Venray telt 800 woningzoekenden Werkloosheid in Venray in 1934 SPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Hun aantal blijft stijgen De Pooiitei De Stille Omga Dg Maart St Jozef maand Zaterdag 5 Maart 1955 No 9 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG 11 PEEL EN MAAS CONFECTIE VAI f# DRUK EN UITGAVE FIRft.A VAN DEN MUNCKHOF GROOTESTRAAT 28 TELEF. SI 2 GIRO 150652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. p. mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL f 1.25 Bolton Venro, I 1.45 Het aantal geregistreerde wo ningzoekenden te Venray oedroeg per 31 December 1954 nog 197 ge zinnen met samen 723 personen tellende. Wij hebben dit reeds ge meld naar aanleiding van de Nieuwjaarsrede van de Burgemees ter. Doch nu wij in staat zijn een meer bijzondere aandacht te be steden aan het probleem der wo ningzoekenden, geven wij. graag nog eens de gedetailleerde cijfers en gegevens. Uit een goed inzicht bij het pu bliek voor deze nog altijd zeer penibele kwestie, hangt namelijk voor een groot deel ook het goed f unci ionneren van het Huisvestings bureau onzer gemeente af. Zoals bij ieder Huisvestingsbureau is ook in Venray een aantal groepen vastgelegd, waarin de geregistreer de woningzoekenden kunnen wor den ondergebracht. Op de eerste plaats zijn dat de mensen, die nog helemaal geen woning hebben, noch inwoning kun nen vinden, noch noodwoning heb ben. Dat zijn er in Venray: 143 personen ofwel 72 gezinnen. Jonggehuwden of zij die op het punt staan te huwen en nergens een plaats kunnen vinden, vormen wel het grootste gedeelte van deze groep. Hoeveel leed hier achter dit nuchtere cijfer verborgen ligt, is moeilijk te schatten. Doordat het aantal huwelijken eerder toe dan af neemt, wordt deze groep telkens groter als de woning bouw geen vlotter verloop krijgt. 55 gezinnen staan geboekt bij de groep inwoningen, omvattende 194 mensen. Dat wil dus zeggen, dat deze mensen een eigen woning zoeken. Als men met 8 personen bij anderen inwoont en zulke gevallen zijn er in Venray dan is het inder daad wel nodig, dat men een eigen home kan gaan stichten. Doch ook het aantal inwoningen stijgt. Want vele jong gehuwden het wachten moe, gaan inwonen bij ouders of familie, al of niet met toestem ming van de Overheid en in plaats dat het aantal „inwoningen" terug loopt, stijgt het eerder, zeker door dc oncontroleerbare gevallen. Dan zijn er 20 gezinnen, die uit hun noodwoning willen, ofwel 110 mensen. De reden daarvan is, om dat de kwaliteit van de betreffende noodwoningen daartoe noopt, ofwel omdat de gezonde groei van het gezin meer ruimte vraagt. Als men met 11 personen in een noodwoning moet wonen en nog maals zulke gevallen zijn hier dan is een grotere woning geen luxe. 24 gezinnen verlangen er naar hun te kleine woning te verlaten en om te ruilen tegen een grotere. Het is logisch, dat de 158 mensen, die deze groep telt, bij een voort durende groei van hun gezin, naar een grotere woning verlangd. Dan moeten tien gezinnen uit hun woning, omd it deze verkocht is en de eigenaar zelf er in wil trek ken. Ruilmogelijkheid is daarvoor niet aanwezig en zo komen weer 63 mensen op straat te staan. Ge meente, zorg maar weer voor wo ningen... Dan zijn er nog 16 gezinnen van buiten Venray, die hier graag willen wonen, omdat vader er werkt of om welkereden ook. Ook voor deze 60 mensen moet woonruimten ge zocht worden. Dat is clan wat officieel staat ge boekt. Voegen we daarbij wat bv. door de politie gevraagd wordt, door fabrieken e.d. voor de mensen die zij nodig hebben, dan stijgt het aantal ruim boven de 800 woning zoekenden. Temeer ook omdat er no? al te veel zijn die wel een woning of woonruimte zoeken, maar zich nog steeds niet ter registratie hebben gemeld. Dit kan echter in de prak tijk het verkrijgen van een woning belemmeren. Woningzoekenden moetin alle ge vallen worden aangeraden zich bij het huisvestingsbureau ten ge meentehuize te laten registreren. Het zal de lezer duidelijk zijn, dat 't cijfer 800 geenszins geflatteerd is. Integendeel... De beschikbare woon ruimte en de ter beschikking ko mende zal de eerste tijd bij lange niet genoeg zijn om dit grote aan tal op te vangen. Men mag al blij zijn als men in deze omstandigheid de groei van het aantal kan bij houden. Het genoemde cijfer zal voor ons allen een aansporing moeten zijn, om ieder op de plaats waar hij is gesteld het zijne er toe bij te dragen om deze grote ellende zo spoedig mogelijk tot het verleden te doen horen. De gevolgen van deze wantoestand zullen ernstig zijn, indien we onze plicht in deze niet weten te ver vullen. Waar de grootste nood Het is misschien interessant om hieronder een overzicht te geven, waar de grootste woningnood is in onze gempente. Dan blijkt, dat in de kom 129 gezinnen om woon ruimte vragen. In wijk B 3 gezin nen. In wijk C en D 9 gezinnpn. In wijk E 3 evenals in wijk F. In wijk G 1, in wijk H 3 en in wijk IN 7. In wijk K zijn het 12 gezinnen in wijk L 4 en in wijk M 8. Het verslag van het Gewestelijk Arbeidsbureau laat zeker voor wat de gemeente Venray betreft een optimistisch geluid horen! Als we daarin lezen, dat op een beroepsbevolking van 647S perso nen (4445 mannen en 2033 vrou wen) slechts 84 werklozen zijn ge registreerd, dan is dat een cijfer, wat wij in jaren niet meer hebben gekend. Temeer, omdat hiervan nog 25 personen werkzaam waren op aan vullende werken. Waren de gemiddelde cijfers in de aanvang van 1954 wat onguns- tig, de steeds betere conjunctuur zorgde, dat de meeste plaatsen be zet werden. En dat het goed gaat, bewijzen de talrijke aanvragen van werk gevers, die nog personeel wiüen hebben. Gemiddeld moesten 150 aanvragen aan de kant worden ge legd, omdat men ze niet direct kon helpen en dit cijfer was einde Februari al opgelopen tot 211. Een zeer gelukkig verschijnsel is, dat uit de kringen der jonge boeren langzaam maar zeker velen zich komen aanmelden voor werk. Dat blijkt bijv. uit wat zich af speelt rond de militaire opslag plaatsen in de Peel bij Ysselsteyn. Daar moesten 45 mensen komen, maar het Arbeidsbureau kon niet helpen. Een publicatie deed echter direct al meer dan 90 personen zich aan melden, waarvan wel een deel van afkomstig was uit het bedrijfsleven maar een ander groot deel bestond uit jonge boeren. Hetzelfde hebben we kunnen merken bij de reclame voor een nieuwe industrie, waarvoor meer dan 200 meldingen binnenkwamen. Hieruit blijkt dus wel, dat de latente werkloosheid nog steeds bestaat, maar dat, mede dank zij de industriedagen en een goede voorlichting, al langer hoe meer mensen van de landbouw gaan overschakelen naar industrie en ambacht. De verdeling van de beschikbare arbeidskrachten is als volgt: 35 pet industrie en ambacht; 43 pet. landbouw; 22 pet. diensten (ambtenaren-gestichten etc.) We zien in deze percentages tegenover andere jaren een terug lopen van landbouw naar industrie. Dat hieruit weer moeilijkheden vloeien voor de landbouw is reeds het afgelopen jaar menig punt van bespreking geweest. De werkloosheid vindt men als steeds vooral onder de grondwer kers en losarbeiders. De vaklui kunnen direct terecht. Hieruit blijkt weer eens temeer het grote belang van een behoor lijke vakopleiding en gelukkig krij gen ook de ouders en oudere los arbeiders, dat al langer hoe meer in de gaten. De belangstelling voor de Rijks werkplaatsen is dan ook zeer groot en ook hier is de aanvrage uit landbouwkringen zeer bevredigend. In het gewest Venlo heeft Venray de meeste mensen op de Rijkswerk plaatsen. Aan vrouwelijke arbeidskrachten bestaat nog steeds een groot tekort. Niet alleen vragen vele huis moeders hulp, de textiel-ateliers, de ziekenhuizen en cartonnage- fabriek komen nog steeds krachten tekort. Dat hierin verandering zal komen, is de eerste jaren niet te verwachten. De Venrayse jeugd, die de Am bachtsschool verlaat, is praclisch zeker van een plaatsin'tproductie proces. Reeds nu liggen 44 aan vragen op het Arbeidsbureau, een aantal, dat eerder toe dan afneemt. En dat, terwijl ook deouderen ruim schoots aan de slag kunnen en zijn. We hebben dat heel anders gekend. Is dit een gunstig teken, het te ruglopen van de emigratie in deze streek zou men ook als zodanig uit kunnen leggen. Er is hier werk, dus men gaat niet zo gauw denken over emigratie. Bovendien heeft het voorbeeld van boerenjongens, die zijn terug gekomen uit vreemde landen om hier in Rijkswerkplaats e.d. een vak te leren, ook verschillende as pirant-emigranten te denken gege ven, zeker uit landbouwkringen. Al is het zeker waar, dat werk buiten Venray normaal is en er al tijd wel zal blijven, toch is het cijfer van de 113 mensen, die buiten Venray hun geld verdienen zeer hoog. 40 Man werken in de mijnen cv de rest in Venlo, Tegelen, Helmond en Eindhoven. Komt hier nieuwe industrie, dan zullen zeker mensen hier blijven, maar een ander en misschien het grootste deel zullen Venray gaan verlaten als in de plaats waar ze werken de zgn. migratie-woningen klaar komen. Al met al blijkt uit bovenstaand wel, dat we over het afgelopen jaar niet behoeven te klagen. De cijfers liggen over het algemeen zeer gunstig. Maar van de andere kant zal men zich niet mogen laten sussen door deze optimistische getallen, want het verleden Heeft al dikwijls getoond, dat een omslag zeer wel mogelijk is, en wat dan.... Een bevordering van industrie vestiging en de bouw van nieuwe woningen zal geboden blijven. staat aan het firmament juist in het Noorden. Zij blijft daar staan, terwijl daarentegen al de andere sterren voortdurend van plaats veranderen. Daar door is de Poolster voor dé" zeeman het meest betrouw bare punt aan de hemel. Wat de Poolster is aan het firmament dat is het merk King op uw pepermunt. De vaste en onveranderlijke kwaliteit van King maken haar-tot de meest betrouw bare pepermunt. King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter op wekking en verkwikking. In de nacht van 19 op 20 Maart a.s. zullen wederom duizenden en duizenden Roomse mannen uit ge heel ons land weer trekken door Amsterdams straten. Onder hen zullen zich ookduizenden bevinden uit Noord-Limburg, die in 't holst van de nacht, stil en devoot door Amsterdam gaan, om weer hulde te gaan brengen aan de Eucharis tische Koning. Het bestuur van de Kring Noord Limhurg rekent op een massale opkomst dit jaar en er worden vooral vele jongeren verwacht. Alle jonge mannen boven de 16 jaar mogen aan de Stille Omgang deel nemen. Van het Dekenaat Venray worden 1500 deelnemers verwacht" Het bestuur van de vereniging de H. Stede afd. Venray (Kom) zou dit jaar gaarne zien, dat uit ieder gezin een afgevaardigde mee zal optrekken ter Stille Omgang. Kaartjes voor de reis en de pro grammaboekjes zijn binnen etkele dagen verkrijgbaar aan de bekende adressen. De extra-trein vertrekt te Oos trum om 10.26. Aankomst te Amsterdam om 12.40. Om 5.22 wordt aldaar weer vertrokken. Alle deelnemers zullen voor het vertrek te Oostrum een plechtig Lof bijwonen om kwart over 9. De kalender wijst Maart aan. Al vriest het 's nachts nog dat het kraakt, de zon weet overdag de resten sneeuw en ijs toch te be dwingen en langzaam maar zeker in te doen schrompelen. Het is de maand van de lente, die binnen kort haar intrede doet, in het jonge groen en in de eerste bloemen. Het is ook de maand toegewijd aan St. Jozef. Wij hier in deze streken, waar we vlak bij het kapelleke op de Smakt wonen, het enigste bede aart oord van St. Jozef in ons land, wij denken nog wel eens aan hem en een bedevaart naar de Smakt in deze maand is nog bü velen een goede oude gewoonte. Terecht, want in de Voestervader van Jezus, in deze eenvoudige Palestijnse werkman, mogen we rustig ons vertrouwen stellen. Hij is nooit de man geweest die zich op de voorgrond plaatste, integen deel, in het hele Evangelie, in de gehele Overlevering vinden we practisch niets van deze man, die de grote opgave kreeg Jezus Voed stervader te zijn, voor Hem te zor gen en voor Zijn Moeder in de eerste jaren van Zijn aardse leven. Ook later niet. Als een van de grootste Heilige van Gods Kerk, was hij niet de Heilige van de grote wonderen, van de sterke stukjes. Neen, ook hierin bleef hii eenvoudig, zoals hij op aarde ook steeds was geweest. Maar de vader, die vroeg voor zijn gezin, de moeder met al haar zorgen, de jonge man, op de drem pel van het leven en het jonge meisje, met haar grote verwach tingen, zij konden en kunnen steeds rekenen op zijn hulp, op zijn bij stand. Hun zorgen en hun noden zijn de zijne geweest. Hun moeilijkheden en hun verdriet zijn de zijne ge weest. Hun moeilijkheden en hun verdriet zijn zijn moeilijkheden en zijn verdriet geweest. Het leven van thans is niet een voudig. Het gezin in deze maat schappij heeft het niet gemakkelijk op velerlei terrein niet. En voor menig ouder wordt het soms wel eens te zwaar, te moeilijk. Dan is er die grote Heilige, die graag helpt, als hem iets wordt gevraagd. Zo stil weg, zo heel rus tig brengt hij vrede en opluchting, berusting en moed. Dat is de grote macht van St Jozef geweest en dat zal zijn grote macht altijd zijn. Groot te zijn, juist in die kleine dingen van het dagelijks leven. Deze eenvoudige timmerman heeft een grote uitverkiezing ge had. Een uitverkiezing, die hij misschien zelf niet begrepen heeft in al zijn omvang, maar die de hem opgelegde taak met liefde en vreugde heeft volbracht, ondanks de vele moeilijkheden en zorgen. Nu kan zijn kind hem nooit iets weigeren. Daarom is het goed te gaan naar IlaisvlijtteDtooDstelliDg te Venray De gang zit er in. De Venrayse kunstenaars hebben zonder uitzon dering reeds toegezegd, enige in zendingen ter opluistering te ver zorgen. Deze medewerking wordt door de jeugd ten hoogste gewaar deerd, hetgeen blijkt uit de binnen gekomen opgave tot deelname. 'n Complete ploeg helpende han den heeft zich reeds beschikbaar gesteld voor de opbouw, 't Bestuur vindt dit buitengewoon; er is geen reden meer voor pessimisme. Het adviseert degenen, die nog wensen deel te nemen, om dit op zeer korte termijn op te geven op Langstr. 30. Maandag wordt aan de opbouw begonnen. Inzendingen moeten aan 'f patronaatsgebouw bezorgd worden Dinsdagavond na 7 uur en Woens dag eveneens na 7 uur. Venrayers, zet Uw beste beentje voor. ranglijst, B.A.T. 2, twee punten aan Apollo 3 verspeelde (37), is de voorsprong van „Red Star" na 11 wedstrijden en met er nog 5 voor de boeg, nu 6 punten geworden met het prachtige gemiddelde van 9119. Het 2e klasserschap, waarde T.T.C. het vorige jaar 1 punt te weinig voor had, ligt nu voor het grijpen. Zondag a.s. is er om 3 uur in de Oude Ambachtschool 'n thuiswed strijd tegen O.N.A. 4Venlo. Dinsdag- en Woensdagavond wordt er getraind in de Oude Am bachtschool. HANDBOOGSPORT Uitslag van de gehouden winter competitie in Zaal Schellen. Geschoten gemid b of bn. punten in gemid Distr. het 150 pijlen conc. gemid. Ie St. Sebastiaan I 2903 19.13 18.13 1.22 b. 2e Rare Schut-ers 1 2995 19.96 18.80 1.16 b. 3e Diana I 2800 18.86 17,53 1.13 b. 4e Rare Schutters II 2334 15.56 14.46 1.10 b. 5e St Anna II 2300 15.33 14.23 1.10 b. 6e St Sebastiaan II 2093 13.95 13.03 0.92 b. 7e St Hubert us I 3079 20 52 19 63 0 89 b. 8e St Antonius 2922 19.48 19.43 0 05 b. 9e Diana II 1822 12.11 12.13 0.01 b. 10e Ons Genoegen I 2807 18.71 19 50 0.79 bn. lie St Oda I 3016 20.10 21.50 1.40 bn. 12e St Oda II 2353 15.68 18 03 2.85 bn. 13e Ons Genoegen II 1876 12 50 16.46 3.96 bn. 14e St Hubertus II 1431 9.54 17.23 7.69 bn. 15e St Anna I 1108 7.38 20.66 13 28 bn. Hoogste schutter in 150 pijlen, H. v. Aarssen van St Antonius. Personele prijzen: le P. v. Ooi St Oda 43 pnt. 2e H. v. Aarssen. St Ant. 41 pnt. 3e M. v. Dijck St Hubertus 4x5 4e M. Deenen.Rare Schutters 4x5 5e H. Hendriks St Antonius 5x4 6e H. Moorees, St Antonius 5x4 7e L. Janssen, Diana 5x3 8-> B. Weijmans, Rare Schut. 4x3 4x2 3x2 6x1 3x1 grond- en personele belasting. Dit is per maand 514 millioen gulden. De Januari-opbrengst van 772 millioen is 258 millioen gulden of juist 50 pet hoger dan deze voor 1955 geschatte gemiddelde maand- opbrengst 524,4 millioen gulden. PII.OOT GEDOOD Straaljager verongelukt Een Thunderjetstraaljager van de vliegbasis Eindhoven is Dinsdag middag bij de start verongelukt en in het achter de startbaan liggende Beatrix-kanaal gestort. De ongehuwde 24-jarige reserve tweede luitenant M. Willems uit Brunssum kwam hierbij om het leven. Hij is waarschijnlijk door de hevige schok gedood. Snelle red dingspogingen mochten niet meer baten. 5 Mei viering 9e M. Derks, St Anna 10e Th. Th'elen, St Anna lie H. Liljens, St Anna 12e W. Vermeulen, St Oda Land- en Tuinbouw Enkele wenken voor een goed gebruik van tractorbanden Een goed onderhoud van tractor banden kost menig landbouwer nog wel eens hoofdbrekens. Men heeft immers zomer en winter te maken met ongunstige weersinvloeden! Ja, ook in de zomer, want het felle zonlicht is zeer schadelijk voor rubber en kan de oorzaak zijn van het ontstaan van kleine barstjesin St. Jozef, zeker nu in de band. Modder en vocht daaren- de maand Maart, die zo speciaal aan hem is toegewijd. In de stille rust van de kleine kapel is het goed bidden en vragen... Maar in datzelfde kapelletje geeft dat beeldje van deze Heilige een wijze les. Laten we niet alleen bidden voor onze tijdelijke belangen, maar laten we hem ook vragen dat wij geleid door Hem, evenals de kleine Jezus van het beeldje, de weg mogen vinden naar God. 0— Voor belangstellenden volgen hier onder de kerkelijke diensten op de Smakt. Op de Zondagen 6, 13, 20 en 27 Maart, zijn de gelezen H. Missen om half 7 en half 8. Om 10 uur is de plechtige Hoog mis en om 3 uur lof met preek. Op de feestdag van St. Jozef zijn de Missen om half zeven, half 8 en half 11 en om 9 uur de Hoog mis welke wordt uitgezonden door de K R.O. 's Middags is er Lof om 3 uur, door Z.H. Exc. Mgr. Dr. J.H.G. Lemmens, Bisschop van Roermond. Onder dit lof wordt de feestpreek gehouden door de H.E. Pater Ro- maeus Leuven, Provinciaal der Paters Carmelieten. Op de Woensdagen in de maand Maart is er om half 8 een Hoogmis en 's middags om 3 uur is er Lof met preek. Door de week zijn de Missen om half 7 en half 8, terwijl om 7 uur een H. Mis wordt opgedragen in de genadekapel. Tafeltennis tegen doen geen kwaad en het is zelfs raadzaam 's zomers de banden met modder te bedekken. In dit verband moet men er aan denken, dat men de banden ook beschermt tegen oliën en vetten. Slippen van banden heeft tot logisch gevolg: slijtage. Slippende banden door snel optrekken of plot seling remmen kan tot gevolg heb ben, dat stukken van de ribben afscheuren. Om slip op het land tegen te gaan kan men de wieldruk verhogen door vloeistof in de banden te doen of door wiel ge wicht en. Men moet beslist verhinderen, dat de banden tegen de zijwanden van de ploegvoor schuren. Dat kan men doen door de ploeg op de juiste wiize achter de trekker te koppelen. Een raadgeving die altijd zijn waarde behoudt is: let op de span ning en op de snelheid! Overspanning of onderspanning van de banden kunnen karkasbreu ken veroorzaken. Grote snelheid geeft extra slijtage; bovendien zijn tractorbanden daar niet op be rekend. Door een juist gebruik zullen de voordelen van de luchtband nog beter tot hun recht komen. „Red Star" heeft Zondag, 20 Februari en Zondag 1.1. weer twee overwinningen gehoekt. Nu waren de slHChtoffersrespectieveüjk Apol lo 4, dat „maar" met 82 verslagen werd en B.A.T. 3, waar met 10—0 overheen gelopen werd. Gezien het feit, dat no. 2 van de lioen gulden bedragen, exclusief de Belastingopbrengst Januari zeer hoog De belasting inkomsten van het Rijk lagen in Januari met 772 mil lioen gulden op een wel zeer hoog niveau. In grote mate zijn in Janu ari voorlopige aanslagen vennoot schapsbelasting betaald, waardoor uit hoofde hiervan 241 millioen gulden werd geïnd tegen een ge middelde maandopbrengst van 70 millioen in 1954. In totaal leverde dan de kohierbelasting 404,5 mil lioen gulden op en de met-kohier- belastingen 367,5 millioen. Wanneer het zeer hoge opbrengst peil van Januari gehandhaafd zou blijven, het geen niet te verwachten is, zou 1955 precies de helft meer aan belasting opbrengen dan voor dit jaar geraamd is. De totale be lasting-inkomsten van 1955 zullen naar schatting namelijk 6168 mil- Met vreugde constateren wij hoe zeer de plannen voor de vijfde Mei, de Bevrijdingsdag van het gehele land, thans de richting hebhen ingeslagen, die zal leiden tot een waardige viering. Wij zullen niet lang stil staan bij de onbevredigende gang van zaken van de afgelopen jaren, bij de tegenstellingen die aan het licht kwamen bij de voorbereidingen der 5-Meivieringen en bij de menings verschillen over het al of niet vrij geven. Vurig hopen wij, dat de herden king van tien jaar vrijheid dit jaar tevens het begin zal betekenen van een ononderbroken reeks vieringen, die vrij zullen zijn van onwaardige gebeurtenissen en die een waar symbool zullen vormen van onze nationale eendracht en ons oprecht vreugdegevoel over de herwonnen onafhankelijkheid. Want alleen dan kan het besef van de waarde van deze dag blijven leven, indien elk jaar wéér de ge hele natie haar gevoelens tot uit drukking brengt. Als men de Nationale Feestdag werkelijk belééf t als de ure, die ons verbindt in een hecht gevoel van eendrachiige blijdschap. Via pers en radio is uitvoerig gemeld, welke initiatieven zijn ge nomen en welke er nog zullen volgen, gestimuleerd door 't Nat. ComitéViering Bevrijdingsdag 5 Mei 1955. Zonder dat bepaalde recepten zijn voorgeschreven, zijn er suggesties opgesteld, die voor de gemeentebesturen een richtlijn kunnen vormen bij de voorberei ding der feestviering. Van harte hopen wij, dat de aldus gesponnen leidraad tezamen met de inslag van het plaatselijk initiatief een patroon zal weven, dat met alle geweste lijke verscheidenheden tóch een beeld geeft van onze nationale verbondenheid. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Venray, werd gedurende de maand Februari f 75.824.54 ingelegd en f 42.577,69 terugbetaald. Zelatricen van de Voortplanting des Geloofs Er zijn zelatricen die nog niet rondgegaan zijn om de contributie op te halen van de Voortplanting des Geloofs en om nieuwe leden er bij te winnen. Ze moeten goed bedenken, dat zij door zelatrice te worden, op zich genomen hebben om te ijveren voor het Missiewerk. Haar ijver voor de Missie moet ook de andere gelovigen aansteken. Als zij nier ijverig zijn moet her Missiewerk er onder lijden. Sommige zelatricen moeten ook nog de gebed-briefjes en Annalen van het Sint Petrus-Liefdewerk bij de hoofdzelatrice komen ophalen om ze dan in de gezinnen te ver spreiden. Retraites Van 1518 Maart M^ederretraite in Roermond en van 22—25 Maart aldaar een verloofdenrerraite. Van 2—5 April en van 6—9 April zijn er in Venlo op „Manresa" de bekende Goede Week-retraites. Opgave en inlichtingen bij Pater Domitius, Patersklooster. Naar Concours Zowel de Leunse Fanfare als de Venrayse Harmonie hebben beslo ten dit jaar wederom deel te ne men aan een Federatief Concours. Beide komen uit in de eerste af deling. Helderziende in actie Door een familie hier ter plaatse bij wie gedurende de Vastenavond dagen werd ingebroken, werd de hulp ingeroepen van een helder ziende, die een reconstructie gaf van het gebeurde. Niet alleen gaf hij aanwijzingen hoe de diefsral was gebeurd, waarbij hij enkele nieuwe gezichtspunten naar voren bracht, maar ook gaf hij een signalement van de dader. De d larop gevolgde aangifte bij de politie leverde ech ter geen resultaten op.

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1