Kies CöÓfl Coopman „Maxis" „Mirlon Jongens- costuums J. Coenen-Houtackers BICO-verf Kerkelijke Diensten. Film-agenda ZELFBINDER FONS VAN HAAREN Solex rijden.... /K veilig rijden! L. J. VAN HAREN - Solex Serviceta Voor feesten verhuren wij corsetten EBBERINK Sierspelden 4jet liQaeenkuti eetserviezen koffieserviezen theeserviezen drinkserviezen „Drycleaning" EBBERINK KOFFERS Het Warenhuis J. Coenen-Houtackers sokkengaren P. COOPMANS, Langstraat H. EBBERINK, Marktstraat beter eL Langstraat 49 wordt SHELL-"BUTAGAS" gebruikt 17 Koken op SHELL-"BUTAGAS" in de blauwe fles)is ideaal! Snel en voordelig met een goed-regelbare, zichtbare vlam. En óók zo gemakkelijk voor: streken,# verwarmen, verlichten, warm water en' koelen. Wij tonen U graag alle comforen en demonstreren SHELL-"BUTAGAS" gratisbi s* Ook 1 SHEll-"PROPAflAS": p. voor industrie J. Coenen-Houtackers '-en— 29 Mei t.ra. 4 Juni Woensdag, Vrydag en Zater dag zijn de quatertemperdagen, geboden vasten- en onthou- dingsdagen. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week KAPELAAN KEIJSERS Hoogfeest van Pinksteren. 6 uur lm. Herman de Bruijn en echtg.; 7 uur lm. uit dankbaarheid (V); 8 uur lm. parochianen; 9 uur Kin dermis Elisabeth Goumans-Vermeu- len; 10 uur pl. Hoogmis Ria en Dirk v.d. Hulst; 3 uur Kinderlof; 7 uur pl. Lof en Rozenhoedje. Tweede Pinksterdag. Dag van devotie. 6 uur lm. overl. fam. Jans- sen-Huijbers; 7 uur lm. Mathijs Jacobs; 8 uur lm. parochianen; 9 uur Kindermis Antoon Janssen, best. door supporters S.V.V.; 10 uur Hoogmis Jan Vermeulen, Theodora Berkens en overl. kinderen; 3 uur Kinderlof; 7 uur Rozenhoedje en Lof Na de Hoogmis verg. Apost. des Gebeds in Jerusalem. Dinsdag: H. Mis vd. dag. 6.45 lm overl. fam. Flinsenberg-vd. Mortel; 7.30 lm. Gerlach Spee en overl. fam.; 8.15 gest. jaard. Z.E.Heer Pastoor Greijmans (2kl); 10 uur pl. Huwe lijksmis voor bruidspaar van Kuijk- Derksen; 7 uur pl. Lof bij sluiting van Meimaand en opening v. Juni, toegewijd aan 't H. Hart. Woensdag: 6.45 lm. overl. fam. Mommen-Thielen en Bonants-Thie- len; 7.30 lm. Jos. Seuren; 8.15 gest. jrd. Peter Ant. Poels en echtgen. Petronella Janssen (lkl); 8.45 Hu welijksmis voor bruidspaar Goerts- Verhagen. Donderdag: H. Mis vd. dag. 6.45 lm. Theod. Jansen en overl. ouders Jansen-Weiten en Theuws-Beterams 7.30 H. Sacramentshoogmis; 8.15 gest. jaard. Gerard Manders en ouders (3kl); 6—7 uur gelegenheid tot biechten; 7—8 H. Uur, daarna nachtelijke aanbidding. Vrijdag: eerste Vrijdag. 6.30 lm. Gerard Brummans; 7 uur leesmis Leonard Gielen; 7.45 H. Harthoog- mis voor alle schoolkinderen; 9 uur pl. Avondmis Willem Steerneman. Zaterdag: 6.45 O.L. Vrouwhoog mis; 7 30 lm. Jos. Seuren; 8.15 gest. jaard. P. J. Derks en Maria Petro nella Wismans (3kl); 8.15 zijaltaar lm. uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk; 7 uur Lof, Rozenhoedje en gebeden van eerste Zaterdag. VELTUM: Donderdag 7 uur lm. overl. fam. Vollenberg-Arts. KATECHISMUSAlle schoolkin deren leren deze week de 53e les. RECTORAAT PATERSKERK Hoogfeest van Pinksteren. 6.30, 7.45 en 10.30 H. Missen; 9 uur pl. Hoogmis; Communiceren begint vooraan; eerste collecte voor onze kerk, tweede collecte v. biss. noden; 7 uur pl. Lof en feestpredicatie. Maandag: Dag v. devotie; diens ten als op Zondag. Communiceren begint achteraan. Eerste collecte voor onze kerk, tweede coll. voor biss. noden; 7 uur Lof en oef. vd. Meimaand. Dinsdag: 6 uur uitst. v. 't Aller heiligste; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Antonius; 7.30 Lof en laatste Mei maandoefening. Donderdag: 's namiddags v. 58 uur gel. om te biechten. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 7.30 gez. H. Mis t.e.v. 't H. Hart; 8.15 speciale H. Mis v.d. kinderen; 7.30 Lof met Litanie v.h. H. Hart. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand. Priester-Zaterdag. 3—8 uur gel. om te biechten. MIS-INTENTIES Zondag: JohannaClaessen-Gussen 7.45 Martinus Lenssen; 10.30 overl. fam. Kusters-vd. Heijden. Maandag: 6.30 Christiaan Hubert Jacobs en Anna Cath. Mohrenhoven; 7.45 tot zek. int.; 10.30 Hendrika Thelosen v.d. Broek. Dinsdag: 7 uur Wilhelmina Ru- men-van Houdt; 7.30 Jan Hendriks; 8 uur Leon. Tonen en echtgenote. Woensdag: 7 uur Johannes van Helden; 7.30 Petrus Rongen en echtgenote; 8 uur José Kremer- Vullinghs; 8.30 Theresia Dijkmans en overl. dochter Josephlna. Donderdag: 7 uur Petrus Janssen; 7.30 Jan Hendriks; 8 uur Jan Kers jes. Vrijdag: 7 uur Maria Strijbos, best. door de buurt; 8.15 Gertruda Goumans. Zaterdag: 6.30 overl. ouders v.d. Slot en Franciscus Schaeffers. PAROCHIE OOSTRUM Zondag: hoogfeest v. Pinksteren; 7 en 10 u. de beide H. Missen; 3u. lof met preek en ommegang over de vlasakker. Maandag: 2e Pinksterdag, dag van devotie; 7 uur H. Communie; 7.30 de vroegmis; 9 uur bedevaart v.d. vrouwelijke jeugdkring Venray; 10 u. de hoogmis; 3 u. lof met preek en ommegang. Dinsdag: 7.30 gest. gel. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw van Oostrum. Woensdag: 7.30 best. zm voor Jan Hendriks. Donderdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid aan O.L.Vrouw Behou denis der kranken. Ie Vrijdag der maand; 6.30 stille H. Mis; 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart op te dragen voor Peter Camps; 7.30 pl. lof t.e.v. H.Hart. Ie Zaterdag der maand: 7.30 best. zm v. Gertr. Derks; 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: hoogfeest v. Pinksteren, Eerste en Pl. H. Communie der kinderen; 7 uur lm; 8.30 lm voor Leonardus Heidens en Gertruda v. Vegchel; 10 u. hoogmis vd. parochie; 3 u. pl. lof met hernieuwing der doopbeloften; le coll. vd. kerk, 2e vd. Indische missieweek. Maandag: 2e Pinksterdag, dag van devotie, de H. Diensten als op Zon dag; lm om 7 u. en 8.30 lm Leonar dus Custers en Barbara Lenssen; 10 u. hoogmis zieled. Louis Kurvers; 3 u. rozenkrans en lof. Dinsdag: 7.30 zieled. overl. fam. Sanders—vd. Beuken. Woensdag: 7.30 maandstond Mar- garetha Linders. Donderdag: mndst. Gertr. Peters. le Vrijdag der maand: toegewijd a.h. H. Hart v. Jezus; 6.45 lm; 7.30 hoogmis t.e.v. 't H. Hart van Jezus stichting BaetenJeurissen; na de hoogmis uitstelling acte van toe wijding, Tantum Ergo en zegen; 's avonds 7 u. H. Hartlof. le Zaterdag der maand; toegewijd а.h. Onb. Hart van Maria; 7 u. H. Communie; 7.30 hoogmis uit dank baarheid best. door de boerinnen- bond bij gelegenheid v.h. 25-jarig bestaan v.d. Limb, boerinnenbond; 9.30 huwelijksmis voor bruidspaar Pingen—Gommans; 7 u. Marialof. a.s. Zondag le Zondag der maand, buitengewone collecte voor de kerk. Gebed voor Priesterroepingen. Deze week H. Communie aan de zieken. PAROCHIE CASTENRAY Hoogfeest van Pinksteren. Onder de H. Missen tweede collecte v.d. R.K. Militaire Tehuizen; 10 uur Hoogmis v.d. parochie; 3 uur pl. Vespers, Lof met Rozenhoedje v.d. Missie in Oost- en West-Indië. De geldelijke bijdrage daarvoor kan men vandaag of morgen storten in offerblok beneden in de kerk. Tweede Pinksterdag. Dag van devotie, diensten als op Zondag. 9.30 Hoogmis v.d. overl. fam. van Dinter-Peeters; 3 uur Lof en Rozen hoedje. Dinsdag: 7.30 gest. Hoogmis t.e.v. O.L. Vrouw v.h. H. Hart. Woensdag: 7.30 gest. jaard. voor Gerardus Philipsen. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Peeters-Goemans-Mar- tens. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand. б.30 H. Communie; 7 uur gest. Hoogmis t.e.v. H. Hart, na H. Mis oef. v. Eerherstel en Zegen met 't Allerheiligste. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand, toegew. a.d. ver. v.h. Onb. Hart v. Maria. Priester-Zaterdag. 7 uur H. Communie; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 78 uur gel. tot biechten; 8 u. Lof en Rozenhoedje. A.s. Zondag, eerste Zondag v.d. maand, de buitengewone maandel. collecte voor de kerk. PAROCHIE LEUNEN Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur H. Mis vd. parochie; 8.30 H. Mis v. Jan Nabuurs; 10 uur pl. Hoog mis vd. levende en overl. leden vd. Handboogver. St. Georgius; 3.30 pl. Vespers v. Pinksteren. Tweede Pinksterdag. 7 uur H. Mis v. Gerard Reintjes; 8.30 H. Mis v. Gertruda Emons-Janssen; 10 uur Hoogmis v. P. J. Buijssen, vanwege de buurt; 3.30 Lof. Dinsdag: 7 uur H. Mis voor Jean Holtackers; 7.30 H. Mis voor P. J. Rongen en echtgenote. Woensdag: 7 uur H. Mis voor Gertrudis en Martin v. Dijck; 7.30 H. Mis uit de offerbl. v.h. kruis in de Steeg. Heden begint de maand Juni, toegew. a.h. Allerh. Hart van Jezus. Donderdag: 7 uur H. Mis v. Maria Thijssen-Verllnden; 7.30 H. Mis voor een overl. vader; 's avonds biechten van 7.308.30. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand 7 uur H. Mis v. Johanna Claessens- Gussen; 7.30 H. Mis t.e.v. 't Allerh. Hart van Jezus tot int. van hen die daartoe offeren. Na de H. Mis Ere- boete. 3.30 Lof vd. schoolkinderen. Zaterdag: 7 uur H. Mis: 7.30 H. Mis v. Catharina Buijssen-Maessen; Biechten v. 6—7.30; 8 uur Lof t.e.v. O.L. Vrouw. A.s. Zondag maandcollecte voor onze kerk. A.s. Zondag de dag van de Altijd durende Aanbidding voor onze parochie. Het Allerheiligste wordt uitgesteld van 's morgens 6 uur tot 's avonds 7 uur. De H. Missen als gewoon op Zondag. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Hoogfeest van Pinkste ren, 6.30 lm., 8.15 lm v.d. overl. fam. Geurts-Peters, 9.15 u. Kindermis, 10.15 u. Hoogmis v.d. overl. fam, Peeters-Ewals, 3 u Vespers en Lof. Maandag: 2e Pinksterdag, feest dag van devotie, 6.30 lm., 8.15 lm. v.d. overl. fam. Arts-Theunissen, 9.15 kindermis, 10.15 Hoogmis jgt. v. Bernard Verheyen en Gertruda Marcellis, 3 u. Lof. Dinsdag: 7,30 gez. jgt. v. Frans v. Soest. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis uit dankbh. t.e.v. O.L. Vr. Donderdag: 7.30 gez. jgt. v. Ge- rarda Hubers-Arts. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis t.e.v. het H. Hart v.d. fam. v. Berlo- v. Heugten. Na de H. Mis uitstelling en toewijding aan het H. Hart. Zaterdag: 7.30 lm. bij gel. v.h. 25 jarig bestaan v. de Boerinnenbond, na de H. Mis toewijding v.d. leden aan Maria, 7 u. Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: hoogfeest v. Pinksteren; 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. Droesen; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis vd. Heide; 3 uur pl. lof. Maandag: 2e Pinksterdag; 6.45 H. Communie; 7.30 overl. ouders; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis; 7 u. lof. Dinsdag: 6.55 H. Communie; 7.30 overl. familie PeetersJanssen; 's avonds om 8 uur opening van het triduum voor de jeugd met lof. Woensdag: 6.45 H. Mis uit dank baarheid met preek; 8 u. H. Com munie; 's avonds 7.30 oefening v.d. meisjes, 8.30 oefening v.d. jongens. Donderdag: 6.45 H. Mis Lamber- dinaBaltussen-Poels; 8u. uitreiken der H. Communie; 7.30 oefening vd. meisjes, waarna biechten; 8.30 oefe ning vd. jongens, waarna biechten; 99.30 ook biechten vd. groten. le Vrijdag: 6.40 uitreiken der H. Communie; 6.45 gez. H. Mis tot bijz. int.; 8 u. uitreiken der H. Commu nie; 7.30 lof t.e.v. H. Hart met preek. le Zaterdag: Priesterzaterdag; 6.40 uitreiken der H. Communie; 6.45 H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw; 7.30 lof, waarna biechthoren. RECTORAAT SMAKT Zondag: hoogfeest v. Pinksteren; vandaag doen de kinderen van ons rectoraat de Pl. H. Communie; 6.30 lm tot zek. int.; om 7.15 worden de kinderen afgehaald aan het pel grimshuis; 7.30 hoogmis tot int. v.d. Communiekanten; 10 u. pl. hoogmis t.e.v. O.L.Vrouw en St Jozef; 3 u. lof waaronder hernieuwing der doopbelofte en toewijding aan Maria. Maandag: 2e Pinksterdag, dag van devotie, diensten als op Zondag; 6,30 lm voor een overledene; 7.30 lm voor Jan Zeegers; 10 u. hoog mis voor vrouw CoppisDrabbels, daarna pauselijke zegen; 3 u.lof. Dinsdag: 6.30 lm voor 't welzijn van een gezin; 7.30 lm t.e.v. St Jozef uit dankbaarheid. Woensdag: 6.30 lm voor Peter Philipsen; 7.30 lm t.e.v. St Jozef voor gelukkige levensstaat. Donderdag: 6.30 lm v. overl. fam. Engelen; 7.30 lm voor genezing van een zieke moeder; biechten van 57 uur; 8.30 H. Uur. le Vrijdag der maand: 6.30 lm t.e.v. H. Hart; daarna uitstelling, litanie en zegen; voor en na de H. Mis biechtgelegenheid; 7.30 gez. H.Mis t.e.v. H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag; 6.30 lm t.e.v. het Onb. Hart van Maria; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vr. v.d. berg Carmel voor de Bruid Maria Martens; 9.30 hoogmis voor 't zil veren bruidspaar S ey kens-Cuppen; biechten van 57.30; 7.30 Marialof. RECTORAAT VEULEN Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur gel. tot Communiceren; 7.30 lm. tot int.; 10 uur Hoogmis t.e.v. H. Geest tot int.; Onder beide H. Missen uit sluitend maandcollecte voor onze kerk; nam. om 3 uur vespers van Pinksteren, Tweede Pinksterdag. Dag van devotie, diensten als op Zondag. 7 uur gel. tot communiceren; 7.30 lm. tot dankzegging t.e.v. de H. Gerardus; 10 uur Hoogmis tot int. Dinsdag: 7.30 lm. tot dankzegging t.e.v. de H. Antonius. Woensdag: heden begint de Juni maand, toegew. a.h. H. Hart van Jezus. 7.30 lm. t.e.v. St. Antonius Abt tot int. Donderdag: 7.30 lm. voor vrouw Clephas. Vrijdag: eerste Vrijdag vd. maand bijz. toegew. a.h. H. Hart v. Jezus. 6.30 gel. tot Communiceren; 7 uur Hoogmis t.e.v. H. Hart. Collecte vd. int. Onder de H. Mis algemene H. Communie der schooljeugd en der jeugdstandsorganisaties. Na de H. Mis uitstelling, oefening van eer herstel en zegen met 't Allerheilig ste; 's avonds 8.30 Lof. Zaterdag: eerste Zaterdag van de maand, bijz. toegew. a.h. Onbevl. Hart v. Maria; 7.30 lm.; 's avonds 8 uur Lof t.e.v. Maria; biechtgel. van 67 uur. Deze week a.d. beurt als accoliet: Jozef Reintjes en Mathieu Hendriks Katechismus: klas 2 les 11; klas 3 en 4 les 24; klas 5, 6 en 7 les 61 en 62. Kerkpoetsen: Alda Smedts en Tilla Erben. SADKO. Sadko, een minstreel, gaat op zoek naar de vogel van het geluk, om zijn geboortestad Novgorod te helpen groot maken. Hij wordt hier bij geholpen door de dochter van de Koning der Zee en zwerft rond in verschillende oorden. Als hij de vogel gevonden heeft, is hij ook tot het besef gekomen, dat alleen het eenvoudige leven, temidden van zijn eigen volk tot geluk kan lei den. Deze film kan men waarderen om verschillende poëtische effec ten en om de zeer verzorgde kleuren Het geheel doet aan als een keurig verzorgd prentenboek, waarnaar men met belangstelling kijkt. Fil misch is echter het verhaal en de uitwerking zwak door trage thea- traliteit. De film kan door iedereen gezien worden. Fanfaren der Ehe. Twee getrouwde dames werken bij de muziekkapel van een groot plezierschip en laten hun mannen de huishouding doen. Als dit mis lukt, vermommen de echtgenoten zich als vrouwen. De verwikkeling die hieruit volgt, maken het hoofd thema van de film uit. Het versleten grapje van de man als vrouw verkleed, blijkt in deze film te mager om een film van anderhalf uur te rechtvaardigen. Bovendien is de humor oppervlak kig en soms banaal. Onbeduidend amusement. Toelaatbaar voor alle leeftijden. Alleen de beste merken DRU, EDY, B K, KAT, ALHO, BERKELITE U vindt het in iedere prijs bij bij een COJO OVERHEMD een bijpassende De grootste keus ook in buitenlandse dessins 2.95 3.95 4.25 4.50 enz. De zaak voor betere Herenmodes Julianasingel Telefoon 341 Solex (groen) f. 333 - Solex de Luxe f. 399.50 (in zwarl en groen) Op ieder model 6 maanden schriftelijke garantie en 1 maand gratis service. Vraag de prachtige uitgebreide kleurenfolder. Solex Service Stations overal in Nederland. De veiligste en voordeligste bromfiets 'n van der Heem-product ijzersterk wit hotelporcelein GERO-ZILMETA tafelbestek Zeer mooi glaswerk. In elke hoeveelheid. Door het ijzersterke hotelporcelein heeft U bijna geen breuk, terwijl het zeer mooie glaswerk en Gero- Zilmeta borg staat voor een feest tafel met een apart cachet. Vooral tijdig opgeven. J. Coenen-Houtackers Telefoon 270 het beste corset in de goedkopere prijsklasse Marktstraat Armbanden, Halskettingen, Ringen, Broches, Kralen, Oorbellen. Keuze uit honderden soorten. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Een prachtsortering vindt U bij J. Coenen-Houtackers beter dan stomen Uw costume 's Maandags gebracht Vrijdags terug Marktstraat Handtasjes, [Reistassen, Boodschaptassen. Reuzen keuze. Hofstraat 10 Telefoon 566 De beste glanslakverf voor de laagste prijs is slechts f 2.25 per kg. Alle kleuren 20 x sterker dan gewone sokkenwol Alleenverkoop: Onze WALA viseerf U goarne U bent hartelijk welkom bij De Corsettenspeciaalzaak voor Venray en oirel met plusfour en korte broek degelijk en niet duur Door

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2