SPORT liQeihnacliten WelvaartscoDgres N. Liraburg De Coop. Roermondse Eiermijn in 1953 lijke Stand Venray Orgelhoekje ADVERTENTIËN OVERLOON Lm t,PilH$eHlióf' Geen andere plaats kan de sfeer bieden waar U rust en romantiek vindt en waar U geniet van uitgezochte en passende muziek en van een feestelijke en stijl volle verlichting. Ie Kerstdag na 6 uur geopend uit Horst-Meterik werkzaam is. Naast een fiets en meer prozaïsche dingen worden ook talloze voor werpen van Afrikaanse negerkunst verloot. Nog diezelfde Maandagavond is de trekking en de hoofdprijswin naars krijgen nog diezelfde avond hun prijs netjes thuis bezorgd. Vlugger kan het dus niet. KERMIS VENRAY Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat inschrij vingen voor standplaatsen op de in 1955 te Venray te houden kermis van 7 tot en met 11 en 14 Augus tus 1955 vóór 15 Januari 1955 worden ingewacht. De inschrijvingen dienen te ge schieden onder opgaaf van de juiste grootte der inrichtingen, alsmede van de te betalen pacht som en moeten tevens inhouden een uitvoerige omschrijving van de aard der vermakelijkheid. Vermakelijkheidsbelasting wordt niet geheven. Inrichtingen, welke in strijd zijn met de Loterijwet worden niet toe gelaten. Onder gelijke voorwaarden kan tevens worden ingeschreven voor de op de kerkdorpen Leunen, Oirlo Heide, Merselo, Ysselsteyn, Casten- ray, Oostrum en Veulen te houden kermissen in 1955. Venray, 15 December 1954. Openbare kennisgeving Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter openbare kennis, dat zij heden aan de L.L.T.B. te Heide vergunning krachtens de Hinderwet hebben verleend tot het plaatsen van een hamer-molen-installatie, in het ge bouw staande op het perceel ka dastraal bekend gemeente Venray, sectie D nummer 3605 en 3280, gelegen te Heide. Venray, 15 December 1954. Patronaat De le Kerstdag is er geen patro naat. Wel op de 2e Kerstdag zoals op gewone Zondagen. Moecferretraite in Venray De moeders die zich opgegeven hebben voor de retraite op „Jeru salem" op 4, 5 en 6 Januari worden allen op Dinsdag 4 Januari in de kapel van „Jerusalem" verwacht 's morgens om 9 uur, alwaar de re traite zal beginnen met een H. Mis. In Peel en Maas van de volgende week worden nog nadere bijzonder heden aangekondigd. BEVORDERD De wachtmeesters G. Seuren van de post Oostrum en Thijssen en Weyen van de post Venray zijn be vorderd tot wachtmeesters le klas. Geslaagd Voor het diploma Remec, slaagde als rijwielhersteller, de heer A. Lucassen uit Leunen. Te Eindhoven slaagden voor Ste nografie de dames Bertha Reintjes te Leunen, Gerry Bom en Berty de Visser uit Venray. St. Anna bouwt Met man en macht is de afgelo pen weken gewerkt om de kapel van Huize St. Anna, welke nog steeds de sporen van oorlogshan delingen droeg, met Kerstmis ge heel hersteld in gebruik te kunnen nemen. K.A.B.-avond Op het laatste ogenblik moest Dr. Sis Heyster verstek laten gaan wegens ziekte, voor haar spreek beurt op de K.A.B. ontwikkelings avond. Pater Mauritius werd echter, ondanks de korte voorbereiding, bereid gevonden die avond een spreekbeurt te houden en de vele toehoorders hebben daarvan nog veel kunnen leren. Deze Francis caan gaf in een dikwijls humoris tische spreekbeurt zijn visie over het katholieke huwelijk en dat zijn woorden insloegen bewees het lang durige applaus aan het einde van zijn speech. De K.R.O.-film gaf een duidelijk beeld van de werkwijze van onze eigen Katholieke Omroep en daar door tevens van het grote belang van deze specifiek katholieke in stelling. Brand Maandagavond ging de sirene voor een binnenbrandje in het woonoord der Ambonezen aan het Vlakwater. Toen de brandweer echter ter plaatse kwam, was het grootste vuur al geblust en kon zij volstaan met wat nablussen. De materiële schade is zeer gering. Extra dansdag te Leunen Naar aanleiding van het in 1954 behaalde succes op het bondscon- cours te Stein waar fanfare „Sint Oatharina" het hoogste aantal punten met promotie naar de eerste afdeling wist te behalen, heeft deze muziekvereniging van B. en W. vergunning gekregen om een extra dansdag te organiseren, welke zal worden gehouden op 2 Februari a.s. Nadere mededelingen hieromtrent volgen nog. Gemeenteraadsvergadering Dinsdag om 5 uur is de laatste Raadsvergadering van 1954, Daarin komen verschillende voorstellen van B. en W. aan de orde. O.a. om, vooruitlopend op een algehele wij ziging van het uitbreidingsplan in hoofdzaken, vast enkele kleine ver anderingen aan te brengen, waar door het mogelijk wordt op gronden bestemd voor agrarische doeleinden landhuizen te bouwen van 500 m3 en een perceelsbreedte van 75 m. (Eerst waren die cijfers 800 en 100). Ook aankoop van grond in Venray- Oost en bij de Henseniusschool komt ter sprake. Verschillende grond eigenaars zijn met de aangeboden prijzen accoord gegaan. Indertijd is men na lang onderhandelen er in geslaagd de grond voor de speel plaats van de St Petrus Banden- school te kunnen kopen. Nu blijkt, dat hogere instanties zich noch met de prijs noch met de oppervlakte kunnen verenigen, brengen B. en W. een nieuw voorstel ter tafel. M. Heidens in Ysselsteyn wil op de door hem gepachte gemeente grond een woning bouwen. Om n,u een behoorlijke situatie te krijgen is er het voorstel om hem de kavel te verkopen, alsmede de helft van de landbouwschuur, die tot heden eveneens door hem is gehuurd. Het schoolbestuur van Castenray heeft een huurvergoeding gevraagd van f 400 per jaar voor een nood- lokaal. De Inspectie heeft die zaak onderzocht en meent, dat met f 300 een en ander ruim betaald is, dus stellen B. en W. voor slechts f 300 toe staan. De overige voorstellen betreffen machtiging tot verkoop van hout en ontheffing vd. bioscoopwet aan B. en W. In deze vergadering komen verder schriftelijke vragen van het raads lid Fr. Janssen aan de ordé. Voor U in het nieuwe jaar voort sukkelt met Uw loonboekhouding vraagt demonstratie met de nieuwe doorschrijf- loonboekhouding Het spaart U tijd en geld en voorkomt fouten. fa. v. d. Munckhof heeft ze O. en O. Van bepaalde zijde is bij O. en O. aangedrongen op een avond met meer populaire prijzen, een verzoek, dat door het Bestuur van O. en O. reeds meermalen ernstig is over wogen. De financiële consequenties waren echter van dien aard, dat wilde men het hoogstaand programma handhaven hieraan moeilijk kon voldoen. Nu echter de leerlingen van Jerusalem en Gymnasium op vacantie zijn, is een mogelijkheid daar om de volgende avond van O. en O. inderdaad populaire prijzen te vragen. Dan kunnen niet-abon- nees deze avond bijwonen voor f 1,15. De Toneelvereniging uit Amster dam brengt dan het nieuwe stuk „Geld te Geef", waarvan deze week de première ging. Hieraan werken o.a. mee, de bekende toneelspelers Frits van Dijk, JohanElsensohn e.a. De critieken over dit stuk waren zeer goed. Volkskrant en Tijd waren zeer tevreden over dit blijspel, dat zij volle zalen voorspelden. Volgende week volgen nadere mededelingen over de kaartverkoop, maar van de zijde van O. en O rekent men op een grote belang stelling. Dagelijkse invasie van Duitsers in Venlo Elke middag om half 5 arriveert er een trein uit Keulen-München- Gladbach in Venlo. De meeste Duit sers wisselen direct aan het station 25 of 30 Mark. Om kwart voor 7 gaat dezelfde trein terug. In deze twee uren is elke Duitser zijn Mar ken kwijt geraakt aan koffie cho colade, schoenen en textiel. Bij de doorlaatpost aan de Kal- denkerkerweg arriveert een dertig jarige vrouw, in de koude mist, met twee lege boodschappentassen achter op haar fiets. Uit haar pas poort blijkt, dat zij in Krefeld woont Ondanks het gure winterweer doet zij haar boodschappen in Venlo, dat 35 km van Krefeld af ligt. „Vorige week hadden wij hier één dag met 13000 passanten. Afgelopen Zaterdag waren het er 9000, alleen langs deze post" wist de marechaus- een correspondent van De Tijd te vertellen. „Verwacht U deze week nog top dagen van Duits bezoek?" „Ja, eerst Woensdag. Dan zijn de winkels in Duitsland gesloten en worden de laatste kerstinkopen ge daan. En Zondag, Tweede Kerstdag, komen zij weer naar Venlo om een goedkoop kopje koffie en glaasje bier te drinken". Er rijden momenteel geen spe ciale autobussen van Duitsland naar Venlo, zoals dit tijdens de zomermaanden het geval was: „Kaf- feefahrten", werden deze tochten genoemd. Maar elke Duitser, die zichzelf respecteert beschikt tegenwoordig over een eigen vervoermiddel. Grote auto's, kleinere van alle jaargan gen, scooters en bromfietsen, alles komt samen voor de slagboom bij Venlo. Dezer dagen verscheen er in de Venlose courant een spotpent waarop een drukke winkelstraat afgebeeld stond met het onder schrift: „Waarempel daar gaat een Venlonaar". Inderdaad heeft het centrum van Venlo soms wel eens iets weg van een Duitse stad. Vanzelfsprekend ziet de midden stand van Venlo met welgevallen deze gang van zaken aan. Bij infor matie bleek ons, dat de Duitsers bij voorkeur artikelen van de aller beste kwaliteit kopen. Deze toestand duurt nu reeds maanden. Sinds het visum afge schaft is, is het bezoek van winke lende Duitsers aan Nederlandse steden aan de grens enorm toege nomen. Het best verkochte artikel is nog altijd de koffie. Het schijnt voor te komen, dat moeders met zoveel mo gelijk kleine kinderen, desnoods ge leende, koffie komen halen. Want elk „hoofd", dus ook elk der kin derhoofdjes heeft recht op het mee nemen van één kilo koffie. De winkelstand in de Duitse grens steden heeft geducht onder deze si tuatie te lijden. Sinds enige tijd trachten deze Duitse zakenlieden de overheid te bewegen tot het nemen van maatregelen. Voorlopig houden de Nederlandse winkeliers echter bij hun inkoop rekening met hun vele Duitse klanten. Van agrarisch land naar industriegebied Het is van het hoogste belang, dat alle instanties in N. Limburg zich in nauwe onderlinge samen werking ten spoedigste beramen over de grote problemen, welke de omschakeling van agrarisch land naar industriegebied voor deze streek met zich brengen. Dit is de conclusie, welke te trekken valt uit het studiecongres, dat de Welvaarts commissie van de Werkgemeenschap Limburg Zaterdag te Gennep heeft gehouden in samenwerking met de K.A.B. en de L.L.T.B. Drie inleiders hebben op dit con gres het woord gevoerd: ir. P. Lan- genhorst sprak over een intensieve bedrijfsvoering op de Noord-Lim burgse boerderij, drs G.G.M. van Thiel van het E.TI.L. te Maastricht- hield een inleiding, over het onder werp „Waarde en betekenis van het technische onderwijs", terwijl drs P. Brackel het thema „Waarde en algemene lijnen vaneen sociologisch onderzoek" behandelde. Ir Langenhorst legde er de na druk op, dat in Noord-Limburg op 11.000 ha. cultuurgrond niet minder dan 2200 landbouwers de landbouw als hoofdberoep hebben gekozen. Per bedrijf beschikt men dus over vijf bunder grond, welke veelal niet gunstig zijn en waarvan de ligging vaak van geïsoleerde aard is. In bepaalde jaargetijden heeft men voorts te kampen met een gebrek aan water, terwijl de zandverstui vingen veel schade berokkenen. Een flinke uitbreiding van de varkensteelten kippenhouderij kan, mits men met overleg te werk gaat, verantwoord zijn en kan voe ren tot betere bedrijfsuitkomsten. Drs Van Thiel beklemtoonde, dat goede vakopleiding van de jeugd van primaire betekenis isvoorNrd. Limburg, in welk verband hij de aandacht vestigde op een juiste be roepskeuze. Drs P. Brackel, die het sociologische onderzoek heeft ge leid in het ontwikkelingsgebied, kon daarover vrijwel geen mede delingen doen, daar het desbetref fende rapport nog niet door de minister was bestudeerd. Hij be paalde zich derhalve tot het geven van algemene beschouwingen over de waarde van het sociologische onderzoek. Dinsdag a.s. wordt de algemene vergadering gehouden van de Coop. Roermondse Eiermijn in het Har monietheater aldaar. Op deze jaarvergadering wordt afscheid genomen van de twee mannen, die de Roermondse Eier mijn tot de grootste ter wereld hebben gemaakt: directeur Breu- kers en secretaris Simons. Aan het jaarverslag over 1953 ontlenen we het volgende; Het jaar 1953 gaf een belangrijke uitbreiding van de pluimvéestapel te zien. Einde 1953 waren er circa twee millioen kippen meer dan 31 Dec. 1952. De financieele uitkomsten van de pluimveehouderij waren gunstig ofschoon de eierprjjs in het alge meen iets lager lag dan in 1952. Hier tegenover stond een sterke daling van de voederprijzen. De export bleef voornamelijk op Duitsland gericht, dat ruim SO pet van de totale export opnam. Dat 1953 een belangrijk jaar was voor onze nationale eier-export blijkt wel hieruit, dat Nederland alle andere landen ook Dene marken is voorbijgestreefd met een totale export van 1681 millioen eieren. De export van slachtpluimvee is dit jaar beduidend groter geweest dan in 1952 en bedroeg ruim 17 millioen kg. De voornaamste afnemers hier van waren Duitsland, Zwitserland en Italië - Door de afschaffing van de kui kentoewijzingen is de pluimvee stapel in 1953 aanmerkelijk uitge breid. In het broedseizoen 1953 is het aantal uitgebroeide kuikens ongeveer de helft groter geweest dan in 1952. Het was nu mogelijk een scher pere collectie toe te passen, terwijl door een sterke verjonging van de pluimveestapel het rendement zeer gunstig werd beïnvloed. Uit het jaarlijks LEI-rapport blijkt, dat de kostprijs van een con sumptie-ei 11.9 ct bedraagt. Hierbij is rekening gehouden met f 1 per hen als vergoeding voor de bedrijfs leiding. Deze kostprijs beïnvloedt de prijs van de broedeieren aanmerkelijk in de periode, dat deze laatste ge leverd moeten worden. Ook het aantal eieren, dat per hen geleverd wordt, vormt een voorname factor. De Pluimveecommissie van de Stichting voor de Landbouw advi seerde dan ook, om voor broedeier een prijs vast te stellen van 28 ct franco kuikenbroederij. Dit komt overeen met een kui- kenprijs van 56 ct voor ongesexte en f 1.20 voor gesexte dieren. In het broedseizoen 1953 is het aantal uitgebroede kuikens onge- 50 pet groter geweest dan in 1952. De export van eieren is in 1953 belangrijk gestegen. Er werden ruim 1 581 millioen eieren uitge voerd, of circa 283 méér dan in 1952. De totale aanvoer bij de CRE in 1953 steeg met 17 pet en 't totaal der uitbetaalde bedragen met circa 5 pet. De gemiddeld uitbetaalde kg.- prijs aan de leden bedroeg in 1953 f 2.174 of wel f 13.998 per 100 stuks, terwijl het gemiddeld ge wicht 58.95 gram per ei bedroeg. EMIGRATIE NAAR CANADA Mogelykheden voor landbouwers verruimd. De Canadese regering heeft be sloten de selectie-normen voor de landbouw-emigranten naar Canada te. verruimen. Tot nu toe was het zo, dat men alleen voor emigratie als landbou wer naar Canada in aanmerking kwam wanneer men op het tijdstip van aanmelding voor emigratie gedurende tenminste vijf jaar in de landbouw werkzaam was. De bepalingen zijn thans in deze zin gewijzigd, dat in 't algemeen voldoende landbouwervaring wordt vereist, maar dat de periode, waar in deze werd verworven, niet meer behoeft te liggen in de periode onmiddellijk voor de emigratie. RADIO-DISTRIBUTIE WORDT DUURDER Minister Algera heeft de Tweede Kamer er van in kennis gesteld, dat de tarieven van de posterijen niet verhoogd zullen worden. Wel heeft de minister een ver hoging van de betaling voor radio- distributie in het vooruitzicht ge steld. Het tarief dat thans geldt maakt geen lonende exploitatie meer mo gelijk. Gennep neemt nieuwe kerk in gebruik met de Kerstdagen Met de Kerstdagen zal Gennep voor goed van de nieuwe kerk bezit nemen. We mogen wel zeggen dat de parochianen daarmede een mooi Kerstgeschenk gekregen hebben. Met deze Kerstmis dus wordt voor de Gennepenaren na een tijds verloop van tien jaren de voor oorlogs tijd weer de hand gereikt en is het tijdperk van de noodkerk ten einde. Bovendien is de ruil ten opzichte van de oude kerk, waar van alleen nog de toren overge bleven is, geen slechte, want deze nieuwe kerk is niet alleen een prachtig stukje architectuur, maar de ruimte er in is aanmerkelijk groter. Met z'n 1500 zitplaatsen (boven- en benedenkerk) is ze een der grootste van Limburg. Vijftien gulden voor een gevangen vos Het ministerie van Landbouw, V. en V. heeft wegens het reëele gevaar van hondsdolheid, welke ziekte in West-Duitsland reeds langs onze grenzen is opgetreden, beslo ten de premie van dode vossen, wanneer deze bij het hoofd van de plaatselijke politie worden inge leverd, gedurende de maanden Ja nuari en Februari 1955 te verho gen tot f 15 per vos. Daarna zal weer de premie van f i0 per vos worden gegeven. Boeren weigerden vee te laten inenten „Men kan de wil van God niet ontlopen". Dat zei een van de ge broeders B. uit Lexmond toen hij voorde Dordtse economische politie rechter terecht moest staan omdat hij, samen met drie broers en drie zusters geweigerd had zich aan te sluiten bij de Provinciale Gezond heidsdienst voor Zuid-Holland en hun vee tegen tuberculose te laten inenten. Het zestal beriep zich op religieuze overwegingen. „Men kan de wil van God niet ontlopen". Daaarom vonden ze het niet nodig dat het vee werd ingeënt. Reeds heel wat maanden geleden waren deze veehouders gewaar schuwd, dat ze hun vee moesten laten keuren. Bij nieuwe weigering zou proces-verbaal volgen. Die nieuwe weigering voltrok zich op 5 November. Toen werd de vee stapel van de drie broers en drie zusters in beslag genomen. Van de 46 dieren bleken er zeven besmet door tbc. De boeren hebben alle kans ge had zelf maatregelen te nemen, oor deelde de Officier van Justitie. Als ze gewild hadden, hadden ze zelfs ontheffing kunnen krijgen van de plicht om zich bij de Gezondheids dienst aan te sluiten. Thans is het te laat. Daarom werd naast een boete van 40 gulden per persoon of acht dagen hechtenis, verbeurdver klaring van al het vee gevraagd. ~Van de opbrengst krijgen de ver dachten ieder een zesde deel. De opbrengst wordt geschat op 13.000 gulden. Het vonnis van de politie rechter luidde overeenkomstig deze eis. Schitterkaarten zijn verboden U kent ze wel, die Kerst- en Nieuwjaarskaarten, waar de fabri kant, ter verhoging van het feeste lijke aanzien, van dat fijne schitter- spul op heeft geplakt. Vanzelfsprekend kent de P.T.T. deze kaarten ook, doch het feit waardoor dergelijke kaarten bij de post bekend zijn, is een heel andere, dan u zich waarschijnlijk zult voor stellen. Want als u nu de Postwet erbij neemt en dan gaat zoeken onder de rubriek „Verboden zen dingen", dan zult u gewaar kunnen worden, dat deze schitterkaarten daar in één adem genoemd worden met... ontplofbare stoffen! Geen goedkope Volkswagen voor misleide spaarders Volgens de traditie is Duitsland het land waar Kerstmis met grote geestdrift en vrolijkheid gevierd wordt. Maar dit jaar is er een flinke kink in de kabel gekomen voor de ruim 300.0Q0 Duitse gezinnen, die voor de oorlog bijna 150 millioen gulden hebben betaald als een voorschot op de beroemde Volks wagen, die Hitier hen voor 990 mark beloofde, maar echter nooit gaf. Het federale gerechtshof in Karls ruhe heeft deze week namelijk be slist, dat deze beleggers geen recht hebben op een na-oorlogse Volks wagen, zijnde ongeveer 2000 mark. Deze uitspraak maakt een einde aan een juridische veldslag, die meer dan vijf jaar heeft geduurd. In zijn motivering zegt het hof, dat de overeenkomst indertijd is aangegaan met het voormalige Duitse Arbeidsfront. Deze organisatie stond onder lei ding van de nazi Robert Ley en had de controle over het financiële beleid van de Volkswagenfabrie ken. Zij beloofde wel een goedkope auto aan de aandeelhouders, maar de fabriek zelf was alleen voor de productie verantwoordelijk. Eierimport in Duitsland belast? Opnieuw is in de West-duitse Bondsrepubliek het vraagstuk van de invoerrechten aan de orde ge steld. Thans heeft het ministerie van landbouw van Beieren een rap port opgesteld, waarin een perma nent invoerrecht op eieren van vijf tien procent wordt verlangd. Voor eieren geldt thans een glijdende schaal, waardoor de invoerrechten zich naar de prijzen in het binnen land regelen. Het Beierse ministerie heeft zijn voorstellen gedaan aan de Beierse afgevaardigden, die in de Bondsdag mede over de tariefs kwesties beschikken. OVERLEDEN: Janssen, Johannes P. echtgen. v. Vullings, Maria M„ 57 jr, metselaar Beekweg 6d v.d. Mortel. Josephina Th. wed. van Fleuren. W. 66 jr, Holthees Cremers, Henrica A.M, 81 jaren, Vierlingsbeek ONDERTROUWD: Gommans, Mathias H.G., 23 jr, verwarmingsmonteur, Oostrum D 51 en Manders, Maria R., 21 jaren. Merselo M 13a de Hoog, Peter J.G., 22 jr, beton werker, Maashees B 107 en Rongen, Maria G.J., 21 jr, Beekweg 14 Noijen Hendrikus M. J., 26 jaar, mijnwerker te Hoensbroek en Pluk Hendrika W-. J„ 25 jaar, Merselo Kersten Peter, 55 jaar, arbeider zuivelfabr., Stationsweg 55 en van Bracht Maria W., 43 jaar, Oostrum. Adverteerders en correspondenten gelieven er om te denken copie voor het Nieuwjaarsnummer dat op 31 Dec. verschijnt, tijdig dat is vóór Woensdag 12 uur in te zenden. Nieuwjaarswensen worden ook nog aangenomen tot dat uur. Grote advertentiën tot Dinsdag avond. VUURWAPENWET Het hoofd van de plaatselijke politie te Venray vestigt er de aan dacht van belanghebbenden op, dat de verleende bijzondere machtigin gen tot het voorhanden hebben van een vuurwapen hun geldigheid op 1 Januari 1955 verliezen. Vóór 1 Januari a.s. dienen aan vragen van nieuwe machtigingen ter gemeentesecretarie, afdeling I, te worden aangevraagd. Bij gebleken overtreding zal na genoemde datum onmiddellijk pro ces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 22 December 1954. S.V.V.-nieuws De wedstrijd die we Zondag in Valkenswaard mochten zien, is wel een van de beste geweest van de laatste jaren. Een nog wat on wennige ploeg tegen de koploper, was het beeld dat voor de wedstrijd menig supporter schrik aanjoeg. Maar niet lang, want toen het spel eenmaal aan het draaien was, bleek aldra, dat SVV zeker niet behoefde onder te doen voor Valkenswaard en men trok dan ook zijn conclusie. Er werd nog een schepje op ge daan en we zagen in de voorhoede een flitsen, een plaatsen, een schieten en een opstellen dat klonk als een klok. Een zwoegende middenlinie wist telkens opnieuw haar plaats te vinden en men hield stevig vast. Toen echter de keeper uit moest vallen, scheen het gedaan te zijn. Het tegendeel was echter het geval. Nog harder ging het er aan en onze achterhoede was toen hele maal niet te vermurwen. De 3—2 overwinning was eerlijk verdiend en men zal nog lang de herinnering bewaren aan de fon kelende goaltjes, die er gevallen zijn. De twee puntjes zijn verdiend en weer staan we een tikkeltje sterker. Dat kan ook a.s. Zondag gebeu ren als we De Ster hier krijgen, de hekkensluiter van de afdeling. Een club dus die in de gevaarlijke zone zit en al het hare zal doen om de rode lamp kwijt te raken. Men zal dus allerminst de wed strijd van komende Zondag licht op moeten nemen. Integendeel, ook hier zal werkelijk tot het laatst gevochten moeten worden. Het tweede heeft Zondag weer een rustdag en het derde mag nu tegen Meterik proberen het beter te doen dan j.l. Zondag toen ze met 42 de eer aan DIS moesten laten. Het vierde is vrij en kan nog wat doormopperen over Arcen, dat Zondag niet kwam opdagen. P.D.V. DE ZWALUW Zondag 2e Kerstdag zijn de vol gende personen aan de buurt voor de hoktentoonstelling: Jos. v. Zwamen, Gebr. Ewalts, W. Lormans, J. Janssen en Zn, Joh. Janssen, S. Keyzers en H. v. Ass. De liefhebbers die een diploma behaald hebben moeten zo spoedig mogelijk de kleur van de duif op geven. Doe dit zo spoedig mo gelijk. Maandag 3 Januari om half 8 jaarvergadering. Houdt deze avond vrij en kom op tijd. Aanvang half 8. Door omstandigheden kunnen wij deze week geen verslag brengen. Dit zullen we de volgende week doen. van 17 t.m. 23 December 1954 GEBOREN: Hermsen, Henricus WM Overl.weg3b Hendrix, Aloijsia Th.M. Merselo Hendriks v.d. Weem, Rudolf P.H.M. Langstraat 60 v. Mil, Johanna J.C.M. Boshuizen C62 Janssen, Maria J. Schutterspad 1 Kusters, Petrus A. Oirlo E 1 Houwen, Peter H.L.M. Oirlo E 74 Gooren, Alijda A.E. Hoenderstr. 19 RECTORAAT VEULEN Zaterdag: hoogfeest v. Kerstmis; 5 uur nachtmis, gevolgd door twee leesmissen, onder beide lees missen nog gel. tot Communiceren; 2e H. Mis v. overl. fam. Houben-Direks; 3e v. overl. fam. v. Meijel-Poels; 8 uur twee H. Missen; 10 uur pl. Hoogmis; 2e H. Mis v. overl. fam. Burgers'Weijs, 3 uur Vespers van Kerstmis. TWeede Kerstdag. H. Stephanus. 7 uur Communiceren; 7.30 lm. voor vrouw Cremers; 10 uur hoogmis als jaarg. v. vrouw Clephas; uitsl. maandcollecte voor onze kerk; 2.30 Lof. Maandag: 7.30 lm. overl. fam. Nijssen-Coolen. Dinsdag: 7.30 lm. (D.K.M.). Woensdag: 7.30 lm. tot bijz. int. Donderdag: 7.30 lm. vd. vrouw v. Jean Burgers en zoon Hubert. Vrijdag: 7.30 lm. vd. verl. zielen in het vagevuur; 's avonds om 7.30 oude jaarsavond viering, hierna is nog biechtgelegenheid. Zaterdag: Nieuwjaar, feest van 's Heren Besnijdenis, eerste Zaterdag vd. maand. Diensten als op Zondag. 7 uur gel. tot Communiceren; 7.30 lm. t.e.v. Onbevlekt Hart van Maria tot eerherstel; 10 uur hoogmis tot int. vd. levende en overl. leden der Jonge Boeren. Vier accolieten v.h. bestuur der Jonge Boeren; 2.30 Lof. Deze week zijn aan de beurt als accoliet: Jeu v. Rijswijk en Harrie Hendriks. Met kerkpoetsen: Truus Verhoeven en Annie Hendriks. Donderdag zullen de Eerw. Paters van Venray hun jaarlijkse rogge- termijn houden. Verantwoording: Vorig bedrag f 18452,55 N.N. 100,— N.N. 15,— N.N. 15,— N.N. 10,— Diverse giften 20, N.N. 2e helft orgelpijp 50, TOTAAL f 18,662,55 Verantwoording deze week: Orgelbusjes Brukske f 56,09 Orgelbusjes diverse andere wijken 135,28 TOTAAL f 18853,92 ATTENTIE! Door overlijden en andere omstandigheden zijn enkele collectanten uitgevallen. Wie wil zich belasten met het ophalen der orgelbusjes: a. Langeweg; b. Maashesewegtot St Anna); c. Langstraat Zich te vervoegen bij H. Verheugen Mgr. Nolensstraat. Bouwt Uw Orgel mee af! Gironummer 576604 Orgelfonds Venray Groete en Goeie Wense dat hierdie Kersfees zal skitter van Plesierige Geluk en feestlikheid en Nuwejaar nog groter vreugde sal bring. Jacq. v.d. Munckhof Tini v.d. Munckhof- Keijzers Johnny Frans v.d. Munckhof 31 Somersetstreet, Springs, Transvaal. Zalig Kerstfeest Gelukkig Nieuwjaar Bakkerij-Café H. v. Meijel Hofstraat Visitekaartjes, rouw- en andere drukwerken kunnen besteld worden bij Loonen-Clabbers I

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2