Overpeinzingen... Belastingverlaging r^v2E8FIRTttkAL^FANsl5EN^ScJ?6°s2 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Blijven zitten... Veilig Verkeer Ziekenauto Venray en de Missionarissen van het H. Hart. Grote Missie-Optocht te Venray Limburg viert 5 Mei op z'n eigen manier Bevloeiïngs plan voor Limborg en Brabant Film-agenda Orgelhoekje Zaterdag 12 Maart 1955 No 10 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS f CONFECTIE VAN -EEN RIJK BEZIT DRUK EN QROOTESTRAAT 28 TELEF. 512 GIRO 150652 Wie de gepubliceerde lijst ziet van de gemeenten, welke bij de a.s. huurverhoging va'len in de le, 2e, 3e en 4e klas, zaldaarnietdenaam Venray in vinden. Wel Gennep e.a. gemeenten met veel kleiner inwoner tal. Dat betekent dan, dat de huis eigenaren in onze gemeente minder krijgen van de nieuwe huurver hoging, als b.v. de huiseigenaren nep, hoewel hun kosten en en zeker even groot zijn. is een tamelijk dwaze ver- Op de eerste plaats die klassificatie zelf, op de tweede plaats de rang, die Venray daarbij inneemt. In het verleden hebben we al meer met deze klassificatie te maken gehad. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat onze arbeiders na veel moeite een 4e klas wisten te krijgen en de dwaze vertoning bij de nood wet ouderdomsvoorziening doet ieder weldenkend mens in de lach schieten. Een kant van de straat in de 4e, de andere kant van de straat in de 5e klas. Wordt het niet eens tijd, dat in Den Haag de opstellers van een dergelijke lijst eens aangetoond wordt, dat de gemeente Venray, bijna 19000 inwoners heeft, nog ieder jaar aangroeit en toch onderhand wel eens bevorderd mag worden naar de 4e klas. Als men tenminste deze klassificatie nodig blijft oor delen. We hebben deze week allemaal een Veilig Verkeerblad inde brieven bus gevonden, wat intussen meer bleek te zijn een reclame voor een bepaald botermerk als voor Veilig Verkeer, maar wat dan tussen al die reclame door toch nog eens duidelijk naar voren bracht, dat hier ter plaatse aan dat Veilig Verkeer nog wel een en ander ont breekt. Men is druk bezig met het op stellen van een nieuw verkeersplan, men is politionele acties aan het litvoeren, waar nog al wat slacht offers bij vallen, maar een voor taant ding wordt nog steeds ver geten. En dat is de verkeersopvoeding van de jeugd. In dit blad is her haaldelijk geschreven, dat, wil men Veilig Verkeer, men niet alleen de ouderen, maar ook en vooral de jeugd bij moet brengen, waar men zich dan aan moet houden. Er is in de Raad gesproken over de moge lijkheid van verkeersonderwijs bij de jeugd en al is dat op de een of andere school inderdaad door gevoerd, op alle scholen nog lang niet. Waar het aan ligt, is ons niet bekend, maar dat neemt de nood zaak van zulk onderwijs niet weg. Het laatste jaar zal practisch geen gemeenteraadsvergadering voorbij zijn gegaan, zonder dat dit probleem aan de orde werd gesteld. Maar nog steeds moeten zieke mensen in een luxe auto gewrongen worden om naar een ziekenhuis getransporteerd te worden. Nog steeds moeten doodzieke mensen provisorisch vervoerd wor den onder omstandigheden, die iedere arts afkeurt. Als de onderhandelingen zo door gaan, als zij in het verleden zijn gevoerd, dan zal dat de eerst komende jaren ook zo wel door blijven gaan en kan men in een Vastenavond-optocht over enkele jaren nog eens dit alles aan de kaak stellen. Dat een ziekenauto niet rendabel te maken is, wist men vier jaren geieden ook al. Dat het rendement vergroot kan worden door de mede werking van de krankzinnigen gestichten en door de brug in Well met een nieuw achterland, kon men even goed weten, maar waar om moet het dan blijven duren. De gemeente is in overleg met het Groene Kruis. Het Groene Kruis is weer in overleg met andere in stanties, maar de zieke mens moet maar zien hoe hij in het ziekenhuis terecht komt. We nemen gemak kelijk aan, dat een en ander haken en ogen heeft, maar vragen ons van de andere kant af, of het nu nodig is, dat dit alles maar blijft duren en duren... Kan nu binnen afzienbare tijd niet eens gezegd worden: Over enkele weken is de wagen er. De zieke mens zal daar dankbaar voor zijn. De Missionarissen van het H. Hart hebben niet alleen missiewerk in het buitenland, maar sinds 1924 nemen ze ook een voorname plaats in Nederland in bij de verdere uit bouw van de Kerk in Nederland. Op uitnodiging van de Apolo getische Vereniging Petrus Cani- sius werd toen in Arnhem een in lichtingenbureau opgericht voor hen, die zoekende waren naar het ware geloof. Men heeft dit werk genoemd: het Una Sancta Werk. De laatste wereldoorlog is een providentieel gelukkige aanleiding geweest om dit missiewerk op Nederlandse bodem onder de niet- katholieken verder uit te bouwen. Immers de opleiding van de priesters kon onder de oorlog nor maal doorgaan en voor de priesters die toen niet naar de missie kon den vertrekken, moest een passen de werkkring gevonden worden. Moge dit een aanleiding geweest zijn, toch is dit niet de enige ver klaring. Ook de omstandigheden waren bijzonder gunstig, omdat juist in de oorlogsjaren velen het spoor waren bijster geraakt in de reli gieuze en morele chaos. Er werd een nieuwe houvast gezocht, die men hoopte te vinden in de Katho lieke Kerk. Hierdoor is het Una Sancta werk ten zeerste uitgegroeid. Het doel ervan is tweevoudig, n.L om de katholieken voor te bereiden op de ontmoeting met de andersdenken den en verder om bij niet-katho- lieken belangstelling te wekken voor het katholicisme en hen mogelijk te brengen tot het katholiek geloof. Dit als inleiding op de volgende Missionaris van het H. Hart, die uit Venray afkomstig is, alhoewel zijn ouders niet meer in Venray wonen. Het is Pater S jaak Beterams. Hij werd geboren te Venray 18 Maart 1919 als zoon van Grad Beterams uit de Paterslaan. Daar vader Bete rams zelf erg M.S.C. minnend was, is het geen wonder, dat S jaak naar deze congregatie ging, toen hij in zich de roep voelde tot het kloosterleven en priesterschap. In 1932 vertrok Sjaak naar Til burg om daar zijn humaniora te maken in het Missiehuis. Na zes jaar werd hij aangenomen voor het Noviciaat, dat hij begon in 1938 en besloot met de geloften in September 1939. De philosophie werd voltooid in Arnhem, waarna de theologie in Stein. Daar werd Sjaak priester gewijd op 10 Augustus 1944. Reeds in 1945 werd hij verbonden aan het Una Sancta werk te Arn hem en het bleek, dat dit werk hem bijzonder goéd afging. Het was daarom niet te verwonderen, dat Sjaak in 1946 benoemd werd voor Eindhoven, waar ook een Una Sancta huis is gevestigd. Tot 1953 is hij daar werkzaam geweest met cursussen in verdie ping van het geloofsleven en vele katholieken de paraatheid verschaf fen om het geloof te verdedigen en uiteen te zetten. Verder was overdag zijn taak om niet-katholieken te ontvangen en hen particulier godsdienstonder richt te geven. Zoals men zal be grijpen is dit een zeer moeilijk werk. De priester moet volkomen afge stemd zijn op de psychologische gesteltenis van de godsdienstige zoeker. Tenslotte is aan dit werk nog verbonden een goede nazorg. De bekeerden blijven steeds in contact met de priester, die hen geholpen heeft op de weg naar het geloof. Veel huisbezoek, contactavonden en conferenties zijn daarvoor nodig en ook Sjaak heeft dit werk steeds met grote ijver en enthousiasme volbracht. In Augustus 1953 werd hij over geplaatst naar het Una Sancta werk te Hilverum, waar hij thans nog aan verbonden is. Tevens werd hij Rector van het Rusthuis van de K.A.B. „Nieuwenoord", dat intussen echter is opgeheven. We zien, dat ook dit moeilijke werk van de M.S.C. een zekere ver bondenheid heeft met Venray. De meeste Venrayers wisten hier niets van. Moge het feit, dat een der onzen aan dat werk verbonden is, een aansporing zijn om ook het werk van de binnenlandse missie in onze gebeden te gedenken. We zijn ervan overtuigd, dat Venray deze steun niet zal weigeren aan deze Venrayse priester. A. In Venray worden de handen in elkaar geslagen om in Juli van dit jaar een grote Missie-optocht te organiseren. Het is zo'n soort kinds heidsoptocht, zoals we die vroeger in Venray ook gehad hebben, maar het zal iets veel mooiers worden als het vroeger was. Pater Briels heeft een optocht op papier uitgestippeld, die als ze zo wordt uitgevoerd, een schone bladzijde zal vormen in de geschie denis van het culturele leven van Venray. Er zullen zeker wel 500 kinderen kunnen deelnemen aan deze optocht. De missienaaikrans onder lieding van Juffr. Linskens is hard aan het werk geslagen om de vele costuums te naaien. Maar mij dunkt dat de mensen van Venray thuis ook nog wel iets hebben liggen wat tot op luistering van de optocht zal kun nen dienen. Kinderen die met de missie-optocht willen meedoen en thuis nog wel een costuumpje hebben liggen dat in de optocht gedragen kan wor den, of dat gemakkelijk vermaakt kan worden voor dit doel, moeten zich maar heel spoedig wenden tot Juffr. Linskens, bij haar aan huis of op de meisjesschool. Honderd Limburgse burgemees ters, in Maastricht bijeen om van de directeur van het Bureau Natio naal Comité Bevrijdingsdag 5 Mei 1955, de heer F. L. W. Foppen, en diens staf te vernemen hoe zij het tiende bevrijdingsfeest in hun ge meenten zouden kunnen vieren, hebben een hartig woordje laten horen over deze „schoolmeesterij". Dat gebeurde, toen de heer Fop pen, na enige algemene richtlijnen te hebben uitgestippeld, de stoelen aan kant liet zetten en de burger vaders actief betrok in een demon stratie van diverse meer of minder bekende volksspelen en in het ge- zamelijk zingen van volksliedjes toen onder directie van de heer J. Cox het vermaarde lied van „Zoete lieve Gerritje" tweestemmig was uitgevoerd, vonden de heren het welletjes. Burgemeester M.L. Kirkels van Horn sprak mannentaal: „Bespot telijk". zei hij met stemverheffing. „Moeten we daarvoor uit ons werk worden gehaald? Denkt het bureau van het Nationaal Comité soms, dat we schooljongens zijn?" En de vergadering applaudisseerde dave rend. Wat later gaf de commissaris van de Koningin in Limburg mr. dr. F. Houben zijn mening: Limburg zal bij de nationale viering geen uit zonderingspositie innemen, maar wel is het gewend op z'n eigen manier feest te vieren. En de hon derd Limburgse burgemeesters gnuifden. Natuurlyk.... m'n Nylonkousen koop ik by PIJLS In de Tweede Kamer zijn de vol gende plannen tot belastingverla ging ingediend: 1 Verlaging inkomsten- en loon belasting ter grote van 233 millioen gulden. Dat betekent, dat geen inkomsten belasting verschuldigd is voor on- gehuvvden met een jaarsalaris van minder dan 1500 gulden (tot nog toe beneden 1380 gulden), voor ge huwden zonder kinderen met een jaarsalaris beneden 2100 gulden (nu 1920 gulden), voor gehuwden met één kind beneden 2670 gulden (nu 2430 gulden), met twee kinderen beneden 3300 gulden (nu 2910 gld.), met drie kinderen beneden 3990 gld. (nu 3540), met vier kinderen bene den 4740 gld. (nu 4230), met vijf kinderen beneden 5640 gld. (nu 4950) met zes kinderen beneden 6600 gld. (nu 6000), met zeven kinderen be neden 7680 gld. (nu 7200, met acht kinderen beneden 8760 gld. (nu 8160), met negen kinderen beneden 9840 gld. (nu 9240. met tien kin deren beneden 10.920 gld. (nu 10.200) Dezelfde cijfers gelden ook voor loonbelasting, maar dan vermeer derd met f 100.- wat de jaarsalaris sen betreft. Dus ongehuwden met minder dan f 1600.- enz. 2 Verlaging omzetbelasting op textiel van 5 op 2 percent. Dit zal verlaging van de prijzen van tex tiel ten gevolge hebben. 3 Afschaffing omzetbelasting op electriciteit en gas voor huishoude lijk gebruik. 4 Verlaging omzetbelasting op oliën en vetten. Waardoor magarine, spijsolie, bak en braadvet goedko per kunnen worden, alsmede zeep, kaarsen, verf etc. 5 Verlaging van het tussentarief der omzetbelasting en inkrimping van de tabel van goederen onder worpen aan het tussentarief of de weeldebelasting. Om „koperstaking" te voorkomen is nog niet bekend gemaakt welke goederen hieronder vallen. 6 Vermogens tot 30.000 (15.000) gulden van gehuwden en tot 22.500 (10.000) gulden voor ongehuwden worden vrijgesteld van vermogens belasting. Voor ieder kind, waar voor kinderaftrek wordt genoten, wordt de belastingaftrek verhoogd met 7500 (5000) gulden. De tussen haakjes geplaatste cijfers, zijn de de thans geldende normen. 7 Verlaging tarieven vennoot schapsbelasting van 42,5—46 per cent tot 4043 percent. 8 Extra tegemoetkomingen in de inkomstenbelasting en vermogens belasting voor bejaarden en inva liden. Zij die de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben mogen extra f 624.- aftrekken van hun jaarinkomen, wat dus tot belastingverlaging leidt. 9 Afschaffing motorrijtuigenbe lasting voor bromfietsen. Bromfiet sers mogen dus hun f 14.- belasting, die zij tot heden moesten betalen in hun zak houden. 10 Verlaging personele belasting van 4,5 op 4 percent van de huur waarde. Dit gebeurt in verband met de huurverhoging. Ook zullen de grensbedragen voor kinderaftrek met 10 pet. worden verhoogd. Deze belastingwijziging zal eerst gelden voor het boekjaar 1956—1957. 11 Afschaffing van in 1951 in gevoerde verhoging der successie rechten. Die verhoging gold vooral een verscherping van de progressie vóór erfenissen die toevielen aan anderen dan kinderen en echtge noten. De Maas „levert" in het voorjaar 60 millioen M3 De agrarische commissies voor de watervoorziening van Brabant en Limburg voeren momenteel on derhandelingen over een „water voorzieningsplan" voor de verdro gende Limburgse en Brabantse gronden, dat door de Prov. Water staat van beide provincies opgesteld is. In de lopende onderhandelingen zal getracht worden een accoord te bereiken over de opzet van dit totale bevloeiïngsplan en verdeling van het water, dat uit de Maas zal worden gepompt. Van de zijde van Rijkswaterstaat die medewerking verleent, is in 't droge voorjaar 60 millioen M3 wa ter (25 M3 water per seconde uit de Maas bij Panheel) toegezegd. De Prov. Waterstaat van Brabant heeft in overleg met Rijkswater staat een plan in studie ook water uit de Maas boven Grave af te tappen. De plannen voor de watervoor ziening van de droge en verdrogen de hoge zandgronden van Noord en Midden-Limburg en Oostelijk en Midden-Brabant beginnen nu vaste vormen aan te nemen. De Limburgse en Brabantse commissieleden en waterstaatsmen sen zijn bezig de bestaande provin ciale plannen in gezamenlijk overleg op elkaar te laten aansluiten. Volgens globale ramingen liggen in Noord-Limburg ruim 60.0000 ha grond, die behoefte heeft aan wa tertoevoer, de zogenaamde open infiltratie, in de sterkste groeiperi ode van de gewassen. In Oostelijk Brabant, waaronder de stroomgebieden van Dommel en Aa en het Maaskantgebied vallen, liggen minstens 150.000 ha, die voor watervoorziening in aanmerking komen. Ontoereikend. Het ziet er naar uit, dat niet het gehele Noordlimburgse en Oostbra bantse gebied vanuit het gemaal bij Panheel van water kan worden voorzien. De beschikbare waterhoeveelhe- den, die aan de Maasin verband met de scheepvaart onttrokken kunnen worden, zijn waarschijnlijk niet toereikend. Bovendien zijn er verschillende technische bezwaren, die door een inlaat van water uit de Maas boven Grave zouden kunnen worden op gelost. In de toekomst zal ook het zoet waterbekken, dat na de afsluiting van de zeegaten in West-Brabant ontstaat, voor de watervoorziening van de Brabantse zandgronden kunnen worden ingeschakeld. Overal in Brabant en Limburg wordt nu al gewerkt aan de aan passing van het bevloeiï ngsgebied. De uitvoering van dit voorberei dende technische werk zal nog wel 2 tot 3 jaar in beslag neman. Binnenkort is echter een principe accoord van Brabant en Limburg verwachten. Bij de watervoorziening van de droge en verdrogende gronden gaat de „cost voor de baet uit" Van het Limburgse gebied ten Westen van de Maas is berekend, dat bij een agrarische meer op brengst van 20 pet. die bij Maas waterinfiltratie zeker wordt bereikt, ruim 13.5 millioen gulden per jaar méér in de zakken van de boeren vloeit. De rendabiliteit van de bedrijven onder andere van de veestapel, kan dan sterk worden opgevoerd. Meisjes van de grote stad. De familie Haynes, eerlijke en oppassende mensen, wonen in een New Yorkse achterbuurt en hebben het niet gemakkelijk. Wanneer zij eindelijk een mogelijkheid zien om te verhuizen, laat de zoon zich tot diefstal verleiden en raakt daar door in een moordzaak betrokken. Voor zover deze film een sociale aanklacht is en aangeeft, hoe een bepaald milieu haast onvermijde- delijk tot misdaad moet leiden, is hij boeiend en zelfs treffend, voor al ook omdat hier een poging werd gedaan de realiteit van het leven te benaderen. Gedeeltelijk echter verloopt deze sociale achtergrond in het thriller- procedé van de tweede helft. Toch ligt het verhaal op hoger niveau dan de gebruikelijke gang sterfilm en is om de eerlijke soci ale bekommernis, die er uit spreekt waard om gezien te worden. Boven 18 jaar. Abbott en Costello In Alaska. Tom Whatson en George Bell redden in San Francisco Goud klomp-Joe, die om zijn ontrouwe geliefde Rosette, zelfmoord plegen wil. Zij vergezellen Joe naar Alas ka, waar.zij ontdekken, dat iedereen die in Joe's testament vermeld staat, op hun leven loert. Omringd door al deze vijanden beleeft het drietal veel ijzige avon turen temidden van de Eskimo's. A. en C. krijgen volop de ge legenheid om hun stereotype scènes van verkeerd begrip, domme slim heid en overgevoeligheid ten beste te geven. De lawaaierige humor, die vooral voortspruit uit de traagheid, waar mee alles onvermijdelijk misloopt, is in de eerste scènes even verfris send, maar zakt dan naar 't einde meer en meer naar het gewild leuke af. Alle leeftijden. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de Kerkdorpen BEKENDMAKING De Burgemeester van de gemeente Venray brengt hierbij ter openbare kennis, dat bij het besluit van de raad van heden, no. 110, is bepaald, dat voor de kernen van de kerk dorpen Castenray, Heide, Merselo, Oostrum en Smakt en voor de nieuwe kern Vredepeel een plan van uitbreiding in onderdelen in voorbereiding is. Venray, 28 Februari 1955. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN Geslaagd Op het te Roermond gehouden examen behaalde de heer W. Wis- mans te Leunen 't diploma vak bekwaamheid voor broodbakkers. Nieuw Peelcommissïelid Tot nieuw lid van de Vredepeel- commissie werd door de gemeente Oploo benoemd de heer H. van Haandel, dit in verband met het bedanken van oud-burgemeester J. M. Goossens van St. Anthonis. Als plaatsvervangend lid werd bedoemd de heer Nabuurs wethouder van bovengenoemde gemeente. BOTSING In de Hofstraat deed zich een botsing voor tussen de personen auto van v. H. en een vrachtwagen van v. D. Tijdens het onderzoek door de politie zag de bakker K. uit Maashees geen kans om de geramde auto's met zijn bestel wagen te passeren en botste tegen een winkelhuls. De materiële schade was in beide gevallen groot. Verantwoording: Vorig bedrag f 19018,63 N.N. per giro 10,— Opbrengst orgelbusjes 76,82 N.N. 5,— A.S. te V. een orgelpijpje 10.— TOTAAL f 18120,45 Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Ir. Margry directeur Brabantse Planologische Dienst Provinciale Staten van Noord- Brabant hebben Ir. J. P. J. Margry uit Venray benoemd tot directeur van de Provinciale Planologische Dienst. Ir. Margry, afkomstig uit Rotter dam, kwam in 1940 naar Maastricht bij de Streekplannendienst. Na van 1941 tot 1943 in Rotterdam werk zaam te zijn geweest op het archi tectenbureau van zijn vader, kreeg hij opdracht tot het maken van een uitbreidingsplan voor de gemeente Gennep. Soortgelijke opdachten volgden voor o.a. Venray, Horst, Bergen e.a. Na de oorlog bleken zijn opdracht gevers in de eerste plaats behoefte te hebben aan wederopbouwplan- nen. De gemeente Venray bood hem woongelegenheid en van hieruit breidde ir. Margry zijn werkzaam heden verder uit, die zich weldra ook uitstrekten tot de nieuwe mijnstreek-in-wording: Vlodrop, Linne, Herten, Meyel enz. Ir. Margry was ook lid van de Welstandscommissie te Venlo en stedebouwkundig adviseur van Tegelen en van Boxtel. De heer Margry bekleedde hier in het openbare leven verschillende functies o a. in Adelbertvereniging en Ontwikkeling en ontspanning. Dodeiyk ongeval met Venrayse auto In de nacht van Maandag op Dinsdag is de auto van de taxi ondernemer Stoks uit Venray, be stuurd door diens zoon, ter hoogte van de D.A.F.-fabrieken bij Geldrop geslipt en van de weg gegleden. De wagen, die geen grote vaart had, werd vernield. Van de vijf inzittende bestuurder J. S.; G. van E., van D., A. J. allen uit Venray en mej. van G. uit Boxtel, werd de heer A. Janssen uit Venray vrijwel op slag gedood. De heer Janssen was 50 jaar oud, gehuwd en had 1 kind. De heer van E. en mej. van G. waren zeer ernstig gewond en werden overgebracht naar het ziekenhuis te Geldrop. De bestuur der en de heer van D. liepen lichte verwondingen op. „Nichts für kleine madchen" Blijkens achterstaande advertentie zal Polyhymnia halfvasten nog een keer als slot van haar tournee in dit seizoen de operette „Nichts für kleine madchen" brengen. Polyhymnia heeft intussen op het gebied van operettes een zekere klank gekregen. Merkte men hier in Venray op, oat telkenjare de uitvoeringen dezer vereniging drukker bezocht werden, dit geldt ook zeer zeker voor haar uitvoerin gen in omliggende plaatsen, waar ook dit jaar de zalen beter bezocht werden dan het vorig jaar, toen dit het eerste optreden buiten Venray was. Als speciale noot in deze gala- slotuitvoering moge hier opgemerkt worden, dat de heer Chr. Voogt als eerste vlolist zijn medewerking bij deze uitvoering aan het orkest zal verlenen. Wij hebben dan ook de overtuiging dat evenals de beide voorgaande uitvoeringen rond kerstmis, deze uitvoering voor een uitverkochte zaal zal plaats hebben. BRAND In een schuur van C. te Yssel- steyn brak brand uit. Enkele land bouwwerktuigen, twintig pakken stro en een kippenkooi gingen ver loren. Het woonhuis kon door snelle hulp van de Venrayse brandweer en buurtbewoners worden gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is niet bekend. PATRONAAT Wegens de Huisvlijttentoonstel- ling is er Zaterdag en Zondag geen patronaat. Ook Maandagavond geen huisvlijtclub. De jongens worden wel aange spoord om naar de tentoonstelling in de zaal van het Patronaat te komen zien. Tegen een kleine entrée-prijs mogen zij al dat moois bezichtigen. Met Half-Vasten komt er een fijne verrassing! „Werkende Jengd" Vrijdagavond om half acht is er in de Patronaatzaal weer bijeen komst van de jongens, die al bij een baas werkzaam zijn. Vorige week kon het niet doorgaan wegens de huisviyttentoonstelllng. Geslaagd Te Roermond slaagde voor het topjaar Constructie-barkwerken Lassen van de Stichting Vakoplei ding voor het Smeden-Constructie bedrijf Piet Custers, Langstraat.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1