<S Gemeentelijke BEKENDMAKINGEN Spotgoedkoop Koffie- Eet- en Thee ewiezen 4fd liQabenk als Drogisterij Wim Pouwels betreffende de Carnavalsvieringen in de gemeente Venray Heer in het verkeer? Nü VéGé-blikgroenten K.A.B. HOEKJE kinder-looprekken Het Warenhuis VERBOD VERMOMMING De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat betreffende de vermomming en het zich verkleed vertonen in het open baar het navolgende in de Alge mene Politieverordening der ge meente Venray is bepaald. Artikel 107 Het is verboden zich in het open baar te vertonen, verkleed als persoon van een andere sekse, als geestelijke of lid van een geeste lijke orde of als bedienaar van enige godsdienst, als overheidspersoon of als militair, behoudens indien bij optochten of bij openbare feesten of uitvoeringen daarvoor vergun ning van de burgemeester is ver kregen.;; Artikel 108 Het is verboden, zich in het open baar te vertonen, het aangezicht geheel of gedeeltelijk met een masker bedekt of op enigerlei andere wijze onherkenbaar gemaakt, tenzij met vergunning van de Burgemeester. Van het verbod, vervat in art. 107 en 108, wordt alleen ontheffing verleend, voorzover het betreft personen, die op Carnavals-Maandag en Dinsdag aan de optocht deel nemen, gedurende het deelnemen aan de optocht, waaronder wordt begrepen het zich rechtstreeks be geven van huis (verenigingsgebouw) naar de opstellingsplaats en van de ontbindingsplaats naar huis verenigingsgebouw Het publiek wordt ernstig ge waarschuwd tegen overtreding van het verbod van de artikelen 107 en 108 der Algemene.Politieveror dening, en wordt er opmerkzaam op gemaakt, dat dit verbod ook van toepassing is in drinklokalen, dansinrichtingen en andere plaatsen waar openbare vermakelijkheden worden gegeven. Aan de politie is opdracht gegeven ten strengste toe te zien op de naleving van bovenstaande verbods bepalingen. Venray, 15 Februari 1955. De Burgemeester der gemeente Venray, maakt bekend, dat door hem ingevolge het bepaalde bij artikel 127 sub b der Algemene Politieverordening der gemeente Venray, aan de houders der in artikelen 121, 135 en 137 van even- genoemde verordening bedoelde inrichtingen of plaatsen, geen dans tenten zijnde, toestemming wordt verleend om op Zondag 20, Maandag 21 en Dinsdag 22 Februari a.s. aldaar hun vrouwelijk personeel gedurende de uitoefening van het bedrijf dienst te laten doen of door of vanwege de houder aanwezig te doen zijn onder voorwaarde, dat de vrouwelijke bedienden de leeftijd van 16 jaren hebben bereikt en van een onbesproken levenswandel zijn. Venray, 15 Februari 1955. DRINGENDE UITNODIGING De Burgemeester van Venray verzoekt de ingezetenen met de meeste aandrang hun algehele medewerking te willen verlenen, om alle wanordelijkheden en drank misbruik tijdens de Carnavalsdagen te voorkomen en aan de kasteleins op Carnavals-Maandag en Dinsdag na drie uur namiddag tot 10 uur 's avonds geen sterke drank te vragen. De vergunninghouders verzoekt hij op Carnavals-Maandag en Dins dag, vanaf 15 uur tot 22 uur geen sterke drank aan het publiek te schenken. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uit nodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het ver bod van het bezoeken van avond vermakelijkheden door kinderen, voorzover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit verbod is in het belang der ouders en kinderen zelf vastgesteld. Venray, 15 Februari 1955. Openbare vermakelykheden op de Carnavalsdagen De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem de navolgende rege ling voor de openbare vermakelijk heden gedurende de a.s. Carnavals dagen is getroffen. Carnavals-Zondag 20 Febr. 1955: Sluitingsuur in de gehele gemeen te 1 uur. Het maken van muziek en het houden van voordrachten moet op 20 Februari a.s. een half uur vóór het sluitingsuur, derhalve om 0.30 uur worden gestaakt. Carnavals-Maandag 21 Febr. 1955: Sluitingsuur in de gehele ge meente 1 uur. Carnavals-Dinsdag 22 Febr. 1955: Sluitingsuur in de gehele ge meente 23.30 uur. Dansen. Carnavals-Maandag in de gehele gemeente van 17 tot 23 uur. Carnavals-Dinsdag in de gehele gemeente van 10 tot 12 uur v.m. en van 17 tot 22.30 uur. Strükmuziek In de gehele gemeente mag strijk- muziek (geen dansmuziek) gemaakt worden tot een half uur vóór het sluitingsuur. Voordrachten. In de gehele gemeente mogen voordrachten worden gehouden tot een half uur vóór sluitingsuur. Vergunningen. De aanvragen ter verkrijging van vergunning voor het houden van bal, strijkmuziek en'of voordrachten op 20, 21 en 22 Februari moeten de laatsten onder overlegging van de tekst der te houden voordrach ten bij de Burgemeester worden ingediend. Belasting. Door de houder van een der bovenvermelde vergunning is be lasting verschuldigd overeenkoms tig het dienaangaande bepaalde in de verordening, regelende de hef fing en de invordering ener belas ling op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden in de gemeente Venray. Belanghebbenden worden nog speciaal gewezen op de na volgende bepalingen van de hier voor genoemde belastingverorde ning, welke luidt: „Ieder die voornemens is een ver makelijkheid te geven of te doen plaats hebben, moet van dit voor nemen, eventueel onder overlegging van de daartoe door de bevoegde macht verleende vergunning, ten minste driemaal 24 uur tevoren aangifte doen ter secretarie, zulks door invulling en ondertekening van een daartoe kosteloos verkrijg baar formulier". De belasting moet worden vol daan op Vrijdag 18 Februari a.s. of op een der daaraan voorafgaande dagen ten kantore van de gemeente ontvanger, Marktstraat 10, van 912 uur v.m. De kwitantie moet op verzoek terstond aan de polite worden ver toond. Aan een en ander dient streng de hand te worden gehouden. Venray, 15 Februari 1955. HOUDERS VAN DANSMUZIEK. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmu ziek hebben bekomen, dat zij ver plicht zijn, deze muziek op het door hem bepaalde uur, zijnde op Carnavals-Maandag 23 uur en op Carnavals-Dinsdag 22.30 uur, be houdens intrekking of wijziging zijnerzijds, stipt te doen eindigen, Door de politie wordt niet ge waarschuwd en van hen, die na gesloten tijd hun inrichting nog voor dansmuziek geopend hebben, zal procesverbaal worden opge maakt en eventueel zal hun ver gunning worden ingetrokken. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet ein digen, vermeld, zijnde 23 uur, res pectievelijk 22.30 uur. Aan het verbod, voor de onder nemers om personen beneden de achttienjarige leeftijd toe te laten en aan het verbod voor personen beneden de achttienjarige leeftijd om deze inrichting binnen te gaan of daarin te verblijven, zal zeer streng de hand worden gehouden. De dansmuziekhouders zijn ver plicht met duidelijke, op minstens drie meters afstand leesbare let ters aan de ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toe gang voor personen beneden 18 jaar is verboden. Bij overtreding zal zowel tegen de vergunninghouder als tegen de bezoekers proces-verbaal worden opgemaakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken, zullen bo vendien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Bovendien zal de dansgelegenheid worden geslo ten. Venray, 15 Februari 1955. AFWIJKING van artikel 144 der Algemene Politie verordening, houdende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de Carnavalsdagen. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat door hem, ingevolge het bepaalde bij artikel 144 der Algemene Po litieverordening de navolgende ont heffing wordt verleend aan be stuurders of beheerders van een inrichting, waar voor bet publiek toegankelijke vermakelijkheden, an dere dan dansen, worden gegeven, om gedurende de Carnavalsdagen in deze inrichting na des avonds negen uur toe te laten of te laten verblijven personen beneden de leeftijd van 18 jaar. Het bezoeken van de inrichtingen waar vergunning is verleend voor het maken van muziek, door per sonen beneden de 18-jarige leeftijd, is in begeleiding van ouders, voog den of meerderjarige broers of zusters toegestaan. Kinderen beneden de achttien-ja rige leeftijd, welke zich in een der ir richtingen of lokalen als bedoeld na negen uur des avonds bevinden anders dan begeleid door ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. Gedurende de tijd, dat er ver gunning is gegeven tot dansen, mogen de kinderen beneden de leeftijd van 18 jaar de inrichtingen waar gedanst wordt, niet bezoeken ook niet indien zij onder geleide zijn. Venray, 15 Februari 1955. BEL OP BIJ BRAND No. 392 ZONDAGS-WET De Burgemeester der gemeente Venray, gelet op het bepaalde in de Zondagswet en in de Verorde ning tot uitvoering van deze wet van 27 Februari 1954; BESLUIT: bij gelegenheid van de viering van de Carnaval op Zondag 20 Februari 1955: a. voor de gehele gemeente van 13 tot 24 uur ontheffing te verle nen van het verbod, bedoeld in artikel 3, le lid van de Zondags wet; b. voor de gehele gemeente van 11 tot 24 uur ontheffing te ver lenen van het verbod, bedoeld in artikel 4, le lid van de Zondags wet. Venray, 15 Februari 1955. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat hij voor Zondag 10 Februari 1955 ont heffing heeft verleend van het ver bod, vervat in artikel 3 der Zon dagswet voor de tijd na 13 uur en van het verbod, vervat in artikel 4, le lid dier wet, voor de tijd na 11 uur. Venray, 15 Februari 1955. De Burgemeester van Venray vestigt met het oog op de a.s. Car naval bij deze nogmaals de aan dacht op het bepaalde bij de artike len 25 en 89 sub a der Algemene Politieverordening Venray, lui dende: Behoudens het bepaalde in arti kel 56, sub 1 van het Provinciaal Wegenreglemont, is het verboder, op of aan de openbare weg of op zodanige afstand daarvan, dat de gebruikers van de weg er gevaar, schade of hinder van kunnen hebben, zonder vergunning van Burgemeester en wethouders, tenzij krachtens- wettelijke be voegdheden, kamers, kattekoppen of donderbussen af te schieten, met een vuurwapen, windbuks, windroer of dergelijk wapen te schieten, vuurwerk af te steken of voetzoekers of dergelijke ont plofbare stoffen te werpen te ontsteken of af te schieten". „Het is verboden: a. aan kinderen beneden 16 jaar buskruit of vuurwerk te verkopen of af te geven". Op een en ander zal nauwkeurig toezicht worden uitgeoefend en bij overtreding proces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 15 Februari 1955. De Burgemeester voornoemd, Mr. A. H. M. Janssen, Burgem. H. Vorst, Secretaris Het verkeer laat ons niet los. Dagelijks zien met eigen ogen, op welk een erbarmelijke wijze auto mobilisten het predicaat: „Heer in het verkeer" met voeten treden. We hebben het hier natuurlijk niet tegen degenen, die wèl gent lemen zijn en dat percentage is, gelukkig nog hoog. Maar... de „wilde rijder", die doet alsof hij alleen heer en meester is en alsof.hij van hogerhand opdracht heeft gekregen andere automobi listen, wielrijders onder de wielen te rijden, dat is vandaag onze klant. Na de oorlog heeft men, naar we menen op instignatie van Amerika zoveel mogelijk het hekwerk, dat we bedachtzaam om de automobi listen hadden opgesteld, weggeno men, zodat de auto's practisch met iedere snelheid door straten en over wegen konden rijden. Misschien is men van de gedach te uitgegaan, dat de chauffeurs van de „Oude Wereld" nog meer heer zouden zijn dan in de Nieuwe Wereld. Helaas echter, onze oude bescha ving heeft tot nog toe geen hoog cijfer kunnen toekennen aan de mensen, die met een wiel in de hand door onze steden en dorpen jakkeren. Een speciaal in Nederland in tegenstelling met bijv. Engeland en de Scandinavische landen komen we vele autobestuurders tegen, die als bezeten zijn door de snelheids duivel en die in het verkeer de grofste practijken toepassen. Vóórdat deze mensen op de ge meenschap worden losgelaten, heb ben zij een proeve van bekwaam heid afgelegd. Dit examen consulteert in het in de macht hebben van de wagen en in de kennis van de verkeersregels doch omtrent de persoonlijk heid van de sollicitant wordt niet gekikt, Ware het ergo niet beter deze mensen aan een test te onderwer pen, teneinde te weten te komen op welke wijze zij reageren op het publiek en... op diverse voorvallen. Daar schiet men niks mee op, zsl men zeggen, doch indien men zich volkomen negatief tegenover dit vraagstuk plaatst, komt men in ieder geval geen steek verder. Bovendien zou, indien de geslaag de automobilisten stukken hadden gemaakt, men hun kunnen wijzen op de overtreding, welke misschien tegen hun karakter indruiste. Gentleman immers willen ze al len zijn ER ZIJN 1500 VéGé-KRUIDENIERS IN NEDERLAND zijn onze prachtige porcelein Bezoekt onze magazijnen, het verplicht U tot niets. Alles wordt bezorgd. fa. Th. Pouwels Zn. Hofstraat 10 Julianasingel 2 Van luchtjes gespro ken... u hebt toch ook wel graag dat de I baklucht verdwenen is als u aan het des sert toe bent. 't Is zo eenvoudigalle „huisluchtjes" verdwijnen door Air-Wiek. Een flacon Air-Wiek f. 2.40 houdt bij r-e-g-e-l-m-a-t-i-g gebruik uw woning wekenlang opvallend fris. Langstraat hoek Henseniusstraat De K.A.B. leeft mee met Uw wel en wee. Leeft U mee met Uw K.A.B. Alvorens ons K.A.B. hoekje van 5 Februari te vervolgen zouden wij het graag eens met U hebben over onze KAB ontwikkelingsavonden. Wij kunnen ons zo voorstellen, dat het voor velen een teleurstel ling was, voor de tweede opeen volgende maal, te moeten vernemen dat Dr. Sis Heyster wéér niet aan wezig was. Wanneer U belangstellenden zó teleurgesteld zijt geweest, hoe veel te meer, moet dit dan het geval zijn geweest met het KAB bestuur, dat toch uiteindelijk ver antwoordelijk is voor het verloop van alles, wat door de diverse diensten aer KAB wordt georgani seerd. Bij het KAB bestuur blijft het echter niet bij teleurstelling, maar moet bovendien ook nog de méér kosten van zo'n extra avond ver werken, denkt U maar eens aan: dubbele zaalhuur, telefoonkosten, het bekostigen van sprekers, die moeten invallen etc. U zult, naar wij hopen begrijpen dat voor het K.A.B. bestuur een dergelijke gang van zaken zeer vervelend is, temeer omdat wij ervan overtuigd zijn dat ons winterprogramma de toets der vergelijking met grotere plaatsen zeker kon doorstaan. Wij hopen dan ook maar dat het KAB bestuur Uw pelangstelling en uw waardering, door het gebeurde, niet heeft verloren en steeds op Uw belangstelling en vertrouwen mag blijven rekenen, Het KAB bestuur heeft inmiddels maatregelen genomen om een her haling van het gebeurde te voor komen. Wanneer U dus in „Peel en Maas' de aankondiging ziet: Dr. Sis Heys ter komt, komt dan allen wéér. De KAB staat U borg, dat de laatste ontwikkelingsavond zéker doorgaat, met Dr. Sis Heyster. Wij hebben nog altijd de stille hoop, dat onze KAB hoekjes ook inderdaad gelezen worden, niet al leen door onze oudere KABers, maar ook door jonge mensen, want voor hen zijn deze regels hoofdza kelijk bestemd. In ons artikeltje van 5 Februari beweerden wij, dat het mogelijk was, voor onze grotere kinderen, de zorgen van tiun ouders helpen te verlichten. Jonge mannen en jonge vrouwen wanneer u gewaar wordt, dat er in het ouderlijk huis „iets" is dat zijn stempel drukt op de verhoudingen der gezinsleden, gaat dan deze hui selijke moeilijkheden niet uit den weg door uw vertier of gezelligheid ergens buitenshuis te zoeken. In een vertrouwelijk gesprek met vader of moeder zullen deze u zeker deelgenoot maken in hun zorgen, voor zover hun dit mogelijk is. In meer gevallen dan onze jonge mensen denken, zullen zij wellicht in staat zijn vader en moeder ter zijde te staan en hiervan de grote voldoening ondervinden. In verband met dit „helpen" van vader en moeder zouden wij onze jongens en meisjes, willen wijzen op een „kwaad", dat zich in ons Limburg hoe langer hoe meer voor doet, nl. kostganger te zijn bij onze eigen vader en moeder. Wanneer onze zonen en dochters op een leeftijd zijn gekomen, dat zij aan trouwen gaan denken, dan gaan zij al of niet in overleg met vader en moeder kostgeld geven, om zo te kunnen sparen voor een eigen huishouding. Wanneer het zover is, dan is in vele gezinnen de ellende geboren. Het aantal gezinnen in Limburg, waaronder vele, waarin de moeder weduwe is, worden door dit kost geld geven van de grotere kinderen naar de sociale zorg gedreven. Natuurlijk kunnen niet alle ou ders hun kinderen bij hun huwe lijksplannen voldoende financiële steun bieden. Maar wel kunnen die kinderen en ook de ouders TIJDIG gaan sparen. In elk geval zal iedere jonge man of jonge vrouw, wanneer zij trouwplannen hebben, alléén over gaan tot het geven van kostgeld, na grondig overleg met de ouders. In het bovenstaande ligt ook op gesloten een waarschuwing en een goede raad voor onze jonge gezin nen. Neemt tijdig uw maatregelen ten behoeve van: studiekosten van uw kinderen of uitzet bij huwelijk. Particuliere en KAB-instellingen staan u ten dienste. Wend u in voorkomende gevallen tot het K.A. B.-bestuur of tot het afdelingsbe stuur uwer vakafdeling. Maar in alle gevallen geldt; Jonge mensen zorgt tijdig voor uw kinderen. K.A.B.-er. Sterk en goedkoop zijn onze bekende met verhoogde bodem. Telefoon 566 Hofstraat 10

Peel en Maas | 1955 | | pagina 6