SPORT Laatste Orgelhoekje Verdachte schnimbekte BUITENLAND Uit„Peel en Maas" Overpeinzingen Zaterdag 14 Mei 1955 No 19 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f CONFECTIE VAN fyl* "EEN RIJK BEZIT PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE FIRftjA VAN DEN MUNCKHOF WFFKRÏ AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKPN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS- GROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 LflillDDWU Ulllvrt I Eéiy UmO 1 UUlyEii'l PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Balten Venray f 1.45 Dinsdag 3 Mei 1.1. werd op een vergadering van het Orgelcomité aan de HoogEerw. Heer Deken van Venray het totaalbedrag van de ingezamelde gelden overgedra gen. Dit bedroeg f 22166.21. Hiermede is de actie van het Orgelcomité geëindigd. Wij danken hierbij voor alle bedragen, groot en klein aan het Orgelfonds geschonken. Een bijzonder woord van dank aan alle medewerkers, speciaal de collectanten, die de taak op zich hadden genomen op bepaalde tijden de orgelbusjes op te halen. Het ORGELCOMITÉ VVEST-DUITSLAND De ve!e bijeenkomsten, die sinds Zaterdag in Parijs zijn gehouden, zijn kenmerkend geweest voor de versterking van de atlantische wereld. Verleden week Donderdag is west-Duitsland souverein ge worden. Niet volkomen, want er zijn beperkingen opgelegd aan zijn bewapening en de drie vroegere bezetters (nu bondgenoten) behou den zich het recht voor om met de Russen te spreken over hereni ging der Duitsers. Indien dus de westelijke Grote Drie tot een accoord zouden komen met Meskou op basis van de bestaande verde ling, kan Bonn zich daartegen niet verzetten. Adenauer heeft wel in velerlei toonaarden gezegd, dat hij er op rekent, dat het gehele westen hem nu zal steunen bij het streven naar hereniging, zij het „in vrede en vrijheid". Maar hij zal zelf beseffen, dat de toetreding van de bonds republiek tot de westelijke organi saties een gevolg is van het feit, dat men de deling van het oude .Reich" voorlopig als blijvend be schouwt. De Russen laten trouwens niet na, te betogen, dat zij er niet aan denken om oost-Duitsland op te geven, als dat wordt gevoegd bij een westelijk gerichte bonds republiek. Er is nu dus klaarheid geschapen. Nadat Bonn lid is geworden van de N.A.T.O. en de Westeuropese Unie hébben de oosteuropese landen immers het oostelijk deel van Duitsland als „Duitse democra tische republiek" opgenomen in hun eigen verdedigings-organisatie. In naam was die D.D.R. trouwens al „souverein". Het atlantische en het sowjet blok zullen wel beide de eenheid der Duitsers propageren, maar geen van beide wil het gevaar lopen, dat heel Duitsland overloopt naar de tegenstander. OOSTENRIJK De Russen zeggen, dat zij bereid zijn, een eenheids-Duitsland te scheppen, mits dit neutraal blijft en zwak bewapend. En zij wijzen op hun concessies aan Oostenrijk. De besprekingen te Wenen tussen de ambassadeurs van de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en de Sowjet- Unie verliepen gunstig. Men hoopte, dat zij voor het einde der week overeenstemming zouden hebben bereikt en dat de ministers van Buitenlandse Zaken der vier bezet tende landen dan het verdrag zouden kunnen tekenen, waardoor Oostenrijk weer vrij wordt. De Russen worden „uitgekocht' zij hadden recht op de voorheen Duitse eigendommen in hun zone en verkopen die nu aan Oostenrijk. Naar men hoopt, zullen nog dit jaar de vreemde troepen het land verlaten. De Russische strijdkrach ten hebben het recht verkregen (door de nieuwe oosteuropese alliantie) eventueel in Hongarije te blijven, dus dicht bij Wenen. De westelijke eenheden kunnen op Duitse of Italiaanse bodem blijven. Men kan dus elkaar in de gaten houden. Oostenrijk moet voorts beloven, niet toe te treden tot enige militaire alliantie en geen bases af te staan aan N.A.T.O.-landen. In die zin wordt het gedwongen neutraal, althans op militair gebied. Overi gens is het door en door „westers' georiënteerd. OOST-DUITSLAND De Russen zeggen nu, dat zij zulk een accoord ook voor Duits land willen treffen. Doch dat moet als propaganda worden beschouwd. Zij zouden dan moeten toezien, dat in de oostzone bij vrije verkiezin gen het huidige regiem zou ineen storten. In Oostenrijk heeft de Russische zone altijd onder het politieke ge zag gestaan van de regering te Wenen. De Russen hebben dat toegestaan 'en dus nooit gerekend op een duurzame macht in neder - Oostenrijk. In oost-Duitsland heb ben zij alles gedaan, om aanhech ting aan de bondsrepubliek onmo gelijk te maken: de oostzone is geheel economisch en geestelijk, gesowjetiseerd. Een eenheids- Duitsland zou trouwens heel iets anders zijn dan een eenheids- Oostenrijk. Het „Reich" heeft tien maal zoveel inwoners; het heeft een enorme industriële capaciteit, kolen en staal; het beheerst reeds daardoor het lot van heel midden- Europa; het zou als herstelde grote mogendheid niet lang neutraal blijven, niet kunnen blijven. Daarom is ook na de voor Oos tenrijk bemoedigende regeling de kans op duitse eenheid klein. De NATO, waartoe de bondsre publiek is toegetreden, ls aanzien lijk versterkt. Maar daardoor is veeleer een machtsevenwicht ont staan. En dit maakt naast-elkaar leven waarschijnlijk, aan beide kan ten van de grens, die Duitsland in tweeën snijdt. Europese conferentie, Het is logisch, dat nu het westen instemt met het houden van een conferentie der Grote Vier, mis schien in Zwitserland. Hoewel de Russen zeer vertoornd zeggen te zijn over opneming van Bonn in de N.A.T.O. en de ver dragen met Engeland en Frankrijk (die in 1942 en 1944 zijn gesloten tegen een Duits gevaar) hebben op gezegd, neemt men aan, dat zij wel verder willen praten. Uit zo'n conferentie zal overigens wel niet veel meer voortkomen dan voorlopige bevestiging van de be staande toestand en misschien een poging, om de bewapening weder zijds te beperken. 18 Mei 1907 Dr. J. F. A. Goossens werd benoemd tot eerste geneesheer aan de Psychiatrische Inrichting „St Servatius" te Venray. De Fanfare „Euterpe" bracht een serenade aan het zilveren bruidspaar Jan BekkersBasten in de Schoolstraat. De aanvoer van biggen op de veemarkt was zelden zo groot. Ze werden meerendeels verkocht aan prijzen van 7 tot 9 gld. per stuk. - Op de vooravond van zijn patroonsfeest werd aan Pastoor Pascal Schmeitz een serenade ge bracht. - De heren Pierre Gooren en Willem Derksen uit Venray slaag den te Venlo als onderwijzer. 19 Mei 1906 - De oud-studenten van Venray. Pater Vitalis Keenen o.f.m. en Pater Michael Sleutjes o.f.m. werden be noemd tot Visitator resp. in Saksen en Thüringen. 20 Mei 1905 De Fanfare „Euterpe" bracht een serenade aan haar medelid P, Schols, bij gelegenheid van zijn huwelijk. De Firma Laurensse mocht voor f 443.85 de schoolbehoeften leveren aan de Venrayse Openbare Lagere Scholen. Na een afwezigheid van 24 jaren arriveerde uit Noord-Amerika Pastoor Louis Hendrickx. W. van Vught, Eindt, beval zich aan voor het wassen en strij ken van boorden en manchetten. Frans van Gerven, Maasheese weg, opende een winkel in kolo niale waren. S.V.V.-nieuws Venray I krijgt Zondag Wilhel- mina op bezoek. Een club, waar al eerder onverdiend tegen verloren werd. Nu kan revanche genomen worden. Dan is er nog een heel klein kansje voor de onzen om bij de bovensten geklassificeerd te worden. Een heel klein kansje... Als men het spel en het enthou siasme van de laatste wedstrijden dat getoond werd, echter in de weegschaal gooit, dan zal er weinig van terecht komen. Zo langzamerhand komt S.V.V. op een gevaarlijk peil. Het is on nodig en ook niet te eisen, dat iedere wedstrijd gewonnen wordt. Maar wel kan het publiek vragen om een enthousiast zich geven, om een vechten voor de overwinning. Dat hebben we lang niet meer ge zien en daardoor loopt men de kans dat een deel van het publiek er voor bedankt zich nog langer staan te ergeren aan de slappe houding en het minderwaardig spel. Dat is spijtig voor de spelers-op de eerste plaats en voor Venray op de tweede plaats. Het moet mogelijk zijn meer vuur en elan te brengen en het spelpeil op te voeren. Zo niet dan deugt er iets niet en dat zal men dienen op te sporen. Misschien niet prettig dat dit zo openlijk gezegd wordt, maar zo maakt men geen reclame voor de voetbalsport en voor Venray in het algemeen. We zullen Zondag zien of de afgelopen periode slechts een tijde lijke inzinking is geweest. Venray 2 mag weer op vacantie. Het schijnt dat deze club niet meer aan bod komt. Venray 3 krijgt een voorwedstrijd tegen Meerlo en mag onderhand ook wel eens een wedstrijd winnen. En tenslotte is Venray 4 die dag in Tienray uitgenodigd om daar tegen het tweede haar krachten te beproeven. Hockey Nu er vooruitzicht bestaat, dat komend jaar in het nieuwe recreatie oord ook hockey-velden worden aangelegd is men voornemens om de hockey-club, die wegens gebrek aan speelvelden de geest heeft moeten geven, weer nieuw leven in te blazen. Liefhebbers voor deze aardige sport kunnen zich opgeven bij P. Camps, Grotestraat 16 en Karei Thomassen, Grotestraat 27. voor de Rechtbank. Zelden heeft iemand zo vurig zijn onschuld betuigt als deze verdachte. En zelden hebben dergelijke betui gingen van onschuld zo weinig ge loof gevonden als deze keer. De koopman moest voor twee feiten terecht staan. Hij had onder invloed van sterke drank in zijn wagentje gereden en hij had een meisje geramd, dat daar langs de weg fietste. Het tweede feit kon de koopman onmogelijk ontkennen. Het meisje was er als levende getuigenis. Maar dat hij alcohol gedronken had voor hij in z'n gammel vehikel de wegen onveilig ging maken, neen. Hoe konden de heren dat toch denken Jarenlang had hij auto gereden, nooit was een druppel alcohol over zijn lippen gekomen! Jammer. Het recht wilde er niet aan. En dat was de koopman zijn eigen schuld, want hij was een beetje al te onschuldig. De man was komen aanrijden in een bestelwagentje, dat kreunend van ouderdom toch nog een vrij aardige snelheid kon ontwikkelen. Het slingerde zig-zag over de weg, nu eens links, dan weer rechts, tot het in een bocht rechtuit reed; eerst links tegen een boom beland de, toen rechts het meisje op haar fiets beschadigde en tenslotte tegen een paaltje met een zucht de dienst voor altijd opzegde. Tot zover was er van alcohol nog niets bewezen, behalve dan de geur die tussen de resten van het wa gentje hing. Maar terstond na de botsing kroop de koopman uit de restanten van zijn auto, schudde de stukken roest van zich en draafde als een volleerde hardloper naar het kortst- bijzijnde drankhuis. Daar wierp hij de deur open, rende naar de tap kast en liet de herbergier schrikken door de haast waarmee hij een glas bier bestelde. De herbergier hield een groot glas onder de bierpomp. Maar de koopman wachtte niet totdat het vol was. Er was alleen nog maar schuim in het glas, toen hij het rap leeg slurpte en een nieuw bestelde. De herbergier had nog nooit zo'n goede klant gehad, temeer omdat de man na haastig een aantal gla zen schuim te hebben opgeslikt de volle prijs betaalde. Vervolgens rende de koopman weer naar buiten. Hij draafde naar een volgend café, enkele huizen verder en liet daar de voorstelling opnieuw beginnen. De tweede café houder was erg eerlijk. Toen de koopman vijf glazen schuim had geslikt, liet de caféhouder hem er maar twee betalen. Want bier zat er niet in, zei hij. En dit werd de man noodlottig. De bloedproef gaf een cijfer van 1,98 pro mille; dat is haast genoeg om buiten kennis te raken. „Dat heb ik na de aanrijding opgelopen", zei de koopman, „want ik heb van zenuwachtigheid een hoop bier ge dronken". Maar niemand wilde het geloven. De koopman kreeg vier weken, waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en de bepaling, dat hij het meisje binnen drie maanden de flets en de mantel moest vergoeden en bovendien nog twee jaar ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te be sturen. Acht jaar wegens moord op vrouw De rechtbank te Roermond heeft Dinsdag uitspraak gedaan in het drama, dat zich heeft afgespeeld te Wellerlooi, waar een 29-jarige Ambonees, delos-arbeider B.S., een vrouw, Lenders-Janssen geheten, met achttien messteken heeft ver moord. S. werd wegens doodslag en diefstal tot acht jaar gevangenis straf en ter beschikkingstelling van de regering. De officier van Justitie, die veertien dagen geleden levens lange gevangenisstraf eiste, tekende tegen dit vonnis hoger beroep aan De moord te Mill In de voortgezette behandeling van de vechtpartij te Mill, die in Nov. van het vorig jaar de kastelein van café Erica aldaar het leven kostte, heeft de officier van Justitie bij de Bossche rechtbank vier jaar geëist tegen M. F. uit Boxmeer en A.K. uit Vierlingsbeek, en drie maanden met aftrek tegen de echt genote van M. F. Vrijspraak werd gerequireerd tegen de echtgenote van A. K. De zaak was op 26 April j.l. aangehouden voor het horen van een getuige, die echter ook ditmaal verstek liet gaan. Twee dagen vroeger gaan vissen. In antwoord op een vraag van het lid van de Tweede Kamer, de heer Posthumus, heeft Minister Mansholt medegedeeld, dat hij heeft besloten dit jaar de aanvang van het visseizoen twee dagen te ver vroegen, opdat de uitoefening van de visserij, inclusief de hengelsport reeds op Tweede Pinksterdag zal mogelijk zijn. Enorme brand in Maashees Omstreeks half twaalf brak Maandagmiddag brand uit in de opslagplaats van de firma Havens te Maashees. Door de aanwezigheid van een grote voorraad salpeter vond het vuur gretig voedsel. De in ijltempo gearriveerde brandweer van Vierlingsbeek stond voor een hopeloze taak. De opslagplaats brandde tot de grond toe af en de schade loopt in de honderdduizenden. De vermoedelijke oorzaak is broeiing van de opgeslagen sal peter. KAB Limburg telt 55.000 leden Binnen de landelijke actie van de KAB om 400.000 leden te bereiken wist de Limburgse KAB haar ledental reeds te brengen op 55.000. De leuze: Op naar de 60.000 is nu uitgegeven. De grootste leden winst werd geboekt via de Neder landse Katholieke Mijnwerkersbond, die op weg is naar de 30.000 leden. Missiehuis St. Willibrordus te Deurne officieel geopend Zaterdag had in tegenwoordig heid van vele wereldlijke en gees telijke autoriteiten de officiële ingebruikneming plaats van het door oorlogsgeweld verwoeste en door de N.V. fa. J. P. A. Nelissen uit Venray herbouwde Missiehuis van de S.V.D.-orde. De opening werd verricht door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting Ir H. Wittte. In een toespraak zei de minister dat van de 5000 gebouwen die voor kerkelijke doeleinden bestemd waren, 200 kerken totaal werden verwoest, terwijl 4500 gebouwen zwaar of licht waren beschadigd. Deze zijn op 80 na allen hersteld. Van de 200 verwoeste kerken zijn er 170 herbouwd. In materiële zin zijn de wonden van de oorlog nage noeg geheel hersteld. In de Morgenuren had Mgr. Mut- saers, Bisschop van Den Bosch, de kloosterkapel geconsacreerd, waar na hij een Pontificale Hoogmis celebreerde. Na de officiële plechtigheden werd het nieuwe gebouw bezichtigd en mochten de architect v. Halteren uit Den Bosch, de aannemer J.P.A. Nelissen en de onderaannemers gelukwensen in ontvangst nemen. De onderaannemers: Techn. Install. Bureau Tillemans, Schildersbedrijf Kateman, Stucadoorsbedrijf G. Janssen en Zn, Dakdekkersbedrijf J. Schaeffers, hebben met het aan nemingsbedrijf Nelissen hier Ven- rays vlag hoog gehouden. De gemiddelde levensduur in ons land 't hoogst De sterfte is in ons land in de laatste jaren wederom sterk terug gelopen, aldus de thans verschenen ,Sterftetafels voor Nederland afge leid uit waarnemingen over de periode 19501952" van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, De gemiddelde levensduur bij de geboorte, die volgens de sterfte- tafels 19471949 voor mannen 69.4 en voor vrouwen 71.5 bedroeg, is volgens de tafels voor de jaren 19501952 opgelopen tot 70.6 voor mannen en 72.9 voor vrouwen. Ook voor hogere leeftijden is wederom een toeneming van de gemiddelde levensduren aan te wijzen. Voor 65-jarigen bedroegen deze bijv. volgens de sterftetafels 19471949 voor mannen en vrouwen resp. 13.9 en 14.4 en thans 14.1 en 14.7. De cijfers voor de gemiddelde levensduur in Nederland zijn voor mannen zowel als voor vrouwen hoger dan in alle landen. Een uit zondering geldt slechts voor de hogere leeftijden, waarvoor de gemiddelde levensduren hoger zijn in Canada en in de Verenigde Staten van Amerika. Verfraaiing 1 11 Kapotgebroken bomen, 17 uit getrokken struiken. 12 vertrapte rozenstruiken, dat is de buit van 1 week op de Julianasingel. Wiemen ook hoort, noemt het vandalenstre- ken, maar intussen is het spul ver nield en gaat de vernieling verder. Het Mgr Wijnhovenpark is nauwe lijks twee dagen klaar of er ver dwijnen viooltjes-plantjes met een rij tegelijk. Elders blijken alle tulpenbollen verdwenen te zijn en zo kan men hele weekrapporten overleggen met vernielingen en verdwijningen. Ergerlijk zegt U....? Inderdaad, maar heef U Uw kinderen al eens bijgebracht dat ze daar met hun vingers moeten afblijven? Doen Uw kinderen zoiets niet? Zegt U dat niet gauw, want men heeft al heel wat nette kinderen op vernieling betrapt. Verfraaiing II De Oranjebuurt nadert voor een groot deel haar voltooiing. En zo te zien zullen het heel prettige straten worden. Maar met de voltooiing komen ook de hekjes, de muurtjes, de prikkeldraad, de staketsels en wat dies meer zij, waarmede de voortuintjes als eigendom worden afgepaald en begrensd. Reeds vroeger hebben wij er voor gepleit, deze hele voortuingeschie denis te laten vervallen, maar daar een doorlopend gazon van te maken, met bloemperken in, zonder alle mogelijke palen en hekwerken. Het beeld van de straat zou er nog prettiger door worden. Nieuws uit Venray en Omgeving voorts nog 1 percent dividend extra uitgekeerd. Het laatst betaalde di vidend bedroeg 7,5 pet. over 1951. De gang van zaken in het eerste kwartaal 1954 was gunstig. Zilveren professiefeest In het St. Elisabeth Ziekenhuis vierde onder grote belangstelling zuster Mathea haar zilveren profes siefeest. Zuster Mathea, die reeds lang de kinderzaal verzorgde, heeft vele felicitaties in ontvangst moeten nemen. De feestdag werd ingezet met een plechtige H. Mis van dank baarheid in de kloosterkapel waar na de zilveren zuster zich met de familie de dag in een feeststem ming doorbracht. H. Familie Zondag a.s. 15 Mei, gaat de Aarts broederschap der H. Familie ter bedevaart naar Onze Lieve Vrouw te Oostrum. Wij vertrekken vanaf de grote markt om 8 uur. Wij verzoeken de leden en jeugd afdeling trouw aan deze bedetocht deel te nemen. Mogen we nu ook weer een grote opkomst der leden verwachten. GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen MINISTER MANSHOLT NAAR DE VREDEPEEL. Donderdag 16 Juni zal Z.Exc. S L. Mansholt, Minister van Land bouw en Visserij, naar Venray ko men, om daar, in tegenwoordigheid van autoriteiten uit Noord-Brabant en Limburg, de ontgonnen Vrede- peel in gebruik te stellen. GESLAAGD Voor het laureaatsexamen in de wijsbegeerte (kerkelijke graad) slaagde pater Gratianus Soons, vd. Paters Carmelieten te Smakt. Op het te Eindhoven gehouden examen voor steno en typen slaag den de dames Bertha Reintjes uit Leunen voor Steno Duitse taal; Mien Derix uit Venray en Diny Wennekers uit Oirlo voor Steno Nederlands; voor machine-schrijven slaagden de dames Antonetta Maes- sen, Elly Vullings en Theodora van de Pas. Allen genoten hare opleiding bij de Eerw. Zusters te Oirlo. Te St. Michiels-Gestel slaag de de heer Vict, van Mill voor Herencoupeur. Pater van der Stok o.f.m. f In het ziekenhuis St Annadal te Maastricht is na een ziekbed van een jaar in de ouderdom van 74 jaar overleden pater Angelicus van der Stok o.f.m. De overledene, geboren op 5 Dec. 1879 te Leiden, trad in 1899 in de orde der Franciscanen en werd in 1906 priester gewijd. Gedurende bijna 30 jaren is pater Angelicus als tekenleraar werkzaam geweest aan het Gymnasium der paters Franciscanen te Venray. Bij deze school werd een H. Hart- monument naar zijn ontwerp op gericht. Zowel hier als tijdens de ongeveer tien jaar, gedurende welke hij daar na aan de H.B.S. te Heerlen les gaf, heeft hij uiteraard vele hon derden leerlingen uit het gehele land onder zijn leiding gehad. Beeren hervat dividend De omzetten van de Tricotage- fabrieken v/h Frans Beeren en Zo nen zijn vorig jaar aanzienlijk ge stegen. De liquiteits-positie is sterk verbeterd. Er werd 6,1 (1953: 4,2) millioen gulden aan baten ont vangen, terwijl de saldo-winst 1.261.000 (25.000) gulden beliep. Hieruit wordt een agio-reserve gevormd van 147.500 gulden en ver volgens 6 percent dividend betaald. Uit de nieuwe agioreserve wordt Zangtournooi Zondagmiddag had te Oirlo, in zaal van Hees, een zangtournooi plaats van de federatie van zang gezelschappen uit de gemeente Ven ray. Hieraan namen deel: mannen koor Venray, Gemengd koor Oirlo en Castenray en Heidebloempje. Als jury trad op de heer Leo Smeets uit Den Haag. Alle koren zongen drie nummers. Gezamenlijk werd door 200 zangers en zangeressen nog uitgevoerd onder leiding van Jac. Janssen: „Zigeuner- leben" en „Slavenkoor". Schatgravery Op het Liezeven werd bij graaf werk een fles gevonden, gevuld met oude zilveren rijksdaalders en guldens. Waarschijnlijk zijn deze voor de vorige wereldoorlog daar begraven, terwijl de eigenaar later vergeten heeft het geld op te graven. Koningsbal Zondag 22 Mei zal voor het eerst in de schuttersgeschiedeois, door schutterij St Anna een koningsbal gehouden worden. Oudste inwoner van Venray Door het overlijden van de heer J. Stels is thans de oudste inwoner der gemeente Venray, de heer Wilhelm v. Meijel,OudeOostrumse- weg. Met de schutters op mars Traditiegetrouw organiseert dit jaar weer het schuttersgilde St Anna haar jaarlijkse wandeltocht, welke ook dit maal weer zal gaan door de mooiste streken van Noord- Limburg. Voor de tocht welke op 5 Juni a.s. wordt gehouden hebben reeds thans al tientallen groepen ingeschreven. Voor inschrijvingen kan men nog terecht bij de secre taris van 't schuttersgilde St Anna. Terug uit de Missie Maandag arriveerde bij de familie uit de Missie van Frans—Afrika na een verblijf van ruim 7 jaren, deEerw. Broeder Servatius Nabuurs te Veulen. Broeder Servatius is thans 17 jaren in deze missie werk zaam geweest en brengt thans voor de tweede maal hier zijn vacantte door. Dierenmishandeling Een bewoner vanVeltum, hoorde een dezer dagen zijn tam konijn schreeuwen en toen hij aan kwam lopen zag hij, dat het beest was aangevallen door een ander, dat hij voor een bunzing aanzag. Met stokslagen en later met een riek werd geprobeerd de aanvaller terug te drijven, wat eerst lukte, toen deze bewusteloos werd ge slagen. De konijneneigenaar was over deze aanval zo gebelgd, dat hij besloot het bewusteloze dier op te hangen aan een ijzerdraad. Maar toen een uur daarna de buurman het terrein opstapte en de bunzing herkende als zijn fret, toen leefde het beestje nog. Voor dit geval is proces-verbaal opgemaakt wegens dierenmishan deling. Kwartjes-actie Van de kwartjes-actie-loterij vielen wederom een tweetal prijzen in Venray. Prijs no. 8 viel op lot no. 7612 in de Gasstraat. Prijs no. 48 viel op lot no. 5138 in de Mgr. Nolensstraat. Plechtige Professie Op Dinsdag 17 Mei, 't feest van de H. Paschalis Bailön, zullen in de paterskerk, onder de plechtige Hoog misvan 9 uur, de eerwaarde broeders Titus Saaibrink, Emmanuel Poell en Gandulf Vermeulen, in de handen van hun provinciaal, de hoogeerw. pater Castulus v.d. Eijnden, hun eeuwige geloften afleggen. PATRONAAT Zaterdagavond begint het patro naat pas na afloop van de Jeugd- H. Familie tegen 8 uur. Zondag is op de gewone tijden patronaat. Op Hemelvaartsdag geen Patronaat.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1