I I IQióitekaadies (a. v. d. Ïflunckko^ Diuka*eiken Meisjes,: Het Warenhuis Assurantiekantoor voor al nw verzekeringen EBBERINK Kwekerij -artikelen P. SLITS-BROUNS kwekerijen Vleesglazen voor elk doel levert U vlug FA. VAN DEN MUNCKHOF PATERSKERK VENRAY Zaterdag: Hoogfeest v. Kerstmis, om 10,40 u. begint het Kerstofficie, waarvan het eerste gedeelte gezon gen wordt. Om 12 uur de plechtige Nachtmis met Volkszang, waarna twee gelezen H. Missen; 6.30 lm. waarna om 7 u. de pl. gez. Herders mis, die weer gevolgd wordt door een lm.; 8.30 en 9 u. gelezen H. Missen; 9.30 pl. gez. Hoogmis (dag mis). 't Communiceren begint'voor- aan. In de nachtmis alleen collecte voor de armen. Om 4 20 u. pl. gez. Vespers, 5 u. Lof met feestpredlca- tie. Tweede Kerstdag, feest v.d. H. Stephanus. 5.45 H. Mis; 6.30 voor Grada van Teefelen; 7.45 voor Paul Kuipers; 9 uur pl. Hoogmis t.z.int.; Communiceren begint achteraan; 4.20 pl. gez. Vespers; 5 uur pl. Lof. Maandag: H. Joannes, apostel en evangelist. 7.30 H. Mis voor Jan Hendriks. Dinsdag: H.H. Onnozele kinderen. 6 uur uitst. van 't Allerheiligste; 7 uur H. Mis vd. overledenen; 7.30 Hoogmis t.e.v. St. Antonius; 8 uur v. Annie Vosters; 6.30 Lof. Woensdag: H. Thomas. 8 uur H. Mis v. José Kremer-Vullinghs. Donderdag: H. Mis v.d. Zondag onder 't octaaf van Kerstmis. 7 uur H. Mis v. Petrus Rongen en echt genote; 7.30 v. Jan Hendriks; 8.30 voor een gelukkig huwelijk. Vrijdag: H. Silvester. 7 uur H. Mis voor Wilhelmus Lemmen; 8.30 t.e.v. St. Joseph (R); 7.30 pl. Lof met predicatie en Te Deum; van 3 tot 7.30 biechtgelegenheid. Zaterdag: Besnijdenis des Heren. H. Missen als op Zondag; 7.45 voor overl. fam. Maas-Sanders en Gertr. van Meijel; 9 uur pl. Hoogmis; 4.20 gez. Vespers, 5 uur Lof. DE H.H. MISSEN MET KERSTMIS De plechtige Nachtmis is om 12 uur en wordt onmiddellijk gevolgd door twee gelezen H. Missen. De H. Communie wordt uitge reikt onder de Nachtmis en tijdens de tweede H. Mis. Het tweede drietal Missen begint om 6.30. De H. Communie wordt dan alleen uitgereikt onder de ge zongen Herdersmis. Het derde drietal begint om half 9. De plechtige Hoogmis is dus om 9.30 uur. De H. Communie wordt onder elk van deze Missen uitge reikt voor zover er communicanten zijn. Plaatsengeld Wegens de oprichting van 't rectoraat, wordt de huur van de plaatsen tot 1 Februari verlengd. Een eventuele nieuwe regeling zal door 't kerkbestuur tijdig bekend gemaakt worden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: hoogfeest v. Kerstmis, verpl. feestdag. 6 uur, 7 uur en 9.30 de H. Missen: 3 uur Lof. Zondag: 2e Kerstdag; 7 uur H. Communie; 7.30 en 10 u. deH. Mis sen; 3 uur lof. Maandag: 7.30 best. zmvoor Hen- ricus Rutten. Dinsdag: 7.30 best. zm voor Peter Camps. Woensdag: 7.30 best. zm voor de overl. fam. RuttenKokkelkoren; 7.30 rozenkrans voor de vervolgden cm hun geloof en godsdienstcursus voor achttienjarigen. Donderdag: 7.30 best. zm voor Willem Kleuskens en echtg. Vrijdag: 7.30 best. zm voor P.J. Achten. Zaterdag: feest van 's Heren Be snijdenis en burgerlijk Nieuwjaar, dag van devotie; 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 uur de beide H. Missen en 3 uur lof. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag: Hoogfeest v. Kerstmis; 5 uur Nachtmis, gevolgd door twee leesmissen; de eerste leesmis voor Gerard Reintjes (bestuur Boeren leenbank), tweede leesmis voor Piet en Helma van Meijel; onder de leesmissen H. Communie en Kerst liederen; 8 uur twee H. Missen, de eerste voor Lena Verkoeijen, de tweede v.d. overl. fam. Loonen- Duijckers; 10 uur hoogmis voor de parochie; 3 uur Vespers van Kerst mis. Tweede.Kerstdag, feest van de eerste martelaar St. Stephanus. 7 uur H. Mis vd. parochie; 8.30 H. Mis voor Louisa Terneuzen; 10.15 hoogmis v. Hendrina Koenen-Hen- drix; 11.30 H. Familie vd. jeugd afdeling; 2.30 Congregatie voor de meisjes; 3 uur Lof. Maandag: 7 uur H. Mis; 7.30 gez. jaarg. Peter Joh. Rongen. Dinsdag: 7 uur H. Mis v. Johanna Asselberghs-Buggems; 7.30 H. Mis v. Elisabeth Voermans-Litjens; 9.30 huwelijkshoogmis v.h. bruidspaar Lucassen-Kleuskens. Woensdag: 7 uur H. Mis v.d. overl. leden v.d. C.R.E.; 7.30 H. Mis voor Peter Joh. Peeters en Petronella Loonen; 9.30 huwelijkshoogmis v.h. bruidspaar Mens-Pijpers. Donderdag: 7 uur H. Mis voor Martinus Peeters;. 7.30 H. Mis voor Gerardus Martens en Helena van Aarts. Vrijdag: 7 uur H. Mis tot int.; 7.30 H. Mis v. Peter Willemse. Zaterdag: feest van 's Heren Be snijdenis, dag van devotie; dag vh. Onbevl. Hart v. Maria. 7 uur H. Mis voor Louis Weijs; 8.30 H. Mis voor Eduard Asselberghs; 10 uur hoog mis vd. verlaten zielen vh. Vage vuur, best. door Meisjesschool (5e én 6e klas); 3 uur Lof. A.s. Zondag maandcollecte voor ojize kerk. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: Hoogfeest v. Kerstmis; 5 uur de Nachtmis gevolgd door twee leesmissen; 7.30 drie leesmis sen; 9;15 twee leesmissen gevolgd door de Hoogmis om 10 uur; om 5 en 7 uur avondoefeningen en sluiting van de H. Missie. Zondag: 2e Kerstdag, de Diensten Vóór mijn trouwen heb ik 7 jaar in de huishouding gewerkt. Ik haalde toen steeds de boodschappen bij de Gruyter en om de andere keer mocht ik de cassabons houden. Ik besteedde het geld daarvan voor ver schillende nuttige dingen, maar de laatste jaren spaarde ik de cassabons voor een cadeau voor mijn aanstaande man. Toen we in Mei onze eigen woning betrokken, kon ik hem een prachtige rooktafel geven, dank zij 40 extra guldens van De Gruyter. En De Gruyter xet de foto van Mevr. v. R.-B. Stadhoudersstraat, Rijswijk, In de krant als een voorbeeld voor anderen, die het voordeel van De Gruyter's cassabons nog moeten ondervinden. EN BETERE WAAR EN 10 PROCENT ALLEEN als op Zondag; 6.30 H. Communie; lm 7 u. en 8.30, 10 u. hoogmis: 3 u. rozenkrans en lof; le coll. vd. kerk, 2e voor het bisdom. Maandag: 7 30 gest. jaarg. Willem Vogelensangs. Dinsdag: 7.30 best. jaard. overl. fam. VerstappenSmits en Antonia Verstappen en Maria Verstappen. Woensdag: 7.30 zieled. overl. fam. ClassensLinders. Donderdag: 7.30 overl. familie GeurtsSpreeuwenberg. Vrijdag: 7.30 zieled. overl. fam. vd. BergPaulissen. Zaterdag: Nieuwjaarsdag, dag v. devotie; 6.30 H. Communie; 7 u. en 8.30 lm; 10 u. hoogmis; 3 u.rozen krans en lof. a.s. Zondag buitengewone collecte, eerste Zondag der maand. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: hoogfeest v. Kerstmis; 4 u. pl. Nachtmis v.d. parochie, waarna 2 leesmissen, le uit dankb. v.d. fam. StaalSteerneman, 2e v. overl. fam. v.d. VenVerheijen; 7.30 3 leesm.: le uit dankh. v.d. fam. WillemsPouwels; 2e v.d. overl. ouders v. WellPeeters, 3e v. overl. fam. LitjensFleurkens; 9.30 2 leesm: le v. Maria Claessens, 2e uit dankb. v. fam. Arts-v. Eijk, waarna de hoogmis, best. jrg. v. Gerrit van Dijck; 3 uur pl. Vespers en Lof. Zondag: 2e Kerstdag, 6.30 lm., 8.15 lm. v. Henricus Maessen, 9.15 Kin dermis; 10.15 u. Hoogmis v.d. par.; 2 u. Lof. Maandag: 7.30 gez. jgt. v. Wilhel- mina Claessens-Michels. Dinsdag: 7.30 lm. vd fam. Geerets- Gielen. Woensdag: 7.30 Weekd. v. Theo dora Winnen-Holtermans. Donderdag: 7.30 lm. uit dankb. v.d. fam. Swinkels-Jeuken. Vrijdag: 7.30 maandd. v. Theodo- dora Winnen-Holtermans. Zaterdag: Nieuwjaar, Feest v.d. Besnijdenis des Heren, 6.30lm., 8.15 lm v.d. parochie, 9.15 u. Kindermis, 10,15 Hoogmis jgt v. Martin Bus, 3 u. Lof. RECTORAAT HEIDE Eerste Kerstdag: 4.30 Nachtmis; 7.30 uitreiken der H. Communie; 8 u. H. Mis; onder de H. Missen collecte voor het Dekenaal Sociaal Charitatief Centrum. Zondag: 2eKerstdag; 6.45 H. Com munie; 7.30 uit dankbaarheid; 10 u. hoogmis; 3 uur lof. Maandag: H. Apostel Joannes; 7.15 en 7.40 H. Communie; 8 uur Huberta JanssenGellings. Maandag: 7.15 H. Communie; 8 u. H. Mis v. Hub. van Hoof. Woensdag: 7.15 H. Communie; 8 u. overl. fam. Ewals—Strijbosch. Donderdag: 7.15 H. Communie; 8 u. t.e.v. H. Gerardus. le Zaterdag: Nieuwjaar; 6.45 H. Communie; 7.30 overl. fam. Droesen; 10 u. hoogmis uit dankbaarheid; 7 u. lof t.e.v. O.L.Vrouw. RECTORAAT SMAKT Zaterdag: hoogfeest v. Kerstmis; 5 u. pl. Nachtmis, waarna 2 lees missen, waaronder H. Communie; 7.30 de volgende 3 leesmissen; 9u. weer 2 leesm., waarna om 10 uur de 2e pl. hoogmis; 3 u. lof. Tweede Kerstdag, feest van St. Stephanus. 6.30 lm. t.z.int.; 7.30 lm. v. overl. fam. Swinkels-Classens; j 10 uur hoogmis voor overl. fam. I Bonants-Hofmans; na de hoogmis - pauselijke zegen; 3 uur Lof. Maandag: 6.30 lm. v.h. geestelijk welzijn van een gezin; 7.30 lm. voor overl. ouders. I Dinsdag: 6.30 lm. v. Peter Philip- sen; 7.30 lm. t.e.v. de H. Maagd. Woensdag: 6.30 en 7.30 lm. t.e.v. St. Jozef. Donderdag: 6.30 lm. voor over), ouders en broer; 7.30 lm. vd. meest verlaten zielen. Vrijdag: 6:30 gez, jrd. v. Theodorus de Haart; 7.30 lm. v. algehele gen. van een zieke. Zaterdag: Nieuwjaarsdag, feest van de besnijdenis des Heren, dag van devotie: 6.30 lm. voor overl. moeder; 7.30 lm. voor overl. ouders; 10 uur hoogmis uit dankbaarheid; 3 uur Lof. PAROCHIE CASTENRAY Zaterdag: Hoogfeest v. Kerstmis, verplichte feestdag; 12 uur Nacht mis, welke wordt opgedragen voor de parochie, daarna twee leesmissen welke worden opgedragen tot zek. intentie; 7 uur leesmis gevolgd door 2 leesmissen welke worden opgedragen voor Jan Houwen en Maria Peeters-Litjens vanwege het Liefdewerk O.L. Vrouw v. Lourdes voor on- en min-vermogende zieken; 9.30 pl. Hoogmis, welke wordt op gedragen t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Bijst. t.i.v. fam. Keijsers; 2.30 pl. Vespers, Lof en Rozenhoedje. Tweede Kerstdag. Feest vd. H. Stephanus. 10 uur Hoogmis voor de parochie; 2.30 Lof en Rozenhoedje. Maandag: feest vd. H. Joannes, apostel en evangelist. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vr. v, Alt. Bijstand tot int. van fam. Keijsers. Dinsdag: feest vd. H.H. Onnozele Kinderen; 7.30 gez. jrd. v. Henricus vd. Pasch. Woensdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. ouders en kinderen Claessen- Versteegen. Donderdag: 7.30 vierde vd. zesw. dienst v. Joanna Heijligers-vd. Pasch Vrijdag: 7.30 derde vd. zesw.dienst v. Petronella Philipsen-Cox. Zaterdag: Nieuwjaarsdag. Feest vd. Besnijdenis v. O.H. Jezus Chris tus, dag van devotie. Diensten als op Zofidag. Tevens le Zaterdag vd. maand, toegew. aan Onbevlekt Hart van Maria. Priesterzaterdag. 10 uur Hoogmis t.e.v. O.L. Vr. v. Alt. Bijst. t.int. van hen die hiervoor offerden. Van 56 gel. tot biechten; 6 uur Lof en Rozenhoedje. A.s, Zondag le Zondag vd. maand onder de H. Missen buitengewone maandel. collecte vd. kerk. een mooie Broche, Bouquetje, Sierspeld, Atmband, Halsketting, Ring, honderden soorten. Blijft gped. Goedkoop. Telefoon 566 Hofstraat 10 Goedkope financiering v. auto's motoren, tractoren, enz. Hypotheken 31/» 4 pet. rente. Kantoor Oostsingel 12 Tel. 462 jVENRAY Land- en Tuinbouw Soepel tuig beschermt het dier Er zijn streken in ons land, waar men niet die zorg aan paardentuigen besteedt, die met het oog op druk en spanning op de huid wel ge wenst is. Het is b.v. niet raadzaam, dat het tuig bij het uitspannen op de grond komt te liggen; zand en vuil kunnen later langs de huid schuren en deze beschadigen. Door het met traan en olie in te wrijven houdt men zijn tuig goed schoon en het leer blijft soepel. Het onderleggen van een strook schuimrubber kan veel zorg voor komen; pijnlijke en open plekken, veroorzaakt döor het tuig zijn zeer hinderlijk voor het dier en vooral bij jonge paarden moet men voor komen, dat de gevoelige huid ge schaafd wordt. Borsttuigen b.v. kunnen een pijn lijke borst, het gareel aan de schou der veroorzaken. Een ondergareel van schuimrub ber kan practische diensten be wijzen. Borst en schouders dienen na het werk afgesponst met schoon water en daarna schoongewreven met een schone doek. Tijdens de rust het tuig naar voren schuiven, zodat een goede ventilatie verkregen wordt. bij moeilijk heden, ofwel voor raad en inlichtingen is de R.K. Vereniging tot bescherming van Meisjes: Mevr. W. v.d. Munckliof-S angers Grote Straat 28, Tel. 581; Mevr. M. v.d. Hombergh-Bot, Oostsingel 6, Tel. 393; Mevr. A. Pijls-Drenth, Grote Straat 14; Mej. T. Coenen, Patersstraat 30, Tel. 588; Mej. T. Paping, Paters straat 30; Mej. M. Pijls, Grote str. 14a, Tel. 673; Mevr. Baronesse de Weichs de Wenne, Geijsteren, Tel. 250; Mevr. vd. Haar, Blitterswijck, D 67, Tel. 263. In 46 landen van de wereld wordt 't WETTIG IBm GEO. CORSET reeds verkocht en door H.H. medici en specialisten aanbe volen. Alle CAMP-modellen zijn nl. ont worpen op anatomisch-wetenschap pelijke grondslag en gecontroleerd door een staf van specialisten, die aan de CAMP-moederfabriek te Jackson in Amerika verbonden zijn. Opdat U Uzelf ten volle van de waarde van het CAMP-corset zult kunnen overtuigen, nodigen wij U uit eens persoonlijk te komen. Gaarne geven we U, zonder enige verplichting, vakkundig advies. Gediplomeerd CAMR-verkoopster Telefoon 294 Marktstraat 5 BEL OP BIJ BRAND No. 392 De tijd is er weer, dat U veel visitekaartjes nodig hebt. Kijkt even Uw voorraad na. Hu êeóteêd, keit ll ze tijdig in kuis heeft een prachtcollectie en.... de prijzen vallen mee Voor alle voorkomende Hoek Kempweg-Langeweg VENRAY Telefoon 77 2, 3.5 en 5 liter Alleenverkoop voor Venray

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2