VREDEPEEL Zieken-Triduum Nog 'n cadeetj Cl Mirin Kofe- Eetrv Ingebruikneming 19 tot 21 Juli ADVERTENTIEN Dr. H. v.d. Hombergh Qnze Reclame J. Bij ons vertrek naar Aostralië ff. Relonw en familie H. Lamers en kinderen net dienstmeisje nette vrouwelijke krachten Meisje gevraagd TAXI nodig H. STOKS Langstraat 22 Koperwerken URSUS afrasteringen te verhogen tot 90 pet. Onderlinge Paardenverzekering Venray. WOONHUIS Bnrgerljsta hyth Duivprt F. \AHe amfiói alle soorten koolplanten autó&us-ckauföeut v. Cóeneflió Kies zijzei Heiriki Maniett Terwijl daar de nieuwe ontginningsgrond in de lentezon haar mooiste kleuren toonde, terwijl van de voltooide en half opge bouwde boerderijen de vlaggen wapperden en de gezameiyke fanfares het Wilhelmus speelde, trok Z. Exc. Minister S. L. Mansholt het laken van de steen, die daar is neergelegd als aan denken aan het grootse gebeuren: de ingebruikneming van de Vredepeel. Daaraan waren reeds enkele redevoeringen voorafgegaan, waar in door alle sprekers nog eens werd benadrukt het gewichtige moment, dat we Donderdag beleefden, toen namens de Regering de Minister van Landbouw deze ruim 800 ha ontgonnen grond in het productieproces kwam inschakelen. In de morgenuren was in de kerk van Merselo een plechtige H. Mis opgedragen om Gods zegen over de Vredepeel af te smeken. Om half elf arriveerde de gasten aan het Gemeentehuis, waaronder Minister Mansholt, de Commissa rissen der Koningin van Brabant en Limburg, leden van Ged. Staten van die provincies en vele anderen. Om even voor elf reden de tou- ringscars voor, die het hoge gezel schap naar de Vredepeel brachten, waar intussen vele belangstellenden o.a. de Tweede Kamerleden Ir. Wijf fels, Peeters en Dr. W. Droessen, alsmede de Gemeenteraden van Oploo, Vierlingsbeek en Venray, Kring- en afdelingsbesturen der L.L.T.B., alsmede de bewoners van de Vredepeel, zich verzameld had den in de grote tent, die daar was opgeslagen. Het hoge gezelschap werd ont vangen met het Wilhelmus, dat door de gezamelijke Venrayse fan fares ten gehore werd gebracht. Geschiedenis der Peelontginni ngen Burgemeester Janssen heette zijn gasten hartelijk welkom in het nieuw ontgonnen gebied. Hij bracht dank aan allen die aan de totstand koming van dit grote werk het hunne hebben bijgedragen er lichtte het ontginningswerk in Ven ray nader toe. Rond de eeuwwisseling was van de 14.620 ha., die Venray groot is, 7700 ha gemeentelijk eigendom. Van deze laatste waren er 6650 ha. woeste grond. Toen is men met de ontginning begonnen, wat aller eerst een particuliere aangelegen heid was. Om naast de grotere ontginners ook de kleine man een kans te geven werd in 1920 „Eigen Boer opgericht, dat mede de ontginning van Ysselsteyn heeft mogelijk ge maakt. In 1938 was het gemeentelijk bezit verkleind tot ruim 4000 ha, waarvan 2190 ha. woeste grond was. Toen besloot de gemeente zelf te gaan ontginnen en Peelplan Zuid was daar het resultaat van. 843 ha. grond konden vruchtbaar worden gemaakt, 18S ha. bebost. 56 Boer derijen konden er worden gesticht. In 1951 werd begonnen aan de S46 ha. Vredepeel, waarop het 10e kerkdorp van Venray gesticht gaat worden en 42 boerderijen zijn ge pland. Samenwerking der Provincies De Commissaris der Koningin van Limburg Mr. Dr. Fr. Houben noemde de ingebruikstelling van grote betekenis voor de uitbouw van de streek. Hij verheugde zich er over dat de twistappel nu was doorgebeten en dat zelfs van die beet niets meer was te zien. In zijn rede ging hij de geschie denis na van de twisten over de Vredepeel, die in zich alleen maar konden gezien worden als de strijd om het bestaan. Hij prees de organisatoren van de Cuyckse Fokveedag gelukkig, die Dr. Kirch en Derks tesamen hadden gebracht en zo het begin gemaakt hadden met de definitivieve oplos sing. Door wijs beleid, gezond verstand en de bereidheid om het algemeen belang te dienen hebben de belang hebbenden zich gevonden en is een oplossing tot stand gebracht, die velen nieuwe grond, werk en toe komst verschaft. Bomantiek verdwenen. Is het aan de ene kant jammer, aldus Prof. dr. de Quay, commissa ris der Koningin in Brabant, dat de dikwijls romantische twisten rond deze Peelgronden zijn beëindigd, van de andere kant is de werke lijkheid van heden zoveel beter en mooier. Naar zijn idee heeft men hier, zoals ook bij de brug te Gennep, door onderlinge samenwerking en zonder juristerij, maar in goede verstandhouding, twisten opgelost, waarop in het verleden hertogen en graven, ja zelfs keizers tever geefs hun krachten hebben inge zet. Laat dan 't een simpele fok veedag geweest zijn, waarop de steen der wijzen is gevonden, deze samenwerking en samenbundeling van kracht, mag ten voorbeeld ge steld worden aan allen. Landbouwkundige aspecten. De voorzitter der Vredepeelcom- missie, de heer G. Derks, lid van Ged. Staten van Limburg, gaf een overzicht van de landbouwkundige problemen rond en in de Vredepeel en wees er op, hoe deze twisten moesten ontstaan door de expansie, die de grote gezinnen van deze streken automatisch moesten zoe- hen, daar eigen bedrijf te klein en te armoedig was om allen een be staan te geven, hoe sober dan ook. Als we dan de nieuwe tijd zien, waarin kunstmest, krachtvoeders, deskundige voorlichting, uitbreiding der gewassen enz., het tegenwoor dige landbouwbedrijf opbrengsten geeft, die over de wijde wereld af trek vinden en daarnaast 't groot aantal boerenjongeren, dat wacht op een kans, dan kan het niet uitblijven, dat dergelijke grote com plexen ontgonnen worden. De ontginning is een boerenbe- lang van de eerste orde. Zij zal bijdragen tot een hoger welvaarts peil van de gehele streek. En zij zal tevens de zorg van de Overheid helpen verlichten, die weet, dat in 1960 189 gegadigden klaar zullen staan voor nauwelijks 100 boer derijen. Hij verzocht de minister dringend om mee te blijven steunen dit werk tot de laatste boerderij voltooid is en de Vredepeel klaar is. Dankbaar voor wat door de regering is ge daan wil hij nog wijzen op de ont sluitingswegen, electriciteit en wa tervoorziening welke nog op een oplossing wachten. De toekomst Minister Mansholt verklaarde in zijn rede, dat door dit ontginnings werk de gemeenschap weer verrijkt is. Het gehele land profiteert hier van. Men heeft indertijd de oplos sing van alle mogelijke twistpunten in gezamenlijk overleg weien op te lossen. Ook dat mag als voorbeeld gesteld worden. Niet alleen elders in de provincies, maar in geheel Nederland en in de wereld, waar zo dikwijls alleen naar eigen voordeel wordt gekeken en niet gezocht wordt naar wat vereend. Bij een dergelijk gebeuren dringt zich, aldus de Minister, onher roepelijk de vraag naar voren, hoe dikwijls kunnen we dit nog herhalen in ons dicht bevolkt land. De mogelijkheden zijn bijna uit geput, want ook in Zuiderzee en Zeeland kent men grenzen. Er zal een oplossing voor de toekomst ge zocht dienen te worden. En de vraag mag gesteld worden of dat in overleg en samenwerking via de wetgeving gevonden kan worden. Immers ruilverkaveling etc. zorgen voor een steeds doelmatiger bedrijf en planning. Maar wat zal van dit alles over blijven indien door uit- en verkoop alles wat nu gedaan wordt weer terugvalt. Men heeft en ook de Minister bekende dat standpunt vroeger ge huldigd te hebben wel eens ge zegd, dat men ontginningen e.d. moest bewaren tot tijden van depressie, als duizenden handen om werk vragen. Maar dan dient de vraag gesteld te worden of de noodzakelijke vooruitgang niet ernstig gestoord wordt. Bovendien is er de eerste 50 jaren voor dui zenden handen werk, indien men eens denkt aan de ontsluiting van duizenden ha. landbouwgrond, het opknappen van kilometers zand wegen, verkaveling, waterlossing en dergelijke. Z.i. zal men er zelfs ernstig aan moeten denken om de machine in te schakelen in de ontginning als de arbeidsmarkt niet genoeg mensen levert. Zijn steun aan de voleinding van dit werk zegde hij gaarne toe. Evenals iedere poging door hem gesteund zal worden om nieuwe ruimte te scheppen. Maar dan zullen ze tevens dienstbaar gemaakt moeten worden voor de gezond making van die gebieden, die zelf geen expantiemogelijkheid meer hebben. Met een gelukwens en de wens voor een vredige en goede toekomst voor de gehele streek verklaarde de Minister vervolgens de Vrede peel in gebruik/ genomen. Onthulling monument ging het gezelschap naar Dan buiten, waar de ruiters stonden opgesteld en het eresaluut brachten. Bedekt door een laken en omringd door vlaggen van de provincies en gemeenten lag daar de steen, die tot in lengte van dagen de herin nering aan deze ingebruikstelling zal levendig houden. En terwijl de muziek het Wilhelmus speelde trok de Minister het laken van de ge denksteen af. waarop met grote letters de naam Vredepeel gebeiteld staat. Dan begaf het gezelschap zich in de grote toeringcars waarmede een rondrit door het ontgonnen gebied werd gemaakt. In het gezelschap bevonden zich o.m. de heer Deken van Venray, Ir. van Haaren, vice- voorzitter van de Vredepeelcom- missie, Dr. Kirch, de Griffier der Staten van Brabant van Rooy, Ir. Herweyer van de Cult. Techn. Dienst, Ir. Eegeli van de Prov. Waterstaat, Ir. Simons, Ir. Baron van Oldeneel tot Oldenzeel namens Staatsbosbeheer, Ir. Hanraets van de Grontmy, de heren Jochems en Dinghs namens de L.L.T.B. Bij deze rondgang gaven de heren van de Grontmy en Staatsbosbeheer de nodige uitleg, maar de Minister bleek zeer goed op de hoogte te zijn van de gang van zaken. Hij bracht o.m. een bezoek aan de boerderij vanMuysersJanssen, waar hij met de andere Vredepeel- bewoners over electrificatie en waterleiding sprak. Ook hier be loofde hij nogmaals zijn uiterste best te zullen doen om deze twee nuttige zaken zo spoedig mogelijk in orde te maken. En terwijl op het kiosk de fanfares lustige marsmuziek speelden, wer den hem binnen in de tent ma quettes en tekeningen getoond van de toekomstige ontwikkeling der Vredepeel. DANK Na deze rondgang en uitleg ging het hoge gezelschap weer naar Venray, waar in de huishoudschool door de Gemeente een diner werd Ieder jaar keert die grote vreugde terug voor onze zieken. De gezonden gaan iets voor hen organiseren. Zij worden letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet. Heel het gezonde deel van Venray werkt mee. Er zijn mensen, die het leeuwen-aandeel hebben, maar er is er geen, die niets doet. Men kan en wil er iets voor doen. Hier wil men niet achterblijven. Het enige, wat de zieken zelf kunnen en mogen doen, dat is: dat zij bidden voor het welslagen van deze dagen en zich voor het Triduum opgeven. De rest, het werk, het organiseren, het bijeen brengen van de gelden, dat doen de gezonden. Wij weten, dat de zieken er naar verlangen als de gezonden naar enkele feestdagen. Het grijze alledaagse wordt even veranderd in een feestelijke, blije sfeer. God zelf komt in hun midden om Zijn over vloedige genade aan hen mee te delen. Zij leren weer eens de zin van hun lijden kennen voor Kerk en Maatschappij. Daarom werken gaarne ALLE GEZONDEN VOOR AL ONZE ZIEKEN aangeboden. Hier feliciteerde Dr. Kirch de Gemeente en bracht in herinnering de fokveedag in Cuyek, waar G. Derks en hij voor het eerst de oplossing zagen. Deken Loonen bracht namens de kerkelijke overheid zijn hartgron dige dank over voor de schenking, die reeds bij voorbaat gedaan was aan de kerk, die hierdoor een be staansmogelijkheid kreeg. Niet alleen het godsdienstig leven, aldus Deken Loonen, zal hiervan de vruchten plukken, maar ook het sociale en culturele. De heer Jochems bood gelukwen sen aan namens de L.L.T.B. en hoopte dat in organisatieverband de mensen uit de nieuwe Peel ge holpen en gesteund konden worden bij hun grote en vele moeilijkheden, Namens de Kring van Noord- Limburgse Burgemeesters sprak de Sevenumse Burgervader Evers, die van de gelegenheid gebruik maakte om ook op de Sevenumse ontgin ningen te wijzen. Ir Wijffels bood namens de Lim burgse Tweede Kamerleden zijn gelukwensen aan. Ir Hanraets sprak namens de Grontmy en releveerde dat het werk tot nu toe 80.000 manuren had gevergd. De laatste ontginnings werken zouden voortaan machinaal worden uitgevoerd. Zijn dank ging naast anderen speciaal uit naar de heren Vorst, Pubben en Daamen, die veel werk hebben verzet. De houtvester Baron van Olden eel tot Oldenzeel wees op het grote belang van het bosgebied en Dr. Sala, de Inspecteur van de Vee- artsenijkundige Dienst, had ook verlangens voor de toekomst, wan neer moeilijkheden kunnen ontstaan in deze nieuwe gronden, waarin het bacteriënleven betrekkelijk arm is. Dr. Ir. W. Droesen feliciteerde en wees op het belang van een aan vullende bijdragen in de boerderij - bouw, die nu veel te duur is. Het was Venrays Burgemeester die allen weer dankte en daarbij gul werd met cadeaux. De Minister ontving een prachtige kruik als aandenken van deze dag, de Gouverneurs, alsmede de heren Derks, Kirch, Peeters en van Haaren een groot wandbord en alle gasten een klein wandbord. In zijn afscheidswoord dankte Minister Mansholt voor de prach tige dag en beloofde al de wensen, die hem dikwijls op originele wijze waren kenbaar gemaakt in Den Haag nog eens nauwgezet te zullen bestuderen en maatregelen te nemen zodat een en ander naar tevreden heid zal worden opgelost. Dan reed de grote Buick voor en, uitgeleide gedaan door de Gou verneur en de Burgemeester, nam Min. Mansholt afscheid van Ven ray en de Vredepeel. (Herplaatsing weg. misstelling) Heden overleed tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, nog voorzien van het H. Oliesel, onze lieve dochter, zusje en verloofde META in de leeftijd van 23 jaar. In leven verpleegster Calvarieberg Maastricht. Wij bevelen hare ziel in Uwe gebeden aan. Oostrum, 5 Juni 1955. J. M. Hulsman C.M.M. Hulsman-Jansen Janny en verloofde Jan Gerry Joke Hans Huysmans, verloofde Donderdag 23 Juni a.s, afwezig (geen spreekuur) Gebraden gehakt 100 gr. 40, 250 gr. 90 Leverworst 500 gr. 65 Vrijdag en Zaterdag: Vers gehakt 500 gr. 1.30 ONDERTROUWD. E.M.Th. Koks en A.M.B.G. de Kroon hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats vinden op Dinsdag 5 Juli a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Laurentius te Dongen. Dongen, „Lindenheuvel" Venray, Leunseweg 24 Receptie 13—14.30 uur „Linden- heuvel" Dongen. Toekomstig adres Leunseweg 24, Venray. Retraite voor meisjes Van 24 t.m. 26 Juni, dit is dus van Vrijdagavond t.e.m. Zondag avond Retraite te Roermond, voor meisjes boven 17 jaar. Zij die hier aan willen deelnemen gelieve zich vóór a.s. Dinsdag op te geven bij mej. Olga Pijls. Kosten slechts f 5, reis inbegrepen. Derde Orde-mededelingen De eerste bedevaart n.l. dienaar Heerlen, is voorbij. Vergeleken bij de andere dagen, was dit een zeer mooie dag, niet koud, geen regen en zelfs 'n beetje zon. Allen waren zeer tevreden, ja, zelfs verrukt over alles, wat we in die ene dag beleefd hebben. Er waren er, die spontaan zich reeds opgaven voor de volgen de bedevaart. Op 12 Juli a.s. gaan we n.l. naar Den Briel, naar de H.H. Martelaren van Gorkum. Er gaan heel veel mensen mee. Geef U daarom nu niet te laat op, maar zo gauw mo gelijk. Ik heb pas 2 bussen kunnen krijgen en als er meer mensen komen, dan moeten we ze teleur stellen. sluiten Zondag 26 Juni. Umoet dus niet langer wachten. We gaan eerst naar Den Briel en 's middigags naar Rotterdam. We vertrekken 's morgens om 6 uur vanaf de paterskerk. Kosten zijn f 7,50. Jaarvergadering L.L.T.B. afd. Oostrum De L.L.T.B. afd. Oostrum hield op Donderdag 9 Juli haar jaarver gadering waarop het jaarverslag werd behandeld. De omzet bedroeg 345 wagons voor een waarde van 475.000 gulden. De omzet vertoont ook dit jaar weer een verhoging. De behaalde winst zal volgens be sluit van de algemene vergadering worden bijgeboekt op ledenkapitaal. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen J. Swinkels Mz. (vacature H. Lemmen). Aan de Stichting Parochiehuis, Oostrum werd een renteloos voorschot toegezegd. Met ingang van 't nieuwe boek jaar zal men korting geven bij contante betaling. Ook dit jaar zal men een excursie organiseren naar de E 55 te Rotterdam. zeggen wij familie, vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. Tevens danken wij leider en les gevers van de Emigratiecursus Venray voor de leerzame en prac- tische lessen welke wij daar heb ben gevolgd. Tenslotte dank aan de fa. Ruys Co. te Deurne, voor de keurige en degelijke afwerking van de passage. a.b. ms Johan van Oldenbarnevelt Voor de talrijke blijken van be langstelling en gelukwensen bij ge legenheid van ons huwelijk, betui gen wij, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. J. Mommen Th. Mommen-Thielen Prinses Beatrixstraat 8 M. Bonants Tr. Bonants-Thielen Langeweg 25 Voor de hartelijke blijken van deelneming, betoond bij het over lijden en de begrafenis van mijn onvergetelijke echtgenote en der kinderen lieve moeder Elisabath Lamers, betuigen wij onze oprechte dank, speciaal aan Heren Doktoren, Zus ters van het Ziekenhuis, Heren Geestelijken, Vrouwenbond, Christ. Moeders en allen, waarvan wij be langstelling mochten ondervinden. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 50jarig huwelijks feest ondervonden, zeggen wij hartelijk dank. Speciaal danken wij de buurt, de fanfare en allen die het hunne We moeten met'inboeken bügedragerdeze.dag voor ons tot een onvergetelijke te ma ken. H. van Veghel- van Neerven Overloon, Juni 1955. Voor uw hartelijke blijken van deelneming welke wij ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde moeder, beh. moeder en grootmoeder Maria Ger- truda Peeters, weduwe van Andreas Voermans, betuigen wij onze op rechte dank, speciaal dokter Bloe men en ass., dokter Termote, zus ters Ziekenhuis, zusters Groene Kruis, H. Geestelijken en buurt. Tevens dank aan de Begrafenis onderneming Goumans voor de correcte uitvoering van de be grafenis. Namens de fam. Gooren-Voermans Maesen-Voermans GEVRAAGD een meisje voor hulp in de huishouding in gezin met 1 kind. Mevr. van Daal, Steenstraat 18, Horst. Degene die Woensdag te Oirlo in de Siebengewaldse Tent een blauw grijs damesvest heeft meegenomen, wordt verzocht dit terug te bezor gen bij J. Baeten, E 50a Oirlo. GEVRAAGD voor dag en nacht. Coopmans, Langstraat 49. GEVRAAGD voor strijken, mangelen, sorteren enz. Eventueel ook enkele dagen per week of alleen des namiddags. Stoomwasserij „De Peel parel" voor dag of dag en nacht. L. Janssen-Dagniaux, Sloot 17, Venlo, tel. 3433. Te koop partij biggen G. Jenniskens, Wieënweg 5, Leunen Bel 415 Bij genoegzame deelname 5pers.) iedere Zondag Hom. Ook voor brancard- en ziekenver- voer het aangewezen adres voor op wanddoeken, enz. Het nieuwste HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. Wij plaatsen voor U zware en lichte Ursus afrasteringen. Vraagt inlichtingen en prijzen zonder enige verplichting aan W. A. VAN TIENEN Overloon C 70F Ledeacker 31 Onderlinge VENRAY Wegens de algemene prijsstijging der paarden, heeft het Bestuur be sloten de uitkering voor onteigen de paarden met ingang van 6 Juni jl. tot nadere aankondiging De Secretaris Premiebetaling Zondag 19 Juni voorm. 10—12 uur voor Dorp, Veltum, Lull, Brukske ten huize van de Secretaris. Premie 1 pet. Te koop partij biggen H. Philipsen, Laagheidseweg A12 waarin Café, met bergplaatsen en tuin te VENRAY J.H.J. PLUYMAEKERS Notaris te Venray zal op Dinsdag 28 Juni as., des nam. 5 uur, in het café van de heer H. Th. Thielen, Langstraat 18 te Venray en ten diens ver zoeke, in het openbaar verkopen Woonhuis met grote berging, erf en tuin, gelegen aan de Langstraat no. 18 te Venray, kad. Sectie C no. 6655, groot 9.63 a„ waarin is onder gebracht de café-vergunning Doel- huis „St. Anna". Het gunstig gelegen pand Is ook voor andere doeleinden zeer ge schikt. Aanvaarding in eigen gebruik en betaling, zodra het pand door ver koper is ontruimd, uiterlijk 1 Oct. 1955. Duizend en een nuttige en lje Te koop witte- bloem- savoye- rode- en spitskool- planten Elk kwantum leverbaar. Verheijen's Zaadhandel, Leunen, tel. 550. TE KOOP prima herenrijwiel compleet en mooi wit keeshondje P. Janssen, Kruisstraat 6. Te koop partij biggen H. Willems-van Meijel, Weverslo M 81. TE KOOP 2 herenfietsen waarvan een met transportdrager, regen elk aannemelijk bod. Grotestraat 24. Te koop 800 handpannen en koperen pomp Oude Oostrumseweg 10. Te koop jonge hennen G. Weijs, Castenray, tel. 713 Te koop toom biggen W. Claes, L 54 Heide. Te koop slachthaantjes P. Litjens, C 20c Oostrum. TE KOOP 10 zware biggen H. Camps, Oirlo F 44 Te koop toom biggen M. Steeghs-Janssen, Oirlo E 67 TE KOOP toom biggen Ant. Voermans, Leunseweg 16a TE KOOP jonge zeug 15 w. dracht J. Arts-Aben, Beek M 101a Merselo Te koop toom zware biggen en vet rund P. Arts, Lieseven L 48. Te koop toom biggen en 2 melkgevende koeien H. Hellegers, Jan Poelsweg 3, Ysselsteyn TE KOOP toom biggen J. Hulshof, Veulen. van ll i6 GEBOREN: Janssen Mas c Cox Wllheli óof Custers Jo^, p Schelleken^énn 'rins Oostdijk Jai La: Aarts Peteijnssi Claessens Jh, o v. Rijt Arnoi st OVERLED] Ewals Pe„ ec Enckevort 83 Merselo M Weijs Mav.,7 ONDERTRfD: Vermazer?ete: landb., Warn B Gerarda, 22Öirl( Versteege»ndr landb., Putt;g3^ W. G., 23 jesev GETROUW:- Cremers M. I en Swlnkeltoint beiden te Vty. slaa Op het Jindli examen v: couj met eervollmelc Tony Verb, c Jacobs en M»hilii beschikbteger Assurantietor V) Markt 11a Op nasze ni Wij zijn rujèsorl „Tek" en „1 Duif en Gri dlvit, Alle soi Hor Levertraar.ntoli< D.Ian P; Prachtige cbakk ook geëmerde, Op naar nieu straat 33b it Po Beleefdbeve Telef. 71i Te koop jonge haantjes Rongen, Vlak water weg 14. TE KOOP goed onderh. kinderwagen Adres bureau van dit blad. Te koop partij biggen, 2 scheutelingen en kolenfornuis. P. Mulders, Paardenkopweg 18, Veulen. Te koop 1 gegalvaniseerde kruiwagen 100 lt f 40, 1 korte leren jas m. 48-50 f 40, Philips scheerapparaat dubbele scheerkop f 24, 1 kinderbox m. houten vloer f 22.- alles zo goed als nieuw. W. A. van Tienen, C 70F, Overloon TE KOOP enkele gebr. naaimachines Kruisstraat 8a. TE KOOP Huis met grote tuin oprit en kippenhok, Akkerweg 9. Direct te aanvaarden. Te bevragen by A. A. Sanders, Eindstraat 4. TE KOOP toom zware biggen H. van Ryswyck, Veulen. Verkrijgbaar Langeweg 40. Te koop partij biggen en guste koe Philipsen, Deurneseweg 6. Te koop gelegenheidsjurk m. 42, deux-piece en i.g.s.z. box Hofstraat 14a. GEVRAAGD G. van Ham, Jullanasingel. J. Ruti, E Vanaden r versoam; 20terke soïgare Alleenverkc P. COOPNS, H. EBBENK, Onze serin is zo groeft w; maal kunnftalen Loop earner enige verding sortering M uit Oirote Fs vi spaart ho"1 Ü2* knapt het 'P me en 't is zadat i Hendriks vdert e Ja, natutf» U Bel aant Het adres33b e LangstraatftEs uef. i Wij ontvingen r Fs v;

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2