St. L FA. VAN M11NCKH0F geschenken J. POELS GEBR. LllCASSEiiti APPELS St. Nicolaas weet 't heus wel dat Hij voor nuttige en tevens aardige cadeaux steeds slaagt bij liet adres voor het goed kope en duurdere cadeau Film-agenda qke Stand Venray ADVERTENTIÈN lam. van Dijck-van Rijswick Prijsschieten Prijsschieten Tninbomereniging Algemene Ledenvergadering Leuke fop-surprises Op alle artikelen PIK-IN loten 400-500 kg Goodreinetten net winkelmeisje 17 jaar (Jw adres voor: SANOSTOL Nooit.... Het Warenhuis Overall KLOMPEN werkman zelfstandige ervaren werkster ïïloói St. voor Moeder Vrouw Dochtei Verlooft m weet \en prachtigsiter en de laarij: heeft in SOLA MAS Stofzuigers, Strs Diverse kleir- ïke: fèxtia Reclame Meubelen Alléén Venrayse Meubelbeurs 't Kils Onze Reclame SUGËRIJ J.MMS ki Broedseizoen 1955 H. WEIJS Dry Cleaning f 4.00 (alles iobegrepeu) Tochtband kd iluishoc.il VERPLICHTE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op Donderdag 18 November a.s., des namiddags 2 uur in het Consultatiebureau, Merseloseweg la alhier, gelegenheid zal worden ge geven tot kosteloze inenting tegen de pokken voor de kinderen wo nende in de Kom der gemeente, en op 25 November a.s. des nam, 2 uur voor de kinderen wonende in de Kerkdorpen der gemeente, die het Consultatie-bureau voor zuigelingen dan bezoeken. Men wordt verzocht stipt op tijd aanwezig te zijn. Trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangetekend, moet worden meegebracht. Om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat de in enting met goed gevolg heelt plaats gehad, moeten de kinderen, die op 18 November geënt zijn, terugko men op Donderdag 2 December a.s. en die op 25 November geënt zijn, terugkomen op Donderdag 9 Dec. a.s. op dezelfde plaats en uur als boven aangegeven. Volgens de inentingswet moeten de kinderen, voordat zij de leeftijd van een jaar bereikt hebben, wor den geënt. De kinderen moeten op de dag der enting 3 maanden oud zijn en gezond. Venray, 10 November 1954. Rectorsfeest Afgelopen weekeinde werd op het Gymnasium I.C. het traditionele Rectorsfeest gehouden. Vele ouders der internen waren op bezoek. Voor de externen is dit feest morgen. Heden Jeugd-H. Familie voor jongens van 14 tot 17 jaar Heden, Zaterdagavond om kwart voor 8 is er bijeenkomst in de Parochiekerk. Sinds er geen kaar ten meer worden rondgebracht, is het aantal jongens dat komt wel erg geslonken. We hebben er dit toch mee bereikt, dat de jongens, die nu uit vrije beweging komen, zich ook behoorlijk in de kerk weten te gedragen. Het aantal jongens moet echter weer opgevoerd worden. Daarvoor hebben wij de medewerking van de ouders nodig, opdat zij hun jongens vanaf 14 jaar aansporen om maan delijks trouw naar de Jeugd H. Familie te gaan. De jongens, die nog geen lid waren, behoeven zich niet eerst als lid op te geven. Ze komen van avond maar, en als ze trouw blijven komen zijn ze vanzelf lid. Patronaat voor de werkende jeugd Over een maand gaan we voor de jongens van 1417 jaar, die al bij een baas of op de fabriek of ergens anders aan het werk zijn, elke week een avond de zaal van het patronaat openstellen, om hun daar een mooie ontspanning te bieden.. Er zijn genoeg ontspan ningsmiddelen om zich er goed te vermaken. Het is de bedoeling om zo op de duur te komen tot een mooie juni oren groep van de Kajottersbewe- ging. Om te weien te komen hoe veel jongens hieraan mee willen doen, verzoeken wij de jongens om zich deze of de volgende Zondag te komen opgeven in de zaal van het Patroonaat 's avonds tussen half 8 en 8 uur. Keieschieters-bal De Vastelaovendklup heeft een goed begin kunnen maken met de voorbereidingen op Vastelaovend met het door haar op de lie van de 11e georganiseerd bal. Liefst twee orkesten brachten die avond stemming in de zaal en de publieke belangstelling was groot, ondanks het feit dat een en ander midden in de week gebeurde. Vorstelijke toespraken, speeches van de bal-voorzitter en grollen van de nar leidde dit feest in, dat tot laat voortduurde. En nu maar wachten op de volgende zet, die over enkele weken gebracht wordt. De 27e van deze maand kan men daarvoor vast reserveren. Spaar-actie Verschillende inwoners van Over- loon hebben de laatste drie jaren de bedevaart naar Beauraing mee gemaakt. Zij hebben daar de grootse plechtigheden meegemaakt op de plaats, waar de H. Maagd meer dan 30 maal aan vijf kinderen ver scheen. Daarbij hebben ze op de reis kunnen genieten van het prachtige natuurschoon in de Bel gische Maasvallei. Men heeft thans een spaar-actie ingesteld om de reiskosten voor de volgende bedevaart bijeen te bren gen. Degenen die de a.s. bedevaart wensen mee te maken en aan de spaar-actie willen deelnemen kun nen zich opgeven, liefst zo spoedig mogelijk bij de plaatselijke propa gandiste mej. J. Rongen. Spaar- zegels zijn verkrijgbaar ter waarde van f 1.f 0.50 en 25 cent. Heerlen zag „vliegende schotel" Eindelijk heeft ook de mijnstad Heerlen haar „vliegende schotel" gekregen. Vele Heerlenaren zagen gedurende een half uur een bol vormig voorwerp langs de hoge hemel varen. Het verdween in Nrd.- oostelijke richting. Op het meteoro logisch station van het vliegveld Zuid-Limburg liep de telefoon rood aan, maar niemand had een ver klaring bij de hand. De sterren wacht in Utrecht, kon met zeker heid vertellen, dat het in geen geval de planeet venus was. Zo bleef niets anders over dan aan te nemen.dat het wel een weerballonnetje van het Belgisch meteorologisch instituut in Ukkel zal zijn geweest, dat honder den Heerlenaren enige tijd van hun werk heeft gehouden. Drama in Heerlerheide Een 37-jarige inwoner van Heer lerheide, heeft Woensdagnacht uit jalousie zijn 30-jarige vrouw met een zakmes doodgestoken. Hij is in zijn woning door de politie gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het echtpaar was na middernacht thuisgekomen van een dansavond. De ruzie ontstond doordat de man vond dat zijn vrouw zich te veel met andere mannen inliet. Na thuiskomst kregen beiden opnieuw woorden hierover. In ernstig ge wonde toestand is de vrouw nog naar buiten gelopen en op straat in elkaar gezakt. Daar werd zij even later gevonden door een mede-inwoner, die van zijn werk terugkeerde. Kort na aankomst in het ziekenhuis is zij overleden. Zowel de man als de vrouw ver keerden enigszins onder de invloed van drank. Zilveren Raadslid te Heerlen Donderdag werd te Heerlen, Ir. C.E.P.M. Raedts, door de Gemeente raad van Heerlen, gehuldigd bij ge legenheid van zijn zilveren jubileum als lid van de Raad dier Gemeente. De lieer Raedts, die sinds Mei 1950 directeur der Oranje Nassau mijnen is, is naast lid van de Raad van Heerlen, nog lid van de Prov. Staten. Vader van 10 kinderen bij aanrijding gedood Nabij het missiehuis „Christus Koning" onder de gemeente Bakel, is Woensdagavond de 45-jarige land bouwer M. S winkels het slachtoffer geworden van een aanrijding. De man, die met zijn rijwiel achter een onverlichte paarden wagen liep, werd door een vanuit de richting Hel mond komende auto gegrepen op het moment, dat de bestuurder voor een tegenligger moest dimmen. S. werd vrijwel op slag gedood en laat vrouw en tien kinderen achter. Dodelijk ongeval Het 4jarig kindje van de familie Wennekers, Vierlingsbeek, geraak te Donderdagmiddag al spelende onder een passerende vrachtauto. Zwaar gewond werd de kleine op genomen en naar het ziekenhuis te Venray overgebracht, waar het"Vrij dagmorgen is overleden. Johnny Belinda In de cyclus-voorstelling geeft „Luxor" een reprise van „Johnny Belinda", het dramatische verhaal over een doofstom meisje uit een eenvoudig gezin, dat onder de sym pathie van de dorpsdokter de taal der doofstommen weet te leren. De dokter haalt zich daarmee echter de verdenking op de hals, de vader van Johnny Belinda te zijn. Wan neer de aanrander, Locky McCor- mick, later het kind wil adopteren, schiet de doodsbange Belinda hem neer. Tijdens de rechtszitting komt de waarheid aan het licht en de dokter en het meisje beginnen een nieuw leven. Al ontbreekt in deze film van John Negolescoe de sensatie dus niet, toch vindt men ook vele voorbeel den van prachtige film-lyrlek, waar uit de gebarentaal van het doofstom meisje de eenvoudige begrippen als aarde, lucht, een boom, een moeder tot levende beelden van sierlijke bewegingen worden. Het doofstom me meisje kon de geluidsband niet gebruiken; het dwong de camera zich weer te concentreren op zijn eigen uitdrukkingsmiddelen, aan gevuld met natuurlijke, menselijke gebaren. Verrassend en nieuw is ook de wijze waarop het meisje bij haar gestorven vader met haar handen het Onze Vader bidt. Een goede film, die wij kunnen aanbevelen. Boven 18 jaar. van 5 t.m. 11 Nov. 1954 GEBOREN: Voesten, Wilhelmina G. Overbroek vd. Beuken, Matheus P.H.J. Hoenderstraat 65 Geurts, Johannes A. Heidse Peelweg Jans, Rudolph S.M. Hoenderstr. 10 Coppus, Gerardus P.W. Vierl'beek v. Lierop, Henricus J. Veltum L80 Classens, Petronella J. Oirlo E 74b Steeghs, Herman P.H. Kl.Oirlo F 40 Baltussen, JosephaG.M. Leunseweg Cornelissen, Gerardus E.M. Overloonseweg lc Muijsers, Johannes H. Heidse Peelw. Janssen, CornelisF.J. Grotestraat 3 OVERLEDEN: Rambags, JacobusH.Fr., 18 jaren: Castenray G 18 van Gemert, Johan echtgen. van Lormans M., 60 jaren, boekhouder, Fr. Michelsstraat 25. Brands, Cornelia echtgen. van Theeuwen P.A., 75 jaren, Wanssum. ONDERTROUWD: Geen. GETROUWD: Samuels, John, 36 jr, militair, te Ermelo en Arts, Gertruida M.J., 29 jr, te Venray Lucassen, Antoon E.C., 37 jr, on derwijzer, en Kleuskens, Mathea G. B. 30 jr, beiden te Venray GETROUWD Jos Tonen Leny van Gog Voorloopig adres: Wordsworthstreet, Leamington Cambridge New-Zealand Voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onze lieve echtgenote en moeder HELENA PETERS, zeggen wij hartelijk dank, speciaal aan H.H. Geestelijken, Zusters v.h. Ziekenhuis, H.H. Doktoren en buurt H. GOUMANS W. M. VAN DEN MUNCKHOF- GOUMANS Oostrum C 1 Dankbetuiging. Oprecht dank aan allen, speciaal de buurt en de Brandweer, voor verleende hulp bij de boerderij- brand op Woensdag 3 Nov. Merselo Zondag 14 October in café M. van de Ven, Hagelweg ten bate van de Land. Rijvereniging ST. ISIDORUS. Flinke prijzen. Schutterij ST. ANNA Zondag 14 November. In de café's Odenhoven, Overloonseweg, M. vd. Ven, Hagelweg en G. Aarts, Hen- seniusplein. Prachtige prijzen. LEUNEN Zondag 14 November na de Hoogmis, in het Bondslokaal Aanvragen cursussen betreffende ziektebestrijding, aspergeteelt, enz. Trouwe opkomst dringend ge wenst. HET BESTUUR Te koop Bellefleur plukappelen 10 ct per kg G. Stoks, Leunseweg 13a. Degelijke kwaliteits- Ruimste sortering. Uiterst lage prijzen Ziet de etalages Bezoekt vrijblijvend onze zaak! TEXTIEL Hofstraat 2 naast Raadhuis Palthe agentschap GEVRAAGD tuiniersjongen 15-18 jaar in- of extern, voor Venlo. Inl. bij H. Tacken, Schoolstraat, Venray VERLOREN zilveren rozenkrans in wit etuitje T.b.t.b. Hoedemaekers, Henseniuspl. Te koop 3 hoogdragende varkens Adres: C. Hesen, Oirlo E 11 Te koop electrisch fornuis met kolengedeelte, merk Etna, in prima staat, met garantie Merseloseweg lc, Venray Te koop best maalkalf G. Jenniskens. Wieënweg 5, Leunen Te koop vier borgen M. Jenniskens, Steeg K 70, Leunen Te koop fornuis en bromfiets Veltum L 2 Te koop een toom biggen en partij Bintje eetaardappelen G. Pouwels, Servatiusweg 10 Wegens overcompleet TE KOOP haardkachel Schoolstraat 14 Te koop Sterappelen en Bellefleur 4 ct. per kg. Gebr. Backus, Stationsstraat 23 Te koop zo goed als nieuwe herenwinterjas leeftijd 17 tot 18 jaar heren-regenjas Wilhelminastraat 13 Te koop drachtige varkens 13 weken dracht S. H. Moorrees C 51a Oostrum(L) Te koop goed onderhouden handwasmachine K. van Bergen, Heide L 37a Te koop 4 zware biggen P. van Lipzig, Laagh.weg A 14a Te koop beste dragende en gekalfde koeien ook ruilen tegen alle soort vee, en 2 beste volbloed kalveren Jac. Camps, Veehandel, Oostrum, telefoon 295. TE KOOP appelen, peren en witte kool J. Aerts, Wilhelminastraat 3. TE KOOP 2 tomen biggen H. Steeghs, Zandhoek E 66 Oirlo. Te koop wegens verandering van bedrijf 6jarlg werkpaard mak en eerlijk in alle tuig, en 10 zware biggen Wed. P.J. Poels, Merselo-Haag Te koop partij noten f 2.50 per 100 B. Broeren-Kersten, Oostrum Eau de Cologne J. Coenen-Houtackers TE KOOP jonge zeug aan teil. 16 Nov. Wed. Janssen, Geijsteren. TE KOOP 3 jonge varkens 15 w. dr. W. Vogelzangs, Oirlo. Te koop gevraagd Aanbiedingen met prijs aan J. M. Michels, Merselo M 114a. Pension aangeboden voor 1 of 2 heren, met huiselijk verkeer. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan J. Verstegen, Beekweg 16a. Foto Hoedemaekers Henseniusplein 6 Fietshandwarmers Motorhandwarmers Fiets- en motorwanten Beenpijpen Beenpijpen met voorschoot Regenbroeken Lederen jassen op maat leverbaar Motormutsen Schijnwerpers 2-3-5-cellig Zaklampen ronde en platte Schijnwerpers op stuur, enz het LEKKERE Levertraan-product met verhoogd vitaminegehalte. Drogisterij WIM POUWELS Langstraathoek Henseniusstraat zag U zo'n sortering Broches Sierspelden Armbanden Ringen halskettingen enz. Honderden soorten. Goed houdbaar. 't Nieuwste Spotgoedkoop. Even kijken bij Telefoon 566 Hofstraat 10 NATUURRIJK voor 'n r EBBERINK Marktstraat 5 VERKRIJGBAAR BIJ: J. Coenen-Houtackers in alle soorten, gekleurd, zwart en wit. Ook St. Nicolaasklompjes. HET WARENHUIS, Hofstraat 10 fa. Th. Pouwels Zn. GEVRAAGD per 1 December net dagmeisje in een gezin van twee personen. Aan hetzelfde adres een grote SPIEGEL te koop. Wed. Muis, Schoolstraat 24 GEVRAAGD die zelfstandig kan werken. Fa. H. Reijnders Zn., Zand en Grlndhandel, Smakt B 3. GEVRAAGD Mevr. Pijper, Maasheseweg. is een mooie Hoed, Alpino of Sjaal van Opmaken Speelgoederen Kinderrijwielen Drinkserviezen Eetserviezen Gebakstellen pssj slen ezei Is ers cassettes, gebak vorkjes, taartscl^ork keukengarnitut Holland Electro, Ruton, Erres aiierk T als S iervazen. Sierss Vergelijk onze prijzen. All^sbe Winkel K 14 t0n Wij geven op al onze nieuwe en gebruikte van 15 tot 22 November 5 pet. extra korting op onze toch al lage prijzen. Eindstraat 12 Uitsluitend contant. ort vanaft.m A. Schets, i Gebraden gehakt 250 gr. 90 ct Leverkaas 250 gr. 70 ct Vrijdag en Zaterdag: Verse braadworst 500 gr. 1.50 1 De complete sortering vindt U bij J. Coenen-Houtackers Vanaf 8 Dec. geregeld leverbaar: alle rassen en kruisingen 2-dags kuikens. Sexgarantle 98 pet hennen Met onze nieuwe moderne broed machine hadden wij verleden jaar 99 pet volwaardige kuikens. Gaarne zien wij Uw bestelling tegemoet. Beleefd aanbevelend Electrische Broederij LEUNEN beter dan stomen Uw costuum 's Maandags gebracht, 's Zaterdags terug EBBERINK Marktstraat 5 linnen en rubber vindt U bij J. COENEN-HOUTACKERS dofflek gegapr i Weet »t koop b Uw'ei 1 C J. cou Alle»1 li HEtf fa. ThJ^

Peel en Maas | 1954 | | pagina 2