Broeken-actie Deelnemers optocht Menw-Guinca Missie VOETBALSPEL Th. Ariaens KoMnan WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Oudersweek foor ooze jongens en meisjes van 14-25 jaar Film-agenda Orgelhoekje Speciaalzaak Gelegen heids kleding BUIJSSEN JAN Zaterdag 19 Februari '955 No 7 ZES EN ZEVENTIGSTE JAARGANG f CONFfct-Ilt VP m PEEL EN MAAS PR1N S HENK I, die tijdens de Carnavalsdagen de scepter zwaait Hieronder volgen de opgaven van wagens en groepen, welke deelnemen aan de Vastelaovesoptocht. Ze staan niet op volgorde. Deze volgorde wordt ter plaatse van de opstelling bekend gemaakt, dus op de Oud-Oostrumseweg en Julianasingel. Oirlo Harmonie Oirlo Wagen Inalfa 2 Jongens Bromfietsenclub 't Veulen 't Veulen Fr. Linsen Vriendenkring Kasteleins Schutterij St Anna Schutterij Zandakker Buurtver. St. Oda Buurtver. Eendracht Blitta Wagen Groep Groep Wagen (le klas. De aanhouder wint) (Beter 'n half ei dan 'n lege dop) Wagen (Zoals de ouden zongen piepen de jongen) Groep Wagen (Eigen haard is goud waard) Wagen Groep Groep Wagen Wagen 4 Jongens en een bromfiets Ruiterclub Isidorus Buurtver. Helpt elk. Rode Kruis Ysselsteyn Groep Wagen Groep Wagen Wagen (Aap wat heb je mooie jongen) R. A. S. S. V. V. Gebr. Janssen, aann. Grotestraat Leunen Hondendresseerclub Buurtver. St Jozef Operette-vereniging Champions Harmonie Venray Harmonie Oostrum Fanfare Merselo Venrayse vijfling H. Clephas, Smederij Groep Julianasingel Jong Neder] Brandweer N.N. Patersstraat Raad van Ellef Prins Bakkers Muziek (De Piëlreuzen) Wagen (Wat jong is spuit gaer en wat alt is knojtgaer) Wagen (Sneewitje) (Achter 't net vissen) Wagen Wagen Groep Nog enkele uren en de zotheid gaat regeren Dan trekken we een ander pakje aan, zijn we eensklaps Vastelavond gek geworden, want het 'is dan Carnaval met een Optocht, met een Prins en een Nar, met bals en plezier, met eens drie dagen anders. Een mooi volksfeest Dat hebben we bij de afgelopen feestelijkheden bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Ven- raysche Vastelavond verschillende malen horen zeggen. Inderdaad, een mooi volksfeest, waarin men nu eens gek kan doen, nu eens anders kan zijn als anders, zonder de zwaarwichtige formali teiten van het gewone dagelijkse leven. Een volksfeest, waarin jong en oud mee kunnen doen aan alle mogelijka flauwekul, men eens hartelijk kan lachen en plezier kan maken. Als zodanig is dit alles op gezet, als zodanig wordt het door de meesten onder ons gevierd. Een echt volksfeest in eigen omgeving, onder eigen mensen Een plezierig afscheid van hei goede leven voor de strenge Vas- teniijd. Zowel het feest zelf, als de be- Wagen Wagen Groep Groep Groep Groep Wagen (Wie de schoen past trekke hem aan Wagen (Emigratie) Jong gelie Wagen (Haastige spoed is mer zelden goed) Groep Wagen Wagen 3 Wagens doeling ervan leggen echter ook verplichtingen op. En met al die flauwe kul, die de komende dagen gemaakt zal worden, is het toch wel dienstig, juist op die verplich tingen nog even te wijzen. Als er een dwaas pak wordt aan getrokken, een masker wordt op gezet, dan wil dat niet zeggen, dat men dan maar alles over boord kan gooien. Als we een gekje-pakje aantrek ken moet dat geen beestenpak worden. Dit feest moet een feest blijven van plezier en schik en niet van bezopen mensen of beesten. Dit feest moeten duizenden kun nen meemaken, zonder dat men zich later feitelijk moet schamen over wat men in die dagen heeft uitgespookt. Dit feest moet men kunnen vieren zonder dat maanden daarna nog de winkeliers moeten wachten op hun centen, omdat men die maar kapotgeslagen heeft. Dit feest moet feest blijven en moet ook zinvol blijven. Als het bedoeld is als het afscheid van het goede leven, dan moet het niet alleen een waardig afscheid zijn, maar moet ook consequent de volgende stap gezet worden, naar het houden van een goede Vasten. Dat is de zin van al die flauwekul, die zinloos wordt, wanneer men niet juist die Vasten ook meemaakt. Het is ieder jaar dezelfde bood schap, maar ze blijft van kracht zolang er nog altijd mensen zijn, die met hun vastenavondpak menen zich maar alles te kunnen permi- teren en die daarmede niet alleen zich zelf, maar de gehele Venrayse Vastelaovendklup compromiteren. Van Zondag 27 Februari tot Zon dag 6 Maart zal in de parochie St. Petrus Banden een zg. oudersweek worden gehouden. In deze week zullen alle ouders die in deze parochie wonen, worden uitgenodigd speciale spreekbeurten, en confe renties bij ie wonen, waarin ver schillende problemen door priesters en leken worden behandeid. Om iedereen in de gelegenheid te stellen deze spreekbeurten mee te maken, worden ze tweemaal per avond gehouden om 7 uur en 9 uur, zodat dus ook ouders die moeilijk van huis weg kunnen elkaar kun nen aflossen. De oudersweek begint Zondags met een preek onder alle H. Missen. Verder is er gedurende al de dagen 's morgens een speciale H. Mis voor de ouders met een korte preek. Verder krijgt ieder e--n persoonlijke uitnodiging voor het bijwonen der conferenties, waarvan hieronder de teksten volgen: Maandag: „Beleving van het huwelijk". Dinsdag: a. „Begrijpende liefde". b. „Kennis van de psyche van de opgroeiende mens". Woensdag: a. „Waakzame liefde". b. „Lichamelijke en sexuele op voeding". Donderdag: a. „Beschermende liefde". b. „Arbeid, ontspanning en ver kering". Vrijdag: „Biddende en offerende liefde". De lessen op Maandag en Vrijdag en de onder a genoemde op de overige dagen worden door een Priester gegeven, terwijl de onder b genoemde onderwerpen door leken worden behandeld. Gedurende de gehele week stelt de Priester, die in de parochie ver blijft, zich beschikbaar voor gesprek ken met ouders. Zaterdag is gelegenheid tot biech ten en Zondag sluiting. Parochie St. Petrus Banden Gedurende de Vasten zullen op de navolgende dagen avondmissen voor de jeugd van 1425 jaar zijn: Aswoensdag, 4 Maart (Eerste Vrij dag), 19 Maart, (feest v. St. Jozef), 25 Maart (feest v. Maria Boodschap) 1 April (Eerste Vrijdag). Deze H. Missen zijn 's avonds om 9 u., behalve 4 Maart, dan is de H. Mis om 10 uur vanwege de ouder- week, (om 9 u. oefening vd ouders). Al deze H. Missen zijn ook toe gankelijk voor de groten. Onze jongens en meisjes ontvan gen zoveel mogelijk voor As-woens dag een schriftelijke uitnodiging. W(j rekenen op onze jeugd ook op hen, die misschien geen uitnodiging ontvangen. As-Woensdag zal onder de H.Mis een boodschap van Mgr. Dr. G. Lemmens aan de jeugd worden voorgelezen. Na afloop van de avondmis zal het assekruisje uitgereikt worden aan hen, die 'smorgens niet in de gelegenheid waren een assekruisje te komen halen. Laten wij na de Vastenavond op deze prachtige manier de H. Vas tentijd inzetten. Ant. Loonen, Pastoor Deken. De deserteur van het Legioen. Een lid van het vreemdelingen legioen, die een bandiet achter volgt, komt per toeval in contact met een verborgen stad, waar vrede, rijkdom en geluk heerst. De door hem gezochte bandiet blijkt thans deze stad onveilig te maken en de erfprinses met zijn liefde lastig te vallen. De legionair neemt met veel kracht en list de zaak ter hand en weet een oplossing te krij gen, die ieder bevredigt. De romantiek van de legioen- soldaten is hier gekoppeld aan die van de duizend-en-een-nacht ver halen. De film steunt verder hoofdzake lijk op actie-momenten, waarvan de wrede gewelddadigheid minder ge wenst is voor jongere toeschouwers. Boven 14 jaar. De haven der hartstocht Steve Martin is er van overtuigd, dat op een bepaalde plek aan het strand van Louisiana olie aanwezig I is. Hij heeft moeite anderen daar van te overtuigen en wordt tegen gewerkt door conservatieve vissers. Dit groeit uit tot openlijke sabotage, als hij met de dochter van een der vissers trouwt. De oliebron begint echter op het juiste moment te spuiten. Het verhaal zelf en de verfilming ervan reikt niet boven de middel maat. De aanwezigheid echter van James Stuart in een zeer verzorgde rol, het oliebedrijf in combinatie met de zee en de levendige schil dering van de avonturen maken deze film als lichte ontspanning aanvaardbaar. Boven 14 jaar. INGEZONDEN 11 tegen 11 10 tegen 10 Toen na lange strijd ons Venrays elftal tot tweede klasser triomfeerde, heeft Venray dat als een overwinning voor zijn gemeen schap gevoeld. En lerecht! En de dankbaarheid en de hulde voor deze kloeke prestatie heeft men omgezet in een warme ont vangt en in klinkende munt. Bravo! Onze 11 won het van een andere 11. Maar nu las ik in uw geacht blad van 5 Februari, dat niet etn elftal, maar een Venrays tiental de eer van ons do p ophield door een glorieuze overwinning. Onze schaakclub werd eerste klasser. P oficiat! Onze 10 won het van een andere 10. Uiteraard door het karakter zelf van het spel trok deze mooie prestatie niet zo de aandacht van het grote publiek. Toch zouden wij de vraag willen stellen, of de Venrayse Schaakclub die niet méér mocht genieten. Is de voetbal meer een graad- meier van onze krachten lenigheid samen met die van energie en vol hardingsvermogen, het schaakspel is zeker bovendien een bewijs v«n onze intellectuele en culturele stand. Bij deze fraaie overwinning zou den wij daarom wensen, dat althans bepaalde kringen meer belangstel ling gingen tonen door aansluiiing bij de club, door daadwerkelijke steun. Deze laatste is ook nodig, wil men goed voor de dag komen bij de wedstrijden, die men nu op hoog niveau gaat spelen. En zou ook de gemeente, die veie organisaties steunt, ook hier niet met een kleine subsidie een helpende hand kunnen bieden? Met hartelijke dank voor plaat sing. R. A.P. T.O.R. Kledingstukken (geen winterkle- ding), lappen, stoffen, band, garens knopen, kunnen bezorgd worden aan Patersklooster Venray. Eventueel telefoontje of kaartje en het wordt gehaald. Nieuws uit Venray en Omgeving GROENE KRUIS DONDERDAG a.s.: Consultatiebureau voor zuigelingen uit de KOM OPENSTELLING VAN DE GEMEENTE-BUREAUX Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis. dat op Maandag 21 en Dinsdag 22 Februari a.s. de gemeentesecre tarie, het kantoor van de gemeen te-ontvanger, het kantoor van ge meentewerken en het burau van de vleeskeuringsdienst uitsluitend zullen geopend ztfn van 10 tot 12 uur. Venray, 16 Februari 1955. Openstelling Postkantoor Carnaval sd agen Op 21 en 22 Februari, „Carnaval" zal het posikantoor na 12 30 u. voor de Postdienst gesloten zijn. Die dagen zal slechts één bestel ling worden uitgevoerd. De verzending blijft evenwel on gewijzigd. Van 18 19 u. zal er gelegenheid zijn om corresponden- af te halen. Dienstplichtigen retraite De jongens, die in Maart in mili taire dienst moeten gaan, kunnen van 36 Maart een dienstplichtigen- retraite meemaken in Venlo. Men geve zich zo spoedig moge lijk op bij Pater Domitius Paters klooster. Gevonden portemonnaie met inhoud, Swin- kels, Leunen K 65; geelbruine kin derhandschoen, G. Seuren St Oda- straat 19; kinderhandschoen v.d. Bekerom, St. Odastraat 18; porte monnaie metinhoud.Min Hensenius- straat 6; groen wollen kinderhand schoentjes, Schim van de Loeff, Kempweg 6; 2 woll. blauwe wanten, postkantoor; bruine glacé's, K. Hen driks, Henseniusstr. 17; heren pols horloge, H Janssen, Kruisstraat 1; pop, Th. Verstegen, Beek weg 16; grijze damesglacé's, L. Ewals Kruis straat 8; enige muntbiljetten, Jos. Storms, Oostrum C 14; bruin-rode kinder want, Dijkman OostrumC24; gebreide handschoenen (bonte) Wig- gers, Tuinstraat 19; rood kinder wantje, G. Vollenberg Langstraat 33c; kerkboek in étui, Bartels, St Jorispark 13; sleutel van hangslot, vd. Leeuw St Jorispark 1; autopet, Geurts, Buitenweg 36; 1 pr.'dorker rode damesglacé's, Aben Langeweg 82; zwarte rozenkrans met nikkeien kruisje, J. Jenniskens VeltumL69; een aantal postzegels van 10 cent. kant. v. Gend Loos, Henseniuspl, K.A.V.-vergadering Maandag j.l. hield de K.A.V., af deling Venray een ledenvergadering, die ondanks het slechte weer, goed bezocht was. Mej. Stollman uit Heerlen, hield een lezing over de werkende vrouw, waarna de Geestelijke Adviseur er nog een woordje aan toevoegde. Na de pauze had er nog een zilver show plaats. De cude £wt ena cm gebruikten reeds de opwekken de bestanddelen van de peper- muntplant. i Tegenwoordig gebruikt men dit zelfde middel ter opwekking en verkwikking, maar dan in ver edelde vorm. Men gebruikt thans.... King pe permunt. King is lekker en gezond. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat de Wethouder van Sociale Zaken de heer H. van Boven, elke Dinsdag van half tien tot half een en elke Vrijdag vam half drie tot half zes uitsluitend ten gemeentehuize te spreken zal zijn over woonruimte aangelegenheden. Venray, 10 Februari 1955. Burgemeesier en Wethouders vnd., A. A. M. Janssen, Burgem. J. v. d. Boom, l.-Secretaiis Mére Julie overleden Dinsdagmorgen overleed in het Pensionaat Jerusalem Mére Julie, die vele jaren werkzaam was bij het Lager Onderwijs in Venray. Later gaf zij talen aan de leer lingen van de Mulo-school. Sinds haar professie in 1907 is zij prac- tisch altijd in Venray werkzaam geweest. Na de bevrijding heeft zii zich vooral bezig gehouden inet de opbouw van een nieuwe bibliotheek in het pensionaat. Noodlanding op het vliegveld Tot grote verbazing van allen, die aan de ontginningen in de Meer- selsepeel bij het vliegveld werkten, kwam Vrijdagmiddag plotseling een straaljager uit de lucht schieten, die een min of meer geslaagde nood landing maakte op het vliegveld „de Peel". Sergeant vlieger W. had in de lucht boven Venray moeilijkheden met zijn machine gekregen, die zo ernstig waren, dat hij van plan was van zijn schietstoel gebruik te ma ken en het vliegtuig te verlaten. Ineens zag hij echter de lange stre pen van de landingsbanen op hei vliegveld „de Peel" en met een uiterste krachtinspanning wist hij zijn machine die richting in te krij gen. Inderdaad gelukte het hem op het vliegveld te landen, maar kwam bij het uitlopen op de tamelijk natte grond terecht naast de landings baan, waardoor oe machine slipte en ernstig beschadigd werd aan zijn landingsgestel. Mannen van de vliegbasis Volkel, vanwaar ook sergeant vlieger W. gestart was, hebben de gemaakte brokken alweer hersteld. De vlieger kwam met de schrik vrij. DOOD OP STRAAT Maandagmorgen werd de 67 jar ice H. Keyzers, toen hij naar de marki wilde gaan door een teroeite ge troffen en zakte in elkaar. Tijdens de overbrenging naar het St Elisabeth Ziekenhuis is K. over leden. Dit plotseling sterfgeval wekte nogal wat beroering, daar de meeste voorbijgangers meenden dat K. was uitgegleden door de gladneid van de weg en niemand een dergelijk ernstig ongeluk vermoedde. De heer K. was jarenlang in dienst bij de Zusters van St. Jozef, waar hij ook van zijn pensioen genoot. Prinsen bal Maandagavond werd in Zaal Wil- helmina het jaarlijkse Prinsenbal van de Vaste aovesklup gehouden. De Prins was met zijn gevoig aan wezig, alsmede de Raad van Ei lef. Ook dit jaar had men weer bijzon der veel werk gemaakt van de cos- Verantwoording: Vorig bedrag f 18853.92 Orgelbusjes 138,01 TOTAAL f 18991.93 Deze week ontvangen de collec tanten der orgelbusjes een schrijven waarin verzocht wordt, de busjes om te ruilen. Geef gehoor aan de aansporing van de Hoogeerw. Heer Deken, om de busjes gul te gedenken. Zoals U allen hebt kunnen zien, zijn de werkzaamheden aan het nieuwe orgel in voile gang. Wie nog een orgelpijp wenst te kopen, kan zich melden bij de heer H. Verheugen, Mgr. Nolensstraat Venray. Bouwt mee aan de afwerking van Uw Orgel. Gironummer 576604 Orgelfonds Venray tumering en men zag vele aardige vindingen, waarbij zelfs koplampen en autonummers, al-mede de onder hand beruchte balletjes blauw te pas kwamen. De deskundige jury had het dan ook allerminst gemakkelijk met het aangeven van de prijzen, die na af loop met de nodige tam-tam wer den uitgereikt. Met een laatste opwekking om d# laatste dagen voorde Vastenavond nog eens het beste beentje voor te zetten, werd rond 12 uur deze pret tige avond besloten. ONGELUK De Inwoner van Blitterswijck, die vol vreugde Vrijdagavond zijn nieuwe Volkswagen kreeg thuis ge bracht, heeft weinig plezier van zijn nieuwe wagen mogen hebben. Want Zaterdagmorgen op de weg van Nijmegen naar Arnhem kwam hij, doordat hij moest ui'wijken voor een slippende wagen voor hem. zelf aan het slippen, waarbij verschil lende betonnen wegpaaltjesen pas sant werden meegenomen en de wagen enkele malen over de kop ging. Doordat de bestuurder uit de wa gen was geslingerd, liep hij zelf geen letsel op, maar de nieuwe wagen was nog niet verzekerd. Gedurende de Vastenavond draait het Voetbalspel in de in Sportartikelen en Lederwaren Grote Markt 7 Oudste inwoner van Venray overleden Koene-Grietje, ofwel de Wed. M. Philipsen-Linders uit Oirlo Is Maan dagavond in de leeftijd van 96 jaren te Oirlo zacht en kalm overleden. Daarmede Is de oudste inwoonster van Venray gestorven, nadat men op 8 Febr. j.l. haar 96e verjaardag nog had gevierd. De oudste inwoners van Venray zijn nu: van den Munckhof, Antonetta Wed Vostermans, geb. Horst 14 Dec. 1861, Leunen K 7; Stels, Jakob P.J., geb. Horst 31 Mei 1862, Langeweg 11; van Vegchel, Anna M.Ed. Cuppen, geb. Sambeekl5Mrt 1863, Bus B4; van Bracht, Anna G. W-d. Keizers, Broekhuizen 16 Juli 1863, Kruis straat 12; van Meijpl, Peter W., geb. Venray 29 Juli 1863, Oude Oostr.weg 23; Huilers, Gertruda, ongehuwd, geb. Venray 1 Oct. 1863, Beekweg 12; Loonen, Anna M., Wed. Ouden hoven, geb. Venray 21 Nov. 1863, Hoenderstraat 15. Verhuur van k ex/ Ijf Jacquets pWH Ve>ten Pantalons Hoge Hoeden Plastrons Zelf birders of Butterfly's lUlJ Suède h md- "■choenen Witte over hemden m. b. Telefoon 623 Kleermakerij Schoolstraat 11

Peel en Maas | 1955 | | pagina 1