De Venrayse verkeers veiligheid Vcurayse Kermis De katholieke bond Voor het Gezin Positief middenstandsbeleid Gemeenteraad Zaterdag 6 Augustus 1955 No 31 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS CONFECTIE VAN w* "EEN RIJK B^ZIT DRUK EN UITGAVE FIRft, A VAN DEN MUNCKHOF WPPITRI A T4 VOCIT? VPNR&V PM nMCTDCIfPN ADVERTENTIEPRIJS 8 cl. p. mm. ABONNEMENTS- QROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 UUIVOUHU V UUI\ VEilTHnl DJll UlïlO i IXIjIVEilX PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Bulten Venr«y f 1.45 Het Is een jaarlijks terugkomen de bezigheid voor Uw redacteur om een stukje te schrijven voor de kermis. Het is niet een van zijn beroerdste taken. Want kermis in het land, dan gaan de spullen aan de kant en hebben we vacantie. Dan zijn er de mallemolen en de schommels voor de jeugd, de dans tent en de cake-walk voor de gro teren en het familiebezoek voor de ouders. Enkele dagen in het jaar, die hoewel ze in deze moderne tijd, aan betekenis gaan verliezen, toch altijd nog een bijzonder cachet geven aan ons gemeenschapsleven. En zij, die zeggen, dat de kermis dood is en ouderwets, ze hebben misschien gelijk, wat betreft de kermisspullen, die er komen en die ook in Venray wel eens wat meer konden worden aangepast aan de modernere tijd en de modernere behoeften, maar ze hebben zeker ongelijk als ze de kermissfeer als dood beschouwen. Want al is het waar, dat door vacanties, waarop, zelfs de minsten onder de kleine luyden terecht nu kunnen rekenen, en door het amu sement en de snellere reisgelegen heid de mens van tegenwoordig meer „er uit" kan dan vroeger, toch smaakt een kermisborreltje nog altijd anders dan anders en is de soep zeker zo goed. En als na de grote processie de orgels weer hun oude en dikwijls afgezaagde deuntjes doen horen, aan komt toch weer iets terug van die romantiek, welke nu eenmaal bij de kermis past en hoort. o Zo staan we dan ook nu weer voor dit gemeenschapsfeest. „De bouw" is voor het grootste gedeelte klaar. Onze bouwvakkers hebben de officiële vacantie er wel opzitten en al mag men het be treuren, dat die niet in de kermis- week gehouden kon worden, toch zullen ze ook van dit feest hun deel wel krijgen. En de overigen hebben ofwel hun vacantiedagen ofwel hun snip perdagen daarvoor gereserveerd. Er zullen veel oud-Venrayers komen, die toch diep in hun hart voor Venrayse kermis een extra plekje hebben bewaard en er zullen veel vreemden komen, die hetzij toevallig, hetzij door ervaring van andere jaren weer aangetrokken, dit feest mee komen vieren. Men mag terecht dan wel eens kankeren over alles wat Venrayse kermis biedt we zeiden hierbo ven al, dat modernisering van een en ander geen kwaad kan maar de jeugd en met en door hen de ouderen, zullen zicli toch wel weten te amuseren. Dat is eenieder van ons ook van harte gegund Ontspanning op zijn tijd geeft nieuwe kracht en Venrayse kermis is onze streek daarvoor een jaren oude gelegenheid geweest en zal het voorlopig zeker ook blijven. Een prettige kermis, met veel zon en plezier, zij ook dit jaar ons aller deel We hebben een hele tijd weinig meer gehoord over de R.K. Bond Voor het Gezin. Dat wil niet zeg gen dat er niets gebeurd is, maar door vertrek van bestuursleden en enkele andere oorzaken is het werk naar buiten-uit niet zo openlijk meer geweest dan in het verleden het geval was. Die tijd is voorbij en onlangs werd een vergadering gehouden waarop de geestelijke adviseur, de weleerw. Heer Kap. van Leipsig, wees op het grote nut van deze Bond in deze tijd. Spreker achtte een actief bestaan van deze Bond voor het Katholieke Gezin zelfs noodzakelijk, temeer daar deze Bond vrijwel de enige R.K, Bond is welke alle bevolkings groepen omvat, te weten: Adelbert, Arbeiders, Landbouwers, Ambtena ren, Middenstanders en neven- groepen en de werkzaamheden van deze Bond veelzijdig zijn in het belang van het R.K. Gezin. Deze Bond is een belang voor ieder R.K. Gezin en er dient voor eenieder gelegenheid te worden geboden, hiermede gemakkelijk contact op te kunnen nemen. De voornaamste resultaten van de laatste vergadering van het bestuur laten wij hier volgen: Als voorzitter werd gekozen de heer P. Schoester, Oostsingel 8, terwijl als secretaris zitting nam de heer J. A. KruSjsen, Oostsingel 12, telefoon 462. Een van de besluiten welke op deze vergadering gevallen zijn, is het voornemen gezamelijk met andere verenigingen en organisaties en met de Overheid de belangen van het R.K. Gezin te behartigen, Een Amsterdammer, die zijn va cantie o.a. in ons goede Venray doorbracht, had maar één aanmer- kirg op ons aller woonplaats: hij fietste liever tien keer over de Kalverstraat en de Dam, dan hier twéémaal door Patersstraat, Grote straat en Hofstraat. Onbewust bevestigde deze vacan- tieganger de mening van Venrays politie, die de balans opmakende van de verkeersweek, tot de over tuiging is gekomen, dat aan.de „verkeersfiihigheit" van onze men sen nog wel het een en ander ont breekt Meer dan 500 processen-verbaal zijn daar ten overvloede het bewijs van Een kapitale som, die mede zal bij moeten dragen om de veiligheid van het verkeer in deze contreien te verhogen. Iedereen weet, dat als hij of zij, al fietsende of rijdende van rich ting verandert, men dan duidelijk en tijdig van dat voornemen ken nis moet geven door richting aan te geven! En niet met een slap handje wat vliegen weg jagen, maar duidelijk, met de hele arm.... Toch zondigden ruim 300 mensen in die week tegen deze heel sim pele verkeersregel. Men deed het ofwel niet, «ofwel zo, dat er geen man uit wijs kon worden. Een autobus, die van Tegelen afkwam en 42 mensen vervoerde, had er zelfs geen richtingwijzers op zitten. Dat was dan ook wel de clou van dit onderdeel. Men vraagt zich van politionele zijde wel eens af, waarom men wel weet hoe het moet, als op de een of andere hoek een politieagent staat, maar voor de rest het lekker wel gelooft. Doet men het niet voor zijn eigen veiligheid, dan is het toch ook een kwestie van doodgewoon fatsoen. Een ander euvel, waarvoor circa 100 mensen een bonnetje kregen, was, dat de remmen van hun brom fiets niet aan de normen voldeden. Op ieder wiel moet een rem zitten die echter niet op de band mag werken. De resultaten ziet U hier boven. Dan werden de bellen van de bromfietsen eens nader bekeken en de enige uitdrukking, die de politie daarvoor vinden kon was, voor 30 pet oud roest, waar geen geluid uit komt, zelfs niet als men er met een moker op slaat! En toch kruipt jong en oud op een dergelijke machine, waarbij vooral de jeugd zo nu en dan nog eens heerlijk het gas kan open draaien. Maar remmen... neen, dat is er niet bij. Onze jeugd heeft verder vooral haar offer moeten brengen voor het keurig snijden van bochten. Links in de bocht schijnt het parool te zijn van de schoolgaande jeugd, terwijl ze even goed als anderen weet, dat juist in bochten het rechtshouden bittere noodzaak is. Het pralen op hoeken van straten en wegen, vooral in de kom, eiste ook een deel der slachtoffers. Men blijft rustig midden in de bocht over huishoudelijke aangelegen heden e.d. praten en stoort zich niet aan het verKeer, dat maar moet zien, hoe het door de bocht komt. Bonnetje hier, bonnetje daar... en verder kletsen maar. Dan staan er op verschillende wegen in ons dorp STOP-borden, maar men had er evengoed SOEP- borden neer kunnen zetten, want men stopt slechts sporadisch. In de verkeerswee^ heeft ook dit euvel nogal wat bonnetjes ge kost en misschien dat het velen nu duidelijk is, dat met dit stoppen in derdaad stilstaan is bemoeid, al is het maar een seconde, maar stop pen moet men. Men staat dan voor een voorrangs-kruising en moet het verkeer op die weg zowel van links als van rechts gelegenheid geven door te rijden. Verder zijn er enkele wegen, die verboden zijn voor doorgaand ver keer. De lieve schooljeugd vooral was van mening dat die verbods bepalingen voor hen niet bestemd zijn en reed er dus rustig door op de fiets. Even zoveel bonnetjes zijn het bewijs, dat die borden ook voor hen daar zijn neergehangen. Zo kan men door gaan. Op veler lei terrein wordt hier tegen ver keersregels gezondigd en leeft men nog met het oude idee, dat dat allemaal een hoop flauwekul is. Waarbij men dan geen rekening houdt met de steeds langer wor dende lijst van ongelukken, die dagelijks wordt gepubliceerd het steeds groter en sneller wor dende verkeer, waarin ook Venray is opgenomen en nog steeds in toenemende mate. Misschien dat deze meer dan 500 processen-verbaal een aanwijzing zijn voor velen van ons, dat we op verkeersterrein onze houding, die we tot dusver hebben aangenomen, toch moeten wijzigen, zowel in ons eigen belang, als dat van andere weggebruikers. Een der dingen die in dit land nog steeds ontbreekt is een waarlijk positief middenstandsbeleid. Dat zou moeten zijn een beleid waardoor het de zelfstandige ondernemer mo gelijk wordt gemaakt, voor zichzelf én voor zijn personeel een behoorlijk bestaan te verwerven. Men kan natuurlijk disputen openen over de vraag wat een be hoorlijk bestaan is en inhoudt, maar we willen dat als volgt stellen: die middenstander dient van zijn werk zoveel te kunnen „overhouden" dat hij zijn rekeningen kan betalen. Alsmede, dat hij daarenboven voor zijn gezin het noodzakelijke moet kunnen kopen. Niet gelijk mee op Uil de Middenstandsnota bleek, dat dit minimum in heel wat mid- denstandsbedrijven bij lange niet gehaald werd, dat daar indien er geen „bijverdiensten" waren op enigerlei wijze de werkelijke honger en zorg in huis woonden. Die middenstandstandsnota is al weer enkele jaren oud. Men zou kunnen vragen: nu het in dit land zoveel beter gaat dan in de jaren, dat aan die nota gewerkt werd, zal het de middenstand wel naar even redigheid mede beter gaan? Zo werd b.v. gedacht aan verhef fende lezingen en culturele avonden. Indien een of ander bestuur denkt dat voor een bepaald geval samen werking nuttig is, belt dan 462. Ook kwam ter sprake de nood zaak van centrale kinderspeelplaat sen in deze Gemeente. Dr. Stijns, St Annalaan 1 (be stuurslid) is zo welwillend geweest een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden in deze en zal trach ten met het gemeentebestuur hier over contact op te nemen. Inmiddels worden op het Secre tariaat voorbereidingen getroffen om te komen tot gemakkelijk leden adres-materiaal, zodat meer contact tussen leden en bestuur op korte termijn mogelijk zal worden. Tevens stelt men zich voor, te komen tot een zeer belangrijke uitbreiding van het ledental. In een paar volgende artikelen willen we laten zien wat de Bond reeds voor het R.K. Gezin deed en wat er nog op stapel staat. Daarna krijgt U gelegenheid, U zonder veel moeite op te geven en dan.... geeft U zelf het antwoord Dit nu valt ten zeerste te be twijfelen. In zekere zin kan inder daad gezegd worden, dat van grote groepen onzer bevolking de in komens vrij sterk verhoogd zijn (doordat mede de prijzen geregeld stegen, is het een vraag in hoeverre hier sprake mag zijn van werkelijke gezonde welvaartsverhoging, maar dat doet vandaag niet terzake). Wanneer we vandaag een dwars doorsnede van ons economisch leven van heden te voorschijn kónden toveren, zou zeker blijken, dat de middenstand in het algemeen, niet in dezelfde mate vooruitgegaan is. Het valt te hopen, dat de dezer dagen ingestelde commissie, die de vermogenspositie van middenstands- bedrijven moet nagaan, grote spoed betrachte met dit werk. Dan kan tenminste enigermate beoordeeld worden hoe de kaarten de laatste jaren zijn geschud. Maar ook zonder over het resul taat dier commissie te beschikken, valt reeds nu te zeggen: de midden stand behoort heden zeker tot de „vergeten groepen" (er zijn er nog een paar: gepensionneerde b.v.) De strijd om het bestaan, de strijd tegen zorg voor elke dag is in die leringen waarschijnlijk nog steeds groter dan de oppervlakkige waar nemer zou vermoeden. Geen beleid Hiervoor lijkt moeilijk een andere oorzaak aan te geven dan dat men, bij alle zorgen voor het economische leven van ons land, nog steeds de specifieke middenstandsproblemen vergeet. Dat er nog immer geen doelbewust, waarlijk positief, mid denstandsbeleid gevoerd wordt. Dat men slechts te hooi en te gras een maatregeltje neemt. Waar van zeker een deel eerder funest voor die middenstand is dan helpend en genezend. Het kleine beetje ver trouwen, dat de middenstand had na de met zoveel ophef gepubliceer de nota, wordt nog steeds op enorm zware proef gesteld. Het ongeluk nu in deze materie is: dat menige maatregel, die voor de hand liggend lijkt en wellicht een schijnsucces zou bieden, in wezen niet gewenst moet heten: de schijn baar eenvoudigste weg om de mid denstand te hulp te komen is veelal niet de beste en meest wenselijke. Dit wordt veroorzaakt door de eigenaardige positie welke de mid denstand in het economisch geheel nu eenmaal inneemt en die door de naam zo juist wordt weergegeven: het is de stand die in het midden (van dat economisch geheel) staat. Dit heeft tot gevolg, dat practisch elke maatregel, in welke sector van dat economisch geheel genomen, op enigerlei wijze op die middenstand terugwerkt, ten goede of ten kwade. Hieruit zou bijna afgeleid kunnen worden, dat er een commissie zou moeten komen welker opdracht het zou zijn, elke maatregel die voor gesteld wordt vanuit deze gezichts hoek te bezien beoordelen. Natuur lijk zou het geenszins wenselijk zijn, die commissie een soort recht van veto te geven, elke maatregel die .gevaarlijk" voor de middenstand kon zijn tegen te houden. Menige maatregel die een dergelijk „gevaar" inhoudt, is nu eenmaal onvermij delijk. Maar wel zou het niet minder dan billijk en rechtvaardig zijn, wan neer de commissie werkelijke „ge varen" voor de middenstand sig naleerde, wegen te overdenken waarlangs de maatregel toch tot stand kon komen, terwijl dat gevaar tot het minste werd teruggebracht. Daartoe immers zijn bijna altijd middelen te beramen, zonder wezen lijk aan de strekking van de voor gestelde maatregelen af te doen. Ouderdomsvoorziening Nemen we als voorbeeld het wets ontwerp Algemene Ouderdomsver- zekering. Hier is het de midden stander, de zelfstandige ondernemer die de eigen premie moet betalen zonder daarvoor compensatie te ontvangen. Practisch elke andere groep immers ontvangt wel com pensatie, waardoor hij in feite zo goed als geen premie betaalt. Dit is een bepaalde onbillijkheid jegens deze groep Was het nu niet mogelijk geweest, te bepalen, dat die zelfstandige ondernemer (en zeker wanneer hij ook nog in de vorm van loonsver hoging aan de premie van anderen meebetaalt) van de eigen premie betaling geheel of gedeeltelijk werd vrijgesteld? Voor de „kleine zelfstandigen" is hierin wel voorzien: waarom die grens niet wat ruimer gesteld? Juist de kleine zelfstandige zal weinig of niet te maken hebben met loonsverhoging: die drukt op de groteren. In het algemeen zal waarschijn lijk ook gesteld kunnen worden, dat met name de zelfstandige mid denstanders tot nog toe het meest hun best gedaan hebben om de eigen ouderdomsverzorging te be talen uit zijn toch niet te royale inkomen; hiermee enige rekening houden, ware zeker ook niet on rechtvaardig. Hetzelfde geldt voor bijna elke belastingwet. Meestal drukt die zwaarder op de middenstander dan op enige andere bevolkingsgroep. Terwijl het toch waarlijk geen bo venmenselijke opgave is, enkele technische voorzieningen te treffen waardoor dit extra zwaar drukken voorkomen werd. Grote betekenis Zo kan ieder die met de practijk enigermate vertrouwd is, voldoende punten aangeven waarin de midden stander beslist „achter" staat bij de overige groepen en waarin ver betering kan worden aangebracht zonder die overige groepen of het geheel ook maar in 't minst te benadelen. Men realiseert zich kennelijk te weinig één ding: dat de betekenis van een gezonde middenstand verre uitgaat boven het rechtstreeks belang van die paar honderdduizend zelfstandigen zelf. Juist immers de middenstands onderneming is een der belang rijkste schakels in het geheel van de werkgelegenheid: daarom is een middenstandsbeleid nodig om niet alleen die middenstanders doch ook hun werknemers een behoorlijk bestaan te garanderen. Op het totaal van alle werknemers in Nederland kan zeker gezegd worden dat een uiterst belangrijk deel hun werk vindt in wat men noemt middenstandsondernemingen; het percentage werkelijk grote werk gevers is slechts gering. Op grond van dit. algemene belang der werk gelegenheid lijkt handhaving van een zelfstandige middenstand een punt dat meer aandacht verdient dan het momenteel krijgt. 3. 20 pet te dragen van de meer kosten welke het herstel van de molen in Merselo hebben gevraagd (in totaal f 819,17). 4. Instelling van een wekelijkse biggenmarkt. Verlening van medewerking aan het Rectoraat van O.L.Vrouw van Zeven Smarten, om te komen tot een bijzondere school voor ge woon lager onderwijs in dat Rec toraat. 6. Aanwijzing van twee vertegen woordigers van de gemeente in de commissie, zoals die is bedoeld in de kleding-verordening Venray. Het voorstel van B. en W. was daartoe te benoemen de heren H. v. Boven en A. Derickx. 7. 1050 m2 grond te verkopen aan A. H. Dijkmans, wat de rest is van een perceel, waarvan reeds eerder door genoemde Dijkmans een stuk is gekocht, 8. Vaststelling van een Crediet- regeling Herbouw 1955. 9. Vaststelling van een veror dening, welke de organisatie en 't beheer van de Vrijwillige Brand weer in Venray regelt. 10. Verstrekken van een rente loos werkcrediet van f 15.000 aan de Stichting Beschuttende Werk plaats in Venray. Nieuws uit Venray en Omgeving Donderdagavond kwam de Raad der Gemeente in openbare verga dering bijeen ter bespreking van de volgende voorstellen van B. enW.: 1. Verpachting van de kavels 16(ged.), 22, 26 en 41 van de Vrede peel, welke zijn toegewezen aan het Kerkbestuur. Het 'Gemeentebestuur verpacht deze op advies van de Vredepeelcommissie doch de op brengst is voor het Kerkbestuur, wat onlangs is opgericht 2. Ontbinding van de huurover eenkomst met de fa. Stoks m.b.t de barak in Peelplan-Zuid, waarin een malerij is gevestigd. Voorge steld werd deze barak thans te verhuren aan de fa. W.J. Michels, in Oirlo, welke de malerij heeft overgenomen. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen Benoemingen Tot rector aan het R.K. Gymna sium I.C. te Venray is benoemd: Pater Dr Sybrand Gielema O.F.M. thans rector aan het Gymnasium te Megen. Hij is de opvolger van Pater drs Silvanus vd. Meer, die drie jaren lang het Gymnasium I.C. heeft bestuurd. Pater drs Silvanus v.d. Meer is thans benoemd tot gardiaan en rector aan het Missie college te Katwijk. De nieuwe rector P. Sybrand Galama O.F.M.werd geboren 15 Maart 1912 te Wonseradeel(Fr.) Hij trad in de orde van de Minder broeders in 1931 en werd in 1939 priester gewijd. Hij studeerde aan de Universiteit te Nijmegen, klas sieke taal en letteren. Na zijn doctoraal examen werd hij in 1945 benoemd tot rector van het Gymnasium te Megen, dat onder zijn leiding zeer in bloei toenam. Ondanks zijn rectoraat en vele les sen wist hij toch een proefschrift samen te stellen, waarop hij het vorig jaar te Leiden promoveerde. In 1953 werd hem door de Cura toren van het Stolpiaans Legaat te Leiden, de tweejaarlijkse prijs toegekend voor zijn studie over de wijsbegeerte te Franeker 1585-1811. Bij het vorige week gehouden Kapittel, werd hij gekozen tot Custis van de Provincie. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ressort werd gedurende de maand Juli 1955 ingelegd f 85658,46, terugbetaald f 66.231,92. Geslaagd: Op het te Den Haag gehouden examen voor meester-kleermaker practisch gedeelte, slaagde onze dorpsgenoot de heer Victor van Mill, Maasheseweg. - Voor het M.U.L.O.-examen slaagden van de R.K.U.L.O.-school voor jongens en meisjes de volgende candidaten: 25 Juli: Antoon Maessen, Oos trum; Mathieu v. Meijel, Venray; Jan Engels, Swolgen; Willy Luy- pers, Venray; 26 Juli: Niek Min, Venray; Eduard Camps, Oostrum; Hubert Reynen, Blitterswijk; Wim Baken, Venray; 27 Juli: Jan v. Es, Venray; 29 Juli: Gerard Kruysen, Venray; Piet Peeters. Blitterswijk; Jan van Dijck, Meerlo; Martin van Rooy, Venray; Willy Erben, Veulen; Wim Litjens, Geijsteren. - Op het te Roermond gehouden examen, slaagde voor Mulo- Middenstandsdiploma, de heer H. Rutten Gz. uit Oirlo. Ned. Handboogschutters verloren van België Het landenconcours Nederland- België dat tussen de 14 beste handboogschutters van beide landen Zondag jJ. te Beek gehouden werd, leverde een Belgische overwinning op met 5866 punten tegen 5816. De Belgische kampioen v.d. Zanden verloor echter van de Ned. kam pioen Th. Hendriks uit S walmen met 120 punten tegen 135. De Venrayer v. d. Putten klasseerde zich onder de 14 Nederlanders als de 7e met 420 punten. Rheuma Verrassingsactie Het Nationaal Rheumafonds te Rotterdam heeft meegedeeld, dat de bekendmaking van „Het Geheim' niet zal geschieden, zoals op de verrassingscouvertjes staat aange geven, op 9 Aug., doch een week later, n.l. op Dinsdag 16 Aug. Kermis op Huize St Anna Traditiegetrouw is Woensdag op Huize St Anna kermis gehouden. Deze dag is voor de verpleegden van dit huis een van de grootste dagen van het jaar en ook dit jaar was de stemming weer opperbest, Ook vanuit het dorp bestond grote belangstelling. De baten zullen ten goede komen aan de Missie. Nat. Federatieve Raad Voormalig Verzet De Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Neder land heeft Zaterdag te Utrecht onder voorzitterschap van de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer, een buitengewoon congres gehouden. Op het in Mei 1.1. te Valkenburg gehouden congres was reeds medegedeeld dat het gehele hoofdbestuur zijn mandaat ter be schikking zou stellen. Thans is een nieuw bestuur gekozen, nadat interne moeilijkheden uit de weg zijn geruimd. De heer G. Ritmees ter te Den Haag werd bij enkele candidaatstelling als voorzitter aangewezen. Verder zijn achttien hoofdbestuursleden gekozen. Gekozen werd o.a. H. Hanssen, Venray. Controlerend geneesheer gemolesteerd Toen dezer dagen de controlerend geneesheer zijn rechtmatige con trole wilde uitoefenen bij de fam. R. aan de Smakterweg, was de ver zekerde het met een en ander niet eens. Zo zelfs, dat er een hand gemeen plaats vond waaraan meer dere personen deelnamen. Van een en ander volgde aangifte bij de Rijkspolitie, die hiervan proces verbaal heeft opgemaakt. 90 jaren oud Dinsdag 9 Aug. a.s. hoopt de heer Arnold Verstraten, Beek—Merselo, zijn 90e verjaardag te vieren. De buitengewoon krasse en sterke Nol zal het op die dag niet aan belang stelling ontbreken. Ruzie Te Merselo ontstond tijdens het maaien onenigheid over de wijze waarop dit moest gebeuren tussen vader en zoon. De ruzie liep zo hoog dat men elkaar te lijf ging. De vader J. M. kreeg daarbij dus danige klappen te incasseren, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. De Rijkspolitie maakte tegen de zoon proces-verbaal op. Kleuter van vijftien maanden onder trein Maandag omstreeks half zes speelde langs de spoorbaan te Venray-Oirlo de 15 maanden oude kleuter van de familie B. juist op het moment, dat aldaar de diesel- trein moest passeren. Hoewel de bestuurder van de trein op het laatste ogenblik nog trachtte de trein tijdig tot stilstand te brengen, lukte hem dit niet. Vier vingers werden van de linkerhand van de kleine afgereden. Een in de trein aanwezige E.H. B.O-er legde een noodverband, waarna de kleine naar het zieken huis te Venray werd overgebracht. Hond beet kind de neus af In een onbewaakt ogenblik werd te Geijsteren het tweejarig kind van de fam. L. aangevallen door de hond van V. De aangebrachte verwondigen waren van dien aard dat overbrenging naar het Zieken huis te Venray noodzakelijk werd ;eacht. De neus was geheel afge- jeten, mond en oren waren even eens deerlijk gehavend.~In de loop der jaren is dit reeds liet derde kind van genoemde fam. dat ver wondingen heeft opgelopen van dit dier. Hockey-Nieuws In verband met de vacanties werd Vrijdag 29 Juli een vervroegde al gemene ledenvergadering gehouden. Het bestuur kon nu reeds enkele positieve mededelingen doen over de met de KNHB gehouden be sprekingen. Zij toonde zich welwil lend tegenover de Venrayse Hockey club, maar eerst zal de schuld van de voormalige Hockeyclub H.C.V. ingelost moeten werden, waarna alle rechten en plichten naar de nieuwe club „overgeheveld worden. Ook omtrent de terreinkwestie kon een bemoedigende mededeling gedaan worden nl. dat er over een van de bijterreinen van St. Serva- tius beschikt kan worden en dat dit later eventueel verbeterd zou worden. Voorts werd er besloten op Ker- mis-Zor.dag een wedstrijd te spelen tegen de veteranen, de leden van het vroeger H.C.V. In deze wed strijd zal het jonge, onervaren en enthousiaste spel zich meten met het technische en geroutineerde spel van de oud tweede klassers. Het Gymnasium I.C. stelde voor deze wedstrijd spontaen haar ter rein ter beschikking. Aanvang half vijf. BEL OP BIJ BRAND No. 392

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1