smijten geen §1 1 GerritSli POELS' klein borgerivoonhuis H I BEP en haar trio Mensen met gezond verst. I |l Burgerlijke Stand Venray ADVERTENTIEN ¥erheijen's Zaadhandel nette dienstbode Albert, Martien en Thea lr. J. P. J. Margry-Ovcres zaak gesloten H.H. Aannemers enige flinke jongens door auto-rijles te nemen opgr damesrijwiel VER VRIENDELIJK VERZOEK AAN ALLEN, DIE DE KERMIS BEZOEKEN. Laten wij tijdens de Kermisdagen het kerkhof van de St Petrusban- denkerk NIET GEBRUIKEN ALS FIETSEN -BERGPLAATS. Wij vragen dit uit eerbied voor onze overledenen. De toegangspoor ten tot het kerkhof zullen geduren de de Kermisdagen allen gesloten zijn, behalve aan de Noordzijde tegenover het klooster van de Zus ters Ursulinen. Men kan in deze dagen, buiten de uren der diensten alléén door deze toegang in de kerk komen. ANT. LOONEN, Pastoor-Deken. Openbare bekendmaking Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij bü besluit van heden, nummer 484 aan de Limb. Land- en Tuinbouwbond, afdeling Castenray, vergunning ingevolge de Hinderwet verleend hebben voor het oprichten vaneen benzinepomp installatie op het perceel Castenray G 32b, kadastraal bekend gemeen te Venray, sectie G nummer 1822. Venray, 27 Juli 1955. Burgemeester en Wethouders vnd., A. H. M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris. Bekendmaking De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat hij voor Zondag 7 Augustus 1955 ont heffing heeft verleend van het ver bod, vervat in artikel 3 der Zon dagswet voor de tijd na 13 uur en van het verbod, vervat in artikel 4, le lid dier wet. Venray, 3 Augustus 1955. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN Na-inlevering guldens Onder bepaalde voorwaarden zal over enige tijd nog gelegenheid worden gegeven tot na-inlevering van zilveren guldens. Dit is bekend gemaakt door het ministerie van Financiën. Eerbied voor de doden Gedurende de laatste markt ston den her en der tussen en op de graven meer dan 230 fietsen ge parkeerd op het kerkhof van de St Petrus Banden. Dit getuigt wel van weinig eer bied voor onze doden en maakt maatregelen noodzakelijk, die elders in dit blad staan aangekondigd. MOTOR BOTSTE TEGEN AUTO Dinsdagmiddag is op de gevaar lijke driesprong bij de kerk te Merselo, 'n ernstig verkeersongeval gebeurd. Te omstreeks vier uur wilde daar een motorrijder, de 24- jarige Venrayer H. v.d. P., de bocht nemen juist op het moment, dat uit tegenovergestelde richting een grint- auto naderde. Hoewel beide be stuurders nog pogingen in het werk stelden een aanrijding te voorkomen mochten zij daarin niet slagen. De gevolgen waren verschrik- kelijk.'.H. v.d. P. bleef zwaar gewond liggen" en werd in levensgevaarlijke toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Venray. De 16-jarige duopassagier J. werd van de duo geslingerd en moest eveneens naar het ziekenhuis worden vervoerd wegens een beenbreuk. Medische hulp was vrij spoedig ter plaatse en omtrent de juiste toe dracht wordt door de Rijkspolitie een onderzoek ingesteld. Koningschieten Zondag hield de schutterij „Het Zandakker" het jaarlijks konings- schieten. De schutter H. Volleberg wist voor de tweede maal deze titel te behalen. Benoeming Tot onderwijzer aan de R.K. Lagere Huishoudschool alhier is benoemd de heer Fr. van Well thans onderwijzer aan de R.K. Lagere Jongensschool te Bergen(L). T.B.C.-ACTIE Misschien bent U al lastig geval len en zelfs meermalen met loten van de Postduivenvereniging De Zwaluw. Zeker is het niet pret tig bij uw werk gestoord te wor den en bovendien iedere dag is het weer wat anders. Dat klopt allemaal, maar voor deze loterij vragen wij toch uw aandacht. Op de eerste plaats omdat uw eigen zieke plaatsgenoten daarmede geholpen worden, daar de opbrengst bestemd is voor Herwonnen Levens kracht en S.A.N.T.O.S. en op de tweede plaats om dat u daardoor de sympathieke geste steunt van de „doevemelkers", die geheel be langloos ieder jaar opnieuw hun duiven inzetten voor zulk een doel Mocht U nog geen lootjes hebben, koop er dan enkele. Zondag 14 Aug. kunt u er boven dien prachtige prijzen mee winnen. Rectoraat krygt Lagere School Momenteel wordt de oude school barak aan de Patersstraat helemaal opgeknapt. Sedert twee jaar is dit gebouw niet gebruikt. In September worden in dit gebouw drie klassen ondergebracht van de toekomstige meisjesschool van het rectoraat van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. De school krijgt leken-onderwijze- ressen en de heer Koppens, hoofd van de Henseniusschool zal tevens als hoofd van de meisjesschool fungeren. Oriëntatierit te Wanssum Zondag houdt de Motorclub St. Michael te Wanssum een oriëntatie- rit voor auto's en motoren. Lief hebbers voor deze sport kunnen dus vanaf 2 uur de weg gaan zoeken. T.B.C.-hazen en konijnen in de Peel De laatste dagen werden vele hazen en konijnen dood langs de wegen of op de akkers gevonden. Aangifte werd gedaan bij de bosch wachter te Ysselsteyn, die een der diertjes opzond. Dezer dagen werd bericht terug ontvangen dat zij besmet waren met t.b.c. Voor de jagers een waarschuwing om eerst het geschoten wild ter keuring te brengen. Indische Nederlanders in Venray Zaterdag arriveerden in Hotel 't Hert vier gezinnen met in totaal 22 personen. Deze gezinnen zijn ge-evacueerd uit Indonesië, wat ze in verband met hun Nederlander schap hebben moeten verlaten. Deze mensen zullen voorlopig hier blijven, om na in het produc tieproces te zijn opgenomen, zelf standig een woning te betrekken. Auto-ongeluk Een kleine van de familie R. op het Volen stak Woensdag onver wacht de Leunseweg over, waarbij het werd gegrepen door een Duitse luxe-wagen, die door krachtig rem men echter groot onheil wist te voorkomen. De kleine kwam met enkele verwondingen aan de hand en de schrik vrij, terwijl de luxe wagen enige schade aan het spat bord had. PATRONAAT Wegens de kermis is alleen Za terdagavond patronaat voor de jongens van groep II en III. Men wordt verzocht met de Sacraments processie mee te trekken. De jongens die niet meegaan met de grote tocht door Zuid-Limburg in de kermisweek, kunnen a.s. Woensdag meedoen met de fiets tocht naar Nijmegen, met bezoek aan de H. Landstichting. Vertrek Woensdagmorgen om kwart over 7 op de Grote Markt. Boterhammen en drinken voor heel de dag mee nemen, 75 cent zakgeld en een in goede staat verkerende fiets. Zij die in deze laatste week mee gegaan zijn met de fietstocht naar Steyl, Tegelen en Venlo, kunnen getuigen hoe prettig het was. We mogen dan ook verwachten, dat er a.s. Woensdag ook heel wat jongens mee zullen gaan. Op de laatste Zondag van Augus tus willen we weer zoals vorig jaar naar Kevelaer gaan. Men moet zich zo spoedig mogelijk opgeven bij een van de leiders en een soort pasfoto meebrengen. Derde Orde-mededelingen De eerste Zondag van de maand kan er geen vergadering zijn van de Derde Orde, daar er 's morgens grote processie is. De vergadering is verzet op Zondag 21 Augustus. U kunt er alvast rekening mee houden. In September hopen we met ons winterprogramma te kunnen be ginnen. Er wordt reeds aan gewerkt. Wij hopen ook van U alle mede werking te krijgen. Het winterprogramma zal een bestudering zijn van de H. Schrift, vooral het nieuwe Testament. We hopen te beginnen met een vol ledige recollectiedag. Bij voldoende deelname zullen wij het beperken tot Venray alleen. Anders zullen we ook de omgeving uitnodigen. Denk er alvast eens over na of het iets voor U is. Als U iets van Franciscus wilt begrijpen, dan zult U toch ook een grote liefde voor het evangelie moeten hebben. Hij was een evangelische man en juist dit heeft hij ons te leren, dat wij het evangelie moeten beleven. COLLECTE VOOR DE R.K. KWEEKSCHOLEN Morgen Zondag is in het Bisdom Limburg de eerste collecte in de kerken voor de R.K. Kweekscholen. De schoolstrijd in België, dat een katholiek land genoemd wordt, heeft ons nog eens duidelijk gemaakt, welk een groot goed wij hier in ons land hebben met het katholiek onderwijs. Katholiek onderwijs, dat staat en valt met katholieke onder wijzers. Als we zien welke offers de katholieke Belgen nu moeten brengen om het katholiek onderwijs in stand te houden, dan is in ver houding daarmede de gift, die van ons gevraagd wordt om de oplei ding van katholiek onderwijzend personeel mogelijk te maken, toch maar heel weinig. Laten we daar eens aan denken, nu het gaat om een zo principieel doel te steunen. Naar Australië Gister, Vrijdagmiddag om 1 uur vertrok per „Waterman" naar Australië de heer G. den Holder met zijn echtgenote en kinderen uit Venray. Het schip heeft 825 emi granten aan boord, waaronder 226 kinderen beneden 12 jaar. Naar Duitsland De Fanfare van Smakt-Holthees heeft een uitnodiging ontvangen in Goch (D.) een concert te geven tijdens het aldaar te houden muziek feest. Bestuur en leden zijn op dit voorstel ingegaan, zodat men op 21 Augustus naar Goch reist. Nachtelijk drama op de Waal In de nacht van Zondag op Maan dag heeft zich op de Waal nabij Nijmegen, waarbij de 20-jarige Nijmegenaar S., student aan de Technische Hogeschool te Delft en een 22-jarig Rotterdams meisje, om het leven zijn gekomen. Kort na middernacht is het twee tal in een wherry, die hun niet toe behoorde. uit de jachthaven Het Meertje te Nijmegen, de Waal op gevaren. In de vroege morgenuren werd de wherry rechtop staande in de visnetten ter hoogte van Sprok- kelenburg aangetroffen. Benoemingen Tot gardiaan in het Minder broedersklooster te Venray is be noemd Pater Eulogius Seelen, thans gardiaan te Maastricht. Hij werd 27 Aug. 1901 geboren te Venlo. Pater Juniperus Gronheid is be noemd tot gardiaan bij het Minder broedersklooster in Maastricht. Pater Magister Claudeanus Veld huizen, is overgeplaatst naar Vorden. Pater Monulfus v.d. Eynden is benoemd tot Magister. Varkenspest in Deurne Wederom is op een boerenbedrijf in Deurne esn geval van varkens pest geconstateerd, terwijl men meent, dat in een ander bedrijf eveneens varkenspest heerst. Echtpaar gedood Op de rijksweg bij Nieuwstad, botste de 26-jarige motorrijder B. uit Sittard, tegen een auto. Hij werd hierbij op slag gedood, terwijl zijn 24-jarige echtgenote, die op de duo zat, zo ernstig werd gewond, dat ze korte tijd later in het zieken huis aan de opgelopen verwondingen overleed. Steeds meer slachtoffers van het verkeer Acht de minister in verband met de onrustbarende stijging van het aantal slachtoffers van de verkeers ongevallen, welke in de jaren 1950, 1951, 1952, 1953 en 1954 successie velijk bedroegen 20.554, 23.293, 25.235, 28.335 en 30.613, waarvan successievelijk 1021, 1134,1097,1390 en 1385 doden waren te betreuren, terwijl successievelijk 10.971,12.500, 12.843, 14.535 en 16.028 personen ernstig werden gewond, de tijd niet meer dan gekomen om zodanige maatregelen te treffen, dat deze tot een betere regeling van het ver keer en bevordering van de veilig heid op de openbare weg zullen leiden? Aldus vraagt het Tweede Kamer lid Ritmeester (VVD) aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat. Opleiding van imkers in de Achterhoek De belangstelling voor de bijen teelt is in de loop der jaren sterk verminderd en vandaar dan ook, dat de imkers alles in het werk stellen om meer ambitie voor dit interessante vak aan te kweken. Verheugend is het daarom, dat de jonge actieve bijenhoudersvereni- ging van de A.B.T.B. afdeling Gen- dringen in de Gelderse Achterhoek het initiatief genomen heeft voor het organiseren van cursussen voor beginnende imkers. Deze cursus omvat vier lessen theorie en twaalf lessen praktijk, die over de maanden Maart tot en met September worden verdeeld, zodat er gelegenheid wordt gebo den om het gehele leven van de bijen te bestuderen. Op deze wijze wil men voorkomen dat de bijen teelt zal uitsterven. Mijnramp in Duitsland Bij een ontploffing in een Duitse steenkolenmijn te Gelsenkirchen zijn 61 mijnwerkers om het leven gekomen. Twintig mijnwerkers worden vermist. De ontploffing volgde op een brand ondergronds, die op onver klaarbare wijze was uitgebroken. In dezelfde mijn vonden in Mei 1950 78 mijnwerkers, eveneens bij een ontploffing de dood. DUIZENDEN POSTDUIVEN VERDWENEN. In de afgelopen week zqn boven Europa duizenden postduiven ver dwenen. Postduivenhouders te Ber lijn spreken van de ergste ramp, die zich tot dusver op dit gebied heeft voorgedaan. Nederland grootste eier-exporterende land Nederland was ook in 1954 het grootste eier-exporterende land. De uitvoer van de pluimvee houderijproducten heeft in het af gelopen jaar ongeveer f 375.000.000 bedragen. Verder zijn in het afge lopen jaar in totaal 57 millioen eieren uitgebroed. Hoewel overigens reeds voor de oorlog goede resul taten waren bereikt met de pluim veehouderij, is toch de vooruitgang sinds 1945 wel zeer groot. Dit blijkt uit het feit, dat in 1954 met eenzelfde aantal kippen als in 1939 de productie 700 millioen hoger is geweest. Het zijn de kleinere gemengde bedrijven op de zand gronden in Overijsel, op de Veluwe, inde Gelderse Achterhoek, Oostelijk Noordbrabant en Limburg, waar te samen ongeveer 75 procent van de Nederlandse pluimveestapel, wordt aangehouden. ÉÉN MELKPRIJS VOOR GEHELE LAND BEPLEIT Het hoofdbestuur van de Gelderse Maatschappij van Landbouw blijft van mening, dat principieel en practisch slechts één melkprijs voor het gehele land aanvaardbaar is. De mogelijkheden om objectief de grenzen aan te leggen voor de verschillende prijsgebieden zijn vol gens het hoofdbestuur veel te ge ring, terwijl men ook kostprijsge- gevens daartoe onvoldoende acht. Dit geldt zeker naar wordt gezegd, voor de provincie Gelderland, waar noch op basis van de grondsoort verschillen noch op basis van be- drijfsgrootte verkavelingstoestan den e.d. een gemotiveerd verschil •in de melkprijs kan worden aan gegeven. Op grond hiervan luidt de con clusie van het hoofdbestuur, dat indien de overheid een prijstoeslag voor de melk voor het jaar 1954/55 zal uitkeren en indien deze toeslag variabel zal zijn voor verschillende gebieden, het voor Gelderland aan beveling verdient de uit deze me thode voor Gelderland resulterende totaal toeslag uniform over de pro vlncie te verdelen, zodat alle be drijven in Gelderland een precies gelijke toeslag zullen ontvangen. Uit de Gemeenteraad De Raad van Venray besloot Don derdagavond het standbeeld van Hensenius te plaatsen op de plek, waar nu het V.V.V.-kiosk is ge plaatst. Tevens werd besloten om met de kermisdagen het gebruik van een borreltje sterke drank toe te staan, na 7 uur 's avonds in plaats van 10 uur, zoals eerst gebruikelijk was. Ook zal er voortaan elke Maandag biggenmarkt gehouden worden. (Zie volledig verslag volgende week). Gevonden: Vulpen, Troisfontaine, Patersl. 9; Rozenkrans, Coenen, Grotestraat 9; Bruine damesportemonnaie m. inh., Gielen, Akkerweg23; Portemonnaie, Custers, Akkerweg 2; 2 muntbil jetten, Smits, Oostrum C 9; Plastic portemonnaie met inhoud, Pijls, Grotestraat; Kinderportemonnaie met inhoud, Willems, Frans Michels- straat; Vulpen, Verstegen, Beekweg 16; Ceintuur van jurk en Wieldop van volkswagen, Kazerne; Metalen schaar, B. Peeters, Langeweg 36; Bankbiljet, J. Cox, Pr. Irenestr. 12. van 29 Juli t/m 4 Aug. 1955 GEBOREN: Willems Petronella, Weverslo M 81 Houwen Johannes, Overl.weg 5 Jenniskens Hendrik, Leunen IC 61 Thoone Leonardus, Past. Jacobspeel Tijssen Johanna, Akkerweg 21 Verbeek Johanna, Hoenderstraat 5a Slits Lucie, Langeweg 26 Kersten Johannes, Stationsweg 65 Kusters Theodorus. Hoopweg M 71 Robben Antonius, Merselo M 106 Reijnders Antonius, Burg. vd. Loostraat 5 Wismans Anna, Castenray G 30 Swinkels Leonarda, Spurkt B 18b Gooren Gerardus> Castenray G 1 OVERLEDEN: Baltussen Johanna W., echtg. v. StrijboschP. J.H., 60 jr, Castenray. ONDERTROUWD: Theunis Antonius J., 35 jr, landb. te Roosendaal en Weijs Maria J. F., 32 jr, Leunen K 83. Janssen Leonard H., 25 jr, loon- dorser te Horst en Wismans Maria J. A., 23 jr, Merselo M 46. Jans, Amoldus W., 27 jr, koopman, Overloon C104 en Verheggen, Elisa H.A., 30 jr, Oostrum C 28 Moorrees, Martinus C.P.M., 29 jr, landbouwer en Fleurkens, Regina P., 29 jr, beiden te Oostrum GETROUWD: van Schijndel, Hendrikus A., 27 jr,landbouwer en Michels G.S., 27 jr, beiden te Venray Ingenbleek, Peter J., 31 jr, mijn werker te Brunssum en Winnen, Maria Th., 22 jr, te Venray Neuvel, Jacobus P., 37 jr, land bouwer, en Weerts, Henrica, 32 jr, beiden te Venray Ons werd een lief dochtertje en zusje geboren, we noemen het LUCIE Bij 't H. Doopsel ontving het de namen Lucie Hubertina Maria. P.H.M. SLITS: L.J.M. SLITS—BROUNS HARRY, YVONNE, CHARLOTTE MARIE LOUISE Venray Kempweg 26, 1 Aug. 1955 Tijdelijk St. Elisabethziekenhuis. Mien Romonesco Harry Peeters hebben het genoegen kennis te ge ven dat zij voornemens zijn elkan der het H. Sacrament van het hu welijk toe te dienen op Woensdag 10 Augustus a.s. om 10 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw te Handel, waarna ter hunner intentie een plechtige H. Mis zal worden opgedragen. Heeze, Kapelstraat 7 Venray, Eindstraat 12 Gelegenheid tot feliciteren van 1—2 uur te Handel, Mariawijk D45c Lies Verheggen en Arnold Jans hebben, mede namens wederzijdse ouders, de eer kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waar van de inzegening zal plaats heb ben op Donderdag 25 Augustus om 10 uur, in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Augustus 1955. Oostrum C 28 Overloon C 104 Gelegenheid tot feliciteren van 1—2 uur. Dag- en toek. adres Oostrum C 28 Wegens familieomstandigheden van 7 tot 14 Aug. gesloten Venrayse Meubelbeurs Eindstraat 12 Steeds in voorraad: alle Gras- en Klaver zaadmengsels voor blijvend grasland en kunst- weide, vande allerbeste kwaliteiten. Leunen Telefoon 550 GEVRAAGD H. van Meüel, Hofstraat. GEVRAAGD hulp in de huishouding liefst boven 20 j., voor hele of halve dagen of dagen nacht. Adres bureau van dit blad. van den Broek danken, ook namens vader en moeder, broertjes en zusjes, al degenen die bij hun ge boorte blijken van medeleven heb ben gegeven. De warme belangstelling die zij mochten ondervinden uit alle lagen van Venray's bevolking en verder uit Nederland, is vooral voor onze ouders een verlichting van hun lasten en voor ons een prettige entree geweest in deze wereld. Daarvoor recht hartelijk dank. Kath. St. Joseph Degenen, die voor de vacantie- week te weinig bonnen hebben en een aanvraag om suppletie heb ben gedaan, worden vriendelijk verzocht de aanvraag opnieuw te doen. Wegens wijziging in de regeling van eventuele uitbetaling is her haalde aanvraag noodzakelijk. Men wordt verwacht vóór 20 Augustus, daarna is geen gelegen heid meer. Formulieren verkrijgbaar bij J. Ponjee, Beekweg 6c. Verhuisd naar Maria van Bourgondiësingel 9 's Hertogenbosch. Voor verdere afwikkeling blijft het kantoor tot 1 Sept. gevestigd Stationsweg 19. Van 8 t.m. 13 Aug. is onze Benzine voor bromfietsen geregeld verkrijgbaar. Rijwielhandel Nog enkele gebruikte bromfietsen wij hebben een mooie sortering Borstelwerk o.a. zware zuiver haar blokwitters, gepekt en gevulcani- seerd, ook de goedkope soort. Prachtige cocos handvegers zware vulling, extra lang, per stuk 80 ct. zeer geschikt voor beton-emaille. Verder alle mogelijke borstelwer ken. Komt U eens zien, het ver plicht U tot niets. Aanbevelend, F. W. HENDRIKS Langstraat 33b Tel. 713 Te koop toom zware biggen M. Haegens, Veulen. Zondag 1.1. verloor ik m'n gouden polshorloge. De eerlijke vinder zal hem mij wel terug bezorgen, want het is een herinnering. Aa. v.d. Linden, Schoolstraat 16 (Oegt a inmaa hqiaz i m alle maten voorradig. Dikke en platte ringen. Beleefd aanbevelend, F. W. HENDRIKS naast Esso pompstation Langstraat 33b Tel. 713 GEVRAAGD 2 nette jongens 14-22 j. Goed loon en vast werk. Stoomwasserij „De Peelparel'* GEVRAAGD Jacq. v.d. Tillaart, Mach. kuiperij Venray. GEVRAAGD voor spoedig net R.K. dienstmeisje liefst 18 jaar of ouder. L. J. van Haren, Grotestraat 2 Te koop gevraagd prima herenrijwiel G. Truyen, Maasheseweg 14. Te koop gevraagd Prijs 1013000 gulden. Vrij of binnen enkele maanden vrij te aanvaarden. Brieven onder letter K aan Boek handel F. Schoth, Boxmeer. ,,4jet Btóuuiecshuis" biedt met de Kermisdagen naast zijn puike dranken een prima stukje muziek van Verwen Uzelf en Uw gastep eens met onze Bami Nasi Goreng gedurende de hele kermis verkrijgb. maar zij profiteren van de ser% d instructeurs van Noord-Limburgs tst< motorrijschool die U volledige opleiding geven in;st£ en uitsluitend met modern stuurversnelling). EEN NIEUWE LES-VRACtAO naast twee luxe lesauto's en de nte 1 staan tot Uw beschikking. Opleiding voor alle rijfjjj ook voor autobussen. In verband met Venrayse Kermnjja eerstvolgende theorieles in HOTE5 z VENRAY op DINSDAG 23 AlTU half negen precies. Persoonlijk te bereiken dagelijlft i; uur telefoon 4207 Venlo. Voor spoedgevallen tussen 13 envug Gommans, Roermondsestraat Teg tel Snel en zeker slagen waarborgt U Noord-Limburgs grootste Auto- en Motorrijschool VERMIST sedert 25 Juli merk Fongers. Tegen beloning terug te bezorgen Custers Meubilering, Stationstraat Te koop partij biggen A. Jeuken, Stationsweg C 2a. Te koop 40 are nagras H. Verstegen, Servatiusweg 3. Te koop dr. vaars aan telling 15 Aug. 75 a. weiland te huur gelegen te Weverslo. J. A. Vloet, C 117 Overloon. TE KOOP partij biggen P. Goumans, Molenhofweg 4 Te koop gedorst Westerw. hooigras, een maalkalf en toom biggen J. Nelissen, Hazenbroek C 261, Overloon. Coopmans' Zaadhandel heeft nog voor herfstbezaaiïng Incarnaat Klaverzaad, Westerw. Raygras f 1.25 per kg Spurrie- en Knollenzaden. In planten: Spruit- en boerenkool, prei en andijvie. Te koop vet rund P. Creemers, Zwarteklef A 5, Te koop 125 cc motor i g.s. Leunseweg 25c. Te koop JvR zeugen 11 Aug. voldr. en partij zware biggen M. Jenniskens, Steeg K 70. Hofstraat Spaar hovijz Knap hetaet Zijt ge hame Strijk dai&dri Te koop boerenkoolplanten A. van Arsen, C 43, Oostrum. Te koop toom zware biggen M. Hoenselaar, Merselo M 104. Te koop een dames- en een herenfiets samen 45 gld. F. van Elswijk, Kruisstraat 18 2 x bellen Te koop appels en peren Asselberghs, Leunseweg 25. Te koop Ijarige Duitse Herder J. Janssen, Veltum L 10. Te koop z.g.a.n. hang- en legkast H. Rutten, Smakt B 5. Te koop partij biggen J. Janssen, Brienshoek-Leunen Te koop 5 zware biggen, electr. motor 5.5pk en partij droge schansen bij Wed, Chr. Hellegers, Oirlo E 8.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2