Vrijdag 15 Juli begint onze COUPON-WEEK Magazijn De Zon'' Grotestraat9 In alle afdelingen ongekende Koopjes Profiteert van de ongelooflijke kansen! Wij brengen deze week een grote partij COUPONS in uit stekend assortiment tegen spotprijzen. Profiteert ervan Isteuenu assommem i Gaat U verhuizen? ïlicuuti uit St ÏHaaeteu [tyï. ^Antillen] Grote brand io Vlisco-fabrieken te Helmond Wat denkt U van de Landbouw? Kerkelijke Diensten. succes-Opruiming Thomassen Hoogeerw. Pater J. Verstappen, pastoor-deken van St Maarten, benoemd tot Kanunnik. Bij gelegenheid van de plechtige inwijding der nieuwe St Jozefkerk, gebouwd door Pater Verstappen te St Maarten, heeft de Bisschop van Guadeloupe, Zijn Hoogw. Excellen tie Mgr J. Gay, aan den bouwpas toor en de zeer talrijke katholieke en niet-katholieke aanwezigen mede gedeeld, dat hij op meer concrete wijze zijn erkentelijkheid wilde be tuigen door den pastoor-deken J. Verstappen, te benoemen tot Ka nunnik van de Kathedraal van O. L. Vrouw van Guadeloupe. Deze hoge onderscheiding werd hem verleend voor het vele en goe de werk gedurende de negen jaar in het bisdom Guadeloupe ver richt. Bij aankomst in 1946, werd pater Verstappen eerst geplaatst te Grand Bourg (Marie Galante), waar hij twee jaar plaatsvervangend pastoor werd. Daarna in 1948 volgde zijn benoeming als pastoor van St An ne, een parochie van dertien dui zend zielen. Met twee priesters die parochie te bedienen, was bijna on mogelijk. Zo werd daar in 1949 een nieuwe parochie gesticht, 5000 zielen tel lend, op 13 KM van de hoofdkerk. Dit was nog niet voldoende. Een hele wijk, ruim 2000 zielen tellend, werd bedreigd door de secte der Adventisten, die een tem pel bouwden te Douville, op 5 Km van de parochie St Anne. Pater Verstappen had geen rust meer en begon de bouw van een tweede kerk. Deze kerk kwam dan klaar onder het verlof van de pater in 1950, toen hij bij gelegenheid van het gouden huwelijksfeest zijner ouders, enkele maanden in Oirlo doorbracht. Bij het einde van dit verlof, in October 1950, ontving hij 't bericht, of hij de parochie van St Maarten wilde overnemen van de hollandse paters Dominikanen, welke vanuit Curacao gedurende 40 jaren de twee franse eilanden St Maarten en St Barthélénuy hadden bediend. Aangezien deze eilanden op 300 Km. van Guadeloupa verwijderd liggen en de paters Dominikanen reeds de hollandse eilanden Saba, St Eustatius en het hollandse St Maarten bedienden, namen zij van af 1911 bereidwillig aan het franse bisdom te helpen. Gebrek aan personeel in Curacao noopte de paters Dominikanen om deze twee eilanden weer terug te geven. Gezien de noodzakelijkheid van de Franse, Engelse en Nederlandse taal op dit eiland, was de keuze gauw gedaan. Frans St. Maarten, 2,3 van het eiland, telt 6500 zielen, waarvan 2500 katholiek en de overige 4000 verdeeld over verschil lende protestantse secten, waarvan de Methodisten en de Anglicanen het talrijkste zijn. Maar daarnaast zijn de laatste jaren nog gekomen de Adventisten, de Getuigen van Jehovah, Het leger des Heils, de Evangelisten en nog een 5-tal andere secten. Het katholieke deel telde reeds 2 kerken, maar in een sector op 15 km, leven ruim 1500 mensen de katholieken zijn nog maar in het begin-stadium. Deze toestand, zonder kerk, was onhoudbaar. Dus een nieuwe kerk bouwen. Geen betere patroon als St. Jozef. Doch drie kerken en één priester is on doenlijk. Een 2de pater vragen. Waar? Wie? Aan de Nederlandse provincie. Die pater werd benoemd in de persoon van de U allen zeer bekende en ijverige pater Kemps uit Venray. Na een 23-jarig hard en ijverig propaganda-leven in Nederland, kwam pater Kemps verleden jaar naar St. Maarten. Op de dag van aankomst, 6 Juli, was hij juist 24 jaar priester en zo viert nu morgen Zondag, 10 Juli, St. Maarten Het zilveren priesterfeest van Pater G. Kemps. Geboren te Venray, 18 Maart 1902, studeerde hij te Weert en te Leuven, waar hij 6 Juli 1930 werd priester gewijd. Naast zijn priesterwerk heeft hij de jeugd en andere veel goed gedaan door de leerzame voor drachten: zang en declamatie, van de Vlaamse priesterdichter Guido Gezelle. Maar sinds een paar jaar liet zijn gezondheid hem niet meer toe daar mee door te gaan. Aan gezien de Voorzienigheid al het goede regelt en bestuurt... zo kwam de pater naar de Antillen. Zijn gezondheid moge zwak zijn, maar niet zijn enthousiasme en priester-ijver. Moge het de jubilaris gegeven zijn nog vele jaren te werken aan het zielenheil der mensen hier. Het priesterleven is hard vanwege alle protestanten maar vooral vanwege het lage morele peil der mensen. Moge Venray en Oirlo de vier missionarissen ook de paters Muijsers uit Oirlo werken in Guade loupe niet vergeten. Het beste geschenk aan de zilve ren jubilaris G. Kemps is een vurig gebed en late Venray nooit vergeten het zware offer wat ook hij daar in October 1944 moest brengen. Dinsdagmiddag is een ernstige brand uitgebroken in de Vlisco- fabrieken te Helmond. De brand is tot een klein gedeelte van een der gebouwen van het uit gebreide fabriekscomplex beperkt gebleven, maar kan niettemin ernstige gevolgen hebben. De inhoud van het magazijn met 1500 a 2000 stukken katoen, elk ter lengte van 120 yards, ging ver loren, maar het is nog niet bekend of de twee grote hang-droogmachi- nes op dezelfde verdieping zo zwaar beschadigd zijn, dat ze vernieuwd moeten worden. Zou deze omvangrijke en kostbare apparatuur vervangen moeten wor den, dan worden circa 1000 man van het 3000 man tellende personeel van het bedrijf geruime tijd werk loos. Zouden alleen de motoren ver nieuwd moeten worden, dan blijft de stagnatie in het productie-proces tot enkele dagen beperkt. Onder de boeren en tuinders leeft de laatste maanden heel sterk de gedachte dat hun levensbelangen door het grote publiek niet worden begrepen. Terwijl vele landbouw producten lang niet zoveel in prijs zijn gestegen als andere levens behoeften, ondervindt, elke aanpas sing van de landbouwprijzen bij het stijgende kostenniveau grpte weerstand. Toch zijn de landbouw prijzen in ons land veel lager dan in alle andere Europese landen, alleen in Denemarken krijgen de boeren ongeveer dezelfde prijzen. Ons publiek is dus min of meer verwend, maar weet het niet en waardeert het daardoor ook niet. Onder deze omstandigheden no digen wij binnen het kader van een nationaal opinie-onderzoek over de landbouw onze lezers uit hun mening te geven over de Neder landse landbouw, over de Neder landse boeren en over de Neder landse voedselvoorziening. Dit is een publiek opinie-onderzoek, waar aan iedereen kan deelnemen. Terwijl bij de gebruikelijke onderzoekingen door de enquêteurs op zijn best enkele duizenden mensen worden ondervraagd, geeft deze oproep de gelegenheid aan een ieder, die zich daartoe geroepen voelt, de gelegen heid zijn mening kenbaar te maken. Wij leggen daarom aan onze lezers de volgende vragen voor: a) Bent U wel eens op een boer derij geweest? b) Weet U hoeveel uren een boer per jaar werkt c) Bent U van mening dat de boeren voor hun arbeid een loon toekomt, dat in overeenstemming is met het Nederlandse welvaarts peil d) Wat denkt U van de kwaliteit van onze land- en tuinbouwproduc ten? e) Acht U de prijzen van som mige producten te hoog en zo ja, waarom f) Wanneer bepaalde producten goedkoper zouden zijn, zoudt U er dan meer van gebruiken Welke zijn deze producten g) Bent U van mening dat de landbouw zichzelf maar moet red den, of staat U op het standpunt dat versteviging van de agrarische welvaart een nationaal belang is? U kunt deze vragen kort of lang beantwoorden, U kunt er een enkele vraag uitkiezen en de andere terzijde laten en behoeft van Uw hart geen moordkuil te maken. Wat wij trachten te ontdekken, is hoe men in Nederland over het algemeen buiten de landbouw over de boeren en tuinders, hun producten en hun levensomstandigheden denkt. Brieven worden gaarne ingewacht onder het motto: „Onze landbouw" bij de redactie van dit blad. Wij zorgen voor doorzending naar het centrale punt, waar de antwoorden uit het gehele land worden ver zameld. vergeet dan niet tijdig Uw adresverandering op te geven aan het bureau van dit blad. Het voorkomt verkeerde be zorging 10 t.m. 16 Juli PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week KAPELAAN KEIJSERS Zesde Zondag na Pinksteren. 6 u. lm. zek. int. (M), Tu. lm.Jos. Hen- drix, 3 u. lm. z.i. (S); 9 u. kinder mis Margaretha Pouwels-Kassing; 10 u. hoogmis Johannes en Augusta Kronenberg. Vandaag,geen congre gatie en geen kinderlof. 7 u. Ro zenhoedje en lof. Maandag, H. Pius, 6.45 zielmis voor alle overl. parochianen; 7.30 lm. overl. fam. Custers-Oudenhoven 8.15 gest. jd. P. A. vd. Munckhof. Theodora Poels, dochter Henrica en Gerard Lambrechts(2kl); 7 u. ziele- lof en rozenhoedje; 7.30 vergadering H. Familie. Dinsdag, H. Joannes Gualbertus, 6.45 lm. Gertruda Custers-Verheijen besteld door de buurt; 7.30 lm. Piet van Mill; 7.30 zijalt. lm. vrouw v. Harry Arts, best. door de buurt, 8.15 gest. jd. G. F. Aerts, Antonia Michels, Francisca Janssen en Jos. Aerts (3kl) Woensdag, H. Anacletus, 6.45 lm. Cornelis Linders, 7.30 vr. Huisman en zoon Harrie, 8.15gest. jd. Gerard Litjens, echtg.Maria Wismans (3kl) Donderdag, H. Bonaventura, 6.45 lm overl. fam. Verstralen-v. Meijel, 7.30 H. Sacramentshoogmis, leiding St Petrus Bandenschool, 8.15 gest. jd. Mart. Poels en Johanna Ruthee (1H) Vrijdag, H. Plechelmus, 6.45 lm. uit dankb. t.e.v. H. Theresia, 7.30 overl. fam. Lenssen-Jeuken, 8.15 gest. jd. Johannes Michels en Ger truda Wismans (3kl) Zaterdag, O.L.Vr. vd. berg Carmel 6.45 O.L.Vr.-hoogmis, 7.30 lm. zijalt Petronella Loonen, 7.30 best, jd. Peter M. Janssen en echtg., 8.15 gest. jd. Peter J. Rutten, echtg. en overl. kinderen (Ikl), 7 u. Marialof en rozenhoedje, 7.30 Jeugd H. Familie. VELTUM: Donderdag 7 u. leesm. H. Familie Leden, denkt aan de vergadering Maandagavond 8 uur. Komt allen trouw op. Brillen-apostolaat Wij vragen nog even Uw aandacht voor de brillenactie voorde Medische Missie. RECTORAAT PATERSKERK Zesde Zondag na Pinksteren. H. Missen 6.30, 7.45 en 10.30 en om 9 uur Hoogmis; Communiceren begint achteraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte v. St. Pieterspenning; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag: H. Joannes Gualbertus, belijder. 6 uur uitst. v.h. Allerh.; 7.30 gez. H. Mis v.d. vruchten der aarde; 'sAvonds 7.30 Lof t.e.v. H. Antonius. Donderdag: H. Bonaventura. 7.30 gez. H. Mis. Vrijdag: feest v. H. Graf. 'sAvonds 7.30 oefening vd. H. Kruisweg. Zaterdag: octaafdag v. H. Marte laren v. Gorcum. 9 uur Huwelijks mis van bruidsp. Willems-Tijssen; van 3—8 uur gel. om te biechten. MIS-INTENTIES Zondag: 6.30 Piet vd. Berg; 7.45 Martinus en Matheu Lenssen; 10.30 Gerardus van Leuken. Maandag: 7.30 Jan Hendriks; 7.30 voor een zalige dood (R); 8 uur overl. ouders vd. Heijden-Moors. Dinsdag: 7 uur Petrus Spee; 7.30 hoogmis v.d. vruchten der aarde; 8.30 Maria Millen-Laurensse. Woensdag: 7 uur Johannes van Helden; 7 uur overl. fam. Herm- kens-Heijnen; 8 uur Petrus Spee als lid v.d. Derde Orde. Donderdag: 7 uur Petrus Janssen; 7.30 Jan Hendriks; 7.30 Hendrikus Iioltackers en zoon Jan; half 9 H. Mis voor de zielen in 't vagevuur. Vrijdag: 7.30pl.Req. Albertusvd. Boogaard; 8 uur Hendrik Tissen. Zaterdag: 8 uur overl. fam. Tissen- Pelzer; 9 uur bruidspaar Willems- Tijssen. Heiligdomsvaart Maastricht Wij willen belangstellenden voor de tocht naar Maastricht er uit drukkelijk op attent maken, dat zij zich zo spoedig mogelijk moeten opgeven, indien ze deze reis per autobus willen meemaken. Er zijn nog maar weinig plaatsen beschik baar. Onkosten van deze reis f 5. per persoon. RECTORAAT HEIDE Zondag: 6e Zondag na Pinksteren, 7.30 lm. overl. fam. Willems-Jans sen; 9 u. H. Communie; 10 u, Hoog mis uit dankbaarheid; 3 u. Lof. Maandag: 7.30 lm Verlaten zielen van het vagevuur. Dinsdag: 7.30 t.e.v. H. Gerardus tot bijz. intentie. Woensdag: 7.30 Martinus Poels. Donderdag: 7.30 Peter Litjens en Leon. Potten. Vrijdag: 7.30 tot bijz. intentie. Zaterdag: 7.30 Huberta Janssen- Gellings; 6 u. Biechten; 7.30 Lof voor de Vrede. PAROCHIE LEUNEN 6e Zondag na Pinksteren, 7 u. H. Mis voor Johannes de Bruijni-van Ooi en Caroline Heldens-de Bruijni, 8.30 voor Peter Willemse, 10.15 hoogmis Solus populi" voor de vruchten der aarde, 3.30 lof, 4 uur H. Familie der mannen. Maandag 7 u. H. Mis voor overl. fam. Claessens-Gussen, 7.30 voor Wed. Beurskens-Manders. Dinsdag 7 u. H. Mis voor Johanna Claessens-Gussen, 7.30 gez. zieled. voor overl. fam. Verstegen-Arts, 9.30 pl. huwelijkshoogmis voor de bruidsparen Manders- Groetelaers en Claes-Groetelaers. Woensdag 7 u. H. Mis voor Ge rardus Litjens en Elisabeth Takken 7.30 voor Peter Johannes Buijssen en echtg., 9.30 huwelijkshoogmis voor bruidspaar Verstegen-Arts. Donderdag 7 u. H. Mis overl. fam. Janssen-Michels, 7.30 sol. gez. jg. Gertrudis van Dijck-Smits. Vrijdag 7 u. H. Mis voor Gerard Reintjes, 7.30 voor Johannes en Petronella Litjens. Zaterdag, feest van OL.V. v.d. Berg Carmel, 7 u. H. Mis, 7.30 voor Peter Joh. Rongen en echtg., 67 uur biechten. 8 u. Marialof. PAROCHIE OOSTRUM 6e Zondag na Pinksteren: 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen; 3 u. lof. Maandag: 7.30 gez. jaarg. voor Ger. Jenneskens en echtgenote. Dinsdag: 7.30 best. zm voor de overl. fam. ClassensChristians. Woensdag: 7.30 best. zm. voor vrouw Vermeulen. Donderdag: 7.30 best. zm. voor Gertr. Derks. Vrijdag: 3e Vrijdag der maand, dus missievrijdag voor de jeugd; 7.30 best. zm v. vr. Verrijdt; onder de H. Mis gem. H. Communie v.d. kinderen voor de missie. Zaterdag: 7.30 gest. gel. jaarg. voor Ger. Wismans, echtg. en kind; 7.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT 6e Zondag na Pinksteren; 6.30lm tot zek. int.; 7.30 lm voor M.A. KeurstenHouben; 10 u. hoogmis v. vr. CoppisDrabbel s; 3u. lof. Maandag: 6.30 gez.jrd. v. Pastoor Asselberghs; 7.30 lm voor overl. ouders en broer. Dinsdag: 6.30 lm v. zegen in gezin en zaken; 7.30 lm voor bijz. gunst; 9 uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar J anssenRutteh. Woensdag: 6.30 lm v. overl. fam. PhilipsenGellings; 7.30 lm voor genezing van een zieke moeder. Donderdag: 6.30 lm v. overl. fam. Berden; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw en St. Jozef. Vrijdag: 6.30 lm voor bijz. gunst; 7.30 lm voor overl. zuster. Zaterdag: feest van O.L.Vr. v.d. berg Carmel; 6.30 lm tot zek. int.; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v.d. berg Carmel; van 5—7.30 biechten; 7.30 Marialof. PAROCHIE CASTENRAY Zesde Zondag na Pinksteren. Dag van Eerste H. Communie en Her nieuwing der Doopbelofte. 6.30 H. Communie; 6.45 worden de kinderen afgehaald aan de school; 7 uur vroegmis, welke wordt opgedragen v.d. Communiekinderen; 10 uur Hoogmis vd. vruchten der aarde en andere geestelijke en tijdelijke noodwendigheden v.d. parochie; 2e collecte vd. St Pieterspenning; 3 uur pl. Lof waaronder Hernieuwing der Doopbeloften en toew. a.d. H. Maagd Maria, Te Deum tot besluit. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Lamberdina Thielen-Weijs. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. fam. Strijbos-Baltussen. Woensdag: 7.30 gez. maanddienst voor Wilhelmina Weijs. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. van Rhee. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot dankzeg ging, int. f am. P. Peeters-Heijligers. Zaterdag: feest v. O.L. Vr. v.d. Berg Carmel; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.' Vr. v. Alt. Bijst., tot int. van hen die hiervoor offerden; van 78 uur gel. tot biechten; 8 uur Lof en Rozenhoedje. PAROCHIE OIRLO 6e Zondag na Pinksteren, 2e Zon dag der maand; alg. H. Communie H. Familie afd. mannen en jonge lingen; 6.30 H. Communie; lm om 7 uur en 8.30; parochiemis om 10 u. Missa Salus populi voor de vruch ten der aard; 3 u. kruisweg en lof, daarna vergadering vd. H. Familie afd. mannen; le coll. vd. kerk, 2e col), voor 't bisdom. Maandag: 7.30 zieledienst Anna Mathea Wey. Dinsdag: 7.30 lm t.e.v. St Machu- tus; 9.30 huwelijksmis bruidspaar VermazerenPeeters. Woensdag: 7.30 zieledienst Maria Minten; 9 u. zieledienst overl. fam. VermazerenPeeters. Donderdag7.30 maandstond voor Johanna Clephas. Vrijdag: 7.30 Maandstond voor Margaretha Linders. Zaterdag: 7.30 zieled. Elisabeth Brüncken; 7 u. Marialof; van 5—7 uur biechthoren. a.s. Zondag alg. H. Communie voor de Mariacongregatie. PAROCHIE YSSELSTEYN 6e Zondag na Pinksteren; 6.30 lm; 8.15 maandd. v. Albert Fleur-

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2