„Koningin Williclmina Fonds" en kankerbestrijding Fanfare ,St. Marina' te Leunen viert het 35-jarig bestaan. Film-agenda Kerkelijke Diensten. EERSTE H. MIS. Maandag, feestdag van Maria Hemelvaart zal in de Parochiekerk van St Petrus Banden de Z.Eerw. Pater Dom. Joannes Wijnhoven van dc Orde der Benedictijnen, zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. Dinsdag om half 8 zal de neomist in de Paterskerk een plechtige H. Mis opdragen. Dc buurt op de Stationsweg is reeds dagen lang in de weer om de versiering van het ouderlijk huis in orde te brengen. Pater Dom. Joannes Wijnhoven trad in de Orde der Benedictijnen in 1947 en studeerde te Oosterhout, Egmond, Jerusalem en Rome. Hij werd op 24 Juli j.l. in de Kathedraal te Utrecht tot priester gewijd door de Aartsbisschop-Co adjutor Mgr Alfrink. Na een kort verblijf alhier hoopt Z.Ew. met een speciale opdracht voor zijne Orde naar Noord-Ameri ka te vertrekken. Benoemingen Paters Franciscanen Behalve degardiaansbenocmingen welke wij reeds vorige week heb ben geplaatst, zijn er hier nog enkele: Pater Ezechiël v.d. Helm, werd benoemd tot pastoor te Delft (St Jozef). Hij was indertijd rector van het Gymnasium I.C. Tot Pastoor in Den Haag (Sint Pascalls) werd benoemd Pater Dr. Wolfgang Schmltz, indertijd kape laan te Venray. Tot gardlaan in nieuwe Niedorp, werd benoemd Pater Edelbertus Ilazebroek, Indertijd leraar aan het Gymnasium alhier. Aanbesteding Woensdag werd onder architect Bolderik onderhands aanbesteedde bouw van een woning aandeJuliana- singel t.b.v. de heer Ruyten. M. Linskens, Bl'wijck f 53.429, Gebr. Janssen, Venray 52.250,— Op 15 Augustus uitstapje Missie-zelatricen. De zelatricen van de Pauselijke Missie-genootschappen worden a.s. Maandag 15 Augustus om kwart voor 1 verwacht op het plein voor de Paterskerk, om het beloofde uit stapje naar Steyl te maken, 's Mor gens al vertrekken ging niet. Men moet zorgen voor een fiets met goede banden, en voor boter hammen omdat we pas ongeveer 9 uur terugkomen. Dus allen om kwart voor 1 present. Patronaat Wegens kermis alleen Zaterdag avond patronaat. Contributie Zater dagavond meenemen. Rectificatie Vorige week meldden wij, dat in Merselo een zoon met zijn vader ruzie kreeg bij het maaien van rogge. Nu is gebleken, dat de vader betrokken was in een familietwist, waarbij de zoon hem te hulp kwam. GESLAAGD Voor het eerste gedeelte van het notarieel examen slaagde in Den Haag, de heer Chr. van Haaren uit Venray. Te Grubbenvorst slaagde op het Pensionaat „La Providence" Maria Asselberghs te Smakt en D. van Baar te Venray voor het MULO- diploma A. Voor het Middenstandsdiploma slaagden te Venlo de dames M. Wismans te Leunen en M. Beijnen benevens de heren M. Loenen, Leu nen, W. Drabbels, Castenray, M. Rongen, Oirlo, J. van Meijel, Mer selo, H. Sijbers, J. van Opbergen, L. Seuren, H. Aerts en J. de la Roy uit Venray. De geslaagden genoten hun op leiding bij den heer Frans van Opbergen. In ons land, dat het laagste sterf tecijfer van de wereld bezit, zijn toch nog achttien van de honderd sterfgevallen te wijten aan Kanker, d.w.z. ongeveer 14.000 per jaar. Het valt dus niet te verwonderen, dat Kanker overal zo de belang stelling trekt. Wanneer de dokter in een be paald geval de aanwezigheid van de gevreesde ziekte heeft vastge steld, beschouwen velen dit als het vellen van een doodvonnis. Dit laatste is zeker niet gerechtvaar digd. Vijftig jaar geleden wekte het woord Tering gelijksoortige gevoe lens. Tegenwoordig heeft de moder ne naam hiervoor, Tuberculose, dit schrikbeeld grotendeels verloren. Op het ogenblik begint het reeds een probleem te worden, \vat men in de toekomst met de overtollige sanatoria zal gaan doen. Weliswaar is de genezingskans van Kanker nu nog kleiner dan die van Tuberculose, doch deze is verre van nul. Als Kanker vroegtijdig wordt herkend, is deze ziekte vaak vlugger en beter te genezen dan Tuberculose. Over de gehele wereld wordt dag en nacht gewerkt aan de bestrijding en het voorkomen van Kanker. Steeds weer worden er vorde ringen gemaakt en iedere stap brengt ons nader tot de dag, waar op de uiteindelijke oplossing van het Kankerprobleem bereikt zal zijn. Dit grote werk kost echter enorm veel geld. In 1949 werd in ons land het „Koningin Wilhelmina Fonds" op gericht, dat zich ten doel stelt, de nodige gelden bijeen te brengen om de Kankerbestrijding in ons land finantieel te steunen. Men tracht dit doel te bereiken, door het wer ven van leden, het houden van een jaarlijkse collecte en het vragen van giften aan particulieren en in stellingen. Jaarlijks wordt hiervan 1,5 mil- lioen gulden besteed en alleen al hier in het Zuiden, werd b.v. grote financiële steun verleend bij de op richting van een speciaal centrum voor Kankeronderzoek aan de R.K. Universiteit van Nijmegen, terwijl ook o.a. sub-cenlra voor onderzoek en behandeling werden Ingericht in Maastricht en Eindhoven. Over enkele dagen zal ook op U, in Venray, een beroep gedaan wor den, om actief deel te nemen aan de bestrijding van deze. voor ons gehele volk, zo belangrijke ziekte. Vele vormen van Kanker zijn te voorkomen. Vele vormen van Kan ker zijn te genezen. Dit geeft het recht, om te vertrouwen, dat eens de Kanker als volksziekte geheel zal zijn uit te roeien. Steunt daarom allen de inzame lingsactie van het „Koningin Wil helmina Fonds" en de Postzegel actie, welke 15 Augustus begint. B.M.L. Stijns, Voorzitter afd. Venray. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Solré 186 km. 1 10 18 42 45 69 70 82 J. Verstegen, 2 6 7 55 81 A. Willems, 3 20 40 51 P. Strijbos, 4 39 61 70 80 G. Philip- sen, 5 50 Boom Zn., 8 25 57 M. Poels, 9 24 52 62 84 P. en J, Hendriks, 11 19 59 Servio, 12 31 72 H. v.Ass, 13 22 Thijssen, 14 46 83 J. Kusters, 15 26 27 34 35 44 A. Arts Zn., 16 J. v. Houdt, 17 63 73 Lormans, 21 J. Gommans, 23 v. Leuken, 28 60 G. Janssen H., 29 J.W. Hendriks, 30 Jos Vermeulen, 32 49 67 Jac Ver stegen, 33 J. Janssen en Zn., 36 85 SG Joh. Janssen, 37 Kersten, 38 de Riet, 41 Manders, 43 M. Hendriks, 47 74 L. Coopmans, 48 64 E. Ver meulen, 53 76 G. Janssen O., 54 A. Sijbers, 56 Vercauteren, 58 L.This- sen V, 65 Lucassen, 68 v.d. Broek, 71 Tonen, 75 77 St. B., 79 Siebers. 87 Kelders. Provinciaal kampioenschap Jonge Boeren en Tuinders Zondag werden in Panningen de Prov. Kampioenschappen van de Limburgse Jonge Boeren en Tuin ders gehouden. De regen van die dag heeft veel van de fleur van deze onderlinge wedstrijden bedorven, maar wel werd er veel moois te zien gegeven door de verschillende sportvereni gingen der L.L.T.B. Zowel Leunen als KeiperOler hadden hetzelfde aantal hoogste punten en dus wer den beide kampioen. Blijkt hieruit al, dat onze Ven- rayse afdelingen geen slecht figuur sloegen, ook onderstaande uitslagen bevestigen dat nog eens. Merselo werd 5e, Veulen 7e en Heide 8e. Bij de afdelingsoefeningen werd Heide 2e, Leunen 5e en Merselo 6e. Ook in Pyramidebouw was Heide vooraan. Het werd 4e en Leunen 6e. De discipline was bij de Heide zo danig, dat het 2e werd, Leunen 6e, Merselo 7e en Veulen 10e. M. Cleven Veulen, werd le bij 1500 m hard lopen, terwijl op de 100 m P. van Osch Heide le werd. G. v. Kempen uit Leunen werd 4e. Bij verspringen werd A. v. Osch, Heide no. 1 en 7. Martens Leunen 3e. De kring Ven ray wist de le prijs te behalen bij de kringestafette. De dames van Leunen gaven op deze dag een demonstratie van muziek- en stokoefeningen welke bij het publiek zeer in de smaak vielen. BIJ HET AFSCHEID VAN PATER GARDIAAN Pater Juniperis, de scheidende gardiaan, kan terugzien op zes jaren leiderschap in Venray. De buiten wereld merkt weinig van wat ge beurt achter de grote klooster muren, kan dus moeilijk oordelen over de kwaliteiten van een gar diaan als hoofd der Paters. Dat de scheidende gardiaan toch een grote indruk zal achterlaten in Venray komt dan ook voornamelijk door zijn werken en streven om de Paterskerk zoveel mogelijk te ver fraaien en nog beter aan haar doel te laten beantwoorden. Onder zijn leiding werden niet alleen de kruiswegstaties uitge voerd, die als geschenk van de Ven- rayse Gemeenschap bij het Eeuw feest der Paters geschonken waren, maar werden nog meerversieringen en verbeteringen aangebracht. We denken dan allereerst aan'de muurschildering van Broeder Kos- mosin de Portiuncla-kapel, de Com muniebank, volgens ontwerp van Pater Rats, de muurschilderingen achter de zijaltaren, de gebrand schilderde ramen in het Koor en achter in de kerk, de verbetering van de Antoniuskapel, de verwij dering van de luchtbrug en tenslotte de vervanging van de stoelen door de banken. Toen men zyn 25-jarig priester feest wilde vieren en hem een cadeau aan wou bieden, wilde hij eerst daarvan niet weten, maar koos dan twee nieuwe beelden, die P. v. Dongen maakte. Nieuwe paramenten werden aan geschaft, de Indeling van de Zon dagsdiensten werden aangepast aan de behoeften van het publiek, de kerkelijke feesten werden met grote luister gevierd, waarbij de gelovi gen intensief werden betrokken, de Antoniusverering werd aangewak kerd, de volkszang bevorderd en meer begrip en inhoud gegeven aan het bijwonen der H. Mis, door de organisatie van misweken en het gezamenlijk antwoorden. En daarmede hebben we slechts een klein gedeelte van zijn werken en streven belicht. Als biechtvader zullen velen hem node missen, vele activiteiten en acties werden door hem gesteund en geleid en men deed nooit tevergeefs een beroep op zijn medewerking voor allerlei doeleinden.** Zijn aandeel in de tot standko- ming van de parochiesplitsing zal wel niet bekend worden, maar dat velen in hem de eerste rector heb ben verwacht, daaruit blijkt wel 11 Jubilarissen zullen dan ook worden gehuldigd. De Fanfare „St Catharina" te Leunen zal op 13, 14 en 15 Aug. a.s. haar zevende lustrum op fees telijke wijze met een groot Tuin feest. een Fancy-fair en met een loterij vieren. Tevens zullen 10 leden tijdens deze feestdagen het feit herdenken, dat zij allen vanaf de oprichting lid zijn, nl. de heren G. Jenniskens, H. Voermans, G. de Mulder, L. en J. Weijs, H. en J. Reintjes, A.Loo- nen en G. Koonings, terwijl de oprichter en huidige voorzitter, P. J. Weijs evenals M. Michels in de bloemen zal worden gezet. Zaterdag 13 Aug. zal Venray's Harmonie het tuinfeest openen met een concert in de tent, die voor het Patronaat zal worden opge bouwd. Het Patronaat zal dienst doen voor de Fancy-fair enz. Verschillende vocale en instru mentale verenigingen uit Venray en de Kerkdorpen hebben reeds toegezegd aan het tuinfeest deel te nemen. Ook zullen verschillen de gezelschappen buiten de gemeen te naar Leunen komen, o.a. Tien- ray's Fanfare, HorstAmerika en de Meterik. GESCHIEDENIS. Het was in de herfst van 1919 dat o.a. door Pastoor Nabben, thans rustend te Maasbree, moeite werd gedaan om in Leunen een muziek gezelschap op te richten. Er werd een rondgang gehouden, er werd gestudeerd in muziek en de giften kwamen zo talrijk binnen, dat op 1 Aug. 1920 de officiële op richting kon plaats hebben van een Fanfare, die de naam kreeg van de bijzondere Beschermster en Pa trones van Leunen: „St Catharina". Tot Voorzitter werd gekozen de heer M. Derks z.g., terwijl de heer P. Schols z.g. uit Venray voorlopig het Directeurschap op zich nam. Deze deed alle moeite om het muzikale peil hoger op te voeren en na de eerste beginselen en de handgrepen ingestudeerd te hebben trok hij zich terug en tot Direc teur werd toen benoemd de heer H. Janssen z.g. te Leunen. Ook deze was steeds vol ijver en heeft al het mogelijke gedaan voor de Fanfare vooruit te bren gen. Om hem in deze zware taak bij te staan en te hulp te komen, besloot het bestuur een instructeur te benoemen. Deze werd gevonden in de heer C. Dietz z.g. te Tienray. Onder diens leiding ging de Fan fare met rasse schreden voorwaarts. En zo besloot men in 1924 deel te nemen aan het concours te Linne, waar men zou uitkomen in de 4e afdeling. Ondanks alle inspanningen moest men zich tevreden stellen met een 2e prijs. Men liet zich hierdoor echter niet ontmoedigen en reeds het jaar daarop (1925) werd deelgenomen aan het concours te Tegelen 3e afd., doch wederom kon men het niet verder brengen dan een 2e prijs. Zo verliepen verschillende jaren zonder veel opzienbarende bijzonder heden. De fanfare stond steeds klaar om bij feestelijkheden de nodige luister te brengen, zodat men geen feest, zowel Kerkelijk als wereldlijk, meer kon voorstellen, zonder dat hierbij de muziek der Leunse fanfare gehoord werden. Hierbij groeide als vanzelf ook de belangstelling en sympathie van de Inwoners van Leunen voor het gezelschap. In het jaar 1931 leed de Fanfare een groot verlies. In Augustus van dat jaar overleed haar Instructeur de heer C. Dietz. Door zijn eenvoud en zijn prettige omgang met de leden, had hij aller harten gewonnen en zijn heengaan werd dan ook ten zeerste betreurd. Dit verlies werd echter goed ge maakt, want in December reeds van dat jaar verklaarde Jan Dietz uit Eindhoven, zich bereid zijn vader op te volgen als Instructeur. Onder leiding van deze kundige en bekwame dirigent ging de Fan fare haar glorie-periode tegemoet. Hard werd er gewerkt en gestu deerd en het muzikale peil werd tot grote hoogte opgevoerd. In 1935 werd besloten deel te nemen aan het concours te Venray, dat door Venrays Harmonie was uitgeschreven en hier kwam men uit in de 3eafd. Het resultaat voor alle moeite was een eerste prijs met lof der jury. Aangemoedigd door dit grote succes besloot men op deze inge slagen weg door te gaan en in 1936 werd deelgenomen aan het concours te Heythuizen in de 2e afdeling en weer werd er een le prijs behaald. Het jaar daarop waagde men zich in de le afd. op het concours te Heel en het succes was weer een le prijs. De inwoners van Leunen lieten zich bij deze gelegenheid niet onbetuigd. In 1938 werd besloten deel te nemen aan het concours te Thorn in de afd. Uitmuntendheid. Hard werd er gerepeteerd om het succes te verzekeren. Dit bleef clan ook niet uit, want met een le prijs keerde St Catharina naar Leunen terug. In deze jaren werden er nog verschillene ere-prijzen behaald, terwijl de Directeur verschillende Directeurs-prijzen bemachtigde. Toen kwam de oorlog en met de oorlog een periode van gedwongen rust. De ergste slag die de Fanfare trof was wel de evacuatie, want na de terugkomst bleek, dat bijna alle instrumenten waren verdwenen of onherstelbaar beschadigd. Toch toog men vol moed aan het werk en door de medewerking van geheel Leunen werden alle moei lijkheden overwonnen. De Fanfare was weer spoedig in staat feesten op te luisteren en zodoende de stemming te verhogen. Tot direc teur werd toen benoemd de heer E. Dietz, die reeds jaren lid was van St. Catharina. Onder zijn leiding gaat de Fanfare thans weer een tijdperk van vooruitgang en opbloei tegemoet. Na de bevrijding werd eveneens aan verschillende concoursen deel genomen en wel in 1946 te Asten alwaar men een eerste prijs be haalde. Op het federatief muziekconcours te Geldrop in 1948 werd een tweede prijs behaald in de eerste afdeling en te Winsen eerste afdeling eerste prijs. Op de Limburgse Federatieve Muziekconcoursen behaalde Leunen vervolgens: Berg ad. Maas derde afdeling eerste prijs (1951), Mont- foort derde afdeling eerste prijs met tweede ere-prijs (1952), Echt tweede afdeling eerste prijs en derde ere-prijs (1953), Stein tweede afdeling eerste prijs met promotie naar de eerste afdeling plus het hoogste aantal punten van geheel het concours afd. Fanfares (1954). Men ontving hierdoor de medaille geschonken door Prins Bernhard. In 1955 te Linne eerste afd. eerste prijs en tweede ere-prijs (beker). Dit is in het kort samen genomen het wel en wee van het thans jubilerende gezelschap. Leunen's Fanfare mag met voldoening terug zien op deze eerste 35 jaar. Moge het tuinfeest een aangename herin nering achterlaten, ook van hoog staand muzikaal genot. Mensen zoals jij en ik (Die Letzte Briicke) Deze film van Helmut Kautner speelt in de afgelopen oorlog en houdt zich bezig met de lotgevallen van een vrouwelijke arts van het Duitse leger, die in handen valt van een troep Zuid-Slavische rode partisanen. De partisanen zitten dringend verlegen om medische hulp, hun vele gewonden moeten geholpen worden en de Duitse dokter wordt geprest dit te doen. Aanvankelijk staat het haar tegen de vijand te moeten helpen, maar door haar omgang met de mensen komt zij tot het besef, dat aan weerszijden van de frontlijnen de zelfde mensen wonen. Daarna weigert zij een vlucht- kans om het nodige serum aan de partisanen te bezorgen en valt ten slotte zelf als slachtoffer. Zeer sfeervolle en poëtische film. Het enige wat men er op aan zou kunnen merken is, dat het wat te veel „bedacht" is. Maar het thema is belangwekkend en menselijk waardevol, terwijl de vormgeving doorlopend het talent van de ma ker demonstreert. Enig voorbehoud t.a.v. al te jeugdige toeschouwers is gewenst. Overigens een edele en zuiver gestelde film. Boven 14 jaar. hoe men zijn activiteit en leider schap wist te waarderen. Een waar dering, die ook bleek, bij zijn ern stige ziekte. De beste wensen van de Ven- rayse bevolking vergezelle deze Franciscaan naar zijn nieuwe stand plaats. Venrayse drieling ten doop. Donderdag a.s. om 2 uur n.m. zal in de Parochiekerk van St. Petrus Banden de Venrayse drieling: Al- bert, Martin en;Thea van den Broek gedoopt worden. Dat betekent dan meteen een af scheid van het ziekenhuis, waar de kleintjes voortdurend onder con trole hebben gestaan. Nu gebleken is, dat zij zich normaal ontwikkelen en goed gezond zijn, gaan ze naar hun ouders. De doopplechtigheid zal o.m. wor den bijgewoond door de Heer en Mevrouw Janssen-Westen. Kermis Venray De kermis in Venray loopt op een einde al hebben we Maandag een extra dag er bij, nu de exploitanten besloten hebben om ook die dag hun vermakelijkheden open testellen. Hadden we in het begin slecht weer zelfs zo, dat de processie moest worden afgelast Woensdag kregen we echt kermisweer. Al was ogenschijnlijk de drukte niet zo groot als andere jaren, toch hebben de verschillendekermis-exploitanten de danstenten en caféhouders niet te klagen, want doorlopend waren alle gelegenheden goed tot zeer goed bezet. Mede door het soepele optreden van de politie verliep een en ander zonder wanklank. Openbare bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 15 Augustus a.s. kermis kan worden gehouden. De openbare kermisvermakelijk heden mogen geopend zijn tot 24 uur. Het sluitingsuur voor de drank- lokaliteiten, gelegen in de kom van Venray, is bepaald op des nachts half een. Het geven van muziek in de dranklokaliteiten moet worden be ëindigd om 24 uur. Er mag geen gelegenheid tot dansen worden gegeven. Venray, 12 Augustus 1955. Burgemeester en Weth. voornoemd, P. PUBBEN, loco-Burgem. H. VORST, Secretaris 14 t.m. 20 Augustus PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapl. KEIJZERS 11e Zondag na Pinksteren: 6 uur lm parochianen; 7 u. lm Jan v.d. Goor, best. door metaalbewerkers- bond; 8 u. lm Johanna vd.Tillaart- Heijkans; 9u. kindermis H. de Bruijn en echtg.; 10 u. hoogmis dankbaarh. (R); geen kinderlof; vandaag dele der 9 Zondagen ter eren; 7 u. rozen hoedje en lof vd. H. Gerardus. Maandag: feest van Maria ten Hemelopneming, verplichte feest dag; 6 u. lm Wilhelmina v. Meijel; 7 u. lm Bernard Hendriks; 8 u. lm parochianen; 9 u. kindermis Gerard Stevens; 10 uur PI. Eerste H. Mis door Pater J. Wijnhoven O. S.B.; 9.30 wordt de neomist aan zijn woning afgehaald; 5 u. pl. lof. Dinsdag: H. Joachim; 6.45lm Piet en Jean Tacken; 7.30 lm Antoon Rutten; 8.15 gest. jaard. Z.E. Heer Henricus Rongen(3H); 9.30 pl. hu- welijksmisv. bruidspaar Dlependaal- vd. Bereken. Deze week vanaf Dins dag iedere dag om 9 u. leesmis in verband met 'tkinder-vacantiewerk. Woensdag: H. Hyacinthus; 6.45 lm Pauline Wijnhoven—Janssen, best. door buurt; 7.30 lm Jean Muis en zoons Johan en Albert en overl. fam.; 8.15 gest. jaard. Antoon van Rijswijk, echtg. en kinderen 1H 9.30 pl. huwelijksmis v. bruidspaar StegemansJacobs. Donderdag: H. Mis van Octaaf; 6.45 lm Maria HoubaHenzen; 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jaard. Johanna Grutters, Hen drik vd Wildenberg en kinderen 2 ld. Vrijdag: H. Joannes Eudes; 6.45 lm overl. fam. Rous; 7.30 lm Piet Sanders; 8.15 gest. jaard. Egbert, Hendrik, Gertr., Maria vd Berg(3kl.) Zaterdag: H. Bernardus; 6.450.L. Vrouwhoogmis; 7.30 lm zek. int.; 8.15 gest. jaard. In 't Groenewolt en echtg. Johanna v. Valkenburg (2kl.); 7 u.Marialof en rozenhoedje. Veltum. Dinsdag feest v.d. H. Rochus: 7 u. lm; 9 u. hoogmis met preek. Feest van St. Rochus te Veltum Dinsdag 16 Augustus is de feest dag van de H. Rochus, patroon tegen besmettelijke ziekten. De H. Rochus wordt voor Venray en om geving vereerd in de kapel te Vel tum. In Veltum is op die dag een H. Mis om 7 uur en om 9 uur is er een Hoogmis met preek. Na de H. Missen wordt de relekwie van de H. Rochus vereerd. Wij sporen de vereerders van St. Rochus aan om, zoals vroeger, in grote getalen deze H. Missen t.e.v. St. Rochus in Veltum bij te wonen en zijn voorspraak in te roepen. Meer dan ooit hebben wij de hulp van deze machtige volksheilige nodig nu de mensheid aanhoudend door grote rampen bedreigd wordt. Zoals de plannen nu zijn zal bin nen zeer afzienbare tijd de kapel te Veltum geheel hersteld worden. Dit is ongetwijfeld een blijde mede deling voor de inwoners van Vel tum en vele andere vereerders van St. Rochus, St. Hubertus en St. Antonius Abt. RECTORAAT PATERSKERK Zondag: Elfde Zondag na Pinks teren. H. Missen om 6.30,7.30 (dus niet om kwart voor 8) en 10.30. Om half 9 (dus niet om 9 u.) Pontifi cale Hoogmis opgedragen door Mgr C. Kramer O.F.M. uit China verban nen Missje-bisschop. Deze pontifi cale plechtigheid wil zijn een uiting van dankbaarheid voor de missie liefde en offervaardigheid van onze gelovigen. Communiceren begint vandaag vooraan. Eerste collecte voor onze kerk: tweede coll. voor biss. noden. Vanavond om 7 u.Lof. Maandag: Feest van Maria ten hemelopneming. Verplichte Zondag. H. Missen als op Zondag: 9 u. pl. Hoogmis, 's avonds om 7 u. Lof met feest-predicatie. Dinsdag: H. Joachim. 6 u. uit stelling v.h. Allerheiligste; 7.30 gez. H. Mis door neomist Wijnhoven; 's avonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. Vrijdag: H. Lüdovicus, Biss. Be lijder; 's avonds 7.30 Lof. Zaterdag: H. Bernardus abt. Van 5—8 u. gel. om te biechten. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Martinusen Mathieu Lenssen; 7.45 jrgt. Martinus Hen driks en echtg. Geertruida Ver meulen; 10.30 overl. fam. Michels- Hermans. Maandag: 6.30 Willem Lemmen; 7.45 jrgt. Martinus Wijnhoven en echtg. Dinsdag: 6.30 Jan Hendriks; 8 jgt. Clephas-de Jong. Woensdag: 6.30 Johanna Jeuken; 7 u. Wilhelmina v. Meyel; 7.30 Pe trus Spee; 8 u. José Kremer-Vul- linghs 8.30 Maria v. Helden-Tecke lenburg. Donderdag: 6 30 Jan Hendriks; 7 u. Petrus Janssen; 7.30 Maria Millen-Laurensse8.30 fam. Linssen Cremers. Vrijdag: 7u. Wilhelmina v. Meijel u. t.e.v. St. Antonius en de H. Gerardus uit dankbaarheid. Zaterdag: 7.30 v. 'n zalige dood (R); 8.30 overl. ouders Houba-Hens- sen. GEDOOPT: Petronella Maria dochter van: Petrus Janssen en Petronella Janssen. Oriëntatierit te Wanssum De oriëntatierit voor automobilis ten en motorrijders welke Zondag in Wanssum, werd gehouden, had behoorlijk belangstelling. Hoewel het te rijden parcours niet moeilijk was, was het aantal straf - punten betrekkelijk hoog. De prijzen waren: le Eindals, Wanssum 8 p.; 2e Weyers, Wanssum 9 p.; 5e Fr. Janssen Venray 20 p.; 6eCampman Oostrum 24 p. Zondag 21 Aug. kunnen de brom fietsers hun hart ophalen. PAROCHIE YSSELSTEYN lie Zondag na Pinksteren: 6.30 lm; 8.15 lm uit dankbaarh. v. fam. PouwelsReintjes; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis v. overl. fam. Ver- heyenVerstegen; 2 u. lof. Maandag: feest van Maria ten Hemelopneming; verplichte feest dag; 6 30 lm; 8.15 lm voor Maria Claessens; 9.15 kindermis; 10.15 hoogmis best. jrg. v. Hendrik In- genbleek en Huberdina Bleech; 2 uur lof. Dinsdag: 7.80 lm uit dankb. v.d. fam. Spreeuwenberg—Gooren. Woensdag: 7.30 lm uit dankb. v. fam. Smeetsv. Asten. Donderdag: 7.30 lm uit dankb. v. fam. JanssenKoppens. Vrijdag: 7.30 lm uit dankb. v.d. fam. de WitGeerets. Zaterdag: 7.30 lm uit dankb. v.d. fam. van DijckDrlessen; 7 uur Marialof. PAROCHIE CASTENRAY 11e Zondag na Pinksteren; 10 u, hoogmis v.d. vruchten der aarde en de andere geestel. en tijdel. nood wendigheden v.d. parochie; na de hoogmis Congregatie v.d. jongens; 3 u. lof en rozenhoedje; na het lof verg. vd. H. Familie afd. mannen. Maandag: feest van Maria ten Hemelopneming; 10 u. wijding v.d. Kruiden; daarna hoogmis voor de parochie; 3 u. lof en rozenhoedje; heden begint de Nationale gebeds week ter voorbereiding op 't feest v.h. Onbevl. Hart van Maria a.s. Maandag 22 Aug. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaard voor Jacobus Geurts, Petronella Pouwels en Christina Geurts. Woensdag: 7.30 gez.maandd. voor Wilhelmina Weys. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Wilhelmus Friezen. Vrijdag: 2de 6 W.D. v. Johanna Wilhelm. StrijbosBaltussen; 7.30 gez. H. Mis. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 78 u. biechten; 8 u. lof en rozenhoedje. RECTORAAT HEIDE Zondag: Elfde Zondag na Pinks teren. 7.30 Petronella Antonia Huls- man-Remie; 9 u. H. Com.; 10 uur Hoogmis voor Pastoor Wismans; 3 u. Lof. Maandag: Feest v. Maria tenhe melopneming; 6.45 H. Com.; 7.30 H. Mis uit dankbh.; 9 u. H. Com. 10 Hoogmis v.h. geestelijk en tijde lijk welzijn van de Heide; 3 u. pl. Lof, waarna Congregatie v.d. meis jes. Dinsdag: H. Joachim, 7.30 totbijz. intentie. Woensdag: 7.30 gez. jrgt. v. Mar- tien Wismans en overl. ouders. Donderdag: 7.30TheodorusHouba en Maria Henssen. Vrijdag: 7.30 Wed. Hoedemakers. Zaterdag: H. Bernardus, 7.30 Wil helmina van Meyel; 6u. Biechten; 7.30 Lof voor de vrede. RECTORAAT SMAKT Elfde Zondag na Pinksteren. 6.30 lm. tot zek. int.; 7.30 lm. v. Willem Hof mans; 10 uur Hoogmis v. vrouw Linssen-Derks; 3 uur Lof en Rozen hoedje. Collecte vh. R.K. Thuisfront. Maandag: feest van Maria ten Hemelopneming. 6.30 lm. tot zek. int.; 7.30 lm., t.e.v. O.L. Vrouw; 10 uur Hoogmis t.e.v. het onbevl. Hart v. Maria; 3 uur Lof en Rozen hoedje. Dinsdag: 6.30 lm. v. overl. zuster; 7.30 lm. v. 'n bijz. gunst. Woensdag: 6.30 t.e.v. St. Jozef uit dankbaarheid; 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef om uitkomst in moeilijk heden. Donderdag: 6.30 lm. v. overl. fam.; 7.30 lm. v. geest, welzijn v. gezin. Vrijdag: 6.30 lm. tot zek. int.; 7.30 lm. v. Martinus Bonants en echtgenote. Zaterdag: 6.30 lm. v. overl. ouders en broer; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw vd. berg Carmel vd. bruid Cisca Coppis, best. door de Maria-Congregatie; van 5—7.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. PAROCHIE LEUNEN Elfde Zondag na Pinksteren. 7 u. H. Mis vd. parochie; 8.30 H. Mis vd. overl. fam. Claessens-Wismans; 10.15 Hoogmis v. Louis Weijs; 3.30 Lof; 4 uur H. Familie der mannen. Maandag: Hoogfeest van Maria ten Hemelopneming; 7 uur H. Mis voor Maria Croijmans; 8.30 H. Mis vd. parochie; 10 uur pl. Hoogmis tot dankzegging; 3.30 Vespers v.h. feest v. Maria ten Hemelopneming. Dinsdag: feest vd. H. Joachim, vader vd. H. Maagd Maria. 7 uur H. Mis v. Antoon Michels en Jo hanna vd. Voort; 7.80 H. Mis voor Gertrudis en Martin van Dijck. Woensdag: 7 uur H. Mis v. Frans Swinkels; 7.30 gest. jrg. Willem Baltussen, beide echtgenoten en overl. kinderen. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Willem Keijzers en Johanna Jennis kens; 7.30 H. Mis v. 'n overl. vader. Vrijdag: 7 uur H. Mis v. Maria Thyssen-Verlinden; 7.30 H. Mis vd. overl. fam. Heesen-Voesten. Zaterdag: 7 uur H. Mis; 7.30 gest. jrg. Willem de Haen, beide echtgenoten en overl. kinderen; biechten van 6—7.30; 7.30 Lof t.e.v. O.L. Vrouw. RECTORAAT VEULEN Elfde Zondag na Pinksteren. 7 u. gel. tot communiceren; 7.30 lm. v. Jan vd. Goor; 10 uur Hoogmis tot int.; 2.30 Lof. Maandag: feest v. O.L. Vrouw ten Hemelopneming; 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm. vd. overl. fam. Martens Smedts; 10 uur Hoogmis tot int. vh. Rectoraat; voor de Hoogmis wijding der kruiden; 2.30 Lof. Dinsdag: 7.30 lm. vd. overl. fam. van Meijel. Woensdag: 7.30lm. v. vr. Heidens. Donderdag: 7.30 lm. v. bijz. int. Vrijdag: 7.30 Hoogmis t.e.v. het H. Hart van Jezus tot int. Zaterdag: 7.30 lm. v. 'n overledene. Biechtgel. van 67 uur; 8 uur Lof t.e.v. Maria.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2