Nette ANTI Toekomstige emigranten krijgen harde omscholing tot boer kerkelijke Diensten. Bnrgerlqke Stand Venray Joanna Mtri; Peter Gerarda: Rath. Bouwval SU Stoorrn „De Pei zelfst. dit Nette werks Geslaagd Op het in Januari te Venray en Venlo gehouden examen Const ruc- ticbankwcrker L.O. vd. Stichting Bedrijfsopleiding Metaal- en Elec- trotechnische Industrie „Bemetel", 'sGravenhage, slaagden de heren E.G.T. van Mill en H.G.S. Dericks. Zij ontvingen hun opleiding bij M. Custers, Machinefabriek en Con structiewerkplaats N.V., alhier. Gladheid Dank zij de goede maatregelen van Gemeentewege zijn de ongeluk ken tengevolge van de gladheid in onze Gemeente niet groot in aantal en omvang geweest. Een luxe wagen botste door slip pen tegen een vrachtwagen op de hoek Pa terslaanLangstraat en een autobus ramde een voordeur op de hoek HofstraatGrotestraat. Middenstandsvergadering Dinsdag j.l. had de jaarlijkse f eestverga dering plaats van de R.K. Middenstandsvereniging in Venray. 's Morgens werd in de Parochie kerk een plechtige H. Mis opge dragen, waarna een koffietafel werd aangeboden aan de leden. Hier sprak Pater Mauritius o.f.m. over feest in het gezin. In de avonduren, was er in zaal Schaeffers een vergadering die ech ter wegens gebrek aan belangstel ling werd uitgesteld. De feestavond zelf, waarop o.a. optraden de heer Felen uit Geleen en mej. Annie Ren kien uit Venlo, was beter be zocht en het Venrayse orkest o.l.v. J. v. Els, wist er best stemming in te brengen. Ook de Heer Deken bezocht deze feestavond en hield een korte toe spraak. Derde Orde-mededelingen A.s. Zondag tot Dinsdag is het in de paterskerk Veertig-uren-gebed. De leden van de Derde Orde wor den uitgenodigd, ook op een vast gesteld uur samen te komen n.l. Maandag en Dinsdag om 10 uur 's morgens. Wij hopen, dat velen er aan deel zullen nemen en ook op Zondag even voor zichzelf het Aller heiligste komen aanbidden. Vergeet met deze feestelijke dagen Christus in Zijn H. Sacrament niet. Als anderen het vergeten, wij mo gen dat toch zéker niet doen! KOFFIE GOEDKOPER Tien tot twintig cent per half pond Met ingang van Dinsdag zijn de prijzen van de gebrande koffie met tien tot twintig cent per pakje van 250 gram verlaagd. Een pakje van f 2.08 wordt bijvoorbeeld f 1.98, een pakje van f 2.48 wordt f 2.32, een pakje van f 2.75 wordt f 2.55. Promotie van Pater Dr. W. Gussen O.F.M. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden promoveerde Woensdagmiddag Pa ter Gussen O.F.M. uit Venlo tot doctor in de Letteren en Wijsbe geerte. Pater Dr. Gussen is een neef van de eveneens uit Venlo geboortige Pater Eulogius Seelen O.F.M., rector van het Franciscanerklooster te Maastricht. Boerdery in Zeilberg geheel uitgebrand Dinsdagmiddag heeft in de buurt schap Voorpeel te Deurne-Zeilberg in de boerderij van P. A. W. Kuijpers een brand gewoed, die zo hevig was, dat de boerderij geheel uit brandde. Drie koeien, twee stuks jongvee en acht varkens kwamen in het vuur om, terwijl nagenoeg alle landbouwgereedschappen aan de vlammen ten prooi vielen. Grenskantoren te Venlo langer open. Met Ingang van 1 Maart zullen de grenskantoren te Venlo op werk dagen aanmerkelijk langer geopend blijven voor het vrachtverkeer van en naar Duitsland als thans het geval is. Er zijn te Venlo—Tegelen vier grenskantoren. In 1953 passeerden er alleen al aan de Keulse barrière 65.700 vracht auto's. De goederenstroom die Venlo per dag passeert, is na die van Rotter dam en Amsterdam de grootste van Nederland. De Keulse barrière zal op werk dagen geopend zijn van 7 tot 21 uur. De kantoren Heringen, Wezel - se barrière en Tegelen zullen op werkdaeen het hele jaar door van 7 tot 19 uur open zijn. Voor het personenverkeer zijn de kantoren ook op Zondag dag en nacht geopend. BUUTTERREEDNER AAN HET WERK Hans Stelzman uit Kerkrade werd kampioen Even onmisbaar als de prinsen Carnaval zijn in Limburg ook de buuttereedner, die wanneer ze een maal in hun „bazelton" staan, niet de minste moeite hebben om al kolderend propvolle zalen te doen bulderlachen. De dertien besten onder hen slaagden hier Woensdagavond op een uitnemende wijze in, toen zij in het Pottentoatenrijk te Beek streden om de titel kampioen der „sjpas". De meest uiteenlopende onder werpen, van melkprijsverhoging, vrouwelijke politieagenten of voet balprofs tot aardappelmoeheid toe hebben de kolderdwazen benut om er sjpas-successen mee te behalen. Dit lukte het beste met kolder over de Zondagswet, een anti-Lim burgse maatregel van eigen bezet tingstroepen in Den Haag, aldus een der buuttereedners. Hoe beter de mop hoe harder het Beekse Asta-Theater het krachtige allewiel-refrein deed nagalmen. Meer dan eens was dit het geval want even kwistig als de buut- reedner met hun moppen waren be toonde het talrijke publiek zich met driedubbele „allewiels". Deze ver stierven pas op het ogenblik, dat de kampioen buutreedner zou wor den uitgeroepen. Was dit de wink- buul Siienstra uit Heerlen, of de kampioenscandidaat van de Kir- chroatsjer Vastelaovendsverein? De stemmen der aanwezigen wa ren practi«ch voor elk van beiden gelijk. Gelukkig beschikte men op dat moment over een ju- y. die zich uitsprak voor de oudste der twee, n.l. Hans Stelzman uit Kerkrade. Met de Kerkraadse supporters juichte een opgewonden publiek ,Kirchroa Alaaf". Even luid klonk kort daarna „Heerlen Alaaf", toen n). Wiel S tienstra als tweede buutte reedner werd uitgeroepen. De derde plaats eiste Kerkrade voor zich op en wel voor Hans Keulen. De geslaagde creatie van dreuvige bezorgde de candidaat van S walmen, H. Peters, de vierde prijs, terwijl de debutant Thijske Kareis uit Maastricht op het terrein van de buuttereednerkunst de eer voor zijn stad voortreffelijk hoog hield. Twee doden door Nekkramp Vermoedelijk ten gevolge van nek kramp zijn twee kleine meisjes uit het gezin Wagenmakers te Assen Donderdag overleden. De moeder, een enkele maanden oude baby en twee andere meisjes uit het gezin zijn in de loop van de dag naar het ziekenhuis te As sen overgebracht. De R.K. Kleuterschool te Assen, waar een der overleden meisjes school ging, is uit voorzorg tot Maandag 28 Februari gesloten. Pleidooi in Kamer voor MTS-en in Limburg De heer Engelbertink (KVP) heeft Donderdagmiddag in de Tweede Kamer tijdens het debat over de begroting van Onderwijs gepleit voorde subsidiëring van middelbaar technische scholen in Maastricht en Geleen. Zuid-Limburg heef t grote industrieën. Als er geen ruimte wordt ge schapen voor meer technische op leiding, zei hij, dan gaan de jonge mensen in Luik en Aken studeren. Bewusteloos voor zijn woning aangetroffen Dinsdagmorgen zagen 'n paar ar beiders uit Stiphout, die zich naar Helmond begaven, de ongeveer 45- jarige slager J. B., klaarblijkelijk bewusteloos voor zijn woning liggen. De man bleek een zware hoofd wonde te hebben. Een arts consta teerde, dat de man ook nog kneu zingen in de rug had. Na een uitgebreid onderzoek is men tot de conclusie gekomen, dat B. door de een of andere oorzaak uit het raam van de eerste verdie ping moet zijn gevallen. Betuwse boer dagvaardde de Staat Dinsdag is voor de civiele kamer van de rechtbank te 's-Gravenhage een proces begonnen tussen de heer R. S., eigenaar van een gemengd landbouwbedrijf te Eist (Betuwe) en de Staat der Nederlanden. De heer S. heeft 'n eis tot schade vergoeding ingediend tegen de staat, omdat zijn stamboekkoeien moesten worden afgeslacht van wege het feit, dat zij waren ingeënt met een met tuberkelbacillen be smet serum. De inenting was be doeld ter bestrijding van mond- en klauwzeer. In het proces is voorlopig een uitstel van vier weken gegeven. De provinciale gezondheidsdienst voor dieren in Gelderland had de heer S. toegezegd de schade te vergoeden. Deze dienst mag echter maximaal f 500.per koe vergoeden. De af geslachte koeien waren echter veel meer waard. De gedupeerde boer heeft in zijn eis tot schadevergoeding ook be rekend het nadeel, dat hij twee maanden zonder koeien heeft ge zeten. Vuur werk verkopers beboet De ergerlijke manier, waarop bij de laatste jaarwisseling het „nieuw- jaarschieten" is ontaard in baldadig heid en roekeloosheid, kwam op de zitting van de Apeldoornse kanton rechter ter sprake, toen enkele ver kopers van rotjes, vuurpijlen, „gil lende keukenmeiden" enz. zich moesten verantwoorden wegens het voorradig hebben en verkopen van vuurwerk. De kantonrechter wees op de ern stige gevolgen van het gebruik van deze artikelen. De doktoren en chi rurgen hebben overal in den lande een zware nacht gehad om de ge wonden te verbinden of te opereren Dit jaar heeft de schiet- en knal partij wekenlang geduurd en ont aardde in grove baldadigheid, aldus de ambtenaar van O.M. Er is veel schade toegebracht aan kleding, terwijl de daders veelal in de me nigte konden verdwijnen. De boeten, die werden opgelegd varieerden van f10 tot f20 terwijl het in beslag genomen vuurwerk verbeurd werd verklaard. Maria zou aan een Argentyns meisje zijn verschenen De politie heeft de toegangen tot San Cayetano, een voorstad van Tucuman in Midden-Argentinië afgezet, nadat 20.000 pelgrims, on der wie vele zieken, uit alle delen van het land daarheen waren ge stroomd, naar aanleiding van be richten, dat Maria tweemaal aan de veertienjarige Emilia del Valle zou zijn verschenen. ZILVEREN GULDENS UIT DE OMLOOP Met ingang van 22 Februari a.s. zullen de vóór-oorlogse zilveren guldens uit de omloop worden ge nomen. Deze munten worden uit prac- lische overwegingen reeds thans ingetrokken, ook al om te voorko men, dat te zijner tijd twee soorten zilveren guldens, te weien de oude reeds bestaande en de nieuwe gul den van het kleinere model, gelijk tijdig gangbaar zullen zijn. Tot 22 Juli bestaat gelegenheid tot inwisseling bij alle post kantoren bij- en hulpkantoren der posterijen en poststations, alsmede bij de kantoren en agentschappen van de Nederlandse Bank N.V. Onderderzock van het lei Landbouwbedrijven financieel gezond De schuldenpositie van de Neder landse landbouwbedrijven heeft ten opzichte van de vooroorlogse jaren een belangrijke verbetering onder gaan. Ongeveer tachtig percent van de investeringen wordt thans met eigen middelen gefinancierd. Dit bewijst, dat het merendeel der be drijven een gezonde financiële structuur heeft. Aldus een van de belangrijkste conclusies uit het rapport. „De financiële positie van landbouwbe drijven in Nederland", dat door het Landbouw-Economisch Instituut op verzoek van de minister van Land bouw is samengesteld aan de hand van een onderzoek op grond van gegevens van ruim vijfduizend over het gehele land verspreid liggende landbouw bedrijven. „Het valt niet mee voor stads- jongens en dragers van witte boor den om bij de boeren op het platteland hun handen uit de mouwen te steken". Deze woorden, gesproken door de heer A. L. Govers, hoofd van de afdeling Voorlichting en Voorbereiding van de Neder landse Emigratie Dienst, waren gericht tot een twintigtal geslaagde „leerlingen" van de Landbouw vormingscursus, die op het punt staan naar Canada te vertrekken, om daar een bestaan als boer op te bouwen. De meesten van hen hadden een jaar geleden nog niet anders dan een witte boord ge dragen. Dit witte boordje hebben zij bij de aanvang van de cursus in Zuid- Limburg aan de kapstok gehangen. Overdag werd hun aandacht op geëist door dingen, die tot het leven van de boer behoren en hun later in het emigratieland zeker van pas komen: spiiten en graven p'oegen en mest laden, kunstmest strooien en aardappels rooien, zaaien en maaien. En 's avonds waren er nog de theoretische lessen, waar velen van hen na een dag in de buitenlucht tegen de slaap vochten soms tevergeefs. Deze omscholingscursus is nood zakelijk voor hen die om hun be roep niet acceptabel waren voor de landen overzee. In Canada of Australië zit men niet verlegen om kantoorbedienden, bakkersknechts of ongeschoolde arbeiders en het leven is er hard. Iets van deze hardheid, maar dan ook niet méér, hebben de organisatoren in de cursus willen brengen. Juist daar om werd er bij de officiële sluiting veel lof toegezwaaid aan de bóeren- instructeurs, die hun jongens niet met zachte hand hebben opgeleid, maar hun behalve een goede tech nische, ook een geschikte „mentale" training gaven. Over heel Nederland hebben op deze manier 350 cursisten de eind streep gehaald. Zij vormen een elite waar een emigratieland mee in zijn schik kan zijn. Hoe sterk selecterend de cursus werkt blijkt uit het feit, dat het aantal aan meldingen 628 bedroeg. Bijna de helft is dus afgevallen. De leiders van de Katholieke Lim burgse Emigratie Dienst en de Nederlandse Emigratie Dienst maken zich dan ook niet zozeer zorg over de fitheid van hun cur sisten. Wat zij hun alleen op het hart wilden binden bij het afscheid was de raad: „Blijf boer in Canada". Want er zijn slimmerikken, die de cursus slechts als middel gebruiken om „aan de overkant" te komen, om daar vaak tot eigen schade hun geluk te gaan beproeven in de industrie. 20 tot 26 Februari PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: PATER DOMITIUS Zondag: Quinquagesima. 6 uur lm. overl. fam. v. Dijk-Raafs; 7 uur lm. Joep Cornelissen; 8 uur lm. vd. parochianen; 9 uur kindermis overl. fam. Jacobs-Arts; 10 uur Hoogmis Gertruda Deckers-Loonen; GÈEN kinder lof en geen vergadering van christelijke moeders; 7 uur Rozen hoedje en Lof. Maandag: H. Mis als gisteren. 7 uur lm. Wilhelm Clephas en beide echtgenoten; 8 uur lm. overl. fam. Wisraans-v.d. Ven; 9 uur best. jrd. overl. fam. Tillemans-Duijf; geen zielelof. Dinsdag: feest v. St. Petrus Stoel te Antiochië. 7 uur lm. t.e.v. H. Theresia uit dankbaarheid; 8 uur lm. Johanna v. Rooy-Hendriks, be steld door de buurt; 9 uur best. jaard. Johannes vd. Ven en Gertr. Ewals. As-Woensdag: 4e der 7 Woens dagen t.e.v. St. Jozef. 6.30 lm.; 7.15 lm. Mientje Peters; 8 uur gest. jrd. Gertruda en Arnoldina Poels en ouders (1H); 9 uur 's avonds H.Mis «pedaal vd. jeugd vanaf 14 jaar; 7 uur Rozenhoedje, Lof en verering reliquie van St. Jozef. Donderdag: H. Matthias. 6.30 lm. Herman de Bruijn en echtgenote; 7.15 H. Sacramentshoogmis, leiding Dr. Poelsschool; 8 uur gest. jaard. Oscar vd. Loo. Vrijdag: H. Mis vd. dag. 6.30 lm. Jan Janssen; 7.15 lm. PietBeerkens en echtgenote; 7.15 lm. overl. fam. Jansen-van Meijel (zijalt.) 8 uur gest. jrd. Peter van Meijel. Zaterdag: H. Mis v.d. dag. 6.30 O.L. Vrouwhoogmis; 7.15 lm. Piet van Mil; 8 uur gest. jrd. Johannes endrlkus Peter Janssen (lkl); uur Marialof en Rozenhoedje; 7.30 Jeugd-H. Familie. VELTUM: Donderdag 7.30 lm. KATECHISMUS: Alle schoolkin deren leren deze week de 36e les. PATRONAAT Nu Zaterdagavond zal bekend gemaakt worden of er voor de jon gens van groep 2 Zondag patronaat is. Voor groep 1 en 3 is er Zondag op de gewone tijd patronaat. Men mag in Carnavalscostuum komen. Maandagavond is er om half 8 een spannende filmvoorstelling voor de jongens van het patronaat en de hulsvlijtclub. RECTORAAT PATERSKERK Zondag: Quinquagesima. Vandaag begint het 40-Urengebed. Voor de Mis van 6.30 uitstelling vh. Aller heiligste. H. Missen om 6.30 en 7.45 en 10.30; 9 uur pl. Hoogmis. Eerste collecte voor onze kerk, 2e collecte v. biss. noden. Communiceren begint vandaag vooraan. Vanmiddag van 5 uur tot half 6 gezamenlijke aan bidding. Kwart vóór 7 Tantum Ergo en zegen met het Allerheiligste. A.s. Zondag beginnen de Lijdens meditaties, welke om 5 uur worden gehouden. Maandag: 6 uur uitstelling van het Allerheiligste; 9 uur pl. Hoogmis 6.30 Lof. Dinsdag: 3e Dinsdag vd.Antonius- noveen. 6 uur uitst. vh. Allerheiligste 9 uur pl. Hoogmis; 'smiddags 5 uur pl. Lof, gebeden vd. noveen, predi katie en processie tot sluiting van het 40-Urengebed. As-Woensdag: 7 uurpl. as-wijding waarna Hoogmis; 7.15 wordt de gewijde as uitgedeeld en verder na de Missen. Gedurende de plechtig heid van de as-wijding en de Hoog mis géén Mis aan 't zijaltaar. Donderdag: feest vd. H.Matthias, apostel. 7 uur speciale jeugdmis in de Vasten, waarin we de jongeren boven de 17 jaar allen verwachten. Vrijdag: 's avonds 7.30 oefening vd. H. Kruisweg. Zaterdag: 's middags van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. MIS-INTENTIES Zondag: 7.45 uit dankbaarheid(R) 10.30 Gerardus van Leuken. Maandag: 7.30 Jan Hendriks; 8 uur Cornelia Sanders; 8.30 Maria Loonen-Weijs als lid vd. Derde Orde. Dinsdag: 7 u. Johanna van Rooy- Hendriks; 7.30 gez. jaard. Helena Smits-Janssen. Woensdag: 7 uur Anna v. Bragt- Brons: 7 uur Petrus Rongen en echtgenote; 8 uur José Kremer- Vullinghs; 8.30 Piet Hoedemakers. Donderdag: 7 uur Maria Ambro- sius en ouders; 7.30 voor zegen in 't huisgezin; 7.30 Jan Hendriks; 8.30 Carolina Beurskens-Manders als lid vh. Koordje. Vrijdag: 7 uur Hendrika de Kruijf- vd. Ven; 7.30 Johanna van Rooy- Hendriks; 8.30 Piet Hoedemakers. Zaterdag: 7 uur Keijzers als lid v.d. Derde Orde. GEDOOPT: Gerardus Josephus Lambertus, zoon van Johannes J. Peters en Maria L. J. Loonen. BEDIEND: Martinus Lensen en Henricus Janssen. Veertig-urengebed Gaarne willen wij nog de speciale aandacht van onze gelovigen vesti gen op ons 40-Urengebed dat in deze dagen in onze Rectoraatskerk wordt gehouden. Wij menen toch wel, dat de feeststemming in de Carnavalsdagen niet zó mag zijn, dat wij daardoor geen tijd zouden hebben voor O.L. Heer. Daarom mogen we verwachten dat ieder, buiten de gezamenlijke plechtig heden, tenminste 'n korte tijd riem in Zijn H. Sacrament zal komen aanbidden. De gezamenlijke plechtigheden zijn: op de drie dagen 'smorgens om 9 uur pl. Hoogmis en Zondag om 5 uur gezamenlijke aanbidding, Maandag om 6.30 Lof en Dinsdag om 5 uur pl. Lof met processie. Kruisweg-oefening Gedurende de Vastentijd is er iedere Vrijdagavond om 7.30 Kruis wegoefening, wij beginnen hiermee a.s. Vrijdag en hopen dat minstens één uit ieder gezin deze oefening bijwoont. PAROCHIE OOSTRÜM Zondag: Vandaag Zondag Quin quagesima, 7 H. Comm. 7.30 en 10 de beide H. Missen, 3 u. Kruisweg en Lof. Maandag 7.30 best. zra. voorAn- toon en Johanna van Heijster. Dinsdag 7.30 best. zm. voor vr. Bonten. As-Woensdag 7 u. H. Communie waarna uitdeling van as-kruisjes, 7.30 pl. wijding der as met uit deling der kruisjes, waarna de H. Mis, voor overl. fam. vd. Brandt- Weijs. Donderdag 7.80 best. zm. voor Petronella en Johanna Litjens. Vrijdag 7.30 H. Mis t.z.i. Zaterdag 7 30 best. zm. voor Mina Verheijen, 7.30 Marialof. PAROCHIE OIRLO Zondag: Heden Quinquagesima: veertig uren gebed, 6.30 uitstelling, Leesmissen om 7 en 8.30 u. v. Leo nardos Heidens en Gertruda van Veghel, 2 u. aanbidding v.d. Maria congregatie, 3 u. Vespers, 4.30 com pleten. Eerste collecte v.d. Kerk, tweede col. voor 't Bisdom. Maandag: 6.30 uitstelling, 7 u. H. Comm., 7.30 lm v. zal. Martinus v. Oorschot, 10 u. Hoogmis mndst. Willem Vogelsangs, 3 u. Vespers, 4 30 completen. Dinsdag: 3e v. d. 9 Dinsdagen ter ere van St Antonius v. Padua. 6.30 uitstelling, 7 u. H. Com.; 7.30 lm. oud past. Gerards, 10 u. Hoog mis t.e.v. St Antonius v. Padua, 3 u. Vespers, 4.30 sluitiing. Woensdag: As-Woensdag, 7 u. uitreiking As-kruisjes, 7.30 lm, 9 u. Hoogmis stichting Johannes Ver stegen en Johanna Clephas, 7.30 u. s avonds avondmis. Donderdag: 7.30 gest. jaargetijde Willem Michels. Vrijdag: 7.30 Maandst. Johanna Maria Bisterfels, 's avonds 7.30 u. lijdensmeditatie en lof. Zaterdag: 7.30 zieled. v. Gerard Biesterfe!s, Maria Peters, Peter Johan Peters en Mechtilda Biester- fels, van 5—7 biechten, 7 u. Maria lof. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Quinquagesima. Na de H. Communie van 6.45 uitstelling v.h. Allerheiligste; 7.30 Vroegmis vd. parochie; algem. H. Communie vd. Jeugd; 10 uur Hoogmis, welke wordt opgedragen tot intentie vd. leden v.h. Kerkelijk Zangkoor bij gel. vh. 25-jarig lidmaatschap van drie hunner medeleden; 3 uur Ro zenhoedje en Vespers. Maandag: 7 uur uitstelling v.h. Allerheiligste, daarna H.Communie; 7.30 gez. H. Mis v. Joannes Spreeu- wenberg en Joanna Kunen; 9 30 Hoogmis welke wordt opgedragen tot int. van bestuur en leden der Handboogschutterij; 3 uur Rozen hoedje en Verpers. Dinsdag: 7 uur uitstelling v.h. Allerheiligste, daarna H. Communie. 7.30 gez. H. Mis v.h. Apostolaat des Gebeds tot int. van Z.H. de Paus. Onder de H. Mis collecte voor deze intentie. 9.30 Hoogmis als jrd. voor Peter Hubert Peeters; 3 uur Rozen hoedje, Completen en Te Deum tot besluit van het 40-Urengebed. BIDUREN: 8—9.30 straat; 9.30— 11.30 Prov. weg; 11.30—12.30 Cen trum H. Stede; 12.30—3 uur weg naar Klein-Oirlo" As-Woensdag. Begin vd. 40-daagse vasten, tevens geboden onthoudings dag; 6 30 pl. Aswijding, daarna gez. H. Mis als 5e vd. zeswekendienst voor Josephina Seijkens-Collin; 8.30 gez. H. Mis als maanddienst voor Joanna Heijligers-vd. Pasch. Na de H. Missen wordt het Askruisje ge geven. Donderdag: feest vd. H.Matthias, apostel, tevens titelheilige van de Parochiekerk. 7 uur H. Communie; 7.30 lm. vd. parochie; 9 30 Hoogmis als gest. jaard. v. A. G. Philipsen; 7 uur Lof en Rozenhoedje. Vrijdag: 7.30 gez. jrd. v. Aldegonda van Kuijck-Kuippenberg; 7 uur Kruiswegoefening en Lof. Zaterdag: 7.30 eez. H. Mis t.e.v. O L. Vrouw van Alt. Bijst. tot int. van hen die hiervoor offerden; van 67 uur gel. tot biechten; 7 uur Lof en Rozenhoedje. PAROCHIE LEUNEN Zondag: Quinquagesima; heden Maandag en Dinsdag 40-Uurgebed; 7 u. H. Mis voor echtg. van Frans Swinkels; 8.30 H. Mis vd.parochie; 10.15 hoogmis vd. overl. fam. Thuijls- Janssen; 4 u. rozenhoedje en com pleten; half 5 vergadering van het kerkbestuur; 3.30 H. Familie der vrouwen. Maandag: 7 u. uitstelling vh. Al heiligste en H. Communie; 7.30 H. Mis vd. overl. fam. Heesen-Voesten; 9 30 hoogmis als gest. jaarg. van Johanna Litjens; 4 uur Completen en rozenhoedje. Dinsdag: 7 u. uitstelling vh. Aller heiligste; 7.30 H. Mis v. Eerw. Zr. Chlotildis Meijers; 9 30 hoogmis als gest. jaarg. v. Willem en Theodoor van Opbergen en overl. ouders; 4 u. rozenhoedje completen en Te Deum. Woensdag: Aswoensdag begint de 40-daagse Vasten; 7 u. H.Mis voor overl. ouders Janssende Mulder; 9 u. hoogmis voor overl. echtgenote van P.J. Lucassen; na de H. Missen uitdeling der askruisjes. Donderdag: 7 u. H. Mis tot ge nezing van een zieke; 7.30 gez. jrg. v. Wilhelmina Wismans-Vennekens. Vrijdag: 7 u. H. Mis voor Gerard Reintjes; 7.30 H. Mis v. Henricus Bommen GertrudisBeclet; biechten van 57 u.; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vr. a.s. Zondag collecte v. 't bisdom. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: quinquagesima; 6.30 lm uit dankb. v.d. fam. Pouwels Voesten; 8.15 lm tot int. vd. fam. VerheijenVerstegen; 915 kinder mis; 10.15 hoogmis v.d. fam. Deters- Teunissen; 2 uur lof. Maandag: 7.30 gez. H. Mis uit dankb. t.e.v. H. Hart v.d. familie LemmenHeidens. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. v. Anna Maria Linskens; Jacobus Derikx en Huberdina Geurts. Woensdag: Aswoensdag; 7 uur H. Communie, waarna uitdeling vd. Askruisjes; 7.30 maandd. v.Theodo ra Winnen—Hol terman; na de H. Mis uitdeling v. Askruisjes. Donderdag: 7.30 weekd. v. Albert Fleurkens. Vrijdag: 7.30 lm v.d. fam.Relouw— Peeters. Zaterdag: 7.30 lm v. Willem Ver heijen; 6.30 Marialof. RECTORAAT SMAKT Zondag: Quinqagesima; 6.30 lm v. overl. fam. CoppusSchoenma kers; 7.30 lm v. Frans Cuppen; 10 uur hoogmis voor onze weldoeners en hun intenties; 3 u. lof. Maandag: 6.30 lm v. overl. ouders en familie; 7.30 lm tot zek. int. Dinsdag: 6.30 lm uit dankbaar heid voor verkregen gunsten; 7.30 lm tev. St Jozef. Woensdag: Aswoensdag, begin vd. 40-daagse vasten; geboden vasten- en onthoudingsdag, 6e vd. 9 Woens dagen ter voorbereiding op 't feest van St Jozef; 6 30 lm v. Peter Phi lipsen; 7.30 gez. jaard. v. Christina Koenen. Voor de 1ste H. Mis As- wijding; voor en na de H. Missen worden askruisjes uitgedeeld. Donderdag: 6 30 lm voor zegen in gezin en zaken; 7.30 lm t.e.v. O.L.Vrouw en St Jozef. Vrijdag: 6.30 lm v. overl. ouders en broer; 7.3u voor de meest ver laten zielen. Zaterdag: 6.30 lm t.e.v. Onbevl. Hart van Maria; 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L.Vrouw vd. berg Carmel; van 5—7 u. biechten; 7 u. Marialof. RECTORAAT HEIDE Zondag: Quinquagesima; 7.30 tot bijz. int.; 9 u. H. Communie; 10 u. hoogmis gez. jaarg. overl. familie EwalsStrijbosch; 3 u. Kruisweg. Maandag: 7.30 v.Huberta Janssen- Gellings. Dinsdag: 7.30 Petronella Biester- veld. Woensdag: Aswoensdag; 6.45 H. Communie; 7 u. wijding der as; 7.30 ovprl. fam. v. VegchelArts. Donderdag: H. Mathias Apostel; 7.30 Jeugdmis. Vrijdag: 7.30 Wilh. Loonen en Elisab. v. Heyster. Zaterdag: 7.30 voor het welzijn der paardenverzekering: 6 u v ten; 7.30 Marialof. RECTORAAT VKULV kmdag: Quinquagesima 7 uur; Communiceren; 7.30 lm. t.e.v. de H. Gerardus en O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand tot intentie; 10 uur Hoogmis tot int.; na de middag 3.30 Lof. Maandag: 7.30 lm. vd. overl. fam. Geurts-Crooijmans; 10 u. Hoogmis; 5.30 Lof. Dinsdag: 7.30 lm. (D.K.M.); 10 u. H. Mis; 3 30 Lof. As-Woensdag: begint de veertig- daagse vasten, vasten- en onthou dingsdag. 7.15 Hoogmis voorafge gaan door de II. Aswijding waarna uitdeling der askruisjes. De Hoog mis is tot eerh. vd. beledigingen God aangedaan, inz. door de ver volgingen. Deze hoogmis is tevens jeugdmis met volkszang. Onder de H. Mis is collecte v.d. intentie. Na de hoogmis nog gelegenheid om askruisjes te ontvangen. Donderdag: 7.30 lm. v. vr. Clephas Vrijdag: 7.30 lm. tot int. 'savonds 7.30 kruisweg en Lof. Aldus iedere Vrijdag vd. Vasten. Zaterdag: 7.30 lm. tot intentie; biechtgel. van 5.30 tot 6.30; 7.30 Lof t.e.v. Maria. A.s. Zondag uitsl. maandcollecte voor onze kerk. De laatste maand collecte heeft opgebracht f 111.12. Zondag, Maandag en Dinsdag is 't veertig-urengebed. Uitstelling vh. Allerh. op Maandagmorgen om 8.30 tot 1.30. Zondag en Dinsdag uit stelling vd. Hoogmis tot na het Lof. Dinsdagmiddag Lof met Te Deum. Accolieten: Zondag, Jan Reintjes en Piet van Meijel. Maandag, Jeu van Rijswijk en Harrie Hendriks. Dinsdag: Hagens Gerrit en H. Ver stegen. Aanbiddingsuren 40-urengebed. Zondag: van 1112 uur Heide van 121 uur Jonge Garde van 12 uur Jonge Boeren van 23 uur Lorbaan van 34 uur Schoolkinderen Maandag: van 8.30—9.30 Veulenseweg richting Leunen van 9.3010.30 Jo. Gemeenschap van 10.3011 30 Jonge Garde van 11.30—12 30 Steegsbroek van 12.301.30 weg r. Ysselsteyn Dinsdag: van 1112 uur Steegsbr. Lorbaan van 121 uur Jonge Boeren van 12 uur Jong. Gemeenschap van 23 uur w.r. Leunen, Heide van 34 uur weg r. Ysselsteyn Kerkpoetsen: Anna Cremers en Mientje Hendriks. Katechismus: klas 2 les 22; klas 3 en 4 les 56 en 57; klas 5 en 6 les 48. van 11 t.m. 17 Febr. 1955 GEBOREN: Buise Alphonsus, Heidse Peelweg 14 Manuputty Fredrik S., w. Vlakwater Poels Maria G. L., Merselo M 96 Fleurkens Gertruda, Stationsw. C 5 Gerrats Petrus, Henseniusstraat 15 Vermeulen Anna, Vlakwaterw. nw 3 Bardoel Johannes, Merselo M 50 Peeters Petronella, Grote Markt 10 OVERLEDEN: Kersjes Johan W„ echtgenote van Hoex Maria P„ 61 jaar, kapper, Oostrum 32a. van Duijnhoven Bernardus J. Chr., 1 jaar, Oploo ca. Bom Peter G. H„ echtgenote van Hendriks C. G. M., 48 jr, expediteur, Ch. Ruijsstraat 14. Heijkants Johanna M., echtgenote van vd. Tillaart J. W., 62 jaar, Sta tionsweg 49a. Keijsers Hendrikus J„ 66 jaar, landbouwer, Overloonseweg 2. Linders Margaretha, wed. van Philipsen Antoon, 96 jr, Oirlo E 65. Mencke Catharina S. M. H„ 71 jr, religieuse, Eindstraat 10. ONDERTROUWD: Kurvers Alphons P. J., 25 jaar, arb. N.S., Oirlo E 2 en Philipsen Gerarda H., 23 jr, Oirlo F 36. Hendriks Johannes C., 34 jaar, fabrieksarbeider, Veltum L 74a. en Wilmsen Maria J. H., 23 jaar, Venlo, Molenstraat 23. GETROUWD: Loonen Theodorus G. M., 29 jr, landbouwer en Philipsen Gertruda P. W„ 28 jr, beiden te Venray. Wijnhoven Franciscus H. M. C., 33 jr, slager en Willems Johanna J., 21 jr, beiden te Venray. Hendriks Henricus G., 31 jaar, ambten, gemeentebedrijven en Gom- mans Leonarda J-, 30 jr, beiden te Venray. Te koop dragende maal A stal 4 Maart aan telling H. Claessens, Kempkensberg 3 Heden overled 1 droefheid, tijdg v H.H. Sacram-nte den, onze imige vergeteliike ehtg zuster, behuvdzu: echtjenc Jacobus Wih. in de ouderdtm Wij bevelen eb zi bare overledeteii tige gebeden aan Venray: J. W. van dei Aalten Jean en ^rlc Venray: Antoon Ria Familie Eeijl Familie \an Venray, 13 F?bri De plechtige M gevolgd door leb plaats gehad Doi om 9 30 uur !n d Heden overled droefheid, in vol Gods H. Wil, na geduldig gecfrag zien van de H. S Stervenden, onz Echtgenoot, Va< huwd- Grootvade en Zwager echtgen Clara G. M in de ouderdom Wij bevelen de bare overleder vruchtige gebedi C. Bom- P. Bom F. Bom-1 Math, Be Arn. Bor Gerda B< Hubert I Familie Familie Venray, 13 Febi De plechtige lijk door de begrafei gehad Woensda; om 10.30 uur in St. Petrus Band Er bestaat gele zilveren van bom avond op Maan< des voormiddags Zij die in vorstv W. uitkering geni bonnen verzilvere Voor de talrijke langstelling bij or vereniging onder\ wij onze hartelijk H. J. Ph C. Philip: Smakt B la gevr; Aanbiedingen, 1 terdagmiddag of 1 Kempweg 15. GEVRAAGD liefst boven 20 ja H. van Meijel, t GEVRAAGD net dier-: P. Siebers. Mer voor 2 dagen per Wilhelminasfa? A.s. echtpaar zo woonr te koop of te hu' omgeving. Br. onder nr. 11 Degene, die vor Zusterschool een rode heeft meegenome: deze terug te bez meulen, Merselos: het beste midc pikken bi Drogisterij V Langstraat hoel Te koop partij zwa P. Philipsen.JF

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2