CM Grote Demonstratie Voor Kipseptose Diepvries Groente en F Feestprogramma IQastelacvesclutl De Piëlhaas De Sint Antonius-novenc in de Paterskerk De Vcnrayse Peelonfginningen Einde der .Jonas-affaire Burgerlqke Stand ïenray ADVERTENTIËN Fokvereniging „Eensgezindheid" firma Jos. van Soest Febrnari-aanbieding De Vlinder fa. van Opbergen Het Warenhuis Woningruil arbeider voor loondorsbedrijf herbouwplicht f 12.000 in Hotel De Keizer Dinsdag 8 Februari „Vita" diepvnes H. UNS H. TACI QnZt Redat me Slagerij J. C01DERS Voor Ove Geen sokken stoppen meer Hob. Janssen, G 101c Sevennm Duitse Katntuc The Verhaar en J. Coen DIEET de enige EBBE 4[et IDi ter gelegenheid van 't 15-jarig bestaan van de .Carnavals club DE PIËLHAAS op Zondag 6 Februari 1955. 1.30 nam. Bijeenkomst van de genodigde verenigingen in de Residentie (Hotel de Zwaan, Grote Markt). 2 uur nam. OPTOCHT, waaraan deelnemen de jubile rende en genodigde verenigingen, de Prins 1955 en de schutterijen. ROUTE: Grotestraat, Patersstraat, Paterslaan, Langstr., Leeuwstraat, Schoolstraat, Marktstraat, Maikt. De bewo ners van die straten worden beleefd verzocht te vlaggen. 't Stadhuis door het 2.45 nam. Officiële ontvangst op Gemeentebestuur. 4—5 uur. Receptie in de Residentie. Hierop worden alle verenigingen, zakenmensen, instellingen en particulieren verwacht. 5 uur. FEESTBAL met Zitting, wordt bekend gemaakt. waar de Prins 1955 't DutgeiuM Ketlege van de Raad van 8>tte( nuedigt iedere Piëlhaas uut op de RECEPTIE van 4 tot 5 uur ien de Residentie (Hotel De Zwaan) bej gelegenheid van 't 15-jaorig bestaon van de Roodse Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor Venray en het daaronder behorende ambts gebied werd gedurende de maand Januari 1955 ingelegd f 82.083.91, terugbetaald f 49.575.38. N.V. Casters breidt uit Machinefabriek Custers ismet de uitbreiding van haar bedrijf op het industrieterrein begonnen. Niet al leen worden nieuwe kantoorruimtes gebouwd, maar ook de fabriek zelf wordt groter, waardoor men op het einde van het jaar een dertigtal mensen meer aan het werk kan zetten. De fabriek is druk met orders bezet en dagelijks komen nieuwe binnen. Zo werd deze week opdracht ontvangen van de Grasso Machine fabrieken uit Den Bosch, voor le vering van de staalconstructie in de geheel nieuwe fabrieksgebouwen welke Grasso in Nijmegen gaat oprichten. Een andere opdracht was de leve ring van 1500 m2 stalen rooster voor de uitbreiding van deHembrug- centrales in Amsterdam. Pluimveehoudersdag De vergadering begint Maandag 7 Febr. om 2 uur in zaal Wilhelmina. Geslaagd Op het te Nijmegen gehouden broodbakkers examen vakbekwaam heid, slaagde de heer Ton van Meijel. Hofstraat. LEUNEN. Op het Woensdag jl. te Venlo gehouden examen voor Machine-schrijven, slaagde onze dorpsgenoot de heer Frans Voer- mans. Venrays oudste inwoonster Dinsdag a.s. wordt Koene Grietje ofwel de Wed. PhilipsenLinders, 96 jaar. Zij is de oudste inwoonster van Venray. In de Oirlose kerk zal een plechtige H. Mis van dankbaar heid worden opgedragen. Derde Orde mededeling •De eerste Zondag van de maand, Zondag 6 Februari is er maand vergadering, die tevens visitatie- vergadering is, waar Pater visitator de leiding bij heeft. De vergadering is buitenkerkelijk nl. in San Dami- ano en wel na de Hoogmis van 9 uur en 's middags om 3 uur. Dinsdag 8 Febr. a.s. begint in de Paterskerk de jaarlijkse grote Antonius-noveen. Wij weten, dat deze devotie en 't vertrouwen op onze grote Volks-heilige nog steeds diep leeft onder onze gelovigen; daarom zal een aansporing om ook dit jaar deze noveen zo goed mo gelijk te houden, wel overbodig zijn. Maar, mogen wij er wel aan her inneren, dat deze een gezamelijke oefening is, waar wij dus niet alléén voor ons zelf, voor onze eigen in tenties bidden, maar ook en vooral voor elkander, voor behoud en'ver- dieping van ons geloofsleven; voor de grote noden der H. Kerk; voor onze H. Vader Paus Plus en al zijn priesters; voor alle mede-gelovigen, speciaal voor diegenen die om hun geloofs-overtuiging lijden en_ver volgd worden. Mogen wij vooral'deze laatste intentie bij alle Antonius- vereerders dringend aanbevelen. De Novene begint dus a.s. Dins dag om 7.30 met 'n plechtige Hoog mis en duurt tot Dinsdag voor Pasen. Iedere Dinsdag-avond wordt om 7.30 'n plechtig Lof gecelebreerd met 'n korte predicatie. Gaarne wensen wij ieder 'n goede devotie en moge deze novene voor ons allen rijke geestelijke vrucht dragen. Weer schapen in de Peel Uit de nieuwjaarsrede van de heer Burgemeester bleek dat in de Vrede- peel het op 80 ha na gebeurd is met de ontginning van dit complex gronden. Gebrek aan mensen is echter een grote rem. Dit werk, wat als werkgelegeheidsobject is uitgevoerd, is verdeeld in een vijf- jaren-plan, waar er nu goed drie van om zijn. Voor deze 80 ha heeft men dus nog twee jaar de tijd, indien niet besloten wordt tot me chanische ontginning over te gaan. Maar dan is het ook definitief met de Vredepeel gebeurd. Elders in het complex is men al bezig met de boerderijenbouw, terwijl ook de aankleding van het landschap dit jaar een goede beurt krijgt. De Meerselse Peel valt uiteen in twee stukken. De 500 ha waarop het vliegveld ligt en het overige bestemd voor boerderijbouw. Dat laatste stuk is zo goed als klaar en dit jaar verwacht men daarop de boerderijbouw. In en rond het vliegveld is men druk bezig met de verdere ontgin ning van de gronden tussen en langs de startbanen. Tussen de startbanen komen 60 ha weiden te liggen, naast de startbanen komen aan iedere kant nog 30 ha weiden. De 200 ha bossen blijven bos en het overige wordt akkergrond. Men heeft rond het vliegveld veel last van het water en er moet zwaar gepompt worden, wil men de zaak op redelijk peil houden. De slechte ontwatering, vooral op het Brabantse is hier de oorzaak van. Deze 120 ha weidegrond worden voorlopig niet uitgegeven, maar zijn bestemd voor de schapen. Einde Mei verwacht men n.l. een grote kudde schapen terug in de Peel, die het dan wel een stuk beter hebben dan hun voorouders, want zij krijgen niet alleen een moderne schaapskooi, maar ook prachtige grasweide in plaats van heide. Dan wachten in Peelplan Zuid en Ysselsteyn nog verschillende stukken op herontginning. Alles bij elkaar ook nog een mooi karwei, maar aangezien er geen werkvolk is, zal deze herontginning nog wel even op zich laten wachten. Hetzelfde probleem doet zich voor. met de 225 ha van de Heydse Peel. De plannen voor ontginning van dit stuk, waarop 18 boerderijen zijn gepland, kunnen niet verwezen lijkt worden, als dit stuk als werk- gelegenheidsobject blijft beschouwd worden. Want er zijn geen mensen, wat van een kant bezien een zeer gelukkig teken is, van de andere kant echter oorzaak is, dat deze goede grond blijft liggen. Door de DUW zijn de credieten reeds beschikbaar gesteld, maarzo- als de toestand nu is zal zeker 1955 nog geen begin brengen van de ont ginning, maar dat „hingt nog ien wiej zek" zoals men dat hier uit drukt. Dinsdag had dan in een zaal van het Servatiusgesticht, slechts in het bijzijn van de onmiddellijk daarbij betrokkenen, de liquidatie plaats van het z.g. proces-Jonas, waarvan wij de geruchtmakende étappes voldoende bekend achten. 'n Paar maal had de erfgenaam Jean Jonas, de oudste broer van de schilder, de Eerw. Broeders bezocht om te trachten een einde te maken aan dit proces door gelijkopdeling van de in beslag genomen schilde rijen. Daar de Eerw. Broeders echter liever zagen, dat het proces zjjn beloop zou hebben om te komen tot een principiële uitspraak, vooral na de denigrerende artikelen in sommige persorganen; daar ook deze stap van de heer Jonas gedaan was buiten de advocaten om; daar bovendien ook de andere inzenders en in het proces betrokkenen hier mede zouden moeten instemmen, heeft het nog enige tijd geduurd eer een, ook door het gerecht, aan vaardbaar accoord bereikt kon worden. Veel heeft tot deze minne lijke schikking ook bijgedragen, dat volgens het oordeel der rechts geleerden, door allerlei verwikkelde omstandigheden het einde van het proces niet te voorzien was en nog jaren kon duren De vorige week nu werden de schilderijen vanuit de bewaarplaats bij de heer van Eijck overgebracht naar St. Servatius en daar in een paar zalen opgesteld. Overeengekomen was ten slotte, dat de verdeling gelijk op, beurte lings bij keuze, zou geschieden, met dien verstande, dat bij een oneven aantal het overschietende werk of eveneens bij een alleenstaand schil derij dit door deskundigen zou ge schat worden. Voor de helft van de geschatte prijs zou dan een der partijen dit in eigendom kunnen krijgen. Waar beiden het ambieer den moest geloot worden. Als deskundigen voor de partij Jonas waren aanwezig de heren prof. Timmers en prof. Levigne, voor de andere partij de heren P, Vermeulen en Brouwer. Zonder enig incident of zonder enige moeilijkheid verliep deze regeling; terwijl van een en ander door de aanwezige advocaten proces verbaal werd opgemaakt. Tenslotte werd een protocol getekend waarin verklaard werd, dat hiermede alle wederzijdse vorderingen vervallen waren en ook de aanklacht tegen het Tentoonstellingsbestuur werd ingetrokken. Dit was het gerucht loze slot van een geruchtmakend proces, dat bijna 3 jaar geduurd heeft Op deze laatste dag kwamen vele bijzonderheden aan het licht die wel geschikt waren de zo harde schreeu wers van -„uitbuiting van een arme weerloze geesteszieke" heel wat toontjes lager te doen zingen! Overloon Vooruit! Door de gezamelijke boeren-orga- nisaties te Overloon, worden po gingen aangewend om in Overloon een dierenarts gevestigd te krijgen. FM-zender in de Peel Wat betreft de bouw van FM- zenders wordt medegedeeld, dat de uitvoering van deze plannen is aan gevangen. Voorts is een begin gemaakt met voorzieningen, die op definitieve basis een behoorlijke ontvangst van de programma's van Hilversum in deze gebieden zullen waarborgen. Deze voorzieningen omvatten o.a. een FM-dubbelzender in de Peel ter verbetering van de ontvangst in Oostelijk Brabant en Noordelijk Limburg. Helmond en Oss krijgen landbouwwinterscholen Zowel te Helmond als te Oss zul len in 1955 landbouwwinterscholen worden opgericht. De vorming tot all-round bedrijfsleiders van de Oost-Brabantse jonge boeren zal door deze nieuwe onderwijsinsti tuten ten zeerste worden gediend. Tot heden was er in Oost-Brabant slechts één landbouwwinterschool, n.l. te Cuyk. Pseudo-vogelpest in Nistelrode Op twee landbouwbedrijven in Nistelrode is pseudo-vogelpest ge constateerd. De pluimveehouders in het dorp zijn gewaarschuwd op hun hoede te zijn en de voorgeschreven voorzorgsmaatregelen goed in acht te nemen. „Kempkensberg" Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray verzoeken de per sonen, die grond gepacht hebben van de combinatie „Kempkensberg" of grond ervan hebben onder- verpacht, vóór 1 Maart a.s. opgave te doen ter gemeente-secretarie afdeling I, van de juiste ligging en grootte van het perceel. Venray, 2 Februari 1955. van 28 Jan. t.m. 3 Febr. 1955 GEBOREN: Willems AntoniusH.W. Oostrum C69 Pijper, Karin M.M. Maash.weg 59 Michels, Maria G.E. Merselo M 114 Pouwels Hendrikus M. Moostdijk 4 Nelissen, Gerardus J.F. Oirlo E 23a Kessels, Hendrikus T.C. Broek weg 19 Tacken, Wilhelmina A.M. Oostrum Fleurkens, JacobaTh.A. Puttenw. 7 Vogelzangs, Petronella J.W. Leunen Pelzer, Mathijs W. Veltum L 82 Coppus, Maria H.H. Wanssum Rongen, Hendrika H. Vierlingsbeek Heidens, Gertruda G.M. Schoor G44 van Vegchel, Antonius M. Timmermannsweg 27 v. Meijel, Gerardus J. Leunen K 68a Ewals, Wilhelmus H. Overbroek H 5 Maessen, Jacobus H.H.M. Peelweg 8 OVERLEDEN: Ronken, Michiel A., 2 dg., Helmond Gielen, Johanna M. echtgen.van: Leuven H.H. 76 jr, Meerlo Loonen, Maria G. echtgen. van: Deckers, Albert 85 jr, Hoenderstr. 47 Peeters, Wilhelmus, 5 mnd, Bergen ONDERTROUWD: Hendriks, Henricus G., 31 jaren, ambten. Gemeentebedrijven, Veulen H 40a en Gommans, Leonarda J. 30 jr, Oirlo F 6b GETROUWD: Borghs, Martin M., 28 jr, brood bezorger en Claessens, Eleonora M S„ 30 jr, beiden te Venray Jan Koenen Henny Geraeds geven kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de inzege ning zal plaats vinden 19 Febr. in de kerk van S.s. Cyril and Methodius Oratia Auckland. Dagadres Town and Country Roadshouse, Oratia Auckland. Toekomstig adres: 38 West Coast Road, Glen Eded, Auckland Nw. Zealand Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm in den Heer, voorzien van de H. Sacra menten der Stervenden, in de gezegende ouderdom van 85 jaar, onze inniggeliefde echtgenote, moeder, grootmoeder, zuster, tante en nicht GERTRUDA LOONEN echtgenote van Albert Deckers Venray: A. Deckers E.C.H. de Bruijn-Deckers M. de Bruijn Purmerend: Eerw. Zuster Fidelia (M. Deckers) Venlo: J. Th. Deckers W. J. DeckersClephas en kinderen Venray, 31 Jan. 1954. De plechtige lijkdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats gehad op Donderdag 3 Februari in de Parochiekerk van St. Pe trus Banden te Venray. Op 12 Februari hopen onze lieve Ouders H. J. Philipsen C. Philipsen-Vervoort hun 25-jarig huwelijksfeest te vie- ren. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dank bare Kinderen en Kleinkinderen Dankbetuiging. Hiermede betuig ik mijn op rechte dank, ook namens mijn vrouw en kinderen, voor de blijken van belangstelling bij mijn 25-jarig ambtsjubileum. G. Verkoeijen Monteur P.T.T. Onze hartelijke dank, ook namens wederzijdse familie, voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk onder vonden. J. Proosten K. Proosten- v.d. Putten Venray-Heide Zondag 6 Febr. nm. 2 uur in zaal Jos. Rongen, Heide. AGENDA: Jaarverslag, rekening en verantwoording. Trouwe opkomst verzocht. HET BESTUUR H.H. Pluimveehouders, ontsmet uw opfokhokken met ook tegen bloedluis gegarandeerd. U kunt ze ook door ons laten spuiten. Tevens alle sproeistoffen voor landbouw en fruitteelt. Beleefd aanbevelend, Overloonseweg 37b Tel. 626 Chemisch reinigen Pantalon, Rok f 1-25 Colbert f 2.00 Japon v a. f 2.75 D. of H. costuum Mantel of Demi J /Q en Regenkleding Mantel verven 7.50 in d.blauw of zwart. Depot Venray Grotestraat 24 Alexanderwerk Ook messen los verkrijgbaar. Telefoon 566 Hofstraat 10 Heb middenstandshuis in Oss en wil dat ruilen voor huis in Venray of eventuele ruil Eindhoven-Ven ray (driehoeksruil) per 1 Maart of later. Te bevragen Maandag bij Patersstraat 19. Operettevereniging heeft Polyhymnia Voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk ondervon den, zeggen wij, mede namens onze familie, hartelijk dank. M. Peters N. Peters-Verstraelen Bij ons vertrek naar Canada zeggen wij aan familie, vrienden en bekenden hartelijk vaarwel. RR 1, Erin, (Ont.) Canada. Jaarlijkse GEVRAAGD net meisje v. halve dagen in klein gezin. Grote was buitens huis. Adres bureau dezer. GEVRAAGD voor direct. G. van Soest, Stationstraat 25 GEVRAAGD smidsknecht bekend met landbouwmachines en een leerling W. Linssen, Smederij, Stationsweg C 12b P. HENDRIX BAZAR vraagt net winkelmeisje boven 18 jaar, met Mulo-diploma. GEVRAAGD knecht voor Pasen of Mei, bij Wed. G. Camps, Oostrum Tel. 295. GEVRAAGD door heer volledig pension met eigen kamer Brieven onder no. 23 bureau van dit blad. GEVRAAGD dienstbode 15-18 jaar in boerengezin z. kinderen. Adres bureau van dit blad. GEVRAAGD gemeub. zit-slaapkamer met degelijk pension. Br. onder nr. 42 bureau van dit blad. Biedt zich aan R.K. Meisje 22 jaar voor d. en n., in burgerdienst of tuindersgezin omgeving Venray. Brieven onder nr. 311 bureau van dit blad. Biedt zich aan R.K. Meisje 23 jaar voor hulp in de huishouding. Inl. Maasheseweg 29a. Biedt zich aan R.K. dienstmeisje voor d. en n. Adres bureau dezer. Te huur gevraagd 2 ongemeub. kamers en keukentje in Venray of omgeving. Brieven onder nr. 2626 bureau van dit blad. Te koop Mulders spaarketel wegens aanschaf olieketel. B. de Groot, Merselo, Appelen te koop M. Hesen, Leunen K 28a. Te koop 970 M3 Brieven onder nr. 1010 bureau van dit blad. Te koop alle soorten appelen Pouwels, Boshuizen C 62. Te koop pluk Sterappelen, val Bellefleur f 1.- p. kist J. Camps, Heide. Te koop Bellefleur appelen J. Rutten, Lull C 13. Te koop dragende maal aan telling prod. m. 46263.882,96 A. Gerrats, Smakt. Te koop 6 zware biggen W. Claessens, Overbroek H 8. Te koop beste vaars bijna voldragen A stal, ook te ruil tegen weivee. Kind. van Rijswijck, Merselo. Te koop Bouvier (reu) 11 mnd. uiterste prijs f 35. Z P. Vermeulen, Broekweg nw. 1 Carnavalscostuums te huur of te koop. Eindstraat 27. als le hypotheek direct beschikbaar Adres Bureau dezer. IsXnis jixiao ftq uapfuojne jaaq I suerii uaa3 ïjaoqaq uftM apaoo I Coopmans' Zaadhandel heeft dit jaar een grote verrassing voor U. Tuinbonen 2 soorten prijs 1.10 voor 90 ct. p. 250 gr., Tuinbonen voor in maak prijs 1.25 voor 1.05 p. 250 gr., Rijsdoperwten prijs 75 ct. voor 65 ct. p. 100 gr., Struikdoperwten prijs 75 ct. voor 65 ct. p. 100 gr., Peulen m. of z. rijs prijs 80 ct. voor 70 ct. p. 100 gr. Onze zaadpakjes wegen 5 gr. prima zaad. Op Tuinzaden, welke in de winkel worden afge haald, nog 10 pet. korting extra. Prijscourant gratis. Verder Vogel zaden in prima soorten steeds voor radig. Adres Langstraat 44. in de Paterskerk Vanaf Dinsdag 8 FebruariDinsdag 5 Ap 'S morgens 7.30 u. plechtige Hoogmis, 's avonds7.30 nm. van 2 tot 6 en van 7 to toont U hier de mogelijkheden met haar gioen en leert de dames het gemak en de voordelen „panklare" producten kennen. Entrée vrij. Magere ham 100 gr. 50 Tongworst 250 gr. 60 Vrijdag en Zaterdag: Malse runderlappen 500 gr. f 2.- want sokken gebreid van MIRLON slijten niet. Bovendien kanMIRLON niet krimpen, is gemakkelijk te wassen en is heerlijk warm en zacht in het dragen. Ook zeer ge schikt voor kindersokjes. Let op de naam Mirlon. Mirlon is geen nylon. Alleen verkoop: P. COOPMANS, Langstraat EBB ER INK, Marktstraat Contracttelers gevraagd voor suikerbieten, erwten (spe ciaal ontginningsgrond) stambonen Zeer gunstige condities. Te koop vette koe en r.b. koe Maart aan telling, 4e kalf, melklt. ter inzage, A stal. J.Janssen-Peters, Servatiusweg 8 Te koop bruine zomermantel m. 44 prijs f 20.- Langeweg 24. Te koop zaaimachine i.g.s. van de Jonge Boeren, Oostrum. Inlichtingen bij de secretaris L. van Dijck, Lull. We hebben echte Kom eens kijken, iets voor U in. van glas, porceli voor de'a.s. Voor café's spe bij kwaï Alleeji_c Als een teveeL^n; wacht U dan voor t Laat U door u\i dc Als juist voor U kwelling en teleur U dan door ons-voi CAMP, het elefean corset verlicht diri overwicht, versterk ren en geeft U nie WETTIG C Enigst gedipl. CA] voor Ven Telefoon 294 Donderdag n;| 12 CAMP geslof Te koop pluk Sterappelen 6 ct. p. kg M. Custers, Oirlo E 4. Te koop guste koe en paardenzadel G. Hendriks, Merselo. Te koop klein wit fornuis goed onderh. en goed brandend. Kemp weg 8. TE KOOP of te ruil tegen alle soort vee beste dragende en gekalfde koeien Jac. Camps, Veehandel Oostrum, Tel. 295. GEVRAAGD meisje voor hulp in huish. en winkel. Bakkerij Ewals, B 91 Wanssnm. Te koop zware biggen Wed. Pouwels, Deurneseweg 8. Te koop partij biggen H. Philipsen, Laagheidseweg A 12 Té koop een koe 8 Febr. voldragen M. Flinsenberg, Broekweg 6. Astal tem Wasmcnd Wasketels Wasteiin Wasbclde Wasklemr Wasdraad WasboBt< Waskn|pe Wassfegéi ook ap; Wasstanp Strijkijzers Strijkpljnl Wringejbi Teilstald; Droogrtkj Wasboidf Emmers Zinken b Babybalji Alle soortm Zeep Loda, Lo< Soda, «12 Bel 566 en hetiw< Hofstraat 10 Te koop biggen P. Timmermans, Leunen K 57 Weet wat U dc Koopt bij EBBI Uw Alpine

Peel en Maas | 1955 | | pagina 2