Öperatran Kerstbomen SPORT INGEZONDEN Bnrgerlijke Stand Venray ADVERTENTÏEN ffinoen en kinderen Autorijschool CON PETERS EBBERINK Landel. Rij verenig. St. Isidores Prijsschieten Opera „Rigoletto" Onze Kecla i me Slagerij J. COEMERS Geen sokken stoppen meer Hendrix Rijwielhandel Keistqeickehk naar WIM POUWELS Verlovingsringen H. CAMPS 6 euialqe £ea te Adverteerders en correspondenten gelieven er aan te denken dat het volgend nummer (Kerstnummer) van PEEL EN MAAS verschijnt op Vrijdag 24 December. Copie voor dit nummer moet Woensdagmorgen in ons bezit zijn. Advertenties van enige omvang liefst vóór Woensdag 9 uur. O. en O. Tot haar spijt kon de Toneelgroep Phoenix haar vroeger aangekondigd stuk „Voetbalpool" niet brengen en werden de talrijke bezoekers van O. en O. nu verrast met een Ame rikaans stuk „Wie is oom Ton"? In dit milde spel, zoals reeds de regisseur Cruijs Voorberg in zijn inleiding schreef, konden de spelers van deze in Venray nog onbekende groep laten zien, welk een talent zij bezitten. Het gegeven, wat aan Kerstmis appelleerde, deed misschien een enkele bezoeker vreemd aan, maai" wist de meeste te boeien, ook al door de fijne humor, die hierin is verwerkt. Het zeer talrijke publiek heeft genoten van het prachtige spel en en het goede stuk, waarvoor we wel wat bloemen hadden verwacht. Kerstavond Zondagavond hield de K.A.B. in samenwerking met K.A.V. en Bond voor het Gezin een Kerstavond, die wel zeer goed geslaagd mag heten, In een sfeervolle versierde zaal werd via toneel, zang en declamatie het Kerstgebeuren toegelicht, op een wijze die zoals de culturele leider der K.A.B. Luc Geurts ver telde, alleen een voorbeeld wilde zijn voor de ouders, om thuis ook tot een goede viering van het Kerst feest te komen. Naast Luc Geurts traden nog vele anderen op. Kapelaan van Leipsig sprak een geestelijke opwekking en aan het einde van de avond werd het spel „De drie Koningen" opgevoerd, Een stijlvolle avond, waarvoor de organisators alle lof toekomt. K.R.O.-film Na afloop van de lezing van Mevrouw Dr. Sis Heijster zal Maan dag a.s. de nieuwe K.R.O.-film vertoond worden in zaal Wilhelmina. Opgave voor abonnementen op de K.R.O. Gids kunnen geschieden bij fa. van den Munckhof. Dames, wacht niet langer Er is nog uiterlijk tot Donderdag 23 December gelegenheid om zich op te geven voor de Moeder-retraite op „Jerusalem" alhier van 46 Januari. Pater Thomas Pothof, een goed predikant, zal in zijn conferenties ook genoeg zeggen over de opvoe ding in deze tijd. Geeft U op bij de dames Bloemen en Pijls Stations weg, en Janssenvan Daal, St Oda- straat, en de leden van de K.A.V. bij het Bestuur, of bij de kapelaans en Pater Domitius. Naaimachines gevraagd De Missienaaikrans die costuums gaat naaien voor de Kindsheid optocht van het volgende jaar, zou graag nog een paar naaimachines willen lenen. Wie zolang een naai machine voor dit goede doel wil lenen, wordt verzocht dit te melden aan juffrouw Linskens, Hoender straat 13a. „De Kleine Apostel" Voortaan alleen via de school In het nieuwe jaar worden in Venray, de mooie missieboekjes van ,,De Kleine Apostel" niet. meer door de zelatricen rondgebracht. Dikwijls kregen de kinderen de boekjes te laat, zodat zij niet meer aan de wed strijd konden meedoen. Voortaan krijgen de kinderen de boekjes van de school dadelijk mee naar huis, telkens als er nieuwe boekjes zijn uitgekomen. Het abon nementsgeld moet dan ook op school worden betaald. Voor slechts 50 cent krijgen de kinderen 6 x per jaar een mooi boekje met spannende missieverhalen en leuke plaatjes. De oudste van de kinderen, die op de Lagere School zijn, moet die 50 cent voor de boekjes van 1955 zo gauw mogelijk mee naar school nemen: vóór de Kerstvacantie nog. Wie vóór de Kerstvacantie die 50 cent niet heeft betaald op school, krijgt hetvolgende jaar geen „Kleine Apostel" meer. De gezinnen die geen kinderen op de Lagere School heb ben en toch „Dé Kleine Apostel" in 1955 willen krijgen, moeten dat op geven aan de zelatrice van hun wijk, die dat weer doorgeeft aan de hoofd - zelatrice. Ouders. „De KleineApos- tel" is het mooiste en goedkoopste missieboekje voor Uw kinderen. Kanarietentoonstelling Zondag vertonen onze kanarie houders hun vogels bij café den Engel. Zaterdag zijn ze gekeurd op zang en kleur en Zondag kan het publiek deze beestjes eens bewon deren. Voor zover nog onbekend, kunnen ze dan tevens eens kennis maken met deze hobby, die meer mensen bezig houdt als men zo oppervlak kig wel denkt. Deze interressante sport telt n.l. vele liefhebbers in Venray, van wie het velen nog gelukt om via deze kanariefokkerij nog 'n extra winstje te maken, aangezien Venray al langer hoe meer ook bij de hande laren bekend wordt om zijn goed materiaal. Ongeval Het zoontje van P. had het onge luk met zijn step te vallen. De kleine kwam met zijn hoofdje op de rand van het trottoir terecht en liep daardoor een ernstige snij- wonde op aan het hoofd. Medische j hulp werd ingeroepen en na ver bonden te zijn kon de kleine huis waarts keren. Winkelsluiting Van Maandag t.m. Vrijdag mogen de winkels openblijven tot 9 uur 'savonds. Cinemascoop In Venray Het Luxor-Theater zal begin vol gend jaar voorzien worden van een Cinemascoop-installatie, waardoor het mogelijk zal zijn, deze nieuwe vinding voor films ook hier in Venray te zien. Op 22 Jan. zal de eerste voor stelling gegeven worden met de bekende film de Mantel. Uitreiking diploma's Nationale Reserve In café „Den Engel" vond Dins dagavond een feestelijke bijeen komst plaats met de vrijwilligers van de Nationale Reserve. Tot de bijwoning van deze bijeen komst waren alle vrijwilligers, die in een drietal oefenklassen zijn on dergebracht, uitgenodigd. Deze samenkomst van alle vrij willigers hield verband met 't feit dat de vrijwilligers ingedeeld bij de oefenklasse 1, waarvan sergeant H.G.M. Janssen als instructeur op treedt het diploma als geoefend soldaat hebben behaald. Deze geslaagden zijn: J. vd. Beke- rom, W. Fieurkens, A. Franssen, H. en J v. Hooff, A. van Lin, H. Moorrees, J.vd. Munckhof, J. Plaket, L. Poels, J. Pubben, J. Reijnders, L. v. Soest, P. van Vegchel en W. Willems. Op deze feestavond werd door kapitein J. Counet, waarnemend Commandant van Venlo der Natio nale Reserve de diploma's aan de geslaagde vrijwilligers uitgereikt. Ongeluk Woensdagmorgen werd Mej. G. op de Stationsweg aangeredendoor een fietser, waarbij ze zo ernstig kwam te vallen, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. „Nichts für kleine Madchen" Zoals men uit de met grote getalen in onze plaats verspreide raambil jetten heeft kunnen constateren, zal 2e Kerstdag a.s. en 2 Januari d.a.v., onze plaatselijke operettevereniging weer voor het voetlicht treden, dit jaar met de operette „Nichts für kleine Madchen". Dat de vereniging Polyhyminia het dit jaar weer veel grootser aanpakt dan het vorig jaar met „Der Schweinefürst" zal men niet hoeven te betwijfelen, als men al leen al naar de raambiljetten kijkt welke in frisse kleuren ieders aan dacht direct trekken en dan ook een belofte inhouden voor een groots geheel op de uitvoeringsdagen. Onder leiding van Mevr. Boone kamp werden liefst meer dan 80 costuums voor deze operette, welke door de heer Rutten werd samen gesteld, ontworpen en vervaardigd. De decors werden speciaal door de heer Pijper ontworpen, terwijl deze evenals voorheen door de heer Pouwels weer worden vervaardigd. Het geheel is een komisch stuk, zo gekozen, dat er naast de muziek uit operettes van J. Strauss,Lehar, Kalman en anderen, ook mogelijk heden open bleven om hiernaast meer moderne filmmuziek in te lassen, hetwelk zeer goed geslaagd mag heten. Het arrangeren dezer muziek werd dit jaar in handen gelegd van de heer G. v.d. Bosch, welke op zeer lofwaardige wijze een en ander voor elkaar heeft gebracht. Een bezoek aan een dezer uit voeringen zal dan ook alleszins niet alleen de moeite waard zijn, maar U een avond van verstrooi ng en genoegen bezorgen. Emigratie-avond Dinsdagavond vond in zaal Swag- hoven alhier een emigratie-avond plaats welke verzorgd werd door het Gewestelijk Arbeidsbureau te Venlo. De emigratie-ambtenaar, de heer C. Schraven, gaf een uiteenzetting van de verschillende aspecten en levensgewoonten in Canada en Nieuw Zeeland. Ter illustratie wer den enkele films vertoond over Canada. De diverse candidaat-emigranten en andere belangstellenden volgden deze causerie met grote belang stelling. Het ligt in de bedoeling om in Februari 1955 wederom een derge lijke avond te organiseren en dan de landen Australië en Zuid-Afrika ter sprake te brengen. N.V. Custers gaat uitbreiden De Machinefabrieken Constructie werkplaats Custers N.V.; heeft be sloten naast de hal, die zij op het industrieterrein reeds in gebruik heeft, een nieuwe hal te bouwen, waardoor niet alleen de zo dringend nodige kantoorruimte wordt ver kregen, maar ook nog 400 m3 fa- brieksruimte wordt bijgebouwd. Deze machinefabriek is druk met orders bezet. Zo zijn de laatste tijd opdrachten verstrekt voor verschil lende fabriekshallen in Nijmegen, waarvoor het constructiewerk moet worden gereed gemaakt. Heeft men over orders niet te klagen, over gebrek aan personeel wel. Afgelopen week werd nog een grote opdracht voor constructie werk uit Venezuela ontvangen. Zoals uit achterstaande adverten tie blijkt, vraagt men voor ver schillende afdelingen nog mensen en men hoopt, dat hier succes mee wordt geboekt, daar men anders bijna gedwongen zal worden, goede opdrachten te laten schieten. Stichting Bosbrand-bestryding in Limburg Tijdens de Maandag te Roermond gehouden vergadering van het al gemeen bestuur der Stichting Bos- brand-bestrijding in Limburg werd de heer G.M. Beterams te Wanssum benoemd tot secretaris der stichting, In een vacature welke ontstaan was door de ontslagname van de heer O. Haffmans te Helden. Jubilea bij de Paters Franciscanen Op 3 October 1955: Diamanten kloosterfeest van de pater Luchesius Moeskops, Sittard. Op 7 September 1955: Zilveren kloosterfeest van de paters: Delphinus Frenken, Heer len; Eventius Wolf kamp, Bleijer- heide; Frumentus Kever kamp, Maastricht; Egfried Stokman, Weert; Burkhard van Summeren, Heerlen. Op 2 April 1955: Gouden priester feest van de paters: Anicetus Jong, Maastricht; Anscharius van dei- Veer, Heerlen. Op 30 Maart 1955: Zilveren pries terfeest van de paters: Jacobinus Rosmalen, Bleijerheide; Lucas Ber- ben, Weert; Edilbertus Hazenbroek, Weert. Verfraaiing kruis Het wegkruis langs de weg Venray- Leunen werd opgeknapt. Ook de omheining en de beplanting werd geheel vernieuwd. Een pracht ver betering, die door samenwerking in deze buurt tot stand kwam. Militaire oefeningen in Noord-Limburg Woendag, Donderdag en Vrijdag is in 'ngedeelte vanNoDrd Limburg en Oost Brabant een grote militaire oefening gehouden. Zij had de naam „Pimpernel" en speelde zich af in het gebied Gennep, Venlo, Roer mond, Valkenswaard en Weert. Aan de oefening werd deelgeno men door het 433ste Reg. der Pa rate Divie, versterkt met onderde len van Koninklijke Marechaussee, van de Rijkspolitie en hun reserve diensten. Verder hebben 200 piloten van de R A.F. en van de Nederlandse Luchtstrijdkrachten er hun mede werking aan verleend. Deze piloten werden gedropt op de weg Gennep Roermond en moesten dan trachten het vrije gebied van Valkenswaard, Boxtel en Den Bosch via de nor male pontveren en bruggen te be reiken. De staf, die de hele oefening leidde, was in Venray gelegen. Parochiehuis in Ysselsteyn Alle kerkelijke en wereldlijke ver enigingen van Ysselsteyn zijn in een vergadering bijeen geweest om de mogelijkheid te bespreken van de bouw van een parochiehuis. In dit nieuwe gebouw zou tevens 't Zuige lingen- en kleuterbureau van het Groene Kruis worden onderge bracht. Ook zal men rekening houden met de ontspanningsavonden, daar door de verbouwing van de huidige zaal hiertoe geen mogelijkheden aanwezig zijn. Voor dit belangrijke werk werd een commissie in het leven geroe pen, die de plannen in studie zal nemen. Operatreinen naar Duits grensland In Noord- en Midden-Limburg en Oost-Brabant worden sedert enige tijd pogingen gedaan om de opera- minnenden uit die gewesten in de gelegenheid te stellen op gezette tijden per extra trein naar de theaters der Duitse grenssteden te reizen. Men wil dus de voor-oorlogse traditie der opera-treinen herstellen. Reeds twintig November j.l. reis den vierhonderd Zuid-Nederlanders tegelijk naar Munchen-Gladbach en woonden in het Staditheater een Aïda-uitvoering bij met de Engelse Eleanore Lafayette en de Hongaarse Melinda Moldovan in de hoofd rollen. De voor-oorlogse traditie der opera-treinen, die met de reis naar Aïda weer is opgevat, wordt Zon dag 2 Januari al dadelijk voortge zet. Dan vertrekt de tweede opera- trein vanaf 's Bosch via Eindhoven, Nijmegen, Venlo en Roermond naar Munchen-Gladbach. Alle tussen liggende stations worden aangedaan In Munchen-Glabbach, dat er jaar lijks ongeveer 800.000 Mark voor over heeft om zijn Stadttheater in stand te houden, kunnen de Zuid- Nederlandse opera-gangers dan een opvoering van Verdi's Rigoletto gaan zien. Stopzetting financiering oorlogsschade In Juni 1954 heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting besloten, dat na 1 Januari 1955 geen rentevergoeding meer zal worden gegeven voor bijdragen, ingeschreven in het Grootboek voor de Wederopbouw, voorzover deze betrekking hebben op toege brachte oorlogsschade aan opstal len, die gelegen zijn of waren in bepaalde gebieden. Bij dit besluit is uitgegaan van de overweging, dat in die gebieden dan voldoende gelegenheid heeft bestaan om tot herbouw of herstel van deze objecten over te gaan. Deze zogenaamde rentestop is thans gevolgd door een financie ringsstop. Dezer dagen heeft de minister van Financiën namelijk bepaald, dat bij de besteding van een bijdrage in. deze gebieden geen financiële faciliteiten zullen worden verleend, indien de aanvrage daar toe niet voor 1 April 1955 bij de gemeente is ingediend. De gebieden waarvoor het boven staande geldt, zijn: de provincie Groningen, met uitzondering van de gemeente Groningen,«de provin cies Friesland, Drente," Overijsel en Utrecht, de provincie Noord- Holland, met uitzondering van de gemeenten Amsterdam, Den Helder, Velsen en Zandvoort, de provincie Limburg, met uitzondering van Venlo. Duitsers krijgen les in beleefdheid die als toeristen naar het buiten land gaan, de vermaning gericht zich voorbeeldig te gedragen. Een van de adviezen die zij mee krijgen is: Zing geen nazi-liederen zing niet, dan op verzoek, aldus meldt het Alg. Dagblad. De nieuwe hoffelijkheidscampagne is ontsproten aan het brein van dr. Franz Meyers, eens SS-man, op het ogenblik minister van binnen landse zaken van Noordrijnland- Westfalen. Alle paspoorten die in de staat worden uitgereikt zullen een inleg vel met de tekst van twaalf ge boden bevatten. Enige er van zijn: 1. In het vaderland bent u onder millioenen Duitsers. Bedenkt, als u in het buitenland bent, wel dat u daar die ene Duitser bent, wiens daden en woorden het beeld vor men dat de buitenlander van uwvolk krijgt. 2. Maakt er geen geheim van dat uw ouders Duits zijn, maar probeert de buitenlander daarvoor bewondering bij te brengen. 3. U moogt in het buitenland niet dreigend de vinger schudden en niemand de wet stellen. De beleefdheidscampagne is op touw gezet naar aanleiding van klachten over lomp en schreeuwe rig gedrag van Duitsers in het buitenland. De onvergetelijke melodie Ondanks de neerhalende recentie, in dit blad van vorige week, heb ik Woensdag toch buitengewoon ge noten van de brillante Chopin-film. Het Luxor-Theater stelt met het vertonen van deze cyclus-films een culturele daad. Niet alleen de mu ziekminnaar, doch iedere bezoeker heeft ten volle van deze film ge noten. Hoe is het in 's hemelsnaam mo gelijk, dat over deze bijzondere film het publiek voorgelicht wordt, door recenties, die getuigen van onkun digheid, of van kwaadwilligheid? Het is al erg genoeg, dat het cul turele leven in Venray, zo weinig steun ontvangt! Ik bezoek zelden de bioscoop, maar van deze cyclus wilde ik toch profiteren, al vindt recensent er niets aan. Toeschouwer. S.V.V.-nieuws Het eerste elftal kan op een goed gespeelde wedstrijd terugzien, Zon dag tegen Heer. Vooral de eerste helft kenmerkte zich door goede combinaties en een behoorlijk tempo. De 3—2 voorsprong bij rust was dan ook volkomen verdiend. Dacht men bij rust, in de tweede h^lftmet de wind mee de voor sprong gemakkelijk te kunnen ver groten, al spoedig bleek, dat dit niet zo zou zijn. Het weer werd slechter en hiermede zakte ook het spelpeil aanmerkelijk, zelfs zo, dat in de laatste minuten de voorsprong dreigde verloren te gaan, mede door het vaak verkeerde uitlopen van de keeper. Zondag gaat het naar Valkens waard, de koploper van de afdeling. De eerste ontmoeting met deze club, was een zware 7—0 nederlaag voor Venray. Men heeft dus nog wat goed te maken. Wie onderstaande standenlijst be kijkt, zal het met ons eens zijn, dat er nog van alles kan gebeuren, zeker nu door het gelijkspelen van vele clubs j.l. Zondag, onze positie nog verbeterd is. Daarom zal men in Valkenswaard alles op alles moeten zetten. Het tweede is evenals verleden Zondag vrij en het derde krijgt Oirlo op bezoek en dat wordt dus een plaatselijke derby. Met de 42 ne derlaag van Zondag j.l. tegen B.V.V. nog in de benen, is dat ook al geen gemakkelijke opgave. Maar wil men niet als hekkensluiter blijven fun geren, dan moet hier toch anders aangepakt worden. Het vierde krijgt Arcen op be zoek en weet wat het daaraan heeft. Indertijd heeft ze de uitwedstrijd kunnen winnen en we mogen ver wachten, dat dit nu ook kan. De stand is: VSV Kimbria Roermond Heer Wittërih. Wit Zwart Wilhelmina 10 Venray Blerick Maurits Sp. Irene De Ster Schoolcompetitie 11-11 OirloDr Poelsschool 07 23-11 OirloLeunen 40 1-12 Overloori—St Petrus Banden A 2—0 1-12 LeunenHenseniusschool 02 6-12 St Petrus Banden A Henseniusschool 11 15-12 HenseniusOirlo 21 Henseniussch. 6 3 2 1 8 117 Dr Poelsschool 4 3 0 1 6 152 StP. Banden B 5 2 1 2 5 10—9 Oirló 4 2 114 10—9 StP. Banden A 5 0 3 2 3 4—11 Overloon 1 1 0 0 2 20 Leunen 3 0 0 3 0 014 In- verband met de onzekerheid in 't weer wordt de competitie tot Februari stopgezet. P.D.V. DE ZWALUW Morgen zijn de volgende liefheb bers aan de beurt voor de hokten- toonstelling: H. Janssen L. H.Ver meulen Zn, A. de Riet, P. Strijbos, G. Janssen O, G. Philipsen, M. van Met ingang van Woensdag 15Rooi. Voor verder nieuws zie elders December wordt aan alle Duitsers, in dit blad. 13 6 6 1 18 32—13 10 8 1 1 17 42—12 12 6 5 1 17 26—13 11 4 3 4 11 17—19 12 4 3 5 11 14—19 12 4 3 5 11 15—24 10 4 1 5 9 19—19 9 4 0 5 8 15—21 10 2 3 5 7 13—26 6 1 4 1 6 4—5 9 1 2 6 4 12—21 9 0 3 6 3 11—28 vWr 10 t.m. 16 December 1954 GEBOREN: Sakurcka, Rietje w.-oord Vlakwater Bosf Henrica P.M. Lovinckplein 1 Emgaits, Peter J.J. Castenray G15 Koppes, Maria M.W. Merselo M 34 Sieoers, Andrea M.W. Mersel.weg 14 Janssen, Hermanus J.P. fVierl'beek Franssen, Wilhelmus J.G. Boshuizen de Kleijne, Maria H.W.J. Oploo Kleuskens, Martina C.G.M. Oostrum OVERLEDEN: Knops, Anna M. echtgenote van Kusters, P.J. 68 jr, Veulen H 33d Gerrats, Hendrikus echtgen. van Baetzen, A.C. 78 jr,v Hoenderstr. ONDERTROUWD: Proosten, Franciscus J„ 25 jr, naai machinemonteur, HieptM 92 en vd. Putten, Petronella M.H., 28 jaren, Kruisstraat 10. GETROUWD: Flinsenberg, Pierde J.G., 32 jr, metaalbewerker, Venray en v.Kuijck Wilhelmina J., 24 jr, Grubbenvorst Verhoeven. Carolos M.J., 28 jr, stationsass. N.S. Roermond en Tijs sen, Mathea M.M., 24 jr, Venray Voor de talrijke blijken van be langstelling bij ons huwelijk onder vonden, zeggen wij, ook namens wederzijdse familie, hartelijk dank. G. H. Koenen H. J. W. Koenen- Swinkels Treebeek, Jupiterstraat 81. Dankbetuiging Voor de vele blijken van deelne ming bij het plotseling overlijden en de begrafenis van onze dierbare echtgenote en moeder, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dankspeciaal dank aan Heren Geestelijken, Heren Doktoren, Zus ter van het Groene Kruis, buren en vrienden. Ysselsteyn, Jan Poelsweg 4. Wegens loonderving Kerst- en Nieuwjaarsdagen kunnen Woensdag 22 Dec. tot 's avonds 8 uur 3 bonnen verzilverd worden Beekweg 6c. VENRAY Premiebetaling Zondag 12 December vm. van 1112 uur in café E. Nellen, Heide. Premie 1 pet. GESLAAGD dank zij de rijlessen van de erkende Bonds-Autorijschool THEA HENDRIKS: S. Keysers, Ysselsteyn A. Winnen, W. van Ooi, P. Gooren, Venray Voor Kerstmis! KALKOENEN te koop bij A. Smedts, Veulen H 35b OIRLO In plaats van Vrijdag is de theorie Donderdag 23 Dec. om 8 uur in Hotel De Keizer. Allen een Zalig Kerstfeest. In 46 landen van de wereld wordt het CORSET reeds verkocht en door H.H. medici en specialisten aanbe volen. Alle CAMP-modellen zijn n.l. ont worpen op anatomisch wetenschap pelijke grondslag en gecontroleerd door een staf van specialisten, die aan de CAMP-Moederfabriek te Jackson in Amerika verbonden zijn. Opdat U Uzelf ten volle van de waarde van het CAMP-corset zult kunnen overtuigen, nodigen wij U uit eens persoonlijk te komen. Gaarne geven we U, ZONDER ENIGE VERPLICHTING, vakkun dig advies. Gediplomeerd CAMP-verkoopster Telefoon 294 Marktstraat 5 H.H. Veehouders Goed verzorgd is half gevoerd. Houdt uw vee vrij van luis en schurft. Wij hebben prima Veeluis- en Schurftpoeder, onschadelijk en giftvrij, geen onaangename reuk. Verder: spenenzalf, tepelstiften, zogdrank. Anti Biotica Kunstzog voor moederloze en boventallige biggen, enz. M. MUIJSERS, Langstr. 28 Telefoon 756 TE KOOP sterappels 5 ct per kg H. Goumans, Stationsweg Cl morgen Zondag 19 December in café M. van de Ven. Prachtige prijzen. Dinsdag 21 December tussen 7 en 10 uur 's avonds bonnen inleveren voor een bedrag van f 30. bij F. Swinkels, Maasheseweg 9. Zondag 2 Januari naar Munchen- Gladbach. Opvoering van de Prijs alles inbegrepen vanaf f 7-25. Programma en opgave Boekh. vd Munckhof, Grotestraat Venray. Reisbureau PEETERS Venlo—Den Bosch Gekruide hamworst 250 gr. 90 ct Leverkaas 250 gr 70 ct Vrijdag en Zaterdag Varkenscotelette 500 gr. f 1.60 want sokken gebreid met MIRLON slijten bijna niet. Bovendien kan MIRLON niet krimpen, is gemak kelijk te wassen en is heerlijk warm en zacht in het dragen. Ook zeer geschikt voor kindersokjes. Let'op de naam MIRLON. Mirlon is geen nylon. Alleen verkoop: P. COOPMANS, Langstraat EBBERINK Marktstraat Voor Handwarmers Oorwarmers Handschoenen Wanten Beenpijpen Regenbroeken Motorcappen Motorbrillen Rijwiellampen Schijnwerpers ar Patersstraat 9 Voor een nuttig Drogisterij-Parfumerie Langstraat - hoek Henseniusstraat Zie onze etalages! in uitgebreide sortering Tegen aantrekkelijke prijzen. HorlogerieByouterie—Optiek in alle maten, hulst, dennegroen, mos Enorm sortiment snijbloemen, potplanten, enz. speciaal Kerst- bloemstukjes Zie etalage. J. Keijzers Schoolstr. 2 Tel. 450 Wij komen a.s. Maandag op de markt met zakken en balen. Nieuwe dekkleden in alle maten, ook reparaties. Autokappen en tractorkappen compleet met ijzer werk en ruiten. H. JANSSEN, SEVENUM Zakken- en Zeilmakerij Tel. 418

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2