder wordt „aangekleed" in de galvanische af delingen, waarin naast de galva nische baden e.d. ook de lakinrich- ting en spuiterij, alsmede de plastic afdeling hun plaats hebben. Het product is dan klaar en be landt automatisch in de expeditie, die aan de andere kant van de fa briek ligt en waar de vrachtauto's maar hoeven voor te rijden om een en ander in te laden. Wat is nu dat een en ander? Dat is op de eerste plaats alle gordijnfournituren, daarnaast piano scharnieren. Fronten voor DAF vracht- en bestelwagens. (Wist U dat die „vogelvangers" worden ge noemd? Olieregelaars, voet-mixers met centrifuge, rijwielonderdelen, alsmede onderdelen voor oliekachels en dan nog honderden bijartikelen. Menselijke factor Uit bovenstaande beschrijving is het dus duidelijk, dat men hier een soort lijnproductie kent. En verschil lende mensen die anders misschien wel eens zouden willen kennis maken met de industrie, menen, dat lijn productie hetzelfde is als lopende- band-werk, zoiets van de gehele dag een schroef en steeds dezelfde schroef blijven vastdraaien. Niets is echter minder waar, Hier boven hebben we al verteld, hoeveel afdelingen er al zijn en bovendien zijn ook deze afdelingen weer onderverdeeld. Voor deze massa-productie zijn duizen-en-een bewerking nodig. Gaat iemand hier beginnen, dan is er ruime verscheidenheid van bezigheden. Van die verscheidenheid kan hij profiteren. Na enige tijd in een afdeling gewerkt te hebben, kan hij over naar een ander. Komt hij op een gegeven moment juist bij dat werk, wat hem het beste ligt, waar hij de meeste voldoening van heeft, dan kan hij daar blijven. Uit dit alles blijkt ook, dat een groot percentage ongeschoolden hier werk kan vinden. Men wordt immers opgeleid in de fabriek. Voor geschoolden liggen hogere posities in het vooruitzicht, want voldoet men als vakman, dan kan via avondcursussen en speciale opleiding in de fabriek het vak manschap worden vergroot. Men behoeft in deze fabriek ruim 20 pet. vakmensen, voor het overige kun nen ongeschoolden te werk worden gesteld. Het salaris ligt in de C.A.O. vast. Venrays aandeel Op het ogenblik werken veertig Venray ers in Utrecht, om daar reeds met het productie-proces op de hoogte te komen. Een deel daarvan blijft nu reeds in Venray. Dan komen er een 40-tal vakmen sen uit Utrecht mee naar Venray. Met hun gezinnen mee, zijn dat ongeveer 160 mensen. In totaal zullen dus 80 mensen direct begin nen, maar men- hoopt met de officiële ingebruikstelling, midden Lente 1956, dit aantal opgetrokken te hebben tot ruim 200 man. Dage lijks worden dan ook via Arbeids beurs en ook rechtstreeks al aan de fabriek mensen aangenomen, die ofwel in Venray ofwel in Utrecht te werk worden gesteld. De plannen voor de officiële verhuizing liggen klaar. Reeds nu is een deel der machines overge bracht, maar de grote hoop moet nog komen. Zo is het ook met grondstoffen en materiaal, waar van nu al een deel in de magazijnen ligt, maar het overgrote deel nog van Utrecht moet komen. Dat dit alles een grootse organi satie nodig heeft is duidelijk. De productie moet zo weinig mogelijk lijden en ook hier moet men zo min mogelijk stagnatie hebben. Een puzzle, waarmede de leiders van Inalfa hun handen vol hebben. Toch is men tevreden, dat nu al, terwijl er nog zo'n hoop aan de fabriek zelf gedaan moet worden, de productie ook in Venray op gang komt en men hoopt dat in de komende maanden steeds verder uit te breiden. Daarmede is de industrialisatie van onze gemeente weer een schrede verder gekomen en we mogen hopen en vertrouwen, dat Inalfa en Venray er beide in alle opzich ten beter van mogen worden. Maandag wapperden de vlaggen op de Stationsweg ter ere van de jonge priester Pater Dom Joannes Wijnhoven, die op het feest van O.L. Vrouw Hemelvaart in de St. Petrus Banden zijn eerste H. Mis zou opdragen. Tegen 10 uur formeerde zich een stoet, waarin naast de neomist zijn familieleden, bruidjes, Kerkkoor en Venray's Harmonie meetrokken naar de Grote Kerk. De kerkweg was feestelijk versierd en ook het hoogaltaar in de St. Petrus Banden was omringd door bloemen, palmen en kaarsen. Geassisteerd door Deken Loonen als presbyter-assistens, Pastoor Halmans uit Swolgen als diaken en zijn broeder Frater Gustaaf Wijnhoven als sub-diaken, met als can tores Pater Ubald Muskens en de Amerikaan Pater Dom Cecil Donahue, droeg Pater Dom Joannes Wijnhoven daar zijn plechtige eerste H. Mis op. Pastoor van Wijngaar den uit Mook hield de feestpredi katie, waarin hij wees op de grote betekenis van het leven en werken der Benediktijnerorde en daarnaast op de grootheid van het priester schap. Na de H. Mis werd de neomist in plechtige stoet wederom terug geleid naar het ouderlijk huis, dat door de buurt prachtig was ver sierd. Hier werd de jonge priester toegesproken door de heer J. v.d. Tillaart, die namens de buurt gelukwensen aanbood. De president van Venray's Harmonie de heer Laurensse bood zijn felicitaties aan namens de Venray se burgerij. Pater Joannes dankte voor de grote belangstelling en voor de vele hulp, die hij had mogen onder vinden bij zijn opgang naar het altaar. Na zijn priesterlijke zegen ge geven te hebben, werd in de ouder lijke woning een receptie gehouden, die door zeer velen werd bezocht. In de namiddag droeg de neomist een plechtig Lof op, terwijl hij Dinsdagmorgen een plechtige Hoog mis opdroeg in de Paterskerk. Hierbij werd hij geassisteerd door Pater Rector als presbyter-as sistens, Pater Ubald Muskens als diaken en Pater Dom Cecil als sub-diaken. Deze laatste is een studiegenoot van Pater Joannes uit het Benediktijner College te Rome. Donderdag kwam de Abt van het klooster Dormitio in Jerusalem, waar Pater Joannes o.a. heeft ge studeerd, op bezoek bij de neomist. Doordat hij elders had gepontifi ceerd op het feest van Maria Hemelvaart, was hij tot zijn spijt verhinderd de eerste H. Mis Maan dag bij te wonen. Ons jaarlijks uitstapje nadert! Donderdag 8 Sept. om 8 uur 's morgens vertrekken wij vanaf de Grote Markt. Naar gelang de deelname gaan we met één of meer bussen. Dit jaar gaan we niet zo heel ver van huis. We blijven in Brabant, doch een mooi en interessant pro gramma hebben we af te werken. We bezichtigen o.a. De Efteling. We gaan een museum binnen. Bezoeken de prachtige St Jan in Den Bosch en, we gebruiken ergens in een gezellig restaurant een eenvoudige maaltijd. De totale kosten aan deelname zijn f 10. Opgave moeten binnen zijn voor 1 September bij een van de bestuursleden: mevr. Bloemen, mevr. Pijls, of mevr. Janssen van Daal. We doen een beroep op de man nen, alles te doen hun vrouwen mogelijk te maken, dat zij die dag kunnen meegaan. Het Bestuur. In deze brandgevaarlijke tijd voor bos- en heidebranden rekent de Stichting Bosbrandbestrijding in Limburg het zich tot een plicht het publiek te wijzen op het grote gevaar voor bos- en heidebranden en de grote betekenis van ons toch al zo schaarse bosbezit. In onze tijd is het houtbezit niet alleen kostbaar voor de houtpro ductie, maar evenzeer voor het vacantie houdende publiek, dat telkenj are in aantal groeit. Vandaar de grote recreatieve betekenis van het bosbezit. Niet altijd beseft echter de arge loze wandelaar in onze bossen deze grote betekenis en het grootste gedeelte van de bosbranden is dan ook te wijten aan onvoorzichtig heid met vuur, vooral het achte loos wegwerpen van cigaretten- peukjes is vaak de oorzaak van brand. Gooi deze dus nooit weg zonder te doven en stamp ze dan nog in de grond. Stook ook geen vuur in of nabij de bossen. En zo U het begin van brand mocht ontdekken waarschuw dan onmiddellijk het gemeente bestuur, brandweer of politie. Tracht het vuur reeds te blussen en help de brandweer bij de blus- singsvverkzaamheden. Ook de ouders worden verzocht toe te zien dat hun kinderen als ze de bossen intrekken geen lucifers bij zich hebben. Want wist U, dat verleden jaar in Limburg nog 275 ha bos en hei door brand is verloren gegaan. Afgezien nog van de materiële schade werden hier door de recreatiemogelijkheden ernstig aangetast. De Stichting Bosbrandbestrijding in Limburg doet dan ook een dringend beroep op Uw mede werking om in bos en hei de uiterste voorzichtigheid te betrach ten met vuur. U bewijst U zelf en andere vacantiegangers een grote dienst VOEDSELBUREAU VENRAY Henseniusplein 7 Tel. 416 Bekendmaking Prijstoeslag rogge 1955. De toege zonden contractformulieren voor roggetoeslag oogst 1955, moeten eind Augustus na ondertekening, bij de bureauhouder wederom zijn ingeleverd. Ook na contractering met het A.V.A. kan elke teler aan de rogge een bestemming geven zoals hijzelf verkiest, normaal verkopen of in eigen bedrijf vervoederen. Voor het inleveren der formu lieren kan men terecht op het P.B.H.- kantoor elke voormiddag van 9 tot 12 uur. In verband met de drukke oogst- werkzaaraheden kan men het best per post het formulier Inzenden in gesloten enveloppe met postzegel volgens brieftarief, geadresseerd aan H. Emonts, Postbus 25, Venray. Wij hopen, dat alle formulieren tijdig worden ingeleverd, opdat straks geen enkele teler door eigen nalatigheid deze toeslag, welke voor oogst 1954 toch vrij behoorlijk was, voor het jaar 1955 zal behoeven te missen. De P.B.H. H. EMONTS Haat Na de successen met „HighNoon" en Shane" opnieuw een Western met goede kwaliteiten. Een energiek pionier heeft "zich opgewerkt tot een rijk ranch- bezitter. Hij is het type van de dic tator, met een eigen rechtsgevoel, nog gebaseerd op de wetten van de prairie. Een conflict met ztfn zoons bezorgt hem allerlei moeilijkheden en is oorzaak van zijn vroegtijdige en tragische dood. Zijn jongste zoon, uit zijn tweede huwelijk met een Indiaadse prinses, boet voor een onbesuisde daad van zijn vader met een gevangenisstraf. Eenmaal vrij wil hij zich wreken, maar wordt door zijn moeder daarvan terug gehouden. In deze film heef t Edward Dmy trijk met zuiver gevoel gebruik gemaakt van enkele mogelijkheden van de Cinemascope. Het weidse landschap speelt herhaaldelijk een dramatische rol van betekenis. De gebruikelijke Wild-west elementen als schieten, vechten en achtervolgen worden be heerst, verantwoord en aanvaard baar gehanteerd. Een interessante Intrigue, goed behandeld tegen een belangwek kende sociale achtergrond en ge plaatst in een boeiende omgeving. Kortom: een goede Western met opvallende kwaliteiten. Boven 14 jaar. De Schat van de Gouden Condor Een door zijn oom miskende Franse markies moet als lijfeigene vluchten voor zijn hals en komt in gezelschap van een Schot in Guate mala terecht, Daar ligt een schat van de Maya's begraven, die na enige verwikkelingen gevonden wordt, en de edelman in staatstelt zijn naam te zuiveren en al die democratische rechten op zijn land goed in te voeren, waarvan hij in een rechtszaal in vloeiend Ameri kaans getuigt. Deze film biedt een gezellig avon turenverhaal in de trant van een onderhoudend jongensboek. De edel moedigheid van de hoofdfiguur doet sympathiek aan. De hele film draagt de kenmerken van zeer ver zorgd routine-werk. Boven 14 jaar. Concours-hippique Op het Bondsconcours van de Limburgse Landelijke Ruiterbond, dat Zondag i.l. in het sportpark te Baarlo werd gehouden, werden de ruiters van Leunen in het num mer dressuur achttallen licht, eerste. De Castenrayse ruiters werden in het nummer dressuur achttallen zwaar 5e, op de voet gevolgd door Ysselsteyn, dat 6e werd. F. v.d. Weyer uit Ysselsteyn, leverde goed werk met zijn paard Swift, door bij de individuele dres suur zwaar 6e te worden. J. Lucas- sen van de Leunse ruiters werd 2e bij het nummer dressuur middel en wist bij springen de le prijs te behalen. Wandeltocht Servio Begunstigd door goed weer, heb ben ruim 400 wandelaars deelge nomen aan de wandeltocht, welke was uitgeschreven door de Wandel club „Servio" van Huize Servatius. Via de bossen van Geijsteren kregen de tippelaars een pracht parcours af te leggen, dat rijk aan natuurschoon is. De jury, welke bestond uit de heren Timmermans, v. Eyk, Hoede- makers en Ruyten hadden het niet licht bij hun beoordeling. Tenslotte kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: JUNIOREN: 1. Don Bosco, Venlo 85 pnt. 2. Spes uit Venlo 73 pnt. SENIOREN: 1. Maurits, Geleen 92 pt.; 2. Rode Kruis, Maastricht 91 pt.; Ons Ge noegen, Schaik 85 pt.; 4. B. B. Tegelen 75 pt-; 5. Spes, Venlo 74 pt. 6. Vrijbuiters, Schaik 73 pt. Door Vader Overste en het Be stuur van Huize Servatius werd het défilé der wandelaars afgeno men. Athletiek Op de kring athletiekdag te Wel- lerlooi, welkeZondag werd gehouden werd bij de junioren bij hoog- en verspringen, P. v. Els Wanssum2e en :<le bij de 100 m en 400 m. Bij dit laatste nummer werdP. vd. Ven 3e. Hij werd 2e bij de 1500 mloop. Wanssum werd 3e bij de 4 x 100 m estafette en le in de totaal-klassl- ficatie. Trouwens, dat gebeurde ook bij de senioren. Daar waren verder nog de volgende individuele uit slagen: Kogelstoten: 1. H. vd. Ven en 3. G. Vollenberg, Wanssum. Ver-springen: 1. Fr. Lenssen, Wanssum. 400 m-loop: 2. G. Volleberg, Wanssum. 5000 m veldloop; Jac. v. d. Ven, Wanssum. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Solré 1 2 39 H. v. Ass, 3 12 16 45 56 J. Verstegen, 4 13 P. Strijbos, 5 Coop- mans, 6 G. v. Dijck, 718 Crooymans, 8 15 24 53 E. Vermeulen, 9 49 v.d. Laar, 10 G. Janssen O., 1117 P. en J. Hendriks. 14 42 50 51M. v. Houdt, 19 31 A. de Riet, 20 Kelders, 21 43 54 Smits-Voesten, 22 J. Boom Zn. 23 A. Sijbers, 25 H. Peters, 26 37 40 45 48 H. Arts Zn., 27 J. Kusters, 28 Manders, 29 30 33 34 35 36 A. Willems, 35 v. d. Munckhof, 38 P. Kersten, 44 Kessels, 46 47 Thijssen, 52 Tonen. Wedvlucht Noyon, 302 km. 1 38 48 W. Thijssen, 2 3 9 14 19 28 42 43 J. Verstegen, 4 20 37 40 Arts en Zn., 5 J. Kusters, 6 7 27 Poels, 8 12 36 39 45 H. v. Ass, 1017 Coop- mans, 11 St. B., 13 24 P. Strijbos, 15 29 41 de Riet, 16 18 v.d. Munck hof, 21 G. Janssen O., 22 25 31 34 G. Janssen H., 23 de Lauw, 26 Jac Verstegen, 30 33 Lormans, 32 Kou semakers, 35 Kersten, 44 Ouden hoven, 46 Tonen, 47 Bertrams. Hedenavond inkorven voor de laatste africhtingsvlucht. Men kan de duiven ook op prijs zetten, dit staat vrij. Uw duiven niet in form Met HERMANS voer vliegen ze weer enorm! Hermans, Graanhandel, Leunen. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter ken nis van belanghebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente een voorstel te doen tot- het onttrekken aan het openbaar verkeer van a. het gedeelte van de Bakelse dijk, welke voorkomt in de wegenlegger dezer gemeente onder no. 62, voorzover gelegen ten noorden van de percelen kadastraal bekend gemeente Venray, sectie H nos. 1718, 2486, 2490, 2521 en 2529, welk ge deelte zelve In het kadaster is opgenomen als sectie H no. 2531; en b. de Hazenhutseweg, voorkomen de in de wegenlegger dezer gemeente onder no. 4 voor zover gelegen op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie H nummer 2535. Belanghebbenden worden tot drie weken na heden in de gelegenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen ter gemeente-secretarie, afdeling I en hunnen bezwaren daartegen bij de gemeenteraad in te dienen. Venray, 10 Augustus 1955. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op 28 Juli 1955 is inge komen een verzoek van Ide Min, wonende te Venray, Grotestraat 1 om een verlof B voor het linker voor ver trek, groot 18 m2 van het pand Grotestraat 1. Binnen twee weken na de dag tekening van deze bekendmaking kan eenieder tegen het verlenen van het verlof schrif telijk bezwaren bij het gemeentebestuur indienen. Venray, 10 Augustus 1955. Burgemeester en Weth. voornoemd, P. PUBBEN, loco-Burgem. H. VORST, Secretaris De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis dat het door de raad dier gemeente bij zijn besluit van 23 Juni 1954, no. 398 vastgestelde partieel plan van uitbreiding, aanwijzende de bestemming in onderdelen voor de kern Veulen, met de daarbij be horende bebouwingsvoorschriften, door Ged. Staten van Limburg is goedgekeurd bij hun besluit van II Juli 1955, le afdeling, no. B 4662. Het goedgekeurde plan ligt in uitvoerige kaarten ter gemeente secretarie, afdeling I voor eenieder kosteloos ter inzage. Venray, 13 Augustus 1955. De Burgemeester voornoemd, P. PUBBEN, loco-Burgem. Professie-feest Maandag werd in het Ursulinen- klooster te Driebergen het zilveren professie-feest gevierd van Mère Judith (Mej. Corn. Min). Mère Judith is verschillende jaren werk zaam geweest in Indlë, waar zij o.a. verbonden was aan het onder wijs. Zij was daar ook Provinciale Overste der Orde. Thans is zij in Rome werkzaam als probanisten- moeder, die o.m. de opleiding der Zusters Ursulinen verzorgt. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1