Uitbreidingsplannen en onze Middenstand Zieken-Triduum 1955. Mosenmherdenkingsfeest te Overloon ïiemve hnorverhoging en belasting-verlaging De slingerende slinger WEEKBLAD VOOR VENRAY PROGRAMMA QmpeinzinqeH Boottocht voor chronische invaliden Harmonie Venray en Fanfare Lennen bekroond Film-agenda Zaterdag 25 Juni 1955 No 25 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG MAAS mi Ï?TVT TT?PTK-RIM ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- HATf KJIVIO 1 nC.IVCrlY PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Buiten Venrey f 1.48 PEEL EN DRUK EN UITGAVE FIRinA VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 Alle gezonden voor alle zieken. Dit is niet slechts een loos gezeg de, maar werkelijk het is zo. Aan alle kanten wordt er gewerkt, in het hoofdkwartier het meest, maar ook op alle bijposten, van Mer- selo tot Blitterswijk. De zieken worden bezocht, diëet-kaarten ingevuld, auto's gecharterd, geld ingezameld en ieder is vol medeleven. Als ze het niet in de krant hebben gelezen, dan hebben ze het toch de vorige Zondag moeten horen vanaf de preekstoel. r Werk mee om het Zieken-Triduum te doen slagen. Een mens kan hard Zijn, maar nog nooit heb je gehoord, dat hij niets voor de zieken over heeft, want dan verdient hij niet meer de naam: mens. Gezonden, U wordt nogmaals opgeroepen tot medewerking. Vooral ook zij, die een auto beschikbaar hebben. Zieken, U bidt alvast maar voor het welslagen! St Clara moet U maar om extra mooi weer bidden, want ook dat hoort erbij op Woensdag 29 Juni a.s. 11 uurOntvangst van vele genodigden, waar onder deputatie van de 7e Am. tankdivisie. 2 uurKranslegging militaire begraafplaats. 3 uurGrote Parade. 6 uurDansen. 11 uurVuurwerk. Nu de woningen in de Prinses Margriet-straat ook bijna gereed zijn en binnenkort betrokken kun nen worden, is een gedeelte van het plan Oost gereed. Voor het overige deel is men volop bezig met de aanleg van wegen, riolering-, gas- en water leidingen en zal de tijd niet ver meer zijn, dat ook aan de andere kant gebouwd kan worden. Daarbij valt echter op, dat de mensen, die hier komen wonen, de benodigde goederen nogal ver moeten halen, omdat er in die ge hele blok geen ruimte is overgela ten voor winkels of bedrijfsruim ten. De toekomstige bewoners van de nieuwe woonwijken zullen nog al eens moeten wandelen om dit of dat te halen. Is het van de ene kant heel mooi, dat men van de hoofdstraten meteen de winkelstraten wil maken van de andere kant heeft lang niet iedereen maar tijd om voor haar boodschappen de nogal verre wan deling te maken. In VenrayOost speelt dit alles mogelijk nog niet zo direct een rol, mede doordat men op 't laatste ogenblik op het kruispunt Juliana- singel-Poststraat en Prins Bern- hardstraat gelegenheid geeft tot het bouwen van winkels. Maar we breiden meer en meer uit en dan speelt dit probleem wèl een rol. Een der meest lofwaardige initi atieven in dit opzicht werd door iemand (het is ons niet bekend of dit het gemeentebestuur was dan wel een particulier) genomen bij de uitbreidingsplannen van desnel- groeiende gemeente Zwijndrecht. Men heeft daar niet minder dan een volledig winkelcentrum gepro jecteerd, zodanig dat het, als het totale uitbreidingsplan afgewerkt Voor het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs sprak Prof. G. Brouwers, velen onzer uit de jaren na de oorlog bekend als „Prijs- dictator". Hij gaf voor de periode tot 1970 concrete cijfers: de industriële pro ductie zal met 40 pet moeten stijgen, de industriële uitvoer met 35 pet. De totale productie van goederen en diensten zal met f 13 milliard moeten toenemen, er zal nog zo'n f 100 milliard geïnvesteerd moeten worden. Dit alles is voor een tijds bestek van twintig jaar geen peul schilletje; ook de middenstands- groep zal moeten beseffen, dat hij hierin een aandeel zal bij te dragen hebben. Uiteraard. En uiteraard zal niemand daar iets tegen hebben- als hij kan. Nu kan men vragen: kan in dit belastingheffende land de bevolking nog voldoende investeren; zijn de winsten niet door de belastinghef fing zodanig afgeroomd, dat zeker een bedrag van f 100 milliard vrij wel niet bijeen te brengen lijkt? Laten we zelfs de theoretische mogelijkheid, dat dit geld bijeen en beschikbaar komt, aanvaarden. Dan zijn er nog voldoende andere moei lijkheden, welke voor een niet gering deel juist uit het regeringsbeleid der voorbije periode voortvloeien. De spreker wees op het bestaan van twee soorten mentaliteit in de mensen, welke hij uitermate karak teristiek aanduidde met de woorden „expansie-" en „gilden"-mentaliteit. De betekenis dezer woorden is, vooral door de tegenover elkaar staande stelling duidelijk; de ene is gericht op durf en uitbreiding met aanvaarden van risico's en de ander is vooral gericht op behoud en be veiliging met vermijding vanrisico's, indien mogelijk. Vroeg of laat zullen deze beide mentaliteiten met elkaar in botsing komen; alleen de expansie-mentali teiten kan de gewenste redding brengen; de gilde-mentaliteit moet als een wezenlijk gevaar voor onze toekomst gezien worden. Dit alles kan ieder weldenkend mens ten volle onderschrijven. Wan- is, zeer centraal gelegen zal zijn. Een winkelcentrum om van te smullen, waar voor jeugdige vak mensen, die over energie beschik ken, een pracht van een toekomst mogelijk is. Men durft, om te beginnen, reeds zo ver vooruit te denken, dat er bij het centrum een grote parkeer ruimte komt. In de toekomst zul len zeker steeds meer kopers per auto komen. Verder zijn de dertig bedrijfs panden geprojecteerd aan weers kanten van een brede galerij, welke ten dele overdekt is, waarin zich geen voertuigen bevinden. De panden zullen niet verhuurd worden doch alleen verkocht. De gemeente heeft terwille van seri euze gegadigden echter een uiterst coulant systeem uitgewerkt, waar door de koop mogelijk wordt, zon der dat de jonge zaken op al te grote lasten komen te zitten. De Burgemeester zal een wakend oog houden op de toewijzing der panden, opdat geen ongewenste doublures optreden waar niet veel tegen is voor een dergelijke beknopte opzet. Het zou ook al te gek worden wanneer van die dertig panden er tien aan een textielzaak toegewezen worden. Nu zal men in de eerste tijd in Venray zeker zo ver nog niet be hoeven te gaan, als hierboven ge noemd, maar de vraag mag toch wel gesteld worden, of via woning bouwvereniging of gemeente in de nieuwe uitbreidingen rond Venray ook niet eens gezorgd kan worden voor bedrijfs- en winkelruimten. Dat is een positief middenstands- beleid, waarvan jongeren kunnen profiteren, die nu zo weinig kansen hebben en de onbillijkheid tegen over de bewoners der nieuwe wijken wordt weggenomen. neer het waarlijk gigantische plan, dat prof. Brouwers in de aanhef van zijn rede ontwierp waarlijk ont wikkeld wil worden, is expansie mentaliteit een onontkoombare voor waarde. Is gilde-mentaliteit een wel licht moordende belemmering. Nu meenden wij echter twee dingen opgemerkt te hebben sinds de bevrijding van ons land: a dat het zaken- en bedrijfsleven steeds riep om die expansiemogelijkheid en b dat juist de overheid deed wat ze kon om de gilde-mentaliteit aan te kweken. Wij zouden ten zeerste verheugd zijn, als de overheid de expansie haar kans gaf; het doet min of meer vreemd aan, dat deze secre taris-generaal zijn tegenstelling ge bruikt om... het bedrijfsleven min of meer bedekt een verwijt te maken, dat het de gilde-mentaliteit koestert. (Natuurlijk daarmee doe lend op prijsafspraken die door broken moeten worden). Het lijkt ons, dat hier 't spelletje van de pot en de ketel gespeeld wordt. Enige jaren geleden werd er gezegd: moeten we alle kracht allereerst in werking zetten om de nationale koek te vergroten, of is een rechtvaardige verdeling van de koek (koek zonder ons over die ver groting al te druk te maken) hoofd zaak? Niemand zal ontkennen, dat de overheid koos voor het verdelen van de koek. Zorgen dat iedereen iets kreeg, was toen voornamer dan zorgen, dat er meer te verdelen kwam. Destijds werd zelfs de term gebezigd „uitsmeren van de nationa le armoede". De overheid voelde zich, boven alles, geroepen om „zekerheid van de wieg tot het graf" te garanderen als er iets is, dat gilde-mentaliteit is, dan is het dit. Een der gevolgen van de gevoerde zekerheids-politiek immers is, dat prof. Brouwers nu moet vaststellen; de prijsstijging welke tussen 1950 en 1970 zal mogen optreden op de buitenlandse mark ten, is door de snelle loon- en prijs stijgingen in de afgelopen jaren vrijwel geheel gebruikt. Dit betekent, dat het zekerheids- en verdelingsbeleid van die over heid (die immers was het door wie de loon en prijsstijgingen geregeld werden) in de afgelopen tien jaar de eventuele koekvergroting van de komende twintig jaar reeds... bij voorbaat verdeeld heeft. Anders gezegd: men heeft wissels getrokken op een toekomst, waar van twijfelachtig wordt of ze ge honoreerd kunnen worden... juist zoals velen vanaf het begin vrees den en voorzeiden. Nu het gaat om het doorbreken van enkele prijsafspraken, stelt een secretaris-generaal X: de overheid moet er voor waken, dat in de strijd van de machtsgroeperingen de spel regels van de open economie worden gehandhaafd... heeft de overheid niet tot op de huidige dag de zege ningen van de geleide economie ge predikt en afgedwongen? Zijn de loon- en prijsstijgingen welke nu onze toekomstige twintig jaar belasten, juist niet een gevolg van die geleide economie geweest? Is niet de woningbouw, waarover zojuist het vernietigende rapport verscheen van de Nationale Wo ningraad, product van die geleide economie of wil men het drukken van de prijs ten koste van de kwa liteit der te bouwen woningen, open economie noemen? Heeft men, in de afgelopen tien jaar, niet ter verdediging van be paalde ordeningsstrevingen in het economische leven, juist zich op de zegenrijkheid van de... gilden be roepen? Wij zullen de laatsten zijn, om elke ordeningsgedachte te willen uitbannen: er is een goede en recht vaardige ordening van het econo mische leven mogelijken denkbaar. Maar men spare ons toch de steeds voortdurende tweeslachtigheid, die zich ter verdediging van de ene maatregel beroept op stellingen die men gisteren afbrak, tweeslachtig heid die vandaag als ideaal stelt wat gisteren een misdaad genoemd werd. Men lere consequent te zijn; wil men expansie en open economie dan make men die ook mogelijk en ge- bruike het woord niet alleen maar om één bepaalde groep te treffen, terwijl voor de blijvend gepreekt wordt de zekerheid en de veiligheid. Op deze wijze slingert de slinger wel erg onevenwichtig. Zou het geen aanbeveling ver dienen, als men de algehele grond slagen van ons economisch beleid eens helder onder de loupe nam en zich eens duidelijk uitsprak, welke richting we zullen zeilen, maar dan ook koers houdend en niet telkens overstag willen gaan voor toevallige omstandigheden? Na de verwerping door de Twee de Kamer van het ontwerp van wet tot wijziging van de huurwet op 17 Mei jl. heeft de regering thans een herzien ontwerp inge diend. In het nieuwe ontwerp wordt een algemene huurverhoging van 5 pet, ingaande op 1 Septem ber 1955, voorgesteld. Deze huurverhoging zal in het algemeen gelden: 1. Voor woningen, die voor 27 December 1940 zijn gebouwd. 2. Voor woningen, die op of na die datum, maar voor 5 Mei 1945 zijn gebouwd, voor zover de huur prijs daarvan is of voor 1 Sept. a.s. zal zijn opgetrokken tot het huurpeil van de vooroorlogse wo ningen. De huurverhoging zal niet gelden voor onbewoonbaar verklaarde wo ningen. Voor krotwoningen, die nog niet onbewoonbaar zijn verklaard, zal dit laatste ook gaan gelden als zul ke woningen door de minister van wederopbouw en volkshuisvesting ongeschikt voor bewoning worden verklaard en niet door verbetering in bewoonbare staat kunnen wor den gebracht. Woningen, die niet voldoen aan redelijke eisen ten aanzien van in standhouding en onderhoud, kun nen op verzoek van de huurder van de huurverhoging uitgesloten worden. Dat wil zeggen, dat, zolang een woning tengevolge van verwaar lozing, die aan de verhuurder is te wijten, niet voldoet aan de eisen, die daaraan in de huidige omstan digheden kunnen worden gesteld, de huurverhoging van 5 pet niet wordt toegepast. Voor bedrijfspanden wordt de huurverhoging van 5 pet niet door de wet voorgeschreven. Partijen worden evenwel bevoegd verklaard een huurverhoging on derling overeen te komen. De overeengekomen huurverho ging mag niet meer dan 5 pet be dragen. Belastingverlaging. In een toelichting op het belas tingplan 1955, die door de minister van financiën werd gegeven, wordt gezegd, dat naar aanleiding der gedachten wisselingen in de Tweede Kamer een verschuiving is aange bracht. Voor een deel van de algemene verlaging der inkomsten- en loon belasting wordt een verlaging der grondbelasting voor onroerende goederen in de plaats gesteld. De gedifferentieerde huurverho ging wordt vervangen door een algemene uniforme verhoging van 5 pet. In het bijzonder voor de lagere inkomens wordt in de fiscale sfeer een tegenwicht geschapen voor de hogere uitgaven voor huur. Deze verlagingen zijn gezocht bij de omzetbelasting. Zo worden tex tielproducten, thans belast met 2 pet tijdelijk van omzetbelasting vrijgesteld. Ook de suiker wordt tijdelijk van omzetbelasting ont heven. Hiermede zijn bedragen gemoeid van resp. 56 en 14 millioen gulden per jaar. Schoonheid in Venray Wie het nieuwe Venray ziet, zoals dat na de oorlog tot stand is ge komen, kan niet anders als tevreden zijn over de ruime plaats, die daarin is gegeven aan bomen en planten, aan de groenversiering. En inder daad, tegenover vele andere plaat sen mag dat alles er rustig zijn. Heeft men eenmaal de smaak te pakken, dat ziet men echter al weer verlangend uit naar wat anders. Zo lazen we in een bericht in De Tijd, dat er in Apeldoorn een vereniging is, die de toepasse lijke naam draagt schoon Apel doorn. Deze vereniging stelt zich ten doel, daar waar het kan, en dat is gewoonlijk in plantsoenen en par ken beelden te plaatsen. Eenvoudige versieringen, die de schoonheid van een plekje nog eens accentueren. Zij worden daartoe in staat ge steld door een verhoging van de zg. bouwbelasting, de legeskosten e.d. die iedere nieuw-bouwer moet betalen. Geen overdreven opcenten, maar toch zo, dat na enkele jaren in deze drukke bouwtijd een aardig bedrag bijeen is om een beeldje te maken. Met vrijwillige hulp van plaatselijke aannemers wordt alles klaar gemaakt. Misschien dat dit voorbeeld ook in Venray kan worden overgenomen. Misschien dat Venray Vooruit hier over eens inlichtingen in wil winnen en dat ook hier dit alles verwezen lijkt kan worden... Schoonheid in Venray Deze schoonheid van parken en plantsoenen, van wegen en pleinen eisen onderhoud en voorzieningen. Heel toevallig kwamen we van de week in tuinmans- (of heeft men dat liever hoveniers-) kringen en daar bleek men nu niet bepaald enthousiast te zijn over de wijze, waarop een en ander aanbesteed en gegund werd. Ondanks herhaald aandringen geen openbare aanbe steding, dikwijls geen begroting enz. enz. Dit heeft tot gevolg gehad, dat er verschillende van deze mensen reeds op voorhand maar niet meer inschrijven en alles maar laten zo het is. Nu begrijpen we wel dat een en ander een moeilijke materie zal zijn en dat er meer haken en ogen aan zitten, dan wij als leek in deze zaken, nu wel weten. Maar dat een en ander niet openbaar aanbesteed kan worden, waar in het bijzijn van alle inschrijvers de enveloppen geopend worden en de getallen genoemd, dat lijkt ons toch geen onoverkomelijk bezwaar. Onnodig geklets en misschien geroddel wordt dan in ieder geval voor komen. Schoonheid van Venray Dat deze week de trotse zware beuk op de Julianasingel ten offer zal moeten vallen aan de nieuwbouw is te betreuren. Het zal misschien •moeilijk anders zijn kunnen gaan, maar daarmede zijn we dan een van die zeldzame bomen in Venray weer kwijt. Daar zouden we het echter niet over hebben. Wel over de nog steeds leeg liggende stukken, zelfs langs hoofdstraten, waar het onkruid welig tiert en die alles behalve een schoon gezicht op leveren. Nu is het te begrijpen, dat de Gemeente hier niet overal parken van kan maken, maar toch kan zij wel er op toezien, dat die niet als vuilnisbelt gebruikt worden, door aannemers en particulieren, die hier hun puin, schrot enz. op gooien. En misschien dat de Gemeente wagen op dergelijke plekken enkele wagens gele zand neer kan gooien, dan heeft een groot deel van Ven- rays jeugd al prachtige speelplaat sen. Het Nederl. Rode Kruis, afd. Maastricht, organiseert evenals vorige jaren wederom een boot tocht voor invaliden, d.w.z. voor degene die door ziekte of gebreken nooit en te nimmer in de buiten lucht komen (uitgezonderd besmet telijke zieken en tbc-patiënten). Maandag a.s. vertrekt het ms „Kasteel Staverden" om 9 uur uit Maastricht, om 's avonds te Venlo, ligplaats te kiezen. Onder de vele zieke passagiers aan boord bevinden zich ook 2 Ven- rayse dames, die door de afd. Venray van het Nederl. Rode Kruis in samenwerking met de R.K. In validen St Lidwina zijn uitgezon den. Voor hen die er belang in stel len volgt hier de verdere vaarroute van de „Kasteel Staverden" 2e dag van Venlo naar Arnhem, 3e dag van Arnhem naar Culemborg via Wijk bij Duurstede, 4e dag van Culem borg naar Nijmegen, 5e dag van Nijmegen naar Roermond en de 6e dag dus Zaterdag van Roermond terug naar Maastricht. Dat er veel animo voor bestaat onder de zieke patiënten iets der gelijks te mogen meemaken is zonder twijfel. De afdeling Venray deed het dan ook veel genoegen, dat er dit jaar twee dorpsgenoten bij de uitverkorenen waren. De ongetwijfeld hoge kosten aan een dergelijke onderneming ver bonden worden door de afdelingen voldaan. Helpt daarom U Rode Kruis helpen. Venray's Harmonie en Fanfare St. Catharina uit Leunen hebben Zondag j.l. deelgenomen aan de muziekwedstrijden, uitgeschreven door de R.K. Limburgse Federatieve Muziekbond, die werden gehouden te Linne. Beide gezelschappen kwamen uit in de eerste afdeling. Venray's Harmonie in de klasse Harmoniën en Leunen's Fanfare in de klasse Fanfares en behaalden de le prijs. Leunen's Fanfare nam nog deel aan de ere-wedstrijd en wist hierin de 2e prijs te bemachtigen, een zilveren beker. Venray's Harmonie voerde uit als Verplicht nummer „Feti a la Baillie" van A. Thirty en als ge kozen nummer „Imdges de Francex" van A. Thirty. Met deze stukken werd onder leiding van directeur J. Verstegen 269 punten behaald. Leunen's Fanfare voerde uit onder directeur E. Dietz „Amen" van Handel arr. G. Moll, als ver plicht nummer. „Cortége des Drya- des van A. Delbecq, als eigen geko zen nummer. Hiermede behaalde deze vereniging 278 punten. Na aankomst in onze gemeente zijn de bekroonde verenigingen gehuldigd. Zaal Wilhelmina en ook het Patronaat te Leunen waren feestelijk versierd. Te Venray was het de heer Claessens, hoofd der school te Oirlo, die als eerste Venray's Harmonie feliciteerde met het behaalde succes namens de Venrayse zustergezelschappen. Dan sprak Dr. v.d. Hombergh bestuur en leden toe en als beschermheer van het Mannenkoor bracht hij de felicltatie's over. Velen maakten in zaal Wilhelmina gebruik van de receptie o.a. afgevaardigden van diverse verenigingen. Te Leunen was het de voorzitter van de Boerenbond de heer H, Asselberghs, die namens geheel Leunen, bestuur, directeur en leden kwam feliciteren. Hij overhandigde hierbij een gesloten enveloppe met inhoud ter versterking van de kas. Tegen sluitingsuur kwam te Leunen het bericht binnen, dat de Fanfare in de ere-wedstrijd de 2e prijs had behaald met 148 punten, nl. een zilveren beker met diploma. Deze beker werd door G. de Mulder overhandigd aan de voorzitter P. J. Weijs. De voorzitters van de bekroonde verenigingen brachten na het offi ciële gedeelte dank voor de spontane ontvangst. Staakt het vuren De film handelt over de beleve nissen van een Amerikaanse pa trouille, enkele uren voor de wa penstilstand in Korea. Men heeft hier met een semi documentaire te doen, waarin dus geen beroepsacteurs voorkomen en ook het gebruikelijke liefdesverhaal ontbreekt. De film wil n.l. een reëel beeld geven van de oorlog op Ko rea, al zijn er wel enige trucs toe gepast. Interessant zijn de dorps- en landschapsopnamen en de on derhandelingsscènes in Pan Moen Jon, die de toeschouwer een goede indruk geven van het land waar zo bloedig werd gevochten. Boven 14 jaar. Slavenschip Dit schip vaart in de tijd, dat Engeland nog koloniseerde in Aus tralië door er veroordeelden heen te brengen, meestal misdadigers; een enkele keer wel eens onschul- dlgen. Zo ook in deze film, waarin twee onschuldigen, een medisch student en een meisje natuurlijk voor elkander bestemd zijn. Een in alle opzichten middel matige film, die bovendien paeda- goglsch niet helemaal aanvaardbaar is om de ruwe taferelen die er zich in afspelen en wegens de twij felachtige rol die de godsdienst is toebedeeld, al valt de nadruk op het avontuurlijke. Boven 18 jaar. Nieuws uit Venray en Omgeving 25-jarig priesterfeest 6 Juli a.s. zal Pater G. Kemps, thans missionaris in St. Maarten (West-Indië), zijn 25-jarig priester feest vieren. Henri de Greeve In Venray Op het Gymnasium sprak voor studenten en fraters, Pater Henri de Greeve, over zijn Maria-spel. In zijn rede wist hij nog menigmaal oude herinneringen op te halen aan zijn studententijd in Venray. Ruilverkaveling Op de jaarvergadering van de L.L.T.B. te Merselo, werd onder meer gesproken over de ruilver kaveling, daar nodig in verband met verbetering van weilanden en waterafvoer. Deze verbeteringen waren alleen door te voeren met ruilverkaveling, waar een deel der vergadering wel voor voelde. Aangezien echter de ruilverkave ling schijnbaar alleen in gemeente lijk verband schijnt te kunnen worden aangevraagd, werd besloten, dat het bestuur in deze overleg zal plegen met het Kringbestuur der L.L.T.B. en het gemeentebestuur. Op deze vergadering, waarin Pastoor Vercoulen ook aanwezig was, bleek, dat het afgelopen jaar gunstig is geweest. Bijna 4 millioen kg is omgezet, waarvan 1474 ton voederartikelen en 1524 ton kunst mest. De gemaakte winst werd voor de helft contant uitbetaald en voor het overige op de ledenlening bijge schreven. Een vrijwillige bijdrage werd gevraagd voor de actie Slot zusters in Limburg, terwijl het priesterstudiefonds de opbrengst van de jachtvergunning krijgt. Derde Orde mededeling Zondag 3 Juni is er vergadering op de gewone tijden. Ondanks de vele feesten mogen wij niet aan onze plicht verzaken. Komt goed naar de vergadering. De vo rige keer was de directeur zijn stem kwijt, maar nu niet meer. Het is de bedoeling van de ver gadering ons geestelijk uit te rusten met sterkte om als goed tertiaris te kunnen leven. U moet de verga dering eigenlijk nooit overslaan. De bedevaart naar den Briel zal groot worden. Zü die zich nog op willen geven, doen dit zeer spoedig aan het Patersklooster! Ongelukken Maandag j.l. was er op de Geijs- terseweg een nogal gecompliceerd ongeluk, doordat eer» motorrijder onder een paard en wagen door vloog en tegen de as van de wagen botste. Een gewonde motorrijder, een gewond paard en een vernielde motor waren het resultaat. Na door dr v. Thlel, verbonden te zijn kon de motorrijder naar huis terugkeren. De veearts was nodig om de verwondingen van het paard te verzorgen.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1